Cabinet stemt in met W W-ad vies Twintigste kaper bekent schuld IK? Premier foldert voor Europese grondwet Idtf Moeder en kinderen door vader vermoord Banen index PZC oorstellen Sociaal-Economische Raad krijgen groen licht heldedijken nniet ilig genoeg 16° Q J 7 ZO 3 Droog pden. wolkenvelden, maar tot de avond Maximumtemperatuur omstreeks 16 Zwakke tot matige zuidoostenwind. je iaargang no. 95 „dag 23 april 2005 nummer 1,75 Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.ni i^Marijn van der Pas [N HAAG - Het kabinet rfl gisteren het advies de Sociaal-Economi- Raad (SER) over de uwe WW overgenomen, iel nieuwe stelsel ontvan- mensen minder lang uitkering. De hoogte irvan stijgt wel in de eer- maanden. Het kabinet it zo het aantal mensen iWW te beperken. de ingrepen in de WW ibetkabinet ook het ontslag- versoepelen. Het wil af het principe dat werkne- KQjehet laatst zijn aangeno- meen bedrijf, er in slechte Walseerste uitvliegen. afspiegelingsbeginsel, ibij ontslagen meer ge- ed worden over de leeftijds- «oneen in een bedrijf, zal mm hoofdregel worden", zei ster De Geus van Sociale in een toelichting. „De ïgestelde ingrepen leiden er- dat de WW meer een brug twee banen wordt." In SER-plan moeten mensen aal 26 van de laatste 36 hebben gewerkt voor een -uitkering. Op dit moment 26 van de laatste 39 jen In de eerste twee maan- krijgt deze werkloze een uit ing van 75 procent van het stverdiende salaris. Daarna maand 70 procent van ten pakt de hoogte van de WW daarmee hoger uit. Wel gaat de duur van de uitkering voor hen omlaag van een half jaar naar drie maanden. Werknemers die langer dan vier jaar aan de slag waren, krijgen daarna voor ieder gewerkt jaar een maanduitkering van 70 pro cent erbij. De WW-uitkering gaat maximaal drie jaar en twee maanden duren tegen vijf jaar nu. De vakbonden en de werkgevers organisaties in de SER hebben bedongen dat gouden handdruk ken en afvloeiingsregelingen buiten schot blijven. Het plan van het kabinet om ontslagver goedingen te korten op de uitke ring gaat niet door. Verder geeft het SER-plan men sen die na hun 50ste werkloos worden, na afloop van hun WW een uitkering op bijstandsni veau. Zij hoeven niet eerst hun eigen huis op te eten of hun spaargeld aan te spreken. Bij mensen die na hun 60ste werk loos worden, telt ook het inko men van hun partner met mee. Het gaat hierbij om tijdelijke re gelingen. Werkgeversorganisatie VNO- NCW is 'verheugd' dat het kabi net het SER-advies heeft overge nomen. Het midden- en kleinbe drijf, MKB-Nederland, reageert kritischer omdat het voorstel om de WW geleidelijk voor een deel uit belastingen te gaan beta len in eerste instantie niet wordt overgenomen. Het kabi net gaat dat wel onderzoeken. Nu brengen de sociale partners de WW-premies volledig op. Op dit moment kan een WW-uit kering worden geweigerd, als de werknemer door zijn eigen schuld op straat komt te staan. De SER wilde deze toets in het vervolg beperken tot mensen die op staande voet worden ontsla gen. Het kabinet wil daar echter niet aan. ANP r jongeren en uitzendkrach- irRinus Antonisse ES - De zeeweringen langs esterschelde moeten op een aantal plaatsen worden erkt. Ze zijn al op korte ter- niet veilig genoeg meer. langs de Oosterschelde doet dit probleem voor. blijkt uit een toetsing van de toehappen Zeeuwse Eilan- len Zeeuws-Vlaanderen. Het om een 'beheerdersoor- Over de precieze veilig- teen die de komende tijd deScheldedijken gaan gel- bestaat nog geen duidelijk- Rijk moet de nieuwe pngspunten nog vaststellen, uitlopend daarop hebben waterschappen zelf onderzoe en die wijzen uit erlangs met name de Wester se in de nabije toekomst 'moet gebeuren om achter- inwoners tegen de zee :eimd te houden. Daarbij laandevan de huidige veilig- csnorm van een overstro- pkans van eenmaal in de duizend jaar. en ander heeft onder meer ^ken met klimaatverande- (en daardoor sneller stijgen- Rterhoogten. met de hoogte ®ergie van de golven en de J' van de wind. In de Wes- tikt de zeespiegelrij- ®tra door vanwege de al- voortgaande verdieping :ce vaargeul. waterschap Zeeuwse Ei- gaat het langs de noord van de Westerschelde om Ellende dijkvakken, die sa- een lengte van ongeveer tfnkilometer hebben, toehap Zeeuws-Vlaande- eeeft het beheerdersoordeel Waf; dat komt in de loop MOS Duidelijk is al wel dat to aantal plekken langs de Kever van de Westerschelde ^kmg noodzakelijk is. :e' Oosterscheldegebied is tos waterschap Zeeuwse Ei- to sprake van een vergelijk- ^atuatie. Daar hoeft echter Ween aan (flinke) dijkver- ^gen te worden gedacht, kleine aanpassing van sluitingsregiem van de 'vloedkering in de Ooster se kan daar de veiligheid worden gehouden. 'na 15 'beweringen vergen "eel werk =6 door Frank Hendrickx DEN HAAG - De campagne voor de Europese grondwet is begonnen, en dat hebben de achteloze burgers op de terrasjes van het Haagse Plein gisteren geweten. Pre mier Balkenende deelde na het kabinetsberaad folders uit met een samenvatting van de constitutie. Ieder tafeltje dat hij aandoet, wordt omringd door een zwerm lijfwachten, fotografen, cameramensen, journa listen en woordvoerders. Een wespenplaag in hartje zo mer is er niets bij. „Gaat u stemmen?", is steevast de openingszin van de premier. Als de reacties op de terras jes representatief zijn, zal de opkomst tijdens het refe rendum op 1 juni niet tegenvallen. Bijna iedereen gaat stemmen, en bijna iedereen gaat vóór stemmen. Voor de twijfelaars legt Balkenende het nog eens uit. „Als we een veiliger Europa willen, als we meer banen willen, als we de boel slagvaardiger willen maken, dan moeten we voor stemmen." Dezelfde boodschap verkondigen Kort nadat het familiedrama in Zoetermeer bekend is geworden, verzamelen buurtbewoners zich met hun kinderen in de speeltuin achter de woning van de slachtoffers. foto Remco Suiker/ANP van onze redactie binnenland ZOETERMEER - De 31-jarige Zoetermeerse vrouw en haar twee dochters van vijf en drie jaar, die sinds maandag 11 april werden vermist, zijn vermoord. De echtgenoot heeft donderdag avond bekend zijn gezin op 6 april om het leven te hebben ge bracht. Dat werd gisteravond tij dens een persconferentie van het Openbaar Ministerie bekend gemaakt. De lichamen van de drie werden gistermiddag gevon den. Ze waren begraven. De verdachte heeft tegen de poli tie verteld, hoe hij de slachtof fers om leven heeft gebracht. In het belang van het onderzoek doet de politie hier geen medede lingen over. Het motief is nog on bekend. De Zoetermeerse Clau dia en haar dochters Marieke en Charlotte werden vorige week maandag door de echtgenoot als vermist opgegeven. De politie hoorde de man uitgebreid maar zag hem toen nog niet als ver dachte. Toen in de loop van het onderzoek bleek dat het alibi en bepaalde punten in zijn verkla ring niet klopten, besloot de po litie tot een sporenonderzoek in de woning. Tijdens dat onder zoek vonden rechercheurs bloed sporen in de slaapkamers en in de kofferbak van de auto. ANP van onze redactie buitenland ALEXANDRIA - Zacarias Moussaoui heeft gisteren voor een federale rechter in de Vere nigde Staten schuld bekend aan de in totaal zes aanklachten rond zijn betrokkenheid bij voorbereiding van de aanslagen van 11 september 2001. De zoge noemde 'twintigste kaper' loopt nu een grote kans dat hij de doodstraf krijgt. De advocaten van de 36-jarige hadden eerder gisteren juist ge zegd dat hun cliënt geestelijk niet in staat zou zijn schuld te bekennen. De Fransman van Ma rokkaanse afkomst heeft dat ad vies kennelijk genegeerd, aldus Amerikaanse nieuwszenders. De aanklachten tegen Mous saoui hebben betrekking op on der meer terroristische activitei ten, kaping en moord. De verdachte, die zijn rechts zaak al lange tijd traineert met steeds nieuwe en vaak bizarre verzoeken en klachten, onder streepte overigens dat hij niet di rect bij het complot van 11 sep tember was betrokken, maar bij het bredere complot van Al Qae- da om 'vliegtuigen als wapens të gebruiken'. Naar eigen zeggen was Moussaoui bezig met een training om met een Boeing het Witte Huis te kunnen treffen, be richtte nieuwszender CNN. De schuldbekentenis was overi gens geen onderdeel van een ak koord met het Openbaar Minis terie. Het is in de VS niet onge woon dat een verdachte schuld bekent in ruil voor het uitblij ven van een doodstraf. Het OM moet nu overigens nog wel be wijzen overleggen, want alleen een schuldbekentenis is niet vol doende voor een rechterlijk doodvonnis. Rechter Leonie Brinkema zei gis teren dat ze de verdachte 'volle dig competent' achtte om een uitspraak te kunnen doen over (Advertentie) Alles weten over de Hogeschool van Utrecht? Bezoek onze open dag op 28 april van 16.00 - 20.00 uur. Hogeschool Meer weten? Kijk op www.hvu.nl van utrecht Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 26 katern 2 Wietpaleis als uithangbord Chaos in Mortiere Viooltjes op het menu Klaar voor de Nacht van de kart Koninklijke tour Varia: 2: Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7 en 8; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 16, 17 en 18; Reportage: 19, 20, 21, 23 en 25; Wonen: W1, W2, W3 en W7; Trends: W9 en W11; Jong: W12 en W13; Reizen: W15, W16 en W17 (Advertentie) Laagste p rij sga ra ntie Nog plaatsen voor de meivakantie Kijk op: www.turkije.nl of Premier Balkenende roept mensen op straat en op het terras in Den Haag op om tijdens het referendum op 1 juni voor de Europese grondwet te stemmen. Hij doet dat, terwijl hij samen met enkele bewindslieden samenvattingen van die grondwet uitdeelt aan het publiek foto Ed Oudenaarden/ANP ook staatssecretaris Nicolaï en minister Bot, beiden van Buitenlandse Zaken, maar de rest van de ministerploeg laat grotendeels verstek gaan. Minister Zalm van Finan ciën heeft 'geen zin' en ook minister Remkes van Binnen landse Zaken stapt resoluut in zijn dienstauto. Volgens Balkenende moeten daar geen verkeerde conclusies uit getrokken worden. Iedereen in het kabinet is even en thousiast. Alle bewindslieden gaan 'het land in, discus sies voeren en stukken schrijven' om op 1 juni een ste vig 'ja' voor de grondwet te krijgen. GPD bel 070-3612222. Elke week in de zaterdagkrant Kei zen Daar moetje naar toe. (Advertentie) Vandaag in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. (S)JobTrack.nl PZC schuld of onschuld. Ze noemde hem een 'een extreem intelligen te man'. Moussaoui zei kort voor zijn be kentenis dat hij van het Ameri kaanse volk 'geen clementie' ver wacht. Dat zou een nieuwe aan wijzing zijn dat Moussaoui een in zijn ogen martelaarsdood wil sterven. De geboren Marok kaan, die deels zijn eigen verde diging heeft gevoerd, zei zelf evenwel dat hij zal blijven vech ten tegen een veroordeling tot de doodstraf. Drie jaar geleden wilde Moussaoui ook al schuld bekennen, maar hij kwam daar toen van terug. Moussaoui werd drie weken voor de aanslagen van 2001 opgepakt. ANP pagina 5 Al Qaeda-verdachten Spanje voor rechter (Advertentie) (Advertentie) het alfabet van Zeeland telefoon e-mail (postlbankrekeningnummer O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 Ik geef daarOii eenmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van ondeistaand rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad Noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU pei maand met automatische incasso 19.95) CU per kwartaal met automatische incasso 58 001 O per iaar met automatische incasso 222.50). Kijk op wmv p.? nl/abometen. bel gratis 0800 - 0731731 of stuur deze Don naar P2C. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1