Zwembad IJzendijke gaat dicht PZC Wij kijken naar de mens als geheel scheldejazz Echtpaar Maas-Vonk zit nog steeds niet graag stil 13 Opnieuw zes weken cel geëist voor mishandeling kollege ziet geen mogelijkheid om sluiting te voorkomen ftAZET 'o-avond over uurtbus Clinge Geen recreatiehuisjes Hengstdijk Hulst houdt niet van dubbel werk Voorwaardelijke straf voor geweld B W vinden Axelsestraat veilig agenda 2005 20 21 22 mei, Terneuzen WILLEMSEN B.V. woensdag 27 april 2005 rKatia Logtenberq flHAAG - Het Openbaar Mi- lfrie (OM) heeft gisteren in rer beroep opnieuw een ge- Unisstraf van zes weken iiit tegen een 45-jarige man lemeuzen voor de mishande- van zijn vriendin. rendien zou de man haar heb- ben bedreigd toen ze haar aan gifte niet wilde intrekken. De verdachte ontkende dat hij ooit van zijn leven een vrouw had geslagen of geschopt en was daarom in beroep gegaan. Toch gaf hij wel toe dat hij be paalde dingen in de relatie ver keerd had aangepakt. „Mijn grootste fout is geweest dat ik smoorverliefd ben geworden op een vrouw met psychische pro blemen die een racistische vader heeft", zei de man van Marok kaanse afkomst gisteren. Vol gens het slachtoffer had hij haar op 22 september echter flink ge schopt en geslagen toen zij naar haar zieke vader in Zeedijk wil de gaan. Bont en blauw Op foto's was ook te zien dat zij bont en blauw was. In het uitg aansleven van Terneuzen staat de verdachte ook bekend als 'een opgefokt figuur als hij co caïne heeft gesnoven'. Maar dat ontkende de verdach te. Zijn vriendin zou zijn opge zet door haar vader om aangifte te doen. Zijn vriendin had het hof een brief geschreven waarin ze vroeg om een werkstraf in plaats van een celstraf. Zij bena drukte dat de verdachte in posi tieve zin was veranderd sinds hij enige maanden geleden stop te met harddrugsgebruik. De twee zijn nog steeds samen. Uitspraak over twee weken. dean-Lou de Gucht IENDIJKE - Het openlucht- (nibad in IJzendijke gaat defi- ief dicht. Dat heeft het colle- tan B en W van de gemeente ais gisteren besloten. voortbestaan van het bad ;het terrein van partycentrum Mauritshof in IJzendijke is ai tijd in het geding. (gens eigenaar F. Lievens is toe aan een ingrijpende napbeurt, die minstens een miljoen euro gaat kosten. Advertentie De Koperen Tuin Keizersdijk 16.4461 KA Goes 0113-231072 www.koperentuin.nl jcqueline van Maarsen (vriendin van Anne Frank) ler gelegenheid van 60 jaar bevrijding isdag 3 mei. 19.30 uur toegang 5,00 Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-33Q333 Bezorgklachten: 1-0231231 'pmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; igstot 12.00 uur bedactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC terneuzen 11:0115-645769 fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel Rané van Stee Wits Bakker (sport) Raudeloo 16 Postbus 62 «60 AB hulst "ei: (0114)372776 Eax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Ebeila van Doorsselaer centrale redactie ^tionspark 28 'ostbus 31 ^«0 AA goes [et (0113)315500 ï3*: (0113)315669 '-mail: redactie@pzc.nl •nternet 'fivw.pzc.nl Email: web@pzc.nl Daarom is het voor hem niet lan ger mogelijk het bad, dat een be zoekersaantal tussen 2600 en 4500 per jaar heeft, draaiende te houden. Lievens vindt dat hij niet alleen voor de kosten moet opdraaien en verlangt een bijdrage van de gemeente. Het college zegt dat er op dit mo ment geen geld is om te investe ren in het zwembad. Ook indien dat geld wel beschikbaar zou zijn is het volgens het gemeente bestuur niet mogelijk om op kor te termijn de noodzakelijke ver beteringen aan te brengen waar door alsnog tot een verantwoor de openstelling kan worden overgegaan. „We moeten concluderen dat de technische levensduur van het zwembad feitelijk geëindigd is", zegt wethouder L. Wille. Nieuwbouw van het zwembad zou een investering vergen van minstens 1,1 miljoen euro. Het college is van mening dat bij het huidige bezoekersaantal niet verlangd kan worden dat een dergelijke investering wordt ge daan. De sluiting is het zoveelste hoofdstuk in de langslepende kwestie 'zwembad IJzendijke'. Lievens vond dat hij sinds 2000 het recht had het bad gesloten te houden, omdat hij geen jaar lijkse vergoeding van de gemeen te meer ontving. Vorig jaar won de gemeente Sluis een arbitrage zaak van Lievens. Het bad ging weer open. Wille: „We hebben indringend met Lievens over de problematiek gesproken. We zijn overtuigd van de ernst van de situatie en zien daarin aanlei ding om Lievens niet aan de voortzetting van de overeen komst te houden." INGE - De KBO-afdeling (e houdt morgen in het ge- mschapscentrum Malper- 5 een informatiebijeenkomst tde buurtbus. Vertegenwoordiger van Con xion licht de opzet en de rij- van deze busverbinding verschillende regionale n toe. Na deze informatie Juliën Blommaert verha- uit de oude doos vertellen, bijeenkomst begint om 13.30 Oprichters Joost Ruytenburg en Frieda Kas (links) van Travalje Subiet aan het werk in de in de smederij. door Raymond de Frel GROEDE - Lange tijd dachten ze dat Kees Bareman uit Zaamslag er geen zin in had. Hij liep stage bij een bedrijf, maar vijf dagen werken in één week: het ging gewoon niet. Uit testen bleek dat Bareman (18) een concentratiepro bleem heeft. Die spelen hem in Groede geen parten meer. In het nieuwe bedrijf je Travalje Subiet mag hij alles in zijn eigen tempo doen. Travalje Subiet huist in de schilder- en timmerwerkplaats in het historische Slijkstraatje. Vrijdag wordt het bedrijf officieel geopend, maar oprichters Joost Ruytenburg en Frieda Kas zijn eigen lijk al sinds eind vorig jaar actief. Het duo keerde de stichting Agogische Zorg centra Zeeland (AZZ) in Middelburg de rug toe vanwege hun onvrede over een problematisch verlopen reorganisatie. „Maar het werk dat wij deden, vonden we natuurlijk nog altijd leuk. Daarom zijn we voor onszelf begonnen. Joost woont in Schoondijke en constateerde dat West-Zeeuws-Vlaanderen op het ge bied van arbeidstraimng nog een witte vlek is. Via connecties in het Slijkstraat- je kregen we deze plaats aangeboden", vertelt Kas. Travalje Subiet staat in contact met al lerlei hulpinstanties, die jongvolwasse nen kunnen aanbevelen bij het Groese bediïjf. Kees Bai'eman was in januari de eerste klant van Travalje Subiet. „Bij een regulier bedrijf kon ik moeilijk aan de bak. Omdat ik mijn school niet heb afgemaakt, vanwege mijn concen tratieprobleem. Toen ik via Emergis hier werd rondgeleid, heb ik meteen 'ja' gezegd. Ik heb mijn opleiding in de me taalrichting dan niet afgemaakt, het werk boeit mij wel. Nu kan ik in de sme derij De Smisse toch de weg volgen die ik altijd al in wilde slaan." Travalje Subiet heeft ruimte voor zes cliënten, die tegen een tarief van 45 eu ro per dagdeel kunnen deelnemen aan de werkzaamheden in het Slijkstraatje. De kosten kunnen in veel gevallen wor den verhaald op het zogenoemde per soonsgebonden budget (PGB). Het PGB is een bedrag waarmee zorg, hulp en be geleiding kan worden ingekocht. Het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ, voorheen hetRegionaal Indicatie Or gaan) stelt een indicatie vast, waarna de aanvrager hulpverleners en begelei- ders kan kiezen of organisaties kan in schakelen. Op het gemak Bareman wordt, samen met zijn kersver se collega Matthias Bammens (20) uit Philippine vooral ingezet door Stich ting Het Vlaemsche Erfgoed voor aller lei werkzaamheden in het museum- straatje. Tuinonderhoud, reparatie- werk, houtbewerking... het gebeurt alle- foto Peter Nicolai maal zonder druk. Is een klus op de ene dag niet af, dan komt het de volgde dag wel goed. „Wij kijken op het gemak wat iemand wel en niet kan. Travalje Subiet richt zich niet op dagbesteding, wij trai nen mensen om ze op termijn op de ar beidsmarkt te krijgen. Dat kan bij de één heel snel gaan, terwijl het bij de an der jaren duurt. Wij kijken eerst naai de mens als geheel, om vervolgens te constateren waar het probleem zit. Dat steken we ook niet onder stoelen of ban ken. Ik heb in het verleden wel eens jon geren gehad die dat moeilijk vonden. Vertelde ik hen dat ze wel normaal wa ren, maar tegelijkertijd ook moeilijk konden leren. Daar wilden ze niets van weten", aldus Kas. Bammens herkent dat als geen ander. „Dat was bij mij precies zo. Ik wilde de waarheid ook niet horen." Kas: „Onze klanten hebben acceptatie, rust en vei ligheid nodig." Vrijdag wordt Travalje Subiet geopend met een vurige handeling. Vanaf 16.00 uur is er een receptie in de Nederlandse Hervoi-mde Kerk in Groede. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De ver sierde voortuin van de woning van Piet Maas (85) en zijn vrouw Luus (82) in Kloosterzan- de geeft het al aan. 'Hulde aan het zestigjarig bruidspaar'. Met felicitaties van de koningin, een bezoek van de burgemeester, fa milie en kennissen vierde het echtpaar gisteren dat het zestig jaar geleden in de echt werd ver bonden. „Door naar elkaar te kijken", antwoordt Piet- op de vraag hoe hij zijn echtgenote heeft lei-en kennen. De vonk tussen Piet uit Walsoorden en Luus uit Groe nendijk sprong over toen ze el kaar ontmoetten in Walsoorden. Ze waren daar allebei om de krijgsgevangenen van de Duit sers van eten en drinken te voor zien. De Franse, Belgische en Engelse soldaten die in de streek in handen waren gevallen van de Duitsers, werden naar Walsoorden gebracht om van- daaruit per schip naar gevangen kampen in Duitsland te worden gebracht. Het echtpaar Maas-Vonk heeft twee kinderen, een jongen en een meisje. „Meer soorten zijn er niet en dus hebben we toen maar besloten het daar bij te la ten", grapt Piet, die net als zijn vrouw nog een goede gezond heid geniet. De familie telt ver der vijf kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Het echtpaar woonde een groot deel van zijn leven in Hans- weert, omdat Piet stuui-man (en later kapitein) was op de sche pen van de Provinciale Stoom boot Diensten. Met Piet aan het roer van de veerboot zat het al tijd snor, wisten de mensen die hem kenden. „Al was het nog zo mistig, hij voer altijd", weet een kennis die gisterochtend op be zoek was bij het jubilerende bruidspaar. „Heeft Piet Maas dienst? Dan kunnen we wel in de rij gaan staan", zeiden de mensen bij twijfelachtig weer. Piet en Luus zaten en zitten nog altijd niet graag stil. Pas vorig jaar zijn ze gestopt met caravan vakanties. Vijfentwintig jaar lang ti-okken ze er samen op uit naar landen als Denemarken, Spanje, Frankrijk en Italië. En in het verleden maakten ze de nodige fietsvakanties. „De kilo meterteller op onze fiets ging tot tienduizend en die is wel drie keer rond geweest", zegt Luus. Sinds veertien jaar woont het echtpaar in Kloosterzande. Haar man houdt zich daar dage lijks bezig met knutselen en mo delbouwen. Hij maakte prachti ge schepen, zeven molens en is nu bezig een houten bankje voor een van zijn achterkleinkinde ren. Luus is een levende breima-' chine. In razend tempo breit ze spulletjes voor het Rode Kruis. „Hele tassen vol", zegt ze. HULST - De gemeente Hulst verleent vooralsnog geen me dewerking aan het verzoek van C. Mahu uit Hengstdijk voor de bouw van zes recreatiewoningen op zijn grond aan de Hengstdijkse Kerkstraat in Hengstdijk. Het plan is in strijd met het bestemmingsplan, aldus de gemeente. Volgens beleidsambtenaar H. van den Boogert wil de ge meente om te beginnen het plan Perkpolder handen en voeten geven. Dat plan voorziet in de aanleg van een jachthaven, een golfbaan en de bouw van nieuwe wonin gen. Het gaat dan om honderdvijftig permanent te bewo nen huizen en tweehonderd vakantiewoningen. Voor een aantal onderdelen van Plan Perkpolder loopt momenteel de procedure voor een milieu-effectrapportage. Daar naast, zegt Van den Boogert, heeft de gemeente momen teel de Woonvisie in voorbereiding. HULST - Het dagelijks bestuur van Hulst wil niet voor elk dorp in de gemeente een aparte kernvisie opstellen. Voor Vogelwaarde wilde de gemeente een kernvisie laten opstellen waarin rekening gehouden kan worden met ont wikkelingen op het gebied van zorg, welzijn en wonen. Dit zou ook voor de andere dorpen moeten gelden. Deson danks gaat het plan niet door. Het college wil een inte graal advies voor elke kern zodat diverse afdelingen in het gemeentehuis niet telkens het werk opnieuw moeten doen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Door- ewaard Boekhout heeft gisteren een dertigjarige inwoner van Biervliet wegens huiselijk geweld veroordeeld tot 200 uur werkstraf voorwaardelijk en een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf met verplicht reclasseringscontact. De man had vorig jaar in september en oktober zijn vrien din, met wie hij een knipperlichtrelatie had, meermalen mishandeld en met de dood bedreigd. „Als ik haar verkla ringen zo las, dan is ze doodsbang geweest. Geweld ach ter de voor-deur moet streng worden aangepakt", vond of ficier van justitie G. van der Burg. Aan de andere kant hield hij er wel rekening mee dat verdachte hulp had ge zocht en zich schuldbewust was. Bovendien had de Bier- vlietenaar een blanco strafblad. De officier eiste 200 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenis straf. Het slachtoffer had haar aangifte willen intrekken, maar dat kon niet meer. De relatie is weer hersteld. TERNEUZEN - Mensen in Terneuzen kunnen veilig ge noeg de Axelsestraat ter hoogte van de Leeuwenlaan over steken. Het is dan ook niet nodig om er een met verkeers lichten geregelde oversteekplaats aan te leggen. Burge meester en wethouders antwoorden dat op vragen van raadslid C. Freeke (LCF). Volgens Freeke is zo'n voorzie ning beslist noodzakelijk voor oudere voetgangers.omdat er veel en hardrijdend verkeer is. De ouderen die aan de kant van of in het Ravelijn wonen doen volgens Freeke meermalen per dag een beroep op het personeel van nabu rige winkels om hen te helpen met oversteken. B en W wij zen er op dat na de herinrichting de Axelstraat op de door Freeke bedoelde locatie opgesplitst is in twee rijbanen met een middenberm. I STREEKACTIVITEITEN AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, biljarten, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelle tjes; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en bil jarten; 14.00 uur: Handwerken; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO sjoelen; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten; 10 uur: Bridge drive; 13.30 uur: Koersbal; 19 uur: Biljarten; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Vrij biljar ten, Zeeuws-Vlaamse geschiedenis: 10.30 uur: Bibliotheek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Bingo; Café de Kroon; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87,19.00 uur: bij eenkomst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: SWO line dansen; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 13.30 uur; Koersbal en kaarten; OOSTBURG - Gebouw maatschappelij ke dienst, 10.00 - 12.30 uur: Bijéén komst lotgenoten contact borstkanker- patiënten; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: KBO quilt patchwork, haken, borduren, frivolité voor dames, spelmiddag en bil jarten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO kaarten; De Roselaer, 13.30 uur; Hutsel frutsel bijeenkomst; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur; gymnastiek senioren; 10.30 uur; Volksdansen senioren; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Schieting; 13.30 en 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.00 uur: Bij eenkomst voorbereiding Vormsel; 19.30 uur: Country dance; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje. 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 - 21.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint voor jeugd ouder dan 16 jaar. (Advertentie) www.scheldejazz.nl (Advertentie) Het echtpaar Maas-Vonk is zestig jaar getrouwd, foto Peter Nicolai (Advertentie) Installatiebedrijf -Dakbedekking Industrieweg 9, -Lood- en zinkwerken Terneuzen -Verwarming Tel: 0115-694173" -Gas- en waterfitter www.willemsenbv.com -Sanitair en tegels mfo@willemsenbv.com BRENG VRIJBLIJVEND EEN BEZOEK Vandaag In de Open Week van de Archipelscholen: Open huis vanaf 9.00 uur In De Golfslag. Domburg. Thema "Van zelfstandig werken naar zelfstandig leren." - 't Mozaïek. Oost-Souburg: van 9.00 -12.15 uur rondleiding door groep acht. open lessen en toelichtingen op de dagelijkse gang van zaken. Piramideschool Ravenstein. Vlissingen: 's morgens rondleiding, om 11.30 uur presentatie van het leesbevorderingproject De Rode Draad. Opening nieuw schoolplein door mevrouw Poppe-De Looff. 13.00 uur. De Houtuyn. Vlissingen. Presentatie "Dichter bij zee" in De Drvkkery. Middelburg. 16.00 uur. Theo Thljssen-Paauwenburgschool. Vlissingen: 16.00 -17.00 uur tentoonstelling ter afsluiting van het project: "De wereld rond". Tentoonstelling op De Branding, Bouwen Ewoutstraat. Vlissingen, 18.00 20.00 uur. - Tentoonstelling van 18 30 - 20.00 uur van het grote kunstwerk, gemaakt door de leerlingen. Wereldschool De Vossenburch. Middelburg. Kijk vi it volledige programma 0| w.archipelscholen.n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47