Polonaise PSV houdt maar aan PZC Jens Voigt blijft het proberen Rentree Schultz in niemendalletje Williams zesde speler met maximum break Blind: Het gaat sneller dan verwacht Negatieve serie van AZ krijgt vervolg Seedorf bezorgt AC Milan zege Seizoen Feyenoord voorbij Stevens weg bij FC Köln Oranje sluit af in Amsterdam Uefa dreigt met uitsluiting IOC stemt over olympische sportei Van der Vaart zegt nee tegen Ajas donderdag 21 april 2005 door Hans Leber ROTTERDAM - PSV blijft in de race voor drie prijzen. Zonder Phillip Cocu en André Ooijer die uit voorzorg aan de kant ble ven en een trainer die in Italië Champions League-tegenstan der AC Milan bekeek, versloeg de ploeg in de Kuip Feyenoord met strafschoppen in de halve fi nale om de Amstel Cup. Feye noord kan de balans van een ver loren seizoen gaan opmaken. Het contrast is groot. Terwijl Feyenoord met lege handen staat, hebben ze in Eindhoven niet eens de tijd om de plaats in de halve finale van de beker te vieren, zo druk hebben ze het de komende weken. Hiddink ver koos daarom gisteren naar Italië te reizen omdat hij de mogelijk heid kampioen te worden, zater dag in de thuiswedstrijd tegen Vitesse, niet wilde missen. Voor PSV tellen het aanstaande kam pioenschap en de komende Champions League-ontmoetin gen met AC Milan nu eenmaal zwaarder, bleek gisteren. Maar zelfs dan nog wint de ploeg die dit jaar zo solide op het natio naal en internationaal podium figureert. Feyenoord rest de leegte van de verliezer. Het seizoen is voorbij, aan de achteraf te hoge verwach tingen werd niet voldaan. In de competitie rest de vierde plaats en is geen eer meer te behalen. De achterstand op PSV be draagt twintig bijna vernederen de punten. Ook gisteren was de aanstaande kampioen in grote delen van de wedstrijd te sterk voor Feyenoord. Dat Feyenoord volgens de harde cijfers aartstegenstander Ajax en PSV de laatste decennia als topclubs moest laten gaan, laat onverlet dat ze zichzelf in Rot terdam nog altijd wél als top club beschouwen. In 2002 kreeg dat een extra impuls toen de Ue fa Cup werd gewonnen. Maar Nederlands mooiste en meest echte voetbalstadion, de altijd massaal aanwezige supporters en de nog immer grote uitstra ling naar fans in andere delen van Nederland verhullen niet wat de positie op de ranglijst dit jaar duidelijk maakt: nummer vier, met een speelwijze die wei nig hoop gaf op betere tijden. De voorhoede uitgezonderd dan. Tegen PSV zorgden de spit sen Dirk Kuijt en Salomon Ka- lou wederom voor opwinding. De topscorers uit de eredivisie - Kuijt met 23 en daarachter Ka- lou met 19 doelpunten - ogen als eikaars tegenpolen. De een als een bootwerker met kromme be nen waarmee hij onnavolgbaar de bal en zichzelf door vijande lijke linies kan drijven. De an der met het lijfelijk raffinement van een balletdanser en de koel heid van een vriescel bij het sco ren. Hoe triest de competitie ook verliep, met zeven verloren wedstrijden tegen vaak laag ge klasseerde tegenstanders, de aanvallende kwaliteiten van Feyenoords spitsenduo zijn van hoog niveau. Betoverend Het zijn Feyenoords enige ico nen, ook gisteren brachten ze de ploeg nog enigszins in de wed strijd. Kalou kopte in de vierde minuut' uit een vrije trap van Bart'Goor de 1-0 binnen, en was af en toe weer betoverend. Vlak voor rust knalde de iele Ivori- aan van 25 a 30 meter nog op de lat achter Gomes. Kuijt, al we ken minder in vorm, trok en sleurde als vanouds gedurende hele wedstrijd. Maar Feyenoord liet zich in de eerste helft door een weinig energiek en vooral voorzichtig PSV (wou niemand een blessu re?) toch op de eigen helft terug dringen. Net als zondag tegen Ajax, toen Gullit achteraf zei dat dit expres gebeurde. Expres door Martijn van Beeten MANAVGAT - Op baan 34 van Club Ali Bey in het Turkse Man- avgat, in een dubbelpotje om des keizers baard, heeft Brenda Schultz-McCarthy gisteren na zes jaar afwezigheid haar ren tree gemaakt in het proftennis. Ze won met Michelle Gerards van het Poolse koppel Klaudia Jans en Alicja Rosolska: 6-2 en 7-5. In de eerste game roste de 34-ja- rige Schultz meteen drie aces langs haar veertien jaar jongere tegenstandsters. Alsof ze nooit was weggeweest. Dat laatste voelde Schultz, die in 1999 stop te met chronische rugklachten, ook echt. „Het is net of ik niets heb gemist. Of ik na toernooien in Atlanta, Tokio en Melbourne naar Turkije ben gevlogen. Het voelt allemaal weer heel ge woon." De rentree begint steeds echter te worden. De twijfels verdwijnen. ..Op de training dacht ik dat die jonge meiden me zouden wegslaan als ik na een chipballetje naar het net zou rennen. Maar dat gebeurde niet. En nu heb ik weer een wed- door Martijn Krullaars DEN HAAG - Mark Williams be hoort sinds gistermiddag tot een elitegroepje snookerspelers. De tweevoudig wereldkampioen verwende het publiek in het le gendarische Crucible Theatre gisteren met een maximum break, de maximale score van 147 punten. Dat was in de 28 vo rige edities van het WK pas vijf keer eerder voorgekomen. Wat een hole-in-one is voor een golfer, een negen-darter voor een darter, een perfect game voor een bowler, is een maxi mum break voor een snooker aar. Vijftien rode ballen, vijftien zwarte ballen en daarna de gele, groene, bruine, blauwe, roze en zwarte bal op rij. En dat alles in één beurt, goed voor 147 pun ten. Én voor 161.000 Engelse pond. Niet gek, al snookerde Williams de voorbije dertien jaar al 4,5 miljoen euro bij el kaar. De normaal vrij ingetogen Williams kon zijn geluk niet op na het kunststukje in de beroem de snookerarena in Sheffield. De superscore zorgde voor een 10-1-zege op Robert Milkins, waarmee de Welshman bij de laatste zestien kwam.Voor de vroegere amateurbokser komt de topprestatie op een uitste kend moment. Williams won weliswaar al twee keer het WK en staat al zes jaar onafgebro ken in de topdrie van de wereld ranglijst, maar beleeft tot nu toe een slecht seizoen. Toch is hij dit jaar weer als tweede ge plaatst, vlak achter regerend we reldkampioen Ronnie O'Sulli- van. Diezelfde O'Sullivan is de enige snookeraar die twee maximums op het WK achter zijn naam heeft staan, in 1997 en 2003. Hij werd voorafgegaan door Cliff Thorburn (1983), Jimmy White (1992) en Stephen Hendry (1995), GPD of niet, een tegenstander staat zomaar voor je doel, gister avond faalde de Peruaan Jeffer son Farfan alleen al in de eerste helft twee keer vrij voor Gabor Babos. In de tweede helft wissel den de aanvallen van PSV en Feyenoord elkaar af, Pascal Bos- schaart had de wedstrijd vrij voor Gomes kunnen beslissen maar verbruikte te veel tijd om te schieten. Het was DaMarcus Beasley die twee minuten voor tijd met de 1-1 een verlenging noodzakelijk maakte. Gerechtig heid, want kort daarvoor werd ten onrechte een doelpunt van PSV's Robert wegens buitenspel afgekeurd door scheidsrechter Van Egmond. In de verlenging deed PSV er meer aan, maar werd niet meer gescoord. Gabor Babos bracht de Rotter dammers nog even hoop. maar Bart Goor en Edwin de Graaf misten. Het was over ,en sluiten voor Feyenoord, de polonaise van PSV houdt maar aan. Feyenoord-PSV 1-1 (1-0, 1-1), PSV wns (2-4). 4. Kalou 1-0, 88. Be asley 2-2. Scheidsrechter: van Eg- mond. Gele kaart: Hofs, De Graaf (Feyenoord), Lucius (PSV) Aantal toeschouwers: 35000. GPD door André Hooqeboom AMSTERDAM - Elke prijs is een prijs, dus de beker ook. Dan ny Blind haalt er zijn neus be paald niet voor op, aan de voora vond van de halve finale tegen Willem II. „Zo vaak ben je niet in de gelegenheid een prijs te winnen. Dus pak je alles mee wat je mee kunt pikken. Hoe meer streepjes erbij, hoe beter." Daarom staat het duel van van avond voor Ajax in een ander daglicht dan de opmerkelijke op leving in de nationale competi tie. „Dit is eenmalig." De nieu we trainer van Ajax veiwacht strijd en spektakel in de halve fi nale. „Voor Willem II wordt dit de wedstrijd van het jaar. Of misschien wel van de laatste drie jaar. We zullen mentaal sterk moeten zijn, want wij wil len, net als die andere ploegen, de beker graag winnen." Over de instelling van zijn ploeg heeft Blind de laatste weken niet te klagen. Tegen Feyenoord en tegen AZ speelde Ajax zeer geïnspireerd. „In die wedstrij den heb ik goede dingen gezien, maar dat waren duels waarbij we extra geprikkeld waren. We hebben een leuke serie achter de rug, maar nu komt het volgende hoofdstuk. Hoe zit het met de continuïteit, hoe lang houden we dit vol, hoe diep is alles al in geslepen. Daar ben ik benieuwd naar. Nu is alles nog fris, maar dat verandert gaandeweg." Positioneel De wijze waarop de ploeg zijn fi losofie oppikt en in de praktijk brengt, heeft de opvolger van strijd achter de kiezen. Zonder rugklachten, dat ook nog." Ze deelt in Club Ali Bey een ka mer met Michaëlla Krajicek, de zestienjarige vaandeldraagster van het Nederlandse tennis. „Leuk om te zien dat zij in het leven ook kwetsbaar kan zijn. Op de tennisbaan komt ze im mers zo zelfverzekerd over. Ik leer Mischa nu heel anders ken nen." Schultz wil de weerstand voelen, het gevecht aangaan. Maar spanning is er niet, in het niemendalletje tegen de twee Poolsen. Krajicek en Tamaëla hebben Nederland immers eer der al op een 2-0-voorsprong ge zet. En ze doet juist mee om te kijken hoe het lichaam reageert op die spanning. „Ik probeerde dat gevoel nu bij mezelf op te roepen. Maar dat was zinloos" Vandaag krijgt Schultz wel die spanning voor de kiezen. Ze opent de ontmoeting met Zwe den, dat gisteren verrassend af rekende met Luxemburg, de fa voriet in de poule. De Heem- steedse staat tegenover Johanna Larsson, het zestienjarige talent je dat gisteren Anne Kremer klopte, de mondiale nummer 91.GPD De topdrie van de Waalse Pijl (van links naar rechts): Davide Rebellin, Danilo Di Luca en Kim Kirchen. foto Yves Herman/RTR door Edward Swier HOEI - Licht beschonken toeschouwers lie pen Jens Voigt voor de voeten. Volgwagens reden hem, hard toeterend, bijna van de sok ken. Niemand had nog aandacht voor rug nummer 48. Het was, na de finish van de Waalse Pijl, het lot van de verliezer. De nummer vijftig in de uitslag. Bijna de hele dag had de Duitser dapper het commando gevoerd, maar op de Muur van Hoei was de CSC-renner verworden tot een nobody. Voigt, de durfal, raakte verstrikt in de chaos na de streep. Hij lachte er meewarig om. Het podium was voor een van de man nen met het ijzeren geduld. Danilo di Luca, zondag ook al winnaar van de Amstel Gold Race, kreeg de bloemen en het applaus dat Voigt verdiende. De Waalse Pijl zat gisteren, hoezeer Voigt ook geprobeerd had het sluitwerk te force ren, op slot. Zoals al zoveel wedstrijden dit jaar. Opgenomen in de ProTour kende de Waalse Pijl nu een vrijwel even sterk deelne mersveld als de Amstel Gold Race van afge lopen weekeinde en Luik-Bastenaken-Luik van komende zondag. Het had een verlam mende werking. De favorieten lieten zich lange tijd niet zien, gokten allemaal op een ultieme krachtsexplosie op de Muur van Hoei. De klim van amper duizend meter telde, de overige tweehonderd kilometer waren voor de statistieken. En voor Voigt. Er zijn mo menteel feitelijk te veel jongens van het type Di Luca. Ook Davide Rebellin, Da- miano Cunego, Alejandro Valverde, Alexan der Vinokoerov en Mirko Celestino wachten in een wedstrijd als de Waalse Pijl graag met hun aanval tot de ultieme klim. Brengen dergelijke coureurs ook nog eens een sterk contingent helpers mee, dan zit de wedstrijd al snel op slot. Ook gisteren was dat het geval. Rabobank-ploegleider Frans Maassen. die niet ontevreden was over de vijfde plaats van Oscar Freire: „Er waren te veel sterke blokken die hun kopman uit wil den spelen. Het klassement van de ProTour is voor een aantal ploegen heel interessant. Wij zijn ook tevreden met de punten die Freire pakt. Maar ik had er ook vrede mee gehad als hier een kopgroep met een renner van ons erbij was aangekomen. Ik heb nie mand van ons opdracht gegeven af te wach ten." Solo Een groep van zeven vluchters mocht al vroeg zijn gang gaan. Geen Rabo-coureur kon mee. Voigt hield het langst stand. Ruim 155 kilometer had hij gestreden, waarvan een fiks deel solo. Vier kilometer voor de meet kreeg het peloton hem pas te pakken. CSC-ploegleider Bjarne Riis noemde de vrij buiter 'bijna te sterk'. „Hij was zo goed dat hij al zijn medevluchters vermoord heeft." Voigt zelf had berekend dat hij met een voorsprong van dertig tellen de laatste klim overleefd zou hebben. Het mocht niet zo Feyenoord-aanvoerder Bart Goor vecht een duel uit met Ji-Sung Park van PSV. foto Ed Oudenaarden/ANP Ronald Koeman 'aangenaam ven-ast'. „Een aantal zaken is sneller gegaan dan ik had ver wacht." Positioneel vooral. De ploeg blijkt de laatste weken een scherp inzicht in de ruimte lijke ordening op het veld te heb ben ontwikkeld. Een inzicht dat er altijd al geweest moet zijn, maar er onder de nieuwe trainer veel beter uit komt. Blind: „Je kunt praten tot je een ons weeg, maar de ploeg gaat het allemaal veel beter geloven als je de theorie blijkt te klop pen." GPD zijn. „Ik ben teleurgesteld. Vanzelfspre kend. Ik was er bijna. Maar bijna... daar koop je niks voor. Te veel ploegen in het pe loton hadden er belang bij dat een grote groep aan de voet van de Muur zou komen." Het moet frustrerend zijn: in de Tour de France lopen Voigts dappere vluchtpogin gen ook vaak op niets uit. „Maar ik blijf het proberen. Dat waar je niet dood aan gaat, maakt je sterker." Di Luca had geen boodschap aan de klaag zang. De Liquigas-kopman kon zijn geluk niet op. „Ik was sinds zondag met mijn ge dachten eigenlijk vooral bij Luik-Bastena- ken-Luik. Dat is mijn wedstrijd, de mooiste van allemaal in mijn opinie. Maar toen ik vanmorgen bij de start terugdacht aan de Waalse Pijl van vorig jaar (Di Luca maakte toen een foutje in de slotklim en verloor van Davide Rebellin), kreeg ik er zin in. Onder weg werkte mijn ploeg bovendien zo hard voor mij, dat ik vond dat ik er voor moest gaan." In de sprint legde Di Luca ditmaal zijn wil op aan Rebellin, die derde werd achter Kim Kirchen. De benen zijn momenteel super sterk, het hoofd vrij van spookbeelden. „Ik heb altijd wel beseft dat ik een groot renner kon zijn, maar na mijn overwinning in 2001 in de Ronde van Lombardije volgden drie moeilijke jaren. Door de winst in de Gold Race is er van alles gebeurd in mijn hoofd. Ik zit weer vol zelfvertrouwen. En omdat ik ook nog eens veel vertrouwen in mijn ploeg heb, kan ik iets extra's." GPD KEULEN - Huub Stevens en 1. FC Köln u de van dit seizoen uit elkaar. De club uit de TweédeT desliga ontbindt het contract op verzoek van de N«ÏÏ landse voetbaltrainer. Hoewel Stevens (51) het insp^ opzicht goed doet in Keulen, wil hij om privé-redeaw club in juni verlaten en naar Nederland terugk luidde de verklaring. Zijn vrouw tobt met haar heid en bovendien vindt de ex-prof van PSVdaTT veel tijd kwijt is met reizen. De kans is groot dat Stevens komend seizoen ween Nederlandse eredivisie werkzaam is. Roda JC wil graag opnieuw in dienst nemen, als opvolger van Vloet (naar Sparta). ANP ZEIST - Het Nederlands elftal sluit de kwalificatie^ voor het wereldkampioenschap voetbal af in de Aar» dam Arena. Macedonië is woensdag 12 oktober de nent in de laatste groepswedstrijd van Oranje. Het wij laatste WK-kwalificatieduel op eigen bodem, w september tegen Andorra, is toegewezen aanhetPrj Stadion in Eindhoven. De KNVB heeft bovendien der sterdam Arena aangewezen als decor van een eve;:j play-offwedstrijd van Oranje medio november, indier in groep 1 op de tweede plaats eindigt. ANP TALLINN - Doen zich nogmaals uitwassen voor als1 dens de wedstrijd voor de Champions League tussenk Milaan tegen AC Milan, dan dreigt uitsluiting voor Italiaanse clubs van Europese toernooien. De Uefa is zat en secretaris-generaal Lars-Christian Olssonschroa de niet te verwijzen naar de maatregel die in 1985 de! gelse clubs trof. Na het Heizel-drama, waarbij 39ma het leven verloren, werden de Engelsen gedurende jaar van alle internationale duels uitgesloten. ANPlDl BERLIJN - Op het volgende IOC-congres in Smgapa begin juli, wordt een stemming gehouden over de 2% ten die onderdeel zijn van de Olympische Spelen sport die geen meerderheid behaalt, verdwijnt na deSp len van 2008 in Peking uit het olympische prograns Honk- en softbal, moderne vijfkamp staan al enige onder druk. In het geval dat een sport wordt afgevse zal eén nieuwe sport door het bestuur van het IOC n den geselecteerd uit de vijf kandidaatsporten nip squash, skeeleren, golf en karate. Een twee-derde ma derheid van de leden moet de sport erkennen als 'oh: pisch' en een gewone meerderheid is nodig omdesp: toe te laten tot de Olympische Spelen van 2012. GPD AMSTERDAM - Rafael van der Vaart gaat niet in op« aanbod van Ajax om zijn huidige contract met éénjasi verlengen. De Amsterdamse club wilde de verbinfe van de middenvelder tot juli 2007 laten lopen. Deinten tional ligt nu nog vast tot 2006. Volgens zaakwaarra Sören Lerby is Van der Vaart niet geïnteresseerd ini contractverlenging van één jaar. ANP houdingen in kwam AZ in 35e minuut op voorsprong.! ry van Galen tikte een 9 voorzet van Kenneth Perezi ter doelman Ponk. Binnens le minuten was de stand al» gelijk. Na een goede aanvalt FC Utrecht kwam routü Jean-Paul de Jong op den van het zestienmetergebied vrije positie en krulde de? prachtig achter Timmer. Na de pauze won het duel attractiviteit. FC Utrecht! door een knap uitgespeeld! punt op 2-1 (Tanghe), wf Perez de stand weer gelijl Tanghe bracht de thuispt de 65e minuut de winst. FC Utrecht - AZ 3-2 (1-1). S1 Galen 0-1, 37. De Jong M l Tanghe 2-1. 62. Perez Ml Tanghe 3-2. ScheidsrechterJ Dongen. Gele kaart: Sheit-iT Keller, Van den Berg'' I Utrecht), Van Galen, DeCicA Aantal toeschouwers: 20.1M FC Utrecht: Ponk; Come bud Ier, Di Tomassi en Shew-AM Jong (74. Somers), Tanghe(iu comar) en Kruys, Douglas Haar en Braafheid Bergh) AZ: Timmer; Kromkamp. Opdam en De Cler; Landzee1 Galen en Lindenbergh; S& (38. Ramzi), Huijsegems er. A (64. Elkhattabi). ANP door Antal Crielaard UTRECHT - AZ is de tweede plaats in de Nederlandse compe titie kwijt. De halvefinalist in de Uefa Cup verloor gisteren in De Galgenwaard met 3-2 van FC Utrecht. Door het verlies is Ajax de Alkmaarders op rang lijst definitief gepasseerd. De Amsterdammers hebben nu een punt meer dan de ploeg van Co Adriaanse. FC Utrecht leek voor AZ de idea le tegenstander om een goed re sultaat tegen te behalen en daar mee de tweede plaats in de eredi visie weer te heroveren. De ploeg van trainer Foeke Booij maakt een desastreuze tweede seizoenshelft mee en won voor het laatst op 6 februari een wed strijd in het eigen stadion. Ook AZ maakt in de competitie niet de beste periode van het seizoen door. Drie duels op rij had de ploeg al niet gewonnen; daar kwam gisteravond een vierde bij. Beide ploegen ploeterden zich gisteren door de eerste helft, die vooral werd geken merkt door veel balverlies van zowel FC Utrecht als AZ. De beste kansen waren echter voor de thuisploeg, maar tegen de ver- van onze sportredactie ROME - AC Milan heeft de com petitiewedstrijd tegen Chievo Verona gisteravond tot een goed einde gebracht. Clarence See dorf redde voor de Italiaanse te genstander van PSV in de Cham pions League de drie punten. De Nederlandse middenvelder maakte halverwege de tweede helft het enige doelpunt, onder toeziend oog van PSV-trainer Guus Hiddink. Intemazionale hielp zijn Milane se rivaal in de jacht op de titel een handje door in Turijn met '1-0 van Juventus te winnen. Oud-Feyenoorder Julio Ricardo Cruz scoorde in de 24e minuut. Beide titelpretendenten staan nu weer op gelijke hoogte met 70 punten uit 32 duels. De topper in de Engelse competi tie tussen koploper Chelsea en runner-up Arsenal heeft winnaar opgeleverd. Het gisteravond op Stamford Ba eindigde in 0-0. Daardoor A het verschil tussen beide"! gen elf punten, met nogvip strijden te spelen. j Robin van Persie. die zatefl als invaller twee keer scoci^ de halve bekerfinale Blackburn Rovers (3-0), k® gen Chelsea het verschil^ ken. De voormalige der verving in de 78e Dennis Bergkamp, maa^\, niet tot scoren. Ook Kö® (ex-PSV) was als invattjM Chelsea niet succesvol. Mar* ter United verloor bi) Ejf (1-0, goal Ferguson), In land gaat de bekerfinale®* Bayern München en Scha® Gisteravond won Bayernb-! lefeld (0-2, tweede W - kaay). Schalke drong» door tot de finale. AJVP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 46