Domburg gespannen naar de titel PZC Robur neemt periodetitel over Kees Sep is crossen Vlissingen in slotduel langs Souburg nog lang niet verleerd De Zeeuw verwachte en terechte winnaar driebandentoernooi z] Chiel Maranus schiet zijn ploeg in slotminuut naar derde klasse Zierikzee sluit af met gelijkspel Hoofdplaat naar vierde klasse n Oefenduel Koewacht-Spui gestaakt j Knappe overwinning Jeremiasse Anneke Phernambucq zet concurrentie te kijk uitslagen Mountainbiker Maas tweede agenda maandag 2 mei 2005 wb door Bas Abresch VLISSINGEN - Zijn hoofd kaal- scheren als zijn ploeg kampioen zou worden. Die weddenschap durfde Domburg-trainer Arjo den Dekker een paar weken gele den best aan. De titel zat er im mers toch niet meer in, dacht hij. Maar omdat de concurren ten de afgelopen weken telkens punten lieten liggen, werd de scheidende trainer op de laatste speeldag toch nog gekortwiekt door zijn spelers. Voordat Den Dekker door zijn ploeg met de tondeuse onder handen werd genomen, werd zijn haar eerst nog flink gewas sen in champagne. De zojuist be haalde titel werd namelijk uitge breid gevierd op het veld van gastheer Walcheren. De gebrui kelijke bloemen werden in ont vangst genomen, de flessen champagne gingen van mond tot mond en aanvoerder Wilco van Eijzeren liep trots rond met de kampioensschaal. Uiteraard werd Den Dekker ook op de schouders genomen door de spe lersgroep. Afscheid Breed lachend nam hij alle com plimentjes en felicitaties in ont vangst. ..Het is schitterend om afscheid te nemen met de titel. Ik had niet verwacht dat me dat nog zou overkomen. Onze doel stelling voor dit jaar was om bij de bovenste drie te eindigen en een periode te pakken, maar het seizoen verliep redelijk wissel vallig. Zes wedstrijden voor het einde stonden we nog vierde. Op dat moment dacht ik dat ik die weddenschap wel aan kon gaan. Maar, het is gek gelopen. Wij wonnen ineens vrijwel alles en de concurrenten lieten punten liggen. Zodoende hadden wij plotseling de beste papieren om kampioen te worden." Met de druk kon Den Dekkers ploeg maar moeilijk omgaan. Al le spelers leken verlamd van de spanning. Er werd geen fatsoen lijke combinatie opgezet, duels werden verloren of zelfs niet in gegaan en de spelers lieten de koppen hangen. Zelfs nadat laag vlieger Walcheren kort voor rust met tien man kwam te staan, luk te het Domburg niet om gevaar lijk te worden. Het team leek niet te beseffen dat het kam pioenschap op het spel stond. Den Dekker: „In de rust heb ik de jongens erop gewezen dat ze toch echt de kampioenswed strijd aan het spelen waren. 'Zo vaak speel je niet voor het kam pioenschap, dus ga er dan ook voor' heb ik gezegd. Maar ook in de tweede helft hadden we te veel spanning in de benen." Wilco van Eijzeren had wel een verklaring voor het zenuwach tige spel. „We hebben een jonge groep. Voor mezelf is dit al de derde titel, maar die jonge jon gens maken zoiets voor het eerst mee. Dat is moeilijk. Natuurlijk speelt ook mee dat we vanuit een vrijwel kansloze positie in eens de grote favoriet waren. Het besef dat we kampioen kon den worden, was er pas sinds de ze week. Eerst hoefden we niet per se, maar nu moesten we in eens. Dat werkte ook beklem mend." Juiste spoor Zelf zette de aanvoerder zijn ploeg op het juiste spoor door halverwege de tweede helft de openingstreffer te maken. Van Eijzeren had de hele wedstrijd nog geen bal goed geraakt, maar uit het niets trof hij doel met een schitterende volley in de ver re hoek. Vijf minuten later was het echter alweer gelijk. Vincent de Rijke stond precies op de goe de plek om de door Jacko Leij- dekkers losgelaten bal binnen te tikken: 1-1. Door onduidelijkheid over de tussenstanden bij de wedstrij den van concurrenten Hulster- loo en Aardenburg wist Dom burg niet zeker of het gelijkspel genoeg zou zijn voor het kam pioenschap. Chiel Maranus maakte aan alle onzekerheid een einde door in de slotminuut de winnende goal binnen te schieten. De aanvaller werd na zijn bevrijdende treffer bedol ven onder de medespelers, die beseften dat promotie naar de derde klasse een feit was. „Mooi hè, zo slecht spelen en dan toch winnen. En dat ik de winnende maak, is helemaaal prachtig", zei de match winner. Voor van Eijzeren had het iets onwerkelijks: slecht spelen en toch kampioen worden. „Maar ik ben er niet minder blij om. Dit is een heel mooi afscheid voor de trainer. Hij heeft toch iets moois gemaakt van deze jon ge groep. Volgend jaar zal het zwaar woi-den, maar op dit mo ment moeten we daar nog maar niet aan denken." Walcheren-Domburg 1-2 (0-0). 67. Wilco van Eijzeren 0-1, 72. Vin cent de Rijke 1-1, 90. Chiel Mara nus 1-2. Scheidsrechter: A.A. van Dijnsen (Breda). Rode kaart: Jeroen Dijker (Walcheren). Gele kaart. Ko Brand (Domburg) en Martijn Jansen (Walcheren). Aan tal toeschouwers: 170. Walcheren: Lars Peeters; Ray mond Naerebout, Jeroen Dijker, Edward LaarmanMartijn Jansen: Roelof Siereveld, Michel van Da len. Edwin Florusse (60. Dennis van Dijk), Vincent de Rijke; Cesar Smit (60 Jeffrey Beenhouwer), Sjoerd Reynhoudt. Domburg: Jacko LeijdekkersMau rice Bernard, Co Uitterhoeve, Mi- cha Bernard. Ko Brand; Rick van de Driest. Roel Willemse (90+3. Gijs Maljaars), Martijn Minder- houd (69. Boy Passenier), Frank de Jong (51. Patrick Provoost); Wil co van Eijzeren, Chiel Maranus. Het kampioensteam van Domburg met in het midden (negende van links) de scheidende trainer Arjo den Dekker. foto Ruben Oreel VLIJMEN Zierikzee heeft het debuutjaar in de tweecJ 1 klasse afgesloten met een 2-2 gelijkspel bij Vlijmens Boys. Met name in de slotfase liet de ploeg van Romei van Aerde en Jack Wijnands kansen op de volle buit lig gen. Zierikzee is op de zevende plaats geëindigd, juist bui. ten het linkerrijtje. Voor rust stond de lat treffers van bei de partijen in de weg. Namens Zierikzee raakte Matthij< d| Hage de dwarsligger. In de pauze maakte de niet fitte Tho mas Vos plaats voor Patrick Roggeband. Vijf minuten ni T de hervatting kopte de invaller meteen raak: 0-1. Daarn} t€ ging het snel. Peti Lutgens schoot via de binnenkant vai i< de paal in de verste hoek de gelijkmaker binnen: 1-1. Nitf h veel later scoorde Lutgens van afstand 2-1. In de 70e mi h nuut benutte Rutger Kooman, na een mooie steekpass va: t< Lee Mol, een van de vele kansen die hij gistermiddaj p kreeg: 2-2. e si SAS VAN GENT - Hoofdplaat is gisteren kampioen ge t worden van de vijfde klasse A. De Zeeuws-Vlaamse cliil V liet met vijftig punten Sluiskil en Vogelwaarde achtfe C zich. De formatie van trainer Mark Wabeke stelde he d kampioenschap gisteren veilig dankzij een 1-0-overwin; g ning op Corn Boys. Barry Sutin tekende voor het enigi s doelpunt. De winnende coach roemde het collectief da; V aan de basis stond van het kampioenschap. Wabeke: „D( - spelers waren bereid om voor elkaar te werken. Dat is on ze kracht. Individuele belangen werden aan de kant gé 1 schoven ten gunste van het elftal. De 1-0-zege tegen Sluis kil was cruciaal. Toen hadden we het gevoel dat er meei j in zat dan alleen een plaats bij de bovenste vijf." KOEWACHT - Spui staat al op scherp voor het beslis f singsduel van komende zaterdag met The Gunners. In hé i oefenduel met Koewacht was zaterdag-derdeklasser Spti t zelfs een beetje te scherp. Het resultaat daarvan was da I de wedstrijd een klein kwartier na rust bij de stand 1-1 I werd gestaakt door scheidsrechter Freddy de Rooy. Spu haalde alles uit de kast en speelde op, maar ook over hè' f randje van het toelaatbare. Vooral vanaf het moment da" 1 Koewacht de leiding had genomen door Reinbert Broos 5 Nog voor rust trok Spui de stand gelijk via een vrije trap van Marc Otterloo. In de eerste helft had de scheidsrecht 1 ter al diverse gele kaarten uitgedeeld. Kort na de pauzt kwam Spui op voorsprong door Ludwig Kalisvaart. Hel 1 duel bleef onvriendelijk en het regende gele kaarten 1 Toen Michel Fieret (Spui) ruim tien minuten na de pauze met direct rood moest vertrekken besloot Freddy de Root 1 het duel te staken. SINAAI - Wielrenner Paul Jeremiasse uit Wemeldingt heeft gisteren een wedstrijd voor junioren in Sinaai (Bel- 1 gië) gewonnen. De coureur reed in de laatste kilomete weg bij de drie andere renners in de kopgroep. De zegt was de eerste van Jeremiasse. Peter Tol uit Kapelle finish te als dertiende. In het Belgische Brakel reed Tim Dees naar een tweedf plaats. Tijdens de koers moest maar liefst acht keer de Valkenberg beklommen worden. Dees won in Brakel wel het bergklassement, maar werd met klein verschil dooi zijn medevluchter geklopt. door lep Triou RILLAXD-BATH - Hoewel er veel deelnemers aan de start ver schenen, waren de clubwedstrij den van MC Rilland zaterdag verre van spannend. Veel Zeeuw se toppers lieten verstek gaan en in bijna alle klassen stak één rijder met kop en schouders uit boven de rest. In de 250/500cc was Kees Sep twee keer het sterkst. Roel van de Bergen finishte twee keer met grote voorsprong als eerste in de 125cc, Rinie van de Linden deed hetzelfde in de 85cc en Ric ky van Zundert was verreweg de beste rijder in de 65cc. Alleen de klasse debutanten/veteranen had twee verschillende win naars: Frank Hontelé en Rinus van Dommelen. Ook zaterdag bleek weer dat de oude garde het goed doet in de zwaarste klassen. Zo stond in Rilland-Bath good old Kees Sep weer eens achter het starthek. De Brabander, die vroeger bij de Belgische bonden reed en daar tot de toppers behoorde, liet zien dat hij het crossen nog niet is verleerd. In beide man ches van de 250/500cc pakte hij de overwinning. Marinus Hoek kreeg in de eerste manche al snel pech en moest ge noegen nemen met de vijfde stek. Hoek: „Al na de eerste bocht merkte ik dat mijn koppe ling stuk was waardoor ik niet echt kon aanzetten. Toen ik pro beerde af te remmen, ramde ik bijna één van mijn collega's." In de tweede manche raakte Hoek verwikkeld in een pittig duel met Richard van de Horst en pakte hij de derde plaats. In de 125cc, waar meer dan der tig rijders de baan ingingen, stond geen maat op Roel van de Bergen. Hij schreef beide man ches met gemak op zijn naam. De uit 's-Gravenpolder afkom stige crosser is één van de grote outsiders voor de wedstrijden om het Zeeuws kampioenschap die donderdag beginnen tijdens de Hemelvaartsdagcross in Vlis singen. Spannend was de eerste manche van de 125cc niet. De tweede wel, al lag dat niet aan Van de Bergen. Hij nam direct na het vallen van het starthek de lei ding, liep ver weg van zijn tegen standers en won onbedreigd. Achter Van de Bergen werd fel gestreden voor de andere ere plaatsen. Een oudgediende werd de beste van de rest. René Weterings finishte als tweede, voor Glen Dingemans, Jamie Mullens en de Belg Ronald Vrye- linck. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Anneke Phernambucq heeft tijdens een dressuurwedstrijd in Heinkens- zand de zege voor zich opgeëist. De amazone uit Kwadendamme was met Toscane de beste in de klasse L2. Phernambucq stuurde als eerste starter in de eerste proef de ruin naar een totaalscore van 179 punten. De 34-jarige amazone ontnam daarmee dé concurren tie meteen alle illusies op een eindoverwinning. De combinatie bleef de belang rijkste belager Els Hozee met Marrousia veertien punten voor. In de tweede proef zette de voor de Weelruiters uitkomende Pher nambucq de concurrentie com pleet te kijk. De jury beloonde door Jeremy Deug VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen hebben gisteren in de laatste wedstrijd van het seizoen afgerekend met de vrouwen van BV Souburg. De kampioen van de hoofdklasse won gemakkelijk met 67-41. De derby tussen de wouwen van BC Vlissin gen en BV Souburg werd vorige keer pas in de verlenging beslist. Dit keer wilde kam pioen BC Vlissingen het niet zover laten ko men. De ploeg van Tom Joziasse moest het wel doen zonder vier vaste krachten. BV Souburg toonde zich in de eerste helft op nieuw niet de mindere en bleef tot 19-18 bij. Vlak voor de pauze sloeg BC Vlissingen een klein gaatje: 25-20. Na rust volgde BV Souburg goed tot 33-26, maar daarna was het gebeurd. Onder'aanvoe ring van Quintana Pattinama zette BC Vlis singen een press neer waar BV Souburg geen antwoord op had. BC Vlissingen scoorde twintig punten op rij en bij 53-26 was de wedstrijd beslist. In het laatste kwart bleef deze marge gehandhaafd. De eindstand werd bepaald op 67-41. Voor beide teams was het de laatste wedstrijd van het seizoen. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joosse 20 pun ten, Quintana Pattinama 13, Nanon Doeland 12, Romana de Ridder 9, Melanie Lindenberg 5, Sabine Franke 4, Elisa kuipers en Jessica Ver- hage 2. Scores BV Souburg: Ilse Rijnberg en Nathalie Franke 9 punten, Cindy de Nooijer 7 Gitta Zijl- ma en Astrid Franke 4, Annegret Scheers en Ju dy Slager 3 en Jacqueline Franke 2. Een speelster van BV Souburg (links) pro beert te voorkomen dat haar Vlissingse op- ponente tot een schot komt. foto Ruben Oreel haar met 176 punten. Hozee moest met veel minder genoegen nemen (159). In de klasse M2 was Mieke Evertse met Captain Jack erg sterk Met 188 punten in de eer ste en 182 punten in de tweede proef bleef de combinatie uit Heinkenszand naaste belager Katja de Groes met Libra res pectievelijk 30 en 18 punten voor. Sandra van der Hoofd uit Gapin- ge heeft al veel fokproducten naar nationaal niveau gebracht. Ze lijkt met No Mercy hard op weg om weer een naam aan dat rijtje toe te voegen. In beide proeven van de klasse Z stuurde ze de fraaie viervoeter, met 196 en 200 punten, naar het oranje erelint. In de kür op muziek danste Van der Hoofd in het za del van Loelap naar de zege. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door een over tuigende 8-1-zege op hekken sluiter Volharding heeft Dreischor gisteren de tweede pe riodetitel in de vijfde klasse B gepakt. Robur, dat tegen Ouwer- kerk ook flink uithaalde (8-0), nam de eerste periodetitel over van kampioen Hansweertse Boys. Volharding-Dreischor 1-8: Een zwak Volharding kwam na de openingstreffer van Daan Rui tenbeek langszij via Michel Loontjens (1-1), maar na de snel le 1-2 van Matthijs Heerens was het gedaan met de thuisploeg. Frank van der Helm en opnieuw Heerens zorgden voor 1-4 hal verwege. Na rust liep Dreischor verder uit via Heerens en Ruiten beek. Allebei scoorden ze nog twee keer. Lepelstraatse Boys-Kwaden- damme 2-1: Een licht veldover- wicht leidde na een kwartier tot 1-0 via Nico van der Kruk. Op slag van rust bracht Roel de Jon ge de Zeeuwen langszij: 1-1 hal- vérwege. Lepelstraatse Boys pakte de overwinning via een treffer van Danny Withage in de 78e minuut. Hansweertse Boys-Lewedorpse Boys 4-1: Na een sterk begin van de bezoekers rondde Tim Ja- cobusse na een kwartier een fraaie solo vanaf de eigen helft goed af. Nog voordat er een half uur was gespeeld, stond het 3-0 via Robin Scholten en weer Jaco- busse. Door een tegentreffer van Simon Smits brak de rust aan met 3-1. In de tweede helft waren de bes te kansen voor Lebo, maar twee keer stond de paal een treffer in de weg. Kort voor tijd bepaalde invaller Mark Janse de eind stand op 4-1. Robur-Ouwerkerk 8-0: In een wedstrijd, die prima werd ge leid door scheidsrechter Fru, kwam de thuisploeg na een stroef begin in de tweede helft goed op gang. Bij rust stond het 2-0 via treffers van Quassim Ha- moudi en Dennis Weijers. Opnieuw Weijers en Richard Hardenbol zorgden voor 4-0. In de laatste tien minuten werd, on der leiding van invaller Ricardo Sukraj. de score verder uitge bouwd. Twee maal Weijers (op aangeven van Sukraj), Dennis de Vos en Sukraj zelf brachten de 8-0-eindstand op het bord. Vosmeer-Rcnesse 4-2: Met name in het eerste halfuur, waarin de paal een treffer van Hossain Al- mahmoudi voorkwam, was Vos meer de betere ploeg. In de der tigste minuut opende John Vroegop de score. Jacco Vaders (Vosmeer) en Leon Bakker (Re- nesse) zorgden vervolgens voor een 2-1 ruststand. Renesse kwam in de tweede helft langszij via Crispijn de Jonge (2-2). maar een solo van af de middellijn van John Vroeg op (3-2) en een door Theo van Eekelen benutte strafschop zorg den voor 4-2 na negentig minu ten. door Joop van den Oudenhoven COLIJNSPLAAT - Met Bas de Zeeuw uit Goes heeft het drie bandentoernooi Colijnsplaat 407 niet alleen de verwachte, maar ook de verdiende winnaar gekregen. Maarten Bruijnes uit Bruinisse werd tweede en Syl via Eckel uit Hansweert derde. Bas de Zeeuw was voor het be gin van de finale de uitgespro ken favoriet. Hij speelde een ij- zersterk toernooi en iedereen dacht dat het wel heel raar moest lopen, wilde hij naast de hoofdprijs grijpen. Toch liet tegenstander Maaiden Bruijnes zich niet zo maar naai de slachtbank leiden. Bruijnes pakte brutaal de eerste set met 11-9, ook omdat De Zeeuw naar zestien punten moest spelen. In de tweede set gooide De Zeeuw de deur op slot en was er voor Bruijnes geen doorkomen meer aan. Toen de Goesenaar ook nog een serie van zeven produceer' de, was het pleit beslecht. In de derde set werd het nog heel ever spannend toen Bruines op één punt van de finish kwam, maai het laatste puntje kon hij niel maken. Daarna was het gebeurd met Bruijnes. De vierde set waS slechts een formaliteit. De strijd om de derde plaats tus sen Sylvia Eckel en Gilles Sturm uit Serooskerke was er één van uitersten. De eerste se! ging met 9-0 in vijf beurten naar Eckel. De tweede was met 13-3 voor Sturm in vijftien beur ten. De derde, die vooral door ze nuwen werd gekenmerkt, ging weer naar Eckel die daarmee dé derde plaats veroverde. Halsteren. Oranjeloop (10 kilome ter), mannen. 4. Seth Dijkstra (Middel burg) 38.30. Colijnsplaat. Driebandentoernooi 407. Eindstand: 1. Bas de Zeeuw (Goes), 2. Maarten Bruijnes (Bruinisse), 3 Sylvia Eckel (Hansweert), 4. Gilles Sturm (Serooskerke), 5. Brian Orïj (Co lijnsplaat), 6. Leen de Looff (Kortgene), 7. Ellen Riemens (Goes), 8. Anton Lucas (Renesse). Rilland-Bath. Clubwedstrijden MC Rilland. 250/500cc, 1e manche: 1. Kees Sep, 2. Richard v.d. Horst, 3. Ro- HAVELTE - Mountainbiker Bart Maas uit Hansweert is gis teren als tweede geëindigd in Havelte tijdens een wedstrijd voor nieuwelingen. Op een zwaar parcours had Maas een goede start. De eerste twee rondes schommelde hij tus sen de vierde en vijfde plek. Daarna viel de groep uiteen. In de vierde ronde kroop Maas naar voren en kwam in tweede positie. Deze plek hield de jeug dige mountainbiker vast tot het einde. bert v.d. Boer, 4. Willem den Engels man, 5. Marinus Hoek. 2e manche: 1. Kees Sep, 2. Robert v.d. Boer, 3. Marinus Hoek, 4. Richard v.d. Horst, 5. Willem den Engelsman. 125cc, 1e manche: 1. Roel v.d. Ber gen, 2. Jurgen den Engelsman, 3. Gleh Dingemanse, 4. René Weterings, 5. Ro nald Vryelinck. 2e manche: 1. Roel v.d. Bergen, 2. Re ne Weterings, 3. Glen Dingemanse, 4. Jamie Mullens, 5. Ronald Vryelinck. 85cc, Ie manche: 1. Rime van Linden, 2. Stefan van Ham, 3. Kevin Spruyt, 4 Dimitri Sep, 5. Michael Boot. 2e manche: 1Rinie van Linden, 2. Ste fan van Ham, 3. Dimitri Sep, 4. Kevin Spuyt, 5. Michael Boot. 65cc, 1e manche: 1. Rick van Zundert 2. Angelo van Zuilekom, 2. Björn Oreel. 3. Jeremy v.d. Goor, 5. Keivin Smits. 2e manche: 1. Rick van Zundert, 2. An gelo van Zuilekom, 3. Björn Oreel, 4. Rocco van Zweeden, 5. Jeremy v.d. Goor. Debutanten/veteranen, 1e manche: 1. Frank Hontelé, 2. Jeffrey Martens, 3. Gert Huisman, 4. Marcel Willeboordsé, 5. Rinus van Dommelen. 2e manche: 1. Rinus van Dommelen, 2. Ron Oostvogels, 3. Frank Hontelé; 4. Gert Huisman, 5. Sjors v.d. Biggelaar. maandag l Biljarten Driebandentoernooi de Goede Ver wachting. Tweede verliezersronde. Lo catie café, pension de Goede Verwach ting, Lewedorp. Aanvang: 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 22