PZC Verzet tegen dubbele Tractaatweg O EEEH Autoreis CAR DAM EER Haaien en roggen geboren in Waterland Kleuterklas ABS mag in oude ama-school Brandweeroefening in Vrouwenpolder JONGENSDROOM? Tegenstanders vrezen verkeerschaos tussen Terneuzen en Zelzate A. Stutterheim AFWEZIG kunst en antiekbeurs ORGEL ïSlolk gorgels l¥ Auto Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. donderdag 21 april 2005 door Wout Bareman ZELZATE - Verdubbeling van de Tractaatweg tussen Terneu zen en Zelzate leidt tot een ver keerschaos. Omdat de aanslui tende Kennedylaan op Vlaams grondgebied juist wordt ver smald, ontstaat ter hoogte van de grens een flessenhals, voeren tegenstanders van de ingreep aan. De Tractaatweg, nu nog twee- baans, krijgt binnen enkele ja ren twee extra rijbanen. Die uit breiding wordt gefinancierd met 'compensatiegeld' voor de verdieping van de Westerschel- de. De aanpassing houdt direct verband met de groeiende ver keersstroom sinds de ingebruik name van de Westerscheldetun- nel. Ook de Sloeweg, benoorden de Westerschelde, wordt vier baans. De aanpassing van de Tractaat weg stuit in grensgemeente Zel zate echter op verzet. Schepen F. Uyttendaele (openbare wer ken, ruimtelijke ordening) vreest het ergste. „Ter hoogte van de aansluiting van de Trac taatweg op de Kennedylaan zijn aanpassingswerken gepland. Er komt een tunnel en mede met het oog daarop wordt de Kenne dylaan teruggebracht van vier naar twee rijstroken. Het ver keer van de Tractaatweg rijdt op die manier in een trechter." Uyttendaele vindt het opmerke lijk dat over de aanpassing van de Tractaatweg nog geen over leg is gepleegd met Vlaanderen. Zelf kaart hij de kwestie op kor te termijn aan bij de Vlaamse dienst Wegen en Verkeer. Het schepencollege van Zelzate legt de zaak bovendien voor aan het gemeentebestuur van Terneu zen. Belangrijk Volgens de Zelzaatse schepen worden met de verdubbeling van het aantal rijbanen op de Tractaatweg eerdere afspraken geschonden. „In het verleden is ons vanuit Zeeland altijd verze kerd dat die verbinding een re gionaal karakter had en dat daar in de toekomst geen veran dering in zou komen. Vlaande ren heeft daar bij de uitwerking van de plannen voor reconstruc tie van de Kennedylaan dan ook op ingespeeld door het aantal rijstroken terug te brengen. Maar uit die verdubbeling blijkt wel dat de Tractaatweg meer is dan zomaar een regionale ver binding. Het is gewoon een be langrijke schakel in de noord- zuidroute via de Westerschelde- tunnel." Zelzate vormt sinds jaar en dag een belangrijk knooppunt in het Vlaamse wegenstelsel. Dat gaat gepaard met enorme overlast. De Expresweg Antwerpen-kust kruist er via een tunnel het Ka naal Gent-Terneuzen en daar naast kiest veel vrachtverkeer op de oost-westroute de kanaal- brug, wat voor veel hinder zorgt in het stadscentrum. Maatregelen Het gemeentebestuur dringt al jaren bij de Vlaamse overheid aan op ingrijpende maatregelen. De Vlaamse Gemeenschap on derkent de nijpende situatie en investeert de komende jaren meer dan honderd miljoen euro in aanpassing van negentien knooppunten. Westelijk van Zelzate is op de plaats waar de Expresweg en de R4 (ontsluitingsweg van de Vlaamse Kanaalzone aan weers zijden van het kanaal) elkaar kruisen, inmiddels een klaver blad aangelegd. Daarmee was vijftig miljoen gemoeid. De ove rige knelpunten worden de ko mende jaren aangepakt. De tun nel, die de Tractaatweg en de Kennedylaan moet verbinden, moet over vier jaar gereed zijn. Met de aanleg is vijftien miljoen gemoeid. door Marcel Modde NEELTJE JANS - De babyrog ziet er van dichtbij een beetje spookachtig uit, en de kleine haai oogt nog het meest als een gevaarlijke worm. Maar schijn bedriegt. De nieuwste aanwinst van Waterland Neeltje Jans doet geen vlieg kwaad, vertelt dierenverzorgster Britta Baart- De vissen worden gemiddeld zo'n twintig jaar oud en doen er enkele jaren over voordat ze hun volledige lengte (ongeveer een meter) hebben bereikt. De bedoeling is dat het eigen kweeksel straks verhuist naar de Aquapolis, een groot zeeaqua rium dat deze zomer in Water land Neeltje Jans wordt ge bouwd en volgens plan april vol gend jaar in gebruik wordt geno men. Het grootste overdekte bas sin wordt vijftien meter breed en wordt neergezet in een 'thea teropstelling' voor het publiek. Waterland gaat een serieus kweekprogramma opzetten voor Noordzeevissen, vertelt Baart- man. Daartoe wordt nauw sa mengewerkt met andere parken, zoals in dit geval met het Dolfi narium. „Een deel van de huidi ge eieren is afgezet door de ei gen vissen. De andere aanwas komt uit Harderwijk. Baart- man: „Bij onze eerste poging ble ken de eieren niet bevrucht. Met wat hulp van andere parken is het nu wel gelukt." Het voor naamste doel van het kweekpro gramma is vooral de eigen voor raad in stand te houden. Daar naast wil Waterland straks ook tot een uitwisseling met andere aquaria komen. „Wij doen niet aan gevaarlijke dieren. Het haaitje kan z'n bek nog amper ver genoeg openkrij- gen om in een vinger te bijten. En dan nog; ze hebben al wel tandjes op deze leeftijd, maar die zijn zo minuscuul." Baart - man en haar collega Marjolijn Essenburg zijn trots op hun nieuwe aanwas: twaalf stekel roggen en vijf hondshaaien. De eerste eigen kweek van Water land. En er zit nog meer aan te kpmen. In de kweekbakken han gen de eierkapsels van naar ver wachting zes kleinoogroggen, vijftien stekelroggen en zes hondshaaien tussen de planten. In alle gevallen gaat het om vis sen die in de Zeeuwse Delta le ven. Het respectievelijk zwarte en gele, kussenvormige eierkap- sel (ongeveer zo groot als een lu ciferdoosje) is met regelmaat langs de vloedlijn op het strand te vinden. Baartman schat dat uiterlijk in oktober de laatste eitjes zijn uit gekomen. Bij een rog duurt het vier tot vijf maanden voordat ze uit het ei kruipen. Voor een hondshaai staat daar zeven tot acht maanden voor, legt de die renverzorgster uit. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Algemene Basisschool (ABS) in Middel burg mag gebruikmaken van het naastgelegen gebouw om het eigen ruimtegebrek op te lossen. Dat heeft wethouder A. van 't Westeinde van onderwijs toege zegd. Het pand naast de ABS was het laatst in gebruik als school voor alleenstaande minderjarige asielzoekers (ama's). De komen de twee jaar mag de ABS op de begane grond twee kleuterldas- sen onderbrengen. De aannemer die daar nu zit, gaat naar de bo venverdieping. Om het pand geschikt te maken voor kleuters, moeten onder meer kleine toiletten worden ge plaatst. Deze en andere aanpas singen kosten volgens Van 't Westeinde ongeveer 20.000 eu ro. De gemeente, die verantte delijk is voor de huisvesting/ scholen, moet dat betalen, Deze oplossing vindt den der echter beter dan de klassen onder te brenge staande lokalen van deS School in de wijk Kh Dat was aanvankelijk z, doeling, maar de Vrije Sc^ had andere plannen metifi^ kalen. „Ik wil niemand dwingen andere oplossingen zijn", verklaart van 't WqC de zijn keuze voor de j ama-school. „En dit is vocej| partijen het beste." De/" de zelf ook liever naajj ama-school, omdat die naas* ABS staat. Van 't Westeinde benadnikté de ABS slechts tijdelijk getrj mag maken van dat pand 5 gaat om een periode van tnt jaar. In Waterland Neeltje Jans is een babyhaai geboren. foto Marijke Folkertsma VROUWENPOLDER - De brandweer van de gemeente Veere heeft gisteravond een grootschalige oefening georgani seerd waaraan ongeveer hon derd mensen meededen, van wie ongeveer vijftig hulpverleners. Rond 19.30 uur kreeg de brand weer van Serooskerke een brandmelding op manege De Eendracht aan de Rijkebuurt weg in Vrouwenpolder. Al snel volgde de inzet van de brand weer Oostkapelle en Zoutelan- de. Ongeveer dertig mensen hadden de taak om voor slachtoffer te spelen en waren dan ook ge wond geraakt bij de uitslaande brand. Ook de politie, brandweer en ambulances rukten massaal uit. De organisatie spreekt van een geslaagde oefening waarbij ook het nieuwe communicatiesys teem C2000 werd ingezet. Op een paar kleine problemen na is de communicatie via C2000 goed verlopen, aldus de organisatie. De eigenaarvaaa pand was ook bijzonder goq spreken over de grootschy actie, mede omdat hij delasj tijd veel geïnvesteerd heé nieuwe veiligheidsvoom gen. In totaal zijn er ongeveertsj tig voertuigen van brandïa politie en ambulance ingezet Politie vindt drit radardetectore» MIDDELBURG - De pofc heeft gisteren drie radardeMi ren in beslaggenomen. De eerste detector werd op Looierssingel in Middelbi aangetroffen in de auto vani automobiliste uit de f Veere. In Yerseke werden twee radar: tectoren in beslaggenomen,! bestuurders kunnen binnenin een boete van 250 euro tegemo zien. huisarts Rapenburgweg 4 Meliskerke Tel. (0118) 561760 29 april t/m 16 mei Waarnemer: Werkdagen overdag: Dp. B. Bouwense Valkemsseweg 42 Tel. (0118) 552190. 's-avonds, 's-nachts en in het weekend: Huisartsenpost Vlissingen 0900-1985 17 -24 april 2005 Brabanthallen 's-Hertogenbosch dagelijks 11 -19 uur donderdag 11-22 uur zondag 24-4 11-18 uur www.antiekbeurs-denbosch.nl Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 413417 - 412772 Rouwcentrum. Van Dishoeckstraat 620 STOLK ORGELS KRABBENDIJKE ,,f^SPE SPECIALIST VOOR HET inus, Eminent, Domus, Ahlborn. vrijdagavond en zaterdag geopend Krabbendijke, Oostpolderweg 1, tel.: 0113 - 50 35 23 Raadsvergadering 21 april In de informatierubriek van de gemeente Goes 'info Goes' in de Bevelander van deze week is abusievelijk vermeld dat het voorstel tot vaststellen van het be stemmingsplan 'Binnenstad-Centrum, partiële herziening Zusterstraat' van de agenda is gehaald. Dit agendapunt r f komt donderdagavond 21 april v s. Q echter wel aan de orde onder o punt 7 van de agenda. Burgemeester en wethouders wnn C~,r\&c spectaculaire annuleringsreis. 8/15 dagen m I schitterend geleeen I hotel (2 I met ontbijt diner. Zolang de voorraad strekt!! INCLUSIEF: verblijf in Hotel Centra Vacanze La Limonaia in Limone sul Carda dagelijks ontbijt dagelijks diner 1 x per week live-muziek happy hour iedere dag van 14.00- 16.30 uur aan het zwembad Supervoordelig naar het populairste meer van Italië Voor spectaculaire prijzen naar het Gardameer! Want een Engelse reisorganisatie heeft haar kamers voor het hele sei zoen in een schitterend gelegen hotel aan het populaire Gardameer geannuleerd, En KRAS zou KRAS met zijn als wij deze kamers met supervoordelig zouden hebben overgeno men! Hierdoor kunnen we u nu een heerlijk 8-daags verblijf in Hotel Centro Vacanze La Limonaia in Limone sul Garda aanbieden vanaf slechts 199, inclusief dagelijks ontbijt en diner1 Normaal gesproken betaalt u hiervoor ca.€ 329 tel uit uw voordeel! Dus aarzel niet langer en grijp deze kans, want alleen de snelste beslissers kunnen gebruik maken van deze speciale annuleringsreis. VOL VOLI HOTEL CENTRO VACANZE LA LIMONAIA Dit comfortabele hotel ligt in een groot park, met oleanders, olijfbomen en cipressen en heeft een fantastisch uitzicht over het Gardameer dat op ca. 500 m ligt. Het beschikt over 2 restaurants met panorama-uitzicht. 2 zwembaden, een kleine snackbar bij het zwembad, bar, restaurant winkeltje en terras met zitjes Uw kamer is voorzien van telefoon, dou che/tollet en airco (tegen betaling) TIPS VOOR UITSTAPJES Het Gardameer is door haar ligging tussen de Alpen en de Po- vlakte het gehele jaar door gezegend met een gematigd kli maat. In het zuiden vindt u lieflijke vlaktes, terwijl het noorden wordt gekenmerkt door beboste heuvels en bergen Limone sul Garda is een gezellig plaatsje,gelegen aan het noordwesten van het meer, en biedt een wirwar van smalle steegjes en straat jes met leuke winkeltjes Per auto kunt u een rit maken rondom het meer en de lieflijke stadjes bezoeken, zoals Lazise, het ommuurde havenstadje en Sirmione, prachtig gelegen op het uiterste zuidpuntje van het meer. Ook kunt u uitstapjes maken naar de stad van Romeo en Julia, Verona, en Venetië, de stad van het San Marcoplein.de Rialtobrug en het Dogeppaleis. Aankomstdata HZ 14.699 Mei 14-21-28 Juni 4-11 Juni 18-25 Juli 2 €229 €229 €209 199 €215 €225 Aug. 6-13 245 Aug. 20-27 €229 Sept. 3-10-17 €225 Sept. 24 €215 Okt. 1-8 €209 Okt. 15-22 €219 Okt. 29 199 Juli 9-16-23-30 €235 Toeslagen: 1-pk 79, res kosten (per boeking) 15 Kinderkorting: alleen van toepassing Indien kind(eren) bij 2 volbetalenden op de kamer verblijven: 0 t/m 4 jaar GRATIS 5i/m10jaar €70 Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. ExcL vervoer, res.kosten, reis- en annuleringsverzekering. Vraag uitge breide reisbeschrijving reisnummer HZ 14699 Ook op zondag telefonisch bereikbaar! KRAS n KRAS SterVikantics-reisbureaus vindt u in: Alphen a/d Rijn Almere. Amersfoort, gtj Apeldoorn, Arnhem, Baam, Breda, Delft. Den Bosch. Den Haag, Eindhoven, J Hengelo, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Venlo, Zwolle ff?- www.kras.nl ma t/m vr: OI.JO-ZO.JO uur. ia: 09.J0-I5 J0 uur i zo: 11.00-15.00 uur [®l 07J - 5 999 999 STAP MAAR IN DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND O Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Een gigantisch bedrag, waarvoor we een beroep doen op alle inwoners van Nederland. Samen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! Namens onze passagiers: hartelijk dank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14