ieuwe kans voor camping Moens Veulentweeling in Vrouwenpolder Boerenhoftuin wordt opgeknapt Waterschap belooft tarieven te matigen erterrein wordt ingepast in bosachtige omgeving Westkapelle ieleef het in )nder de Toren Herbenoeming Van Dok-van Weele Actie artsen tegen plannen minister Schizofrene man krijgt tbs Drankrijder aangehouden Stampertje editie Walcheren fj vmavond vanaf 17-30 uur Pesach menul liiesacn menul 1 niet heldere soep en kip in I'OLit of Marokkaanse omelet en haroset en grcmselich U 12,50 of 10,00 1 (vegetarisch menu) j I roerveren: 0118 -886 866 vanavond 19.30 uur Sri Lanka na de tsunami I lezing Janny Fioole zaterdag 23 april H-00-16.00 uur Eurocratie Ispeldag raerendum over de 1 '1,0ndwet voor Europa 13.00-16.30 uur Lighthouse trio jazz standards donderdag 28 april '16-00 uur Lonald [jiphart bekijk ook onze website Skery SBeeld& Geluid juJELLE - In één en de pt inloopbijeenkomst over llotkomstige bos in Westka- [Wrd een luxeprobleem ge- «Idaan een heus probleem, [dekeuze tussen een park- bos of een bos aan de Westkapelle zullen iijnlijk niet veel woor- „ver vuilgemaakt worden. B de plaatsing daarbinnen i camping Moens gaat niet Jer slag of stoot. Die bood- ap bracht een aantal bezoe- s van de inloopbijeenkomst taande gemeente Veere. apneie wil dat camping iswordt verplaatst. De cam- momenteel onder aan k tussen Domburg en i die, in een gebied dat 1 uitmaakt van de Ecologi- Hoofdstructuur. Op die [kan de camping niet uit- Advertentie ..oonwinkel van Middelburg SOrisant Makelaardij Dé specialist bij aan- of verkoop van uw woning Woongoed Middelburg Nu ook voor uv woonenergie Decorette Nu 25% korting op Decorette zonwering Anker-Desein Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS Voor al uw vragen I PB over zorg, wonen met zorg en welzijn Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant, w.onderdetoren.com (Advertentie) breiden en dat zou voor de eige naren onder meer noodzakelijk zijn om aan de strengere veilig heidseisen voor campinghou ders te voldoen. De caravans staan te dicht op elkaar. Volgens de gemeente en de pro vincie zou de camping in het re creatiegebied aan de Joosses- weg in Westkapelle een nieuwe bestemming kunnen krijgen. Idee daarachter is om het aantal recreatievoorzieningen te bunde len. In de buurt van de Joosses- weg zijn al drie campings, een hotel en een aantal recreatiewo ningen. Het idee stuitte in een eerder sta dium al op bezwaren. De vereni ging van eigenaren van de ap partementen aan het Zuider- strand en huiseigenaren aan de Joossesweg vinden dat er een bos moet komen, zoals ook in het Streekplan is vastgelegd. Een nieuwe camping met circa 230 staanplaatsen zou de druk op het gebied te veel doen toene men. Campingeigenaar van 't Hoekje aan de Joossesweg, A. Brasser, zei gisteren: ,,Ik maak geen be zwaar meer, omdat wij hebben kunnen regelen met de gemeen te dat we ook van een nieuw par keerterrein gebruik kunnen ma ken. Daardoor krijgen we meer ruimte op de camping." Hij vreest wel voor concurren tie. „Mensen die op de bonne fooi naar Westkapelle komen, zullen eerst camping Moens zien. De beheerder van de cam pingwinkel op mijn terrein heeft kritiek op de plannen. Bij Moens komt een campingwinkel van 150 vierkante meter. Daar door zal hij klanten kunnen ver hezen." Een aantal bezoekers wees erop dat camping Moens al zeven jaar in onzekerheid leeft over de verhuizing. De eigena ren wilden niet weg, maar moes ten vertrekken omdat de provin cie de kuststrook onder aan de zeedijk natuurvriendelijker wil maken. De gemeente maakte gisteren een tweede start om het bestem mingsplan te wijziging voor camping Moens aan de Joosses weg. „We hebben besloten om helemaal opnieuw te beginnen", verklaarde J. Muizelaar van de gemeente Veere. ,,We willen geen fouten maken en we heb ben aandacht besteed aan de be zwaren." Geluidswal De geluidswal tussen camping Moens en de nabijgelegen disco theek De Hooizolder wordt ver hoogd van vier naar vijf meter. De geluidswal aan de Grindweg wordt geen twee meter maar vier meter hoog. „We hebben een groenstrook van minimaal tien meter tussen camping Moens en enkele recreatieappar tementen." Schaatsvereniging Nova Zembla uit Westkapelle hield een pleidooi voor de uit voering van het 'parkachtige bos'. Reden daarvoor is dat daar in een royale 400-meter ijsbaan zal komen. De vereniging zit met een vergelijkbaar probleem als camping Moens. De na- tuurijsbaan van gras ligt in het natuurgebied bi] de zeedijk. „We wilden een nieuwe plaats in de buurt van de kreek. Dat is gelukt", zei voorzitter L. Min- derhoud van de ijsclub. „De ijs baan in het plan 'het bos aan de kreek', is te krap uitgevallen voor onze club. Wij zijn echte schaatsers. Daarom stemmen we op het parkbos." GRIJPSKERKE - Nog even flink doorploegen en dan is de boerenhoftuin van imke rij Poppendamme in Grijpskerke weer open - en toonbaar - voor het publiek. Door alle werkzaamheden op de imkerij werd er het afgelopen jaar niet getuinierd. Het hof met lavendel en vlinderstruiken raakte verwaarloosd. Met vijfenveertig mensen werd daar gisteren eindelijk verandering in gebracht. De leerlingen van de Groene School uit Goes en gehandicapten van 't Gors knapten de siertuin op, dunden de windsingel uit en knipten de haag op lengte. Heel wat krui wagens met onkruid werden de hoftuin uitgereden. Het aanplanten van nieuwe kleurrijke gewassen duurt vandaag nog even voort. Dan bloeit de tuin weer als vroeger, met een nostalgische groenten- en plantenkwekerij en een theeschenkerij ernaast. Wie een kopje thee tussen de rozenstruiken wil drinken, moet nog even wachten tot de eerste week van mei foto Ruben Oreel (jg. 0113-315649 UfiC.nl Itredactie@pzc.nl 5,5 31.4460 AA Goes Sw^'S'eland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; „aal: 020-4662600. (derdag 21 april 2005 foto Ruben Oreel door Selma Osman VROUWENPOLDER - Moeder Udisr kauwt onverstoorbaar op wat hooi terwijl haar kroost vecht om de beste tepel. De vier jarige half-Arabische merrie van Han Wattel uit Vrouwenpol der baarde in de nacht van maandag op dinsdag een veulen tweeling. Een tweeling komt bij paarden weinig voor. In de baai-moeder is maar plaats voor één veulen. Daarom wordt de tweede vrucht vaak weggehaald. Wat de ge boorte extra bijzonder maakt is dat de veulens, een merrie en een hengstje, alletwee kernge zond zijn. Ze eten, slapen en huppelen rond in de box. Kraambezoek Namen hebben ze nog niet. Daar moet Wattel nog eens een nachtje over slapen. Volgens het stamboek moet hun naam met een A beginnen. „Misschien is Alexander en Amalia iets?", op pert hij. Het kraambezoek lacht. De tweeling is nog geen 48 uur oud, maar trekt al veel bekijks. Vertederd wordt gekeken hoe zij hun eerste plasjes doen en nog wat onhandig door de be nen zakken om te gaan slapen. De tweeling is op een natuurlij ke manier verwekt. Vader San Diego, een Arabisch-Engelse volbloed, heeft bij Wattel op stal gestaan. De geboorte kon digde zich twee tot drie weken te vroeg aan. Dat is een extra prestatie, want dikwijls worden veulen tweelingen drie tot vijf maanden te vroeg geboren. Verrassing De veulentjes zijn een half uur na elkaar geboren. Dat het er twee waren, was voor Wattel een verrassing. Hij had wel een vermoeden, maar pas zekerheid toen hij tijdens de bevalling van het eerste veulen niet de gebrui kelijke hoefjes en een hoofdje zag. Het hoofdje ging schuil ach ter een grote bel met een vlies er omheen. Het laatstgeboren veu len, de hengst, is kleiner en een stuk vinniger dan zijn zus. Zij had de eerste uren moeite met opstaan en drinken. Wattel is vooral blij dat moeder en kinde ren gezond zijn. Udisr krijgt de komende tijd extra voer om ge noeg melk te kunnen geven. Want de biest die Wattel haas tig bij een koeienboer haalde, lust de Vrouwenpolderse twee ling niet. De springruiter heeft zeven boxen en nu, met de jongste aan winsten erbij, ook zeven paar den. Hij wil de tweeling opfok ken tot rijpaarden waarmee hij zijn sport kan beoefenen. In de stal van Han Wattel is een veulentweeling geboren. 'VCissingen T T ff V ff RESTAURANT HET STATION 'VCees- en 'Visgerechten I Ontdek de ware betekenis van genieten: kies uit ons maandmenu een verrukkelijk voor-, hoofd- en nagerecht. En dat voor maar 18,50! Tel. reserveren: 0118 46 59 09 VLISSINGEN - A. van Dok-van Weele wordt met ingang van 1 juni opnieuw benoemd voor een periode van zes jaar tot burgemeester van Vlissingen. Dat heeft de ge meente Vlissingen bekendgemaakt. Het Vlissingse college van B en W ontving gisteren van de commissaris van de koningin het koninklijke besluit van de herbeëdiging. Van Dok-van Weele begint aan haar tweede periode. Vóór dat ze beëdigd werd tot burgemeester van Vlissin gen was ze burgemeester van de gemeenten Diemen en Velsen. Ook was Van Dok-van Weele enige tijd staatssecretaris en kamerlid voor de PvdA. VLISSINGEN - Huisartsen op Walcheren kunnen van daag tussen 8.00 en 12.30 uur slecht bereikbaar zijn. Ze staan voor de keuze om mee te doen aan een werkonder breking, waarvoor de Regionale Huisartsen Vereniging (RHV) een oproep heeft gedaan. Deze ochtend wordt een debat over de huisartsenzorg in Nederland gehouden. Huisartsen hebben geen vertrou wen in de jongste plannen van minister Hoogervorst van Volksgezondheid. E. van Russen Groen van RHV Walche ren: „Ik deel de bezorgdheid van veel artsen dat de regels die de minister voorstelt, vooral veel administratieve rompslomp met zich meebrengen. Ik vraag me af hoe dat zou moeten leiden tot een betere huisartsenzorg." MIDDELBURG - Een 23-jarige Axelaar is gisteren in Middelburg veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. Ook kreeg hij nog een maand gevangenisstraf, omdat hij in zijn proeftijd zat toen hij de delicten beging. De man. die schizofreen is, mishandelde op 6 december vorig jaar zijn moeder in haar woning. Ook had hij bedrei gingen geuit. Gedragsdeskundigen hadden geconcludeerd dat de kans op herhaling van het plegen van ernstige misdrijven aan wezig blijft. De officier van justitie had daarom tbs met dwangverpleging geëist, zodat de veiligheid van andere mensen gewaarborgd wordt, maar ook zodat de man te gen zichzelf in bescherming wordt genomen. VLISSINGEN - In de Hobeinstraat in Vlissingen is in de nacht van dinsdag op woensdag een 23-jarige automobi list uit die plaats aangehouden. De man had tweemaal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Dat kostte hem een rijverbod van drie uur en een bekeuring. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het is nu nog slechts een signaal, een gebaar van goede wil, maar het moet uiteindelijk uitgedrukt worden in harde euro's. Het algemeen bestuur van waterschap Zeeuw se Eilanden belooft de komende jaren matig te zijn met de tarie ven. De algemene vergadering van het waterschap nam gisteren vrijwel unaniem een motie aan van J. Roodenburg. Daarin staat vrij vertaald dat Zeeuwse Eilan den het overschot van de algeme ne reserve zal gebruiken om de lasten voor de burgers niet te veel te laten stijgen. Met dat overschot doelt Rooden burg op het geld dat het water schap achter de hand heeft, maar dat niet nodig is voor de zogenoemde weerstandsreserve waaruit mogelijke tegenvallers betaald moeten worden. Zeeuw se Eilanden hanteert een onder grens van zeven procent van de begroting als weerstandsreser ve. Al het geld dat boven die ze ven procent uitgaat, wordt be schouwd als 'overschot'. Roodenburg drong er gister avond in de algemene vergade ring op aan dat geld terug te ge ven aan de burgers. Die hebben er volgens hem recht op. Over concrete bedragen is niet gespro ken. Bewust: Roodenburg zei vooral 'een signaal' te willen af geven „Het gaat mij om de in tentie dat we dit echt van plan zijn, hoe groot dat overschot ook moge zijn." Waterschap Zeeuwse Eilanden kreeg vorig jaar heel veel kri tiek te verduren vanwege de for se stijging van de waterschaps lasten. Roodenburg verzette zich daar toen al tegen. „Ik kan en wil dat niet verdedigen", zei hij in november vorig jaar. Moeite Gisteravond vertelde hij er nog steeds moeite mee te hebben om burgers uit te leggen waarom zij zo veel meer geld kwijt zijn aan het waterschap. Dat klemt voor hem des te meer omdat het wa terschap vorig jaar bijna twee miljoen euro heeft overgehou den en dat geld in de algemene reserve stopt. Die bedraagt daar door acht miljoen euro. Het dagelijks bestuur van Zeeuwse Eilanden is het eens met het voornemen om de tarie ven te matigen, zei bestuurslid J. Hoekman. „Wij hebben steeds voor ogen gehad dat we geen spaarpotjes willen vullen ten koste van de burgers." Mede doordat het dagelijks bestuur de motie niet afraadde, ging de ver gadering massaal akkoord. zeeuwse almanak Beste buren zijn het. En die renliefhebbers bovendien. Aan de ene kant van de schut ting staat het hok van een ko nijn; Stampertje - een mooi exemplaar, met fraai gesne den oren en een zachte, witte vacht. Aan de andere kant van de schutting houdt een hond de wacht; Nero - zo'n Duitse staander, waarvan het jachtinstinct nimmer slijt. Groot was de paniek toen Ne ro na een - clandestien - uit stapje met kwispelende staart de woning betrad en met triomfantelijke blik een ont zield Stampertje op de deur mat deponeerde. Hoe te handelen? De buren vertellen welk drama zich zo juist had voltrokken? Dat zou de verstandhouding niet ten goede komen. Dus besloot Nero's baasje tot een list. Hij pakte Stampertje op, klom over de schutting, keek schielijk om zich heen en legde het konijnenlijfje on der de rodondendrons van de buren. Die keken daar de volgende dag zeer van op. Was hun Stampertje herre zen? Want drie dagen geleden hadden ze hun geliefd konijn een mooi grafje achter in de tuin gegeven, nadat het een natuurlijk dood was gestor ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9