'4% Jaar vol evenementen Zilw 26 Regering ■nHMËHMBMM 2004: Zeer succesvol staatsbezoek aan Thai land, waarbij Nederland se gevangenen worden vrijgelaten. Overlijden moeder en vader. Huwelijk prins Friso, die wegvalt uit lijn troon opvolging. Geboorte eerste kleinzoon, Claus-Casimir. Tweede toespraak tot Europees Parlement in Straatsburg. t/m 14 mei Leesproject 'De Leespiramide' op Curaqao (3) Organisatie: Curasao, Stichting Strix www.strix-edu.org t/m 31 mei Expositie 'Hoedje af voor Koningin Beatrix' te Zeist (3). Organisatie: Abrona (Christelijke organisatie voor mensen met verstandelijke handicap) www.kunstabrona.nl t/m 26 juni Presentatie 'Koninginnedag, de vrolijke chaos van de Amsterdamse vrijmarkt' in het Amsterdams Histo risch Museum (3) Organisatie: Amsterdams Historisch Museum www.ahm.nl t/m 30 september Tentoonstelling 'Wilhelmina, Vorstin in Oorlogstijd (1940-1945)' in het Legermuseum te Delft (3) Organisatie: Legermuseum www.legermuseum.nl t/m 31 oktober Tentoonstelling '25 Vorstelijke momenten' in Buren (3). Organisa tie: Museum Buren en Oranje t/m 30 november Jaar van het Kasteel (3). Organisa tie: Nederlandse Kastelenstichting www.jaarvanhetkasteel.nl t/m 30 november Particuliere tentoonstelling met herinneringsvoorwerpen en documen tatie in 's Gravendeel (3). Organisa tie: Oranje Museum 's Gravendeel tot eind 2005 Expositie herinneringsborden in het teken van het Koninklijk Huis te Delft (3) Organisatie: Koninklijke Porceleyne Fles www.royaldelft.nl t/m 31 januari 2006 Theatervoorstelling 'Hoezee! De Koninklijke Karavaan' door Quk's Theaterprodukties. Vanaf 4 jaar (3) www.guks.nl en www.alleskids.nl april Winkler Prins Encyclopedie van het Koninklijk Huis (3). Organisatie: Uitgeverij Het Spectrum www.winklerprins.com 27 april Symposium 'De Oranjes in het persoonlijk moment' in Amsterdam (3). Organisatie: Geschiedkundige Vereniging Oranje-Nassau en Bond van Oranjeverenigingen www.oranjebond.nl 28 april Presentatie herdenkingsmunt van 10 euro in Utrecht. Vanaf 29 april op postkantoren te koop (1). Organisa tie: De Koninklijke Munt www.knm.nl 28 april Speciale Anno-bijlage in Spits (3) Organisatie: Anno www.anno.nl 29 april Amsterdam: Aanbieding Nationaal Aandenken en Concert op de Dam (1Organisatie: gemeente Amster dam www.amsterdam.nl 29 april Presentatie van het boek Beverwijk Oranje - Beatrix 25 jaar Koningin (3) Organisatie: Spruit Public Relations, Beverwijk www.spruitpr.nl 29 april t/m 7 mei Koninginnedagviering in Makkum (3) Organisatie: Koninginnevereniging Makkum 29 april t/m 8 mei Tentoonstelling, koor en speurtocht in Benidorm, Spanje (3) Organisa tie: Stichting 'Nederlands Oranje feest Benidorm' 29 april Prijsuitreiking teken- en schilderwed strijd tijdens Koninginnedagreceptie in Sydney, Australië (3). Organisa tie: Nederland Consulaat-Gene raal Sydney, Australië i.s.m. SBS Radio wwvy.netherlands.orq.au en www.sbs.com.au/dutch 30 april Den Haag: Bijzondere Verenigde Vergadering van de Staten-Generaal; Aubade; Koninginnedag in Schevenin- gen (1Organisatie: EK en TK, Gemeente Den Haag www.denhaaq.nl 30 april Aanbieding Jubileumpostzegel in Den Haag (1) www.tpqpost.nl 30 april Start jubileumprogramma op de Nederlandse Antillen en op Aruba: Un Kanto pa Lareina op het Fort plein, Koninginnemarkt met bijzonde re aspecten, Feest en spel in de barrios (wijken), religieuze dankdien sten; uitgifte herdenkingspostzegels (1). Organisatie: Comités op de Nederlandse Antillen en Aruba www.25jaarkoninginbeatrix.an 30 april Expositie 'Het Koningshuis' op Aruba (1) Organisatie: Institutodi Cultura 29 april t/m 1 mei Koninginnefeesten in Ierland, Rus land, Chili, Mexico, Griekenland, Portugal (Algarve), Dubai Noorde lijke Emiraten, Venezuela en Austra lië (3). Organisatie: Diverse Nederlandse Verenigingen in het Buitenland 30 april t/m 22 mei Straattheaterfestival 'Via del Mondo' in het teken van straatkinderen wereldwijd (3). Organisatie: Mu ndial Productions www.viadelmondo.nl 30 april Unicefproject 'Deel je geluk op Koninginnedag'. Landelijke vrijwilli- gersactiviteit (3) Organisatie: Uni cef Nederland www.unicef.nl 30 april tot eind mei Expositie 'Borstbeelden van de Koningin' in Sliedrecht (3). Organi satie: Gemiva SVG Groep www.gemiva-svo.nl 30 april t/m 31 december Rondreizende tentoonstelling '25 tronen voor Beatrix' (3). Organisa tie: Stichting Regentenkamer www.25tronen.nl 30 april tot eind juni Koninginnedag in Zutphen 'Zilveren feest met een gouden randje' (3). Organisatie: Stichting Koninginne dag Zutphen www.koninginnedagzutphen.nl vanaf 30 april Webpresentatie over Koningin Beatrix door de Koninklijke Biblio theek (3) Organisatie: Koninklijke Bibliotheek www.hetgeheuqenvannederland.nl en www.kb.nl 30 april t/m 31 mei Radio- en ATV- verbindingen met roepnamen PI25BEA en PI25TRIX (3). Organisatie: Vereniging van Radio Zend Amateurs (VRZA) www.vrza.nl 30 april t/m 31 mei Expositie -100 kunstenaars verbeel den hun visie op de regeringsperiode van Koningin Beatrix (3). Organisa tie: Stichting van de Schilderkunst www.thewinstongroup.nl Half mei t/m december Onderwijstraject (1) Organisatie: Stichting Leerplan Ontwikkeling mei Expositie portretten van de Koningin te Amsterdam (3). Organisatie: Gallery Donkersloot www.qallerydonkersloot.nl mei t/m augustus Nederland ontmoet. Organisaties gaan bij elkaar op bezoek (3). Organisatie: Oranje Fonds www.nederlandontmoet.nl 2 mei Lezing en forumdiscussie over het functioneren van de monarchie in Griekenland (3). Organisatie: Nederlandse Vereniging in Grieken land www.nederlandsevereniqinq.gr 4 t/m 8 mei Manifestatie in Esch van diverse plattelandsgemeenten in Europa (3) Organisatie: Stichting Esch Tref punt in Europa (gemeente Haaren) 5 mei Koninginnedagviering in Dubai (3) Organisatie: Nederlandse Vereni ging Dubai Noordelijke Emiraten www.nlvdubai.nl 12 dagen in het voorjaar Sportief Tour. Jongeren met en zonder handicap sporten met de selectie betaald voetbal van bekende clubs (3). Organisatie: Pluryn Werkenrode Groep Werkenrode Groep www.denees.nl en www.cruyff-foundation.orQ 7 mei Amsterdamse Vrijmarkt in Washington (3) Organisatie: Nederlandse Vereniging te Washing ton, DC www.DCDutch.org 8 mei t/m juli Expositie 'De Kroon op het werk' te Scherpenzeel (3). Organisatie: Expoline kunstuitleen galerie www.expoline.nl 12 mei Provinciebezoek Groningen (2) Organisatie: Provincie Groningen 14 mei 'Ken je Wilhelmus'. Boekje over ons volkslied (3). Organisatie: Uitge verij Groen, onderdeel van Jong bloed uitgeversgroep te Heerenveen wwwjongbloed.com 20 mei Provinciebezoek Utrecht (2) Organisatie: Provincie Utrecht 20 mei Bijeenkomst van FORUM, Instituut Koninginnnedag 1998. Koningin Beatrix wordt voor paleis Het Loo opg< voor Multiculturele Ontwikkeling (3) Organisatie: FORUM www.forum.nl 22 mei Oranje Straat Feest in Moskou (3) Organisatie: Nederlandse Vereni ging in Moskou www.nvm.ru 23 mei 'Vrouwen Mondiaal'. Een ontmoe ting tussen binnen- en buitenlandse prominente vrouwen (3). Organisa tie: De Nederlandse Vrouwenraad www.nederlandsevrouwenraad.nl, www.genderenduurzaamheid.nl en www.womenforwater.nl 24 mei Provinciebezoek Limburg (2) Organisatie: Provincie Limburg 26 mei Poëziegala als afsluiting van gedich tenwedstrijd 'Het Gedicht' in Utrecht (3) Organisatie: Stichting AGO www.hetgedicht.nl 27 mei Jubileumavond in Staphorst (3) Organisatie: Oranjevereniging Staphorst 28 mei St. Jorismarsen in Oegstgeest. Wandelevenement van Scouting (3) Organisatie: Stichting Scouting Oegstgeest 28 en 29 mei Open dagen van Koninklijke Land macht in Arnhem (3). Organisatie: Ministerie van Defensie, Chef Defen siestaf www.landmacht.nl vanaf 29 mei Geschiedenissite met informatie over het Koningschap in Nederland (3) Organisatie: Anno www.anno.nl 29 mei Symposium 'Koningin Beatrix en de Nederlandse vormgeving' (3) Organisatie: Premsela, Stichting voor Nederlandse vormgeving www.premsela.org 1 juni Werkconferentie van de Nederlandse Vrouwen Raad (3) Organiatie; De Nederlandse Vrouwenraad www.nederlandsevrouwenraad.nl. www.genderenduurzaamheid.nl en www.womenforwater.nl Verspreid over het hele jaar, soms zelfs doorlopend tot in 2006, zijn er tal van evenementen waarbij vaak op een of andere wijze wordt ingehaakt op het jubileum van koningin Beatrix. Alle genoemde activiteiten hebben één ding gemeen: ze hebben toestemming het officiële logo van de Stichting Nationaal Comité Zilveren Regeringsjubileum Koningin Beatrix te voeren. Het comité werd vorig jaar door het kabinet ingesteld voor de voorbereiding van het programma. In janua ri werd het globale overzicht gepresen teerd, begin deze maand is het uitgebrei de programmaboek verschenen. Verder staat alle infor matie op de website van het comité: www.25jaarkoninqin- beatrix.nl. Van nog niet alle evenementen is alles al precies bekend. Uiteraard wordt de website van de stich ting voortdurend geactualiseerd en kan ook worden gekeken op de website van de organisator. Achter elke naam van een evenement staat een 1, 2 of 3. De stichting wil zo het type activiteit onder verdelen. Het geeft geen aanduiding van het belang. De activiteiten met een 1 liggen op natio naal niveau, die met een 2 betreffen de bezoeken van de koningin aan de provincies en de Nederlandse Antillen en Aruba en die met een 3 zijn particuliere initiatieven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 26