erste winst voor VVV na fusie Onduidelijkheid over cijfers aantal verkeersdoden in 2004 SieMatic Individueel Design Twister als ontmoetingsspel ttet alle minima krijgen geld van belasting terug eeuws-Vlaamse organisatie heeft schulden weggewerkt Zoutzuur en wasmiddel in gifvaten Vlekkeloos verloop megaparty Sluis stelt onderzoek molens uit zeeuwse almanak Verbod mderdag 28 april 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen nrRené van Stee STBURG - De WV euws-Vlaanderen heeft het •kjaar 2004 afgesloten met i positief saldo van 6000 eu- Het is voor het eerst dat de iristischc organisatie na de fu- op 1 januari 2001 tussen de iale Zeeuws-Vlaamse WV's ihet Toeristisch Bureau iws-Vlaanderen zwarte cij- schrijft. igens directeur N. van der staat de organisatie na langdurig en ingewikkeld fu- jroces eindelijk op poten, erder zijn onze schulden weg werkt. Op langere termijn we nu een gezonde en be- uwbare partner die op slag- irdige wijze kan werken aan toeristische product uwsWlaanderen aldus ider Ploeg. WV Zeeuws-Vlaanderen be- onder een ongelukkig ge- mte. Zo ging er bijna twee overheen voor alle kanto- i waren opgeheven en nog lan- ;voor de administraties op or- waren. Bovendien liepen le nen donateurs van de vroege- VW's weg in plaats van dat nieuwe contribuanten bijkwa- Door die moeilijke start sehtten de gemeenten langer irdat ze met geld over de jg kwamen. iètingsvoorzitter H. Enkel- c „Het voortbestaan van de fanisatie dreigde hierdoor in raar te komen. Uiteindelijk {gen we het voordeel van de ijfel. Onze aanpak blijkt aan- inbaar succesvol. Daardoor longetwijfeld ook de gemeen- ijke subsidies tot en met 2007 Advertentie vanmiddag 28 april 16.00 uur Ronald Giphart vanaf 17.30 uur Brasseriemenul met aspergesoep en runderstoofvlees of wrap en ijs 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118—886 866 Popmuziekquiz vrijdag 29 april start tentoonstelling Opeens was alles anders over bombardement en wederopbouw van Middelburg a terdag 30 april Koninginnedag [Boekenmarkt! I duizenden boeken tegen 1 bodemprijzen 1 13.00-17.00 uur I Koopzondag I bekijk ook onze website I www.drukkerijmiddelburg.nl veiliggesteld. In feite hebben we een dubbele inhaalslag ge maakt, omdat het ledenaantal weer op het niveau van 2001 zit. Momenteel zijn dit er 811." De omzet van de WV Zeeuws-Vlaanderen is sinds 2001 met ruim vijftig procent toegenomen tot 1,6 miljoen eu ro. Hierbij inbegrepen is de sub sidie van 394.000 euro van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten. De omzetstijging van de WV Zeeuws-Vlaanderen is vooral te danken aan hogere ver kopen in de VW-winkels en sponsoring vanuit het bedrijfsle ven. Verder is productontwikke ling in samenwerking met be drijven een succes. Enkelaar: „In tegenstelling tot vroeger ko men bedrijven en overheden nu zelfs naar ons toe om samen iets te doen." Naast productontwik keling, zoals fiets- en wandel routes en rondleidingen, zet de WV Zeeuws-Vlaanderen nog nadrukkelijker in op promotie van de streek. Dit gebeurt onder meer door bezoeken aan beur zen, maar ook door middel van nauwe samenwerking met ande re WV's en deelname aan de toe ristische databank van de Stich ting Marketing en Promotie Zeeland/Delta. Sluis draagt als grootste subsi dieverstrekker 223.000 euro bij. Die gemeente dreigde eerder roet in het eten te gooien, omdat zij de promotie en acquisitie voor West-Zeeuws-Vlaanderen geheel zelf wilde gaan doen. De WV Zeeuws-Vlaanderen zou hierdoor in de toekomst min der subsidie uit Sluis krijgen. Van der Ploeg en Enkelaar zijn blij dat de gemeente deels op haar schreden is teruggekeerd en nu meer vanuit een samen- werkingsgedachte redeneert. Directeur van der Ploeg: „Want in dit takenpakket zitten ook in formatieverstrekking en gast heerschap. Dergelijke activitei ten zijn nooit rendabel te ma ken. Wij denken dat Sluis dit nooit zal kunnen voor het be drag waar wij het nu voor doen." door René Hoonhorst TERNEUZEN - 'Vrijheid delen is een Kunst', vindt Vluchtelin genwerk Nederland. De organi satie hoopt dat veel jonge men sen zich die kunst eigen maken en brengt - vlak voor bevrij dingsdag - schoolkinderen in contact met leeftijdsgenootjes uit andere culturen. Leerlingen van groep 7 en 8 van de Terneuzense basisschool De Stelle kregen gisteren bezoek van zes asielzoekertjes die on langs in de gemeente Terneuzen zijn komen wonen. Ze maakten kennis met elkaar via een ont moetingsspel: een alternatieve versie van twister, waarbij de kinderen landen en werelddelen waar de asielzoekende vluchte lingen vandaan komen, leerden kennen. De kinderen keken naar film pjes over vluchtelingenkinderen en maakten ook samen - een Stelle-scholier met een asielzoe ker - een vlieger. Die vlieger, die natuurlijk even getest moest worden, staat symbool als vrij- heidsvogel. De gezamenlijke activiteiten moeten leiden tot inzicht in en respect voor eikaars leven, do ceerde woordvoerster Faika Met- te van Vluchtelingenwerk Zeeuws-Vlaanderen. De kinderen formuleren het waarschijnlijk minder formeel. Na even de kat bij elkaar uit de boom te hebben gekeken, gin gen ze snel in het spel op. Zo klonken er bij het ontmoetings- Advertentie door Ben Jansen MIDDELBURG - „Kun jij het uitleggen", vraagt Henk Rheber- gen van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (RO- VZ) een tikkeltje mismoedig. „Ik niet." Het ministerie van Verkeer en Waterstaat en het Centraal Bu reau voor de Statistiek hebben gisteren de cijfers bekendge maakt over het aantal verkeers doden in 2004. Die komen - in elk geval wat Zeeland betreft - niet overeen met de aantallen die het ROVZ eind 2004 heeft verstrekt. Het verschil is twee verkeersdo den. V&W en CBS komen op 25 doden; het ROVZ heeft er 23 ge registreerd. Rhebergen: „Het is dat er achter die cijfers veel per soonlijk leed schuilgaat. Anders zou je erom moeten lachen." Het ROVZ baseert zich bij de tel ling van het aantal verkeersdo den op informatie van de poli tie. V&W en CBS doen dat ook, maar gaan er - om redenen die Rhebergen niet kent - van uit dat de registratie door de politie niet alle verkeersdoden omvat. Daarom passen ze op die cijfers een statistische verhoging toe. Dat is de verklaring waarom vol gens het ROVZ het verkeer in 2000, 2001 en 2002 in Zeeland respectievelijk 35, 35 en 29 do den eiste en het ministerie en het cijferbureau in deze jaren steeds op één meer kwam. In 2003 deed zich het omgekeer de voor: het ROVZ zat één dode hoger dan V&W/CBS (26 tegen 25). Öok dat valt te verklaren. Rhebergen: „Er is ten onrechte een slachtoffer niet meegeteld omdat het ongeluk zich niet op de openbare weg zou hebben voorgedaan." En dan het verschil van twee do den tussen de cijfers van het RO VZ en V&W/CBS over vorig jaar. Rhebergen: „Allereerst is er sprake van de statistische verho ging met één dodelijk slachtof fer. Verder is een overledene meegeteld die niet aan de gevol gen van een verkeersongeluk is overleden, maar door een be drijfsongeval. De ambulance waarmee het slachtoffer naar het ziekenhuis werd vervoerd, raakte betrokken bij een ver keersongeval. Daarom is dit ge val incorrect als een verkeersdo de geregistreerd." Rhebergen is ongelukkig met de niet overeenkomende cijfers. „Gelukkig blijft wel de tendens duidelijk zichtbaar dat het aan tal verkeersdoden daalt, lande lijk en in Zeeland." ÜLFrank van Cooten KNEUZEN - Burgemeester n wet- "ders van Terneuzen vragen zich af of 'e bijstandscliënten van de gemeente 'd van de belasting terug krijgen voor laakte ziektekosten. De gemeente ver- *dt immers een aanzienlijk deel van de "vullende ziektekostenverzekering in 'kader van het bijzondere bijstandsbe- Door deze periodieke bijzondere bij stand komen de aftrekposten volgens het college lager uit dan bij een bijstandsge rechtigde die deze bijzondere bijstand niet krijgt. P. Clijsen van GroenLinks stelt in schriftelijke vragen dat de bij standsgerechtigden recht hebben op be- lastingteruggave voor gemaakte ziekte kosten. Volgens hem weten veel mensen in de bijstand dat echter niet. Hij vindt dat de gemeente een rol moet spelen in de informatieverstrekking. Volgens het college zijn mensen via de gemeentelijke informatiepagina inmiddels op de hoogte gebracht van de mogelijkheid tot belas- tingteruggave. Ook de consulenten van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) is gevraagd de cliënten te informe ren. Clijsen vroeg de gemeente ook men sen te helpen bij het invullen van hun be lastingformulier. Het college is dat niet van plan. Hulp bij het invullen van belas tingformulieren wordt door diverse bon den gratis aan de leden verstrekt. Ook het maatschappelijk werk biedt hulp. Daarnaast levert de belastingdienst gra tis assistentie via de belastingtelefoon. Ook is volgens het dagelijks gemeentebe stuur geen personeel beschikbaar voor deze taak. „De belangrijkste taken, zoals het beoordelen en afwerken van bij standsaanvragen, kunnen hierdoor on wenselijke vertragingen oplopen." CLINGE - De vaten die dinsdagmiddag in de bossen van het waterwingebied tussen Clinge en Nieuw-Namen zijn gevonden, bevatten resten autowasmiddel, zoutzuur, ont smettingsmiddel en dieselolie. Dat heeft onderzoek van de technische recherche uitgewezen. Na een telefonische melding van een voorbijganger vond de milieudienst van de gemeente in het bos bij natuurge bied De Witte Bergen vijftien zwarte vaten. Ze waren alle maal voorzien van twee gevaarsetiketten met de opschrif ten 'giftig' en 'bijtend'. De vaten worden volgens een woordvoerster van de ge meente Hulst via de gemeentelijke milieustraat afgevoerd naar een afvalverwerker. HEIKANT- De organisatie van de Megaparty in Heikant heeft zich dit jaar in tegenstelling tot het jaar ervoor keu rig aan de regels gehouden, stelt de Voedsel en Waren Au toriteit vast. Inspecteurs van deze organisatie controleer den tijdens het evenement, dat vorig weekeinde plaats vond in de manege in Heikant, op naleving van de regels in de Drank- en Horecawet. Er zijn geen overtredingen ge constateerd, aldus de Voedsel en Waren Autoriteit. De organisatie van cle Megaparty kreeg vorig jaar een boe te van de VWA, omdat alcoholhoudende dranken werden verkocht aan jongeren, wier leeftijd niet was vastgesteld. Dit jaar waren volgens de VWA passende maatregelen ge troffen om herhaling te voorkomen. De VWA controleert dit jaar in het hele land intensief tij dens evenementen, vooral op de verkoop van alcohol en tabak aan jongeren. HOOFDPLAAT - De gemeente Sluis stelt een onderzoek naar het geluid van de vijf windmolens in de Hoofdplaat polder tot nog onbekende datum uit. De gemeente wil de geluidsmetingen doen naar aanleiding van klachten van omwonenden, maar in de afgelopen periode deden zich geen ideale omstandigheden voor. De metingen zijn gebonden aan wettelijke regels. Zo schrijven de normen voor dat de metingen moeten wor den uitgevoerd onder specifieke meteorologische omstan digheden. Voorwaarde is dat er sprake is van windkracht vier of vijf. Gezien de ligging van de woningen ten opzichte van de windmolens in de Hoofdplaatpolder heeft Sluis gekozen voor metingen bij zowel oosten- als westenwind. Ook het tijdstip van de metingen is aan regels gebonden. Die mo gen alleen in de periode van één uur voor zonsondergang tot één uur na zonsopkomst worden gedaan. In die uren is er weinig storend lawaai van bijvoorbeeld passerende au to's. Advertentie Leerlingen van groep 7 en 8 van de Terneuzense basisschool De Stelle maakten door middel van een ontmoetingsspel kennis met zes asielzoekertjes die onlangs in de gemeen te Terneuzen zijn komen wonen. foto Peter Nicolai spel al snel afkeurende kreten als een deelnemer probeerde te smokkelen. De meest ervaren 'twister-spe lers' wezen anderen er luidkeels op dat ze maar op één hand of één been mochten steunen. Geen van de kinderen werd te fa natiek, 'zodat het ontmoetings spel niet in een andersoortige twist ontaardde. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 9522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 (Advertentie) u bent van harte welkom bij; Mr FJ Haarmanweg 6 AUTOHUIS TERNEUZEN B.V. 4538 AR Terneuzen (0115)62 26 00 De Bevelandse man is de vijf tig reeds ruimschoots gepas seerd. Maar hij voelt zich nog jeugdig en gaat geen uitda ging uit de weg. Dus schafte hij zich - we berichtten er op deze plaats al eerder over - een drumstel aan en slaat sindsdieii met krachtige rof fels de stilte in zijn dorp aan flarden. Sporten doet hij sinds kort ook weer. Die waaghalzerij is hem echter duur komen te staan: een blessure aan de pols en een kwetsuur aan de elleboog. Teneinde het genezingsproces te versnellen heeft hij zich on der behandeling gesteld van een fysiotherapeut. Die hem zeer resoluut een drumverbod oplegde. In de buurt is men met een in zamelingsactie begonnen om een fraai bloemstuk te kun nen kopen. Voor de fysiotherapeut. Niets meer aan toe te voegen... De nieuwe Skoda Octavia Combi al vanaf €20.530,- Nu bij ons in de showroom!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 49