zc }oel III wil ontsluiting zuidkant Super in Lewedorp blijft open Marconistraat Goes blijft deze week toch open GroenLinks Goes wil niet meer besloten vergaderen akantieXperts* 'MIDDELBURG rosa iidernemers vinden bereikbaarheid bedrijventerrein grootste zorg ïumpot levert er huisjes aan Paardekreek schrokken lorrijder moet ade betalen Zwanenhalzen van staal WOZ-waarde huizen gestegen Kamer pleit voor harde aanpak NS Kabouterbeeld van graf gestolen zeeuwse almanak Vloerbedekking ^e: 0113-315649 f.pzc.nl jlredactie@pzc.nl bus 31.4460 AA Goes srtentie-exploitatie: _l en Midden-Zeeland: 0113-315520; L-Vlaanderen: 0114-372770; enaal: 020-4562500. n 26 april 2005 Segeersstraat 24, tel. 0116-6501Ö6 rosa.middelburg@vakantiexperts.nl Ook vestigingen in Goes, Heinkenszand en Kapelle. voor ieder wat wils! editie Bevelanden-Tholen Frank Balkenende S - Ondernemers aan de wensen een betere ont- jjgvan het Goese bedrijven- sin. In de spits is het moei- lt A. Fokkerstraat op te ko- Daarom leeft het idee een •nding te maken met het jrenzende bedrijventerrein IL Poel III is het kleinste en fraaie bedrijventerrein in De gemeente overweegt bedrijventerrein volgend op te frissen. Het gaat om iopige ideeën, waarvoor ;sn geld opzij is gezet. Het Sevan burgemeester en wet- beslist deze week of de Hl al dan niet moet worden aapt. ibedrijven is de bereikbaar- momenteel de grootste Directeur H. Rijk van Sko- ?n Daihatsu-dealer Auto noemt de aansluiting op de ikkerstraat een flink knel l's Morgens rond acht uur middags rond vijven kom luwelijks het bedrijventer- ;l Dat geldt trouwens ook auto's die van het benzine- bn aan de overkant van de sony Fokkerstraat de weg lillen draaien. Ik heb nooit spen dat de gemeente daar rotonde heeft neergelegd." pleit voor herstel van de met het buurterrein II, aan de zuidzijde van de I. Dat 'achterommetje' is illeen een fietsverbinding. kunnen we via de Poel II anste normaal de Anthony irstraat op en zijn we be reikbaar. Bovendien heeft imeente ons, toen we ons 1984 vestigden, beloofd dat die verbinding er zou ko men." Ook eigenaar K. Yuen van Tech Care Resale Copiers, een bedrijf dat kopieermachines im- en exporteei't, pleit voor een verbinding 'achterom'. „In de spits is het lastig de door gaande weg op te komen, maar je kunt toch moeilijk de Antho ny Fokkerstraat vol rotondes gooien?" Een woordvoerder van verf- groothandel Luijten-WZ BV sluit zich bij het pleidooi aan. Wat hem betreft mag ook de en tree worden verfraaid. Daar staan een paar loodsen leeg. Het geheel maakt een verpauperde indruk. Uitstraling is belangrijk voor autodealers. Veel zijn al naar de Poel II verkast om 'op zicht' langs de snelweg te zitten. Rijk is niet van plan dat voor beeld te volgen. „Dat is duur en bovendien moet je eerst je be drijfspand zien te verkopen. Als dat niet zo snel lukt, staat het weer een tijdje leeg en dan ver paupert het bedrijventerrein ver der." Als er geld wordt uitgegeven, dan aan de verbindingsweg en een betere bewegwijzering naar bedrijven, vindt Rijk. Yuen sluit zich aan. „Ik zit hier prima, de straat is lekker breed en ik heb geen behoefte aan mooi groen en zo." Dat de straten er het uiterste vergen van je autovering, nemen de ondernemers op de koop toe. Yuen; „Ze hebben de straten al enkele malen opnieuw gelegd, maar ja, het blijft poelgrond. De boel verzakt telkens weer." [GENE - Timmerfabriek uumpot uit Sint-Maartens- legint deze week weer met weren van vakantiehuizen Villapark De Paardekreek rtgene. ideze maand sleepte de di- ivan de timmerfabriek pro- nlwikkelaar Ecoparks van pantiepark voor de rech- pdat die huisjes afnam bij Edere leverancier. In het putract tussen de twee par- staat dat De Pluumpot alle huizen op het park stelde de timmerfa- het gelijk, maar Eco- sging toch door met het af- pbij de concurrent. De in- f- voor vakantiehuisjes in pe is groter dan verwacht barks wil de huizen snel- b'aatst hebben dan het be- Sint-Maartensdijk ze directeur T. Muller van rnmpot is er na onderhan- 8 een overeenkomst be- j waardoor zijn bedrijf nu 'dleen vakantiehuizen ver- i Omdat er ondertussen huizen zijn geleverd ;'-e andere firma, komt er een rechtszaak. Muller schade van de misgelo- iazet verhalen op de ont- Saar. ÏLBURG - De Middel- i politierechter F. van He- Meeuwis vond gisteren btigjarige inwoner van schuldig aan de vernie- een auto maar ze legde straf op. uitspraak hield ze reke st de rol van de automobi- k automobilist haalde op jtember vorig jaar in Goes 'e in toen een motorrijder P de linkerweghelft tege- Die schrok, remde, jna van zijn motor en gaf tegen de auto. schrikreactie", had de b-egd. „De politie heeft het voorval zien ge- 11 merkte de politierech- werd wel ver tot het betalen van de -664 euro. GOES - Vier stalen zwanenhalzen torenen hoog boven het nieuwe, natuurstenen plaveisel van de Goese Gro te Markt uit. Als koppen krijgen ze binnenkort lichtar- maturen, die het plein 's avonds sfeervol in het licht moeten zetten. De frivole verlichtingconstructies, met een zitje aan el ke voet, vormen het staartje van de herinrichting van de markt. De terrassen zijn groter geworden en er zijn bomen geplant. Auto's mogen er niet meer parkeren, zodat het straks voor het winkelend publiek een plek om te verpozen wordt. De marktkooplui zullen blij zijn als het half mei is. Dan keren zij, na een maandenlang gedwongen verblijf aan de Oostwal, terug naar hun vertrouwde markt. foto Willem Mieras door Freek Janssen LEWEDORP - De inwoners van Lewedorp kunnen opgelucht ademhalen: supermarkt Attent blijft open. A. Hoek, eigenaar van café-pension De Goede Ver wachting, gaat de zaak overne men. De vier personeelsleden ko men op straat te staan. De supermarkt blijft onder de zelfde vlag varen. Hoek wil nog niet veel kwijt over zijn plannen met de supermarkt, omdat de overdracht deze week nog moet worden afgehandeld De hele vol gende week is de winkel dicht, zodat Hoek wat aanpassingen kan doen. Het bericht dat de enige super markt in het dorp mogelijk dicht zou gaan, zorgde begin dit jaar voor veel beroering in Lewe dorp. Prijzenoorlog Sinds de prijzenoorlog tussen de supermarkten is losgebarsten kan de huidige eigenaar, K. Ver beek, het hoofd niet meer boven water houden. Hij zoekt al een paar maanden naar een overnamekandi- daat.Verbeek kocht de Attent vijf jaar geleden, om twee perso neelsleden van zijn andere su permarkt in Kwadendamme een werkplek te bieden. Tot zijn spijt komt het personeel van de supermarkt nu alsnog op straat te staan. De inwoners van Lewe dorp zijn blij met het behoud van de supermarkt. A. Bouw man, die zijn mededorpsbewo ners in de media opriep om boodschappen te doen in eigen De Lewedorpers houden hun supermarkt, maar de medewerkers raken hun baan kwijt. foto Willem Mieras dorp, vindt het 'gewoon gewel dig'; „Ik hoop dat de mensen de winkel nu voor meer inkopen gaan gebruiken. En niet alleen om vijf voor zes nog even een pakje boter gaan halen, omdat je dat vergeten bent." Ook vice-voorzitter van de dorpsraad A. Traas hoopt dat de supermarkt meer klanten uit het dorp gaat trekken. „Maar je kunt het mensen niet gaan ver plichten. Misschien, omdat het nu bijna afgelopen was geweest, dat mensen zich gaan realiseren dat het belangrijk is om de su permarkt te houden. Vooral voor oudere mensen is het fijn om dichtbij boodschap pen te kunnen doen." De dorpsraad heeft bij de ge meente en woningcorporatie R&B Wonen een idee aange kaart om een grotere super markt in Lewedorp neer te zet ten. Traas: „Er zijn plannen voor nieuwe woningen aan de overkant van de Poststraat, dus er komen een hoop nieuwe inwo ners bij. Je kunt dan best je voor zieningen uitbreiden, door een er grotere winkel bij te bou wen." De nieuwe eigenaar opent zijn zaak op 9 mei. door Inqrid Huibers GOES - De Goese raadsfractie van GroenLinks neemt voor taan niet meer deel aan besloten vergaderingen. De fractie ergert zich al langer aan het feit dat er in Goes de laatste tijd steeds meer 'te pas en te onpas' achter gesloten deuren wordt gediscus sieerd. Dat schrijft de fractie aan colle ga-raadsleden en het college van burgemeester en wethou ders. Dik vier jaar geleden liet GroenLinks al weten alleen bij besloten vergaderingen aanwe zig te willen zijn als minimaal 24 uur van tevoren duidelijk zou zijn waarover gesproken zal worden. Op die manier zou tij dig de afweging gemaakt kun nen worden of een besloten ver gadering al dan niet terecht is. In de praktijk wordt echter bijna nooit van tevoren aangege ven of en zo ja welk onderwerp achter gesloten deuren wordt be handeld. Meestal wordt zoiets kort voor of zelfs pas tijdens een vergadering afgekaart. GroenLinks heeft naar eigen zeggen de afgelopen tijd een paar keer vast moeten stellen dat wegjagen van pers en pu bliek bij een vergadering achter af onzin bleek, omdat er nauwe lijks vertrouwelijke informatie over tafel ging. Dat was bijvoor beeld het geval toen burgemees ter en wethouders de raad een jaar geleden vertrouwelijk hun besluit meedeelden om in be roep te gaan tegen het nieuwe tracé voor de Sloelijn. Afgelopen maand werd er kort na elkaar een paar maal in beslo tenheid gesproken. Eerst over de erfpachtovereenkomst die de gemeente heeft gesloten met, uit bater Libéma van de Zeeland- GOES- De gemiddelde waarde van een woning volgens de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) is in Zee land met meer dan vijftig procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Voornaamste oorzaak van de stijging is de nieuwe taxatie van het onroerend goed door gemeenten met 1 januari 2003 als peildatum. In 2004 bedroeg de gemiddelde waar de van een woning in Zeeland iets meer dan 100.000 euro. Volgens gisteren gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek is de gemiddelde woningwaar- de nu meer dan 150.000 euro. Opvallend is de 'geringe' stijging in de gemeente Middel burg. De woningen daar stegen minder dan veertig pro cent in waarde. Op Noord-Beveland bleef de stijging be perkt tot 47 procent. DEN HAAG - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat minister Peijs (Verkeer) de Nederlandse Spoorwegen op de vingers tikt als die in 2007 snijden in de intercity dienstregeling om de exploitatie rond te krijgen van de Hogesnelheidslij n-Zuid Dat jaar gaan de eerste snelle treinen rijden vanuit Am sterdam naar Brussel en Parijs. CDA-Tweede-Kamerlid Van Hijum zal vandaag, tijdens een debat in de Kamer over de HSL-Zuid, een motie indie nen waarvoor hij de steun claimt van PvdA en WD. Daar in eist de Kamer dat de minister haar steun zal onthou den aan het zogenoemde (jaarlijkse) vervoerplan van de NS, over zaken als de beoogde reizigersgroei en de punc tualiteit (op tijd rijden), als die schrapt in het aantal ic-treinen of -verbindingen. Diverse Kamerleden zijn bezorgd over plannen voor een uitgeklede NS-dienstregeling in 2007 om de duurdere HSL-treinen vol te krijgen. Minister Peijs vindt die vrees voorbarig, maar erkent wel dat er zo'n variant bespi'oken wordt tussen de NS en regionale overheden. Volgens Van Hijum wil de Kamer de spoorwegen 'niet de dienst voor schrijven'. De NS moet naar zijn zeggen de ruimte krijgen, maar de CDA'er wil met de motie een signaal afgeven dat de spoor wegen niet moeten proberen de ic-diensten af te knijpen om de HSL-treinen vol te krijgen. ANP KERKWERVE - Van een kindergraf op de begraafplaats aan de Oudeweg in Kerkwerve is een kabouterbeeldje ge stolen. Het gaat om een kaboutertje zittend op een paddestoel met een dwarsfluit in zijn handen. Vanwege de grote emo tionele waarde vraagt de eigenaar betrokkenen bij de dief stal het beeldje terug te brengen, aldus de politie. Fokkerlaan/ Nansenbaan in het bedrijvengebied en op de Ring baan-Oost, op de kruising met de Louise de Colignylaan en de Noordhoeklaan. Na een valse start, waarbij het autoverkeer zich begin april over één rijbaan moest wurmen, is de verkeersellende in Zuid nu te overzien, dankzij een omleidingsroute over industrie terrein Poel I. Volgens gemeente woordvoerder C. van Belzen is er wel overlast in de spitsuren, vooral aan het eind van de mid dag als veel verkeer Goes ver laat. „Dan kan de wachttijd oplopen tot zeven, acht minuten, maar dat was voorheen toen er ver keerslichten stonden, ook niet veel korter." door Frank Balkenende GOES - De Marconistraat in Goes gaat deze week niet dicht voor autoverkeer. Vorige week meldde de gemeente het tegen deel, maar herroept dat bericht De heringerichte Marconistraat, in de volksmond de meubelbou levard van Goes, is bijna klaar. Deze week worden voorbereidin gen getroffen om de rijbaan te asfalteren. Het aanbrengen van deklaag in de. nacht van maandag op dins dag (2/3mei) en dinsdag op woensdag (3/4mei). Dan is de Marconistraat wel af gesloten. Projectleider J. de Jonge van de gemeente Goes bezweert dat het autoverkeer vanaf de Van Her- tumweg gewoon de Marconi straat kan blijven nemen rich ting Tiendenplein, de westelijke uitvalsweg van Goes. Hij spreekt van een communicatie foutje. Volgens De Jonge is een kortere of langere afsluiting absoluut niet aan de orde. Dat zou vooral in de avondspits tot een ver- keersinfarct kunnen leiden. „Dan maken we de verkeerscir- culatie in Goes nog moeilijker en dat kunnen we dus niet toe staan." Hinder Momenteel heeft het autover keer al hinder van de aanleg van rotondes op de Anthony Minder verkeer Op de Ringbaan-Oost is weinig oponthoud, er komt gewoon minder verkeer langs dan in Zuid. Tijdelijke verkeerslichten hebben de permanente opgevolgd totdat de rotonde klaar is. De wachttijd scheelt niet veel met de oude situatie. Wel zijn de Noordhoeklaan en Louise de Colignlyaan tijdelijk gesloten voor autoverkeer, dat via de Oranjeweg wordt omge leid. Medio volgend jaar wil Goes een rotonde aanleggen op de kruising Ringbaan-West/ Troels- tralaan en Westerstraat. Met het oog op het intensieve fietsver- keer krijgt de rotonde waar schijnlijk twee fietstunnels. hallen. En kort daarna over het verzoek van de Belangenvereni ging Aanwonenden Spoor om op te treden tegen spoorbedrijf Pro Rail. Bij die laatste besloten vergadering verlieten fractie voorzitter A. van Oosten en raadslid R. van den Boorn van GroenLinks voortijdig de zaal. Een uitzondering maakt de frac tie in de toekomst alleen als er achter gesloten deuren over per sonen wordt gesproken. Nee. hij kon absoluut niet mee naar de verjaardag van zijn schoonmoeder. Druk druk, druk. Hij wilde van daag, écht waar, eindelijk de laatste slaapkamer van hun nieuwe woning voorzien van een nieuw stuk vloerbedek king. Ze kon toch wel alleen naar het verjaardagsfeestje? Hij zou dan het tapijt leggen. Vier uur later. De verjaardag was gezellig geweest. Vriendlief Cees lag languit op de bank, met zijn ogen dicht. Een tevreden gesnurk was net hoorbaar. Het tapijtje liet nog jaren op zich wachten. De familie had er wel een nieuwe uitdrukking bij voor 'een tukje doen'. Cees slaapt niet; hij legt een tapijtje...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29