Waterplannen samengevoegd ZORGT U DAT 'T IR DE BUS KOMT? Alnd iJiulHv PZC Waar zijn de winnaars van het zwembad? Straf voor misbruik 112 en vernieling Ingetogen ceremonie FIRT Volop suggesties voor Neeltje Jans De nieuwe serie van Fiat. Young en aantrekkelijk. n(o)vib donderdag 28 april 2005 door René Schrier NEELTJE JANS - Verschillen de initiatieven die al kortere of langere tijd in Zeeland rondzin gen moeten gebundeld worden op Neeltje Jans. Het gaat dan om plannen die iets met water in de breedste zin van het woord te maken hebben. Suggesties zijn een Noordzee- aquarium, maar ook een schelp dierenonderzoekscentrum en een studiecentrum van de HZ-opleiding aquatische eco- technologie, (studentenhuisves ting. Verder kan gedacht wor den aan bundeling van activitei ten van het waterschap, rijkswa terstaat, het Rijks Instituut voor Kust en Zee en het Rijks Insti tuut voor Visserij Onderzoek. Een ander gegeven is dat het Topshuis (nagenoeg) leeg komt. Dat gebouw zou bij de plannen betrokken kunnen worden. Inmiddels is een eerste oriënte rende bijeenkomst belegd van mensen wier plannen of initiatie ven hierin zouden passen. Initia tiefnemer is J.B. Mandos van de Hogeschool Zeeland. Die bijeen komst had vooral de bedoeling de verschillende plannen die le ven te inventariseren en eens te kijken in hoeverre de neuzen één kant op kunnen wijzen. Mandos ziet zelf wel wat in een studie- en onderzoekscentrum. Daarin zou plaats kunnen zijn voor mensen van de aquatische ecotechnologie van de HZ, maar ook ook een vestiging van de Toerisme opleiding van de hoge school in Breda en studenten door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Vogelwaarde is dinsdag veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur wegens het misbruiken van alarmnum mer 112 en vernieling. Hij werd vrijgesproken van mishandeling en bedreiging. Op 12 december vorig jaar belde de man 112, na cafébezoek in Vo gelwaarde. „Toen de ambulance ter plaatse kwam, simuleerde hij een epilepsie-aanval", zei de officier van justitie. De man ont stak daarna in woede, omdat het ambulancepersoneel hem niet wilde meenemen. „U heeft zich jegens die mensen buitenge woon vervelend gedragen. U heeft het al vaker geflikt om zo maar 112 te bellen", stelde de politierechter vast. De politie sloeg hem in de boeien. De vernieling van een ruit in de woning van de overburen vond 28 januari dit jaar plaats. Aan de eigenaar van de woning moet 112 euro schadevergoeding wor den betaald. De getuigenverklaring van zijn ex-vriendin zorgde ervoor dat de man uit Vogelwaarde werd vrijgesproken van mishandeling en bedreiging, tijdens een inci dent met haar vader op 6 sep tember vorig jaar. Die zou na een avondje stappen door de ver dachte in zijn woning zijn mis handeld en bedreigd. De aangif te van het slachtoffer werd on dersteund door de verklaring van zijn vrouw. Zijn dochter ge tuigde echter dat er geen klap pen waren gevallen en geen be dreigingen waren geuit. die zich nu al bezighouden met schelpdierenonderzoek via de hogeschool in Wageningen. Een van de deelnemers aan de oriënterende vergadering was T. Verbree. Hem lijkt het idee wel wat, al was het alleen al omdat de schaal- en schelpdierensec tor zich ook op diep water aan het oriënteren is. Omdat deze sector naarstig bezig is met een koerswijziging sluit hij niet uit dat er in de toekomst behoorlijk wat onderzoek verricht zal moe ten worden. Dat kun je dan pri ma doen op een plek waar toch al veel kennis en expertise ge bundeld is. B. Meijering heeft plannen voor een groot Noordzeeaquarium bij Wilhelminadorp. Ook hem is gevraagd eens na te denken over een mogelijke vestiging op Neel tje Jans. Meijering staat op zich met negatief tegenover bunde ling van zijn initiatief met on derzoeksfaciliteiten. Daar was hij zelf ook al mee bezig. Toch heeft hij de voorkeur voor Wil helminadorp, als het gaat om de realisatie van het aquarium. Hij zal wel aan vervolgbesprekin- gen over Neeltje Jans meedoen. Ook J. Ventevogel die zich sterk maakt voor een Aquatisch Edu catief Centrum (AEZ) in Vlissin- gen nam deel aan de vergade ring. Ook hij houdt vast aan zijn oorspronkelijke locatie Vlissin- gen, al geeft hij toe dat Neeltje Jans voor veel mensen een haast magische klank heeft. Hij zet vraagtekens bij de haalbaarheid van het idee van de hogeschool. Daarnaast merkt hij op dat de initiatiefgroep voor AEZ ook verplichtingen heeft jegens de gemeente Vlissingen, die vol gens hem ook helemaal niet staat te springen om het initia tief van de hogeschool. Andere deelnemers aan de verga dering waren A. van der Hoef van Waterland Neeltje Jans en R. Platschorre op persoonlijke ti tel. door Sheila van Doorsselacr HULST - Tijdens de één minuut stilte, klonk plots vanuit de verte een zacht geklingel van het carillon van de Willibrordusbasiliek op de wijs van 'Ik Hou Van Holland'. Het gaf de cere monie bij het Hulster monument ter nagedach tenis van de slachtoffers van de Tweede Wereld oorlog een bijzonder tintje. Het monument De Gevallen Krijger van kunste naar Guido Metsers aan de Glacisweg is jaren geleden al geadopteerd door het Reynaertcolle- ge. Eersteklassers dragen er de verantwoorde lijkheid voor en elk jaar dragen de leerlingen, dan een jaartje ouder, het beeld over aan hun opvolgers, de nieuwe lichting brugklassers. Dit gebeurde ook gisteren weer. In een klaslo kaal van het Reynaertcollege kwamen leerlin gen, de Hulster burgemeester J.F. Mulder, enke le nabestaanden en oorlogsveteranen, lid van de Bond van Wapenbroeders, bij elkaar. De bij eenkomst was ingetogen; een gedicht werd voor gedragen, kaarsen aangestoken en leerlingen la zen enkele artikelen op uit de Universele Ver klaring van de Rechten van de Mens. Na de sym bolische overdracht van het monument klonk het Wilhelmus. Vervolgens toog het gezelschap in een stille tocht naar het monument. Het bronzen beeld stond al tussen de oranje tulpen en kreeg er nog twee bloemenkransen bij. De nationale drie kleur werd gehesen en de Last Post klonk. foto Wim Kooyman door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - „Het Maurits- hof kent alleen maar winnaars", zei eigenaar F. Lievens eind april 1990 tijdens de officiële opening van het zwembad in IJ- zendijke. „De inwoners van IJ- zendijke en omgeving gaan er op vooruit, de gemeente omdat het prachtige sportcomplex blijft en wijzelf met de exploita tie." Lievens kocht het zwembad in 1990 voor het symbolische be drag van een gulden. Hij bouw de er een horecagelegenheid bij. In de overeenkomst werd opge nomen dat de gemeente in de tien jaar een bedrag zou betalen dat opliep van 80.000 gulden in 1990 tot 95.000 gulden in 1999. Een jaar na de opening is het al de vraag of het zwembad alleen maar winnaars kent. Actiegroep 'De andere vrienden van IJzen- dijke' is ontevreden over de gang van zaken rond het zwem bad en maakt dit duidelijk in een brief. Het bad zou in ver band met feesten in het Maurits- hof regelmatig vroeger dicht gaan dan was afgesproken. Verder is volgens de briefschrij vers het kikkerbad lek, is er nog steeds geen gediplomeerd bad meester aangesteld en bestaat er vrees voor ophoging van de bo dem zodat het bad niet dieper wordt dan 1.50 meter. C. Bolijn van Dorpsbelangen en Toerisme roept Lievens op kenbaar te ma ken als hij problemen heeft om het zwembad open te houden. Lievens ontkent alles. De exploitatieovereenkomst loopt in 2000 af. Hoe moet het nu verder met het zwembad? De gemeente en Lievens interprete ren het contract dat de toenmali ge gemeente Oostburg en Lie vens na privatisering van het zwembad in 1990 sloten verschil lend. Lievens vindt dat hij het bad gesloten mag houden zon der de jaarlijkse vergoeding. De gemeente vindt dat Lievens ook na 2000 verplicht is het tm\ bad open te houden. Het o flict sleept zich voort. In 3 dreigt Lievens met sluili Overleg tussen betrokka leidt tot een oplossing: meente Oostburg legt 8000tj bij, Lievens zorgt dat het 1 blijft draaien en de dorpsraad vert de nodige vrijwilligers. Maar wethouder R. Leenti maakt dat jaar wel duidelijk) Lievens niet meer op grote dragen hoeft te rekenen. hebben het bad niet voor ij geprivatiseerd." Hetzelfde scenario herhaaltj in 2003. Lievens dreigt hetl weer te sluiten. Om uit de inj se te komen besluiten de meente en Lievens tot arbitn De kantonrechter in Terne; stelt in april vorig jaar de meente Sluis grotendeels in gelijk. Lievens moet het openstellen. Het voortbesï van het zwembad is eind \i jaar opnieuw in het geding I vens acht het om financiële re nen niet langer mogelijk zwembad open te houden. Hij stuurt een brief aan de meente. Daarin staat dat I bad een flinke reparatie m ondergaan. Het veertig j oude bad is gaan lekken. Het bassin moet daarom wonj vervangen, maar .Lievens vi dat hij niet alleen voor de k ten moet opdraaien. De geraa te Sluis moet bijspringen. Dat weigert de gemeente Sh Het college zegt geen geld tea ben. Lievens wordt niet n aan de overeenkomst gehoud om het bad te openen. Dit isj beurd na gesprekken met L vens, aldus het college. Het zwembad in IJzendijkekf alleen maar winnaars, vens. Hoe staat het vijftien j later met die winnaars? Dein* ners van IJzendijke hebbengi zwembad meer en de gemee is het sportcomplex kwijt. Lievens? Hij beweert dat 1 bad zonder privatisering no tot 2004 open zou zijn gebleve Seicento Young 7.995,- Uw voordeel: 1.620.- Punto Young 12.595, Uw voordeel: 2.805,- Stilo Young 16.695,- Uw voordeel: 1.385,- Young en verfrissend De Fiat Seicento, Punto en Stilo zijn tijdelijk verkrijg baar in complete 'Young'-uitvoering Dat komt neer op een zeer complete auto voor een scherpe prijs Profiteer bovendien van de extra inruil en gunstige financieringsmogelijkheden op diverse modellen Kom nu langs voor een proefrit Seicento Young: Rij nu, betaal in 2006 en: ABS. bestuurdersairbag, stuurbekrachtiging, centrale deurvergrendeling, in kleur gespoten bumpers en nog veel meer Punto Young: Rij nu, betaal in 2006 1000,- extra inruil en airco, 15" lichtmetalen velgen, centrale deurvergrendeling, radio/cd-speler, lederen stuur en nog veel meer. Stilo Young: 1000,- extra inruil en: airco, 15" lichtmetalen velgen, radio/cd-speler, achterspoiler*, centrale deurvergrendeling, lederen stuur en nog veel meer. De nieuwe Fiat Seicento, Punto en Stilo Young. Pri|S incl. BTW/8PM, excl kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Gemiddeld brandstofverbruik volgens EU 1999/100 norm. 5,7 - 6.8 1/100 km (1 op 14,7-17.5) CCVemissie. 136 - 162 gram/km Uitgestelde betaling max financieringsbedrag 5 000,- Betaling over 12 maanden Financiering via Fidis Nederland bv, aangesloten bij BKR te Tiel Actie geldig t/m 30 juni 2005 op basis van registratie U least al een Stilo va 395,- p m. op basis van 20 000 km/48 mnd via Fidis Lease Voordeelbedrag is inclusief genoemde acties. *3- en 5-deurs uitvoering BERGEN OP ZOOM: AUTOBEDRIJF SWAGEMAKERS V.O.F., OUDE MOERSTRAATSEBAAN 50, TEL. 0164 - 236285 ROOSENDAAL: AUTO MONDO, VLIERWERF 4, TEL. 0165 - 566744 TERNEUZEN: A. DE KEIJZER ZN B.V., MR. F.J. HAARMANWEG 51A, TEL. 0115 - 694564 Marceline komt uit Burkina Faso. Een land waar vrouwen niet ouder worden dan 45 jaar. Gezondheidszorg. Een recht voor iedereen. Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl HOE GROOT IS JOUW WERELD OXFAM NETHERLANDS Help het geluk 'n handje: collecteer voor Kinderhulp! collecteweek 2005 8 t/m 14 mei A0*° Het Nationaal Fonds Kinderhulp komt al vele tientallen jaren op voor kinderen met minder kansen. Het succes van ons werk is sterk afhankelijk van de opbrengst van onze jaarlijkse landelijke collecte. Dit voorjaar is het weer tijd voor die collecte. En we kunnen er nog wel wat collectanten bij gebruiken. Collecteren voor Kinderhulp kost hooguit een paar uurtjes. Maar voor een heleboel kinderen in Nederland kan uw inzet een wereld van verschil betekenen. Helpt u mee? Bel 0570 611899. NATIONAAL FONDS KINDERHULP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 54