Massaal nee tegen struisvogelfarm PZC Strenger beleid rond festiviteiten Hulst Boeren verbouwen Het begon met een pepermuntje dit jaar minder uien en aardappelen Terneuzen geeft geen geld aan project Sri Lanka weekenddiensten Omwonenden Hengstdijk vrezen stank-, geluids- en verkeershinder Rondleidingen bij Onder de Toren Axel heeft bands op Hemelvaart Pausprentjes Raad wil per se nieuwbouw in Ossenisse Wethouder Hulst Iaat verstek gaan Zeephelling Kooivoetbal Sas van Gent vrijdag 29 april 2005 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen stelt geen extra geld beschikbaar voor de opvoeding van kinderen in Sri Lanka. Een door de WD ingediend voorstel om voor dit doel 16.200 euro uit te trekken kreeg alleen de steun van de PvdA-fractie. Een warm pleidooi van raadslid S. Wijn- acker kon de rest niet over de streep trekken. Het voorstel was ingegeven door het besluit van de gemeente om voor elke euro die werd ingeza meld voor de slachtoffers van de tsunami 25 eurocent bij te leg gen; dit met een maximum van 55.000 euro. Dat bedrag wordt niet gehaald, want er wordt niet meer dan 33.000 euro besteed. Namens de stichting Vrienden voor Sri Lanka zamelt mevrouw De Schepper-Suy uit Koewacht geld in om ondersteuning te bie den aan opgroeiende weeskinde ren in Sri Lanka. Voor 16.200 eu ro kunnen drie weeskinderen tot hun achttiende jaar opge voed worden. Volgens de WD is dat een goed initiatief en in het verlengde van de actie Help Azië de moei te waard om subsidie te geven. door Sheila van Doorsselaer HENGSTDIJK - Omwonenden van het Heemisse Kerkpad en omstreken in Hengstdijk zijn fel gekant tegen de komst van een struisvogelfarm in hun straat. Zo'n dertig gezinnen vrezen stank-, geluids- en verkeersover last. Agrariër M. Vermeulen wil op het perceel aan het Heernisse Kerkpad een struisvogelkweke rij beginnen met 570 struisvo gels. het merendeel jonge vo gels. Hij werkt al vijf jaar aan de plannen. De gemeente Hulst is van plan mee te werken aan de vestiging van de struisvogel farm. Tegen de afgifte van de mi lieuvergunning zijn volgens een woordvoerster van de gemeente Hulst geen bezwaren ingediend. Desondanks zijn omwonenden niet blij met de struisvogelkwe kerij. „Het doodlopende straatje hier is niet toegerust op het vrachtverkeer dat wekelijks de farm zal bezoeken", zegt omwo nende A. van Hese. „De kuikens moeten afgehaald worden en de mest moet ook worden afge voerd. Van die mest verwachten wij een enorme stank." Ook zit ten Van Hese en haar medestan ders niet te wachten op de bezoe kers die de farm zal aantrekken. „Met onze rust is het dan wel ge- door Sheila van Doorsselaer HULST - De belangstelling voor het archeologisch onder zoek op de locatie in de Hulster binnenstad waar nieuwbouw project Onder de Toren moet verrijzen, is groot. ArcheoMe- dia, het archeologisch onder zoeksbureau, gaat daarom gra tis rondleidingen geven. Elke dag staan er wel belangstel lenden voor de door een hek af gesloten site achter de Willibror- dusbasiliek. Benieuwd naar de voorwerpen die de archeologen blootleggen en naar de opper vlakte halen, worden hun ver richtingen nauwgezet gevolgd. De bodem in het oudste stukje van Hulst heeft immers de laat ste weken al veel artefacten prijsgegeven. Zo werden een aantal gave veer- tiende-eeuwse potten uit de bo dem gehaald, waaronder een pis pot. Ook vonden de onderzoe kers dierlijke botresten en zak daan. Als ik had geweten dat hier zo'n grote struisvogelkwe- kenj zou komen, had ik dit huis vijf jaar geleden niet gekocht." Volgens Van Hese heeft ze voor dat ze het huis kocht bij de ge meente geïnformeerd naar het bestemmingsplan. Voor een uitbreiding van het be staande boerenbedrijf hoefde ze destijds niet te vrezen omdat het bestemmingsplan dit niet toestond. De zaken staan er nu anders voor. „Als ik mijn huis wil verkopen, blijkt vast dat mijn woning in waarde is ge daald door die grote farm. Wie wil er nou naast zo'n bedrijf wo nen?" Uit een handtekeningenactie blijkt dat dertig gezinnen tegen de komst van de struisvogelkwe kerij zijn. Bezwaren tegen de afgifte van de milieuvergunning zijn echter met ingediend. Van Hese: „Tja, de gemeente vertelde me dat het geen nut had. Tegen de plannen was toch niks meer in te bren gen, werd mij gezegd." De tegenstanders hebben nog een kans om te ageren tegen de plannen. De gemeente heeft een bouwvergunning afgegeven en de omwonenden hebben nog een aantal weken de tijd een be- zwaarschrift in te dienen bij het college van burgemeester en wet houders. Ze kunnen ook een voorlopige voorziening vragen bij de bestuursrechter. Van He se zegt nu wel te zullen reage ren. „Voor Vermeulen vind ik het wel sneu. Ik gun hem van harte zijn bedrijf, maar wij moeten ook aan onze eigen belangen denken." ken vol pot- en glasscherven. De vindplaats is niet vrij toeganke lijk. Desondanks willen de ge meente Hulst en ArcheoMedia belangstellenden de gelegenheid geven de werkzaamheden van dichtbij te bekijken. In mei wordt daarom iedere dinsdag en donderdagmiddag een gratis rondleiding geven door project leider en archeoloog Marcel de Koning van ArcheoMedia. Deel name moet vooraf (telefonisch) gemeld worden bij het Hulster VW-kantoor in het 's-Lands- huis in de Steenstraat. Deelnemers moeten om 14.45 uur bij het 's-Landshuis verza melen, waarna naar de site, op de hoek van het Basiliekstraatje en de Korte- en Lange Nieuwst- raat, wordt gewandeld. De rond leidingen duren van 15 tot 16 uur. Per rondleiding kunnen maximaal 20 personen deelne men. De artefacten die zijn opgegra ven, zijn vanaf 1 mei te bezichti gen in het 's-Landshuis. Zo'n dertig gezinnen zijn tegen de komst van de struisvogelkwekerij. Zij zitten niet te wachten op bezoekers die de farm zal aantrekken. „Met onze rust is het dan wel gedaan. foto Peter Nicolaij zaterdag 29 april en zondag 1 mei 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen) Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: C. Hans/J. Buize, Nieuwstraat 55, Oost burg, tel.(0117)453580. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Tivoli, Tïvoliweg 49, Hulst. tel. (0114)314075. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur. Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114- 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Bur- chstraat 16, tel. 0117 452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apo theek. Breskens: Apotheek Breskens, Spui- plein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen gesloten, dienst via deurte lefoon Apotheek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T.Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. 0114-682365. Spreekuur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengstdijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. 0117-301388 bgg. 0117-348424. Spreek uur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkli niek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon uitsluitend behandeling van spo# patiënten na telefonische afspraak,k 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M.dt Bruijckere en E G van Bruinessen-Kap.: senberg. Afspraken via telefoonnr.Oli! 454484. Oostburg: J. P. J. v d. Vijver, Sirius 1, Oostburg,-.: tel.(0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (01l$| 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00uw St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. (0114) 312701. Spreek 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-VlaandereJ alarmnummer(0115)442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vla* deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefo* nummer (0117) 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer (011 i 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoca nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlai deren, dag en nacht bereikbaar viatsi, (0113)224022 Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnui mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Berek. baar via mobielnummer 06 204036U Midden-Zeeuws-Vlaanderen: BerH baar via mobiel nummer 06 53997851 AXEL - In Axel treden ookd jaar op Hemelvaartdag (5 ök diverse bands op. Het evenement vindt plaats i een podium tussen café Het Ai stel hoekje en café De Piept Om 17.00 uur start de bandDs las. Daarna speelt Void, gevoli door Bliss, de Lammaketta'si Johnny Slipper and his Margai ta's. De band Cath-Up uit Ac! werpen sluit af. KLOOSTERZANDE - In del bliotheek van Kloosterzande een tentoonstelling te zien vi kopieën van prentjes van p sen, vanaf paus Pius IX, gebi ren op 13 mei 1792. Hij wasi 252ste Paus. De prentjes zi voor een gedeelte uit de collo tie van mevrouw E. Ve mast-van Bunderen uit Kloostf zande. door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeenteraad van Hulst wil dat het dagelijks be stuur van de gemeente alles in het werk stelt om nieuwbouw in Ossenisse mogelijk te maken. Het is acht jaar geleden sinds er voor het laatst een huis is ge bouwd. De gemeente heeft bij de provin cie gepoogd via het bestem mingsplan Buitengebied Noord twee nieuwbouwwoningen in het buitengebied van Ossenisse voor elkaar te krijgen. Gedepu teerde Staten zetten hier echter een streep door en Hulst heeft besloten zich niet tegen deze be slissing te verzetten via de Raad van State. De afwijzende houding van de provincie vindt A. Valckx, in woonster van Ossenisse, „onbe grijpelijk en onverteerbaar." Zij vroeg gisteravond tijdens de in spraakronde in de raadsvergade ring met een aandoenlijk betoog steun bij de fracties. „Als er niet gebouwd mag worden, zou dat een langzame teloorgang van 'de Snis' betekenen." Alle fracties onderschreven de woorden van Valckx. Ook wet houder B. Pauwels had alle be grip. „Het voorstel om twee wo ningen te bouwen buiten de kom van Ossenisse was een test case voor ons. Het was niet echt een verrassing dat het niet mocht. Bouwen in het buitenge bied is zowat hetzelfde als vloe ken in de kerk. We gaan daarom op een andere manier proberen het toch voor elkaar te krijgen. Waar het kan in onze gemeente, zullen we "bouwen. Echt!" Pauwels ziet mogelijkheden om voor Ossenisse dezelfde con structie toe te passen als nu ge bezigd wordt in Heikant. Daar worden via een nieuw bestem mingsplan mogelijkheden ge schapen voor beperkte nieuw bouw in wat nu nog aangemerkt staat als buitengebied. De raadsleden wilden van Pauw els weten wanneer er concreet op zijn vroegst gebouwd zou kunnen worden in Ossenisse. Pauwels voerde aan dat dit moeilijk te zeggen valt omdat mogelijke bezwaren die worden ingediend de procedure aanzien lijk kunnen vertragen. Toen er vanuit de raad werd aangedron gen op een antwoord op de vraag, zonder meteen uit te gaan van een doemscenario, ant woordde Pauwels: „Een jaar." door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil strengere spelregels maken voor grote evenementen en de papierwinkel voor vergunning aanvragen voor kleine festivitei ten versimpelen. Dat is in een notendop het doel van de con ceptnota Evenementen. De gemeente is onder meer van plan striktere regels toe te pas sen op de eindtijden van evene menten. Verder wil ze het aan tal grote festiviteiten per plaats aan een maximum binden en lijn brengen in de geluidsbelas ting voor de omgeving van eve nementen waar ook muziek wordt gemaakt. In het ontwerp van de evenemen tennota stelt de gemeente vast, dat een muziekhappening, rom melmarkt, buurtfeest, of brade rie zowel economisch als sociaal van belang zijn. 'Maar evene menten kunnen ook voor over last zorgen; irritatie bij buurtbe woners omdat straten worden af- HULST - Krantenbezorgers in de gemeente Hulst zijn woest op wethouder E. de Deckere. Enige weken geleden klaagden ze hun nood bij hem over het nieuwe straatverlichtingsbeleid in de ge meente. Omdat de gemeente de straatlan taarns minder laat branden, is het volgens hen 's ochtends vroeg te donker om hun werk veilig, zonder ongelukken, te kunnen doen. Door middel van een petitie vroegen ze de wet houder het nieuwe beleid te her zien. De Deckere beloofde een krantenwijk mee te lopen om zelf te ervaren wat de gevolgen voor de bezorgers zijn van het nieuwe beleid. Hij heeft echter niks meer van zich laten horen, tot grote woede van de bezor gers. De Deckere: „Ik had hen moeten bellen, daar hebben ze gelijk in. Ik had alleen de in druk dat het om vijf uur 's och tends met meer donker is en dat het dus geen nut heeft om een krantenwijk mee te lopen. Maar ik zal alsnog een afspraak ma ken, ook al moet ik om vier uur mijn bed uit." gezet en parkeerplaatsen tijde lijk zijn opgeheven. En overlast in de vorm van vervuiling, ver nielingen en vooral ook lawaai.' Vanuit dat oogpunt is het vol gens de gemeente redelijk om grenzen te stellen aan het aantal evenementen die deze overlast veroorzaken. De regels zijn van toepassing op alle evenementen in de open lucht, of publiek toegankelijke feesten in gelegenheden die nor maliter niet voor dat doel be stemd zijn, zoals landbouwschu- ren. De ervaring leert, dat vooral ge luidsoverlast van feesten die 's avonds en 's nachts plaatsvin den leiden tot klachten van om wonenden. Daarom wil de gemeente zoge noemde muziekevenementen be perken tot drie aaneengesloten dagen, met uitzondering van het carnavalsfeest. Per locatie mag bovendien slechts twee keer per jaar een evenement plaatsvin den dat langer dan één dag duurt. En tussen twee grote evenemen ten die in een woonwijk liggen, moet een periode van minstens drie weken liggen. Daarnaast wil de gemeente de eindtijden van de grotere festivi teiten aan banden leggen. De vuistregel is, dat een evenement waar een dans- of poporkest op vrijdag, zaterdag en de dag voor een officiële feestdag om 1.00 uur de stekker uit de versterker moeten trekken. Na 1.30 uur mag er bij deze feesten geen be zoeker meer aanwezig zijn. Op zondag tot en met donderdag worden die limieten een uur ver vroegd. Voor popfestivals en housepar ty's zijn de eisen strenger, om dat die meer lawaai veroorza ken. Op die festiviteiten moet de mu ziek om 23.30 uur ophouden van zondag tot en met donderdag. Gaat het om zo'n evenement op vrijdag, zaterdag of de dag voor een officiële feestdag, dan is half één 's nachts de grens. Het feestterrein moet in die gevallen om middernacht, respectievelijk één uur in de nacht leeg zijn. Organisatoren van kleinere acti viteiten zoals de intocht van Sin terklaas en buurtfeesten krijgen het gemakkelijker. Zij hoeven geen vergunning meer aan te vragen en kunnen volstaan met een melding bij de gemeente. Iedereen die er belang bij heeft, kan tot en met 27 mei de nota le zen op het stadhuis, waar ze ter inzage ligt. Ook het indienen van mondeling of schriftelijk commentaar is mogelijk tot die datum. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Simon (82) en Nel (81) Kloonen-Klavers uit Terneuzen waren gisteren voor de wet zestig jaar getrouwd. Op 21 mei was de kerkelijke in zegening van het huwelijk en dan wordt het jubileum ook ge vierd met familie, vrienden en bekenden. Het bruidspaar kreeg gisteren wel burgemeester J. Lonink op de koffie. Een fors bloemstuk van de gemeente was hem al vooruit gegaan. Simon en Nel zijn geboren en ge togen in Raamsdonksveer en leerden elkaar kennen tijdens de oorlog. Het enige verzetje dat de jeugd had, was in het weekend een wandeling naar de brug bij Geertruidenberg. Om de aan dacht van de jongens te trekken gooiden de meisjes achteloos pe permuntjes naar de jongens. Die raapten de snoepjes op en zo kon het gebeuren dat op een goe de dag in 1942 de vonk tussen Si mon en Nel oversprong. Voor de wet trouwden ze nog net in oorlogstijd. Een kleine maand later, na de bevrijding, volgde het kerkelijk huwelijk. Ze kregen vier kinderen en ne gen kleinkinderen. Inmiddels zijn er ook al zeven achterklein kinderen. Oneerbiedig Simon Kloonen is oorspronke lijk timmerman, maar via veel zelfstudie werkte hij zich op tot uitvoerder bij de toenmalige fir ma Nederhorst. Voor dit bedrijf trok Simon van werk tot werk, waarbij Nel en de kinderen mee reisden. Het gezin werd dan ge huisvest in een soort houten bouwkeet. „Nou ja, dat is mis schien wat oneerbiedig", zegt Nel. „Want het was best groot en we konden er goed in leven." „Om de twee tot drie jaar moes ten we verkassen naar elders", zegt Simon. Dat betekende ook dat er telkens weer een nieuwe school voor de kinderen gezocht moest worden. Uiteindelijk kwam Simon in Ter neuzen bij Dow terecht. De keet werd in de Vincent van Gochstraat opgetrokken. Twee jaar later verhuisden ze naar het huis in de Bachlaan, waar ze nu nog wonen. Na zijn pensionering stortte Si mon zich op zijn grote passies, klokken repareren en houtbe werking. In huize Kloonen hangen aan de muur enkele fraaie exemplaren te tikken. De huiskamer staat vol met tafeltjes, kandelaars en andere houten voorwerpen. Nel heeft als hobby altijd kleren ge naaid. Ze maakte kleren voor het hele gezin. Af en toe kruipt ze nog wel eens achter de naai machine, maar niet meer zo vaak. De vakanties bracht het echt paar vooral in eigen land door. Voor hen geen grote buitenland se vakanties, al bewaren ze wel geweldige herinneringen aan een trip door Engeland en Schot land. Dat was 25 jaar geleden. „Een verlate huwelijksreis", zegt Nel, „want toen we trouw den was dat er natuurlijk niet bij." Het echtpaar Kloonen-Klavers uit Terneuzen is zestig jaar getrouwd. foto Peter Nicolai door Ben Jansen GOES - Geschrokken door de dramatisch lage prijzen van aardappelen en uien in het vori ge seizoen, hebben de akkerbou wers in Zeeland het areaal voor deze gewassen met ongeveer 10 procent teruggebracht. De land bouwcoöperatie CZAV, een van de belangrijkste leveranciers van zaai- en pootgoed in Zuid- west-Nederland, levert dit jaar 10 tot 20 procent minder uit gangsmateriaal voor uien en 5 tot 10 procent minder pootaard- appelen. Naast een geringer areaal is er volgens T. van der Meer van de CZAV nog een omstandigheid die erop duidt dat de prijzen voor aardappelen en uien dit jaar hoger zullen uitvallen. Er is later gezaaid en gepoot dan vo rig jaar. Van der Meer: „Een jaar geleden zat alles al lang en breed in de grond. Nu moet er nog veel gebeuren. Dat betekent een korter groeiseizoen met - mag je veronderstellen - lagere opbrengsten per hectare. Dat kan ertoe leiden dat het aanbod beter in overeenstemming is met de vraag naar deze producten dan het afgelopen seizoen, met als resultaat gunstiger prijzen." Ook B. van 't Westeinde, porte feuillehouder akkerbouw van de Zuidelijke Land- en Tuin bouw Organisatie (ZLTO) in Zeeland, heeft de indruk dat dit jaar minder aardappelen en uien zullen worden verbouwd. Hij houdt het voorlopig op een afname met 3 procent, ook al omdat veel boeren hun zaai-, plant- en pootwerk nog niet vol tooid hebben. Hij wijst erop - en dat is zeker zo belangrijk voor akkerbouwers in Nederland - dat boeren in Duitsland en Frankrijk naar het zich laat aan- PAAL - Op de zeedijk in Paal wordt op Koninginnedag voor de derde keer een zeepkistenra ce gehouden. Deelnemers kunnen zich opge ven bij de organisatoren van het evenement, café In het zicht dei- Schelde en carnavalsvereniging De Toogvérkes. Het glibberfes- tijn begint om 14.00 uur. zien hun areaal aardappelen uien ook fors hebben vermi derd. Uienhandelaar J. Wiski ke uit Kruiningen, verwacht! het uienareaal in Nederland jaar 10 procent kleiner zalz dan vorig jaar. Hij beschikto over cijfers in andere landt boeren in Frankrijk verbouw 10 tot 15 procent minder uk in Duitsland 15 tot 20 prod en boeren in Hongarije krimp hun oppervlakte uien zelfs n 45 procent in. Voor Zeeland is de teelt en verdere behandeling van li van groot belang. Ongeveer procent van de uien die Nedf land exporteert, gaat via Zeel se bedrijven het land uit F zwaartepunt ligt in de gemea Reimerswaal, waar ongew twintig bedrijven 70 prod van de Nederlandse uienexpi voor hun rekening nemen. Comité Het merendeel van deze bec; ven heeft zich verenigd ini Comité van Uienverwerke» Reimerswaal. Deze club is oft richt om gezamenlijk bijvo beeld gas en elektriciteit iï komen en onder meer op het bied van milieuregels naar de| meente en de provincie op tel den. Er bestaan plannen I werkterrein van het comité heel Zeeland uit te breiden. Gedeputeerde A. Poppels (landbouw) luisterde gis avond de oprichting van het 8 merswaalse comité op meti toespraak waarin hij steun' de provincie toezegde voor pi nen om de positie van de ui teelt en -verwerking in Zeek te bevorderen. SAS VAN GENT - Stichó Jongerenplasa houdt op Kon ginnedag een kooivoetbalH nooi in sportcafé Jeffrey's! de Noordweststraat in Sas' Gent. Voor de jeugd van 8 tot 12 f s begint het toernooi om 1' 11 uur. Jongeren van 13 tot 18 J p zijn van 14.00 tot 17.00 uur: de beurt. Volwassenen kury' meedoen vanaf 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42