PZC Woon visie akkoord na onderzoek Skatebaan voor Vrouwenpolder MIDDELBURG Mensen zijn pas dood als ze vergeten zijn avel Kuzee Souburg iedt ruimte aan 25 oningen en garages 69,95 iroen licht voor ontwikkeling huizen Tuindorp-Oost (ÓM0aSCf/0£tV erde voorronde ash of Covers Boulevard krijgt levensboom Solexrace moet schrappen Aanhoudingen na bekladding Eis twee jaar voor poging moord Geen landhuizen bij Terlucht zeeuwse almanak Gezinsleven 30 april koninginnedag 1 mei koopzondag factie: 0113-315649 jvv.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl jlbus 314460 AA Goes ivertentie-exploitatie: Jord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^uws-Vlaanderen: 0114-372770; itionaal: 020-4562500. ijdag 29 april 2005 Ar Edith Ramakers editie Walcheren JSSINGEN - De woonvisie Vlissingen voor 2005-2010 gisteravond goedgekeurd or de Vlissingse gemeente- ad, maar niet zonder de toe- jgiiig van wethouder Verha- van der Ent (PvdA) dat er on- izoek wordt verricht naar de uw van meer betaalbare wo- ugen. De SP stemde als enige omdat de partij vreest Ier gebouwd wordt voor Ieeg- rhage-van der Ent moest heel it beloven om groen licht voor woonvisie te krijgen. De raad af dat er nog overleg igtmet onder andere de Hoge- 100I Zeeland over studenten- lisvesting. Ook zal in Ritthem ai' mogelijkheden worden ge ien om woningen voor senio- te bouwen. De gemeente- id krijgt spoedig inzicht in de thouding van het aantal - en koopwoningen in de ge ënte. Die verdeling moet dui- iijk worden na onderhandelin- tussen de gemeente en wo- igcorporatie l'Escaut. menwerking oenLinks pleitte er voor dat samenwerking met l'Escaut irdt geïntensiveerd om de te- den aan sociale en huurwo- agen op te heffen, kern van de woonvisie is dat veel dure woningen gebouwd arden. Daardoor zou een ver beten op gang komen. Bewo- die in een betaalbaar huis iaën, stromen door naar een aiw, duurder huis. De goedko- woning komt vrij. issingen heeft de opdracht om een kort tijdsbestek 1500 wo- HES - Drie coverbands nemen woensdag 4 mei tegen el- ar op in HeartBreak Café aan Grote Markt in Goes. groepen die deelnemen aan derde voorronde van The ishof the Cover Bands 2005, de rockformatie BackSlash Heinkenszand, Tears of »d (metal) uit Sint-Anna- den Stiletto (pop) uit het Bel- ïhe Beerse. De wedstrijd be- om 21.00 uur. Aanmelden arde volgende rondes, op 1 en jini: www.theclashofthecover- ningen te bouwen. Als de ge meente daarin slaagt, kan ze re kenen op ruim 3 miljoen euro subsidie van het rijk, Bijna alle partijen wezen op die zware op gave. Praktisch alle woning bouwprojecten die vermeld staan in de visie, moeten dan ook doorgaan. „We zouden een soort bouwcoördinator kunnen aanstellen, naar voorbeeld van Rotterdam", zei C. Seijbel (CDA). „Een coördinator kan een bouwer begeleiden in de aanvraag van vergunningen. Ook zouden we, naar voorbeeld van een andere gemeente, Boe kei, kunnen bouwen zonder wel standscommissie." Die gemeen te heeft de ervaring dat het pro ces tot de bouw van een woning versneld wordt. De raad liet blijken rijp te zijn voor een discussie over de nood zaak van een welstandscommis sie. „Ik zie al uit naar een wel standscommissie-loze periode in Vlissingen", gaf H. de Haas (PvdA) een voorzet op de toe komstige behandeling. Mooi plan De raad schaarde zich in meer derheid achter de woonvisie en kon niet veel. anders dan toe stemmen met de ontwikkeling van het bouwplan van Arcus Projectontwikkeling BV voor ruim veertig woningen in Tuin dorp-Oost. Het gaat om een ka vel van circa 3,5 hectare tussen de Vrijburgstraat, Nieuwe Vlis- singseweg en industrieterrein Vrijburg. „Het is een mooi plan", merkte Y. Bouziani. (PvdA) op. „We willen kwaliteit en in dat plan is daarmee reke ning gehouden." GroenLinks Eén van de Canadese oud-strijders reageert enthousiast op de doedelzakmuziek die ter ere van hun bezoek in Waarde werd gespeeld. door Freek Janssen WAARDE - Het centrum van Waarde werd gistermiddag even arSelma Osman 1ST-SOUBURG - Op de hoek ode J, I. Sandersestraat en de swijksingel in Oost-Souburg fflen 25 woningen en 60 gara- koxen. De verkoop start na de «wvakantie. De plek is vrijge ven nadat autobedrijf Kuzee 2003 uit het dorp vertrok, 'kzijn vorig jaar vier huurwo- gcn tegen de vlakte gegaan de nieuwbouw mogelijk té deen. ojectontwikkelaar Marsaki Goes hoopt binnenkort te vnen beginnen met de sloop de bedrijfspanden en de lOOnmaak van het terrein. Bij garage is olievervuiling aan troffen. nieuwbouw is een ontwerp ®WTS Architecten uit Vlissin- Het gaat om eengezinswo- 'gen met een traditioneel pan- adak en een aantal apparte- nten. De prijzen komen te lig- tussen 168.500 en 234.000 euro. Voor de huizen hebben zich al een aantal mensen inge schreven. De woningen worden verkocht door Schinkel De Weerd Make laardij in Oost-Souburg. M. de Weerd van het makelaarskan toor is blij dat er in Souburg weer nieuwbouw komt. „Sou burg-Noord laat nog wel een tijdje op zich wachten." Er is vooral interesse van oud-Sou- burgers die weer terug willen ko men naar hun dorp. De huurders die vorig jaar uit hun huizen aan de Zeewijksin gel moesten vertrekken, hebben volgens directeur B. Baert van woningcorporatie L'Escaut een beter huis en een verhuiskosten vergoeding gekregen. „We heb ben die vier woningen opgeof ferd om voor de overblijvende huurders een aardigere woonom geving te krijgen", zegt Baert. „Door er iets groters neer te zet ten, komt er meer eenheid. Het is voor de huurders plezierig dat de buurt een oppepper krijgt." overspoeld door Canadezen. Zo'n vijftig veteranen en familie leden bezochten het dorp, dat niet eens door het regiment werd bevrijd. Maar dat maakte niet uit: „We zijn vanaf de Nor- mandische kust nergens zo warm ontvangen als hier." Het was de derde keer dat het South Alberta Regiment werd ontvangen in Waarde. De eerste keer gebeurde dat in 1999, ver telt initiatiefnemer Joop Goud. „Voor die tijd gingen ze altijd naar het Belgische Eeklo, waar een vriend van mij ze ontving. Maar hij werd daar op een gege ven moment te oud voor." De veteranen maken steeds een doortocht van Brugge naar Ber gen op Zoom. Toen het bezoek aan Eeklo niet meer doorging, viel er plots een gat in het pro gramma. Waarde vulde dat graag op. Vanaf het bedrijfsterrein van Jac. Goud reden de Canadezen in originele legerjeeps uit de Tweede Wereldoorlog naar het centrum van het dorp. Wethouder J. Jansen van Rei- merswaal vertelde de negen vete ranen daar dat hij blij was hen weer te zien: „De laatste keer dat jullie hier waren, zei een van jullie: 'We zijn al oud, mis schien is dit wel de laatste keer dat we hier zijn.' Maar nu ko men jullie ons toch weer bezoe ken." Modder Scholier Mark Koeman speelde het Canadese volkslied, dat luid keels werd meegezongen door de ongeveer vijftig aanwezige Canadezen. Leerlingen van de basisscholen in Waarde, die de veteranen het Nederlandse en Canadese volks- (Advertentie) door Mirjam van den Broek VROUWENPOLDER - De jonge ren in Vrouwenpolder krijgen waarschijnlijk nog deze zomer, een skatebaan. De baan komt op het overloopterrein achter de Dorpsdijk, bijna tegen de N57 aan. Buurtbewoners, jongeren, de dorpsraad en de gemeente zijn dit gisteravond overeenge komen. De dorpsraad en de gemeente praten al langer over de komst van een skatebaan en presen teerden gisteravond gezamen lijk het overloopterrein als meest ideale locatie. Het terrein ligt vlak bij de nieuwe wonin gen bij de Noorddijk en mag niet bebouwd worden vanwege een hoge archeologische waar de. Een skatebaan mag er wel komen. Geluidshinder Voorgesteld werd de skatebaan in het midden aan de noordelij ke rand van het veld te plaatsen. De baan zou daar op vijftig me ter afstand van de dichtstbijzijn de tuinen liggen. Maar deze plek stuitte op verzet. Zowel de omwonenden als de jongeren wilden de skatebaan liever in het verste, meest noordoostelij ke puntje van het veld hebben. De buurtbewoners denken dat op die manier de eventuele ge luidshinder zoveel mogelijk be perkt kan worden. Ook de acht jongeren die gis teravond op de bijeenkomst waren, zeiden zo ver mogelijk van de huizen te willen skaten om te voorkomen dat ze door volwassenen worden wegge stuurd als ze toch een keer luid ruchtig zijn. (Advertentie) sputterde nog tegen. A. Soplan- tila: „We gaan ook bouwen op het KSG-terrein. Is het dan nog wel nodig om daar dicht op an dere huizen te gaan bouwen en stilaan naar Middelburg toe te groeien?" Ook N. Peters van D66 en G. Eckhardt en D. Schin kel van de Partij Souburg Rit them, een minderheid, stemden tegen de bestemmingsplanwijzi ging van het kassengebied. Alleen verkrijgbaar in Vlissingen Zierikzee VLISSINGEN - De Vlissingse boulevard krijgt een stalen levensboom. De komst van het kunstwerk van Marte Röhling is gisteren goedgekeurd door de gemeenteraad. Alleen Partij Souburg Ritthem stemde tegen. Die viel over het feit, dat de gemeente opdraait voor de funde- ringskosten. Die bedragen 10.000 euro. Het kunstwerk zelf wordt geschonken door de Stichting Moerman Promo tie. Het komt te staan ter hoogte van Hotel Britannia. AAGTEKERKE - De Stichting Solexrace Aagtekerke heeft voor de derde editie op 7 mei twee programma-on derdelen moeten schrappen. Verzekeraars zijn niet bereid de minimotorrace en de demonstratie supermotard te dek ken. De solexraces, scootersprint en motorstuntshow gaan wel door. De verzekering vind de supermotard, een demonstratie met crossmotoren, en de minimotorrace te hard gaan en dekt het risico van een ongeval niet. De so lexrace is geen probleem. „Daarbij ligt de snelheid vele malen lager", vertelt R. Bimmel van de stichting. De ra ces vinden plaats tussen 14.00 en 18.30 uur. VLISSINGEN - Een 14-jarig meisje, een 15-jarige jongen en een 16-jarige jongen, allen uit Vlissingen, zijn gister middag rond vier uur aan Boulevard Bankert in Vlissin gen aangehouden wegens vernieling. Het drietal had even daarvoor het rolluik van een friethok met een stift be klad. Ook had het drietal terrasstoelen omver getrokken. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 47-jari ge Axelaar twee jaar celstraf plus zes maanden voorwaar delijk geëist voor poging tot moord. De man was volgens de officier van plan geweest om 20 januari in Zuiddorpe de vriend van zijn ex-vröuw te vermoorden. De officier baseerde zijn eis op het feit dat verdachte met een vlees mes naar de woning van het slachtoffer was gegaan. In de woning had hij stekende bewegingen gemaakt, was boven op het slachtoffer gaan liggen en had het mes tegen zijn voorhoofd gezet. De Axelaar voelde zich in de maling ge nomen door zijn ex, omdat hij lang had gepoogd de rela tie te herstellen. Plij is onder behandeling bij Emergis. Uitspraak op 11 mei. WISSEKERKE - Een particulier mag geen landhuizen bouwen op zijn perceel in Terlucht, vlakbij het gehucht Wissekerke. Het Goese college van burgemeester en wet houders is tegen het idee. Het past niet in het ruimtelijk beleid, zegt wethouder M. 't Hart. De bewoner van Ter lucht had het verzoek ingediend, omdat de bomen op zijn kavel kaprijp zijn. (Advertentie) foto Willem Mieras lied toezongen, kregen ook nog even de kans om vragen te stel len. Of ze hier destijds uit vrije wil kwamen? „Jazeker, we wa ren een volledig vrijwillig le ger", zei één van de veteranen. „En ik heb ook nog een vraag aan jullie: toen ik hier was in 1944, zag ik alleen maar mod der. Hoe hebben jullie het zo schoon gekregen?" Majoor Danny McLeod (84) droeg zijn dankwoord op aan zijn gesneuvelde kameraden. „We zijn erg blij dat jullie ze herdenken. Mensen zijn pas dood als ze zijn vergeten." „Ik vind het een verkeerde mentaliteit om de jongeren in een hoekje te stoppen", zei Freek Wisse van de gemeente Veere. „Het wordt toch een mooie voor ziening? Die mag toch gezien worden?" Een buurtbewoonster verduidelijkte: „Wij zijn niet te gen een skatebaan, wij willen al leen dat de meest geschikte plaats gekozen wordt. Nu heb je daar de kans voor." Wethouder Van Tatenhove stem de er mee in de skatebaan enke le meters op te schuiven naar het uiterste puntje van het veld. „We zullen niet schreeuwen", beloofde Martijn Joziasse aan de aanwezigen. „Het is wel vet een eigen skatebaan", zegt hij na afloop van de bijeenkomst. Wensen Toch hebben de jongens nog een paar praktische wensen. „Er moeten ook bankjes komen. Want op een skatebaan kunnen we niet zitten als anderen bezig zijn. Nog mooier is het als de bankjes onder een afdak komen. Dan hebben we pas een echte goede hangplek. Maar van de ge meente zeiden ze net dat ze daar later nog eens naar zullen kij ken." r Op zoek naar een leuk cadeau Dan heeft Dove weer een nieuwe lijn geschenkverpakkingen waarmee je je vriendin, je moeder of jezelf eens lekker kunt verwennen! Er zijn vijf verschillende geschenkverpakkingen, elk met een andere combinatie aan Dove produkten. Kies je bijvoorbeeld voor zijdezachte verwenning met verschillende Dove Silk producten? Of wil je liever het nieuwe Dove Night Pack om van je nachtrust een schoonheidsslaap te maken? Welk van de vijf je ook kiest, Dove Geschenkverpakkingen zijn een leuk cadeau waar je goede sier mee kunt maken! Dove geschenkverpakkingen zijn verkrijgbaar vanaf 7 oplopend tot 15 Euro. tijdvoorechteschoonheid.nl rDove Nieuw van Lipton Ice Tea: drie fruitige, dorstlessende ice teas in pak Naast de bekende varian- Lipton Ice Tea bevatten de ten Lemon en Peach, is er heerlijke, frisse smaak van nu ook de nieuwe exoti- fruit èn het goede van sche smaak Mango. Deze thee. Dat wordt gezond perfecte dorstlessers van genieten deze zomer! int in alls titels van MRp Dagblad*-" (opöge ruim 2 min dveheren deze tyheek g-.-ral naar No'snrpnl o.v.v. fi&VU! Een tafereeltje in een Vlissing se speeltuin, zo'n vrijplaats voor onbezorgde kinderziel tjes. Zegt een meisje van een jaar of vier tegen een even jong jongetje: Zullen we vadertje en moedertje spelen?" „Neeee". zegt het ventje. „Ik heb geen zin in ruzie. is gezellig winkelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11