Wereldtoppers naar dartsgala Schakers Goes eindigen als tweede Standbeeld staat al in de steigers Kolijn baalt als een stekker van eigen fout Jonge zwemmers in de aanval 17 man Barneveld, Adams en Fitton spelen op 4 juni in Terneuzen WP sluit af iet nederlaag Jshockey Simultaan Motwani in Oostburg Hoek leidt training van Hoek Turnster Huson wint gouden plak Knappe dubbelrol Van der Schee uitslagen agenda I bij nader inzien dinsdag 19 april 2005 wb (wHentdeWnlS: VA1KENSWAARD - Michel Kolijn uit Zaamslag baalde als een stekker van zijn finalerace j, de openingswedstrijd voor 1(1 Nederlands kampioenschap „lljracing. ,.Ik heb het laten liggen. Tjonge, wat heb ik de Jjt in. Ik was als derde weg [ij de start, reed te snel het on verharde deel in en ging daar door te ver naar buiten. De rest vloog me ZO voorbij. Dan ben je I, Gewoon een fout van De autocoureur uit Zaamslag had zich met zijn Opel Corsa stevig op de tweede lijn van de B-finale van de tweewiel aange dreven Supercars-klasse ge plaatst, met een goed uitzicht op een startplek in de A-finale. Maar voor Kolijn resteerde uit eindelijk slechts de dertiende plek in het algemeen klasse ment. In de Super 1600-klasse reed Jos Krijger een sterke en regel matige race. In de drie heats die voorafgaan aan de finalera ces scoorde de coureur uit Wol- phaartsdijk telkens een derde tijd. Krijger plaatste zich daardoor op de eerste startlijn van de A-finale, naast de Belgen De Cokelaere en Van den Branden. De Cokelaere nam met zijn Honda Civic het voortouw en Krijger was in zijn Opel Corsa steeds in gevecht om de tweede plaats met Van den Branden in zijn Citroën Saxo. Krijger leg de het af en werd derde. Drie cilinders Achteraan in de A-finale plaats te Peter van de Wege uit Zuid- dorpe zich op het nippertje. Van de Wege kreeg een in de tweede heat opgelopen tech nisch probleem - zijn Toyota Yaris draaide maar op drie ci linders - niet gerepareerd. De Zuiddorpenaar liet de derde heat schieten en vroeg zich af wat te doen. „De motor kan stuk gaan als ik start in de A-finale. Ik kan be ter niet starten, maar stel dat er uitvallers zijn, dan kan ik extra punten voor het kam pioenschap pakken. Ik denk dat ik toch start en zie wel wat er gebeurt." Van de Wege vertrok inder daad en werd achtste. „Ik kon echt niet harder. Hopelijk is er niet te veel schade aan de mo tor." Martein Risseeuw uit Zaam slag werd twaalfde. In de For mula rallyracing Sprintklasse finishte Martij n Ferket uit Graauw als vijfde en Sjakko de Visser uit Sluiskil werd acht ste. In de 2CV-Cross reed Pas cal de Regt uit Goes naar een tweede plek. toKarel Pleunis [EHNEUZEN - Raymond van imeveld, Martin Adams en Dirrvl Fitton, de eerste drie van H 'laatste WK in Frimley ken in Engeland, spelen op 4 ui samen met de Zeeuws- bamse darter Jean-Paul van der een toernooi in het voor- alige complex van Philips aan iBaarmanweg in Terneuzen. Wilier van Acker, vader van an-Paul en organisator van t gala, bevestigde dat giste- E, „Eerst was het slechts een ^jidee. Nu is het vrijwel ze- we de begroting van [vijftienduizend euro slui- dkrijgen. Vanuit het bedrijfs- ea is er behoorlijke belang- iing voor een vip-arrange- Verder denken we de vier- tcerd beschikbare plaatsen i aan de man te kunnen bren- c. Het idee is nu concreet ge ien." darts in Zeeuws-Vlaande- itrijgt zo een impuls. Of zo- Van Acker het noemt: „Het try-out. Afhankelijk van I succes van dit toernooi be ulen we of we verder gaan. hopen het in de toekomst ggrootser aan te pakken. Met lerprominente spelers. In dat ral moet het budget echter omhoog. Die jongens ko- aniet voor een grijpstuiver." motie van de sport is een van doelen van het gala. Maar de IDEN - Het eerste team van iP verloor gisteren in het nksportcentrum in Leiden in meesterklasse met 6V2-3V2 1H0tels.NL. Ondanks die ne- tlaag hield HWP 1 toch de ze ilde plaats in de eindklasse- igvast. ar HWP 1 was dit duel in f ei- verplicht nummer. De sse vereniging had al enkele Kien eerder het behoud in de eterklasse veilig gesteld. Bij bi kon het team hooguit nog plaatsje stijgen. ür ging men echter niet van- 1 legen het veel sterker geach- Hotels, dat op deze slotdag 3 de vierde naar de tweede iats in het klassement klom. RP probeerde èr nog wel iets te maken. Vijf remises en winstpartij van Koen Leen- uls aan het tiende bord vol den voor een productie van 'enigszins acceptabele score. fardon-H. Jonkman 0-1, P. Mot- »i-y. Visser 0-1, T. Piceu-J. Wer- H M. de Waal-G. Ligterink MGoormachtigh-T. Lancha- H G. Deleyn-E. Hoeksema ff. Groffen-F. Rietman Vz-Vz, mrmans- L.van Kooten V2-V2, foenhout-J. Wempe Vz-Vz, K. wouts-C. Baljon 1-0. oorzitter van erneuzense Boys Wieden (66) ®EUZEN - Cees de Mol is 'flopen zondag op 66-jarige «'jd overleden. voorzitter van voetbalvereni- yTerneuzense Boys was al üme tijd ziek, maar zijn jijden kwam desondanks m onverwacht. Cees de Mol sinds 2000 voorzitter an 2aterdag-tweedeklasser. Hij 'rat vrijdag begraven in zijn "Plaats Terneuzen. ^HOVEN - De Nederlandse ockeyploeg heeft de tweede •pi* van de wereldtitel- We eerste divisie gelijk- Wd- Gisteravond kwam de *?van Doug Mason in Eind en niet verder dan 3"3 teSen nouwen. garland, dat op de openings met 6-3 Won van Roemenië, y tweede plaats op de "fnu met Frankrijk. Bei- en hebben drie punten. !er na twee speelronden 'ANP vader van de huidige nummer 48 van de wereldranglijst voegt er aan toe dat het ook gaat om de naamsbekendheid van zijn zoon te vergroten. Hoewel die in de dartswereld geen onbekende is, scoorde Jean-Paul van Acker nog geen minuten op televisie. En daaraan danken de drie trek pleisters juist hun bekendheid. Waar Van Acker steeds buiten het belangrijkste podium bleef, waren zij er niet weg te slaan. Toch won Van Acker in 2000 al de Open Brabantse in Breda met alle Nederlandse toppers. Daar dankte hij ook zijn plaats aan in het team van Van Barne veld, dat het hoogste niveau in de Nederlandse competitie domi neerde. Na het missen van het WK in 2004 in Frimley Green, besloot Van Acker bord en pij len even op te bergen. Tien maanden hield hij het vol, toen begon hij te werken aan zijn ren tree. In dat kader past ook de happe ning op 4 juni. Met 's avonds in Brouwzaele het toernooi met drie toppers en een darter die dat hoopt te worden. Vanaf acht uur spelen zij op een groot podium een onderling toer nooi. met als bonus de finale tus sen de nummers één en twee uit de poule. In het voorprogramma worden de finales gespeeld van het recreantentoernooi waaraan maximaal 256 darters kunnen deelnemen. Dat evenement, gespeeld op zes tien banen, is in één van de voor malige productiehallen en start om 13.00 uur. door Koen de Vries ZOUTELANDE - Sommige marathons krijgen er nooit een en andere pas na vele jaren. De Zeeuwse Kustmarathon heeft er als alles goed gaat al een voordat het startschot van de derde editie geklonken heeft: een standbeeld. Hardloopfanaten Cor Muller (rechts op de foto) en Sandra Priemis uit Burgh-Haamstede bedachten eind vorig jaar dat de Kustmarathon wel een stand beeld waard is. Ze ontwierpen een website (www.standbeeld-marathonzeeland.nl) en startten een inzamelingsactie. Hoewel er nog maar een derde van het benodigde bedrag van 15.000 euro binnen is, zijn de plannen voor een standbeeld al in een ver gevorderd stadium. Zo ver zelfs, dat de beeldhouwer gistermiddag in Zoutelande zijn ontwerpen kwam tonen. Guus Keser (links op de foto) uit het Belgische Oostmalle - zijn artiestennaam is Gustin - liet aan de voet van de dijk waarop het bronzen beeld moet komen te staan drie ontwerpen zien. Het beeld van een hardloper in een cirkel kreeg de mees te bijval. „De cirkel moet energie uitstralen, de instelling van de loper, die altijd doorgaat", aldus Gustin. Organisator Lein Lievense had nog een andere uitleg voor de cirkel: „Marathons lopen is een verslaving. Als je over de finish komt zeg je 'dat doe ik nooit meer', maar als je 's avonds onder de douche staat, denk je alweer aan de volgende mara thon." Muller hoopt dat het beeld al in augustus de boulevard kan sieren. Het plan is om het op een voet van een meter of twee te zetten. Het beeld zelf krijgt een hoogte van ongeveer anderhalve meter. De lopers van de Kustmarathon, met start in Burgh-Haamstede en finish in Zoutelande, komen er langs, met de eindstreep in zicht. Er komen ook kleine afbeeldingen van het beeld. Die zijn voor de winnaars van de verschillende leeftijdscategorieën en sponsors. Wethouder Te Roller van de gemeente Veere, met onder meer recreatie en cultuur in portefeuille, was enthousiast over het beeld. Ze verwacht dat de gemeente posi tief staat tegenover een verzoek het beeld op de boulevard te mogen plaatsen. Cor Muller en Sandra Priemis blijven ondertussen druk bezig met het inzamelen van geld. „We hebben nog maar een derde deel, maar ik ben toch optimistisch", liet Muller gisteren weten. Hij heeft zelfs plannen voor een tweede beeld, ergens in de buurt van de start van de Kustmarathon. foto Ruben Oreel door Jeroen Dellebeke OOSTBURG - De zwemcompeti- tie in de Zeeuwse hoofdklasse is voorbij. De zwemmers die zon dag bij de laatste wedstrijd in Hulst in actie kwamen, hadden diverse doelen. Met komend weekeinde het NK senioren in Amsterdam wilden sommigen wedstrijdritme op te doen. Ande ren kwalificeerden zich voor de Zeeuwse zomerkampioenschap- pen, half mei in Axel. Het vrouwenzwemmen in Zee- land kent momenteel een ver schuiving. De jongeren gaan steeds harder en kloppen aan bij de senioren. Ryan Verplanke van Schelde- stroom kreeg in Hulst flink te genstand. Stephanie Rombout was niet te houden op de 50 me ter schoolslag en de 100 wissel slag. Josje van Houwelingen won de 200 rugslag in een Zeeuwse toptijd en Shanyra van Bambost was sneller dan ooit op de 400 vrije slag. Zelf won Ver planke. de 200 vlinderslag en 50 vrije slag. Ook bij de jongens domineerden de jonkies. Toby Aamoutse (16) was het succesvolst met overwin ningen op de 50 vrij en 100 wis sel. De vrije slag raffelde hij af in 0.25,27, een nieuw Zeeuws jaargangrecord. Niek de Ridder had de langste adem op de 200 vlinderslag, Kevin Hondsmerk won de 400 vrije slag en Jurjen Pater snelde naar een uitsteken de 0.30,75.Robert van de Linden won de 200 rugslag. De Zeeuwse jaargangrecords moesten dit weekeinde weer aan gepast worden. Ingrid van As- sche (50) legde de 200 rugslag en 50 schoolslag af in nieuwe Zeeuwse masterrecox-dtijden. Ro derick van Doeselaar was suc cesvol met een BJP op de 200 vlinderslag en Stephanie Rom bout deed hetzelfde op de 100 wisselslag. Wie er volgend seizoen hoofd klasser zijn, wordt bepaald aan de hand van de Zeeuwse zomer- kampioenschappen. De verwach ting is dat De Schelde, Schelde- stroom, Koewacht en De Storm vogel weer op het hoogste ni veau in Zeeland zwemmen. door Roeland Alders VLISSINGEN - De schakers van Terneuzen zijn kampioen ge worden in de Zeeuwse hoofd klasse van het schaken. Met rui me overmacht werd het seizoen afgesloten met een 6-2-overwin- ning op Souburg 2. Het sterke achttal was op dreef tegen de resei*ves van Souburg. Alleen Edgar van Boven wist een prima partij af te leveren. Chris Ghijsels werd kansloos ge laten. Op de rest van de borden zag het er een stuk beter uit voor de kampioen. Enkel Wilf- ried Vleeskens en teamleider Go- sse Kamminga moesten een half je afstaan. Door het behalen van de titel mogen de Terneuzena- ren het volgend jaar weer op het landelijke niveau proberen. Goes werd netjes tweede. In de wedstrijd tegen Vlissingen, om de tweede plaats, waren de Goe- senaren net iets beter. Joey Gro- chal, Matthias Luitwieler en Er- win Kloosterman wisten de pun ten te pakken. De strijd onderin was wedei-om spannend, omdat Zierikzee en Middelburg 3 tegen degradatie streden. Zierikzee had het niet makkelijk tegen het sterke Landau uit Axel, maar het wist wel te winnen. Middel burg 3, dat nog wel sterk begon aan het seizoen, kon geen potten bi-eken tegen De Zwarte Dame. Ondanks een overwinning van Mathijs Janssen degradeerde het team. SVWZV uit Oostburg sloot het seizoen af op de vierde plaats. In het duel met het twee de team van Landau werd er nipt gewonnen. De Zwarte Dame-Middelburg 3 5,5-2,5: 1. W. Bliek-M. Laurijssens 1-0, 2. A. Iiagenaars-D. Wolters 1-0, 3. W. Meulblok-R. Lauer 1-0, 4. P. v/d Borgt-M. de Bock remise, 5. A. Quak.kela.ar-A. Jonkheer 1-0, 6. C. Heijboer-M. Janssen 0-1, 7. L. Zweedijk-S. Sanders 1-0, 8. E. Schild-J. de Jager 0-1. Souburg 2-Terncuzen 2-6: 1. E. van Boven-C. Ghijssels 1-0, 2. P. Uijtdewilligen-J. Breukelman 0-1, 3. M. Koolhoven-W Vleeskens re mise, 4. M. Toelenel-M. Freeke 0-1, 5. R. Schroevers-D. Lansay 0-1, 6. R. van Gemert-A.J. Breukel man 0-1, 7. J.P. van Gemert-J. Ger- naert 0-1, 8. P. Noorlander-G. Kamminga remise. Vlissingen-Goes 3-5: 1. H. Mas- sink-J. Grochal 0-1, 2. P. van Rooi- jen-R. v/d Braak 1-0, 3. ?I. Wel- ten-J. Pauptit remise, 4. W. Punt-R. Burgerhoff remise, 5. M. Wise-L. Nieuwenhuijse remise, 6. P. Bikker-M. Luitwieler 0-1, 7. G de Pree-E. Kloosterman 0-1, 8. F. Dieperink-J. van Ruler remise. SVWZV-Landau 2 4,5-3,5: 1. A. van Hoeve-R. de Hulster 1-0, 2. S. Provoost-Jvan Hoorebeke 0-1, 3. C. Lanckriet-B. Audenaert 0-1, 4. B. de Vogelaere-R. Janssens 1-0, 5. A. Steijaert-D. v/d Wouw remise, 6. J. Damen-I. Jansen 1-0, 7. J. de Meester-H. Destombes 1-0, 8. K. Groenewoud-J. Arendse 0-1. Landau-Zierikzee 3,5-4,5:1. P. Ka- lisvaart-H. Aangeenbrug 0-1, 2. M. de Clerck-B. v/d Graaf 1-0, 3. P. Moens-A. Bandsma 0-1, 4. D. van Vliet-M. Krijger remise, 5. T. de Putter-R. v/d Veken 0-1, 6. A. Arendse-H. Jukkenekke 0-1, 7. W. Sinlce-J. Verduijn den Boer 1-0, 8. E. Bolleman-S. Spiegels 1-0. OOSTBURG - Paul Motwani speelt aanstaande zondag in het Zwin College in Oostburg een simultaan tegen dertig schakers. De uit Schotland afkomstige internationaal grootmeester speelt in de competitie voor HWP uit Sas van Gent en is woonachtig in Brussel. Motwani werd één keer wereldkampioen bij de jeugd en speelt in Oostbui-g tegen tegen leden en oud-leden van de Schaakvereniging West-Zeeuws-Vlaanderen (SVWZV) en enkele bevriende schakers uit Zeeland en België. De si multaan begint om 14.00 uur. HOEK - Keeperstrainer Frans Hoek geeft maandag 25 april in Hoek op uitnodiging van de afdeling Zeeland van de Vei'eniging Van Oefenmeesters Nederland (WON) een clinic. De samenwerking tussen de hoofdtrainer en de keepersti-ainer staat daarin centraal. Frans Hoek gaat voor de Zeeuwse oefenmeesters in een theoriegedeelte in op het belang van een goede samenwer king tussen de hoofdtrainer en de keeperstrainer. Daarna leidt Hoek een training van de eei'ste selectie van HSV Hoek. Na de trainingssessie met de hoofdklasser volgt in de kantine een nabespreking. Trainers kunnen zich voor de clinic tot aanstaande zater dag aanmelden bij AZW-trainer Ad Roovers of Goes-trainer Marco Gi'oeneveld. De clinic begint maan dag om 19.30 uur. GOES - Turnster Dineke Huson heeft afgelopen weekein de een gouden medaille veroverd tijdens de regiofinale LOS. In Sportpunt Zeeland in Goes was ze bij de senioren LOS 2 de beste overall. Dineke Huson komt uit voor turn vereniging Dios uit Oost-Souburg. HEINKENSZAND - Bij de wedstrijdsecretaresse van de ruiterclub Allround, Daniëlle van der Schee, gaat preste ren en organiseren blijkbaar hand in hand. Dat bleek tij dens de dressuurwedstrijd in de manege van Stal Vermue in Heikenszand, waar Van der Schee zich in de klasse Z1 en LI de beste toonde en tevens voor een goede oi'ganisa- tie borg stond. Met Udo onder het zadel verwees Daniëlle van der Schee de bewering dat een Fries niet geschikt is voor de klassieke dressuui' weer eens naar het rijk der fa belen. Onlangs nog stuurde de amazone uit Goes de Tjom- be-afstammeling tijdens het indoorkampioenschap naar de titel in de klasse M2. Bij haar debuut in de klasse Z1 reed Daniëlle van der Schee de zwarte viervoeter met de fi-aaie score van 190 punten naar de eerste zege op dit ni veau. Ook in de klasse LI bewees Daniëlle van der Schee de ba sis van de dressuursport te beheersen. In een sterke kop groep toonde de laborante van het Goese Oosterschelde Ziekenhuis zich met Unesto de sterkste. De score van 173 punten was voor de Allround-combinatie goed voor twee winstpunten en het hoogste dagtotaal. In de klasse L2, waar maar liefst tachtig procent met een winstpunt op zak de piste mocht verlaten, toonde Akach Sukha zich met Primeur de beste. De score van 170 pun ten was voor de Zuid-Bevelandse combinatie goed voor twee bonuspunten. Zeeuws sneldamkampioenschap jeugd. Junioren: 1. Martijn Rentmees ter 17; 2. Rianka Rentmeester 12; 3. Paul Sterrenburg 11; 4. Roland de Rijke 8; 5. Paulan van Nes 7; 6. Irene Sterrenburg 5. Aspiranten: 1. Roland de Rijke 4; 2. Paulan van Nes 4. De Rijke wint barrage met 3-1. Pupillen: 1. Danny Wattel 24; 2. Thijs Wisse 18; 3. Sigourney Kroon 9; 4. Sabine Traas 8; 5. Michelle Boogert 1Welpen: 1Gerben Hoek van Dijke 24; 2. Marije Noordhoek 21; 3. Dennis Don 19; 4. David Janse 12; 5. Michel Mal- jaars en Niels Wisse 7. Paardensport Heinkenszand. Dressuur RV All round. Paarden klasse Z: 1. Daniëlle van der Schee, Udo (Allround) 190; 2. Iris Verhaagen, Westveer's Heidi (Paar debloem) 189; 3. Maaike Hamelink, Square Dimension (Allround) 174. M2: 1. Marlies Nijsse, Imago (Weelr.) 167; 2. Amber van de Parel, Nadruta (Z-Bev.) 162; 3. Mieke Evertse, Captain Jack S (Weelr.) 154. M1: 1. Daniëlle Keijzer, HIS Midnight (Braanjenhoek) 149; 2. Karin de Vrieze, My Lady (Braanjen hoek) 146. L2: 1. Akach Sukhraj, Pri meur (Z-Bev.) 170; 2. Els Hozee, Marous- sia (Walcheren) 161; 3. Wendy Bouck- hout, Ullrich (Walcheren) 159. L1: 1. Daniëlle van der Schee, Unesto, 173; 2. Talitha de Jonge, Auke, (N-Bev.) 167; 3. Melany van de Plasse, Tjitske (Z-Bev.) 162. ZSB-competitie. Hoofdklasse. Ne gende ronde: De Zwarte Dame-Middel burg 3 5,5-2,5, Souburg 2-Terneuzen 2-6, Vlissingen-Goes 3-5, SVWZV-Lan- dau 2 4,5-3,5, Landau-Zierikzee 3,5-4,5. Eindstand: 1. Terneuzen 17 matchpun- ten, 51,5 bordpunten, 2. Goes 15-46, 3. Vlissingen 13-43, 4. SVWZV 12-36,5, 5. Landau 8-38,5, 6. Souburg 2 7-34, 7. De Zwarte Dame 7-33, 8. Zierikzee 4-25,5, 9. Landau 2 4-24,10. Middelburg 3 3-26. Klasse 2C: RSR Ivoren Toren-Middel burg 2,5-5,5, Krimpen a/d IJssel-Over- schie 2-6, HWP Sas van Gent 2-De Pion 3,5-4,5, Promotie-Oegstgeest 4-4, Rijs- wijk-Rotterdam 2 3-5. Eindstand: 1. De Pion 15-44, 2. HWP Sas van Gent 2 12-43,5, 3. Middelburg 12-40,5, 4. Pro motie 11-38, 5. Oegstgeest '80 10-38, 6. Krimpen a/d IJssel 8-33, 7. Rijswijk 7-34, 8. Rotterdam 2 7-29,5, 9. Overschie 6-34,10. RSR Ivoren Toren 2 2-25,5. Klasse 3F: CSV-Middelburg 2 8-0, Sou burg-Bergen op Zoom 5-3, HWP Sas van Gent 3-De Pion 2 6,5-1,5, Stukkenja- gers 2-Moerkapelle 4,5-3,5, LSG 4-De Wolstad 3,5-4,5. Eindstand: 1. Bergen op Zoom 15-48,5, 2. De Wolstad 15-44,5, 3. Stukkenjagers 2 13-41,5, 4. Souburg 11-38,5, 5. Moerkapelle 10-39, 6. HWP Sas van Gent 3 9-37,5, 7. LSG 4 7-35, 8. De Pion 2 7-32,5, 9. CSV 2-24,5, 10. Middelburg 2 1-18,5. Barcelona. Mannen. Eerste ronde: Wessels (Ned) - Saulnier (Fra) 6-3 6-3, Mirnyi (WRu) - Andrejev (Rus/16) 6-3 2-6 6-3, Nieminen (Fin) - Hyung-Taik Lee (ZKo) 6-4 7-6 (4), Mantilla (Spa) - Llodra (Fra) 6-2 6-1. Lucky Day 3682: 2-4-6-14-15-16-24- 30-36-37-50-55-56-57-59-67-73-75-79-80 (onder voorbehoud). Vrouwen. Vierde klasse: De Meeu wen 2-Dauwendaele 2-2, Nieuw- dorp-Zierikzee 5-3, Patrijzen-Nieuwland 0-6, ZSC-Wieldrecht 0-6, SC Gastel-We- meldinge 2-1, Zeeland Sport-Noorman- nen 2-2, Wemeldinge-De Meeuwen 2 1-0. Stand: Wieldrecht 20-47, Noorman nen 21-46, Nieuwdorp 20-42, Zierikzee 21-40, Gastel 19-37, Wemeldinge 21-31, Patrijzen 21-27, Dauwendaele 21-24, Nieuwland 21-23, Zeeland Sport 21-19, De Meeuwen 2 21-18, ZSC 21-2. Vijfde klasse: Veere-Zaamslag 6-2, MZVC-Wolfaartsdijk 1-5, GPC-Tholense Boys 12-1, Colijnsplaatse Boys-Smer- diek 2 0-0, Kruiningen-Aardenburg 2-0. Stand: GPC 21-53, Aardenburg 22-49, Colijnsplaatse Boys 22-48, Wolfaarts- dijk 21-45, Smerdiek 2 21-42, Kruinin- gen 21-40, SVD 20-27, Veere 21-26, Tho- lense Boys 21-19, MZVC 21-12, Zaam slag 21-6, Nieuwdorp 2 20-0. B-junioren. Derde divisie E: Halste- ren-DFC 1-4, RCS-WSC 0-5, Inter- nos-Jeka 1-1, Brabantia-BW 4-2, HW24-TSC 2-4, Longa-OJC 0-2. Stand: OJC 21-54, Halsteren 21-44, WSC 21-41, BW 21-31, TSC 21-30, Bra- bantia 21-27, Jeka 21-27, Internos 21-24, RCS 21-24, DFC 21-24, Longa 21-18, HVV'24 21-8. Oostburg. Zeeuwse Competitie, hoofdklasse deel 6. Mannen. 400 vrije slag: 1. Kevin Hondsmerk (SCH) 4.18,90; 2. Niek Kampman (SCH) 4.35,95; 3. Robin Dellaert (ZVS) 4.39,84. 200 rugslag: 1. Robbert van de Linden (SCH) 2.27,37; 2. Niek de Ridder (ZCK) 2.27,69; 3. Leon Wagter (SCH) 2.28,98. 50 vrije slag: 1. Toby Aarnoutse (BEV) 0.25,27; 2. Bert van Waes (ZCK) 0.26,36, 3. Martijn Eggermont (ZVS) 0.27,68. 200 m. vlinderslag: 1. Niek de Ridder 2.18,99; 2. Martin de Milliano (ZVS) 2.23,31; 3. Kevin Hondsmerk 2.25,50. 50 schoolslag: 1. Jurjen Pater (ZVS) 0.30.75; 2. Sven Geensen (SCH) 0.33,80; 3. Lorenzo van Poele (SCH) 0.35,03. 100 m. wisselslag: 1. Toby Aarnoutse 1.06,67; 2. Jurjen Pater 1.07,74; 3. Robin Dellaert 1.07,85. 4x50 vrije slag esta fette: 1. De Schelde 1.48,50; 2. Koe wacht 1.50,28; 3. Scheldestroom 1.53,36. Vrouwen. 400 vrije slag: 1. Shanyra van Bambost (SCH) 4.47,77; 2. Sabine van Waes (ZCK) 4.56,93; 3. Marlinda Eg germont (ZVS) 4.59,10. 200 rugslag: 1 Josje van Houwelingen (SCH) 2.28,12; 2. Linda Vink (HON) 2.35,14; 3. Sabine Wieland (SCH) 2.38,76. 50 vrije slag: 1Ryan Verplanke (ZVS) 0.28,30; 2. Sabi ne van Waes 0.28,63; 3. Marlinda Egger mont 0.29,56. 200 vlinderslag: 1. Ryan Verplanke 2.35,15; 2. Carmen de Ridder (ZCK) 2.38,26; 3. Mariska Hame link (BRU) 2.38,56. 50 schoolslag: 1. Stephanie Rombout (ZCK) 0.34,71; 2. Ryan Verplanke 0.35,06; 3. Josje van Houwelingen 0.37,12. 100 wisselslag: 1. Stephanie Rombout 1.07,46; 2. Sabi ne van Waes 1.12,90; 3. Evi Erpelinck (HON) 1.13,86. 4x100 wisselslag esta fette: 1. Scheldestroom 4.50,38; 2. Koe wacht 4.50,67; 3. De Honte 5.01,85. dinsdag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 4. 't Plein- tje-Hoondert/de Waard. Locatie: 't Plein tje, Sint Willebrord. Aanvang: 19.30 Voetbal ZATERDAGVOETBAL Vierde klasse A: Borssele-Colijnsplaat- se Boys (19.00 uur). VROUWENVOETBAL Tweede klasse A: Spijkenisse-Xerxes DZB. Lisse-RKDEO. Vriendschappelijk: HVV'24-Zaamslag (19.00 uur). In het artikel over de ZLM Tour in de krant van gisteren wordt de beste Zeeuwse renner Marco Jonker ge noemd. Zijn naam is Wilco Jonker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17