ZC loge verwachtingen team Cijsouw I Autorally van Hulst is geen makkie Dubbel feest voor Rinus van de Ven 19 dp van Tatenhove gaat met Zeeuws-Vlaamse skeelerploeg steeds iets sneller larathon bij Goes afgelast BeVoBo huldigt kampioenen Cees A. Wissel goed op stoot Arjan Koopmans gaat naar SSV'65 uitslagen Peter Wessels eervol ten onder bij nader inzien 0$ Motorcrosser Rinus rd de Ven keerde gisteren na -janden blessureleed terug op 1 crossbaan. De Vlissinger jjag 's ochtends groen licht ande dokter, 's middags train- ithij al op het circuit in Axel. donderdag 21 april 2005 Drie maanden geleden brak Van de Ven bij een trainings kamp in Frankrijk het schip- persbotje in zijn hand. De be handeling verliep allerminst voorspoedig, maar gisteren mocht Van de Ven eindelijk weer op zijn motor stappen van de medici. Dat dat precies op zijn zeventiende verjaardag was, gaf de rentree een extra feestelijk tintje. De genezing van de breuk maakt de weg vrij voor Van de Ven om op zondag 1 mei deel te nemen aan de vierde wedstrijd van het Open Nederlands kam pioenschap in Heerde. Vorig sei zoen eindigde hij als vierde in het kampioenschap. Vier dagen later hoopt hij aan de start te staan bij de derde wedstrijd vanr het EK 125cc in Rhenen. De terugkeer op de baan voelde gisteren aanvankelijk onwen nig. Van de Ven reed zijn ses sies niettemin pijnvrij. Hij reed bovendien voor het eerst op zijn KTM-fabrieksmotor. iCfPeter' van Kouteren EL-Het schaatsseizoen zit aim een maand op en dus is aandacht sinds half maart jdit op het skeeleren. Jaap iTatenhove is 51 jaar, maar Kelk jaar weer net iets har- De Axelse veteraan behoort de subtop in zijn klasse en zijn zinnen gezet op de uwe competitie. Met de zes- ippige ploeg Cijsouw rekent Zeeuws-Vlaming op een 0 seizoen. kop is er voor de ©w-ploeg sinds afgelopen ïend af, maar voor de mees- Zeeuwse rijders begint het teiseizoen komende zater- iiflLewedorp. De eerste wed- pj van de Zeeuwse competi- -dooft interessant te wor- L omdat zich nieuw bloed jèent. .jonge Niels Steenbakker uit êekerke debuteert dit sei st bij de C-rijders, maar won ■rdag in Brakel tijdens de ge wedstrijd van het lande- ünivé-circuit verrassend in s categorie. „Hij heeft heel len", vindt Jaap van above, die zelf tot de routi- rs in het metier behoort. „Ik Édat hij in Lewedorp tot de shebbers behoort." p van Tatenhove is de nestor Cijsouw-formatie, die rnet tweede seizoen in com- sverband uitkomt. Flip Sa té (51) uit Breskens, André Espen (34) uit Axel, Kees ouw (42) uit Groede, de jarige Jean-Luc Ostyn uit trijk en de jongeling Jouree iouw vormen een hechte een voor wie tijdens de wed strijden het ploegenspel voorop staat. „We zijn natuurlijk geen profes sionele ploeg", zegt Jaap van Ta tenhove. „Maar het is wel lek ker dat we worden gesponsord. Ik verwacht redelijk veel van on ze ploeg. In de Zeeuwse competi tie doen we met vijf man mee. We moeten daarin goed kunnen presteren. Jean-Luc Ostyn zit dikwijls bij de eerste drie en wint geregeld. Als er één van ons weg is, houdt de rest de be nen stil." André van Espen was in het ver leden vooral succesvol als motor crosser, maar heeft het skeele ren een jaar of vier geleden ont dekt. Vooral vorig seizoen ont wikkelde hij zich goed. Van Es pen zegevierde in Goes en reed in de wedstrijd in Axel bij de C-rijders naar een uitstekende plaats. De Axelaar heeft zijn zin nen gezet op de Zeeuwse compe titie. „Het gaat om snelheid", geeft hij als één van zijn belang rijkste drijfveren om te skeele ren aan. „Maar ook het rijden in de natuur en voor veel publiek spreekt me aan." Jaap van Tatenhove: „Als je steeds meer traint, gaat het na tuurlijk steeds harder. In de win ter schaatsen we en rijden we ge middeld 42 kilometer per uur. In de skeelerwedstrijden ligt het gemiddelde rond 35 kilometer per uur." Dat is deels ook te danken aan steeds beter materiaal. Van Es pen: „Wat dat betreft is er een enorme progressie." Van Taten hove: „We zijn begonnen op wieltjes van 72 millimeter. Vori ge week heb ik wieltjes van ne gentig millimeter getest. Het is in dat opzicht natuurlijk een voordeel om in een gesponsorde ploeg te rijden. We mogen al het materiaal eens proberen. Het materiaal is niet goedkoop. Een paar skeelers kost gauw 750 eu ro. Daar komt zo'n 250 euro voor je frame bij en dan moet je nog wieltjes en lagers kopen. De wieltjes gaan een wedstrijd of zes mee. Daarna worden het trai ningswieltjes. Maar ik heb het in Oostkapelle eens meege maakt dat ik na één wedstrijd geen wielen meer over had." Hij vervolgt: „De fabrikanten maken je gek. Er is van alles op de markt. Vier wieltjes van hon derd millimeter. Of drie van 110 en eentje van 85 millimeter. Vijf wieltjes van negentig millime ter. Maar daar zit ook een na deel aan, waar ik geen last van had toen ik het allemaal zelf moest betalen. Toen had ik ge woon één onderstel en dat was het. Je weet op den duur niet meer wat goed is. Ik heb ooit eens op klapskeelers gereden. Die schafte iedereen aan, maar na drie weken heb ik ze aan de kant gelegd." Jaap van Tatenhove maakt per jaar 35.000 kilometer met de au to om zich op de schaatsbaan en in de skeelerwedstrijden te me ten. Met de lente breken voor de skeeleraars dan ook in dubbel opzicht betere tijden aan. In plaats van wekelijks een paar keer naar een overdekte schaats baan te rijden, wordt op geasfal teerde fietspaden in Zeeuws- Vlaanderen getraind. Gevarieerd De Cijsouw-ploeg werkt een ge varieerd trainingsschema af en laat niets aan het toeval over. Ze trainen veel van de Axelse Sassing langs de Tractaatweg naar Zwarte Hoek, waarna rich ting Hulst wordt gereden. Op dat geliefde traject rijdt gemid deld twintig man. Van Tatenhove en Van Espen hebben deze week met hun trai ningspartners Paul Naessens en Kees Saman als test een exten sieve duurtraining op het pro gramma. Rijden op tachtig tot negentig procent van het maxi maal vermogen. „Een goeie trai ning om het materiaal te tes ten", vindt van Tatenhove. Kees Saman: „Maar de beste test blijft het rijden van een wed strijd. Dan weet je echt waar je aan toe bent." uitge/ BS1NGEN - De eerste editie de Oosterscheldemarathon it niet door. De wedstrijd land voor 1 mei in de Krag van Goes, maar is van- de geringe belangstelling plast. psator Herman Gevers: maand van tevoren waren slechts achttien deelnemers, iisniet de moeite om voor zo inig mensen zo'n evenement Bganiseren." 'oorzaak voor de tegenvallen- khngstelling noemt Gevers late tijdstip van bekendma- nik heb te laat aangegeven tkeen marathon ging organi seren. De meeste marathonlo pers maken al in september een seizoensplanning. Dat wist ik niet." Die verkregen kennis kan hij gebruiken voor het volgende jaar. „Ik ga het deze zomer al op de kalender zetten. Hopelijk zijn er dan wat meer enthousias te mensen. Ik heb in ieder geval geleerd van mijn fouten", aldus Gevers. Cees Saman Paul Naessens, Jaap van Tatenhove en André van Espen (van links naar rechts) bereiden zich voor op het skeelerseizoen. foto Camile Schelstraete ieuw elan voor stafetteloop ver 75 kilometer EUWVLEET - Atletiekvereni- RRKHAV is al enkele jaren pokken bij een estafetteloop pïó kilometer. Tot vorig jaar N deze afstand gelopen in f oostelijke deel van Nws-'Vlaanderen. Dit jaar Pd de organisatie er voor ge- poom heel Zeeuws-Vlaande- rm te doen. Daarom wordt pstart in Nieuwvliet en is de getrokken op de in Hulst. jaar gaf organisator Hiel al aan dat er ver- moest worden. Dat was r vooral ingegeven doordat deelnemende ploegen was tot beneden de F Toen al had Hiel in gedach- de start (die ook in Hulst s vond) te verplaatsen rich- Pw. En daarin is hij dus ge- HÜ Er wordt gestart in Wiet en van daaruit is er putevan 75 kilometer uitge- Mie. de deelnemers in Hulst t-wcugeo. Naging heeft resultaat ge- Êff' k de voorinschrijving r® veedien ploegen inge- _'en- AUe ploegen bestaan p lopers en/of loopsters en vV gelopen op de manier L de bekende Roparun 'vmdt, in estafettevorm, een begeleidings- lopers volgen. Het Cege- l ppmgteam (waarvan ./Hiel deel uitmaakt) be lt j 00P als een voorberei- °P de Roparun die later dit TT*U Er wordt za- p6«'_om 10.00 uur ge- DlJ minicamping De Vijf nabij Nieuwvliet. Erik Wevers en Peter Bijvelds strijden om zege in twaalfde editie door Henk de Winter GOES - Negen klassementsproeven met een totale lengte van ongeveer 155 kilo meter. Dat krijgen de deelnemende ral lyequipes zaterdag tijdens de twaalfde editie van de Rally van Hulst voor hun kiezen. Naast de rally is er zaterdag ook een ral lysprint. Die geldt als opstap naar het grotere werk van de rally. Organisator Nico Biesheuvel uit het Brabantse Nieuwendijk heeft de plannen voor 2006 - minimaal twaalf proeven en een totale lengte van ruim 200 kilometer - klaar liggen, maar twijfelt of er nog een dertiende uitgave zal komen. „Veel zal afhangen van hoe de wed strijd verloopt, van het aantal deelne mers dat zaterdag aan de start komt en de respons van het bedrijfsleven", aldus de organisator die in 1993 de rallysport naar Zeeuws-Vlaanderen bracht. „Ik kom volgend jaar niet terug om een wedstrijd voor vijftig of zestig deelne mers te organiseren en zonder wat extra financiële steun. Met veel pijn in mijn rallyhart zal ik dan afscheid moe ten nemen van Zeeuws-Vlaanderen." Met Coen Vink in de Subaru Legacy SRS als eerste winnaar in 1993, heeft 'Hulst' de afgelopen jaren een indruk wekkende erelijst opgebouwd. Eddy van den Hoorn won de rally vier keer achter elkaar: in '94, '95, '96 en '97. In 1998 was het weer Coen Vink en een jaar later was de winst voor Dirk Boers. In 2000 reed Peter Bijvelds naar de over winning. In 2001 verdween de rally van wege de MKZ-crisis van de kalender. Dodelijk ongeval In 2002 was Mark Breijer de snelste. De rally werd dat jaar overschaduwd door een dodelijk ongeval. Een van de équipes knalde in de laatste kilometers van de wedstrijd met de auto tegen een boom. De navigator kwam daarbij om het leven. In 2003 was de overwinning voor Ro nald Leemans en vorig jaar was Peter Bijvelds uit het Brabantse Erp de snel ste. De rally van Hulst is beslist geen mak kelijke. Dat komt door het gevarieerde traject, met lange rechte stukken waar snelheden boven de 200 kilometer per uur gehaald worden, afgewisseld met bochtige wegen. Het open polderlandschap en de soms sterk wisselende weersomstandigheden maken de rally van Hulst tot een wed strijd waar door beginnende équipes er varing kan worden opgedaan. Tegelij kertijd wordt van de teams meer dan eens een zogenaamd fluwelen voetje ver langd. Niet zelden vergiste een coureur zich in de omstandigheden op een van de polderwegen in en om Hulst, met als gevolg dat hij naast de weg in een sloot terecht kwam. Het traject van de rally van dit jaar is grotendeels nieuw. Nieuw is de 20 kilo meter lange proef die vanaf het oude veerplein in Perkpolder start. Daar is de centrale service, een Vip-dorp en de finish van de proef. Boven op de brug gen, die toegang gaven tot de veerboot, is de wedstrijd volgens de organisatie goed te volgen. De rallyauto's komen meerdere keren op volle snelheid langs het veerplein gereden. Nieuw is ook een proef die ruwweg vanaf het recreatiege bied 'De Vogel' via Vogelwaarde en Zaamslag naar Hulst loopt. De klasse mentsproef van Graauw via Paal naar Nieuw-Namen is niet gewijzigd. Favorieten De favorieten voor de eindoverwinning zijn de leider in het nationaal rally kam- Peter Bijvelds won vorig jaar de Rally van Hulst samen met zijn vader Piet, die in november om het leven kwam tijdens de rally van Luxemburg foto Camile Schelstraete pioenschap Erik Wevers uit Markelo met de Toyota Corolla WRC, en tweede man in de tussenstand, Erpenaar Peter Bijvelds. Voor Wevers is het zes jaar geleden (1998, tweede achter Coen Vink) dat hij in Hulst heeft gereden. „Ik heb niet de beste voorbereiding achter de rug", geeft de Markeloër aan. „Te druk met het werk. Ik zie de proeven pas een paar uur voor de start." Wevers denkt wel dat het een gevecht tussen hem en Bijvelds gaat worden. „Heeft Bijvelds vorig jaar gewonnen? Daar kan hij misschien wat voordeel uit halen. We zullen zien. Ik ga zoals altijd voorde winst." Bijvelds, tweede op vier punten achter Wevers in de tussenstand, ziet in We vers zijn grootste concurrent. „Erik We vers is altijd snel en gaat altijd voor de winst. Maar wij ook. In Almere (de twee de ronde van het kampioenschap, op 10 april) stonden we in het begin 9 secon den voor op Wevers. Een kapotte slang aan de turbo zorgde voor 27 seconden achterstand. Daar heb ik er nog 10 van weg kunnen werken. Meer zat er niet in. We zijn dus aan elkaar gewaagd. Van de rest van het veld heb ik niet zo'n schrik." Bijvelds won de rally van Hulst vorig jaar samen met zijn vader Piet Bijvelds. Bij een crash in de rally van Luxem burg in november vorig jaar, kwam Bij- velds-senior om het leven. Zijn plaats in Hulst zal voor de eerste keer worden overgenomen door de Groninger Bart Hissink. Morgen worden de auto's tussen 18.30 en 22.30 uur onderworpen aan een tech nische keuring op de Grote Markt van Hulst. Zaterdag start de eerste deelnemer aan de rally op de Grote Markt om 11.01 uur. De rallysprint gaat om 12.31 uur van start. Na diverse klassementsproe ven in Oost-Zeeuws-Vlaanderen wordt de eerste deelnemer aan de rally om 18.36 uur terugverwacht in Hulst. De eerste rallysprinter arriveert en halfuur tje eerder. TERNEUZEN - Met de huldiging van de kampioenen uit de zes klassen is in sporthal 't Zwaantje de voorjaarscom petitie van de Terneuzense Bedrijfs Volleybal Bond (BeVo Bo) afgesloten. In zijn huldigingswoord prees voorzitter Wim de Meester de 39 ploegen die de aan jubileumeditie deelnamen voor hun sportieve houding, maar vroeg ook aandacht voor het onderdeel arbitrage: „lever voldoende scheidsrechters en accepteer hun leiding." Waarna de kampioensploegen van Dow (le klasse A), Jacobs/Tuin (IB), Dees Sport 2 (2A), TeVoRe (2B), Echo Audio (3A) en Interpolis Philippine (3B) op het podium kwamen. De prijs voor de sportiefste ploeg ging naar Dow 2, Arianne van Harn van de ploeg Henno Cysouw werd tot sportiefste vrouw uitgei'oepen. In drie jubileumtoernooien (cle BeVoBo bestaat 35 jaar) wordt op 26 april, 10 mei en 17 mei afscheid genomen van sporthal 't Zwaantje. Het nieuwe seizoen begint in sep tember in de nieuwe sporthal in Oude Vaart. SLUISKIL - Met overtuiging plaatsten Cees A. Wissel en Willy de Boey zich voor de tweede ronde van de Masters driebanden in Sluiskil. Zij wonnen hun twee partijen in de poule en werden daardoor afgetekend winnaar in dit toernooi van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. Willy de Boey stroomde door ten koste van Eddie van Goethem en Joke Breur. In de eerste ontmoeting van pou le C won Breur nog wel van Eddie van Goethem, maar in de beslissende partij verloor ze van Willy de Boey. Omdat laatstgenoemde daarvoor met ruim verschil van Eddie van Goethem had gewonnen was hij verzekerd van de eer ste plaats in de poule. Cees A. Wissel kan terugblikken op een sterk optreden. In poule D opende hij in slechts 37 beurten met een winstpar tij (40 caramboles) tegen Marco Potvlieger. De rol van Pot- vlieger was uitgespeeld toen hij ook zijn de tweede partij met ruim verschil van Johnny Bakker verloor. Het slot- duel Wissel-Bakker moest de beslissing brengen. Dat was eveneens een eenzijdig duel. Johnny Bakker, die dertig ca ramboles moet maken, verloor in 49 beurten met de cij fers 40-20. Wissel beëindigde zijn poulewedstrijden met een fraai moyenne van 0,930. RILLAND - Arjan Koopmans speelt volgend seizoen bij SSV'65. De aanvaller van de naar de tweede klasse gede gradeerde zaterdagvereniging Rillandia ziet in de Goese voetbalclub een nieuwe uitdaging. „De degradatie van Rillandia was eigenlijk de druppel", licht Arjan Koop mans (27) zijn overstap naar de zaterdag-eersteklasser toe. „Het rommelt al zo lang binnen de club dat je het wel een keer beu bent. Als we in de eerste klasse waren geble ven, was ik niet naar SSV gegaan, omdat ik niet met een andere club tegen de vereniging uit mijn dorp wil spelen. Maar door de degradatie was de weg naar SSV wat dat be treft vrij." Arjan Koopmans was bij Rillandia vrij zeker van zijn basisplaats, maar zal op sportpark Het Schenge weer moeten concurreren voor een plek in de ploeg van trainer Cees Houtepen. „Maar daar zie ik niet tegenop, dat vind ik juist een uitdaging. Ik heb er zin in, denk bij SSV het plezier in voetbal weer terug te vinden", stelt de voormalig speler van Hoek. SSV'65 aast ook op Rick Heij- mans van Rillandia, maar die heeft meerdere aanbiedin gen en heeft nog geen beslissing genomen. Masters toernooi Zeeuws-Vlaamse Biljartbond in Sluiskil. Poule C (eerstgenoemde wint): Joke Breur-Ed- die van Goethem 30-41 (65 beurten), Willy de Boey-Eddie van Goethem 22-34 (46), Willy de Boey-Joke Breur 22-25 (44). Eindstand: 1. Willy de Boey 4-0,489. 2. Joke Breur 2-0.505, 3. Eddie van Goethem 0-0,676. Poule D: Cees A. Wissel-Marco Potvlie ger 40-19 (37), Johnny Bakker-Marco Potvlieger 30-17 (55), Cees A. Wissel-Jo- hnny Bakker 40-20 (49). Eindstand: 1. Cees A. Wissel 4-0,930-, 2. Johnny Bak ker 2-0,481, 3. Marco Potvlieger 0-0,391. Houston. Mannen. Eerste ronde: Morrison (VSt) - Popp (Dui) 6-3 7-6 (4), Roddick (VSt/1) - Boeker (VSt) 6-2 6-3, Goldstein (VSt) - Vanek (Tsj) 6-1 7-6 (4), Horna (Per/8) - Enqvist (Zwe) 6-4 6-3, Haas (Duï/3) - Vliegen (Bel) 6-3 7-5, Okun (Isr) - Mello (Bra) 6-4 7-5, Lapentti (Ecu) - Zib (Tsj) 6-3 6-2, Blake (VSt) - Mi- nar (Tsj) 6-2 7-5, Dupuis (Fra) - Massu (Chl/4) 6-4 6-0, Agassi (VSt) - Tabara (Tsj) 6-2 7-6 (5), Kim (VSt) - Garcia (Chl) 6-4 6-4, Hernandez (Spa) - Bogomolov (VSt) 6-1 7-5. Barcelona. Mannen. Tweede ronde: Coria (Arg/4) - Wessels (Nedf6-2 6-7 (4) 6-4, Stepanek (Tsj/11) - Ventura (Spa) 6-3 6-2, Martin (Spa) - Robredo (Spa/6) 6-1 6-4, Ferrero (Spa) - Lopez (Spa/12) 6-4 6-4, Stepanek (Tsj) - Ventura (Spa) 6-3 6-2, Calleri (Arg) - Chela (Arg/14) 6-3 6-7 (9) 7-6 (1), Hrbaty (Slw) - Starace (Ita) 6-3 6-2, nadal (Spa/8) - Muller (Lux) 6-0 6-2, Canas (Arg/5) - Arthurs Dubbelspel, tweede ronde: Etlis/Rodriguez (Arg) - Wassen/Waske (Ned/Dui) 6-3 7-6(3). Antalya. Fed Cup, groep 1 Euro-Afri kaanse zone. Poule B: Nederland - Po len 3-0; Tamaëla - Sakowicz 6-4 6-3, Krajicek - Kosinska 6-1 6-1, Gerards/Schultz - Jans/Rosolska 6-2 7-5. Engeland, competitie: Bolton-Sout- hampton 1-1 Middlesbrough-Fulham Terneuzen. Voorjaarscompetitie Be- vobo Terneuzen. Eerste klasse A: BN/De Stem-Dow 0-3, Zaman Sport-Scheldesport 3-0 (regl.), Rest.'t Oudt Sas-Dees Sport 1-3. Eerste klas se B: Jacobs/Tuin-Delta 1-2, Van de Poel Aann.BV-Dow 2 2-1, NHI Terneu- zen-De Pooter 3-0. Tweede klasse A: El.Van Fraeyenhove-Scheldesport 2 0-3, De Hoop-Dees Sport 2 0-3. Tweede klasse B: NHI Terneuzen 2-URS 3-0, WBAZ-V&K/C1000 Hoek 2-1, Delta 2-Ge- meente Terneuzen 1-2. Derde klasse A: Visser Smit Hanab-Yildiz 1-2, Hen no Cysouw-Asya Karlallari 2-1. Derde Klasse B: Zeeland Seaports-lnterpolis Philippine 0-3, PSOVZ 2-BN/De Stem 3 0-3, BN/De Stem 4-V&K/C1000 Hoek 2 1-2. Eindstanden. Eerste klasse A: Dow 25 (kampioen). Dees Sport 23, Rest.'t Oudt Sas 21, Zaman Sport 14, Schelde- sport 6, BN/De Stem 2 (degradatie). Eer ste klasse B: Jacobs/Tuin 28 (kamp. en promotie). Delta 28, NHI Terneuzen 23, De Pooter 14, Rabobank Terneuzen/Sas van Gent 14, Dow 2 11, Van de Poel Aann.BV 9 (degr.). Twee de klasse A: Dees Sport 2 27 (kamp. en prom.), BN/De Stem 2 22, PSOVZ 16, Scheldesport 2 12, De Hoop 7, El.van Fraeyenhove 5 (degr.). Tweede klasse B: TeVoRe 26 (kamp. en prom.), Delta 2 22, NHI Terneuzen 2 22, Gemeente Ter neuzen 20, V&K/C1000 Hoek 16, WBAZ 15, URS 6 (degr.). Derde klasse A: Echo Audio 25 (kamp. en prom.), Visser Smit Hanab 19, Yildiz 14, Dow 3 11, Henno Cysouw 10, Asya Kartallari 10 (degr.). Derde klasse B: Interpolis Phi lippine 25 (kamp. en prom.), BN/De Stem 3 24, Hydro IS Partner 23, Zeeland Seaports 18. PSOVZ 2 13. BN/De Stem 4 12, V&K/C1000 Hoek 2 11. Alle A-klassers 10 wedstrijden ge speeld, alle B-klassers 12. BARCELONA - Peter Wessels is er in de tweede ronde van het tennistoernooi in Barcelona niet in geslaagd voor een stunt te zor gen. De Nederlander verloor van dc als vierde geplaatste Guillermo Coria. Wessels dwong de Argentijn wel tot een behoorlijke krachtsin spanning door de tweede set in de tiebreak voor zich op te ei sen. De verrassing bleef echter uit: 2-6 7-6 (7-4) 4-6. Wessels verkeerde in goed gezel schap. Favoriet Marat Safin vloog er eveneens uit. De als eer ste geplaatste Rus bleek zich op het gemalen baksteen van Barce lona onvoldoende thuis te voe len om Jose Acasuso te weer staan. De Argentijn won met tweemaal 6-4. Ook titelverdedi ger Tommy Robredo redde het niet. De Spanjaard verloor kans loos van zijn landgenoot Alber to Martin 1-6 4-6. De Spanjaard Nadal rekende in hoog tempo af met de Luxem burger Gilles Muller (6-0 6-2), terwijl ook Juan Carlos Ferrero en David Ferrer wonnen. Hoei. ProTour, Waalse Pijl, mannen. 1. Di Lu ca (Ita) 201.5 km in 4.44.55. 2. Kirchen (Lux), 3. Rebellin (Ita), 4. David Etxebarria (Spa) 0.04, 5. Freire (Spa), 6. Vicioso (Spa), 7. Sinkewitz (Dui), 8. Osa (Spa), 9. Evans (Aus) 0.08, 10. Weg- mann (Dui), 25. Erik Dekker 0,24, 96. De Kort 10.46, 101. Moerenhout 11.09,104. Engels, 109. Eltink 11.23, 112. Thomas Dekker 11.32. Opgave. Löwik, Wielinga. Stand ProTour individueel: 1. Di Lu- ca 131, 2. Boonen (Bel) 112, 3. Freire 94, 4. Petacchi (Ita) 93, 5. Rebellin 86, 6. Julich (VSt) 75, 11. Boogerd 45, 26. Van Bon 30, Stand ProTour ploegen: 1. Davita- mon-Lotto 144, 2. Rabobank 139,3. Fas- sa Bortolo 135. Hoei. Wereldbeker, Waalse Pijl, vrouwen. 1. Cooke (GBr) 105,5 km in 2.56.58, 2. Wood (Aus) 0.04, 3 Arndt (Dui) 0.05, 4. Melchers (Ned) 0.10, .5. Senff (Dui) 0.13, 6. Graus (Oos) 0.14.14. Gunnewijk 0.33, 23. De Goede 0.42, 55. Visser 2.55, 71 Grimberg 4.48, 79. Lint horst 5.07, 98. Van Dongen 11.20, 99. Slappendel 11.30,101. Van Essen 11.42, 109. Van den Broek 14.01 Stand wereldbeker: 1. Wood 165, 2. Melchers 156, 3. Cooke 125, 5. De Goe de 99,47. Gunnewijk 7. In het overzicht van de Zeeuwse deelne mers aan het Nederlands kampioen schap zwemmen, dat gisteren in de krant stond, ontbrak de naam van Jur- jen Pater De zwemmer van Scheldestroom zal uit komen op de 50 meter schoolslag en de 100 meter schoolslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45