>zc Akkoord gezondheidscomplex Bouw Kloosterendaele begonnen SieMatic Individueel Design VERSCHOO RE Onduidelijkheid over cijfers verkeersdoden elangenclubs AC en PmmB ekrachtigen menwerking etsers botsen tractor Doorbraak na schrappen oorspronkelijke bovenste bouwlaag Beleef het in Onder de Toren Celstraf voor agressieve man 5A2" Zoutzuur en wasmiddel in gifvaten Van Baarle weg bij dorpsraad Inbraak in boten Politie onderzoekt brandstichting Middelburger aangehouden zeeuwse almanak Verbod ictie: 0113-315649 K.pzc.nl ailiredactie pzc.nl ;bus31,4460 AA Goes ertentie-exploitatie: pnj- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Uws-Vlaanderen: 0114-372770; onaal: 020-4562500. nderdag 28 april 2005 ar Piet Kleemans IRIKZEE - Ze werken al ja- samen, maar nu is die samen dring ook officieel geregeld. Vrouwen Advies Commissie IC) en het Platform voor Men- met een Beperking (PmmB) enden gisteren een samen- rkingsovereenkomst. de praktijk verandert er wei tot niets in de manier waar-' VAC en PmmB met elkaar [aan, zo stelt VAC-voorzitter 'olderman. De sociale veilig- dsonderzoeken in de kernen, arbij gekeken wordt naar za- tals openbare verlichting, be- inbaarheid van trottoirs en eikbaarheid van gebouwen, dVAC en PmmB al jaren sa- n. Tot tevredenheid van bei- artijen, benadrukken Pol- an en PmmB-voorzitter lijssen. Polderman: „Je door dit soort tochten sa- met rolstoelgebruikers te in kijken met andere ogen." en PmmB doen met enige Imaat sociale veiligheidson- zoeken. De PmmB maakt kbaar gebruik van de exper- van de VAC-leden voor wat eft het lezen van bouwteke- ;en. Thijssen: „Ik weet er iets van, maar echt een teke- lezen kan ik niet en met pvan de VAC wel." bemoeienis van VAC en mB met nieuwbouw van zo- woonhuizen als kantoren is »ens Thijssen en Polderman overbodige luxe. Nog eds komt het voor dat gangen nap bemeten zijn, waardoor stoelgebruikers er niet uit de üen kunnen. Ook worden is appartementencomplexen ivorpen waar de lift te klein oor een brancard. IDEKERKE - Twee fietsers gisteren gewond geraakt bij aanrijding met een tractor de Middelburgsestraat in dekerke. De jongens maak- uit van een groepje Bel ie scholieren. Na een scher- locht konden ze de tegemoet- ende tractor niet ontwijken. (Advertentie) iBrasseriemenul met aspergesoep en runderstoofvlees of wrap en ijs 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 Popmuziekquiz vrijdag 29 april start tentoonstelling Opeens was alles anders over bombardement en wederopbouw van Middelburg zaterdag 30 april |Koninginnedag waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland door Marcel Modde ZIERIKZEE - De initiatiefne mers van de bouw van een ge zondheidscentrum in Zierikzee kunnen doorgaan met hun plan nen. In een gesprek met de ge meente Schouwen-Duiveland zijn 'een aantal resterende vra gen en onzekerheden' weggeno men, aldus projectcoördinator A. Schouw. „We kunnen nu heel concreet aan de slag." Het oorspronkelijke plan ging uit van vier bouwlagen, waar van de bovenste verdieping was bedoeld voor appartementen. Vorige maand schrapten de ini tiatiefnemers die woonlaag, op aangeven van de gemeente. Daarmee zou een langdurige be stemmingsplanprocedure kun nen worden voorkomen, luidde de achterliggende gedachte. Er volgde een herijking om te zien of de opzet ook zonder de wooninkomsten haalbaar zou zijn. En dat lukt, meldde Schouw gisteren opgelucht naar aanleiding van het jongste over leg. De grondprijs die de ge meente vraagt, is volgens hem 'marktconform en alleszins reëel'. „We hoeven niet meer ter rein af te nemen dan strikt no dig is voor realisatie van ons pro ject." Uitgegaan wordt van een 'smal gebouw' met enkele tientallen eigen parkeerplaatsen. De toegang tot het complex komt te lopen via het bestaande par keerterrein aan de Schelde- straat, naast zorgcentrum Borrendamme. Overeengeko men is dat de gemeente zorgt voor een duidelijke ontsluitings- weg over dat terrein naar het gezondheidscentrum, aldus Schouw. Hij verwacht dit najaar een uit gewerkt plan te kunnen indie nen op basis van de randvoor waarden die door de gemeente worden gesteld. Zit alles mee, dan hoopt Schouw eind 2006 te beginnen met de bouw, zodat het gezondheidscentrum in 2007 in gebruik kan worden geno men. Het complex moet uiterlijk één geheel gaan vormen met het eveneens nieuw te bouwen Bor rendamme, dat uit verschillende losstaande gebouwen gaat be staan. Basis De basis van het gezondheidcen trum wordt gevormd door de ini- tiatiefnemende drie van de vier huisartsenpraktijken in Zierik zee (Speelman uitgezonderd), de apotheek, een tandartspraktijk, logopedie, maatschappelijk werk, geestelijke zorgverlening YERSEKE - Vrouwen gezocht voor mannenwerk. Met die slogan probeerde de overheid het vrouwelijke deel van de bevolking jaren geleden aan te zetten tot een baan in bijvoorbeeld de techniek. Echt geholpen heeft het niet, maar in Zeeland zijn nog altijd genoeg meiden die interesse hebben in technische zaken. Zodoende brachten negen meiden, van acht tot twaalf jaar, die lid zijn van de Technika 10-clubs in Nisse en Oudelande gisteren een bezoek aan scheepswerf Van Os in Yer- seke. Daar keken ze vol bewondering naar de WR 238, een kokkelschip, dat vanwe ge de malaise in de kokkelsector wordt omgebouwd tot binnenvaartschip. De scheepswerf bouwt ook nieuwe schepen, zo vertelde medewerker Peter Hage. „En hoe lang doen jullie daar dan over?", vroeg één van de meiden. De verbazing was groot toen Hage vertelde dat het niet meer dan drie maanden duurt. Hij verklapte wel dat het bedrijf dan tientallen tijdelijke krachten aantrekt. „Dat redden we na tuurlijk niet met de dertien mensen die hier in vaste dienst zijn." De meiden be zochten eerder op de dag ook al de Oosterscheldewerf in Goes. Ze deden dat in het kader van de zogeheten Girlsday. In heel Nederland gingen meiden die lid zijn van diverse Technika 10-clubs op excursie. foto Willem Mieras door Melita Lantinq BURGH-HAAMSTEDE - „Alle overheden moeten er aan bijdra gen dat projecten zoals Klooste rendaele kunnen worden gereali seerd." Dat zei gedeputeerde H. van Waveren gisteren bij het slaan van de eerste fraai bij dit luxe appartementencomplex in Burgh-Haamstede. Kloosteren daele wordt gebouwd op het ter rein van het voormalig gemeen tehuis. De gedeputeerde haalde in zijn toespraak het nieuwe provincia le beleid aan, waar bij het voor gemeenten een stuk gemakkelij ker wordt om nieuwbouwprojec ten te verwezenlijken. „Maar dan moet ook het Rijk er voor zorgen dat nieuwe wetgeving dit niet belemmert. Nergens in de ons omringende landen is de luchtkwaliteit aan bouwprojec ten gekoppeld, behalve in Neder land." Door de kwaliteit van de lucht te koppelen aan nieuw bouwprojecten, wordt het steeds moeilijker om in Neder land nieuwbouwprojecten uit te voeren. „In plaats daarvan kun nen we beter wat aan het lucht kwaliteitsprobleem doen", al dus Van Waveren. Bewoners Van Waveren hield zijn verhaal tegen een groot deel van de toe komstige bewoners van het ap partementencomplex. Zij waren gistermiddag - veelal gewapend met een fototoestel - naar Burgh-Haamstede gekomen om de feestelijkheden mee te maken en te zien hoe gemakkelijk de heipaal de duingrond in gaat. (Advertentie) dé woonwinkel van Middelburg De bouwlocatie krijgt een officieel tintje voor het slaan van de cere moniële paal. foto Dirk-Jan Gjeltema (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a,0118-6295 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 Van Waveren roemt het project om het volgens hem tegemoet komt aan de wensen van de hui dige consument. „Ruim, luxueus en met veel voorzienin gen. Van appartementen van de ze omvang staan er niet veel in de Westhoek." Het project Kloosterendaele om vat 34 appartementen, in drie ge bouwen. Onder het grootste ge bouw komt een parkeergarage, aan een van de kleinere gebou wen komt een aanbouw met een algemene functie. Dit mogen de toekomstige bewoners zelf invul len; het kan bijvoorbeeld een ontmoetingsruimte worden, of er kunnen zorgfuncties in onder gebracht worden. Eind 2006 moeten alle appartementen op geleverd zijn. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 41-jarige Vlissinger voor af persing, bedreiging en geweld veroordeeld tot een jaar cel straf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De man kreeg vorig jaar ruzie met twee werk nemers over hun salaris. Toen hij merkte dat een van hen op adressen zelf geld incasseerde en niet met hem afrekende, pak te hij op gewelddadige wijze diens portemonnee af. Ook het tweede slachtoffer maakte ken nis met zijn gewelddadige aard. Orlsant Makelaardij Nieuw in de VEERSCHE POORT: verkoop Hof Mytilus gestart Woongoed Middelburg Nu ook voor uw woonenergie Decorette NIEUW: prachtige stoften van Designers Guild Anker-Desein Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS over zorg, wonen met zorg en welzijn Rabobank Hypotheken en verzekenngen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant, reserveren tel 0118 - 636960 Nieuwe Kerkgang 1 Middelburg MUUIjV 4 (Onder de Lange Jan) I www.onderdetoren.com Tuurlijk. de beste kleurenfoto's /an uw geheugenkaart! Op de originele wijze op 1 Kodak Fotopapier! Alleen bij... rrTïiTTr^-1 OOSTBURG OOST-SOUBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG ETTEN-LEUR TERNEUZEN HULST ZIERIKZEE (Emergis), een psychologische praktijk, de bloedprikkamer en een opvoedkundig bureau. Zij huren de praktijkruimte, waar mee de nieuwbouw wordt be taald. Schouw is 'dik tevreden' over de medewerking die hij voor dit plan krijgt van de gemeente. „Ze geven er op alle mogelijke manieren blijk van het belang rijk te vinden dat het gezond heidscentrum er komt. Ook is de gemeente er veel aan gelegen dat die hoek, samen met het nieuwe Borrendamme, een hele andere uitstraling krijgt. Dat vinden wij ook, dus dat komt mooi uit!" CLINGE - De vaten die dinsdagmiddag in de bossen van het waterwingebied tussen Clinge en Nieuw-Namen zijn gevonden, bevatten resten autowasmiddel, zoutzuur', ont smettingsmiddel en dieselolie. Dat heeft onderzoek van de technische recherche uitgewezen. Na een telefonische melding van een voorbijganger vond de milieudienst van de gemeente in het bos bij natuurgebied De Witte Bergen vijftien zwarte vaten. Ze waren allemaal voorzien van twee gevaarsetiketten met de opschriften 'giftig' en 'bij tend'. De vaten worden volgens een woordvoerster van de gemeente Hulst via de gemeentelijke milieustraat afge voerd naar een afvalverwerker. SCHARENDIJKE - De dorpsraad Scharendijke heeft de ze week afscheid genomen van lid van het eerste uur J. van Baarle. De plaats die door het vetrek van Van Baar le openvalt wordt voorlopig niet ingevuld. De dorpsraad wil eerst duidelijkheid over hoe de gemeente Schou wen-Duiveland verder wil met de dorpsraden op het ei land. Binnenkort hoopt de dorpsraad te overleggen met wethouder G. Houtekamer. BOMMENEDE - In de haven van Bommende bij Zonne- maire is ingebroken in twee boten. Uit de schepen zijn di verse spullen gestolen, waaronder waadpakken, laarzen en een klein geldbedrag. Het schadebedrag is onbekend. De diefstal is tussen dinsdagmiddag half vijf en gisteroch tend half negen gepleegd. MIDDELBURG - De politie onderzoekt of de brand in een schuur bij een woning aan de Turfkaai in Middelburg dinsdagavond is aangestoken. De bewoners ontdekten rond elf uur dat het golfplaten dak van de schuur in brand stond. De brandweer kon voorkomen dat de vlam men naar de woning oversloegen. Het dak en de achter wand van de schuur zijn verwoest. Er is ook schade aan een motor die in de schuur geparkeerd stond. MIDDELBURG - Een 45-jarige Middelburger is gisteren in zijn woning aangehouden, omdat hij ervan verdacht wordt een auto te hebben vernield. Hij zou de ruiten en koplampen van een geparkeerde personenauto stuk heb ben geslagen in de Granaat in Middelburg. De oorzaak ligt vermoedelijk in de relatiesfeer. door Ben Jansen MIDDELBURG - „Kun jij het uitleggen", vraagt Henk Rheber- gen van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (RO- VZ) een tikkeltje mismoedig. „Ik niet." Het ministerie van Verkeer en Waterstaat en het Centraal Bureau voor de Statis tiek hebben gisteren de cijfers bekend gemaakt over het aantal verkeersdoden in 2004. Die ko men - in elk geval wat Zeeland betreft - niet overeen met de aantallen die het ROVZ eind 2004 heeft verstrekt. Het verschil is twee verkeersdo den. V&W en CBS komen op 25 doden; het ROVZ heeft er 23 ge registreerd. Rhebergen: „Het is dat er achter die cijfers veel per soonlijk leed schuilgaat. Anders zou je erom moeten lachen." Het ROVZ baseert zich bij de tel ling van het aantal verkeersdo den op informatie van de poli tie. V&W en CBS doen dat ook, maar gaan er - om redenen die Rhebergen niet kent - van uit dat de registratie door de politie niet alle verkeersdoden omvat. Daarom passen ze op die cijfers een statistische verhoging toe. Dat is de verklaring waarom vol gens het ROVZ het verkeer in 2000, 2001 en 2002 in Zeeland respectievelijk 35, 35 en 29 do den eiste en het ministerie en het cijferbureau in deze jaren steeds op één meer kwam. In 2003 deed zich het omgekeer de voor: het ROVZ zat één dode hoger dan V&W/CBS (26 tegen 25). Ook dat valt te verklaren. Rhebergen: „Er is ten onrechte een slachtoffer niet meegeteld omdat het ongeluk zich niet op de openbare weg zou hebben voorgedaan." En dan het verschil van twee do den tussen de cijfers van het RO VZ en V&W/CBS over vorig jaar. Rhebergen: „Allereerst is er sprake van de statistische ver hoging met één dodelijk slacht offer. Verder is een overledene meegeteld die niet aan de gevol gen van een verkeersongeluk is overleden, maar door een be drijfsongeval. De ambulance waarmee het slachtoffer naar het ziekenhuis werd vervoerd, raakte betrokken bij een ver keersongeval. Daarom is dit ge val incorrect als een verkeersdo de geregistreerd." Ongelukkig Rhebergen is ongelukkig met de niet overeenkomende cijfers. „Gelukkig blijft wel de tendens duidelijk zichtbaar dat het aan tal verkeersdoden daalt, lande lijk en in Zeeland." Dit jaar zijn tot dusver vijf per sonen als gevolg van een ver keersongeluk omgekomen. Vo rig jaar waren het er in de perio de tot eind april zes. Het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland kijkt bij voorkeur naar een periode van twaalf maan den omdat daar de drukke zo mermaanden en het soms glad de winterseizoen in zitten. De af gelopen twaalf maanden lieten 22 personen het leven bij een verkeersongeluk. De Bevelandse man is de vijf tig reeds ruimschoots gepas seerd. Maar hij voelt zich nog jeugdig en gaat geen uitda ging uit de weg. Dus schafte hij zich - we berichtten er op deze plaats al eerder over - een drumstel aan en slaat sindsdien met krachtige rof fels de stilte in zijn dorp aan flarden. Sporten doet hij sinds kort ook weer. Die waaghalzerij is hem echter duur komen te staan: een blessure aan de pols en een kwetsuur aan de elleboog. Teneinde het genezingsproces te versnellen heeft hij zich on der behandeling gesteld van een fysiotherapeut. Die hem zeer resoluut een drumverbod oplegde. In de buurt is men met een in zamelingsactie begonnen om een fraai bloemstuk te kun nen kopen. Voor de fysiotherapeut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37