Polderman heeft nog één doel PZC Pacers op gelijke hoogte Tennisclub DOS Moeizame zege van Clijsters gaat voor de titel Bondscoach Boon verwacht spektakel op WK tafeltennis Turnster Scherpenisse behaalt zilver Axelaar wil naar Paralympics in Turijn Cipollini sprint niet meer Adelaar stuui Edson weg Van der Werf wint eerste ATB-wedstrijd Trainersduo bij Goes uitslagen EHHUgsSSEPH! Erik Dekker vijfde in prolooj agenda woensdag 27 april 2005 A/bl door Karei Pleunis AXEL - De Paralympics in Athene miste hij. Dat kwam hard aan en deed Arnold Polder man opmerken dat hij niet goed lag bij de bondscoach. Er was hem onrecht aangedaan. Hij be sloot af te bouwen. Inmiddels traint de visueel gehandicapte sporter uit Axel echter weer zo'n '25 uur per week. Afgelopen zaterdag schreef hij in Venray, samen met Heerco Gorter, Het NK tijdrijden voor visueel ge handicapten op zijn naam. Enkele dagen na het behalen van die titel, wil Polderman niet spreken over het terugdraaien van zijn beslissing. Want niet het wielrennen komt op de eer ste plaats, de kwalificatie voor de Paralympics (winterspelen) van Turijn 2006 is zijn grote ide aal. Het zou zijn laatste kunstje moeten worden. Daar wil hij uit komen op de onderdelen langlau fen en biatlon. Tijdens de laatste maanden van 2005 of begin 2006 zal hij zich moeten kwalificeren voor die Spelen. Dat kan tijdens World Cupwedstrijden in Zwit serland en Duitsland. Om naar de Spelen te gaan, moet hij in elk geval een keer bij de eerste vier eindigen. Niet de meest eenvoudige opgave in een sport die geen indeling kent Arnold Polderman naar leeftijd. Polderman moet het met zijn 52 jaar dus ook op nemen tegen broekies van 25 jaar. Alles staat dus in het teken van de Spelen. Hoewel... De wijze waarop Polderman toe leeft naar het het NK wegwed strijd (14 mei in Eibergen) en het EK. dat van 10 tot en met 22 augustus in Nederland wordt ge houden, doet niettemin vermoe den dat het om meer gaat dan louter noeste trainingsarbeid verrichten. Hij heeft ook nog eeh ander doel. De winst van za terdag in Venray smaakt naar meer. „Het was een tijdrit door ROME - Mario Cipollini stopt per onmiddellijk met wielren nen. De Italiaan (38) heeft dat gisteren bekendgemaakt. Cipol lini was zeventien jaar prof en boekte in die tijd 189 zeges. Mooie Mario, in 2002 nog we reldkampioen in het Belgische Zolder, sprak van een moeilijke, maar eerlijke beslissing. „Een week voor de start van de Ronde van Italië trek ik me terug. Dat is niet niks. Toch weet ik zeker dat de fans het begrijpen." Van af 1989 groeide Cipollini uit tot één van de grootste sprinters ooit. Het leverde hem onder meer 42 etappezeges op in de Gi ro, een absoluut record, en twaalf dagprijzen in de Ronde van Frankrijk. Daarnaast droeg hij nog eens zes dagen de gele trui in de Tour. ANP de stad op een zeer lastig en technisch parkoers. We moesten zestien rondjes rijden met heel veel bochten. Geen moment speelde het door mijn hoofd dat ik zou winnen. Met een plaats op het podium was ik al lang te vreden." Titel Het werd dus meer, het werd een Nederlandse titel. En nu wil hij in Eibergen dus ook de Ne derlandse titel tijdens de wed strijd in lijn. „Dat is mijn vol gende doel, maar of het haal baar is, heeft ook te maken met de vorm waarin Heerco Gorter verkeert. Succes in deze sport wordt niet louter bepaald door je eigen vorm." Met Rob Koole won Polderman, die slechts over een gezichtsver mogen van vijf procent be schikt, heel wat wedstrijden. Nu heeft hij dus een ander voor zich en ook die samenwerking be valt. Spaanse jongens „Je moet natuurlijk wel realis tisch zijn. Mijn succes wordt voor een zeer groot gedeelte be paald door de man die voor me zit. Met een renner uit vorm of een zwakke broeder ben ik, ze ker in internationale wedstrij den, volkomen kansloos. Neem nou de Spaanse jongens van ON CE. Op hun tandems zitten alle maal renners die aan de voora vond staan van het tekenen van een profcontract. Wil je van hen winnen, moet je wat in je mars hebben en optimaal presteren." Dat zal Polderman dit seizoen en de aansluitende winter ook moeten doen, wil hij de Paralym pics halen. Want de eisen zijn dus extreem zwaar. „Daarna is het echt voorbij en wil ik een cursus sportmassage gaan volgen. Hopelijk kan ik daarmee in de sportwereld blij ven. Dat is toch wel mijn grote BOSTON - Tony Allen (rechts) van de Boston Celtics slalomt onder Reggie Miller (links) van Indiana Pacers door tijdens de tweede play-offwedstrijd van de NBA, de Amerikaanse basketbalcompetitie. Allen kon een nederlaag van zijn ploeg echter niet voorkomen. De Pacers waren met 82-79 te sterk en trokken de stand in de play-offs weer gelijk: 1-1. De 39-jarige Reggie Miller was goed voor 28 punten. Bij de play-offs wordt het best-of-sevensysteem gehanteerd. foto CJ Gunther door Koen de Vries MIDDELBURG - Er zit een stij gende lijn in het belang van de tafeltennis-missies van Peter Boon in China. In 1995 ging hij als toerist naar het WK in Tianj- in, in 2001 was hij coach van een nationaal jeugdteam op de Universiade in Peking en nu gaat hij als bondscoach naar het WK in Shanghai. Vandaag stapt de Middelburger op het vliegtuig naar Shanghai, waar het WK zaterdag begint. Boon zal het aanmerkelijk rusti ger hebben dan op het EK van vorige maand in Denemarken, omdat de ploeg nu niet uit tien, maar uit drie spelers bestaat. Trinko Keen en Danny Heister reizen met Boon mee naar Chi na, Li Jiao is al in haar moeder land omdat ze zich daar met voormalige clubgenoten wilde voorbereiden. De bondscoach verwacht een spektakel in Shanghai. Tafelten nis is in China nog steeds volks sport nummer één. De enorme hal zal alle dagen uitverkocht zijn en de media zullen in groten getale toestromen. Er hebben zich 375 Chinese journalisten en 75 fotografen geaccrediteerd. „Ik denk dat de gekte te vergelij ken is met het EK voetbal van 2000 in Nederland. Op het WK van 1995 in Tianjin stond alles in de land in het teken van het WK. Dat zal nu niet anders zijn. Ik verwacht dat de Chinese spe lers zich weer enorm goed heb ben voorbereid op het WK. Ver liezen in eigen land kan eigen lijk niet. Ze zullen alleen wat kruimels voor de rest overla ten." In Tianjin was dat in elk ge val wel zo. Daar zag Boon dat de Chinezen alle titels wonnen. Bij de Nederlandse ploeg zijn de verwachtingen niet al te hoog ge spannen. Als de spelers een paar ronden overleven is dat al mooi meegenomen. Alleen van Li Jiao wordt wat meer verwacht. Zij heeft sinds haar debuut voor Ne derland, in september vorig jaar, bewezen dat ze tot de Europese top behoort. De loting was ech ter niet gunstig. Als ze delaj zestien haalt, treft ze heers wereldkampioene Wang Nan,i tuurlijk uit China. Na het WK zal Peter Boom de bond onderhandelen oven lenging van zijn contract vrouwenbondscoach. Op vi hand heeft de Middelburgs nig zin in voortzetting var i huidige werkzaamheden, heeft een contract voor fl uur per week, maar in der; tijk kost het bondscoach hem meer dan veertig uur. „De bond wil waarschijnlijkp ten over een contract tot 25 Dat zou betekenen dat ik w een enorm drukke periode kn terwijl ik me ook graag opacti teiten bij tafeltennisverenig Middelburg zou willen rida Het loopt daar heel goed, ik; me erg op mijn gemak. Del is groot dat drie speelsters het nationale team binneri besluiten als full-prof verat: gaan. Als dat gebeurt, denk dat het goed is dat de bond v hen een plan maakt tot 21 tegelijk een nieuwe bondscii aanstelt die dat traject mei li meeloopt. Ik zou dan r jeugd verder kunnen ge eventueel optreden als coad bepaalde evenementen." DEN HAAG - Bij ADO I)i Haag heeft coach Frans Adeli aanvaller Edson naar huis stuurd. Hij weigerde maandag md tweede elftal te spelen ii Ajax. De trainer vatte dit op een vorm van werkweigerug Edson, een speler met eenPoi gees paspoort, is tot het en van het seizoen geleend van Ti tenham Hotspur. Hij kwam de winterstop naar ADO. I de zaak verder wordt a deld is nog niet duidelijk. Edi maakte drie doelpunten ie eredivisie. ANP door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Het eerste team van tennisclub DOS gaat na drie speeldagen fier aan de leiding in de vierde klasse van de landelijke gemengde competi tie. De Vlissingers, die met 7-1 van Souburg wonnen, maken zich op voor promotie. Het niveauverschil tussen beide teams was groot. Alle partijen werden afgewerkt in twee sets. Teamcaptain Gareth Lau, die zijn dubbel met Ferry Sonne- mans en gemengddubbel met Nadine Hillebrand won, ver klaarde na afloop dat het soepel ging. „Het verschil tussen ons is aan de speelsterkte op de pasjes af te lezen en was uiteindelijk ook op de baan te zien." Lau ziet de overige wedstrijden met vertrouwen tegemoet. „We staan bovenaan, hebben drie keer gewonnen, inclusief tegen de nummer drie Philten. Op de laatste dag spelen we tegen de nummer twee, MLTC. We gaan voor het kampioenschap." WEMELDINGE - De Braban der Rob van der Werf heeft de eerste wedstrijd om de ATB Zo- mercup gewonnen. Van der Werf moest lange tijd twee jeug dige Zeeuwse rijders naast zich dulden maar in de slotfase sloeg hij meedogenloos toe. Jarno Veerhoek uit Ritthem en Bart Maas uit Hansweert kon den Van der Werf niet meer bij benen en eindigden uiteindelijk als tweede en derde. De meeste bewondering op het crossterrein van MC De Sproeier uit Wemeldinge was voor Marco Minnaard. De in ei gen woonplaats rijdende Min naard had eerst de wedstrijd bij de jeugd op fraaie wijze op zijn naam geschreven (hij klopte zijn medevluchters Maurice van de Berge en Hans Hensdijk) waar na hij meteen door reed naar de start van de senioren. Die waren reeds van start gegaan maar de Wemeldingse coureur sloot snel aan en reed naar een plaats in de subtop. Hij werd vierde. „DOS wordt zeker kampioen", zegt Souburg-captain Sven Ver meulen „Vorige keren won de ploeg ook al en op papier is het een heel goed team. Wij zelf moe ten proberen zesde te worden, degradatie ontlopen dus." Niet degraderen is het motto voor Souburg; DOS wil promo veren. „Ik heb zelf al een paar jaar in de derde klasse ge speeld", geeft Lau aan. „Ik pro beer nu om DOS aan de derde klasse te helpen. En als we pro moveren, denk ik zeker dat we een team hebben dat zich kan handhaven in die derde klasse." Het eerst team van MLTC, dat uitkomt in de tweede klasse van de landelijke gemengde competi tie, moest afreizen voor de wed strijd in de derde speelronde te gen het tweede team van Uni cum. Het dagje-Leiden leverde niet meer dan twee punten op. Alleen Saskia Oranje won haar enkelspelpartij; Kim Dijkstra, Dmitri van Hoof en Sjoerd Huis in !t Veld verloren allen in twee sets. Van Hoof sprak van vermoeide benen. „Toch hebben we als team de dubbels en gemengd- dubbels weer goed gespèeld, al voel je dat je een derde man in het team mist." Het tweede punt van MLTC werd binnengesleept in de man- nendubbel. In de gemengddub- bels zat het team uit Middel burg dicht bij een derde of zelfs vierde punt, maar het bleven er uiteindelijk twee. Van Hoof en Oranje stonden in de supertiebreak (tiebreak tot de tien, als vervanger voor de derde set) met 8-1 voor, maar verloren toch nog met 9-11. Huis in 't Veld en Audrey Atoon hadden kansen in een vrijwel ge lijkwaardige partij, maar moes ten toch het onderspit delven: 5-7,4-6. GOES - John Livramento en Peter Dourieijn krijgen tot het eind van dit voetbalseizoen de leiding over de eerste selectie bij Goes. Het duo is aangesteld, omdat hoofdtrainer Marco Groeneveld er afgelopen zondag de brui aan gaf. Hij voelde zich niet meer op zijn gemak bij de club. van onze sportredactie WARSCHAU - Kim Clijsters moest gisteren in de eerste ron de van het WTA-toernooi in Warschau tot het uiterste gaan. De Belgische plaatste zich na een driesetter voor de tweede ronde. Kim Clijsters nam het in de eer ste ronde op tegen Tatiana Pere biynis. Clijsters begon sterk aan de partij en liep 4-1 uit. De Oek raïense leefde even op, maar de Belgische maakte het toch af met 7-5. In de tweede set gaf Clijsters op nieuw een voorsprong uit han den en duwde Perebiynis wél door. Een setpunt bij een 5-4-achterstand maakte Clijs ters nog ongedaan, maar in de tiebreak moest ze de tweede set toch prijsgeven. In de derde set schakelde Clijsters een versnel ling hoger: 6-1. De Nederlandse tennissers be gonnen gisteren goed aan de tennistoernooien in Miinchen en Estoril. Sjeng Schalken won op het Duitse gravel van de Duitser Tobias Summerer (6-2 7-5) en Raemon Sluiter ver sloeg de Tsjech Tomas Zib (6-4 6-2). Michaëlla Krajicek sloeg zich in Estoril ten koste van de Frangai- se Severine Beltrame naar de tweede schifting (3-6 6-4 6-3). Alleen Peter Wessels was in Duitsland niet opgewassen te gen de Thai Paradorn Srichap- han. Schalken en Sluiter, die hun wedstrijden maandag wegens hevige regenval in het water za gen vallen, maakten in Miin chen hun rentree na fysieke pro blemen. ANP Kim Clijsters had het soms zwaar te verduren in haar partij tegen Tatiana Perebiynis. foto Przemek Wierzchowski/EPA van onze sportredactie BREDA - Tijdens de tweede lan delijke krachtmeting voor de topsportturnsters was Melissa Scherpenisse op dreef. De turn ster uit Sint Annaland, die uit komt voor de Turncombinatie Zuid-West-Nederland, behaal de het zilver. Zij scoorde 36.475 punten. Scherpenisse draaide een goede brugoefening (9.725), en op sprong haalde ze een gemiddel de van 9.650. Samen met de waardering op balk (8.750) en vloer (8.400) eindigde Scherpe nisse op de tweede plaats, met slechts 1.75 achterstand op de winnares, Kendra Pennings van Pro Patria. In Breda werd ook geturnd op het nationale wedstrijdniveau. Inzet was kwalificatie voor de halve finale Ramona Hibels (VTV/TSZ) plaatste zich met een zevende plaats in het niveau NWS 1 bij de junioren. Ook haar clubgenote Kelly du Pon stroomde door naar de halve fi nale met de tweeëntwintigste plaats. De jongste categorie In stap kent twee Zeeuwse turn sters in de halve finale: Sandra van de Ven van Astrow Souburg/TSZ en Charis van den Velde van MTV. Bij de pupillen 2 kwamen vier turnsters van de turnschool Zeeland in actie, waarvan er twee zich kwalifi ceerden: Danique Thielen en Lyn de Pagter. Tegenstand Op het NWS 2-niveau werd de finale geturnd. Milou Verkerke van Delta Sport eindigde op de vijfendertigste plaats. Jeffrey Telussa (Middelburg) turnde op het topsportniveau bij de man nen een goede wedstrijd tijdens de laatste kwalificatie voor het NK in Vught. Met een vijfde klassering en 46.900 punten plaatste hij zich voor de titel strijd. Bart de Wilde haalde bij de junioren IC de finale net niet. Hoewel hij zijn puntento taal ten opzichte van de vorige wedstrijden omhoog was ge gaan. bleek de tegenstand te groot. Hij werd met 45.00 pun ten achttiende. New York. NBA, play-offs, kwartfi nales, best-of-seven. Eastern Con ference: Indiana Pacers - Boston Cel tics 82-79. Stand: 1-1, Houston Rock ets - Dallas Mavericks 113-111. Stand 2-0. Soranus Heinkenszand: 1e Hoofdvo gel: C. de Jonge (Soranus), 2e Hoofdvo gel. H. Koens (Zeelandia), 3e Hoofdvo gel: F. Rentmeester (Willem Teil), 1e Zij vogel: F Koens (Spes Nostra). 2e Zijvo gel: l Rentmeester (Willem Teil), 3e Zij- vogel: Patr. Oosthoek (Vrije Schutters), 4e Zijvogel: F. Rentmeester (Willem Teil), 5e Zijvogel: C. Hamelink (Sora nus), 1e Kal: F.Rentmeester (Willem Teil), 2e Kal: F. Koens (Spes Nostra), 3e Kal: Piet Oosthoek, 4e Kal: Patr.Oost- hoek (beiden Vrije Schutters). ■HM Lucky Day 3689: 4-5-9-11-12-13-19- 20-23-26-27-36-38-41-42-54-55-56-66-77 (onder voorbehoud). E2339HHHHHHHHH Miinchen. Mannen. Eerste ronde: Sluiter (Ned) - Zib (Tsj) 6-4 6-2, Haas (Dui/4) - Almagro (Spa) 7-5 6-3, Monaco (Arg) - Burgsmüller (Dui) 7-5 6-3, Sri- chaphan (Tha/7) - Wessels (Ned) 6-3 6-4, Arthurs (Aus) - Labadze (Geo) 6-3 6-3, Andrejev (Rus/6) - Vanek (Tsj) 6-1 6-2, Eerste ronde: Schalken (Ned) - Sum merer (Dui) 6-2 7-5, Davidenko (Rus/2) - Haehnel (Fra) 7-6 (2) 6-2, Mello (Bra) - Schüttler (Duï/8) 64 6-2, Pavel (Roe/5) - Waske (Dui) 6-4 6-4, Nalbandian (Arg/1) - Nicolas Lapentti (Ecu) 7-5 1-6 6-4, An- cic (Kro/3) - Acasuso (Arg) 6-2 6-4. Warschau. Vrouwen. Eerste ronde: Clijsters (Bel/7) - Perebiynis (Oek) 7-5 6-7 (5) 6-1, Ivanovic (SMo) - Sucha (Slw) 6-0 6-0, Vakulenko (Oek) - Sjakvetadze (Rus) 7-6 (5) 6-1, Vento-Kabchi (Ven) - Schiavone (lta/9) 4-1 opgave, Kirilenko (Rus) - Benesova (Tsj) 6-1 6-2, Hantoe- sjova (Rus) - Kosinska (Pol) 6-4 7-5, Fari na Elia (lta/8) - Pastikova (Tsj) 6-2 6-0, Vakoelenko (Oek) - Tsjakvetadse (Rus) 7-6 (5) 6-1, Ondraskova (Tsj) - Doets- jevia (Rus) 6-3 6-4, Henin-Hardenne (Bel) - Chladkova (Tsj) 6-2 6-2, Dechy (Fra/6) - Maleeva (Bul) 6-4 6-4, Smash nova (Isr) - Koukalova (Tsj) 7-5 7-5, Do- machowska (Pol) - Razzano (Fra) 7-6 (4) 7-5. Estoril. Mannen. Eerste ronde: Cakl (Tsj) - Carlsen (Den) 6-3 6-0, Mathieu (Fra) - Novak (Tsj/7) 7-6 (5) 6-1, Calleri (Arg) - Machado (Por) 4-6 6-3 6-1, Eerste ronde. Moya (Spa/1) - Mantilla (Spa) 6-0 7-6 (5), Sanguïnetti (Ita) - Condor (Spa) 6-0 6-2, Joachim Johansson (Zwe/3) - Calatrava (Spa) 7-6 (1) 6-4, Marin (CRi) - Chela (Arg/9) 6-1 6-2. Vrouwen. Eerste ronde: Krajicek (Ned) - Beltrame (Fra) 3-6 6-4 6-3, Diaz-Oliva (Arg/3) - Gloria (Can) 6-1 6-1, Safarova (Tsj) - Ruano Pascal (Spa/8) 7-5 6-7 (3) 6-0, Savsjoek (Oek) - Pennet- ta (lta/1) 6-3 7-6, Na Li (Chn/4) - Co- hen-Aloro (Fra) 6-4 1-6 6-3, Jie Zheng (Chn) - Nagyova (Slv) 3-6 6-2 6-4. EZSiniSRZSHHHHHHHflMi Burgh-Haamstede. Big Bosstoer- nooi. Meisjes B-poule: 1. Micro Elec tro, 2. Mevo'80, 3. Set-up, 4. Rijnmond, 5. Ibis. Ronde van Romandië. Proloog Ge neve: 1. Pereiro Sio (Spa) 3,4 km in 4.28,57, 2. Savoldelli (Ita) 0,23, 3. Garzel- li (Ita) 3,40, 4. McGee (Aus) 3,48, 5. Erik Dekker (Ned) 3,78, 6. Schleck (Lux) 3,79; Nederlanders: 16. Posthuma 0.07, 28. Van Heeswijk 0.08, 39. Thomas Dekker 0.10. Wemeldinge. Eerste wedstrijd ATB Zomercup. Senioren: 1. Rob van der Werf, 2. Jarno Veerhoek, 3. Bart Maas. 4. Marco Minnaard. 5. Roedi Weststra- te, 6. Erwin Kodde, 7. Kees Rijnhout, 8. Arjen Blaas, 9. Randy Buteijn, 10. Len- nard Davidse Veteranen: 1. Erik Bo- gers, 2. Daan Verhulst, 3. Huib Sis! koorn, 4. Ad Bernaerts, 5. Nico I man. Vrouwen: 1. Nathalie de! Jeugd, 13 t/m 16 jaar: 1. MarcoI naard, 2. Maurice van de Berge,3.H Hensdijk, 4. Jacob de Roo, 5. Niels Feijter. 11/12 jaar: 1 Johan Ooi huis, 2. Matthijs Eversdijk, 3. Ervui Visser. 6 t/m 10 jaar: 1 Niels va Boomgaard, 2. Ivar Moeleker. 3J Vader. Dommelen. Landelijk jeugd*, nooi. Resultaten Theo Middelkare tegorie 4: 12. George van Koerei Categorie 6: 6. Nick van der üjkeC gorie 7:9. Davey Jansen. Berg aan de Maas. Landelijk jee toernooi. Resultaten Theo Ml kamp. Categorie 1: 5. Tim Janssn denise Gunst. Categorie 3: 8 Gunst. Categorie 7: 21. Birgit Lavrijs (1e meisje). GENEVE - Erik Dekker is§i> ren in de proloog van dei Ronde van Romandië als vijl geëindigd. De Rabo-rennerlt de de tijdrit over 3,4 kilomet in de binnenstad van Genève in 4 minuten en 32,35 seconde Dat was bijna vier secoK langzamer dan Oscar Pere Deze Spaanse coureur ui! Phonak-ploeg bleef de Itaü Paolo Savoldelli 0,23 v; Diens landgenoot StefanoG zelli finishte als derde. Savoldelli dacht heel lang de dagprijs voor hem was tijd van de voormalige wins van de Ronde van Italië, T-Mobile heeft ingeruild het Amerikaanse Discovi werd pas verbeterd door de la ste starter, Pereiro. Van de andere Nederland maakte Joost Posthuma n Dekker de meeste indruk in korte proef tegen de klok eindigde op zeven seconden^ de winnaar als zestiende. J van Heeswijk (0.08) en Thon Dekker (0.10) hielden de schal ook beperkt. De zesdaagse' tenkoers in het westen van Zn seriand, onderdeel van de Pm our, begint vandaag echt i een etappe over 167 kilo® naar Avenches. ANP woensdag Biljarten Play-off eredivisie driebanden.' ta/Ockenburgh-Crystal Kelly Brasserie Ockenburgh, Goes. Aawj 17.00 uur. y. Driebandentoernooi De Goed® wachting. Tweede ronde. Loca*j fe-pension de Goede VerwacnW»! wedorp. Aanvang: 19.00 uur Driebandentoernooi Walk In"- ste ronde. Locatie: Bar Walk Inn, "1 renhoek. Aanvang: 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18