PZC Hiensch wordt nieuwe trainer van Kloetinge Kloetinge keert terug in de hoofdklasse Ockenburg in finale play-offs Van Bommel voor drie jaar naar Bar^a 26 Bestuur Bevelandse club bereikt principe-akkoord Achttiende titel menner Chardon Jan Kromkamp wil donderdag alweer spelen Ekimov gewond bij training Raboploeg aan leiding in ProTour Zesde plaats Van den Goorbergh Chelsea en Bayern kampioen Redactie: 0113-315640 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 2 mei 2005 Eerste stapjes op de renbaan door Jan Dagevos GOES - De voetbalvereniging Kloetinge wil deze week Die- j derik Hiensch als nieuwe hoofd- j trainer presenteren. De leiding van de club heeft met de oefen- meester een principe-akkoord bereikt. Wel moeten moeten er nog enkele details worden gere- geld. „Er is nog niets getekend, maar de hoofdlijnen liggen vast", zegt Kees Kleppe. Hij heeft afgelo pen weken namens het bestuur de onderhandelingen gevoerd. Er zijn twee gesprekken ge weest. Bij het laatste onder houd, afgelopen donderdag, za ten ook Joost Folmer (de huidi ge assistent-trainer) en Anton Swennen (keeperstrainer). Met dit duo heeft Kleppe ook over eenstemming bereikt. „Ze wil len alledrie", stelt Kleppe. „Er moeten alleen nog wat dingen worden geregeld, maar ik ver wacht geen echte problemen." Vanavond komt het dagelijks be stuur van Kloetinge bijeen en zullen de puntjes op de i worden gezet. Een van de dingen waar nog nader met de betrokkenen over gesproken moet worden is de taakverdeling. Zo is het nog niet duidelijk of Joost Folmer weer assistent wordt of dat hij net als in het verleden technisch manager wordt. „Hij krijgt in elk geval een belangrijke rol bin nen Kloetinge", stelt Kleppe. Kleppe heeft verder Kees Zwam- born bereid gevonden om op be- iaf,ï.\r m.:*- OLDENZAAL - IJsbrand Char don heeft gisteren voor de acht tiende keer de Nederlandse titel bij de vierspannen veroverd. Ti telverdediger Koos de Ronde ein digde op de tweede plaats, voor Mark Weusthof. Na de dressuur en de vaardig- heidsproef ging Chardon met ruim een minuut voorsprong van start in het laatste onder deel, de marathon. Onder toe ziend oog van een groot aantal toeschouwers reed de drievou dig wereldkampioen een prüna marathon. De menner uit Schip luiden eindigde op de derde plaats en stelde hiermee zijn achttiendee kampioenstitel ze ker. „Ik ben dolgelukkig", zei Char don. „Ik heb deze prestatie voor een groot deel te danken aan mijn nieuwe linkerachterpaard Roxette. Ik heb de merrie sinds een halfjaar op stal en ze doet het super. Ze loopt in alle onder delen mee en zonder haar had ik het moeilijker gehad." ANP ALKMAAR - Jan Kromkamp heeft zijn zinnen gezet op het duel tegen Sporting Lissabon. AZ speelt donderdag in Alk maar het beslissende duel tegen de Portugezen om een plaats in de finale van de Uefa Cup en moet een achterstand van 1-2 goedmaken. Kromkamp raakte op 10 april aan de enkel geblesseerd in het competitieduel met Ajax. Pas la ter bleek het om een serieuze en kelblessure te gaan. Voor de ca mera van RTV Noord-Holland verklaarde de verdediger echter weer pijnvrij te zijn en te willen spelen. „Ik heb zaterdag hard ge lopen en sprintjes getrokken. Ik had geen pijn en wil donderdag heel graag spelen", zei de inter national gisteravond in Noord-Holland Sport. Krom kamp heeft hierover nog niet ge sproken met de medische staf en trainer Co Adriaanse. Woordvoerder Willem Zeijl- mans van de club was zondaga vond resoluut. „De kans dat Jan donderdag tegen Sporting speelt is 0 procent." ANP leidsmatig gebied hand- en spandiensten te verrichten bij Kloetinge. Zwambom woont na zijn ontslag als directeur van de voetbalacademie bij het Engelse Sunderland nog altijd in Enge land, maar binnenkort keert hij terug naar Nederland en gaat hij zich weer in Kloetinge vesti gen. Zwambom ambieert nog al tijd een functie in het betaalde voetbal, hij is echter ook bereid om op vrijwillige basis Kloetin- door Bauke Boersma ZEVENBERGEN - Kloetinge is na een jaar afwezigheid terug in de hoofdklasse van het zaterdag voetbal. Altijd even makkelijk ging het niet op Koninginnedag, maar de Bevelanders beslisten het kampioensduel met Rijsoord via de verlenging met duidelijke cijfers in hun voordeel: 5-2. Dus barstte in Zevenbergen zo rond de klok van vier uur een groots feest los op het hoofdveld van Seolto. Spelers, stafleden en supporters vlogen elkaar in de armen, maakten vreugdedansjes en heten de tranen vloeien. Voor al Joost Folmer, de eindverant woordelijke trainer bij Kloetin ge sinds Dolf Roks enkele we ken geleden naar RBC Roosen daal vertrok, had het te kwaad. „Ik heb gewoon een aantal heel moeilijke jaren achter de rug", sprak Folmer een kwartier na af loop, toen hij nog steeds slechts met veel pijn en moeite zijn emo ties de baas kon. Folmer moest zaterdag wel het nodige geduld uitoefenen voor hij zijn spelers daadwerkelijk om de hals kon vliegen. Kloetin ge leek het beslissingsduel tegen Rijsoord al in de reguliere speel tijd te winnen, maar liet zich in de vierde minuut van de blessu retijd toch nog verrassen. Ter wijl Zeeuwse bankzitters elkaar al schouderklopjes en aaien over de bol gaven, stond inval ler Mariusz Smolarek na een voorzet vogelvrij in de zestien. De broer van ex-Feyenoorder Ebi Smolarek was er als de kippen bij nadat doelman Joan van Belzen slechts half redde op de inzet van Jürgen Kamberg: 2-2. Dat moment was wellicht te voorkomen geweest als Folmer Van Belzen had gewisseld. De keeper kreeg drie minuten voor de pauze een beuk in de rug van ge van adviezen te dienen. Zwambom was in het verleden oefenmeester van Kloetinge. „Ook hij heeft nog altijd affini teit met de club", stelt Kleppe. De 44-jarige Hiensch, die tegen woordig in Moordrecht woont, wordt bij Kloetinge de opvolger van Dolf Roks. De laatste werd drie weken geleden tot hoofd trainer van eredivisieclub RBC Roosendaal benoemd, waardoor Kloetinge op zoek moest naar Rijsoord-spits Raymond Smit en speelde het duel vervolgens verre van okselfris uit. Met veel onrust in de Zeeuwse defensie als gevolg. „Maar ons probleem in de tweede helft lag niet bij Jo an", verdedigde Folmer de keu ze om Merlijn Swennen slechts te laten warmlopen. „We ver zuimden de lopende man bij Rijsoord op te vangen, dat was het probleem." En daarom zat Folmer in de tweede helft naar eigen zeggen 'met heel hoge hartslag' op de bank. Dat ongemak hadden zijn spelers hem kunnen besparen door halfweg al comfortabel te leiden. Kansen genoeg voor het soepel aanvallende Kloetinge. Maar alleen Wilco de Valk, na een geniale actie en dito voorzet van Istvan Bakx, vond koppend de leegte achter doelman Aart Kranendonk: 1-0. „Het zal de spanning geweest een nieuwe oefenmeester. In de speurtocht kwam het bestuur al vrij snel bij Diederik Hiensch te recht, omdat die sinds zijn ont slag bij het Engelse Sunderland nog altijd zonder club zat. Bo vendien werkte hij al eens eer der bij de club. Van 1996 tot 2003 had Hiensch de eerste se lectie onder zijn hoede en groei de Kloetinge uit tot een stabiele hoofdklasser. „Hiensch had de keuze uit meerdere clubs", ver zijn", stelde Folmer. „In de eer ste seizoenshelft hadden we ook problemen met scoren, maar dat leek na de winterstop onder con trole. Vandaag stak het helaas de kop weer op." Zodat Rijsoord zich bij rust nog alle kans op de titel van de eer ste klasse C mocht toedichten. De Ridderkerkers vielen terug op hun vertrouwde opportunis me en dat had effect in de 69e minuut. Martin Bendt, bij tijd en wijle de Zuid-Hollandse even knie van Istvan Bakx, dolde Da vid den Hollander en zette voor. Raymond Smit kopte raak: 1-1. Rijsoord maakte vervolgens de fout gas terug te nemen, terwijl Kloetinge juist rijp leek voor de knock-out. Maar de Bevelandse ploeg, waarbij de komst van Emiel Dorst voor Johan de Goe deren voor meer rust zorgde, mocht naar adem happen en kwam in de 81e minuut op 2-1. telt Kleppe. „Allemaal clubs die dichter in de buurt van zijn woonplaats liggen, maar hij heeft nog altijd iets met Kloetin ge. Het is een vertrouwde omge- Kranendonk stompte een voor zet van Wilco de Valk pardoes voor de voeten van Istvan Bakx, die vanaf de rand van de zestien technisch perfect uithaalde: 2-1. Hoewel Joffrey Geldof in de slot fase nog een kopbal van Jürgen Kamberg van de lijn moest trap pen, leek de titel binnen voor Kloetinge. Tót Smolarek er na vier minuten blessuretijd een verlenging uitsleepte. Die was na een minuut spelen eigenlijk al van alle spanning beroofd, toen Ferry Alfons een voorzet van Daan Esser tot 3-2 promo veerde. Rijsoord, dat móest win nen, was mentaal en fysiek ge sloopt, waarna Wilco de Valk en Ferry Alfons (strafschop) in de tweede verlenging aan alle onze kerheid een einde maakten. „Dit is geweldig", kraaide Joost Folmer naderhand met roodom- rande ogen. „Ook met het oog op de selectie voor volgend sei- van onze sportredactie EINDHOVEN - Na Romario, Ro- naldo, Boude wijn Zenden en Phillip Cocu maakt ook Mark van Bommel de overstap van PSV naar FC Barcelona. Voorzit ter Joan Laporta van Barcelona kent geen twijfels meer, Van Bommel zelf zegt dat er nog een paar kleine puntjes geregeld moeten worden. Maar feitelijk staat niets een transfer nog in de weg. De komende drie jaar speelt Van Bommel bij de Cata laanse topclub. Hoewel beide partijen nadrukke lijk hadden afgesproken het nieuws pas na het seizoen be kend te maken, lekte de transfer de afgelopen dagen in Spanje toch uit. Van Bommel wilde za- ving voor hem." Diederik Hiensch wilde gisteren nog niet reageren op zijn aanstelling. „Ik ben in gesprek", was het enige dat hij kwijt wilde. zoen. De terugkeer in de hoofd klasse zal menig twijfelaar over de streep trekken." Kloetinge-Rijsoord 5-2 (na verlen ging). Stand na negentig minuten 2-2 (1-0). 23. Wilco de Valk 1-0, 69. Raymond Smit, 81 2-1. Istvan Bakx, 90+4. Mariusz Smolarek 2-2, 91. Ferry Alfons 3-2, 113. Wil co de Valk 4-2, 115. Ferry Alfons 5-2 (strafschop). Scheidsrechter: Roel van der Werff (Drunen). Gele kaart: Ferry Alfons (Kloetinge), Pa trick Sluimers, Jürgen Kamberg, Arjan Veruhjs, Rob van der Veen (allen Rijsoord). Aantal toeschou wers: 1400. Kloetinge: Joan van Belzen; David den Hollander (82. Jeffrey Frij- ters), Erwin van der Woerdt, Rien de Bruine, Joffrey Geldof; Johan de Goederen (73. Emiel Dorst), Niels Kole (90. Daaii Esser), Ro nald Zuijdwegt; Wilco de Valk, Ferry Alfons, Istvan Bakx. pagina 21 hier wordt nog jaren over gepraat terdag publiekelijk geen kei hard 'jawoord' geven, maar liet wel doorschemeren enorm trots en verguld te zijn met de volgen de stap in zijn carrière. „Blauw en rood zijn mooie kleuren", bleef hij niettemin een tikje cryptisch. „Ik kan officieel nog niks naar buiten brengen, om dat daarover afspraken zijn ge maakt met mijn nieuwe club. Maar ik kan, zonder een naam te noemen, wel zeggen dat we op een paar details na helemaal rond zijn." Van Bommel heeft met PSV de afspraak gemaakt dat hij na zijn Spaanse jaren kan terugke ren in Eindhoven. De Limbur ger is net 28 jaar geworden. Als hij straks 31 of 32 jaar is, wil hij graag opnieuw voor PSV spelen. GPD door Joop van den Oudenhoven WAALWIJK - Wat niemand voor mogelijk had gehouden, werd zaterdag in de biljartac commodatie van Castle City wer kelijkheid. Delta/Ockenburgh plaatste zich in Waalwijk voor de finale van de play-offs in de eredivisie. Na het 4-4-gelijkspel van woensdag werd het nu 6-2 tegen regerend landskampioen Crystal Kelly. Met het bereiken van de finale schreef Ockenburgh historie. Nog nooit eerder reikte een Zeeuwse ploeg zo ver. Vorig jaar haalde Ockenburgh ook hal ve finales, maar daarin eindigde het avontuur. Nu wacht een eindstrijd tegen Twentevisie. Die ploeg versloeg het team van Gebr. Van Wanrooij Bouwbe drijven met 6-2 en 5-3. Dick Jas pers, Tayfun Tasdemir, Christi an Rudolph en Ad Koorevaar spelen zaterdag 7 mei in Goes hun eerste duel. Zaterdag 21 mei volgt de return in Plengelo. De overwinning zaterdag van de Zeeuwse formatie was een sensa tie. Crystal Kelly, met onder an deren Raymond Ceulemans in de gelederen, werd in eigen huis als onklopbaar beschouwd. Ockenburgh was echter niet on der de indruk en ging voor een stampvolle zaal een adembene mend gevecht aan. Het leverde een verdiende overwinning voor het team, dat bestond uit Ro land Forthomme, Jean Paul de Bruijn, Martin Spoormans en Henk Habraken. Het feest voor de bezoekers be gon al met het optreden van Henk Habraken tegen Raymond Ceulemans. De Brabander was in de wedstrijd in Goes kans loos, maar dit keer gunde hij zijn opponent geen schijn van kans. Wat de Belg ook probeer de Habraken was en bleef de baas: 50-30 na 30 beurten. De achterstand in caramboles (16) die woensdag werd opgelopen werd meteen weggewerkt. Op de andere tafel voltrok zich een gevecht om elk punt tussen Martin Spoormans en Frans van Kuyk. Toen de cruciale fase aan brak leidde Van Kuyk met 40-37 in 40 beurten. Opeens barstte het duel open. Spoor mans bouwde een indrukwek kende reeks op van negen pun ten, toen een haast onmaakbaar patroon bleef liggen. Een ge- Jean Paul de Bruijn waagde harmonicastoot was de enige optie. Klosgevaar dreigde. Twee keer bleef de klos echter uit. Hij kwam op tien punten en maakte ook elf en twaalf. Num mer dertien miste hij echter op een haar. Van Kuyk profiteerde en kwam op 48 caramboles. Een ogenschijnlijk maakbare bal miste hij echter. Spoormans greep zijn kans en maakte de laatste carambole: 50-48 (42). Het resultaat was een 4-0-voor- sprong voor de Goese ploeg. Ijzig kalm Roland Forthomme leek gespan nen, maar eenmaal achter de ta fel had hij de zenuwen onder controle. Supergeconcentreerd en ijzig kalm greep hij Frédéric Caudron direct bij de keel en liet niet meer los. Via series van onder meer zes en negen caram boles maakte hij in slechts achttien beurten een eind aan de partij (50-45). De finale plaats was op dat moment al vei liggesteld. Jean Paul de Bruijn speelde op de andere tafel een lastige pot te gen Raymond Burgman, die een gemiddelde van ruim twee speel de. Nadat de beslissing op de an dere tafel was gevallen, vocht De Bruijn zich nog sterk terug in de partij maar de winst zat er niet meer in: 50-45 (26). De Bruijn was ondanks zijn verlies- partij in feeststemming. „Hier had niemand op gerekend. Dit is geweldig. Nu we van Crystal Kelly hebben gewonnen, zullen de mesnen denken dat we ook ef- fe de titel pakken, maar zo sim pel is het niet." Niets staat een transfer van PSV'er Mark van Bommel naar Barcelo na meer in de weg. foto Ed Oudenaarden/ANP Diederik Hiensch Ontlading bij spelers en supporters van Kloetinge na het behalen van de titel in de eerste klasse C. AUSTIN - Wielrenner Vjatsjeslav Ekimov heeft bij een trainingsongeval in Austin een borstbeen en een ruggen- wervel gebroken. De Rus fietste met ploegmaat Lance Armstrong een trainingsronde toen het duo werd aangere den door een auto. Armstrong kwam er goed vanaf, maar Ekimov kan deelname aan de Tour hoogstwaarschijnlijk vergeten. De ervaren Rus (38) moet de komende zes we ken in een korset doorbrengen. Ekimov ligt in het zieken huis van Austin Texas. „Het ziet er niet goed uit", zei Dirk Demol, één van de ploegleiders van Discovery Chan nel. „We hopen dat het herstel sneller gaat dan wordt ver wacht en dat hij het korset sneller kan afleggen. LAUSANNE - De Rabobank-wielerploeg heeft gisteren de eerste plaats veroverd in het ploegenklassement van de ProTour. De Nederlandse equipe passeerde het Belgische Davitamon-Lotto dankzij de derde plaats in het eindklas sement van de Ronde van Romandië van de Rus Denis Mentsjov. Ook het Deense CSC passeerde Davitamon en schoof naar de tweede plaats. De Italiaan Di Luca bleef leider in het individuele klassement, voor de Belg Boo- nen. De Italiaan Petacchi klom dankzij twee ritzeges in Romandië naar de derde plaats. Michael Boogerd is de eerste Nederlander. Plij staat zesde. SHANGHAI - Zijn deelname aan de Grand Prix van Chi na was al een mirakel op zich. Maar dan ook nog zesde worden op het kleddernatte asfalt van Shanghai? Het was het mooiste dat Jurgen van den Goorbergh in zijn lange racecarrière is overkomen. Mooier dan de twee vijfde plaatsen die hij op een 500cc machine had behaald. „Dat ik dit mag meemaken", stamelde hij. pagina 19 uitstekende rentree LONDEN - Voor het eerst in vijftig jaar is Chelsea kam pioen van Engeland geworden. De Londense formatie nam zaterdag een beslissende voorsprong op achtervolger en titelverdediger Arsenal, door Bolton te verslaan (2-0). Het is het tweede succes bij Chelsea van Mourinho, die eerder met zijn team al de League Cup won. Een derde prijs - de Champions League - is nog binnen bereik. Bayem München heeft zaterdag, mede door drie treffers van Roy Makaay, gewonnen van Kaiserslautern (4-0). De club behaalde hiermee zijn negentiende Duitse titel, pagina 18 Chelsea wil niet nog vijftig jaar wachten foto Robert van den Berge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17