Regeringsjubileum 1980-2005 Majesteit, wilt u een harinkje? Tussen Beveland en Zeeuws-Vlaanderen Naar de Nieuwe Kerk voor de awards Herdenken bij het lAiatersnoodmonument Recentste bezoek aan Zeeland Middelburg, 8 juni 2002 Om de twee jaar komt koningin Beatrix naar Middelburg voor de uitreiking van de Four Freedom Awards. Ze deed dat voor het eerst in 1992, toen ze haar moeder, prinses Juliana, vergezelde. In 1994 was alleen Juliana bij de tweejaarlijkse uitreiking van de vijf vrijheidsmedailles aanwezig; in 1996 waren moeder en dochter voor het laatst samen in Middelburg. In 2002 is voor het eerst ook prinses Maxima (links op de foto) bij de uitreiking van de Four Freedom Awards, foto Lex de Meester Vlissingen, 25 augustus 1998 Vishandelaar Henk Marijs uit Arnemuiden probeert koningin Beatrix over te halen een haring te proeven uit zijn kraam in Vlissingen. Beatrix brengt deze dag een werkbezoek aan Terneuzen, Vlissingen en de Walcherse dorpen. Ze doet daarbij onder meer ook het bezoekerscentrum van het Verdronken Land van Saeftinge en de bouwput van de Westerscheldetunnel aan. foto Ruben Oreel Middelburg, 31 augustus 2004 Koningin Beatrix zwaait naar werknemers in het stadskantoor van Middelburg. De koningin komt net aan om het nieuwe kantoor officieel te openen. Eerder was ze op de markt in de stad om de Roosevelt Academy te openen. Het bezoek van koningin Beatrix op 31 augustus 2004 is het recentste bezoek aan Zeeland. foto Ruben Oreel Ellewoutsdijk/Terneuzen, 14 maart 2003 Ouwerkerk, 1 februari 2003 Koningin Beatrix staat voor het watersnoodmonument in Ou werkerk. Het is koud en het sneeuwt deze herdenking van de ramp van 1953. Tientallen mensen staan te kleumen bij de caissons van Ouwerkerk. De meeste mensen volgen het be zoek van de koningin via de te levisie. Kunstenaar Gust Ro- mijn begeleidt koningin Bea trix en premier Balkenende naar zijn monument. Daar wordt een krans gelegd. Eerder vandaag deden koningin en premier hetzelfde op de begraaf plaats van Oude Tonge. foto Robin Utrecht/ANP Koningin Beatrix praat in de Westerscheldetunnel met Neeltje Suzanna Louwerse, naamgeefster van één van de tunnelboren. Zojuist heeft de koningin met een druk op de knop de Westerscheldetunnel geopend. De onderwaterverbinding tussen Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen is na jaren werk en ondanks tegenslagen toch nog op tijd klaar. Om half twaalf 's avonds wordt de tunnel opengesteld voor verkeer. De opening van de tunnel betekent het einde van de oude verbindingen over de Westerschelde, verzorgd door de veerboten van de Provinciale Stoombootdiensten. Tussen Vlissingen en Breskens blijft alleen nog een fietsvoetveer varen, foto Ed Oudenaarden/ANP 2002: Huwelijk prins Willem-Alexander met Maxima Zorreguieta. Tekent nieuwe wet op het koningschap, die bepaalt dat leden van het Koninklijk Huis, met ingang van de nieuwe generatie familie, tot in de tweede graad van de koning moeten zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21