PZC
Programma Koninginnedag Zeeuws-Vlaanderen
«14
woensdag 27 april 2005
AARDENBURG
Alle activiteiten vinden plaats op het sportpark aan de Heerendreef
08.00: Klokgelui en vertrek wandeltochten;
09.45: Officiële opening met hijsen van de vlag;
10.00: Start jeugdzeskamp, groep 1 t/m 4 basisscholen;
12.30: Prijsuitreiking versierde optocht en jeugdzeskamp;
13.30: Eerste deel zeskamp voor oudere jeugd en volwassenen;
17.30: Prijsuitreiking zeskamp;
19.00: Avonturentocht vanaf sportpark;
21.30: Prijsuitreiking avonturentocht;
AXEL
08.15: Klokluiden;
08.30: Leerlingen van de scholen worden opgehaald door Show
band 'Jong Axel', Chr. Drumfanfare 'Hosanna' en Showband 'New
Adventure'.
09.15: Vlaghijsen op de Markt', oplaten van de ballonnen, openings
toespraak, muziek van Showbancl 'New Adventure';
09.30: Vrijmarkt in Molenstraat, Weststraat, Zeestraat.
09.45: Letterspel in de kramen op de weekmarkt en winkels;
09:45: Spelprogramma voor de groepen 3 t/m 8 bi] het stadhuis;
10.00: Kindervoorstelling: Circus Reinardi in de Halle voor de
groepen 1 en 2 en voor leerlingen van het speciaal onderwijs;
10.30: Fietstocht via Axel, Koewacht en Zuiddorpe. Start op de
Markt tussen 10.30 en 13.30 uur;
11.00: rondrit met paard en wagen;
13.30: Basisschool-zeskamp voor de groepen 7 en 8 op de Markt.
16.30: Loopoptocht.
17.30: Prijsuitreiking basisschool-zeskamp en loopoptocht;
19.00: Zeskamp voor leerlingen van het voortgezet onderwijs en
volwassenen op de Markt.
21.30: Prijsuitreiking;
BIERVLIET
09.30: Ballonnen afhalen aan de loods van H4A aan de Achterweg;
10.00: Oranjeoptocht met ballonnen en versierde fietsen;
10.45: Feestelijke ontvangst op de Markt, ballonnen oplaten;
13.00:Kinderrommelmarkt bij 'Annelot Ter Walle'. Spelkraam, wa
terspelletjes en muziek;
14.00: clowns Doeshke en Pipi; schminken en ballonnenbeesten:
15.30: Grote 'Oranje wedstrijd' voor basisschoolleerlingen;
19.00:Oranje-limonadebal met playbackshow voor kinderen van
8 jaar t/m groep 8 in de jeugdsoos;
BRESKENS
Alle activiteiten vinden plaats op en om het Oranjeplein.
09.00: Rommelmarkt;
10.00: Clowns Ricki en Sjakie;
11.00: Opstellen versierde fietsen bij Drogisterij Castelijn;
12.00: Spelen Wilhelmus muziekvereniging Breskens - Groede,
rondgang versierde fietsen;
13.30: Start zeskamp voor de kinderen.
13.30: Kaarten en biljarten in dienstencentrum Goedertijt;
17.00: Start zeskamp voor volwassenen.
CADZAND
09.30: Vertrek optocht;
10.00: Reuzenstoelendans;
10.30: Oud Hollandse spelletjes in Mariastraat;
12.00: Koninginnesoep eten bij Du Commerce;
13.30: Fietstocht vanaf Zwingebouw;
19.30: Kinderdisco in Du Commerce;
21.00: Oranjebal in Du Commerce;
CLINGE
12.45: Verzamelen voor de jeugd t/m groep 8;
13.00: Samenzang Wilhelmus. Aansluitend oplaten ballonen;
Direct daarna aanvang van de spelletjesmiddag op het voetbalveld.
16.30: Einde spelletjesmiddag;
19.00: Jeugdsoos in Malpertuus voor 10 t/m 15 jarigen;
19.00: Rondgang fanfare Weldoen door Vermaak;
GRAAUW
09.00: Lawaaioptocht vanaf Arnold Bruggemanplein;
09.30: Kinderspelen op schoolplein met als thema 'Circus';
13.15: Fiets puzzel doetocht over 20 kilometer vanaf café Van Grol;
20.00: Rondgang fanfare Nooit Gedacht.
GROEDE
09.00: Klokkenluiden
10.00: Rondgang door Groede vanaf Markt:
13.30: Kinderspelenkermis en kinderzeskamp op het voetbalveld;
14.30: Voetbal: veteranenwedstrijd W Groede - Gemeente Sluis
18.00: Straten-touwtrekwedstrijd;
HEIKANT
09.00: Volksspelen voor jeugd bij basisschool Heidepoort;
12.45: Fietspuzzeltocht vanaf basisschool Heidepoort;
13.00: Koersbal, pieren en biljarten in 't Heike;
18.45: Prijsuitreiking fietsenrally op het eindpunt;
19.00: Top biljartwedstrijd in Du Commerce;
20.00: Prijskaarten in Du Commerce;
HENGSTDIJK
13.00: Playbackshow in de Schuur;
14.00: De Sasse Chaos show voor de jeugd in de Schuur;
15.30: Spelletjesuurtje in de Schuur;
16.30: Oplaten ballonnen;
HOEK
09.00: Start optocht met versierde fietsen en ballonnen
bij brandweerkazerne;
09.45: Vlaghijsen en ballonnen oplaten bij Vremdieke
9.30: Kampioenschap sjoelen, verkoop loten Oranjeloterij bij SWO
De Lovenhoek;
10.00: Koffieconcert Harmonie 'E.N.Z.K.' in Vremdieke;
10.00: Buurtvoetbaltoernooi (wijkteams) op het voetbalveld;
10.00: Kinderspelcircuit op het Molenplein.
10.00: High tea en open huis in Galerie Aan de Lein;
12.30: Inschrijven Windlustrally dorpshuis.
13.00: Demonstratie Streetdance door de jeugd op Molenplein;.
13.30: Optreden 'Bennie Hek en de Houdoe's' op Molenplein;
13.00: Oranje biljarttoemooi SWO De Lovenhoek;
14.00: Koninginnebal met Frans Riteco bij De Lovenhoek.
14.30: Touwtrekken en spijkerbroekhangen op de Markt;
17.00: Trekking Oranjeverloting SWO de Lovenhoek;
20.00: Koninginnebal met de Juanita's in café De Instuif;
20.00: Drive-in met DJ Amout in café De Molenhoek;.
HOOFDPLAAT
09.00- Vlag hijsen bij het dorpshuis met muziekvereniging O.B.K;
09.10: O.B.K begeleidt kinderen naar het schoolplein;
09.30: Start spelletjes;
13.00: Spelletjes voor de jeugd op het dorpsplein;
19.00: Rondgang O.B.K door het dorp,
20.00: Kinderdisco in het dorpshuis;
21.00: Koninginnebal met drive-in show en de dweilband
"Leute boven alles" in het dorpshuis;
HULST
Vrijdag 29 april
19.00: Grote Markt, Koninginnenacht;
Zaterdag 30 april
13.30: Kinderspelen van Jeugdvakantieweek in Houtenkwartier;
14.30: Oranjeconcert in centrale hal stadskantoor;
KLOOSTERZANDE.
Vrijdag 29 april: Koninginnenacht;
20.00: Bingo van de Kloorianen in de Kastanje;
21.00: Optreden Red Short Band in hotel de Linde;
23.00: Optreden Duo Face in de Klaroen;
Zaterdag 30 april:
09.00: Koninginneconcours Honteruiters op manege Groenendijk;
09.15: Samenkomst op het Hof te Zandeplein;
09.30: Officiële opening met Koninklijke harmonie St.Cecilia;
10.00: Sprookjesspel voor groep 1 en 2 op speelweide zwembad.
Groep 3 t/m 5: speurwandeltocht. Groep 6 t/m 8: foto-speurtocht;
10.00: Jeugdtoemooi V.V. Hontenisse voor B- en C- junioren en D-
pupillen;
14.00: Fietsenrally vanaf hotel de Linde;
14.00: Toerrit over 50 kilometer vanaf de Kastanje;
14.00: Oranje kaarting in café Rue du Nord;
17.30: Prijsuitreiking fietsenrally in hotel de Linde;
KOEWACHT
08.00: Klokluiden;
08.30:Fietsen versieren op schoolplein van De Vlaswiek;
09.30: Officiële opening. Aansluitend rondgang harmonie EMM;
10.15: Stoep tekenwedstrijd in de Nieuwstraat;
10.30: Fietstocht langs Axel, Koewacht en Zuiddorpe;
13.30: Bingo in café-restaurant 't Hoekske;
14.00: Kaarting voor senioren in De Lange Akkers;
14.00: Biljartprijskamp in De Vlaschaard;
14.30:Optreden van clown Francesco di Creatori in de Vlaschaard;
16.15: Prijsuitreiking mooist versierde woning;
19.00: Valkeniershow van Marianne Bliek op het voetbalveld;
20.00: Darttoernooi in café 't Zand;
LAMSWAARDE
09.15: Jeugd trekt vanaf de Oostvogel naar sportveld;
09.30: Kinderspelen op sportveld;
13.15: Prijsuitreiking kinderspelen in de Luifel;
14.00: Vertrek fietsenrally vanaf de Luifel;
14.30: Oranje schieting in café de Lamsoren;
20.00: Prijsuitreiking fietsenrally in café de Lamsoren;
SCHOONDIJKE
Vrijdag 29 April: Koninginnenacht: Sportpark de Molenkreek;
19.30: Voetbal wedstrijd tussen de TVS en de WS;
21.00: Optreden band in de voetbalkantine;
zaterdag 30 April (locatie: Dorpsplein);
07.00: Rommelmarkt rondom de tent:
09.30: Optreden muziekgezelschap OKK:
09.30: Knutselhoek verzorgt door "All for Kids";
10.00: Kinderspelen in en om de tent;
12.00: Stokbrood bakken;
12.30: Start mini-soccertoernooi;
13.00: Knutselhoek verzorgt door "All for Kids";
15.00: Start mini-playbackshow;
16.00: Prijsuitreiking kinderspelen en modeshow;
19.00: Prijsuitreiking mini playbackshow, soccer toernooi, mode
show;
20.00: Modeshow onder leiding van New Project;
22.00: Oranjebal met medewerking van dj Snappie;
SLUIS
10.30: Oplaten ballonnen Groote Markt;
11.00: Spelletjes op Groote Markt.
18.00: Voetbalwedstrijd moeders tegen F-jes V.V. Sluis;
19.00: Disco voor kinderen t/m 12 jaar V.V. Sluis.
SLUISKIL
09.30: Optocht versierde fietsen Showband 'De Zwaluw' en 'Muziek
vereniging Sluiskil'. Vertrek vanaf het Meulengat.
Tijdens de rondgang: hijsen van de vlag bij Kerkplein (09.45) en
ballonnen oplaten bij Min.Lelyplein (10.00 uur);
10.45: Opening van speeltuin 'De Miertjes';
11.00: Optreden Showband 'De Zwaluw' nabij de speeltuin;.
11.30: Receptie met oranjebitter bij HCR Dalling.
13.00: Spelmiddag voor ouderen in het Meulengat.
14.00: Voetbaltoernooi voor buurtteams;
14.00: Speurtocht*door Sluiskil;
19.30: Kinderdisco;
21.00:Lampionoptocht;
SPUI
De activiteiten vinden plaats op het sportveld;
09.30: Zeskamp;
Koninginnedag in Axel.
NIEUW - NAMEN
14.00: Speurtocht vanaf café St.Cecilia;
14.30: Koninginneschieting in St.Cecilia;
17.00: Uitreiking prijzen speurtocht in café 't Rost Zand;
NIEUWVLIET
10.00: Verzamelen op schoolplein voor oplaten ballonnen;
14.30: Fietspuzzelrit vanaf schoolplein;
17.00: Gezamenlijk eten met onder meer barbecue;
19.00: Prijsuitreiking puzzelrit;
OOSTBURG
07.00: Rommelmarkt op Ledelplein;
09.30: Vlag hijsen bij de Burcht;
09.45: Optocht met versierde fietsen vanaf markt;
10.30: Optreden in Ledeltheater;
11.30: Inschrijven ballonnenwedstrijd;
12.00: Oplaten ballonnen;
14.00: Kinderspelen op markt;
19.00: Skelterrace op Ledelplein;
19.30: Disco voor jeugd in Den Hoekzak;
OSSENISSE
14.30: Kinderbingo in herberg de S'Nis;
PHILIPPINE
Voetbalveld;
09.30: Inschrijven voor spelletjesochtend;
10.00: Start spelletjes;
12.00: Ballonnenwedstrijd;
14.00: Prijsuitreiking spelletjesochtend;
14.30: Voetbalwedstrijd veteranen V.V. Philippine - Zeistar;
RETRANCHEMENT
09.00: Luiden van de klok;
11.00: Puzzelwandeltocht voor jeugd en volwassenen;
12.30: Gezamenlijke lunch bij of in dorpshuis';
13.30: Optreden Apollo en volksspelen op de Markt;
19.00: Bingo en rad van avontuur in dorpshuis;
SAS VAN GENT
09.30: Speelhoek voor de allerkleinsten op Keizer Karelplein;
10.00: Ballonnenoptocht vanaf de brandweerkazerne onder begelei
ding van Showband Sas;
kinderspelen op het Keizer Karelplein;
10.00: Gaaibollen aan de Westkade;
12.00; Koffietafel voor senioren in St. Albert;
12.00 uur: Smartlappenfestival;
13.00: Dalmatien kindermolen op Keizer
Karelplein en cub carting;
13.30: Kindervrijmarkt op het Keizer Karelplein;
20.00: Live muziek in horecabedrijven;
21.00: Lampionnenoptocht met Harmonie 'De Vereenigde Vrien
den' en Showband SAS vanaf het Vlaanderenplein;
foto Peter Nicolai
10.00: Fiets versieren voor de jeugd tot 12 jaar;
11.00: Opening kinderkramen;
12.00: Opening kramen;
13.00: Oranjebal voor de jeugd;
14.00: Optreden Dweilband 'De Karrestukers';
16.30: Ballonnen oplaten;
21.00: Oranjeborrel in het buurthuis 'De 3 Gehughten'.
ST.JANSTEEN
08.00: Rommelmarkt voor kinderen op het Martje van Wardje;
09.00: Klokken luiden;
09.15; Lawaaioptocht vanaf Kerkplein met Rattenband;
10.15: Spelletjesochtend kinderen t/m groep 8 op het kerkplein;
10.30: Country line dancers met dj Eric op Martje van Wardje;
12.00: Ballonnenwedstrijd voor kinderen t/m 12 jaar;
13.30: Biljart - koersbal - schieting in de Warande;
13.30: Gezinstoertocht, Café Lazarus;
13.30: Auto- en brommertoertocht, Café Lazarus;
17.00: Dorpsbarbecue op het Martje van Wardje;
17.00: Live Band op het Martje van Wardje;
19.00: Rondgang fanfare St. Jan;
21.00: Disco voor jeugd van 12 t/m 16 jaar in café Lazarus;
TERHOLE
10.00: Versierde fietsenoptocht vanaf dorpshuis met fanfare Excel
sior. Na rondgang levend ganzenbordspel in het dorp;
14.00: Fietstocht over 20 kilometer vanaf voetbalveld Terhole;
18.30: Wijkenvoetbaltoernooi op sportveld;
TERNEUZEN
BUURTHUIS 't SCHELPENHOEKJE
11.00: Versierde fietsenoptocht vanaf 't Schelpenhoekje met brass
band 'United';
11.00: Rommelmarkt tussen Dokweg en Iepenlaan;
14.00: Spelletjescircuit voor jeugd t/m 12 jaar in 't Schelpenhoekje;
14.00: Disco voor jeugd tot en met 15 jaar in 't Schelpenhoekje;
DE VLIEGENDE HOLLANDER
Vrijdag 29 april
19.00 uur: Koninginnenacht op de Markt met diverse optredens;
Zaterdag 30 april
08.00: Rommelmarkt Waterlooplein op de Markt;
08.00 Feestmarkt op de Markt, met diverse kramen en stands, bun-
geerun, kinderdraaimolen, draaiorgel, dweilband, straatanimatie;
13.00: Vaarshow aan de Herengracht;
14.00: Muziekfestival op de Markt met optredens van Shotgun
Shadow, Usual Suspects en Dj Yellowhead;
18.45: Ballonoptocht vanaf de Schoolweg onder begeleiding van
Showband New Adventure'. Ballonnen oplaten;
19.30:Vervolg muzikaal programma op de Markt met Lamaketta's;
BUURTVERENIGING BEHOUDEN VAART
12.00: Diverse activiteiten op schoolplein 'De Rede', rommelmarkt,
kleuterspeelhoekje, spelcircuit en rad van fortuin, schminken
van 13.00 - 18.00 uur;
13.00: Brandweeractiviteit 'skippy-bal spuiten';
14.30:Clownshow;
17.00: Versierde fietsoptocht.
BUURTVERENIGING OUDELANDSE HOEVE/KATSPOLDER
20.00 uur: Bingo;
BUURTVERENIGING ZUIDPOLDER/ZUIDERPARK
12.00: Rommelmarkt in de omgeving van het buurthuis;
12.00: Versieren fietsen en optocht door de wijk;
13.30: Springkussen bij het buurthuis en spelletjescircuit;
17.00: Oplaten ballonnen;
BUURTVERENIGING ORANJEKWARTIER
13.00: Feestelijke opening met Showband 'Jong Axel'.
14.00: Spelcircuit; Concert De Vliegende Hollander;
17.00 uur: Prijsuitreiking;
BUURTVERENIGING HOF ZELDENRUST ST ANNAPOLDER
Locatie: in en rond het Rivierenhuis aan de IJsselstraat.
09.00: Fietsversieren;
09.30: Grote kinderrommelmarkt;
10.30: Optocht naar De Honte met Showband 'Jong Axel';
11.15: Ballonnenwedstrijd;
13.30:Diverse attracties;
13.30:Spelcircuit;
14.30:Optreden van Clown Wall;.
17.00:Prijsuitreiking spelcircuit;
VOGELWAARDE
13.00: Lawaaioptocht met versierde fietsen vanaf dorpscentrum,
13.30 Ballonnenwedstrijd, mini zeskamp (voor kinderen van 10
t/m 14 jaar) en spelletjescircuit bij dorpscentrum;
14.00 uur: Vertrek fietspuzzeltocht over 20 of 40 kilometer vanaj
dorpscentrum;
17.15 Prijsuitreiking mini zeskamp en fietstocht;
18.00: Grote zeskamp voor deelnemers vanaf 14 jaar;
21.00: Disco party in dorpscentrum met prijsuitreiking zeskamp; I
WATERLANDKERKJE
10.00: Spelletjes rond de school met o.a. een speurtocht;
13.00: Zeskamp op het sportveld;
20.00: Start groot spektakel in het dorpshuis met toneel van de Wa
terlanders
en muziek;
WESTDORPE
10.00: Koninginneschieting op staande wip door de schutterverai
ging St.
Sebastiaan op het terrein in de Molenstraat;
13.00: Inschrijving KBO - kaarten en bingo (50+) in de tent van de
Baeckermat', aanvang: 13.30 uur.
13.00: Aanmelden deelnemende teams voor de Zeskamp volwas»
nen;
13.30: Hijsen van de vlag;
14.00: Aanvang grote Zeskamp;
17.30: Einde spelen en collectief oplaten van de ballonnen;
18.00: Prijsuitreiking spelen;
Aansluitend: Grote barbecue met een Oosters tintje;
20.00 - 24.00; Oranjebal in de tent met DJ Vincent en een optrede
van Sjacko de Braai.
IJZENDIJKE
Activiteiten vinden plaats op de Markt.
09.30: Opening met muziek van Geduld Overwint;
09.45: Optocht met versierde voertuigen;
10.30: Start spelletjes op de markt voor de jongste kinderen. Grol
3 t/m 8 van de basisschool houden zeskamp;
14.00; Zeskamp voor volwassenen, optreden showband en optredi
kinderen op podium; na afloop pPrijsuitreiking;
ZAAMSLAG
09.00: Inschrijven optocht versierde fietsjes bij de Muziekta
Plein Noord;
09.30: Opening bij de muziektent op Plein Noord. Zingen vanen!
Ie coupletten van het Wilhelmus onder begeleiding van Harmo:
'De Volharding'. Aansluitend start optocht met versierde fietsen:
09.30: Kaarten en biljarten voor de ouderen in het dorpshuis;
10.00: Aankomst van de versierde fietsjes en start van de kindera*
len bij de Molenhof;
12.00: Openstellen van groot springkasteel op plein Zuid;
13.00: Bezichtigen van oude legervoertuigen m.m.v. Keep o
ling op plein West;
13.30: Concert van Harmonie De Volharding in de Muziektent
plein Noord. Aansluitend prijsuitreiking van de versierde fietsen
kinderspelen;
14.00: Bingo voor de ouderen vanaf 55 jaar in het dorpshuis;
14.30: Zeskamp voor verenigingen uit Zaamslag op het plein,
18.00: Fotowandelpuzzeltocht 'Hoe goed kent u Zaamslag?'
het dorpshuis;
20.15: Taptoe m.m.v. Showband New Adventure, DrumfanfareH
sanna en Showband Jong Axel Blue Phoenix op het plein;
22.15: Spectaculair vuurwerk bij de Torenberg;
ZANDSTRAAT
11.00 - 11.50: Slagbal vanaf groep 5-( 8-80 jaar) op ludieke wijze,
het weiland achter het wijkgebouw. Bij slecht weer is er binnen»
darttoernooi;
11.00: Versieren van kindervoertuigen zoals fietsen, kinderwagfl
buggy's en skelters voor de allerkleinsten t/m groep 4 op het schoo
plein van basisschool 't Zand. Materiaal is aanwezig;
12.00: Optocht met versierde kindervoertuigen en prijsuitreiking,
12.30 - 13.30: Flessenvoetbal (op dezelfde wijze als f
slecht weer is er binnen een darttoernooi.
13.30: Inschrijven gaaibolling en kinderspelen. Aanvang: 14.00nfl
Pri j suitreiking: 16.00-16.30 uur. i
18.45: Ballonnenoptocht door de Zandstraat m.m.v. ShowbandS
21.00: Koninginnebal m.m.v. Eddy.
ZUIDDORPE/ OVERSLAG
08.15: Klokluiden;
09.30: Sint Sebastiaan, puntenschieting;
09.45: Zngen van het Wilhelmus onder muzikale begeleidingen'
sen van de vlag op het Dorpsplein;
09.50: Openingsspeech en ballonnen oplaten;
10.00: Fietsen versieren voor groep 1 t/m 4.
10.00 -12.00: Adventure-attractie op het Dorpsplein groep 5 t/mi
10.30 uur: Fetstocht via Axel, Koewacht en Zuiddorpe. De tocbl
ca. 30 km. Voor alle deelnemers is er een herinnering. Start in 1
Kaaike tussen 10.30 en 13.30;
11.00: Optocht met versierde fietsen vanaf het Dorpsplein;
14.00: Zeskamp voor groep 1 t/m 8 op het Dorpsplein 't Kaaike:
14.30: Sint Sebastiaan, schieting staande wip;
19.00: Zeskamp voor de schooljeugd en volwassenen.
Aansluitend: prijsuitreiking en Oranjebal in 't Kaaike;
ZUIDZANDE
08.45: Vlag hijsen op het Dorpsplein;
09.00: Vlag hijsen op het schoolplein;
09.15: Fietsen versieren;
10.30: Spelletjes op het schoolplein;
13.30: Inschrijven voor fiets oriëntatierit;
14.00: Kaarten in "De Zwaan" voor de Ouderensoos;
18.00: Prijsuitreiking oriëntatierit;
18.30: Barbecue op schoolplein;
20.30: Lampionnenoptocht met muziek van Veronica en drumbal
21.30: Disco in de Zevendraaier;