Waterschap belooft matiging Sk£S, PZC Ter Valcke sloopt beetje en bouwt stukje Openbaar Ministerie acht loods schuldig aan aanvaring Pelican Autoreis GARDAMEER Centrale bibliotheek Tholen wordt beter, groter en moderner Nog geen woningbouw in 's-Heer Abtskerke Zeeuwse Eilanden houdt stijging tarieven burgers binnen de perken A. Stutterheim AFWEZIG kunst en antiekbeurs SSIEKE ORGEL Stalk orgels Tweedehands verkoop Tholen Poëzie bij Baarends in Goes Oldtimerrit voor Tanzania Boekverkoop in bibliotheek Goes Bromfietser breekt been Diefstal pas uit woning Auto donderdag 21 april 2005 door Maurits Sep MIDDELBURG - Het is nu nog slechts een signaal, een gebaar van goede wil, maar het moet uiteindelijk uitgedrukt worden in harde euro's. Het algemeen bestuur van waterschap Zeeuw se Eilanden belooft de komende jaren matig te zijn met de tarie ven'. De algemene vergadering van het waterschap nam gisteren vrijwel unaniem een motie aan van J. Roodenburg. Daarin staat vrij vertaald dat Zeeuwse Eilan den het overschot van de algeme ne reserve zal gebruiken om de lasten voor de burgers niet te veel te laten stijgen. Met dat overschot doelt Rooden burg op het geld dat het water schap achter de hand heeft, maar dat niet nodig is voor de zogenoemde weerstandsreserve waaruit mogelijke tegenvallers betaald moeten worden. Zeeuw se Eilanden hanteert een onder grens van zeven procent van de begroting als weerstandsreser ve. Al het geld dat boven die ze ven procent uitgaat, wordt be schouwd als 'overschot'. Roodenburg drong er gister avond in de algemene vergade ring op aan dat geld terug te ge ven aan de burgers. Die hebben er volgens hem recht op. Over concrete bedragen is niet gespro ken. Bewust: Roodenburg zei vooral 'een signaal' te willen af geven. „Het gaat mij om de in tentie dat we dit echt van plan zijn, hoe groot dat overschot ook moge zijn." Kritiek Waterschap Zeeuwse Eilanden kreeg vorig jaar heel veel kri tiek te verduren vanwege de for se stijging van de waterschaps lasten. Roodenburg verzette zich daar toen al tegen. „Ik kan en wil dat niet verdedigen", zei hij in november vorig jaar. Gisteravond vertelde hij er nog steeds moeite mee te hebben om burgers uit te leggen waarom zij zo veel meer geld kwijt zijn aan het waterschap. Dat klemt voor hem des te meer omdat het wa terschap vorig jaar bijna twee miljoen euro heeft overgehou den en dat geld in de algemene reserve stopt. Die bedraagt daar door acht miljoen euro. Het dagelijks bestuur van Zeeuwse Eilanden is het eens met het voornemen om de tarie ven te matigen, zei bestuurslid J. Hoekman. „Wij hebben steeds voor ogen gehad dat we geen spaarpotjes willen vullen ten koste van de burgers." Mede doordat het dagelijks bestuur de motie niet afraadde, ging de al gemene vergadering massaal ak koord. Van de 33 aanwezigen stemden 32 mensen voor, en niemand te gen. Alleen R. Soer onthield zich van stemming. door Frank Balkenende GOES - Het lijkt wel of er een orkaan over het Goese verpleeg huis Ter Valcke is getrokken. De zijkanten van de oude gebou wen, die nog deels worden ge bruikt, tonen gaten en gebroken stenen, het oude zusterhuis oogt als een bouwval. Dat krijg je als je een nieuw verpleeghuis bouwt op dezelfde plaats. Het is steeds een beetje slopen en weer een stukje bouwen. De bewo ners vinden het niet erg. Op het terrein van Ter Valcke is im mers elke dag wat te zien. De meeste bewoners (81) huizen tegenwoordig in de nieuwe zuid westelijke vleugel, die uitkijkt op de Louise de Colignylaan. Een aantal woont nog in de deels afgebroken oude gebou wen. Begin dit jaar was dat geen onverdeeld genoegen. ,,'s Morgens vroeg begonnen ze al met slopen, dat gaf zo veel trillingen en stof dat sommigen, ook het personeel, een beetje angstig werden. Toen hebben we ze een poosje opgevangen in de nieuwbouw", blikt locatiema nager P. Kruidenier terug. Nu hepft de angst plaatsgemaakt voor nieuwsgierigheid. „Saai is het niet, er gebeurt elke dag iets op het terrein." Het nieuwe Ter Valcke moet volgend jaar na de zomer klaar zijn. Er is een stap penplan, omdat om en om wordt gesloopt en gebouwd. Bij het centrum Dat betekent een hoop rommel en vergt improvisatie, erkent Kruidenier, maar het was het verpleeghuis wat waard om dicht bij het centrum te blijven. Aan de noordwestkant van de kavel verrijzen momenteel de eerste zeven van dertien twee onder-een-kap woningen, waar straks maximaal 45 mensen on der begeleiding wonen. In de laagbouw, die in een drie hoek wordt gebouwd zodat er een binnentuin ontstaat, krijgt iedere bewoner zijn eigen voor deur en slaapkamer, en zelfs een eigen tuintje. Koken doen ze met zijn zessen in een gezamen lijke keuken. Dat is gezellig en bewoners blijven zo actief. In oktober begint de bouw van het centrale blok, dat op de be gane grond een restaurant, win kel en een grand-café met terras herbergt. Boven komen parame dische voorzieningen, zoals ruimten voor fysiotherapie, ergo therapie, logopedie, een behan delkamer en laboratorium. Met de bouw verdwijnt de tijdelijke, uit houten schotten opgetrok ken entree, die nu oud met nieuw verbindt. Als sluitstuk worden de resterende laagbouw- woningen gebouwd en gekop peld aan het centrale gebouw. In de noordoostelijke hoek is een parkeerterrein voorzien, dat verdiept wordt aangelegd, zodat bewoners over het blik kijken en niet erop. Naast het parkeer- huisarts Rapenburgweg 4 Meliskerke Tel. (0118) 561760 29 april t/m 16 mei Waarnemer: Werkdagen overdag: Dp. B. Bouwense Valkenisseweg 42 Biggekerke Tel. (0118) 552190. 's-avonds, 's-nachts en in het weekend: Huisartsenpost Vlissingen 0900-1985 Iden bosch 17 -24 april 2005 Brabanthallen 's-Hertogenbosch dagelijks 11-19 uur donderdag 11-22 uur zondag 24-4 11-18 uur www.antiekbeurs-denbosch.nl Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouweentrum, Van Dishoeckstraat 620 STOLK ORGELS KRABBENDIJKE DE SPECIALIST VOOR HET r van Johannus, Eminent, Domus, Ahlborn. vrijdagavond en zaterdag geopend 5 Kr.|b.bendijke, Oostpolderweg 1, tel.: 0113 - 50 35 23 Raadsvergadering 21 april In de informatierubriek van de gemeente Goes 'info Goes' in de Bevelander van deze week is abusievelijk vermeld dat het voorstel tot vaststellen van het be stemmingsplan 'Binnenstad-Centrum, partiële herziening Zusterstraat' van de agenda is gehaald. Dit agendapunt n r V komt donderdagavond 21 april Vs. o, echter wel aan de órde onder Burgemeester en wethouders van Goes punt 7 van de agenda. terrein ligt straks de hoofdinrit, te bereiken vanaf van de Louise de Colignylaan. Een strook aan de noordzijde van de kavel komt in handen van de Regiona le Woningbouwvereniging Sa menwerking (RWS), die er zes woningen voor gehandicapten wil neerzetten. Stichting 't Gors heeft daarvoor belangstelling ge toond. Het wordt mooi, denkt Kruidenier, als hij de tekenin gen laat zien. Het is echter nog bijna anderhalf jaar doorbijten. Vooral parkeren is momenteel een drama. De Valckeslotlaan is het eind van de parkeerzone, dus ieder een - „ook personeel van het Gasthuis" - zet er zijn auto neer. Op de kavel van het ver pleeghuis is nu slechts een krap, onverhard parkeerterreintje. Kruidenier: „Zeker op dinsdag, als het marktdag is, is er geen parkeerplaats meer vrij. Perso neel kan de auto niet kwijt, laat staan familieleden van bewo ners die op bezoek komen. Die moeten vaak een eind lopen. Tot volgend jaar houden we dat pro bleem." door Freek Janssen THOLEN - Natuurlijk is het jammer dat de bibliotheekvesti gingen in Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland verdwijnen. Maar de inwoners krijgen er een betere, centrale vestiging voor terug in Tholen-stad, zegt direc teur W. Otterman. „Het zou erg jammer zijn als we dit plan la ten lopen." Het nieuwe bibliotheekfiliaal komt zo goed als zeker in de nieuwbouw van het Markiezaat College aan de Zoekweg in Tho len. Wat er over blijft in de ande re kernen in de gemeente, is nog niet zeker. Het kan zijn dat er in vier tot zes dorpen een aantal uur per week een bibliobus komt te staan. Een andere moge lijkheid is dat de bibliotheek drie of vier servicepunten krijgt in de gemeente. Dat zijn vaste plekken in een dorpshuis of school, waar je boeken kunt op vragen en waar eventueel een be perkte collectie boeken voorhan den is. Hoognodig Het bibliotheekbestuur maakt het niet veel uit waar de gemeen teraad voor kiest, zegt Otter man. „We zijn in elk geval blij met de steun vanuit de gemeen te voor een grotere centrale ves tiging, want er moest hoognodig iets gebeuren.- Met de 550.000 eu ro die we nu per jaar krijgen, is de huidige situatie niet te hand haven." De centrale bibliotheek wordt THOLEN - Op industrieterrein Welgelegen in Tholen worden za terdag tweedehands spullen ver kocht. Niet alleen meubelen en tuinarti- kelen, maar ook dameskleding en accessoires worden verkocht. Belangstellenden kunnen van 9 tot 15 uur terecht aan de Ener gieweg 17. ongeveer 1100 vierkante groot. Otterman: „Het woiji elk geval een prettige v ruimte, waar je even ie& kunt zitten om te lezen. Defe wat tafels en stoelen maar daar ga je niet lig zitten. Ook de computeS we hebben zijn erg veroj De nieuwe bibliotheek aan je Zoekweg krijgt een mediate een werkplek met ongeveer! computers. De bieb zal vooral in de midi uren open zijn. Overdag, toti uur of drie 's middags, wordtJ ruimte gebruikt door leerlte van het Markiezaat Coüege.fcj hoeft elkaar niet te bijten,® Otterman: „Er zal wel water;:, lap zijn in de gebruikstij^ maar dat is niet erg. Dat som dingen moeten we nog ufe, ken met het bestuur van k ROC." Buiten kantooruren zal denk* we bibliotheek langer ope dan nu het geval is. Dat__ dig, om het certificaat 'opei re bibliotheek' te hijgen, Zon der zo'n certificaat mag Tholöt niet meedoen aan de fusie de andere bibliotheken Oosterschelderegio. GOES - Net als vorig jaarworj in café Baarends in Goes en kleine week voor Koningin dag De Goese middag van dag, gehouden. Poëzie in breedste zin, staat dan cenlm! Zondagmiddag 24 april tas Goesenaren en andere Zeel; voordragen uit eigen werk oii bewonderd werk van iemands ders. Onder anderen werk mee: Helge Prinsen, Matty kamman en Piet Koek. De C-:t se middag van de dag 1 14.30 uur. Het combo Jazzé zorgt voor de muziek. door Jannes Goedbloed MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie beschuldigt een 54-ja- rige loods uit Delfzijl ervan een ongeluk tussen twee schepen bij het Nauw van Bath op 19 juli 2003 te hebben veroorzaakt. Hij zou te snel hebben gevaren en te weinig afstand hebben gehou den tot een ander schip. Daar door ontstond een aanvaring tus sen de Maersk Bahrein en de Pe lican I. GOES - Kiwanisclub Goes-de Bevelanden houdt zaterdag voor de elfde keer de jaarlijkse oldtimer bloesemrit. De bloesemrit start om half elf op het parkeerterrein van Zee- landNet studio's in Kamper land. Om half vijf eindigt de rit bij Autoschadeteam Baarends in Goes. De tachtig oude auto's stoppen twee keer voor het publiek. Van twaalf tot kwart over één staan de oldtimers op het Havenplein van de oude haven in Colijns- plaat en rond half drie staan de auto's bij partycentrum Land- lust in Nieuwdorp. De opbrengst van de rit gaat naar een weeshuis in Tanzania waar kinderen die het slachtof fer zijn van geweld, armoede, malaria en aids opgevangen wor den. Dokter P. de Haas, die in het weeshuis werkt, neemt na af loop van de rit een cheque in ontvangst. GOES - In de bibliotheek van Goes aan de Oostwal wordt za terdag een verkoop gehouden van afgeschreven boeken en compact discs. De spullen zijn vaak uitgeleend, verouderd, licht beschadigd of worden juist weinig uitgeleend. Vooral boeken in de hobbyru briek koken en tuinieren gaan in de ramsj en veel romans, jeugdleesboeken, strips, jeugdin- formatieve boeken, tijdschriften en cd's. De verkoop is van 10.00 tot 14.30 uur. Door die botsing kwamen olie en giftige chemicaliën vrij. De bergingswerkzaamheden verlie pen moeizaam. Waterpolitie Zeeuwse Stromen stelde een on derzoek in naar het ongeluk. Gisteren bleek dat dit onder zoek de loods en de kapitein van de Pelican I als hoofdverdach ten heeft aangewezen. Alleen de loods wordt nu vervolgd. Over de kapitein heeft het Openbaar Ministerie (OM) nog geen beslis sing genomen. Het is volgens J. Waasdorp van Loodswezen Scheldemonden zeer ongebruikelijk dat een aan varing tussen twee schepen strafrechtelijk wordt behan deld. „Normaal gaat het in een dergelijk geval om een civiele procedure, waarbij het gehele schip aansprakelijk is en niet één of meer individuen. Daarbij wordt de loods meestal alleen opgeroepen als getuige." Volgens een woordvoerder van het OM gaf het onderzoek van de waterpolitie echter genoeg re denen om de loods strafrechte lijk te vervolgen. „De loods voer te snel in een te ondiep gebied en nam niet genoeg afstand van het andere schip." Door op deze onveilige manier te varen zou het schip onbestuurbaar gewor den zijn, wat resulteerde in een aanvaring met de Maersk Bah rein. Volgens de advocaat van de verdachte, C. Jongsma, is dit echter onjuist. Hij wijt het onge luk aan een technische storing op het schip. De advocaat gaf aan dat hij, on danks de beperkte tijd die hij had om het rapport te bestude ren, een aantal leemtes had ge vonden. Jongsma: „In het rap port staat bijvoorbeeld dat de engine-recorder en course-recor der vermist zijn. Wanneer het in derdaad om een technische fout gaat, zou dat af te lezen zijn van deze recorders. Ik vind het raar dat nog onvoldoende is onder zocht wat er met deze recorders is gebeurd." Om de leemtes op te vullen vroeg hij om een vooronderzoek door de rechter-commissaris. Kantonrechter Verhoeven wilde daar echter nog niet aan begin nen. Hij vond dat een dergelijk verzoek gepaard moet gaan met gerichte vragen. Om dergelijke vragen te kunnen stellen, wordt binnenkort een speciale zitting, gehouden. Hierbij zullen de kan tonrechter, de officier van justi tie, de verdachte en de advocaat van de verdachte het rapport doornemen en constateren waar behoefte is naar verder onds zoek. Dit geeft Jongsma de moge| heid om het rapport nader le! studeren. De advocaat hade der aangegeven hiervoor tera nig tijd te hebben gehad. 's-HEER ABTSKERKE - In 's-Heer Abtskerke worden, zo als het er nu naar uitziet, pas in 2010 nieuwe huizen gebouwd. Dat zei wethouder M. Vermue gisteravond tijdens de jaarlijkse dorpsraadvergadering, waar de toekomst van het dorp op de agenda stond. Sinds 1999 is er geen huis meer gebouwd in het dorp, terwijl er wel veel behoefte aan is. De ge meente heeft volgens Vermue moeilijkheden met de aankoop van grond voor het bestem mingsplan Colenshoek. Er kan geen overeenstemming worden bereikt over de prijs. Ook de aanwezige boomgaard zorgt voor problemen. Er mag niet ge bouwd worden binnen honderd meter van een boomgaard waar wordt gespoten met bestrijdings middelen. en aanwezige eigenaar zei ech ter nog nooit door de gemeente te zijn benaderd en gaf aan best bereid te zijn tot onderhande ling. THOLEN - Een 22-jarige man uit de gemeente Tholen heeft woensdagavond zijn been gebro ken toen hij ten val kwam met zijn brommer. De bromfietser reed rond half zeven over de Nieuwe Postweg in Tholen toen hij viel, Hij werd overgebracht naar het zieken huis in Bergen op Zoom waar bleek clat zijn been op twee plaatsen was gebroken. Mogelijkheden voor ruiming op kerkhof 's-HEER ABTSKERKE Opi begraafplaats van Sinoutstó zijn mogelijkheden om grani te ruimen, waardoor ernoga1' tien jaar langer begraven b worden. Dat liet wethouder F. Toilers gisteren weten tijdens devap dering van de dorpsraad 's-Heer Abtskerke, dat gel maakt van het kerkhof, Ofife de inwoners was onrust onsis over het voornemen vanhetl selse college om het 2012 te sluiten. In dat begraafplaats vol. naar kunnen er echter nogs' veertig algemene graven V den geruimd, waardoor sluii nog een jaar of tien kan wip gerekt. De begraafplaatsen in de|S meente komen vanavond bod in een informele raadsvf# dering. Die is openbaar ent gint om 19.30 in de raadsboew rij in Heinkenszand. GOES - Twee onbekende» wen hebben woensdagiP' een bankpas weggenomen een woning aan de Gerbras- dyhof in Goes. Beiden hadden rond met een smoesje de woning waarna de 82-i bewoonster hen had binnenge^ ten. Toen het duo even lal. woning weer verliet, b bankpas van de 82-jarige te zijn verdwenen. Het signalement van de iw vrouwen luidt: Blanke vrou van circa 1.70 meter. Een hen had blond haar en veer dertig jaar oud. had kort, zwart haar en geen Nederlands. Het Goese verpleeghuis Ter Valcke bouwt nieuwe onderkomens en sloopt tegelijkertijd op dezelfde plek oude gebouwen. foto Willem Mieras spectaculaire annuleringsreis! 8/15 dagen in schitterend gelegen hotel P zwembaden.) met ontbijt diner. Voor spectaculaire prijzen naar het Gardameer! Want een Engelse reisorganisatie heeft haar kamers voor het hele sei zoen in een schitterend gelegen hotel aan het populaire Gardameer geannuleerd. En KRAS zou KRAS niet zijp als wij deze kamers niet supervoordelig zouden hebben overgeno men! Hierdoor kunnen we u nu een heerlijk 8-daags verblijf in Hotel Centro Vacanze La Limonaia in Limone sul Garda aanbieden vanaf slechts 199, inclusief dagelijks ontbijt en diner! Normaal gesproken betaalt u hiervoor ca. 329... tel uit uw voordeel! Dus aarzel niet langer en grijp deze kans, want alleen de snelste beslissers kunnen gebruik maken van deze speciale annuleringsreis. VOL VOL! HOTEL CENTRO VACANZE LA HIViONAIfl Dit comfortabele hotel ligt in een groot park, met oleanders, olijfbomen en cipressen en heeft een fantastisch uitzicht over het Gardameer dat op ca. 500 m ligt- Het beschikt over 2 restaurants met panorama-uitzicht, 2 zwembaden, een kleine snackbar bij het zwembad, bar, restaurant, winkeltje' en terras met zitjes. Uw kamer is voorzien van telefoon, dou che/toilet en airco (tegen betaling). TIPS VOOR UITSTAPJES Het Gardameer is door haar ligging tussen de Alpen en de Po- vlakte het gehele jaar door gezegend met een gematigd kli maat In het zuiden vindt u lieflijke vlaktes, terwijl het noorden wordt gekenmerkt door beboste heuvels en bergen. Limone sul Garda is een gezellig plaatsje, gelegen aan het noordwesten van het meer,en biedteen wirwar van smalle steegjes en straat jes met leuke winkeltjes. Per auto kunt u een rit maken rondom het meer en de lieflijke stadjes bezoeken, zoals Lazise, het ommuurde havenstadje en Sirmione, prachtig gelegen op het uiterste zuidpuntje van het meer. Ook kunt u uitstapjes maken naar de stad van Romeo en Julia, Verona, en Venetië, de stad van het San Marcoplein, de Rialtobrug en het Dogenpaleis. Aankomstdata HZ14.699 Apr. 30 €229 Aug. 6-13 €245 Mei 7 €229 Aug. 20-27 €229 Mei 14-21-28 €209 Sept. 3-10-17 €225 Juni 4-11 199 Sept. 24 €215 Juni 18-25 €215 Okt. 1-8 €209 Juli 2 €225 Okt. 15-22 €219 Juli 9-16-23-30 €235 Okt. 29 .€199 Toeslagen: 1-pk 79, res,kosten (per boeking) 15. Kinderkorting: alleen van toepassing indien kih'd(eren) bij 2 volbetalenden op de kamer verblijven: 0 t/m 4 jaar GRATIS 5t/m10jaar €70 Prijzen zijn p.p., tenzij anders vermeld. ExcL vervoer, res.kosten; reis- en-annuleringsverzekering.Vraag uitge breide reisbeschrijving reisnummer HZ 14.699 Ook op zondag telefonisch bereikbaar! KRAS pol KRAS Stervakanties-reisbureaus vindt u in: Alphen a/d Rijn, Almere, Amersfoort, Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Breda, Delft, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, "XT LeJ Hengelo, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Venlo, Zwolle ïït. www.kras.ni ia t/m vr: 08.j0-20.30 uur. ia: 09.30-15.30 uur W 073 - 5 999 999 INCLUSIEF: verblijf in Hotel Centro Vacanze La Limonaia in Limone sul Garda dagelijks ontbijt dagelijks diner 1 x per week live-muziek happy hour iedere dag van 14.00- 16.30 uur aan het zwembad Zolang de voorraad strekt!! Supervoordelig naar het populairste meer van Italië STAP MAAR IN DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND in xnmiinwkinf! O AutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32