Clinge eist alternatief voor riool Drie horecazaken in andere handen PZC Laatste concert in het oude Checkpoint Koninginnenacht in Terneuzen Leerlingen ruiken aan werk van chef-kok Brug naar Hulster Keldermanspoort Bromfietser en Setsster gewond lij aanrijding 13 jj()~e omwonenden dreigen met rechter als plannen voor greppel doorgaan Wensen komen inpolitieplan Claim tegen HZ rond 12 miljoen Celstraf voor mensensmokkel Oplichter moet cel in Boetes voor bromfietsers foto vijftig Clingenaren zijn fel wen de gemeentelijke plannen - e in de plantsoenen greppels t jd te leggen ter bestrijding van aÜ Wateroverlast. Het gaat voorna- gelijk om een zogenoemde T;di. een greppel met gras waar oor het hemelwater afkomstig 0 daken en wegen in de bo- jn kan zakken en afgevoerd geworden. ia aè Droog üe wadi is 95 centimeter diep b zal volgens de gemeente bijna altijd droog staan. Slechts f tij uitzonderlijke regenval zal tt, volgens de gemeente, korte fel een laagje water in blijven - süan. y omwonenden, die gister- -rj3 mi massaal de hoorzitting in st Hulster stadhuis bezochten, donderdag 21 april 2005 van Doorsselaer ^ST-Bewoners van de Ren baan en omgeving in Clinge gen dat de gemeente Hulst met jen alternatief plan komt om eigende wateroverlast in hun üijk te voorkomen. Zet Hulst de oorspronkelijke plannen, grep- jSl toch door, dan dreigen ze Sarde rechter te stappen. lieten zich echter zo makkelijk niet overtuigen. Ze vrezen voor de veiligheid van kinderen in de buurt. „Want een klein kind kan al verdrinken in tien centi meter water of minder." De om wonenden zijn bang dat de wadi niet naar behoren zal werken en dat zij daardoor overlast zullen krijgen. „Waarom is de strook grond waar wethouder De Deck- ere woont, destijds verkocht aan de mensen die daar wonen? Die strook was namelijk aangewe zen als locatie om maatregelen te treffen om wateroverlast op te lossen", J. van Dorsselaer, een van de omwonenden. De gemeente moet wat hen be treft afblijven van het plantsoen en een andere oplossing zoeken, niet in de wijk en het liefst ook niet in de bebouwde kom. Vijver De omwonenden drongen er bij wethouder E. de Deckere op aan dat een vijver aangelegd wordt achter de Beukelszstraat, waar het water in kan worden opge vangen. Dat vinden ze de beste oplossing. Volgens De Deckere kan dat niet omdat de gemeente daar geen grond in eigendom heeft. Ook zouden de regels van waterschap Zeeuws-Vlaande- ren, voor het gefaseerd doen af vloeien van het water de aanleg van een vijver niet toestaan. Het aanleggen van een vijver getuig de van een van de aanwezige ambtenaren niet van enige reali teitszin. De sfeer in de raadzaal werd grimmig. De aanwezigen verwe ten De Deckere dat hij niet naar hun argumenten wilde luiste ren. „We kunnen ons ei niet kwijt bij u", zei een van hen. Een ander was bang dat, wat de argumenten van de bewoners ook zijn, de gemeente de plan nen voor de wadi toch doorzet. „U heeft ons niet het gevoel ge geven dat u onze zorgen ook maar een beetje begrijpt en met ons mee wil denken." Tholen De Deckere bestreed fel dat hij niet luisterde naar de grieven van de omwonenden, maar toe zeggingen dat de wadi van tafel ging, was hij niet bereid te ge ven. De Deckere nodigde de om wonenden uit binnenkort geza menlijk naar Tholen te gaan waar een wadi is aangelegd. De omwonenden accepteerden het aanbod om met eigen ogen te zien hoe een wadi werkt. Ze drongen er wel op aan ook met Tholenaren die vlakbij de wadi wonen, te mogen praten. De reacties die de omwonenden gisteravond uitten, worden mee genomen in een commentaarno ta. Aan de hand hiervan neemt het college van burgemeester en wethouders een besluit over het al dan niet aanleggen van de wa di. Fractielid A. Dobbelaer van Algemeen Belang, die ook bij de hoorzitting aanwezig was, vindt dat het de wethouder zou sieren als hij het voorstel van de wadi zou terugnemen. Hij vindt dat de tijd moet worden genomen om te zoeken naar een andere oplossing. SLUISKIL - Een zestienjarige bromfietser en een achttienjari- sster uit de gemeente Ter- 1 zijn gistermiddag rond voor drie gewond geraakt lij een frontale botsing op de fDla Hoofdweg in Sluiskil. R 'fU' De vrouw haalde op de fiets een epje fietsers in en kwam brbij frontaal in botsing met te tegemoetkomende bromfiet- .K Beiden kwamen hierdoor aval. De jongen werd met on- meer een hersenschudding nagebracht naar het zieken- *p ais in Terneuzen. De vrouw JiiE iep een pijnlijk been en diverse chaafwonden op. iOEWACHT - Snelheidsdui- i. drugshandel, overlast van jeugd, hondenpoep en ge- m bidsoverlast van brommers. Dat zijn de ergernissen die de in- soners van Koewacht graag angepakt willen zien in het - róuwe politiewerkplan. Leerlingen van de Terneuzense scholengemeenschap De Rede luisteren naar de aanwijzingen van een van de koks in restaurant Fifteen in Amsterdam. foto Frank van den Berg/FBF maakte deze pun- ten gisteren na een inventarisa- Gtfj donder inzendingen van bur- im ftrs bekend aan politie en poli- tok tijdens de dorpsraadverga- toring in De Vlaschaard, ift nieuwe politiewerkplan, at per 1 januari 2006 ingaat, is 'ït resultaat van een gesprek ssenhet college van B en W in Tsneuzen en de politie. Daaruit 5 voortgekomen, dat alle 26 •ijk- en dorpsraden een top vijf finnen samenstellen van pun- iadie in het plan worden mee komen. De wijkwethouders, coördinatoren en de teamchef n j 1311 politie doen nu een rond- jdangs deze raden om het werk plan uit de doeken te doen. de zomervakantie willen ®eente en politie het concept laarhebben, waarna de dorps- erover worden geïnfor- l. Het wordt wel één plan f»r de hele gemeente en niet »kern een apart plan. door Frank van Cooten AMSTERDAM - Een aantal leer lingen van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen kiest na gisteren zeker voor het horeca- vak. In restaurant Fifteen in Amster dam van de befaamde kok Ja- mie Oliver kregen 22 leerlingen van de tweede klas van het vm- bo van de Terneuzense scholen gemeenschap kookles. Het was de hoofdprijs van de kennisquiz tijdens de MyChoice Road Show van het Horeca Branche Insti tuut. Rond de vijfduizend vmbo-leerlingen uit tweehon derd klassen namen dit school jaar deel aan de wedstrijd. De tweede klas van De Rede kwam als winnaar uit de bus. De Terneuzense scholieren kre gen les van de jonge koks van restaurant Fifteen die het afgelo pen jaar in de Net 5-serie 'Ja mie's Kitchen Amsterdam' te zien zijn geweest. Snijtechnieken En zo bakten de Terneuzense scholieren gisteren zelf brood, maakten ze pasta en leerden ze diverse snijtechieken. Eén keer moest de EHBO-doos er aan aan te pas komen. Ook kregen ze een stuk theorie over bijvoorbeeld het activeren van de smaakpapil len en de geheimen van het zelf maken van pasta. Rinus de Blaaij, docent con sumptieve technieken van De Rede, glunderde. „Het is perfect hier. De kinderen vinden het fantastisch zelf te koken in een restaurant en les te krijgen van koks die ze kennen van de televi sie. Al twee leerlingen zeggen iets in de horeca te willen doen." En dat sluit aan op de doelstelling van restaurant Fifteen en het Horeca Branche Instituut om jongeren ent housiast te maken voor het hore- cavak. De Terneuzense scholie ren van dertien en veertien jaar serveerden later op de dag het zelfgemaakte drie gangen diner uit. door Ronald Verstraten TERNEUZEN - Met de nieuw bouw uit de steigers komt er op 25 april nog één laatste concert in het oude Checkpoint in Ter neuzen. De Amerikaanse drie mansformatie Two Cow Gara ge luidt een tijdperk uit. Two Cow Garage bestaat uit drie jonge twintigers uit Colum bus, Ohio, die besloten hun heil te zoeken in de rock 'n' roll. Daarmee hoopten ze zo snel mogelijk weg te geraken uit 'koeienstad' Columbus. Klonk hun debuutalbum Please Turn the Gas Back On nog tamelijk onvolwassen, driehonderd vijf tig optredens later maken ze hun reputatie van veelbeloven de band meer dan waar. „Op hun nieuwe cd pakt het to meloze trio uit met een onweer staanbare combinatie van rootsrock, postgrunge en folk- punk, waarbij voorman Micah Schnabel zo ongeveer het beste van Steve Earle en Kurt Co- bain in zich verenigt," laat Checkpoint weten. „Opgeluis terd met extra elektrische gita ren, achtergrondzang en per cussie, plus her en der wat pe dal steel, orgel en piano, steekt hij geraffineerder in elkaar dan op het eerste oor misschien lijkt." De band maakt niet alleen 'fan tastische herrie', maar heeft ook semi-sentimentele ballads op het repertoire. Steenlegging Volgend op dit laatste concert, heeft Checkpoint een klein fes tival gepland op 16 mei. „Op die dag is eerst om 17.00 uur de laatste-steenlegging door Theo de Waele, een van onze oudste klanten. De bedoeling is dat het nieuwe pand op 1 juni open gaat. Het café volgt later. Daar komt dan ook een restaurant bij," vertelt manager P.van Houcke van Checkpoint. Het festival is getiteld 'Check out-Checkpoint-Check in'. Van af 18.00 uur gaat de feesttent open, die wordt opgesteld op het parkeerterrein naast Check point. Een uur later treden de Ant werpse Seatsniffers aan, ge volgd door Hulk, een nieuwe band uit Brussel. Hoofdattractie Hoofdattratie is de Amerikaan se band Southern Culture on the Skids, oftwel SCOTS. De twee mannen en twee vrouwen tellende formatie kan qua re pertoire enigszins worden ver geleken met de B 52's uit begin jaren tachtig. Het concert van Two Cow Gara ge op maandag 25 april om 21.00 uur. RENESSE - De discotheken Pin- Vsen't Roefke en feestcafé De in Renesse zijn overge- jaan in andere handen. Wim leerboek, sinds jaar en dag uit- Mtervan deze horecagelegenhe- En> is gestopt met het tappen ^biertjes. j^Renesser uitgaansgelegenhe- zijn nu in handen van de «damse ondernemer Anton fijn. Hij heeft - samen met p* compagnons - de drie za- jn overgenomen. Remeijn wil Jlrie zaken wat oppeppen, zo en breder publiek s °wel van de Zuid-Hollandse anden en Rotterdam als van- de Bevelanden en Walche ren!' Net zo ver J?nuit Goes is het net zo ver J,® a's vanuit Zierikzee", m bedrijfsleider Erwin van aan. „En in Middel tor Linde burg en Vlissingen zit verder niks." De huidige formules van de drie zaken blijven groten deels intact, ,,'t Roefke blijft voor de liefhebbers van house, maar dan wel met meer verschil lende stijlen zoals de populaire jumpstyle. Nu wordt in het 't Roefke alleen hardcore ge draaid en dat wil ik niet meer", zegt Remeijn. Breder publiek Dicotheek Pinky's moet ook een breder publiek gaan trekken door de muziekstijl te verande ren. „Nu wordt daar R&B ge draaid, maar we willen meer. De muziek moet bekend maar vooral dansbaar zijn. R&B, maar ook danceclassics", zegt Van der Linde. „De muziek die vroeger ook in Pinky's werd ge draaid toen ik daar zelf stond moet weer terug." Voor feestcafé De Zoom heeft Remeijn ook plannen. „Het kop je koffie komt terug. Niet ieder een wil overdag gelijk aan het bier. Het ten-as wordt aange kleed met palmbomen en we wil len het publiek tussen zes uur en negen uur 's avonds ook vast houden. Daarom bieden we in het hoogseizoen ook een simpele maaltijd zoals saté of een ham burger." Hollywood Remeijn heeft meer plannen. Zo wil hij proberen om Hollywood on tour naar Renesse te halen en is het de bedoeling regelmatig li- ve-muziek in De Zoom te heb ben. Samen met de andere horecaon dernemers in Renesse werkt Re meijn aan een plan om het pu bliek - met name buiten het hoogseizoen - wat eerder naar de badplaats te trekken. „Men sen komen nu om een uur of twaalf. Dan hebben ze nog maar twee uurtjes want om twee uur moeten we sluiten. We zijn nu plannen aan het bedenken om het publiek een uur of anderhalf eerder te trekken." Concrete voorstellen hiervoor zijn er nog niet. DEN HAAG - Staatssecretaris Rutte van onderwijs heeft wat meer duidelijkheid verschaft over de hoogte van de vordering die de Hogeschool .Zeeland kan verwachten van het ministerie. Woensdag werd in een commissiever gadering van de Tweede Kamer over een bedrag van bijna 12 miljoen euro gesproken. Dat geld zou de HZ te rug moeten betalen omdat volgens het ministerie subsidie regels zijn overtreden. De HZ zou van alle hogescholen het meeste subsidiegeld ten onrechte hebben ontvangen. Overigens heeft de HZ nog geen definitieve vordering van het ministerie ontvan gen. In de commissievergadering werd er op aangedron gen dat hogescholen niet failliet mogen gaan als gevolg van de terugbetaling. Ook werd aangedrongen op gesprei de betaling. De HZ heeft al harde toezeggingen dat zelf standig hoger onderwijs in Zeeland ook in de toekomst blijft bestaan. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 24-jarige man uit Irak wegens men sensmokkel tot twee jaar cel. De Irakees maakte deel uit van een criminele organisatie die illegalen via Vlissingen naar Engeland smokkelde. Zijn naam dook op bij een mis lukt transport 16 mei vorig jaar in Vlissingen, toen op de parkeerplaats van Dartline in een vrachtwagen een aan tal vreemdelingen werden aangetroffen. De man werd aangehouden in Noorwegen en vervolgens uitgeleverd aan Nederland. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 59-jarige inwoner van Goes voor oplichting, ver duistering en fraude veroordeeld tot een jaar gevangenis straf plus zes maanden voorwaardelijk. Verder kreeg hij een half jaar extra cel opgelegd, omdat hij nog in zijn proeftijd verkeerde van soortgelijke delicten. In de straf maat werd ook nog de stalking van zijn ex-vrouw meege nomen. De Goesenaar moet aan Levob Bank 9156 euro en aan For- tis Bank 4429 euro schadevergoeding betalen. Bij deze banken wist hij op slinkse wijze geld los te krijgen. De man had de laatste jaren een veelvoud van frauduleu ze handelingen gepleegd. Zo wist hij als boekhouder bij een bedrijf in Roosendaal voor enkele tienduizenden eu ro's achterover te drukken. Ook pleegde hij valsheid in geschrifte bij de aanvraag van bankpasjes van geldleningenverstrekkers en pleegde hij fraude met uitkeringen van de gemeentelijke sociale dienst en de ziektewet. Hij had de strafbare feiten groten deels bekend. De Goesenaar geniet een reputatie op het gebied van ver duistering en oplichting, waarvoor hij eerder al gevange nisstraffen moest uitzitten. THOLEN - Op het gehele eiland Tholen werd vandaag tussen zeven uur 's ochtends en uur 's middags een brom fietscontrole gehouden waarbij twintig brommers werden gecontroleerd. Er werden vijftien boetes uitgedeeld voor onder meer een te hoog vermogen, te hoge snelheid en het ontbreken van de gele plaat. door Raymond de Frel TERNEUZEN - In navolging van Hulst krijgt ook Terneuzen een 'Koninginnenach'. Eerst nog in een voorzichtige vorm, maar bij succes zal het program ma in de komende jaren steeds meer worden uitgebreid. De stichting Evenementencom missie De Vliegende Hollander, al jaren de organisator van de festiviteiten op de Markt op Ko ninginnedag, wil dit jaar bekij ken of het Terneuzense publiek warmloopt voor een dergelijk evenement. De commissie hoopt met het fes tijn vooral tieners te trekken. „Met het aantrekken van Idols-kandidaat Marlies hopen we ook deze groep jongeren aan te spreken", aldus Augustinus. Marlies deed mee aan de finale rondes van de tweede editie van het populaire televisieprogram ma Idols. Samen met haar band treedt ze vanaf 21.00 uur op. Zij wordt om 19.00 uur voorgegaan door de Zeeuws-Vlaamse rock band Void. De Terneuzense bluesgitarist Herman Broek jr sluit met zijn begeleidingsband The Eurocasters de Koningin nenacht om 22.30 uur af. Een uur later wordt de Koninginne nacht afgesloten. Na de traditionele rommel markt op de Markt, Haven straat, De Jongestraat, De Blok ken, Herengracht en het Stad huisplein in de ochtenduren is er 's middags weer tijd voor mu ziek. De Brabantse bluesrock band Shotgun Shadow bijt om 14.00 uur het spits af. De Zeeuws-Vlaamse coverband The Usual Suspects brengt ver volgens pop- en rockcovers. DJ Yelïowhead (oftewel Terneuze- naar Jan Geelhoedt) verzorgt tussen en na de optredens de mu ziek. Om 18.45 uur begint bij de winkel van Ben de Graaf aan de Schoolweg een ballonnenop- tocht, die wordt begeleid door showband New Adventure. De optocht eindigt op de Markt, waar de Terneuzense dialect band De Lamaketta's het gezel schap opwacht. Zanger Heim wee Maik en consorten sluiten de festiviteiten om 19.30 uur af met een twee uur durend optre den vol gekkigheid. De nieuwe eigenaar van onder meer feestcafé De Zoom en discotheek Pinky's in Renesse wil een groter en breder publiek aanspreken. foto Marijke Folkertsma door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst trekt 70.000 euro uit voor de aanleg van een brug die de stads wallen met de Keldernianspoort verbindt. De officiële opening van de brug is gepland voor vrijdag 17 juni. Op die dag worden ook de vier nieuwe beelden onthuld die de gemeente laat maken in het kader van de verdere toeris tische ontwikkeling van de ves tingstad. Een van die beelden, Het Rave lijn van Kathleen Verhegge en Ronald de Maet uit Assenede, krijgt een plek aan de voorzijde van de Keldermanspoort. De maatregelen om de binnen stad van Hulst voor toeristen nog aantrekkelijker te maken, staan in het Toeristisch Ontwik kelingsplan. In het kader van het thema 'levende geschiede nis' in dat plan is de brug aan de Keldermanspoort bedacht. Deze poort is een voor West-Europa unieke land- en waterpoort. Tot voor kort was de poort volledig omgeven door een hekwerk, zo dat het niet mogelijk was op de poort te lopen. Dat hekwerk werd onlangs al vervangen voor een meidoornhaag. Alleen aan de kant van de Overdamstraat staat nu nog een hek, maar dat verdwijnt na de plaatsing van de brug ook. De stalen, moderne brug meet 9,5 bij 2 meter en maakt de Keldermanspoort van af de stadswallen toegankelijk. De brug wordt volgende week al geplaatst met een grote kraan. Om de veiligheid te garanderen, komen minder opvallende hek ken op plaatsen waar het gevaar bestaat dat onoplettende men sen rechtstreeks de diepte in lo pen. Dat neemt na het plaatsen van de brug nog een week of vier in beslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43