Vlissingen bedwingt titelkandidaat Warmte stelt paarden op de proef Zwemmers pakken tickets voor het NK Vermoeidheid speelt Van de Ven parten Cheuk-A-Lam beste Zeeuwse snookeraar Jeugd speelt om Zeeuwse tennistitel Zeeuws snookertoernooi verplaatst Hexagons Latamanda mag in GP Boca doet Maradona een aanbod Bart Brentjens wint marathon Hockeysters houden Berlicum op gelijkspel: 1-1 Van de Laak is in voor transfer naar Heerenveen Van de Ree sprint in Kapelle naar overwinning maandag 2 mei 2005 GOES - De Zeeuwse jeugdkampioenschappen tennis zijn vandaag van start gegaan. Op de banen van tennisvereni ging Zierikzee strijden 103 kinderen in verschillende leef tijdscategorieën om de Zeeuwse tennistitel. Op de eerste drie dagen worden in poulevorm de kwalificatiewedstrij den gespeeld. De poulewinnaars komen terecht in een af- valschema waarin de beste spelers zich al bevinden. Bij de meisjes wordt er gespeeld in de categorieën tot en met acht, tien, twaalf, veertien en zestien jaar; bij de jongens is de jongste klasse tot en met tien. De finaledag is vrij dag 6 mei. Vooral de strijd bij de meisjes tot en met veer tien jaar wordt een spannende aangelegenheid. Met Ange- lique van der Meet, Bernice van de Velde, Lesley Kerkho- ve, Aubrey Maenhout en Frederique van de Velde zijn er veel kanshebsters voor de winst. GOES - Het toernooi om het Zeeuws kampioenschap snooker dat traditioneel op Hemelvaartsdag wordt ge speeld, is voor dit jaar verplaatst naar zaterdag, 7 mei. Re den is dat Hemelvaartsdag en Bevrijdingsdag op dezelfde dag (donderdag) vallen. Danny Cheuk-A-Lam zal zijn ti tel niet verdedigen. Hij heeft verplichtingen voor zijn team in Breda. Het kampioenschap wordt zaterdag voor de zeventiende keer gehouden. Het begint om 11.00 uur in Yip Plaza in Goes. KOOTWIJK - Stal Hexagon uit Schore heeft er een Grand Prix-paard bij. Thamar Zweistra voldeed gisteren tijdens een concours in Kootwijk met Hexagons Lataman da aan de voorwaarde om tot de hoogste dressuurcatego- rie te worden toegelaten door in de Intermediair II - het voorportaal van de Grand Prix - de 60% te overschrijden. Zweistra kwam met de merrie tot een score van 61.30 pro cent en werd daarmee derde. Een dag eerder werd Zweis tra in Kootwijk met Hexagons Roumanda, een dochter van Latamanda, vierde in de Prix Saint George, met een score van 65,63 procent. Jessica Nijpjes werd op hetzelfde concours met Hexagons Maguire zesde in de klasse ZZ zwaar. BUENOS AIRES - Diego Maradona heeft van zijn oude club Boca Juniors een aanbieding gekregen om de jeugd te gaan trainen. Dat maakte de voorzitter vrijdag bekend na een vergadering van het bestuur van de club uit de Ar gentijnse hoofdstad Buenos Aires. „Nu hangt alles van Maradona af. Dit is altijd zijn droom geweest en wij laten het graag voor hem uitkomen." Maradona moet nog be kendmaken of hij de post zal accepteren. ANP/RTR RIVA DEL GARDA - Mountainbiker Bart Brentjes heeft gisteren een marathon meetellend om de wereldbeker ge wonnen. De Limburger bleef in het Italiaanse Riva del Garda de Colombiaan Paez net voor. Het was de eerste keer dat het onderdeel marathon in wereldbekerverband werd verreden. Bij de vrouwen won tweevoudig olym pisch kampioene crosscountry Paola Pezzo. ANP DEN BOSCH - Koen van de Laak voelt wel voor een trans- fer naar Heerenveen. Een scout hë van de Friese club zat gisteren pü op de tribune bij FC Den da' Bosch-NAC (0-2) om Van de 1-5 Laak te volgen, pu he Ook RKC Waalwijk heeft inte- daj fesse in Van de Laak, bevestigt )os zijn zaakwaarnemer Edwin 01- rap Riekerink. „Maar tussen be- eh' langstelling tonen en onderhan- U2( delen over een contract zit een He groot verschil." ;en Van de Laak wacht af, zo geeft uZf hij aan. „Voorlopig richt ik me volledig op FC Den Bosch. Ik wil met Den Bosch in de eredivi- sie blijven, dat is mijn voor naamste doel." De middenvel der staat nog tot de zomer van 2007 onder contract bij FC Den Bosch. „Heerenveen is een leuke club", reageert Van de Laak. „Ik zal natuurlijk ook moeten af- egf wachten wat Den Bosch wil." sh- Van de Laak zou met een trans fer naar de Friese eredivisieclub het voorbeeld volgen van twee andere ex-FC Den Bosch-spe- ,yei Iers: Ruud van Nistelrooij en ooi Anthony Lurling. GPD LUS bui bei hifi door Peter Snelders "ho i n; TERNEUZEN - Het vrouwen team van Vlissingen blijft verba zen in de derde klasse van de hockeycompetitie. Nu bedwong het team van Rinske de Visser ti telkandidaat Berlicum: 1-1. Ra- pide zette in dezelfde klasse eveneens een verdienstelijk re sultaat neer door gelijk te spe len (1-1) tegen subtopper Bom- melerwaard. Het was toch een goede dag vpor het vrouwenhockey. want Goes won met 2-0 van Made. In de derde klasse bij de mannen ging een moedig strijdend Vlis singen met 2-0 onderuit bij Ba- rendrecht. Derde klasse vrouwen Vlissingen-Berlicum 1-1: Berli cum had technisch wat meer in houd, maar Vlissingen compen seerde dat tekort via veel inzet. Al na vijf minuten nam de thuis ploeg de leiding via Ilse Dron- kers. Het duel golfde heen en weer en er ontstonden kansjes voor beide doelen. In de 19e mi nuut kwam Berlicum via een frommelgoal op gelijke hoogte. Na de pauze had Berlicum een veldoverwicht. Vlissingen, met aan het hoofd een goed keepen de Esther de Bruin, bleef echter verdedigend op de been. Die ploeg kreeg via uitvallen zelfs nog enkele kansen. Rapide-Bommelerwaard 1-1: Ra- pide speelt met de week beter, maar kan net niet dat geluk af dwingen om tot een overwin ning te komen. In de eerste helft van dit duel voerde de thuis ploeg de boventoon, maar zag een viertal kansen onbenut blij ven. In de tweede helft zocht Ra- pide iets meer de aanval. Na een kwartier liep het echter tegen een genadeloze counter aan waaruit Bommelerwaard 0-1 scoorde. Rapide verscheen daar na enkele keren in kansrijke po sitie, maar de bal wilde er niet in. Tien minuten voor het einde slaagde het er uiteindelijk wel in tot scoren te komen. Na een doelworsteling liet Karin Mar tens 1-1 noteren. Vierde klasse Goes-Gilze-Rijen 2-0: Goes speelde de beste wedstrijd van het seizoen. Gilze-Rijen had in deze slotwedstrijd (in deze klas se worden slechts zestien wed strijden gespeeld) nauwelijks iets in te brengen. Uit een strafcorner opende Eli- ne Deusing de score. De wed strijd werd in de tweede helft be slist door Ghislaine Waltman. Zij scoorde uit een fraaie aanval 2-0. Derde klasse mannen Barendrecht-Vlissingen 2-0: Vlissingen streed vol overgave, maar moest in de tweede helft de tol betalen voor die inspan ningen. Ook het feit dat de ploeg over slechts één wissel be schikte, speelde een rol. In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. De thuisploeg kreeg zeven strafcor- ners en Vlissingen kreeg er vier. Zeven minuten voor cle pauze kwam de thuisploeg aan de lei ding. In de tweede helft ging heel langzaam de kaars uit bij de bezoekers. Lang bleef de mar ge 1-0, maar vijf minuten voor het einde scoorde Barendrecht 2-0 na een dekkingsfout. door Wim de Vos KAPELLE - De wielrensters Moniek van de Ree en Maxime Groenewegen heersten zaterdag in Kapelle bij de junior-vrou wen. Het duo reed al snel aan kop, liet nog een drietal terug komen, maar met de finale in zicht, reden de twee weer voor op. In de spurt was Van de Ree nadrukkelijk de sterkste. Bij de nieuwelingen-meisjes was er een massale aankomst, waarin Esther Lommens uit Dor drecht de snelste was. Anne Eversdijk uit Kapelle en Agmet- ha Franke uit Aagtekerke klas seerden zich bij de eerste tien. Omdat er veel deelnemers wa ren, kwam de organisatie in tijd nood. Want voor de junior-vrou wen en nieuwelingen-meisjes startten, waren er jeugdwed strijden en dikke banden-wed strijden voor de plaatselijke jeugd. Die categorieën kenden meer dan 300 deelnemers, waar door het programma fors uit liep. Zo gingen de junior-vrouwen en nieuwelingen-meisjes ruim een uur later van start dan gepland. Dat bleek geen gevolgen te heb ben voor het verloop van de wed strijd. Met name Moniek van de Ree (Willemstad) en Maxime Groenewegen (Amsterdam) be gonnen fel en dat leidde snel tot gen ontsnapping van de twee. Later kregen zij nog gezelschap van een drietal renster, maar die konden uiteindelijk het tem po van Van de Ree en Groenewe gen niet bijbenen. Van de Ree was vervolgens de snelste. Bij de nieuwelingen-meisjes re den de Zeeuwsen goed mee in hét peloton. Het gebrek aan ont snappingspogingen zorgde er- voor dat het peloton bijeen bleef, waardoor een massaspurt de beslissing moest brengen. An- né Eversdijk en Agnietha Fran ke deden daarin hun uiterste best, maar konden niet voorko- ihen dat Esther Lommens de wedstrijd, won. Eversdijk en Franke werden respectievelijk vijfde en zesde. Bij de jeugd kwamen ook enkele Zeeuwse deelnemers op het ere podium. In categorie 1 eindig den de Middelkampers Tim Jans sen en Denise Gunst als tweede en derde, Nick van der Lijke (Middelkamp) werd derde in ca tegorie 6, terwijl Zeeuws-Vla ming Brian, van Goethem even ééns derde werd in categorie 7. Stephanie Rombout (helemaal links) gaat van start voor de 50 meter vrije slag, met naast haar Ellen van de Velde. foto Peter Nicolai door Jeroen Dellebeke OOSTBURG - De Sprint-invita tiewedstrijd van Scheldestroom uit Breskens heeft enkele Zeeuw se zwemmers startbewijzen op geleverd voor het NK Sprint in Roosendaal. Ook werden er flink wat nieuwe Zeeuwse jaar gangrecords gezwommen. Kevin Hondsmerk en Stephanie Rombout leverden de beste pres taties volgens de internationaal geldende Fina-puntentabel. Rombout, uitkomend voor ZC Koewacht, leverde haar beste prestatie op de 100 meter wissel slag. Met een eindtijd van 1.07,00 noteerde ze een nieuw Zeeuws record voor 17-jarigen, behaalde ze een startbewijs voor het NK sprint en scoorde ze 725 punten op de Fina-tabel. Op de 50 meter vlinderslag bleef Stephanie Rombout een fractie boven de 29-secondengrens. Ook dat was voor de zwemster van ZC Koewacht voldoende voor een nieuwe record- en li- miettijd. Twee andere startbe wijzen behaalde ze op de 50 me ter schoolslag en 50 vrije slag. Kevin Hondsmerk scoorde het beste (583 punten) met zijn tijd van 0.25,47 op de 50 meter vrije slag. De zwemmer van De Schel de uit Terneuzen wist op de vlin der- en vrije slag ook tickets te behalen voor het evenement Roosendaal. Jan Brink en Cees van Hou we lingen kwamen tot nieuwe Zeeuwse masterrecords in de ca tegorie 40-plus. Brink deed dat op de 50 meter rugslag, Van Houwelingen op de school- en vlinderslag. Andere limieten voor het NK sprint in Roosendaal werden be haald door Ellen van de Velde (50 school en 100 wissel), Ryan Veel viervoeters niet vooruit te branden op concours van De Honteruiters door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Over het weer viel niets te klagen in Kloosterzande, waar de Hon teruiters op Koninginnedag tra ditiegetrouw de opening van het Zeeuwse outdoorseizoen ver zorgde. Althans, niet voor de mens. Maar de paarden hadden duidelijk wel last van de plotse linge klimaatsverandering. De zwoele warmte stelde de con ditie van de paarden tijdens het concours duidelijk op de proef. Vooral tijdens de tweede dres- suurproef was dit goed te mer ken. Sommige viervoeters wa ren in de tweede omloop niet vooruit te branden. Ilona van Drongelen, die met Joris de tweede proef van de klasse Z1 won en met Moustache in de L2 in beide proeven tweede werd: „De overgang van binnen naar buiten is voor de paarden altijd wennen. De warmte zorgde van daag voor extra druk. Maar het ene paard heeft er meer last van dan de andere. Joris moet ik al tijd al flink aan rijden om hem goed voorwaarts te laten lopen. Het tegenovergestelde heb ik met Moustache. Dat is een bloed- kikker, die moet je juist altijd af remmen. En dat is bij dit weer toch iets makkelijker." Volgens de in Antweipen com municatiewetenschappen stude rende 23-jarige amazone liep Moustache daardoor in de twee de proef ook beter. Een mening die door de jury werd gedeeld. In de eerste proef, gewonnen door Netty Westerbeke met Rex- fors van ruiterclub Oranjezon uit Vrouwenpolder, stond de tel ler voor Van Drongelen op 163 punten. In de tweede proef, ge wonnen door de Oostburgse Ag- netha Bertou met Sidermus, gaf het telraam van de jury 168 pun ten voor het Sluiskilse duo aan. „In de eerste proef had Mousta che te veel drang naar voren. In de tweede proef liep ze ontspan nen en goed verzameld. De com municatie tussen ons was ook beter. Moustache gaf me het ge voel van: ik doe het werk wel." In de strijd om de erelinten in de klasse Ml wisselden Brigitte Malta met Parnasia Z en Sibylle Burm met Sharon stuivertje. In de eerste proef won de voor de Honteruiters uitkomende Malta met 165 punten. In de tweede proef was er tegen Burm en haar ontketende merrie geen kruid gewassen. Met 170 punten bleef de combinatie uit Hulst Malta tien punten voor. Burm: „Dit weer ligt Sharon wel. Ze is nogal heet en wat las- Verplanke (50 school en 100 wis sel), Josje van Houwelingen (50 school, 50 rug en 100 wissel), Emke Erpelinck (50 school), Kel- sey Onderdijk (50 rug), Manon Minneboo (50 rug), Daphne Ro bijn (50 vlinder), Jacqueline Boonman (50 vlinder, 50 vrij), Joy Tramper (50 vlinder en 50 vrij), Mieke van Dort (50 vrij), Alex Eversdijk (50 school) en Toby Aamoutse (50 rug, 50 vlin der en 50 vrij). Ellen Briquet berijdt Rocket Power, één van de twee troeven waarmee de amazone uit Vogelwaarde zich in de klasse L voor de barrage plaatste. Maar ook de bruine ruin moest door de warmte in de beslis sende ronde tol betalen en eindigde als twaalfde. foto Camille Schelstraete tig te rijden. Meestal neem ik dan de tijd om ze los te rijden. Omdat de proeven vrij vlot ach ter elkaar waren, deed ik dat vandaag niet, dat pakte goed uit. In de eerste proef was Sharon nog wat fris, maar in de tweede proef liep het perfect. Ik heb toch al niet te klagen. Ik rijd dit paard nog niet zo lang. Ik ben pas verhuisd en daardoor kwam het paardrijden even op het tweede plan. Maar nog één winstpunt en dan promoveren we naar de M2. Dat punt hoop ik donderdag in Axel te halen." Spekkoper Bij de opening van het ïndoorsei- zoen was Emily Wiskerke onge twijfeld de spekkoper. De ama zone uit Kapelle won bij de po ny's grote maat klasse Z1 dres suur met 185 punten. Ze deed dat met Sharon, waarmee Wis kerke ook in de klasse M sprin gen de beste combinatie was. Bo vendien won de zestienjarige amazone met de Voltaire-doch- ter Nirvana B de barrage bij het springen paarden in de klasse L. Hoewel zijn paard Nadir nog steeds op rust staat, was nie mand in de klasse Z opgewassen tegen Ilyo de Loos. In de Z-bar- rage was de ruiter uit Zaamslag met Qunette de beste. In de ZZ bleef De Loos met de schimmel merrie Valk's Kassandra als eni ge foutloos. Toch vindt hij het te vroeg om te stellen dat hij de op volgers voor de op jaren komen de Nadir heeft gevonden. „Het zijn paarden met veel vermogen, maar ik moet afwachten. Voorlo pig presteren ze nog te wisselval lig om te zeggen dat ze het in het zware werk gaan maken." door Rudy Booqert HEERDE - Rinus van de Ven had zijn conditie voorbeeldig op peil gehouden, toen hij door een handblessure dik drie maanden niet mocht motorcrossen. Hard lopen, fietsen, fitnessen mocht wel. „Maar op de motor heb je andere conditie nodig", merkte Van de Ven gisteren in Heerde. Tien dagen nadat hij van de me dici groen licht had gekregen om weer op z'n motor te krui pen, stond de zeventienjarige Vlissinger in Heerde al aan de start van de vierde wedstrijd om het Open Nederlands kampioen schap MX2. „Het was onwen nig", vond hij. „Het ging goed en het ging niet goed." De kwalificatie 'goed' gold voor de eerste manche. Tot zijn eigen verbazing knalde Van de Ven als tweede door de eerste bocht. Weinig lucht „Ik lag daarna de hele tijd rond de derde, vierde en vijfde plaats. Maar toen werd ik moe. Ik kreeg weinig lucht, had geen kracht en het werd erger en er ger. Toen ik zag dat ik nog een kwartier en twee rondes moest rijden, kon ik wel door de grond zakken." Van de Ven wilde de tijd volrij- den, maar zijn spieren waren slap als een vaatdoek. „De laat ste paar rondjes lag ik negende en ik duwde mijn motor bijna rond. Ik had totaal geen snel heid, maar niemand passeerde me toen meer. Onbegrijpelijk, ik reed op vijftig a zestig procent." Na die manche nam Van de Ven een ijskoude douche om op tem peratuur te komen. „Daarna voelde ik me weer fit genoeg voor de tweede manche. Mis schien had ik die beter niet kun nen rijden, maar ik wil nooit op geven. Ik had al zó lang niet ge reden, dat ik nu zo veel mogelijk wil rijden." Na opnieuw een flitsende start („m'n motor loopt als een ko gel") waarbij hij als tweede de eerste bocht nam, zakte hij lang zaam terug. „Na een kwartier begon het allemaal te draaien en zag ik alles dubbel. Ik was to tal loss. Nu voel ik dat ik drie maanden heb stilgestaan." Morgen reist Van de Ven af naar Rhenen, waar hij zich woensdag zal proberen te kwalificeren voor de derde EK-wedstrijd, die donderdag wordt gereden. door Joop van den Oudenhoven GOES - De Zeeuwse snookerran- king is gewonnen door Danny Cheuk-A-Lam uit 's-Heeren- hoek. Ondanks een zichzelf op gelegde handicap won hij de titel met overmacht. Atong Wu uit Vlissingen werd tweede en Krisjan Sukray uit Goes der de. Een verrassing was de zege van Cheuk-A-Lam niet. Na vijftien toernooien, waarvan hij er ne gen won, mocht de Bevelander zich met recht de beste Zeeuwse snookeraar noemen. De rege rend kampioen stelde halver wege de Zeeuwse ranking zelfs voor (hij was toen na zeven toernooien steeds nog ongesla gen) dat hij met handicap zou gaan spelen om zo het toernooi nog wat spanning te geven. De uitslagen waren sindsdien ook niet meer vanzelfsprekend. Cheuk-A -Lam werd nog twee keer eerste en een keer tweede. Maar ook anderen kwamen in beeld, Zoals Atong Wu, die naast zijn activiteiten in het poolbiljarten twee keer toernooiwinst pakte en twee keer tweede werd. Net als Marcel Mouwen uit Kapelle. Ook Krisjan Sukray kwam met een eerste en twee tweede plaat sen wat meer in beeld. De kampioen liet zich tijdens het eindtoemooi van een minder goede kant zien. Na het tweede frame in de finale tegen Atong Wu gaf hij de pijp aan Maarten. „Het is te warm om te spelen en voor die paar euro meer had ik er geen zin meer in", reageerde Cheuk-A-Lam. Organisator Frans Wijnen was niet blij, maar kon niet anders dan berusten in het wat trieste eind van het rankingseizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23