Kapelle vindt zijn frisheid terug Een wedstrijd met twee gezichten Dauwendaele hoopt ondanks nipt verlies r Duiveland mist tegen Seolto scherpte en voetbalintelligentie Bevelandse tweedeklasser opent nacompetitie met 1-0-zege op Almkerk Kapelle trekt spelers aan DFS heeft een wonder nodig na 3-0-verlies maandag 2 mei 2005 wbZt J door Rudy Booqert KAPELLE - De eerste winst is binnen voor Kapelle, maar het eerste verlies ook. De Beveland se tweedeklasser versloeg zater dag in de nacompetitie Almkerk op eigen veld (1-0), maar voor de return heeft trainer Huib Meerman nog een puzzeltje te leggen. Drie schakels in zijn de fensie kregen een gele kaart (René van Boven zelfs twee), waardoor ze komende zaterdag geschorst zijn. Drie van die gele kaarten to verde scheidsrechter Uitter- hoeve uit zijn kontzak na een overtreding op de gevaarlijkste speler van Almkerk: Mark van der Meijden. Deze makkelijk scorende spits speelt volgend seizoen bij hoofdklasser Kozak ken Boys, maar wil eerst nog zijn eerste liefde naar de eerste klasse leiden. Hij scoorde zater dag niet, maar dunde door het uitlokken van de gele kaarten wél het aantal mandekkers uit bij Kapelle voor komende zater dag. Verdedigers heeft Kapelle tegen Almkerk nu juist zo hard nodig. Het krachtigste deel van de Bra bantse opponent is de aanval, met behalve Van der Meijden KAPELLE - Kapelle heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Richard Jacobs van Nieuw- land en Jordan van Langevelde van Kruiningen. Alleen Jon Her- selman valt weg uit de selectie; hij stopt. De komst van Jacobs en Van Langevelde past in de filosofie van de tweedeklasser. De club zoekt jeugdige spelers bij kleine re clubs uit de regio. Dit seizoen kwamen bijvoorbeeld de jeugdi ge spelers Kevin Joose (Nieuw- land), Koen Sinke (Yerseke) en Jouri Houtekamer (Kruiningen) al naar Kapelle. FIJNAART - Er zal een wonder moeten gebeuren, wil DFS de nacompetitiebo- nus nog kunnen verzilve ren. Na de kansloze 3-0-ne- derlaag bij het Fijnaartse FSV is de ploeg van trainer Edwin Kriens voor de der de achtereenvolgende keer de onderliggende partij. De gelaatsuitdrukking van Kriens direct na afloop sprak boekdelen. Het had iets van aangeslagenheid, teleurstelling en onmacht. Zijn analyse was echter op vallend nuchter: „Je kunt spelers leren voetballen, je kunt ze beter maken, maar als er geen bezieling is, dan is het vechten tegen de bier kaai. En bezieling, de wil om te winnen die is juist be palend bij dit soort extra wedstrijden. Ze moeten niet mooi zijn, maar het gras moet als het ware tus sen je tanden zitten. Dat mentale hebben we eigen lijk alleen het eerste kwar tier van de wedstrijd kun nen brengen." In de 31e minuut viel de 1-0, van de voet van Edward de Rooij op een goede voorzet vanaf rechts van Jordy Bervoets. In de tweede helft probeer de DFS-trainer Kriens zijn team meer druk naar voren te laten geven, maar hij zag dat de thuisploeg in de 52e minuut op 2-0 kwam. Mark Berghout mocht in vogel vrije positie zijn doelpunt maken. In de 85e minuut ging het licht voor DFS he lemaal uit. Het werd 3-0 door Edward de Rooij, die met een fraai schot Stefan Smalheer passeerde. FSV - DFS 3-0 (1-0). 31. Edward de Rooij 1-0, 52 Mark Berghout 2-0, 85. Edward de Rooij 3-0 Scheids rechter H.C. Filius (Goes). Ge le kaartRemco Rotte (DFS) en Henk de Graaf, Jordy Ber voets, Mark Berghout en Edwin Mies (allen FSV). Aan tal toeschouwers. 60. DFS: Stefan Smalheer, Bas Bitter (46. Maarten van Slrien), Rene Brusse, Ronald Braam, Rene van der Linde (73. Robert van der Loos), Vincent Bakker, Martijn Boot, Huib Nortier, Jeroen Grefkens, Anco van der Lin de, Bram Nortier (46. Remco Rotte). ook de balvaste Mark van Noor loos. Verdedigend bleek de ploeg zaterdag met name in bal bezit matig. Een beetje storend werk en de achterste spelers ros ten de bal ogenschijnlijk in pa niek al naar voren. En als de doelman dat probeerde, raakte hij de bal negen van de tien keer maar half. Uit zo'n situatie viel ruim een kwartier voor tijd ook de enige goal van de wedstrijd. Alm- kerk-doelman Jacco Pellekaan kreeg een terugspeelbal, Kapel- le-speler Edwin van Damme gaf een beetje druk en de keeper schoot de bal laag door het mid den van het veld. In de halve cir kel voor het strafschopgebied ving Koen Sinke van Kapelle de bal op, gaf hem opzij aan Hans Tolhoek en de clubtopscorer (ze ven competitiegoals) schoot links bovep doelman Pellekaan raak:1-0. Beetje geluk Daarmee maakte de nummer ne gen van de tweede klasse E een winnende start in de nacompeti tie tegen de nummer drie van de tweede klasse F. Trainer Huib Meerman zag zaterdag eindelijk weer iets terug van de ontspan nen spelende ploeg uit het begin van de competitie. Kapelle pak te toen de eerste-periodetitel. „Met fris voetbal, agressie en een beetje geluk", vond de trai ner. Maar daarna leek de hand rem er opeens op te gaan. Negen nederlagen in dertien duels volg den. Meermans gevoel ging van ver bazing over de periodetitel naar frustratie over de ineenstorting. En de oorzaak? Wist-ie het maar. Maar nu de nacompetitie begonnen is, staat Kapelle er plots weer. „Deze winst is goed voor de teamspirit. We moeten voorzichtig zijn, want het kan nog alle kanten op. Vorige week ben ik toch boos geworden na de wedstrijd tegen Zwaluwe. Oké, het was het laatste duel van de competitie, maar er was niks geen beleving. Vandaag ge lukkig wel." 'Echte' kansen waren zaterdag niettemin schaars. Vrije trappen zorgden voor dreiging, maar niet voor problemen. De jeug dige Kapelle-keeper Jouri Houtekamer redde twee keer knap in een duel met Van der Meijden en was verder een baken van rust. Danny Nouse krulde in de tweede helft een bal bij de tweede paal, die via doelman Pellekaan op de paal belandde. Tolhoek en Van Dam me kregen de rebound niet tus sen de palen. Kapelle - Almkerk 1-0 (0-0). 74. Hans Tolhoek 1-0. Scheidsrechter: J.P.H. Uitterhoeve ('s-Gravenpol- der). Rode kaart (2x geel): 67. René van Boven (Kapelle). Gele kaart: Danny Nouse, Martijn van Zwee- den (Kapelle), Wilco van Oord (Almkerk). Aantal toeschouwers: 300. Kapelle: Jouri HoutekamerRené van Boven, Jon Herselman, Mar tijn van ZweedenDanny Nouse, Randy de Dreu (64. Kevin Joosse Jozef den Hollander, Richard Uit terhoeve, Edwin van Damme (79. Albert de Troye); Koen Sinke (90. Jordi Overbeeke), Hans Tolhoek. door Euqène de Kok TILBURG - Een bus, zoals de supporters van FC Dauwendae le zaterdag hadden gehuurd, zal tegenstander JPS uit Tilburg niet nodig hebben voor de re turn. Slechts een handjevol Til- burgers was afgekomen op het eerste duel in de nacompetitie van hun ploeg met de Middel burgse zaterdag-derdeklasser. Zij zagen JPS goed starten, ver volgens in de problemen komen, maar wel winnen met 1-0. De Jeugdige Protestanten die Sa menwerken (JPS) afficheert zich als de enige, echte zaterdag voetbalvereniging in Tilburg. Dat zal waarschijnlijk nog lang zo blijven want, getuige zater dag, is het voetbal op zondag ge liefder onder de bewoners van de Brabantse stad. De hoeveel heid thuissupporters, gegroe peerd op en rond drie plastic kuipstoeltjes naast de dug-out, stak schril af bij het aantal afge reisde Middelburgers. Veel last van het gebrek aan be langstelling bleek de thuisploeg niet te hebben. JPS, dat als twee de eindigde in de derde klasse B, startte sterk en overrompelde de bezoekende Zeeuwen. De Til- burgers profiteerden van de ruimte die Dauwendaele hen gaf op het middenveld en stapel den via snelle uitvallen kans op kans. De blauw-gelen, waar mid denvelder Stefan Prince al na ze sendertig minuten werd gewis seld voor Christian Kiala, kon den er in de eerste helft nauwe lijks iets tegenover stellen. Een afstandsschotje van Jorrit Schuurman van de zestienmeter lijn was het enige wapenfeit. Ondanks het grote veldover- wicht kwam JPS pas in de laat ste minuten voor rust op voor sprong. Een pass van Christian Norbart vloog over het centrale verdedigingsduo Rene de Nooijer en Francis Langemaire heen en belandde in de voeten van Bram Somers. De spits, dit seizoen goed voor tweeëntwin tig treffers en daarmee leider van het topscorersklassement van het Brabants Dagblad, aar zelde niet en nam de bal in één keer op de voet: 1-0. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Voetballen op Koninginnedag tegen het in oranje gehuld Seolto was, daags na de bonte avond in Oos- terland, voor Duiveland géén goed idee. De ploeg gaf niet thuis in het eerste nacom- petitieduel en leed een even te rechte als logische 2-0-nedcr- laag tegen de ploeg uit Zeven bergen. Duiveland kan de volgende fase van de nacompetitie nog wel be reiken, maar dan zal de ploeg van trainer Jan Heikamp volgen de week in Zevenbergen uit een ander vaatje moeten tappen. De Oosterlanders misten de scherp te die in beslissingswedstrijden aanwezig moet zijn. Heikamp liep zelfs na afloop nog over van verbazing. „Het was het gebrek aan scherpte, maar vooral ook het gebrek aan intelligentie in het veld. De felheid om de bal len te veroveren was er gewoon niet. Deze jongens waren qua voetbal verder dan wij en ze wa ren ook slimmer." Wat Heikamp zijn team vooral verweet, was de tweede tegen- goal die zijn ploeg in de 66e mi nuut incasseerde. „Daar ben ik boos om. Die mag er nooit in. Er kwam een breedtepass en mijn middenvelders stonden allemaal op één lijn. Niemand zakte uit om achteruit aanspeelbaar te zijn." Handenbinders Seolto-trainer Cees Broeders was blij met de overwinning. „De 0-2 is een goede uitslag, maar het had meer mogen zijn." De Brabanders hadden het kar wei in Oosterland volledig kun nen klaren. De spitsen Patrick de Klerk en Dominique van Heyst bleken handenbinders voor de Oosterlandse defensie en met de nummers zeven (Wil co van Tilborgh) en negen (Gert-Jan Polhuys) ontbrak het de bezoekers juist niet aan voet balintellect. De Oosterlanders kregen gedu rende de partij een handvol mo gelijkheden, maar in het straf schopgebied werden te vaak de verkeerde keuzes gemaakt. Zo werden voorzetten blindelings gegeven, terwijl enkele keren op de rand van het strafschopge- Na rust zag trainer Mariei Schroevers een ander Dauwen' daele. De verdediging stont goed, de gaten op het middel veld waren verdwenen en kregen de Walchenaren een z<) aan mogelijkheden. Zo had Jo ran Moes in de zeventigste nu nuut, na een slapstickachtig botsing tussen JPS-keeper Al jan van Dongen en één van zï$ verdedigers, de bal slechts vod: het intikken. Moes had voet v open doel echter te veel tijd no- - dig en Van Dongen kon met eq js snoekduik alsnog redding breit s, gen. Uit de hoekschop die dagp j- op volgde, kopte diezelfde Moe v rakelings naast. Hetzelfde deq g invaller Matthias Hoekman .i{ jj de slotminuten. Clubtopscorq n Robin van de Velde zag, na eet n mooie aanval, een snoeihari p schot op de lat uiteenspatten. j „Tja, wat doe je daar aan?' j vroeg Schroevers zich na afloo; af. Ondanks het uitblijven va: j de gelijkmaker toonde de oefei> meester zich niet ontevredea r „Als ik kijk naar de eerste helf t ben ik blij met deze uitslag, k r de tweede zag je dat iedereq g voor iedereen werkte en dat he c spel veel beter was. Op basis v van de tweede helft was een ge- lijkspel terecht geweest." - j Jorrit Schuurman, die vorig t week zijn vertrek naar eerst* r klasser SSV'65 aankondigde putte hoop uit de tweede heli r voor de return. „Het had bij rus) A gemakkelijk 2-0 of 3-0 kunnei staan, maar in de tweede stom? i het goed en kregen we een paai goede kansen. We maken het at leen niet af. Scoren is de laatst; weken sowieso ons manco. Me 1-0 is er nog niets verloren. Als we zo spelen als in de tweetlf helft, moeten we ze zaterdag i kunnen hebben." j JPS - Dauwendaele 1-0 (1-0). j Bram Somers 1-0. Scheidsrechter J.J.G. van Rijsingen (Boxtel). Gek kaart: Kars Verbeme (JPS) ej Jeroen van de Schelde (Dauwen daele). Aantal toeschouivers: 120: Dauwendaele: Ramon Telussa; Ro bert Griep, Rene de Nooijer, Fraii cis Langemaire, Fred Melaard; Ste fan Prince (36. Christian Kialaj, Robin van de Velde, Jorrit Schuur man, Jeroen van de Schelde; Julü Fagundez (80. Matthias Hoekmaflj en Joran Moes (72. Menno Kab- boord). bied de vrijstaande mensen aan speelbaar waren. Beide teams leken aanvankelijk stijf te staan van de zenuwen want in de eerste tien minuten van het duel werd er over er weer veelvuldig balverlies gele den. Na een kwartier ging dt rem er echter af. In de achttiende minuut stond Frank van de Noort, die aan dc rechterkant volledig werd vrij ge laten door Duiveland, aan de ba' sis van de 0-1. Van Noorts voon zet werd door De Klerk achter doelman René Zwart gewerkt. Duiveland, dat speelde zonder de op de laatste training gebles seerd geraakte Dennie le Comte, voetbalde na de 0-1 niet goed. Te weinig werd er gebruik ge maakt van de ruimte die er lag op het veld. De aansluiting ver liep ook niet goed en daardoor was het voor Duiveland vechten tegen de bierkaai. Counter Vlak voor rust, nadat René Zwart al een aantal malen onzè; ker had opgetreden, hield de doelman zijn ploeg op 0-1 door een inzet van Van Heyst te ke- ren. Na rust kreeg Duiveland meer grip op Seolto. Leo Burgers kwam in het veld en ook Ronald Zwager maakte in het verloop van de tweede helft zijn rentree. Seolto bleef op de counter le vensgevaarlijk. In de 66e mij nuut viel de 0-2 toen Duiveland onnodig balverlies leed. Van Heyst bediende maatje Df Klerk en die schoot zijn ploeg naar de marge van twee treffers, „Ik sta twee keer op de goede plaats. Een keer scoorde ik ma links en één keer met rechts. Qf het nu al beslist is? Ik denk hei niet! Wordt het hier 0-4 of 0-5, dan is het al beslist. En dat had het kunnen worden", aldus twee dejaars A-junior De Klerk. Duiveland - Seolto 0-2 (0-1). 18. Patrick de Klerk 0-1, 66. Patrick de Klerk 0-2. Scheidsrechter: R.J. Collé (Leerdam). Gele kaart: Wilco van Tilborgh (Seolto). Aantal toè- schouwers: 310. Duiveland: René Zwart, Mark de Reus, John Bolle, Bart-Jan van Damme (46. Leo Burgers) en Maiy nix van der Hulle; Jan IJzelenberg (68. Marcel Zwager), Wilmar va'ji de Sande, Lex Zwang en Leen IJze- lenberg (55. Ronald Zwager); Bar ry Steenpoorte en Marcel de Brui ne. v\EVAARTi% TRUCKS Ik Wilco van Oord van Almkerk (liggend) probeert met een sliding Kapelle-aanvaller Edwin van Damme te stoppen. foto Willem Mieras door Bas Abresch SEROOSKERKE - Tholense Boys-trainer Gaby Niemantsver- driet gaf het voor de wedstrijd al aan: zijn ploeg kan heel goed, maar soms ook heel slecht voet ballen. Zaterdag kwamen die twee eigenschappen samen in één wedstrijd. In de eerste helft controleerden de Tholenaren het eerste duel in de nacompeti tie voor promotie naar de twee de klasse. In het tweede bedrijf liet de ploeg zich terugdrukken door Serooskerke, waardoor er een terechte 1-1-eindstand op het bord kwam. Over die uitslag waren beide trainers niet te spreken, maar Leendert Geelhoed was nog het minst ontevreden. „In de eerste helft voetbalden we met te veel spanning. We hadden afgespro ken om direct naar voren te spe len, maar dat kwam er helemaal niet uit. In de tweede helft ging dat beter en kregen we meer grip op de wedstrijd, waardoor we ook scoorden. Het gelijkspel is terecht, maar ik had toch op wat meer gehoopt", zei de trai ner van Serooskerke. De gelijkmaker van de Walcher- se ploeg kwam op naam van A-junior Bas Rooze. Hij had de moeilijke taak om de geblesseer de topscorer Frank Allaart te vervangen, maar vervulde die prima. In het begin van de wed strijd moest hij nog even wen nen, maar naarmate het duel vorderde, groeide hij beter in zijn rol als diepste spits en aan speelpunt. Rooze kaatste, sleur de en gebruikte zijn lichaam goed. Beloning De beloning voor zijn spel kwam in de 52e minuut. Na een mooie aanval over links kwam de bal via Nicky Holmes en Ar jan de Visser bij Rooze, die met zijn rug naar de goal stond. De tiener vond de ruimte om weg te draaien en plaatste de bal in de verre hoek: 1-1. Daarmee kreeg Tholense Boys onnodig het deksel op de neus. De ploeg controleerde aan de hand van centrale middenvelder Jaben Kortland de gehele eerste helft en kwam ook op 0-1, maar verder creëerden de geel-zwar- ten te weinig kansen. Daarbij moet worden aangete kend dat het veld goed combina tievoetbal onmogelijk maakte. Serooskerke-voorzitter René Fi lius had er bij de gemeente nog Serooskerke-aanvoerder Renco Franke (onder) in een gevecht om de bal met Carlo Heijboer van Tholense Boys. foto Ruben Oreel op aangedrongen iets aan de zeer hobbelige grasmat te doen, maar zijn verzoek werd niet ge honoreerd. Niemantsverdriet zei te zijn geschrokken van de staat van het veld. „Dit is één van de slechtste velden die ik dit jaar heb gezien. Daar word ik niet vrolijk van. Wij moeten het hebben van de combinaties, maar op zo'n veld zijn wij in het nadeel." In de eerste helft bleek het mee te vallen, maar in de tweede wa ren er weinig vloeiende combina ties van de Tholenaren te bewon deren. De ploeg verloor na het uitvallen van routinier Johan Schot (kort na de pauze) de rust in het spel en liet zich vastzet ten door het opportunistischer spelende Serooskerke. Wel kwam de ploeg van Niemants verdriet er af en toe gevaarlijk uit met een counter. Uit een van die tegenstoten kon Ronny de Graaf alleen op doelman Daniël Koole af, maar hij werd naar be neden getrokken. De bank van Tholense Boys veerde op en smeekte om een strafschop, maar arbiter De Keyzer liet doorspelen. Onvolwassen In het vervolg waren beide ploe gen bang om tegen een neder laag aan te lopen, waardoor de wedstrijd eindigde in een gelijk spel. Daarmee ligt alles nog open in de tweekamp. „Vandaag hebben we onvolwassen ge speeld. Het gelijkspel was te recht, maar ik ben absoluut niet tevreden. Volgende week heb ben we wat recht te zetten", al dus een strijdbare Niemantsver driet. Zijn collega Geelhoed hoopt dat zijn team in de return dezelfde vechtlust op kan brengen. „Voet ballend was het niet goed, maar we hebben wel met z'n allen ge knokt. Dat geeft moed voor de volgende wedstrijd. Eén ding is in ieder geval zeker: er is nog niets beslist." Serooskerke - Tholense Boys 1-1 (0-1). 19. Niels Hopmans 0-1, 52. Bas Rooze 1-1. Scheidsrechter: G. de Keyzer (Hardinxveld-Giesen- dam). Gele kaart: Alex Dekker, Huibert Deurloo, René Cevaal Serooskerkeen Jan de Graaff (Tholense Boys). Aantal toeschou wers: 150. Serooskerke: Daniël Koole; Antho ny Poppe, Frank Rooze, Bemado Wattel, Nicky Holmes; Alex Dek ker (72. Patrick van de Putte), Ru- di Geer se (46. Huibert Deurloo), Renco Francke, Wilko de Keuning; Alex de Visser (82. René Cevaal), Bas Rooze. Tholense Boys: Marius Bal; Carlo Heijboer, Arie Draayer, Johan Schol (48. Merien Hopmans), Jeroen Nieuwkoop; Jan de Graaff, Jaben Kortland, Reinier de Groen, Niels Hopmans; Michael de Jong, Ronny de Graaf (87. Mourad Tiha- ni).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20