>zc Huizen op sportveld Elzenlaan BI' |tai ilÜ Goes krijgt definitief woontoren 25% PZC Gefascineerd door water •mh KORTING Gimbrêre Koninginnespel voor kinderen MIDDELBURG BOEKENSTAD )SW krijgt nieuw sportveld aan het Griffioenpad -15 agenda AAZET Orchideeënshow OPEN WEEK Politie onderzoekt brandstichting Middelburger aangehouden Inbraak in woning Zoutzuur en wasmiddel in gifvaten Schooltoernooi handbal donderdag 28 april 2005 DDELBURG - De Christelij- Scholengemeenschap in Mid- burg verkoopt het sportveld iter de school aan de Elzen- n aan de gemeente. Voor de wordt een nieuw sport- d gemaakt aan de andere it van de Domburgse water- ng. gemeente Middelburg en de tV hebben daar overeenstem- ng over bereikt. Op het huidi- sportveld achter de school leten zestig woningen komen, wijkcentrum en een zorg- nrNadia Berkelder (Advertentie) W'U VIEREN HET JUBILEUM VAN ol'INGIN BEATRIX MEE VEEL ARTIKELEN r (TE HERKENNEN AAN HET JUBILEUM LABEL) Bezorgklachten: 1-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie walcheren 1 Buitenruststraat 18 Postbus 8070 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 •mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes fel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl punt. Het is de bedoeling dat vanuit dat punt ook andere men sen verzorgd kunnen worden. Het gaat bijvoorbeeld om men sen die in de sterflats aan de Laan der Verenigde Naties wo nen en om bewoners van de Mid delburcht aan de Henri Dunant- laan. De CSW was aanvankelijk niet gelukkig met het feit dat het sportveld verloren zou gaan, zegt H. Stam, sectordirecteur van de locatie Elzenlaan. Het huidige sportveld ligt dicht bij de kleedkamers van de gymza len in de school. Leerlingen kun nen nu zo vanuit het gebouw het veld oplopen. Het nieuwe sportveld komt aan de andere kant van het water dat aan het eind van de Elzen laan ligt, op de plaats waar bijna dertig jaar noodlokalen hebben gestaan. Een deel van de lokalen werd vijf jaar geleden verwoest bij een brand. Het ter rein is nu leeg. Het nieuwe sportveld sluit aan op het Amaliapark langs de Laan der Verenigde Naties en sportpark de Voorborch aan de Breeweg. Het wordt een 'opge waardeerd grasveld', zegt wet houder A. de Vries (PvdA). Budget Bij het nieuwe veld wordt een berging gemaakt waarin de school spullen kan opslaan die nodig zijn voor de gymles. Het is de bedoeling dat het veld door leerlingen van de CSW en Neha- lennia aan de Breeweg wordt ge bruikt. Het nieuwe veld moet voor het schoolseizoen 2007/ 2008 klaar zijn. Met de aankoop van het oude, veld en de aanleg van het nieu we is een bedrag van bijna een miljoen euro gemoeid. Dat wordt betaald vanuit het budget voor de studentenhuisvesting en woonzorgcentra. De gemeente koopt oude verzorgings- en ver pleeghuizen, verkoopt die met winst door aan Woongoed en biedt voor nieuwe zorgcom- plexen grond aan tegen een gere duceerd tarief. De gemeente houdt aan de hele operatie geld over. Dat geld is nodig om de woonzorgzones te kunnen beta len. De gemeente onderhandelt nog met het college sanering zieken huisvoorzieningen over deze operatie. Die instantie contro leert of de verkoop van verpleeg huizen wel volgens de regels ver loopt en adviseert het ministerie van VWS. Volgens De Vries is er nog geen overeenstemming. Hij verwacht wel dat die overeen stemming wordt bereikt. )ij nader inzien iet artikel over de verkoop van de en in Serooskerke, afgelopen maa'n- deze krant, is een fout geslopen. Ie molen hoort geen kinderboerde- zoalswerd gemeld. IANGE DELFT 16 MIDDELBURG Bisteren naar osgeluiden ITKAPELLE - Het Zeeuws logisch Museum houdt dins- 3 mei van 14.00 tot 15.30 jeen rondleiding met als titel ipperende kaken en oren op eitjes'. Deelnemers gaan on- begeleiding van een mede- ïker van het museum op zoek ar de geluiden van dieren die h voeden, zoals het kloppen- [eluid van de specht, terugkomst kunnen de gelui- worden nagespeeld op inkinstrumenten. Aanmelden ïvia 0118-582620 M Hl w :-m&* mm 'M m Harry Hablous: „Ik heb de keuze tussen heel boos worden als een enkelwandige tanker zinkt, of ik vertaal het in mijn creativiteit". A foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lantinq NEELTJE JANS - Water fascineert hem. Samen met alles wat in het water leeft en groeit. Harry Hablous uit Heem stede fotografeert het allemaal en is daarom veelvuldig te vinden op het strand. Soms legt hij de pure werkelijk heid vast, soms zet hij kleine gevonden voorwerpen uit de natuur naar zijn ei gen hand. „Ik ben gefascineerd door de zuidwes tenwind, de vloedlijn en de zon als die uit het zuidwesten schijnt. Dat is mijn toverformule. Ik maak gebruik van het optisch bedrog door dingen die onder water liggen te fotograferen" Hablous kan geduldig wachten tot hij het juiste licht ziet. Daarvoor staat hij vroeg op of wacht hij tot de laatste zonnestraal. Een deel van zijn werk is momenteel te zien in Waterland Neeltje Jans. Het werk dat hij heeft opgehangen is heel divers. Wat opvalt is zijn oog voor de tail. Een paar keien in een snelstromen- de rivier, een poot van een krab, neerge legd op een stukje stof of bijvoorbeeld de vier close-ups van zand op een strandtafeitje. Nergens is een overzicht te zien van een zee of een rivier. Het zijn altijd details, soms voorzien van een gedichtje, soms uitvergroot in een lijst. Ondertoon „Het is allemaal begonnen met een zeeaquarium dat ik had. Ik weet hoe slecht de mensen omgaan met water. De ondertoon van mijn werk is ook dat ik die aardbol niet kan dragen. Ik heb de keuze tussen heel boos worden als een enkelwandige tanker zinkt, of ik ver taal het in mijn creativiteit." Laatbloeier Hablous is een laatbloeier. Na zijn veer tigste is hij begonnen met fotograferen. Eerst vooral de werkelijkheid. In het la tere werk komt ook de fantasie aan de bod. Hij schildert bijvoorbeeld tiental len gevonden schildjes van kleine krab ben in felle kleuren en legt die neer in een bepaald patroon om er een foto van de maken. Of hij bouwt van krabbenpo- ten en schildjes een figuurtje dat hij neerzet aan de vloedlijn om daar - lig gend op de buik - een foto van te ma ken. Hij haalt ook grapjes uit. Een foto van (plastic) kikkertjes op het strand of een knalrode zeester - ook van plastic - met een gezichtje er op die onder water ligt. „Maar ik manipuleer geen foto's met be werkingsprogramma's. Wat je hier ziet is zoals ik het zag en gefotografeerd heb." Hablous werkt nog met film, hij moet niets hebben van de digitale foto grafie. „Dat werkt niet. Neem zo'n foto van het water en al die kleuren. Dat komt niet over bij digitaal. Maar mis schien zal ik ooit wel moeten, want het wordt steeds moeilijker en duurder om foto's te laten afdrukken bij de vakfoto- graaf." De foto's van Hablous zijn te zien in het Deltaplaza van Waterland Neeltje Jans en duurt tot eind septem ber. I STREEKACTIVITEITEN GRIJPSKERKE - Vereniginsgebouw aan de Kerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be wegen voor 55+; MIDDELBURG - Molen De Hoop, 18.30 - 19.15 uur: gratis muzieklessen voor kinderen; Drukkerij, 19.30 uur: Popquiz; (Advertentie) K07IINFN70NWFRIN.J '.NL KOZIJNEN ZONWERING WWW .AAZET. I Kapelle Tel. 0113-33J} OOST-SOUBURG - Palazzolihuis Oran jeplein 41, 10.00 - 12.00 uur: Creatieve activiteiten; VLISSINGEN - Petruskerk, 9.30 uur: 55+yoga. KOUDEKERKE - De Kring Noord-Brabant West van de Ne derlandse Orchideeënvereni- ging houdt op 5, 6 en 7 mei een orchideeënshow in Koudekerke. De show vindt plaats op kweke rij Wekking aan de Strandweg. Op 5 en 6 mei van 10.00 - 17.00 op 7 mei van 10.00 - 16.00. (Advertentie) door Jannes Goedbloed MIDDELBURG - Te veel kinde ren weten te weinig van de Ne derlandse staat en het konings huis. Dat vinden Stichting Leer planontwikkeling en Paul Con- standse van de basisschool Ce derhof in Middelburg. Om hier verandering in te brengen maak ten ze het Koninginnespel, om kinderen spelenderwijs iets te le ren over Nederland. In de aula van de basisschool in de Griffioenwijk zitten vier kin deren uit groep zeven het spel te spelen. Constandse kijkt toe. „De kinderen moeten vragen be antwoorden rond de thema's: 25 jaar Beatrix, democratie, ko ningschap, kleding en gebou wen. Zo weten ze gaandeweg steeds meer over de overheid en de koningin. We merkten name lijk dat veel kinderen een ge brek aan kennis hebben op dit vlak." Niek, Sjoerd, Carmen en Melis- sa moeten vragen beantwoorden als; welke functie bekleedt ko ningin Beatrix? En: wie is op lan delijk niveau vergelijkbaar met de burgemeester op gemeente lijk niveau? Voor Melissa blijkt dit moeilijker dan ze dacht. „Ik weet hier echt helemaal niks van", verzucht ze. De kinderen lopen met een 'ko ningin' over het veld. Wanneer "v EERSTEKLAS BASISONDERWIJS Archipel Scholen Vandaag in de Open Week van de Archipelscholen: Levend ganzenbord. 9.00 -12.00 uur, De Houtuyn, Vllssingen. Plramideschool Ravensteln, Vllssingen; 's morgens rondleiding, om 11.15 uur presentatie in het kader van het leesbevorderingproject De Rode Draad. Van 15.00 -16.00 uur bezichtiging werk in alle groepen. Open middag vanaf 13,15, om 14.15 uur het Uilentheater, De Ullenburch,'Middelburg. Tentoonstelling (18.30 -19.30 uur) en aansluitend veiling van kunstwerken gemaakt door leerlingen, brede school De Leeuwenburch, Middelburg. De BIJenburch, Middelburg: 17.00 -19.00 uur, als afsluiting van het projeot 'Voeding' toveren de kinderen hun school deze avond om tot Luilekkerland. Kunstroute door De Knotwilg, Oostkapelle, tussen 18.00 en 19.00 uur, Afsluitende tentoonstelling van het project 'Mens en dier' van 18.00 - 20.00 uur. De Kameleon, Oost-Souburg. Kijk voor het volledige programma op: www.archipelscholen.nl. ze op een wit vlakje komen, krij gen ze een makkelijke vraag. Wanneer die goed wordt beant woord, mogen ze hun koningin op het middenveld zetten en krij gen ze een moeilijke vraag. Wan neer ze die goed beantwoorden krijgen ze een stuk van hun pa leis. Het doel van het spel is het verzamelen van een volledig pa leis. „Het is niet eerlijk", vindt Niek. „Carmen heeft een voorsprong omdat ze een spreekbeurt over de koningin heeft gehouden!" Of ze er iets van leren? Ze ant woorden met een volmondig ja. Hebben ze iets met de koningin en het koningshuis? Nee, niet echt. Niek: „Als het niet in de vorm van een spel was had ik me er ook niet in verdiept, denk ik." Zoals verwacht, is Carmen uit eindelijk de winnaar. Melissa is verrassend tweede. „Ze heeft ge woon mazzel gehad. Ik kreeg tel kens de moeilijke vragen", lacht Niek. MIDDELBURG - De politie onderzoekt of de brand in een schuur bij een woning aan de Turfkaai in Middelburg dinsdagavond is aangestoken. De bewoners ontdekten rond elf uur dat het golfplaten dak van de schuur in brand stond. De brandweer kon voorkomen dat de vlam men naar de woning oversloegen. Na een uur was de brand onder controle. Het dak en de achterwand van de schuur zijn verwoest. Er is ook schade aan een motor die in de schuur geparkeerd stond. MIDDELBURG - Een 45-jarige Middelburger is gisteren in zijn woning aangehouden, omdat hij ervan verdacht wordt een auto te hebben vernield. Hij zou met een 'slag- voorwerp' de ruiten en koplampen van een geparkeerde personenauto stuk hebben geslagen. Dit gebeurde in de Granaat in Middelburg. De oorzaak ligt volgens de politie vermoedelijk in de relatiesfeer. VLISSINGEN - In een woning aan de Anjelierenlaan in Vlissingen is eergisteren tussen 19.30 en 22.30 uur inge broken. De bewoners bemerkten bij thuiskomst dat er onder meer een dvd-speler gestolen is. Vermoedelijk is de dader via een open raam naar binnen geklommen. Het is nog ondui delijk of het om één of meersere daders gaat. CLINGE - De vaten die dinsdagmiddag in de bossen van het waterwingebied tussen Clinge.en Nieuw-Namen zijn gevonden, bevatten resten autowasmiddel, zoutzuur, ont smettingsmiddel en dieselolie. Dat heeft onderzoek van de technische recherche uitgewezen. Na een telefonische melding van een voorbijganger vond de milieudienst van de gemeente in het bos bij natuurge bied De Witte Bergen vijftien zwarte vaten. Ze waren alle maal voorzien van twee waarschuwende etiketten met de opschriften 'giftig' en 'bijtend'. De vaten worden volgens een woordvoerster van de gemeente Hulst via de gemeen telijke milieustraat afgevoerd naar een afvalverwerker. VLISSINGEN - Handbalvereniging Olympus heeft giste ren het jaarlijkse schoolhandbaltoernooi gehouden. Dit toernooi werd gehouden op de velden bij het clubhuis van de vereniging aan de Irislaan. Bij de jongens belandden de Franciscusschool en Raven- steinschool 2 op respectievelijk de eerste en tweede plaats, bij de meisjes waren dat Burcht Rietheim en de Ra- vensteinschool. Volgens Ron de Waal van handbalvereni ging Olympus is het de bedoeling dat de plaatselijke win naars zich tegen elkaar gaan meten in een Zeeuws kam pioenschap in juni. Het is echter nog niet zeker of dat toernooi er komt en waar het wordt gespeeld. Alle deelnemers kregen een bon voor twee gratis lessen bij Olympus. Hiermee hoopt de handbalvereniging nieuwe leden te werven. De Waal: „Het staat er niet zo rooskleurig voor met de handbalvere nigingen in Zeeland, dus proberen we onze jeugdafdeling op deze manier een nieuwe impuls te geven." door Luc Oqgel GOES - De bouw van een bijna zeventig nieter hoge, 22 verdie pingen tellende woontoren in het stationsgebied in Goes kan definitief doorgaan. De Raad van State heeft gisteren de be zwaren van een aantal tegen standers afgewezen. De groep, die uit zes mensen be staat, is altijd tegen de komst van de toren geweest, omdat die in hun visie niet past in het weidse Zeeuwse landschap. Ook zou de provincie volgens hen te beperkt onderzoek hebben ge daan naar de uitstraling van de toren op het beschermde stads gezicht. Ook zou voorbij zijn gegaan aan de voor Goes geldende maxi mumhoogte van 25 meter voor bebouwing, zoals vermeld in de provinciale Discussienota Beeld kwaliteit. Volgens de Raad van State is de nota niet bedoeld om beleid vast te leggen en is het on derzoek naar de plaats van de to ren afdoende onderzocht. Doorgeduwd P. Ie Clerq zegt namens de be zwaarmakers teleurgesteld te zijn over de uitspraak van de Raad van State. „We zijn vooral kwaad over hoe het politiek ge zien is gegaan. We hebben de no dige vraagtekens bij de besluit vorming, die ons inziens in de wandelgangen heeft plaatsge vonden. De raadscommissie is indertijd gewoon misleid, die to ren is er doorgeduwd." Directeur J. Littooij van Prover- ko, dat de zestig appartementen in de woontoren aan de man gaat brengen, reageerde giste ren verheugd op de uitspraak van de Raad van State. „Het sterkt ons in ons gevoel dat we zorvuldigheid hebben betracht bij de verschillende procedu res." Littooij zegt dat al een 'stuk of vijftig' mensen belang stelling hebben getoond voor een 'appartement naar aanlei ding van een vorig jaar novem ber gehouden presentatie in het Goese theater De Mythe. Hij weet nog niet wat de woningen, bedoeld voor een brede doel groep, gaan kosten. „We zijn druk bezig met de uitwerking en we willen na de zomervakan tie met de verkoop beginnen." Ook voor de gemeente Goes komt de uitspraak als een verlos sing. „We zijn blij dat we nu ver der kunnen, want door die be zwaren tegen de woontoren kwa men ook andere belangen in het geding", aldus wethouder S. van 't Westeinde (WD, econo mie). Ze doelt onder meer op de nieuwbouw voor de school De Vliedberg, die in hetzelfde be stemmingsplan is opgenomen als de woontoren. De toren zal verrijzen op de plek waar ooit de koelhuizen van de voormalige Goese veiling stonden, in het westelijke deel van het Stationspark. Bouwer is de Walcherse Bouwunie (WBU). Directeur G. van Kralingen wil begin volgend jaar met de bouw beginnen. „Wij geven nu vol gas." (Advertentie) Kinderen uit groep zeven spelen het koninginnespel, vlnr: Niek, Sjoerd, Carmen en Melissa. foto Ruben Oreel zondag 1 mei - 10.00 - 17.00 uur - Markt - Middelburg de grootste en leukste boekenmarkt van ZW-NEDERLAND een activiteit in het kader van de kunst- en Cultuurroute

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15