m Ir zit nog veel rek in Serooskerke Heinkenszand kan alsnog lachen eendert Geelhoed neemt afscheid na nacompetitie 21 apelse jeugd ielrent op oninginnedag Dressuurclinic Carola Paauwe Dees 31e in Giro della Toscana Rentree Ben Schroder aanstaande Grujic langer bij ADO Den Haag Computerstrijd schaakduo uitslagen uitslagen Wielerronde van Noord-Beveland op 7 mei vrijdag 29 april 2005 wb e irRon de Waal iou R0OSKERKE - Nadat zater- [-derdeklasser Serooskerke on ig weekeinde de derde perio- van kampioen GPC Vlissin- overnam, mag de ploeg van C( scheidende trainer Leendert elhoed zich gaan mengen in di strijd om felbegeerde promo- Eerste opponent is uitgere- li>id Tholense Boys, de vorige bvan Geelhoed. 'ti idelijk uitspreken dat hij aan rij begin van dit seizoen nacom- tievoetbal verwacht had hij niet, maar echt ver- kl isd is Leendert Geelhoed nu weer niet over de prestaties zijn ploeg. „Het zit in deze an ep, maar niemand wist wan- k rhet er echt uit zou komen", ?ai telt hij. „De groep heeft er rtoe geleefd, dus in dat op- it hebben ze het gewoon ei dgedaan." •de rt voor de winterstop zag het rk ïog niet naar uit dat Seroos- ii ke een sterk competitieslot it: i neerzetten. Toen werd be- 'oE id dat er aan de samenwer- k g tussen Geelhoed en zijn [ersgroep geen vijfde jaar tgeknoopt zou worden. Twij- lei ontstonden er over het feit ireen optimale motivatie van irl betrokken partijen zou blij- Ibestaan. irnaval ilhoed: „Dat bleek dus geen el probleem. Na de winter- pben ik een poosje op vakan- geweest en daarna hebben de koppen bij elkaar gesto- Rondom carnaval hebben dat nogmaals gedaan en toen ea ek dat van twee kanten de re aanwezig was om er vol te- laan te gaan." 46-jarige Geelhoed bekent dat er gekozen werd voor andere benadering. „De spe- wilden meer meer inspraak, zijn daarnaast enorm veel ag geweest met teambuilding techniektraining en van die asi kwijze plukken we nu de chten." gens de trainer werd er zo- ide het maximaal haalbare irWim de Vos kke banden programma in Kapelle be- om 12.30 uur met de dik- banden wedstrijden; vanaf 5 uur komt de jeugd in ac- terwijl de junior-vrouwen en Meling-meisjes naar ver- toting om 16.30 uur aan hun «trijd zullen beginnen. voor dit seizoen uit de groep ge haald. „De titel was niet realis tisch, daarvoor was GPC Vlissin- gen een klasse apart. Maar ik ga zeker niet beweren dat Seroos kerke op termijn niet tot hetzelf de in staat zou zijn. We hebben een jonge groep waar veel rek in zit. Om maar een raar voorbeeld te geven: velen kwamen dit jaar voor het eerst in de Raayberg", vertelt Geelhoed, die ruiterlijk toegeeft dat hij nog niet klaar was met Serooskerke. „Het liefst wil ik er niet meer zoveel over kwijt. Laten we het er maar op houden dat de bele vingswerelden van de club en mij niet helemaal overeen kwa men." Hans Wattel Naast Leendert Geelhoed is ook diens rechterhand Hans Wattel bezig aan zijn laatste weken bij Serooskerke. „Voor hem vind ik het behalen van de nacompetitie echt geweldig. Hans heeft ver schrikkelijk veel bijgedragen aan dit succes en ik weet zeker dat de club zich nog weieens zal afvragen of het afscheid nemen van Hans Wattel nu wel zo'n slimme zet is geweest. Hij is echt miskend", stelt Geelhoed, die nog in het ongewisse is over zijn eigen sportieve toekomst. „Er zijn nog wat opties, maar het zal zeker geen club worden. Moeite om er een jaar, of even tueel langer uit te stappen, heb ik niet. Misschien bevalt mij een voetballoze periode wel, want er is tenslotte wel meer dan alleen voetbal. Ik heb nog best ambi ties, maar ben nu wel op een punt aanbeland dat ik niet zo maar overal in stap." Uitgerekend zijn oude club Tho lense Boys is het eerste obstakel dat genomen dient te worden om zijn karwei bij Serooskerke helemaal af te maken. „Naar die wedstrijd kijk ik echt uit, omdat ik twee jaar met veel plezier bij Tholense Boys heb gewerkt en er misschien wel het mooiste duel uit mijn leven heb ge speeld", aldus Geelhoed. „Het is toch geweldig als dit dan nog op je pad komt. Hoewel Tholense Boys een speciaal plaatsje bij Trainer Leendert Geelhoed hoopt op een afscheid in stijl bij Serooskerke. mij heeft, wil ik er graag van winnen", voegt hij er snel aan toe. Veel aanpassingen zal Leendert doen tegen Tholense Boys. „Ei genlijk helemaal geen", klinkt het resoluut. „Wij moeten ons ei gen spel spelen." Met het voor len van nacompetitievoetbal neemt Geelhoed dus afscheid van Serooskerke. „Een beloning voor de groep en een overduide- Geëihoed met zijn ploeg niet de tweede keer in vier jaar beha- lijke bewijs van de geboekte pro- zig.' foto Ruben Oreel gressie. Of dit zal uitmonden in promotie naar de tweede klasse, blijft nog even de vraag. Ik sluit niets uit, want de drive is aanwe- VCK verspeelt titel in doldwaze slotfase van beslissingsduel PELLE - Koninginnedag, 'irdag in Kapelle. Morgen het plaatselijke wielerco- uit Kapelle weer wedstrij- op het programma, waarin irnamelijk jeugd aan het ver- cfkkomt. wedstrijden voor ju li r-vrouwen, nieuweling-meis lal van wedstrijden voor jon- n een dikkebanden- ss dstrijd voor de plaatselijke 9j gd is er bijna de gehele dag 'genieten van wielersport in :11e. name voor de meisjes die de (dcategorieën zijn ontste- zijn er in de provincie maar 4 inig wedstrijden. Vandaar het wielercomité van Ka- besloten heeft om deze ca- Drieën startgelegenheid te ge niet zonder succes want er i er een kleine veertig in- rijvingen binnen. Daarmee is es irganisatie bepaald niet onte- den. Onder de deelneemsters inden zich ook verschilllen- Jj Zeeuwse meisjes, de junior-vrouwen zijn dat halie de Roo, Annelies Israël Denise de Kraker terwijl het Anne Eversdijk, Agnietha ncke en Lisa Phernambucq Zeeuwse inbreng bij de nieu- «ig -meisjes vormen. inger i startschot bij deze categorie die een gezamenlijke wed- rijden maar apart geklas- rd worden, zal worden gelost Roel Felius, de jonge zan- die twee jaar geleden nog Inam aan het Eurovisiesong- lival voor de jeugd. 'rdat deze categorieën van gaan is er eerst een dikke denwedstrijd voor de jeugd, irbij de organisatie bena- «t dat alleen de plaatselijke 'd mag deelnemen. Ook ko- L eerst alle jeugdcategorieën het vertrek. Hierbij is een 'e deelname: ruim 160 aan- dingen zijn binnen geko- door Barry van der Hooft NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De jonge doelpuntenmaker van VCK lag uitgeteld op de grond, terwijl enkele meters ver derop een deinende massa feest vierde. Erik Goudt leek gister avond matchwinnaar te worden in de beslissingswedstrijd tegen Heinkenszand, maar de aanval ler zag zijn ploeg in een doldwa ze slotfase alsnog ten onder gaan. Eén doelpunt vlak voor tijd en één diep in blessuretijd brachten de titel in de vierde klasse A bij de ploeg van trainer Raymond Mohr (2-1). Zoals Goudt er gisteravond op het veld van Nieuwland na het laatste fluitsignaal bij lag, zo la gen de spelers van Heinkens zand afgelopen zaterdag op het veld: balend, gefrustreerd en vol onbegrip. Op de laatste speel dag verspeelde de Bevelandse formatie in blessuretijd het kam pioenschap door een late gelijk maker van Wemeldinge. VCK kreeg daardoor een niet meer verwachte kans, omdat beide ploegen in punten gelijk eindig den. En de ploeg uit Koudeker- ke leek die kans gisteravond ook met beide handen aan te pakkèn. In de matige eerste helft was de ploeg van trainer Henk Willem- se de minst slechte van de twee. Heinkenszand had - zonder de afwezige spelmaker Ermo Cap- pon - moeite tot een fatsoenlijke aanval te komen. Achterin hield het de gelederen lange tijd geslo ten, tot een misverstand zes mi nuten na rust de openingstreffer van VCK inleidde. Twee spelers van Heinkenszand liepen elkaar in de weg, waarna de snelle Le- von Scheybeler er als lachende derde met de bal vandoor ging. Goudt schoot de voorzet knap in de bovenhoek:1-0. Het duel leek daarmee op het eerste oog gespeeld, omdat Hein kenszand tot dan toe vrijwel geen mogelijkheid had ge creëerd. VCK maakte echter de fout niet op zoek te gaan naar het tweede doelpunt en begon achterover te leunen. Het offen sief van Heinkenszand begon daarmee al een half uur voor het einde, maar wierp lange tijd geen vruchten af. Tot VCK-rechtsback Ronald Ovaa revanche haalde op een tegen stander. Zonder een bal in de buurt maaide hij Richard Wis- De spelers van Heinkenszand vieren het kampioenschap na de 2-1-zege op VCK. kerke neer, een rode kaart was het logische gevolg en Heinkens zand kwam in een overtalsitua- tie terecht. „Na de 1-0 kwam er angst in de ploeg, terwijl we voor de tweede goal hadden moeten gaan", zei Henk Willemse. „We zijn beter dan Heinkenszand, maar niet slimmer. Die domme rode kaart van Ronald Ovaa is daar een goed voorbeeld van. Toen we ook Paul Eversdijk nog verloren met een blessure, werd het steeds chaotischer. Dat zag je bij de gelijkmaker. Volgens mij had mijn keeper die bal gewoon weg moeten koppen." Dat deed Joeri Nonnekes niet, toen hij één minuut voor tijd bui ten zijn strafschopgebied een aanval wilde onderscheppen. Via de borst van de doelman viel de bal voor de voeten van Joeri Westrate, die een mooie lob richting het doel stuurde. Mi chel Meulmeester leek op de doellijn redding te brengen, maar kopte de bal tot iedere ver bazing in de eigen kruising: 1-1. Een verlenging hing in de lucht, maar die kwam er niet. In de zes de minuut van de blessuretijd kopte de kleine Merijn van Lie- re aan de tweede paal knap bin nen (2-1) en bezorgde Heinkens zand daarmee alsnog het kam pioenschap. Opladen „Iedereen heeft alles gegeven", zei de negentienjarige Erik Goudt. „We gingen steeds slech ter voetballen en die domme ro de kaart maakte het nog een beetje erger. Vanaf dat moment stapelden we fout op fout en ga ven we het helemaal uit handen. Nu moeten we ons weer opladen voor de nacompetitie, want het wordt tijd dat we uit de vierde klasse komen. Hoe langer je erin speelt, hoe slechter het niveau wordt en hoe moeilijker het is om eruit te komen." De gevierde man aan de kant van Heinkenszand was Ray mond Mohr. De vooiTnalig tops corer moest zijn ploeg na de mentale tik van zaterdag weer op de rails zette en slaagde uit eindelijk in die opzet. „Het was een zenuwslopend einde, al voel de ik de gelijkmaker aanko men", stelde de trainer met de kampioensschaal in de hand. „Na zaterdag zat ik ook hele maal in de put, maar ik heb te gen de spelers gezegd dat we niet meer achterom moesten kij ken. We kregen een tweede kans en die hebben we gegrepen." foto Dirk-Jan Gjeltema VCK-Heinkenszand 1-2 (0-0). 51. Erik Goudt 1-0, 89. Michel Meul meester 1-1 (eigen doelpunt), 90+6. Merijn van Liere 1-2. Scheidsrech terV. Wagenaar (Krabbendijke) Rode kaart 76. Ronald Ovaa (VCK). Gele kaartJohan Karelse (Heinkenszand) en Michel Meul meester (VCK). Aantal toeschou wers: 550. VCK: Joeri Nonnekes: Ronald Ovaa, Paid Eversdijk (85. Erik Da- men), Michel Meulmeester, Amid Qadirzada; Levon Scheybeler. Kees Pieter Gesclliere, Bas de Regt (68. Sebastian Schipper), Danny Joosse; Enk Goudt en Jac- co Janse (53. Sander Jasper se). Heinkenszand: Ruud Blommaert; Merijn van Liere, Danny Hout, Ri chard Wiskerke, Johan Karelse; Jeffrey Hannewijk (61. Kevin Jaco- busse), Alex de Haan, Gerben Men- heere, Jeroen Verschiere (63. San- der Geldof); Guido Wiskerke (77. Egbert Blok) en Joeri Westrate. HEINKENSZAND - Carola Paauwe uit Yerseke geeft morgen tijdens het concours van de Vlaandertse Ruiters in manege Stal Vermue in Heikenszand een dressuurcli nic. De titel: Wie wil een paard dat ontspannen een proef kan lopen? De regerend Zeeuws kampioene heeft met My Dream zo'n paard. Samen met haar trainer en partner Ré- mi Kulik zal Paauwe laten zien hoe zij met haar paard traint en naar een wedstrijd toewerkt. Als afsluiting rijdt de combinatie een kür op muziek. De clinic begint om 21.00 uur. GOES - Tim Dees uit Tholen is in het eindklassement van de Giro della Toscana op de 31e plaats geëindigd. Dees maakte deel uit van de Nederlandse juniorenselectie. De Giro della Toscana is een vierdaagse etappekoers die meetelt voor de wereldbe ker. De Middelkamprenner eindigde in een veld van 188 deelnemers tijdens dse etappes enkele keren in de top 20. In het jongerenklassement legde hij beslag op de achtste plaats. EINDHOVEN - Hij mag dan wel kort geleden in het Zeeuwse Heikant zijn nek gebroken hebben, maar springruiter Ben Schroder heeft alweer een vol 'balboek je'. Dit weekeinde maakt de ruiter uit Tubbergen zijn ren tree tijdens een wedstrijd in Eibergen; volgende week volgt zijn eerste 'echt' grote wedstrijd, het Concours Hip- pique in Eindhoven. „Ik voel me top," zegt Schroder. „Ik ga met sprongen vooruit. Deze week heb ik voor het eerst weer over hinder nissen gereden, met het paard waarop ik mijn nek brak. Ik heb abnormaal veel geluk gehad en voel geen angst meer." GPD DEN HAAG - De Servische verdediger Spira Grujic blijft nog een jaar bij ADO Den Haag. De club uit Den Haag heeft hem voor het seizoen 2005/2006 vastgelegd. Grujic komt sinds september 2004 uit voor ADO Den Haag en speelde tot nu toe achttien wedstrijden. Daarvoor kwam de Servische verdediger zes seizoenen uit voor FC Twen te. Voordat hij naar Nederland kwam speelde Grujic in Bel gië achtereenvolgens bij RWDM en Anderlecht. In zijn ge boorteland kwam de centrumverdediger uit voor Rode Ster Belgrado en Radnicki Nis. GPD MAASTRICHT - Loek van Wely en Daniel Stellwagen spelen van 10 tot en met 13 mei in Maastricht een twee kamp over vier partijen. Beide schakers krijgen de be schikking over een computer, die ze vrijelijk kunnen ge bruiken. De tweekamp bestaat uit twee delen. De eerste twee par tijen worden gespeeld volgens de methode Complete Random Chess, waarbij de stukken op de achterste rij wil lekeurig worden opgesteld. De laatste twee partijen staan, de stukken in de traditionele opstelling. ANP Sheffield. WK snooker Kwartfina les (best-of-25 frames): Murphy (Eng) - Davis (Eng/13) 13-4, Stevens (Wal/6) - Hendry (Sch/3) 13-11, Mc- Culloch (Eng) - McManus (Sch/10) 13-8, Ebdon (Eng) - O'Sullivan (Eng) 13-11. EI Shanghai. Asian Open. Stand na eer ste ronde: 1. Austin (Aus), Els (ZAf), Jacquelin (Fra), Lawrie (Ier), Lee (NZe), Van de Velde (Fra) en Wakefield (GBr) 67. Lucky Day 3691, d.d. 28.04.2005 6-8.-15-17-20-34-35-36-37-39-40-47-51 -6 6-69-73-75-76-77-78. Onder voorbehoud ETTEESjHHflflflHHHHfli Amsterdam. EK landenteams. Vrouwen, groep B: Nederland - Dene marken 3-0. Atkinson - Petersen 9-0 9-1 9-1Naude - Nielsen 9-0 9-0 9-0, Noom - Nilsson 9-0 9-0 9-0. Mannen, groep A: Nederland - Fin land 3-1. Berden - Tuominen 7-9 9-2 2-9 9-2 4-9, Anjema - Tuomi 9-3 9-1 9-1, Buit - Raumolin 9-7 9-1 9-5, Ben nett - Teitti 10-9 9-2 9-2. Engeland - Ier land 4-0. Eindstand: 1. Engeland 3-6, 2. Nederland 3-4, 3. Ierland, Finland 3-1. München. Mannen. Tweede ron de: Sluiter (Ned) - Davidenko (Rus/2) 6-1 1-6 6-3, Pavel (Roe/5) - Schalken (Ned) 6-1 1-6 6-1, Haas (Dui/4) - Hyung-taik (ZKo) 6-3 6-4, Nieminen (Fin) - Ancic (Kro/3) 7-6 (5) 6-4, Merti- nak (Slw) - Mello (Bra) 6-3 6-0, Arthurs (Aus) - Andrejev (Rus/6) 6-4 6-7 (5) 7-6 (5), Nalbandian (Arg/1) - Luczak (Aus) 6-2 6-2, Moya (Spa/1) - Ferrero (Spa) 7-5 6-7 (4) 6-4, Mathieu (Fra) - Cakl (Tsj) 6-1 6-1 Estoril. Mannen. Tweede ronde: Sanguinetti (Ita) - Costa (Spa) 5-7 6-3 6-4, Robredo (Spa/4) - Ventura (Spa) 7-5 6-0, Monaco (Arg) - Srichaphan (Tha/7) 7-6(12), 2-6 6-3. Vrouwen, tweede ronde: Safina (Rus/2) - Bondarenko (Oek) 6-2 6-2, Cray- bas (VSt) - Cervanova (Tsj) 6-4 6-1, Diaz-Oliva (ARg) - Savtsjoek (Oek) 6-2 6-3, Safarova (Tsj) - Krajicek (Ned) 3-6 7-6 (6)7-5. Warschau. Vrouwen Tweede ronde: Schnyder (Zwi/4) - Vakoelenko (Oek) 6-2 6-4, Ivanovic (SMo) - Zvonareva (Rus/3) 6-2 6-4, Henin-Hardenne (Bel) - Ven- to-Kabchi (Ven) 6-3 7-5, Dechy (Fra/6) - Domatsjovska (Pol) 6-4 7-6 (4). Spanje, competitie: Osasuna - Villar- real 3-2 Stand: Barcelona 33-75, Real Madrid 33-69, Sevïlla 33-55, Espanyol 33-53, Villarreal 33-52, Valencia 33-52, Betis 33-51, At. Madrid 33-47, Bilbao 33-47, Deportivo 33-46, Zaragoza 33-46, Sociedad 33-45, Osasuna 33-43, Getafe 33-42, Malaga 33-39, Santander 33-37, Levante 33-35, Mallorca 33-28, Albacete 33-24, Numancia 33-23. I'l III l'l 1 Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Laatste speelronde. Derde klasse: Ziekenhuis Walcheren Schoonen/Flipse/MZ 4-4, AKZ verzeke ringen 2 - PZC 7-1, Indoor karting - SVA/Kodde 3-5, Bowling de Kruitmolen - Provincie Zeeland 2-6. Eindstand: AKZ verzekeringen 2 21-111 (kampioen), SVA/Kodde 21-95, Bowling de Kruitmolen 21-87, Zieken huis Walcheren 21-86, Provincie Zee land 21-81, Indoor karting 21-75, Schoonen/ Flipse/MZ 21-72, PZC 21-65. Vierde klasse: Bayards aluDauwen- daele - AKZ verzekeringen 3 0-8, Aann.bedr. Louws - Nehalennia 4-4, AKZ verzekeringen 4 - SV Duo 2-6, ROC Zeeland - Eastman 2 6-2. Eindstand. ROC Zeeland (kampioen) 21-115, AKZ verzekeringen 3 21-112, SV Duo 21-105, Aann.bedr. Louws 21-83, Eastman 2 21-79, AKZ verzekeringen 4 21-77, Bayards alu/Dauwendaele 21-59, Nehalennia 21-42. Vijfde klasse: HZ sport 2 - de Voogd 6-2, Bandoeng - Rabo Walcheren 7-1, Delta cars - Provincie Zeeland 2 8-0. Eindstand: Delta cars (kampioen) 18-115, CZ actief 18-104, Rabo Walche ren 18-81, HZ sport 2 18-74, Provincie Zeeland 2 18-56, de Voogd 18-31, Ban doeng 18-31, Vrouwen. Eerste klasse: Piet Voskamp/Dauwendaele - The tube 2-6, Begijn makelaar - Smith kaas 2-6, Vlij tig Liesje - Tence/Dauwendaele 8-0, LVV - Sinke schoenmode/SVS 8-0. Eindstand. Smith kaas (kampioen) 21-134, The tube 21-123, Vlijtig Liesje 21-83, Begijn makelaar 21-81, LVV 21-78, Piet Voskamp/Dauwendaele 21-76, Tence/Dauwendaele 21-73, Sinke Schoenmode/SVS 21-24. Tweede klasse: Jachtwerf Goes - De vier linden 8-0, Justitie Middelburg - Middelburg Zuid 0-8, CZ actief - Davos '83 5-3, DVC plus - Simons/'t Zand 0-8. Eindstand: Jachtwerf Goes (kam pioen) 21-132, Middelburg Zuid 21-117, Simons/'t Zand 21-95, CZ actief 21-93, Davos '83 21-65, DVC plus 21-63, Justi tie Middelburg 21-58, De vier linden 21-49. Derde klasse: Jong Ambon - Zieken huis Walcheren 3-5, Ardïta - 't Ken net 5-3, Bakker Schrieks/MZ - Wijk Klaren- beek 3-5, Breedijk/SVS - de Reus en van Heemst 3-5. Eindstand: Ardita 21-108 (kampioen), 't Ken net 21-102, de Reus en van Heemst 21-91, Jong Ambon 21-89, Bak ker Schrieks/MZ 21-83, Ziekenhuis Wal cheren 21-69, Breedijk/SVS 21-65, Wijk Klarenbeek 21-65. Ronde van Romandië. Tweede etap pe, Fleurier-Fleurier: 1. Petacchi (Ita) 171,9 km in 4 17.13, 2. Colli (Ita), 3. Lo- renzetto (Ita), 4. Lombardi (Ita), 5. Sïllo- niz (Ita), 6. Dean (NZe), 19. Van Hees- wijk. Algemeen klassement: 1. Petacchi 8.04.24, 2. Pereiro (Spa) 0.08, 3. Savol- dellï (Ita) 0.12, 4. Garzelli (Ita), 5. McGee (Aus) 0.13, 6. Moos (Zwi) 0.15,7. Dekker 0.16. WISSENKERKE - De negende wielerronde van Noord-Beve land wordt zaterdagmiddag 7 mei verreden. De start is om 14.00 uur in de Voorstraat in Wissenkerke. De koers staat open voor alle ren ners die zijn aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie (KNWU) of één van de vrije bonden van de Wieier Fede ratie Nederland. Het parcours leidt van Wissen kerke over Kamperland via 'de hel van NoordBeveland' (de kas seiweg bij de landbouwhaven van Geersdijk), over Kortge- ne, Kats en Colijnsplaat terug naar Wissenkerke. De grote ronde wordt twee keer afge legd. Tot slot worden vijf rond jes in en rond Wissenkerke ge maakt,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21