Plan voor woningen senioren 25,- www. vanwesten, com/kennismaken PZC Leerlingen ruiken aan werk chef-kok Skate-evenement Sas van Gent 13 Archeologisch onderzoek Drie gewonden aanrijding nBruinisse Claim tegen HZ rond 12 miljoen Celstraf voor mensensmokkel Oplichter moet cel in Boetes voor bromfietsers met de grootste mannenmode winkel van Zeeland Van Westen Mannenmode, Zaamslag (Zeeuws Vlaanderen) speel het kennismakingsspel op internet en verdien een waardebon van casual VAN WESTEN Van Westen Mannenmode Zaamslag (Zeeuws Vlaanderen) 700 m2 eigentijdse mannenmode (business-casual-party-trend) aparte trouwafdeling gratis atelierservice kijk voor een rondleiding www.vanwesten.com/rondleiding Van Westen Mannenmode Plein 10-11, 4543 BH Zaamslag (Z. Vlaanderen) 0115-436100 donderdag 21 april 2005 wb wMiflke van der Jaqt lEUELDINGE - Archeologen Verzoeken in opdracht van de «neente Kapelle een terrein de Zuidelijke Achterweg in femeldinge. Als daar geen jcbokkende waarden worden ge noden. koopt de gemeente het jok grond om er vijf tot zeven Imrwoningen voor senioren te iWemeldinge is grote behoefte B huurwoningen voor jonge yters en voor senioren. Het nanaan de Zuidelijke Achter in, gelegen tussen twee verbin- ugssteegjes met de Dorps traat, kwam op de markt toen teigenaar geen gebruik meer ad voor de betonnen fruitloods staat. De gemeente hapte «en sloot een voorlopig koop- ontract met als ontbindende 1ÜINISSE - Bij een botsing toscn twee auto's in Bruinisse |igisteren aan het eind van de iddag drie mensen gewond ge takt. i botsing gebeurde op de krui- g Rijksstraatweg-Langeweg, tnbuiten het dorp. Een 19-ja- jeautomobilist uit de gemeen- Schouwen-Duiveland verleen- op het kruispunt geen voor- ig aan een 39-jarige man uit zelfde gemeente. De 39-jarige zijn 6-jarig dochtertje wer- met onbekend letsel overge- acht naar het ziekenhuis in te. De 19-jarige bestuurder ird overgebracht naar het zie- ïhuisinDirksland. factor de eventuele archeologi sche waarden die in de grond kunnen zitten. Omwonenden zijn vooralsnog niet gelukkig met de plannen. P. Hoogendoom, die tegenover de fruitschuur woont, is bang voor een waardedaling van haar wo ning als de nieuwe huizen aan mensen met een laag inkomen worden verhuurd. Bovendien vreest ze voor parkeerproble men als meer mensen met de schaarse parkeerruimte aan de Zuidelijke Achterweg moeten doen. Ongegrond Volgens een woordvoerster van de gemeente Kapelle is die vrees helemaal ongegrond. „Pas als we zeker weten dat er geen te be schermen waarden in de grond zitten, gaan we praten met de woningbouwvereniging RWS over de invulling van het plan. Dan pas wordt duidelijk hoe veel huizen er moeten komen en hoe die worden neergezet. Het bestemmingsplan moet dan nog worden gewijzigd en daar hangt een uitgebreide inspraak aan. De informatieavond zal zeker niet eerder worden gehouden dan aan het einde van dit jaar." De woordvoerster voegt eraan toe dat het plan in elk geval in z'n eigen parkeerruimte moet voorzien en dat het er, wat be treft de parkeerruimte, mis schien wel stukken beter op wordt. De archeologen graven al een poosje, maar zijn tot nu toe wei nig belangwekkends tegengeko men. Ze verwachten zeer binnen kort hun advies te schrijven, waaruit waarschijnlijk geen aan beveling tot nader onderzoek zal komen. In dat geval is de koop een feit en kan Kapelle met de plannen beginnen. Leerlingen van de Terneuzense scholengemeenschap De Rede luisteren naar de aanwijzingen van een van de koks in restaurant Fifteen in Amsterdam. foto Frank van den Berg/FBF door Frank van Cooten AMSTERDAM - Een aantal leer lingen van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen kiest na gisteren zeker voor het horeca- vak. In restaurant Fifteen in Amster dam van de befaamde kok Ja- mie Oliver kregen 22 leerlingen van de tweede klas van het vm- bo van de Terneuzense scholen gemeenschap kookles. Het was de hoofdprijs van de kennisquiz tijdens de MyChoice Road Show van het Horeca Branche Insti tuut. Rond de vijfduizend vmbo-leerlingen uit tweehon derd klassen namen dit school jaar deel aan de wedstrijd. De tweede klas van De Rede kwam als winnaar uit de bus. De Terneuzense scholieren kre gen les van de jonge koks van restaurant Fifteen die het afgelo pen jaar in de Net 5-serie 'Ja mie's Kitchen Amsterdam' te zien zijn geweest. En zo bakten de Terneuzense scholieren giste ren zelf brood, maakten ze pas ta en leerden ze diverse snijte- chieken. Eén keer moest de EH- BO-doos er aan aan te pas ko men. Ook kregen ze een stuk theorie over bijvoorbeeld het ac tiveren van de smaakpapillen en de geheimen van het zelf ma ken van pasta. Rinus de Blaaij, docent consumptieve technie ken van De Rede, glunderde. Perfect „Het is perfect hier. De kinde ren vinden het fantastisch zelf te koken in een restaurant en les te krijgen van koks die ze ken nen van de televisie. Al twee leerlingen zeggen iets in de hore ca te willen doen." En dat sluit aan op de doelstelling van res taurant Fifteen en het Horeca Branche Instituut om hongeren enthousiast te maken voor het horecavak. De Terneuzense scholieren van dertien en veer tien jaar serveerden later op de dag het zelfgemaakte drie gan gen diner uit. SAS VAN GENT - Het Jongeren- plaza van Sas van Gent houdt zaterdag op het Keizer-Karel- plein een groot skate-evene ment. Voor deze gelegenheid wordt het plein door medewerkers van de stichting Skateland Rotter dam, exploitant van een aantal overdekte skatehallen, omgeto verd tot skatepark. Vanaf twee uur 's middags kunnen skaters er terecht, waarbij overigens wel gewerkt wordt met een leef tijdsklasse. De baan is de eerste uren alleen open voor kinderen van negen tot twaalf jaar die de kunst van het skaten nog niet goed meester zijn. Vanaf vijf uur 's middags wordt de baan voor iedereen vrijgegeven. Dan kan er ook geoefend worden voor de wedstrijden die 's avonds tussen zeven en negen uur op de baan worden gehou den. Wie mee wil doen, kan zich opge ven via de telefoonnummers 0115-452823 of 0115-450053. DEN HAAG - Staatssecretaris Rutte van onderwijs heeft wat meer duidelijkheid verschaft over de hoogte van de vordering die de Hogeschool Zeeland kan verwachten van het ministerie. Woensdag werd in een commissiever gadering van de Tweede Kamer over een bedrag van bijna 12 miljoen euro gesproken. Dat geld zou de HZ te rug moeten betalen omdat volgens het ministerie subsidie regels zijn overtreden. De HZ zou van alle hogescholen het meeste subsidiegeld ten onrechte hebben ontvangen. Overigens heeft de HZ nog geen definitieve vordering van het ministerie ontvan gen. In de commissievergadering werd er op aangedron gen dat hogescholen niet failliet mogen gaan als gevolg van de terugbetaling. Ook werd aangedrongen op gesprei de betaling. De HZ heeft al harde toezeggingen dat zelf standig hoger onderwijs in Zeeland ook in de toekomst blijft bestaan. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 24-jarige man uit Irak wegens men sensmokkel tot twee jaar cel. De Irakees maakte deel uit van een criminele organisatie die illegalen via Vlissingen naar Engeland smokkelde. Zijn naam dook op bij een mis lukt transport 16 mei vorig jaar in Vlissingen, toen op de parkeerplaats van Dartline in een vrachtwagen een aan tal vreemdelingen werden aangetroffen. De man werd aangehouden in Noorwegen en vervolgens uitgeleverd aan Nederland. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 59-jarige inwoner van Goes voor oplichting, ver duistering en fraude veroordeeld tot een jaar gevangenis straf plus zes maanden voorwaardelijk. Verder kreeg hij een half jaar extra cel opgelegd, omdat hij nog in zijn proeftijd verkeerde van soortgelijke delicten. In de straf maat werd ook nog de stalking van zijn ex-vrouw meege nomen. De Goesenaar moet aan Levob Bank 9156 euro en aan For- tis Bank 4429 euro schadevergoeding betalen. Bij deze banken wist hij op slinkse wijze geld los te krijgen. De man had de laatste jaren een veelvoud van frauduleu ze handelingen gepleegd. Zo wist hij als boekhouder bij een bedrijf in Roosendaal voor enkele tienduizenden eu ro's achterover te drukken. Ook pleegde hij valsheid in geschrifte bij de aanvraag van bankpasjes van geldleningenverstrekkers en pleegde hij fraude met uitkeringen van de gemeentelijke sociale dienst en de ziektewet. Hij had de strafbare feiten groten deels bekend. De Goesenaar geniet een reputatie op het gebied van ver duistering en oplichting, waarvoor hij eerder al gevange nisstraffen moest uitzitten. THOLEN - Op het gehele eiland Tholen werd vandaag tussen zeven uur 's ochtends en uur 's middags een brom fietscontrole gehouden waarbij twintig brommers werden gecontroleerd. Er werden vijftien boetes uitgedeeld voor onder meer een te hoog vermogen, te hoge snelheid en het ontbreken van de gele plaat. advertentie KENNISMAKEN MANNENMODE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13