zc *SV kent geen angst voor Milan Barbara de Loor is weer thuis Hiddink verwacht harde strijd op middenveld Directie NAC is wanprestaties van selectie beu Milanezen zijn beducht voor counters Derde plaats Button staat op de tocht 21 ndhovense buitenlanders op de rand van beoogde roem alisse zwaar straft voor ngedrag immers van Jg in Polen helsea is nog en kampioen Terry is de beste van Engeland Politie arresteert Owusu-Abeyie Bergen stuurt Daerden de laan uit Trainer Van Dijk naar Emraen NAC akkoord met Van Gessel Waarschuwing tegen doping op shampoofles dinsdag 26 april 2005 L4JJ - Carlo Ancelotti, i van AC Milan, kreeg gis- 0 ddag de vraag of de speel- PSV 'Italiaans' ge- r worden. anteren een strakke, hech- i. ganisatie en spelen vanuit sloten verdediging, waar- weinig ruimte weggeven, zin kun je dat inderdaad Frans van den Nieuwenhof De Milan-coach vindt dat drie van de huidige vier halve-finalis- ten in de Champions League zich een Italiaanse stijl eigen hebben gemaakt. „Naast Milan ook PSV en Chelsea. Alleen Li verpool wijkt af. De speelwijze wordt soms bekritiseerd, maar het blijkt toch een goede weg om veel te winnen en ver te rei ken. De samenstelling van de laatste vier is een compliment voor het Italiaanse voetbal. De waarde ervan zal alleen maar groter worden." AC Milan is de onbetwiste favo riet voor een ticket naar Istan- boel. Volgens Ancelotti valt de beslissing pas volgende week in Eindhoven, maar hij verwacht vanavond wel een dominante thuisploeg. „Maar juist in de counter is PSV heel gevaarlijk, met prima middenvelders die ook zelf vaak in de buurt van het zestienmetergebied opdui ken. Dus zijn we voorzichtig, we moeten de snelle tegenstoot van PSV eruit halen door de aan voerlijnen af te sluiten." De opstelling van Milan heeft waarschijnlijk geen verrassin gen. De enige onzekerheid be treft de fitheid van Jaap Stam en Andrea Pirlo. Als Pirlo nog niet speelklaar is, staat de Portu gees Rui Costa klaar. Het afha ken van Stam zou een groter pro bleem zijn voor Ancelotti, om dat Nesta is geschorst. De 39-ja- rige Alessandro Costacurta is dan de belangrijkste kandidaat om samen met Maldini het cen trum te bemannen. GPD IAN - Ze kwamen uit alle m van de wereld om hun u te realiseren: slagen in :pi pa, En nu staan ze op één stap van de finale van de ipions League. de vreemdelingen van PSV vanavond tegen AC Milan it: -van een heel land op het Voor de Eindhovense club ;tom een 'oneerlijk' maar K; rdend gevecht met één van ite clubs van Europa. «groting van Milan is met niljoen euro zes keer zo ais die van PSV. De spe- B ,311 Milan worden gemid- vijf keer zo goed betaald ie van PSV. De spelers van i hebben gemiddeld zeven- iuropese wedstrijden ge- d, die van PSV nog geen En de erelijst van Cafu, ii, Seedorf en Sjevtsjenko ieindig veel rijker dan die Gomes, Alex, Farfan, If ley, Park en Lee. klopt in de Amerikaanse harten van de ers het geloof in een goede Dp. Beasley zegt: „We heb- ands december geen enkele trijd verloren. Er is veel iuwen onder de spelers, f moeten niet bang zijn om a joal te zoeken." int de angst uit zijn ge- a :en. „De organisatie in het bepalend zijn. Is die dan kan PSV hier een heel [resultaat halen. Het is de manier om vanuit ons ei- concept tot een doelpunt te en. En een doelpunt hebben t «dig." if [eest in de ploeg is goed, be- SSEL - De spelersvakbond heeft de Belgische tennis- Xavier Malisse met onmid- jke ingang voor vier weken horst. Belg kreeg de straf voor zijn arsting in de tweede ronde het toernooi uit de Masters 0 in Miami. Ook kreeg hij boete van 6000 dollar, moet njn prijzengeld van het toer- i(12.100 dollar) inleveren en opdraaien voor de hotelkos- lummer 36 van de wereld 1 in het duel met de Span- 1 Ferrer volledig door het nadat een vrouwelijke lijn- iter een aantal beslissingen ijnnadeel had genomen. Ma- zou haar hebben uitge- akt voor hoer en hebben be- gd met een deel van zijn geslagen racket. Hij werd £ns zijn gedrag uit het toer- i gezet. ANP/Belga EZNO - De dammers Ron Edens en Bas Messemaker tan in de zevende ronde van zonetoernooi beiden verlo- ging in het Poolse töno met zwart onderuit te- de Rus Vladimir Milsjin. semaker verloor, ook met de arte schijven, van de Let Rai- "dsVipulis. Bdens heeft nu acht punten zeven partijen, Messemaker ft een punt minder op het Daarmee bevindt Heus- 1 zich nog in de subtop. is geboden, er zijn nog hts twee ronden te gaan. eerste zeven van het zone- ftooi plaatsen zich voor het adkampioenschap, in het aar in Amsterdam. ANP INDEN - Chelsea mag zich geen voetbalkampioen van eland noemen. 1 was gisteravond de mede- ing van Arsenal voor no- •Door met 1-0 de Londense by van Tottenham Hotspur winnen, hield Arsenal de ntiing er nog even in. Reyes "e het vonnis over de forma- v-an Martin Jol. ANP nadrukt Lee. „We zijn zeer posi tief gestemd. Grote naam of klei ne naam, het is nu niet meer van belang. In deze fase van het toer nooi heeft elk team een kans om te winnen. De omstandigheden zijn in ons voordeel. Wij zijn kampioen, elke speler is fris in het hoofd. Die inspanning van negentig minuten vergt geen pro bleem." Zo denkt ook Farfan, die de dood van zijn oma gisteren moest verwerken. „Dat pro bleem kan ik zelf oplossen. Ons wacht een zeer moeilijke wed strijd, maar we zijn hier geko men om te scoren, om een resul taat te halen. PSV moet niet bang zijn. Nooit. Er heerst een zeer goede geest in de ploeg." Park gelooft dat de behaalde ti tel de ploeg vrij heeft gemaakt. „We zijn allemaal zó happy! Nu kunnen we ons concentreren op de Champions League." Gomes hoopt op een gelijkspel. „Als we 0-0 spelen is dat goed, 1-1 zou geweldig zijn. Het be langrijkste is de concentratie. Als we ons kunnen fixeren op dat ene doel en de discipline be waren, moet het kunnen. Zeker is dat we allemaal héél graag willen. GPD PSV-spits Jan Vennegoor of Hesselink testte gisteren tijdens de training zijn balgevoel in San Siro. Vanavond speelt de Nederlandse kampioen de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League tegen AC Milan. foto Vincent Jannink/ANP MILAAN - Met waarschijnlijk twee be weeglijke spitsen en een versterkt mid denveld wil PSV vanavond in het met ruim tachtigduizend toeschouwers uitver kocht San Siro voor de zoveelste keer dit seizoen een grens overschrijden. Zichtbaar vervuld van trots over de on verwacht goede prestaties van zijn ploeg beloofde trainer Hiddink gisteravond aan de massaal aanwezige Europese sportpers een strijdbaar PSV. Hij prees AC Milan, maar straalde ook zelfvertrou wen uit. „Het wordt moeilijk, heel moeilijk zelfs. Maar we willen opnieuw alles en ieder een versteld doen staan. Bijna niemand verwacht PSV in de finale. Het is aan ons om iedereen weer te verrassen." Hiddink verwacht dat de strijd op het middenveld wordt beslist. Anders dan tij dens eerdere Europese ontmoetingen kiest hij waarschijnlijk voor een ver sterkt middenveld. Zo wil hij voorkomen dat gevaarlijke aanvallers als Sjevtsjen ko en Crespo al te vaak goed worden aan gespeeld. De van een blessure herstelde Vennegoor of Hesselink zal vermoedelijk net als centrumspits Sibon vanaf de bank moeten toekijken hoe Farfan en Be- Schaatsster weer onder de vleugels van Sijtje van der Lende doorJohan Stobbe HEERENVEEN - Ze kennen el kaar door en door. Sijtje van der Lende hoefde Barbara de Loor de afgelopen jaren maar aan de telefoon te krijgen en ze wist hoe de schaatsster zich voelde. Toen De Loor nog hartproble men had, was het de trainster die exact wist hoe te handelen als het schaatshart op hol sloeg. Ze wonen in Heerenveen ook in dezelfde straat. Dus eigenlijk is de komst van de wereldkampioe ne 1000 meter naar de VPZ-ploeg, die al eerder Van der Lende strikte als coach, niet meer dan logisch. De Loor is weer thuis. En eindelijk heeft de dertigjari ge schaatsster de wind mee. Haar hartoperatie, een verloren seizoen door rugproblemen en het afgelopen jaar de gang naai de rechter over een conflict met de bond. omdat De Loor de ruimte op haar linkerbeen wilde hebben voor een privé-sponsor, zijn vergeten. De wereldtitel op de 1000 meter- veranderde alles. „Heel veel be drijven hebben me benaderd. Voor sponsoring, maar ook om lezingen te houden. Volwassen kerels die zeiden dat ze zaten te janken toen ik de wereldtitel won. De reacties hebben me ont roerd." En ook is ze weer onder dak bij een schaatsteam. De keuze voor VPZ was snel gemaakt. De facili teiten die ze boden, waren goed en bovendien wil de van origine Amstelveense graag onder de vleugels van haar 'schaatsmoe- der' Van der Lende blijven. „Ik ben ooit met Sijtje begonnen en ik wil in Turijn ook graag met haar eindigen", zei De Loor, die na de Spelen in Turijn waar schijnlijk stopt. Mogelijk gaat ze verder met een eigen ploeg. „Er zijn twee grote sponsors geïnteresseerd. Ik zou een begeleidende functie kun nen vervullen." De gouden medaille bracht ook andere voordelen met zich mee. LONDEN - John Terry, aanvoerder van Chelsea, is door zijn collega's in het Engelse profvoetbal gekozen tot Spe ler van het Jaar. De veelzijdige verdediger troefde in de uitverkiezing zijn ploeggenoten Lampard en Cech af, als mede de winnaar van vorig jaar Thierry Henry (Arsenal) en de eveneens genomineerde Steven Gerrard (Liverpool) en Andrew Johnson (Crystal Palace). Wayne Rooney (19) van Manchester United werd tot Ta lent van het Jaar gekozen. Hij kreeg meer stemmen dan onder anderen Arjen Robben van Chelsea. De voormalige aanvaller van FC Groningen en PSV werd als enige Neder lander wel opgenomen in het Team van het Jaar uit de Premier League. ANP LONDEN - Het jeugdige Nederlandse voetbaltalent Quin- cy Owusu-Abeyie van Arsenal is gisteren gearresteerd. De politie van Londen verdenkt de negentienjarige aan valler ervan dat hij in de nacht van zondag op maandag betrokken was bij een vechtpartij buiten de deuren van Cafe Royal in hartje Londen. Owusu-Abeyie zou een van de vier mannen zijn geweest die het met elkaar aan de stok kregen. Een man raakte ge wond aan het hoofd en moest naar een ziekenhuis voor be handeling. De andere twee betrokkenen zijn ook aange houden, meldde de politie. Owusu debuteerde in oktober 2003 in het eerste van Arsenal. Daarvoor speelde hij bij de jeugd van Ajax. Hij behoort tot de jeugdselectie van het Nederlands elftal, dat komende zomer in eigen land het WK onder twintig jaar afwerkt. ANP/AFP BERGEN - De Belgische voetbalclub Bergen heeft trainer Jos Daerden gisteren op straat gezet. De oud-internatio nal is dit seizoen al de achtste coach in de hoogste divisie van het Belgische betaald voetbal die zijn werk niet mag afmaken. Bergen ontsloeg kort na het begin van de compe titie in oktober al trainer Sergio Brio. Daerden werd aan gesteld als zijn vervanger, maar ook hij kreeg het ploete rende Bergen niet aan de praat. Daerden betaalt nu de tol, ook al won Bergen zaterdag van Westerlo (3-2). ANP EMMEN - Jan van Dijk is ook volgend seizoen werkzaam in het betaalde voetbal. De 48-jarige trainer treedt in dienst van eerste-divisieclub Emmen. De oud-prof van FC Groningen en Go Ahead Eagles tekende gisteren een contract voor drie jaar. Van Dijk werd eerder deze maand ontslagen bij RBC Roosendaal. Daarvoor werkte hij als hoofdcoach bij Helmond Sport en FC Groningen. Van Dijk volgt bij Emmen Jan Olde Riekerink op, die een an dere functie in de voetballerij ambieert. ANP BREDA - Sander van Gessel van FC Groningen tekent vandaag een vierjarig contract bij NAC Breda. De mid denvelder (28) moet alleen nog medisch gekeurd worden. De huidige aanvoerder van Groningen is mondeling ak koord met de Brabantse eredivisieclub. Van Gessel ver trekt transfervrij uit Groningen. ANP asley het beweeglijke spitsenkoppel van de Eindhovense club vormen. De Koreaan Park moet de spelopbouw van de tegenstander zoveel mogelijk ver storen en indien mogelijk Beasley en Far fan voorin assisteren. ANP Vermoedelijk opstelling PSV: Gomes; Ooijer, Alex, Bouma en Lee; Van Bom mel, Vogel, Park en Cocu; Farfan en Be asley. Barbara de Loor, regerend wereldkampioen op de 1000 meter, rijdt konrend seizoen bij de VPZ-ploeg weer onder de vleugels van haar schaatsmoeder Sijtje van der Lende. foto Vincent Jannink Een Utrechts bedrijf gaf haar bijvoorbeeld een laserbehande ling voor de ogen cadeau. En ook mag ze nu voor haar linker been een privé-sponsor zoeken. „Vorig jaar was ik gefrustreerd om de logo's, nu kreeg ik die ruimte als toetje voor mijn we reldtitel." Welke naam haar been gaat sie ren, is nog niet bekend. „We zijn nog in onderhandeling", zei De Loor gisteren. Mallorca Heel veel verandert er niet in de trainingssituatie van Barbara de Loor. De afgelopen twee jaar- voegde ze zich in Inzeil bij het team van Anni Friesinger en coach Markus Eicher, maar trainde ze in Nederland al veel mee met de ploeg van Sijtje van der Lende. „Dat verandert niet. Op 7 mei ga ik naar Mallorca voor een trainingskamp met An ni en haar team", zei De Loor. „In november schuif ik bij de wereldbekers in Noord-Ameri- ka ook weer bij ze aan. Alleen mag Marcus me niet coachen van de Duitsers." Verder maakt De Loor gebruik van de facilitei ten die de VPZ-ploeg haar biedt. Door de komst van de in woonster van Heerenveen heeft het team op slag de B-status ge kregen. „Dat betekent dat ze bij internationale wedstrijden twee sponsor-plekken op het pak heb ben", wist topsportcoördinator Ab Krook van de KNSB. Boven dien mag er een eigen coach mee naar internationale wedstrij den. GPD door Alexander van Eenennaam BREDA - De directie van NAC Breda heeft de eigen spelers en de technische staf een officiële waarschuwing gegeven. Aanleiding voor de unieke maat regel is volgens een mededeling van de club het gebrek aan in stelling en beleving, dat duide lijk zichtbaar was tijdens de der by tegen Willem II. Die thuis wedstrijd werd zondag met 2-1 verloren. Ook werd het een aantal voetbal lers kwalijk genomen dat ze na het duel tegen de gewoonte in niet verschenen in het sponsor en supportershome. Bovendien hebben de spelers Anthony Lur- ling en Ali Boussaboun een boe te gekregen voor wangedrag richting de eigen supporters, al dus de clubdirectie. Lurling maakte zondag na de ge lijkmaker tegen Willem II een obsceen gebaar naar de aan hang. Boussaboun stak enkele keren provocerend zijn duim op. Dat gedrag is volgens de mede deling van de club volstrekt on acceptabel en past niet bij NAC. Beiden moesten van de club in het openbaar hun excuses aan bieden. Dat deden ze gistermid dag via de website van de eredi visieclub uit Breda, die op de ranglijst de veertiende plaats in neemt. ■Het bestuur van NAC heeft inge stemd met de opgelegde maatre gelen. De directie voerde giste ren overleg met de technische staf en de spelers. Daarin is hen de sanctie meegedeeld en is afge sproken er verder niet meer over te praten met de pers. Volgens NAC zijn extra maatre gelen in het voor-uitzicht gesteld indien er bij de komende wed strijden geen verbetering op treedt. Wat die maatregelen precies in houden, is niet bekendgemaakt. De supporters van NAC lieten zondag tijdens het duel met Wil lem II duidelijk blijken dat het krediet van hun favorieten op raakt. 'Lokhoff, rot op', moest trainer Ton Lokhoff enkele ke ren horen. ANP DUSSELDORF - Een farmaceu tisch bedrijf in het Duitse Biele feld neemt met een nieuw mid del tegen haaruitval geen risico. De revolutionaire shampoo geeft op het etiket een waarschu wing aan kalende topsporters. Het product bevat cafeïne. Dat middel staat weliswaar al twee jaar niet meer op de lijst van ver boden middelen van het interna tionale antidopingbureau (Wa- da). Maar een te hoge cafeïne- spiegel wordt nog altijd als „mo gelijk misbruik" gezien. Van daar de melding. ANP van onze sportredactie LONDEN - Jenson Button is nog altijd niet zeker van de der de plaats in de Grote Prijs van San Marino die zondag in Imola werd verreden. De internationale autosportfede ratie FIA gaat in beroep tegen het besluit van de baancommis sarissen dat het gewicht van de bolide van de formule-1-cou reur in orde was. Het gewicht van de BAR-Honda zou na de race onder de vereiste 600 kilo hebben gelegen. De au to is met en zonder brandstof ge wogen door de commissarissen. Het beroep van de FIA dient op 4 mei in Parijs. Vier dagen later staat in Barcelona de Grote Prijs van Spanje op het program ma. Als Buttons prestatie alsnog de prullenbak ingaat, is de derde plaats van Imola voor de Oosten rijker Alexander Wurz. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 53