»zc Ophef over verkoop jachthaven MIDDELBURG Artsen zonder Grenzen op lyceum mnoascmen 69,9 S Mensen zijn pas dood als ze zijn vergeten C. Bal Watersport Uswa: Tholen vraagt minimaal 1 miljoen te weinig aan watersportvereniging ob-actie tijdens oninginnenach Mogelijke redding wandschildering Eis twee jaar voor poging moord Geen landhuizen bij Terlucht Kinkhoest in Westdorpe Bevrijdingstocht op fiets langs vijf dorpen 30 april koninginnedag 1 mei koopzondag zeeuwse almanak Gezinsleven die: 0113-315649 wv.pzc.nl nail:redactie@pzc.nl tbus 314460 AA Goes vertentie-exploitatie: rd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ws-Vlaanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. rijdag 29 april 2005 editie Bevelanden-Tholen Alleen verkrijgbaar in Vlissingen Zierikzee pr Freek Janssen ST-ANNALAND - De voorge len verkoop van de jachtha- in Sint-Annaland aan Wa- isportvereniging Sint-Anna- zorgt voor veel ophef. De meente Tholen wordt beschul- van concurrentieverval- ig, omdat ze niet met andere rtijen wilde onderhandelen, lendien zou de verkoopprijs laai een miljoen euro on- de marktprijs liggen. zegt de Hiswa, een land'elij- organisatie van bedrijven in watersport. Die stuurde een ef naar de gemeente Tholen, n bekend werd dat die van m is de jachthaven over te agen aan de watersportvereni- igvoor 930.000 euro. Hiswa is boos dat het be- ijfsleven niet mocht inschrij- op de jachthaven. „Het ver- apbedrag ligt minstens een ijoen, misschien wel twee mil- onder de marktwaarde", G. Dijks van Hiswa. „Al- aal in de vernieuwing van de ra is al 930.000 euro gesto- elding igens Dijks eist de Europese tgeving dat alle verkopen bo de 100.000 euro gemeld moe- worden in Brussel. Dat is gebeurd. „Als je als over- d bezit overdraagt onder de rmale prijs, dan verstoor je de currentie. Het is eigenlijk soort subsidie." Boulogne van Algemeen Be- Tholen vroeg gisteren tij- is de raadsvergadering om op- dering van het college van ■gemeester en wethouders, wilde weten waarom de ge- BEERENHOEK - Verkeersor- dsatie 3VO start vanavond de Konininginnenach in Beerenhoek de zogeheten -zomertoer. de feesttent worden jongeren genodigd mee te doen aan quiz of blaastest. 3VO be- edt deze zomer aandacht aan len onder invloed, omdat de misatie merkt dat jongeren er eerst thuis indrinken voor- ze gaan stappen. Wie een al- olpromillage van nul scoort, jgt een sleutelhanger. meente niet met andere partijen heeft onderhandeld en wat de ju ridische consequenties kunnen zijn van de brief van de Hiswa. Boulogne betreurde het dat de gemeente de haven niet voor een hoger bedrag heeft proberen te verkopen: „Daar blijft nu geld zitten, dat we elders hard nodig hebben. Bijvoorbeeld voor de nieuwbouw van scholen in Sint-Annaland." Het college laat in een reactie weten niet anders te kunnen dan de haven te verkopen aan de watersportvereniging. De ge meente heeft een exploitatie overeenkomst voor onbepaalde tijd met de vereniging. Als ze aan een marktpartij zou verko pen, kan Tholen niet meer garan deren dat de watersporters van de haven gebruik kunnen ma ken. Bovendien heeft de vereni ging de afgelopen jaren veel geïnvesteerd in de haven. J. van den Donker, raadslid van D66 en voorzitter van de water sportvereniging in Tholen-stad, was het helemaal eens met die uitleg. Hij werd zelfs een beetje boos over de houding van zijn collega-raadslid Boulogne: „De waterportverenigingen in deze gemeenten hebben alles wat er in de havens is zelf geïnves teerd. Het zou juist diefstal zijn als de gemeente de haven aan ie mand anders zou verkopen. Dat is hetzelfde als wanneer de bank waar je een hypotheek hebt je huis verkoopt, omdat ze er meer geld voor kan krijgen. Ik vind dit een beetje rioolpoli- tiek, u begrijpt er werkelijk waar helemaal niets van." Volgens Boulogne klopte er ech ter wel meer niet aan de voorge nomen overdracht. „Ik heb een brief gekregen van een markt partij en daar staat in dat wet houder K. Heijboer eerst heel an ders heeft gereageerd dan wat hij nu zegt." De gemeente verkoopt niet de hele haven, maar alleen de op stallen, palen, steigers, vinger- pieren en loopbruggen. Op 20 mei wordt de verkoopovereen komst gesloten. Eén van de Canadese oudstrijders reageert enthousiast op de doedelzakmuziek die ter ere van hun bezoek in Waarde werd gespeeld. door Freek Janssen WAARDE - Het centrum van Waarde werd gistermiddag even Advertentie zoek naar een leuk cadeau Dan heeft Dove weer een nieuwe lijn geschenkverpakkingen waarmee je je vriendin, je moeder of jezelf eens lekker kunt verwennen! Er zijn vijf verschillende geschenkverpakkingen, elk met een andere combinatie aan Dove produkten. Kies je bijvoorbeeld voor zijdezachte verwenning met verschillende Dove Silk producten? Of wil je liever het nieuwe Dove Night Pack om van je nachtrust een schoonheidsslaap te maken? Welk van de vijf je ook kiest, Dove Geschenkverpakkingen zijn een leuk cadeau waar ie goede sier mee kunt maken' Dove geschenkverpakkingen zijn verkrijgbaar vanaf 7 oplopend tot 15 Euro. tijdvoorechteschoonheidnl Dove Nieuw van Lipton Ice Tea: drie fruitige, dorstlessende ice teas in pak Naast de bekende varian ten Lemon en Peach, is er nu ook de nieuwe exoti sche smaak Mango. Deze perfecte dorstlessers van Lipton Ice Tea bevatten de heerlijke, frisse smaak van fruit èn het goede van thee. Dat wordt gezond genieten deze zomer! overspoeld door Canadezen. Zo'n vijftig veteranen en familie leden bezochten het dorp, dat niet eens door het regiment werd bevrijd. Maar dat maakte niet uit: „We zijn vanaf de Nor- mandische kust nergens zo warm ontvangen als hier." Het was de derde keer dat het South Alberta Regiment werd ontvangen in Waarde. De eerste keer gebeurde dat in 1999, ver telt initiatiefnemer Joop Goud. „Voor die tijd gingen ze altijd naar het Belgische Eeklo, waar een vriend van mij ze ontving. Maar hij werd daar op een gege ven moment te oud voor. De veteranen maken steeds een doortocht van Brugge naar Ber gen op Zoom. Toen het bezoek aan Eeklo niet meer doorging, viel er plots een gat in het pro gramma. Waarde vulde dat graag op. Vanaf het bedrijfster rein van Jac. Goud reden de Ca nadezen in originele legerjeeps uit de Tweede Wereldoorlog naar het centrum van het dorp. Wethouder J. Jansen van Rei- merswaal vertelde de negen vete ranen daar dat hij blij was hen weer te zien: „De laatste keer dat jullie hier waren, zei een van jullie: 'We zijn al oud, mis schien is dit wel de laatste keer dat we hier zijn.' Maar nu ko men jullie ons toch weer bezoe ken." Scholier Mark Koeman speelde het Canadese volkslied, dat luidkeels werd meegezon gen door de ongeveer vijftig aan wezige Canadezen. Leerlingen van de basisscholen in Waarde, die de veteranen het Nederlandse en Canadese volks lied toezongen, kregen ook nog e titels varv NRp Dagsladen (oplage ruim 2 mlr ex. j o »n deze rubriek, e-mail naar miaSiMttü okv. fsGVU' door Leoni van de Schraaf GOES - Twee containers. Op de ene staat met koeienletters 'oor log went' en op de andere - in een iets kleiner lettertype - 'be halve als je er middenin zit'. Met deze actie trekt Artsen zon der Grenzen al een jaar langs middelbare scholen in Neder land. Gisteren was het Goese Ly ceum, onderdeel van de Pontes Scholengroep, aan de beurt. De ongeveer driehonderd leerlin gen die gisteren geschiedenis of maatschappijleer hadden, kre gen les van een medewerker van Artsen zonder Grenzen en moch ten een kijkje nemen in de con tainers. De eerste geeft een impressie van oorlog. Er zijn veel foto's te bekijken en je hoort geweerscho ten en gegil. Op de deur van de container staat: Wil je het echt weten? In de tweede container is een aantal beeldschermen te vin den. Slachtoffers van oorlog en artsen vertellen over hun beleve nissen. De middelbare scholie ren moeten een quiz - de contai nerquiz - invullen en kunnen een prijs winnen. Maar daar blijft het niet bij. Zes docenten en twaalf leerlingen hebben een actiecomité opge richt, Pontes in Actie (PIA). T, Rijnen, docent maatschappij leer: „PIA wil elk jaar een ander goed doel steunen. Dit jaar is dat Artsen zonder Grenzen ge worden, omdat deze dag al ge pland was. Later dit schooljaar zullen er ook tijdens de examen stunt inzamelingsacties gehou den worden voor Artsen zonder Grenzen." Gisterochtend werd de actie in de kantine van het Goese Ly ceum afgetrapt. Manoj zit in 5 vwo en is lid van het actiecomité. Hij schreef het actielied 'Bewust': Maar je bent je niet bewust, van alles dat je hebt. Van het goede waar je in berust, van het on recht dat verschillen schept. Ik vraag om jouw bewustzijn, ik vraag of jij bewust wil zijn. Het lied wordt verbonden aan PIA en zal elk jaar bij elke actie SINT-MAARTENSDIJK - Er is hoop voor de wandschil dering in de kantine van het Markiezaat College in Sint-Maartensdijk. Een meerderheid van de raad wil dat het college van burgemeester en wethouders onderzoekt hoe veel hét kost om het stuk muur te redden. Een doch ter van de kunstenaar stuurde een brandbrief naar de ge meente, omdat ze bang was dat het werk verloren zou gaan tijdens de sloop van het gebouw. De fracties van de PvdA, WD en SGP zijn bereid te onderzoeken of de wandschildering is te redden. De SGP wil wel dat de kos ten van het verwij deren opwegen tegen de waarde van het kunstwerk. MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 47-jari- ge Axelaar twee jaar celstraf plus zes maanden voorwaar delijk geëist voor poging tot moord. De man was volgens de officier van plan geweest om 20 januari in Zuiddorpe de vriend van zijn ex-vrouw te vermoorden. De officier baseerde zijn eis op het feit dat verdachte met een vlees mes naar de woning van het slachtoffer en zijn ex was ge gaan. In de woning had hij stekende bewegingen ge maakt, was bovenop het slachtoffer gaan liggen en had het mes tegen zijn voorhoofd gezet. De psychiater conclu deerde dat de verdachte een jaloerse en gekrenkte man is met gevoelens van onmacht en wanhoop. De Axelaar voel de zich in de maling genomen door zijn ex, omdat hij lang had gepoogd de relatie te herstellen. Hij is onder behande ling bij Emergis. Uitspraak op 11 mei. WISSEKERKE - Een particulier mag geen landhuizen bouwen op zijn perceel in Terlucht, vlakbij het gehucht Wissekerke .Het Goese college van burgemeester en wet houders is tegen het idee. Het past niet in het ruimtelijk beleid, zegt wethouder M. 't Hart. De bewoner van Ter lucht had het verzoek ingediend, omdat de bomen op zijn kavel kaprijp zijn. WESTDORPE - Op basisschool De Kreeke in Westdorpe is kinkhoest geconstateerd bij vijf leerling uit groep vier. Volgens de GGD Zeeland is er geen sprake van een epide mie, maar wel van meer dan een normaal aantal gevallen. W. Wezenbeek van de GGD Zeeland: „Er is geen reden tot onrust of paniek. De kinderen hoeven niet thuis te blij ven. Zodra de hoestbuien zich openbaren, is de besmette- lijkste periode al verstreken en heeft besmetting van ande ren meestal al plaatsgevonden." foto Willem Mieras even de kans om vragen te stel len. Of ze hier destijds uit vrije wil kwamen? „Jazeker, we wa ren een volledig vrijwillig le ger", zei één van de veteranen. „En ik heb ook nog een vraag aan jullie: toen ik hier was in 1944, zag ik alleen maar mod der. Hoe hebben jullie het zo schoon gekregen?" Majoor Danny McLeod (84) droeg zijn dankwoord op aan zijn gesneuvelde kameraden. „We zijn erg blij dat jullie ze herdenken. Mensen zijn pas dood als ze zijn vergeten." KAPELLE - Sportievelingen kunnen donderdag 5 mei een flinke fietstocht maken langs Kapelle, Kattendijke, Kloetin- ge, 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendrikskinderen en Wolphaartsdijk. De oranjecomités uit de zes dor pen hebben de handen ineenge slagen en samen een route uitge zet. Fietsers kunnen vanaf 10.00 uur starten bij een stempelpost in één van de dorpen. De posten worden ingericht in café De Zwaan in Kapelle, café Onder de Toren in Kattendijke, op het Marktveld in Kloetinge, in speel- boerderij 't Klokuus in 's-Heer Arendskerke, in café De Oranje boom in 's-Heer Hendrikskin deren en in dorpshuis De Griffi oen in Wolphaartsdijk. De pos ten sluiten om 18.00 uur. (Advertentie) terugkomen. Gisteren werden beschuiten verkocht, om geld op te halen voor het goede doel en om de oprichting van PIA te vie ren. Voor veertig cent kon ieder een een beschuit met muisjes ko pen. De slogan 'Niemand de deur uit zonder beschuit' had succes, want een klein uurtje later wa ren alle beschuiten verkocht. Wattstraat 3 Tholen 0166-602440 Advertentie is gezellig winkelen Leerlingen maken de quiz van Artsen zonder Grenzen. foto Willem Mieras Een tafereeltje in een Vlissing- of vier tegen een even jong se speeltuin, zo'n vrijplaats jongetje: „Zullen we vadertje voor onbezorgde kinderziel- en moedertje spelen?" tjes. „Neeee", zegt het ventje. „Ik Zegt- een meisje van een jaar heb geen zin in ruzie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29