Bakker hoopt niet meer te spelen Concours Honteruiters blijft in trek Leendert Geelhoed was eigenlijk nog niet klaar bij Serooskerke geschorste speler weet dat HVV'24 op scherp staat voor duel bij RIAW leinkenszand rijpt in slotfase Isnog de titel B-junior Aissati in de selectie van PSV -L Finale kampioenengala biljarten Tim Dees 31e in Giro della Toscana Rentree Ben Schroder aanstaande Grujic langer bij ADO Den Haag Computerstrijd schaakduo uitslagen vrijdag 29 april 2005 z21 tor Eddy van der Hooft en iter van Kouteren ERNEUZEN - Zit voor de (euws-Vlaamse zaterdagvoet- ai, toilers de competitie er op, :#r de zondagvoetballers staat nog één speeldag op het pro- ramma. Dit weekeinde wordt 22e speelronde afgewerkt en ilt waarschijnlijk de beslis- ng over promotie, deelname a de nacompetitie of degrada- p het programma staan on- meer: Nuenen-Temeuzen, W-HW'24, Breskens-BSC, jstburg-Hulsterloo, Aarden- irg-Jong Ambon en Axel-Clin- tfneuzen: In de wetenschap het eersteklasserschap vei- rmfc is gesteld, komt Terneuzen raag in actie bij Nuenen. He- maal zonder belang is dat duel et, niet alleen omdat Nuenen a van de belangrijkste degra- itiekandidaten is maai" ook om it Terneuzen nog kans maakt j deelname aan de nacompeti- !n In de strijd om de derde pe- odetitel gaat Papendrecht wei- naar met twaalf punten uit elf edstrijden aan de leiding, aar samen met TEC, DBS en nitas delen de Zeeuws-Vlamin- rj' n de tweede plaats met een 'iterstand van slechts één int. i?e hebben na de winterstop ingoede serie neergezet", zegt j erco van der Hooft. „Die lijn illen we zondag graag door- s ekken." Hoewel Terneuzen af- ankelijk is van de concurren- is enig optimisme gerecht- ardigd, meent de jonge links- hter. Het programma is (met m-'jüder Papendrecht-OJC Rosma- i, OSS'20-DBS, TEC-Unitas) J ongunstig, en binnen de ah' roep is alles er op gericht om it seizoen goed af te sluiten, We hebben bewezen dat we ver unnen komen als we met z'n rai Jen strijd leveren", aldus Van Hooft. „Ik verwacht dat we jtj indag opnieuw een goede team- !;s restatie zullen leveren." W'W'24: HW'24 treft zondag in lestdorpe het gedegradeerde rs, EUW EN SINT JOOSLAND De jonge doelpuntenmaker n VCK lag uitgeteld op de rand, terwijl enkele meters irderop een deinende massa Kstvierde. Erik Goudt leek steravond matchwinnaar te orden in de beslissingswed- tijd tegen Heinkenszand, aar de aanvaller zag zijn ploeg een doldwaze slotfase als- ten onder gaan. Een doel- unt vlak voor tijd en één diep i blessuretijd brachten de titel 31 de vierde klasse A bij de ioeg van trainer Ravmond tohr (2-1). bals Goudt er gisteravond na laatste fluitsignaal bij lag, lagen de spelers van Hein- snszand afgelopen zaterdag op 4 veld: balend, gefrustreerd en onbegrip. Op de laatste eeldag verspeelde de Beve- ndse formatie in blessuretijd 3 kampioenschap door een te gelijkmaker van Wemeldin- 'K kreeg daardoor een niet «er verwachte kans, omdat bei- ploegen in punten gelijk ein- gden. En de ploeg uit Koude- ïke leek die kans gisteravond Nieuwland ook met beide inden aan te pakken. latig matige eerste helft was de van trainer Henk Wil- nse de minst slechte van de ee. En zes minuten na rust ram de ploeg op voorsprong twee spelers van Hein- nszand elkaar in de weg T>en waardoor Goudt kon sco- il-O. duel leek daarmee ge- eeld omdat Heinkenszand ggeen mogelijkheid had we- te creëren. Tot VCK- htsback Ronald Ovaa re- iche haalde op een tegenstan- Zonder een bal in de buurt flide hij Richard Wiskerke ff. Een rode kaart was het lo- che gevolg en Heinkenszand am in een overtalsituatie te- ht. igen doel p minuut voor tijd kopte Mi- ?1 Meulmeester een lob van tri Westrate vanaf de lijn in ei- doel (1-1) en in de zesde mi nt van de blessuretijd kopte 'kleine Merijn van Liere aan tweede paal knap binnen ■2. Hij bezorgde Heinkenszand termee het niet meer verwach- 'kampioenschap. RIA, waarvan nog niet zo lang geleden in eigen huis met 5-0 werd gewonnen. Jordy Bakker: „Toen stond het binnen vijf mi nuten 1-0. Dat werkte bevrij dend." Na de zwaar bevochten zege van vorige week op RCS hoopt Bakker dat het de laatste wedstrijd van het seizoen wordt. Met andere woorden: dat HW geen nacompetitie hoeft te spelen. Dat is mogelijk, maar dan moet HW'24 winnen en moeten de resultaten van de ove rige staartploegen in Hulster voordeel uitvallen. Bakker verwacht zondag ge schorst te zijn, na zijn gele kaart tegen RCS. „Het is jammer dat ik niet kan meedoen. En ik hoop meteen dat ik dit seizoen hele maal niet meer hoef te voetbal len. Iedereen is ervan doordron gen dat we moeten winnen." De linkspoot zegt bovendien bij handhaving zo goed als zeker ook volgend seizoen bij HW'24 te spelen. „Ik heb het hier goed naar mijn zin." Breskens: Breskens incasseerde zondag de vijfde nederlaag op rij en totaliseerde uit de laatste zes duels niet meer dan één scha mel puntje. De West- Zeeuws-Vlamingen zijn daar door in zwaar weer verzeild ge raakt. „Niemand heeft hier aan het begin van het seizoen op ge rekend. Het is zondag alle hens aan dek", beseft Michel Coc- quyt. Breskens ontvangt op ei gen veld BSC. „We weten dat we moeten win nen. Dan rijn we niet van ande ren afhankelijk. We spelen niet slecht, maar de bal valt steeds aan de verkeerde kant van de paal. Dat kun je niemand kwa lijk nemen." Gerben Schram blijft gebles seerd (sleutelbeenbreuk) aan de kant. „BSC is een degelijke ploeg", vindt Cocquyt. „Defen sief ingesteld, geslepen. Ze ko men er met scherpe counters uit." Steen: Als Vlissingen-Patrijzen in een gelijkspel eindigt, RCS niet wint en Steen zelf Zeelandia/Middelburg verslaat dan wacht de formatie van de Belgische trainer Eric Brems van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV-trainer Guus Hiddink heeft voor de wedstrijd tegen FC Twente van avond de zestienjarige B-junior Ismail Aissati in zijn selectie op genomen. De landskampioen kampt met blessures en Hiddink wil een paar spelers rust geven met het oog op de return tegen AC Milan deze week. Wilfred Bouma heeft een rug een toetje in de vorm van nacom petitie. Het is maar een water kansje voor Steen, maar Michel van den Bosch hoopt het te kun nen benutten. „Sinds wij in de derde klasse spelen, hebben we nog geen periodetitel gepakt. Het zou toch mooi zijn, mocht dat nu wel kunnen lukken. Maar we zullen wel uit een an der vaatje als afgelopen zondag moeten tappen. Tegen BSC speelden we veel te slap." Van den Bosch ziet wel mogelijkhe den tegen Zeelandia/ Middel burg. „Dat is een ploeg die ons ligt. We hebben er de laatste jaren niet veel punten tegen laten lig gen. Aanvallend zijn ze sterk, maar verdedigend zijn ze te pak ken. We zullen veel druk op hun verdediging moeten zetten." Vierde klasse In de vierde klasse van het zon dagvoetbal is na de resultaten van vorige week Domburg de be langrijkste titelkandidaat. De Walcherse ploeg moest vrijwel het gehele seizoen Hulsterloo en Aardenburg voor zich dulden, maar profiteerde de laatste wed strijden van het puntenverlies dat de concurrentie leed. Domburg komt zondag in actie tegen Walcheren (uit) en wordt bij een overwinning onbereik baar voor de nummers twee en drie van de ranglijst. In geval van een gelijkspel be staat de mogelijkheid dat Hul sterloo en Aardenburg nog langszij komen, maar dan moet Hulsterloo wel winnen van Oost burg (uit) en Aardenburg van Jong Ambon (thuis). Interessant is ook de ontkno ping van de strijd 'om de derde periodetitel, waarvoor Axel de belangrijkste kandidaat is. De ploeg van trainer Eric Rijckaert leidt in de derde periode met 16 punten uit 6 wedstrijden en wordt gevolgd door Domburg (met 15 uit 6) en Clinge (met 13 uit 6). Axel kan de eerste plaats op eigen veld veilig stellen in een direct duel met Clinge, dat ove rigens moet winnen om degra datiewedstrijden te ontlopen. Indien Clinge wint is Hontenis- se, dat op bezoek gaat bij Zee land Sport, daartoe veroor deeld. In de vijfde klasse heeft Hoofd plaat in de uitwedstrijd tegen Corn Boys aan één punt ge noegd voor promotie naar de vierde klasse. De ploeg uit Sas van Gent strijdt echter nog met Vogel waarde voor de tweede plaats, die recht geeft op deelname aan de nacompetitie. Jordy Bakker (rechts) was wel van de partij bij het eerste treffen tussen HVV en RIA W. Op 18 maart scoorde hij zelfs tegen de ploeg uit Westdorpe. foto Wim Kooyman blessure en zijn meespelen tegen AC Milan is nog hoogst onzeker. Ji-sung Park heeft last van zijn voet, speelt vanavond zeker niet maar wordt voor woensdag weer fit verwacht. Of ook Ro bert dan hersteld is, was giste ren nog twijfelachtig. Hiddink: „En dan hou ik tegen Twente nog één of twee spelers achter die wat rust nodig hebben. Wie dat zijn, bepaal ik pas op de wedstrijddag", aldus Hiddink. Gisteren werd ook bekend dat Jordi Hoogstrate, de PSV'er die herstelt van psychische klach ten, tot de zomer in het kader van zijn reïntegratietraject zal meetrainen bij eerste-divisio- nist Emmen. „PSV zal het proces van het her stel van Jordi Hoogstrate nauw lettend volgen", liet coach Guus Hiddink weten op de eigen web site. „We zullen elke stap met de grootst mogelijke zorgvuldig heid bekijken. We willen het proces van herstel zeker niet for ceren." Hoogstrate was onlangs even te rug op De Hex-dgang, het trai ningscomplex van PSV. Hij liet toen weten dat het de goede door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Traditie getrouw wordt op koninginne dag door de Honteruiters in Kloosterzande het groene sei zoen van de KNHS regio Zee land geopend. Gezien de grote belangstelling verlangen de rui ters en amazones kennelijk naar het buitengebeuren. De vrees dat de ruiters de con coursen in Zeeuws-Vlaanderen wel eens zouden kunnen mij den vanwege het grote aantal wedstrijden op het zomeipro- gramma en de hoge tunnelkos- ten blijkt vooralsnog onge grond. Wedstrijdsecretaresse Yvonne van Goethem: „De reiskosten voor de ruiters zijn inderdaad hoog. En het aantal wedstrijden rijst zo zoetjes aan de pan uit. Er zijn weekeinden dat men soms wel uit drie wedstrijden kan kiezen. Maar de niiters zijn ook kieskeurig geworden. Daar moet je als organisatie op inspe len. Tot enkele jaren geleden hielden wij ons concours op de teiTeinen aan Het Laantje, in het centrum van Kloosterzande. Ons concours hoorde gewoon bij het koninginnefeest. Het was uit gegroeid tot een traditie. Er kwam veel publiek, maar omdat het terrein niet meer aan de ei sen van de tijd voldeed, bleven de nxiters weg. Dan moet je als organisatie tradities en eventue le emoties overboord zetten en op zoek gaan naar een andere ac commodatie. Die hebben we nu aan de Groenendijk bij de fami lie Mahu aan de rand van het dorp. De feestgangers die even langs kwamen zien we niet meer. Dat is jammer. Maar de ruiters kiezen weer voor het con cours van de Honteruiters. En daar gaat het toch uiteindelijk om." „Ondanks de concurrentie van een concours in Heikenszand Antoinette Wiskerke met zijn alle rubrieken goed bezet", gaat Yvonne van Goethem ver der. „En echt niet alleen met rui ters uit de streek, maar ook een groot aantal deelnemers van de andere kant van de Schelde. Zelfs Bx-abandex's hebben de weg weer gevonden. Daarmee wil ik overigens niet zeggen dat ik dat groot aantal wedstrijden goed keui\ Daar zijn we als re- is in Kloosterzande favoriet in de kla: gio Zeeland gewoon te klein voor. Iedere vereniging wil zijn eigen concours oi-ganiseren. En omdat het aantal vex-enigingen nog steeds groeit en het aantal weekenden niet, zie ik voorlopig nog geen oplossing voor dit pro bleem.'" Het zijn zeker met de minste combinaties die voor Klooster zande hebben gekozen. In de drêösuur op het hoogste niveau, de klasse Z2, is Antoinette Wis kerke met Ortello uit Kapelle de blikvanger. Ook in de klasse Z1 zullen de ruiters uit de streek het moeilijk krijgen de overwin ning te pakken, omdat de Bra bantse Annemieke van der Horst met Tiara op de startlij st staat. Bij het springen gaat de aan- foto Willem Mieras dacht onder meer naar de ver richtingen van Ilio de Loos in de klasse Z. De ruiter uit Hulst komt in Kloosterzande met Right on Ti'ack in de ring. Heeft De Loos met deze viervoeter ein delijk de opvolger van zijn springkanon Nadir, de hengst waarmee hij jaren in Zeeland een ovexdieersende i~ol opeiste, gevonden? TERNEUZEN - Het kampioenengala van de Biljart Fede ratie Terneuzen Stad (BFTS) is in volle gang. Vandaag wordt het sluitstuk van dit kampioenschap van de kam pioenen van het afgelopen seizoen gehouden in café 't Kel dertje in Tei'neuzen. Dan beginnen om 19.00 uur de kniis- finales. De winnaars daarvan spelen omstreeks 21.00 uur de finale. Tussendoor, rond de klok van acht uur, wordt de finale gespeeld van de driebandencompetitie voor teams. De indeling van de poules van het kampioenengala. Poule A: Marijn Geirland, Dirk Versluis, Fons Baart, Wim Goe man en Stefan Versprille. Poule B: Bert Timmer, Joke Breur, Rowdy Mahoney, Ruud van Velzen en Otto Zweip- hennig. GOES - Tim Dees uit Tholen is in het eindklassement van de Giro della Toscana op de 31e plaats geëindigd. Dees maakte deel uit van de Nederlandse juniorenselectie. De Giro della Toscana is een vierdaagse etappekoers die meetelt voor de wereldbe ker. De Middelkamprenner eindigde in een veld van 188 deelnemers tijdens dse etappes enkele keren in de top 20. In het jongerenklassement legde hij beslag op de achtste plaats. EINDHOVEN - Hij mag dan wel kort geleden in het Zeeuwse Heikant zijn nek gebroken hebben, maar springruiter Ben Schroder heeft alweer een vol- 'balboek je'. Dit weekeinde maakt de ruiter uit Tubbergen zijn ren tree tijdens een wedstrijd in Eibergen; volgende week volgt zijn eerste 'echt' grote wedstrijd, het Concours Hip- pique in Eindhoven. „Ik voel me top," zegt Schroder. „Ik ga met sprongen vooruit. Deze week heb ik voor het eerst weer over hindernissen gereden, met het paard waaxmee ik mijn nek brak. Ik heb abnormaal veel geluk gehad en voel geen angst meer." GPD DEN HAAG - De Servische verdediger Spira Grujic blijft nog een jaar bij ADO Den Haag. De club heeft hem voor het seizoen 2005/2006 vastgelegd. Grujic komt sinds sep tember 2004 uit voor ADO Den Haag en speelde tot nu toe achttien wedstrijden. Daarvoor kwam de Sei-vische verdediger zes seizoenen uit voor FC Twente. Voordat hij naar Nederland kwam speelde hij in België bij RWDM en Anderlecht. In zijn geboorteland kwam de centrumverde-. diger uit voor Rode Ster Belgrado en Radnicki Nis. GPD MAASTRICHT - Loek van Wely en Daniel Stellwagen, spelen van 10 tot en met 13 mei in Maastricht een twee-; kamp over vier partijen. Beide schakers krijgen de be schikking over een computer, die ze vrijelijk kunnen ge bruiken. De tweekamp bestaat uit twee delen. De eerste twee partijen worden gespeeld volgens de methode Com plete Random Chess, waarbij de stukken op de achterste rij willekeurig worden opgesteld. De laatste twee partijen staan de stukken in de traditionele opstelling. ANP kant op gaat met hem. De voor malige speler van FC Groxxingen kwam voor PSV, waar hij sinds 2003 onder contract staat, nog niet officieel in actie. Verder werd gisteren in Eindho ven bekend dat de arbitrage zaak rond Leandro dinsdag 17 mei zal plaatsvinden. PSV be strijdt de rechtsgeldigheid van de overgang van deze Braziliaan naar FC Porto en meent nog een contract met hem tot 2007 te hebben. GPD/ANP Sheffield. WK snooker Kwartfina les (best-of-25 frames): Murphy (Eng) - Davis (Eng/13) 13-4, Stevens (Wal/6) - Hendry (Sch/3) 13-11, Mc- Culloch (Eng) - McManus (Sch/10) 13-8, Ebdon (Eng) - O'Sullivan (Eng) 13-11. Shanghai. Asian Open. Stand na eer ste ronde: 1. Austin (Aus), Els (ZAf), Jacquelin (Fra), Lawrie (Ier), Lee (NZe), Van de Velde (Fra) en Wakefield (GBrj 67. München. Mannen. Tweede ronde: Sluiter (Ned) - Davidenko (Rus/2) 6-1 1-6 6-3, Pavel (Roe/5) - Schalken (Ned) 6-1 1-6 6-1, Haas (Dui/4) - Hyung-taik (ZKo) 6-3 6-4, Nieminen (Fin) - Ancic (Kro/3) 7-6 (5) 6-4, Mertinak (Slw) - Mel- lo (Bra) 6-3 6-0, Arthurs (Aus) - Andre- jev (Rus/6) 6-4 6-7 (5) 7-6 (5), Nalban- dian (Arg/1- Luczak (Aus) 6-2 6-2. Estoril. Mannen. Tweede ronde: Ro- bredo (Spa/4) - Ventura (Spa) 7-5 6-0. Vrouwen, tweede ronde: Safina (Rus/2) - Bondarenko (Oek) 6-2 6-2, Cray- bas (VSt) - Cervanova (Tsj) 6-4 6-1, Diaz-Oliva (ARg) - Savtsjoek (Oek) 6-2 6-3, Safarova (Tsj) - Krajicek (Ned) 3-6 7-6 (6) 7-5. Warschau. Vrouwen Tweede ronde: Ivanovic (SMo) - Zvonareva (Rus/3) 6-2 6-4, Henin-Hardenne (Bel) - Vento-Kab- chi (Ven) 6-3 7-5, Dechy (Fra/6) - Do- matsjovska (Pol) 6-4 7-6 (4). door Ron de Waal SEROOSKERKE - Nadat zater dag-derdeklasser Serooskerke vorig weekeinde de derde perio de van kampioen GPC Vlissin- gen overnam, mag de ploeg van de scheidende trainer Leendert Geelhoed zich gaan mengen in de strijd om felbegeerde promo tie. Eerste opponent is morgen uitgerekend Tholense Boys, de vorige club van Geelhoed. Duidelijk uitspieken dat hij aan het begin van dit seizoen nacom- petitievoetbal verwacht had doet hij niet, maar echt ver baasd is Leendert Geelhoed nu ook weer niet over de prestaties van zijn ploeg. „Het zit in deze groep, maar niemand wist wan neer het er echt uit zou komen", vertelt hij. Koi't voor de winterstop zag het er nog niet naar uit dat Seroos kerke een sterk competitieslot zou neerzetten. Toen werd be kend dat er aan de samenwer king tussen Geelhoed en zijn spelersgi'oep geen vijfde jaar vastgeknoopt zou worden. Twij fels ontstonden er over het feit of er een optimale motivatie van alle betrokken partijen zou blij ven bestaan. Geelhoed: „Dat bleek dus geen enkel probleem. Na de winter stop ben ik een poosje op vakan tie geweest en daarna hebben we de koppen bij elkaar gesto ken. Rondom carnaval hebben we dat nogmaals gedaan en toen bleek dat van twee kanten de drive aanwezig was om er vol te genaan te gaan." De 46-jarige Geelhoed bekent wel dat er gekozen werd voor een andere benadering. „De spe lers wilden meer meer inspraak. We zijn daarnaast enonn veel bezig geweest met teambuilding en techniektraining en van die werkwijze plukken we nu de vruchten." Volgens de trainer werd er zo doende het maximaal haalbare voor dit seizoen uit de groep ge haald. „De titel was niet realis tisch, daarvoor was GPC Vlissin- gen een klasse apart. Maar ik ga niet beweren dat Serooskerke op termijn niet tot hetzelfde in staat zou zijn. We hebben een jonge groep waar veel rek in zit. Om maar een raar voorbeeld te. geven: velen kwamen dit jaar voor het eerst in de Raayberg". vertelt Geelhoed, die rxxiterlijk toegeeft dat hij nog niet klaar was met Serooskerke. „Het liefst wil ik er niet meer zoveel over kwijt. Laten we het er maar op houden dat de bele vingswerelden van de club en mij niet helemaal overeen kwa men." Geelhoed weet nog niet wat hij in de toekomst gaat doen. „Er zijn nog wat opties, maar het zal zeker geen club worden. Moeite om er een jaar, of eventueel lan ger uit te stappen, heb ik niet. Misschien bevalt mij een voet- balloze periode well Ik heb nog best ambities, maar ben nu wel op een punt aanbeland dat ik niet zomaar overal in stap." Uitgerekend zijn oude club Tho lense Boys is het eerste obstakel dat genomen dient te worden om zijn karwei bij Serooskerke helemaal af te maken. „Naar die wedstrijd kijk ik echt uit, omdat ik twee jaar met veel plezier bij Tholense Boys heb gewerkt. Maar ik wil natuurlijk wel win nen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45