Geen zendmast in Grijpskerke Weg met die borden en drempels Razet PZC Twirlster reist wereld over voor hobby Hebbes! Man niet gestraft voor uitdelen klap 11 Expositie moet jeugd aan oorlog herinneren emeente moet op zoek naar nieuwe locatie agenda Rademakers j Man gestraft voor agressief gedrag Werkstraf voor spuiten ammonia Heikantenaren schrikken van brief Aanrijding in Arnemuiden Open dagen kunsteducatie Kledingbeurs in Vrouwenpolder Jazzkwartet in Desafinado lezers schrijven Wansmaak dinsdag 19 april 2005 kfflKZEE - Wethouder W. Zjn irond er gisteren geen ufe om: de herinnering aan Timede Wereldoorlog moét «ld gehouden worden bij de d „We moeten kinderen blij- «ijzen op wat er toen ge- d is. WO nis voorbij, maar „orden nog dagelijks met oorlog elders in de wereld gecon fronteerd. Daar moeten kinde ren bij stil leren staan." Dat zei Renden gisteren in een toespraak ter gelegenheid van de opening van een aan de be vrijding van Schouwen-Duive- land gewijde expositie in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De wethouder maakte van de gele genheid gebruik om alle scholen op Schouwen-Duiveland op te roepen de expositie te komen be kijken. De expositie is opge bouwd uit drie delen. Met be hulp van foto's worden de ver woestingen door het oorlogsge weld op het eiland geschetst. On der meer met het beeld van de Nieuwerkerkse kerktoren die 'om strategische redenen' werd opgeblazen. En de foto van de gevolgen van de beschietingen van Burgh - waar onder meer de kerk werd verwoest - en Bruinis- se. Tegenover de trieste beelden van in puin geschoten gebou wen staan foto's van bevrijdings feesten in met name Zierikzee. Beelden van op straat dansende mensen, ontworsteld aan het juk van de bezetter. Met de ope ning van de expositie is het start sein gegeven voor een uitge breid programma in de Nieuwe Kerk ter herdenking van het feit dat het dit jaar zestig jaar gele den is dat Schouwen-Duiveland werd bevrijd. De expositie is toe gankelijk tot 13 mei, van maan dag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. ^SelmaOsman jiiljrSKERKE - Het verzet te en de zendmast in Grijpskerke M[t succes. Het dagelijks ge- itentebcstuur van Veere heeft (procedure om aan de Honde- «nseweg een mast voor mobie- telefonie neer te zetten, ge topt. Uit tweehonderd in- praakreacties bleek dat er in ildorp geen draagvlak voor is. let college moet nu op zoek iar een alternatief. let lukt de gemeente maar niet E een geschikte plek te vinden Mrde 22 meter hoge zendmast jnT-Mobile. De Hondegemse- eg was al de vijfde locatie die beeld was. Eerder strandden li waterschapsterrein aan de oodholseweg, de oude gemeen- werkplaats, de begraafplaats i de hoek van de Molenstraat d de Middelburgseweg op wel- andseisen. „De Hondegemse- as na lang zoeken de gewenste optie", zegt mbtenaar F. Streng, szoektocht duurt nu al langer fen twee jaar. Het aantal reac ts op de plek aan de Honde- mseweg heeft de gemeente ver st. Streng: „Dat mensen uit djpskerke zich zorgen maken ie: de gezondheidsrisico's is or het college aanleiding om roek te gaan naar een andere ■k" Vanavond krijgen de in- cceis van Grijpskerke de mo- hjkheid om mee te praten rer de alternatieven tijdens vergadering van de dorps- id. Deze bijeenkomst met als de zendmast was al ge ïnd, maar krijgt door het be- liteen andere wending, orzitter B. Bommeljé van- de mEKACTIVITEITEN (Advertentie) KOZIJNEN ZONWERING www.aazet.nl Wil - Tal, 0113-330»!» Bezorgklachten: >0-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie walcheren Burtenruststraat 18 *330 EB middelburg Tel: 0118-493000 fax:0118-493009 f-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) fdith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 aa goes Tel' (0113)315500 Fax: (0113)315669 Smail: redactie@pzc.nl 'NTERNET Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl dorpsraad is blij om te horen dat de bouw van de mast aan de Hondegemseweg niet doorgaat. Wel vindt hij dat Grijpskerke be reikbaar moet blijven voor mo biele telefonie. „Iedereen heeft zo'n ding op zak, maar niemand wil een mast in de achtertuin", schetst hij het dilemma. Hij be grijpt, net als veel andere Grijps- kerkenaren, niet waarom de mast zo dicht bij de kern moest komen. „De Hondegemseweg ligt hemelsbreed veertig meter van de eerste woningen af. De wijk Nimmerdor moet daar ook nog komen." Ook raadslid J. Bartels van Dorpsbelangen en Toerisme Veere is verheugd over het nieuws over het stopzetten van de procedure. Hij vindt het een goede zaak dat de gemeente trouw blijft aan haar eigen be leid. De keuze voor de Honde gemseweg was volgens hem op een aantal punten in strijd met het gemeentelijke antennebe- leid. Dat gaat ervan uit dat zend masten zo ver mogelijk buiten de dorpen moeten komen en bij voorkeur op gemeentegrond. „Dan heb je er als gemeente in vloed op als er zaken bijkomen. Je zou eerst de gevolgen van de straling moeten kennen, voor dat je besluit tot plaatsing." Verstandig Bartels kaartte de kwestie vori ge maand aan tijdens de gemeen teraad. Hij vertrouwt erop dat het college nu naar een goede en verstandige oplossing zoekt. De bijeenkomst van de dorps raad Grijpskerke wordt gehou den in het dorpshuis aan de Kerkring en begint om 20.00 uur. F. Streng licht het antenne- beleid van de gemeente toe. Ver der spreekt een Middelburger over de gezondheidsrisico's en komt een vertegenwoordiger van T-Mobile vertellen waarom de mast nodig is. IUPSKERKE - Dorpshuis, Kerkring, 10uur: Algemene ledenvergadering de dorpsraad met als extra onder- irpde komst van een gsm-mast; URG - Zeeuwse Bibliotheek, uur: Yves Montand, un artiste de not- Irnps, lezing door M. Jean Aubry; vST-SOUBURG - Palazzoli Huis, M-11.00 uur. Yoga; ITHEM - Sportzaal Korfbalvereni- 9 Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en 'men vanaf 50 jaar. tSSINGEN - Welzijnscentrum A. welaan, 13.30 -16.30 uur: Schaakso- ischaakclub Vlissingen; en Hof, 16.15 uur: Power yoga; Hof, 20.15-21.30 uur: Oerdansles- Twirlster Angelique van de Ven heeft zich geplaatst voor het Europees Kampioenschap, door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Ze behoort tot de abso lute top in Nederland. Twirlster Angeli que van de Ven uit Vlissingen werd dit jaar Nederlands kampioen bij de duo's en behaalde individueel de tweede plaats in de categorie freestyle. Afgelo pen zaterdag plaatste ze zich voor het Europees Kampioenschap dat in juli in Slovenië wordt gehouden. Veertien jaar is ze nu en ze zit in de der de klas van scholengemeenschap Schel- demond. Ze lijkt een gewone meid, maar met vriendinnen winkelen of naar de film gaan, zoals veertienjarigen doen, zit er voor Angelique niet in. Al haar vrije tijd wordt opgeslokt door het twirlen. „Twirlen is mijn leven", zegt ze dan ook. Ruim elf uur in de week traint ze er voor. Angelique somt op: maandag drie uur trainen, dinsdag één uur, woensdag drie uur... „Soms zou ik wel eens met vriendinnen willen uitgaan op zaterdagavond, maar als ik op zondag moet trainen of een wedstrijd heb, ben ik toch liever uitgerust. Ik vind twirlen zo leuk dat ik het niet erg vind om er an dere dingen voor te laten schieten." Opvallend is dat ze meer uren turnt dan twirlt. „Twirlen is echt heel ver moeiend. Een show bij een wedstrijd duurt maar twee minuten, maar na af loop ben je echt kapot. Ik turn zo veel om mijn conditie op peil te houden en om lenig te blijven." Al dat oefenen heeft inmiddels een bom volle lade met medailles opgeleverd. Twee keer behaalde ze een eerste plaats bij het Nederlands Kampioenschap. Dat was in 2001 en in januari van dit jaar. Ook reist ze er, samen met haar ouders, zusje en trainster Marion Bos van twirlgroep The Showgirls uit 's-Heerenhoek, de hele wereld voor af. Twee jaar geleden gingen ze naar het EK in Ierland. Vorig jaar waren ze in Ja pan waar Angelique op het WK in de achterhoede eindigde. En deze zomer foto Ruben Oreel gaat de familie dus naar Slovenië. „Het is altijd heel gezellig", zegt de moe der van Angelique. „We kunnen goed opschieten met de ouders van die ande re Nederlandse meisjes. We vormen ook altijd samen één oranje front. Het is wel altijd een hele onderneming. En in Ja pan heeft Angelique inderdaad maar twee minuten op de vloer gestaan, maar dat hebben we er voor over." Hoger Aan het EK in Slovenië doen vier Neder landse junioren (tot zestien jaar) mee en vier senioren. „Mijn doel is hoger te ein digen dan twee jaar geleden op het EK. Toen werd ik dertiende. Ik was wel de beste Nederlander. Daar was ik op zich wel blij mee. Maar hoger dan dertien, zou ook heel mooi zijn." Waterschap onderzoekt nieuwe aanpak voor plattelandswegen door Maurits Sep MIDDELBURG - Weg met die verkeersborden, drempels, pla teaus en doseerpalen. Op platte landsweggetjes moet de weg zelf, geholpen door de omge ving, laten zien dat je er niet hard kunt rijden. Dat wordt, als een onderzoek aantoont dat het werkt, de nieuwe aanpak van het waterschap Zeeuwse Eilan den. Waterschapsbestuurder B. van de Hoef ergert zich als automo bilist aan alle verkeersmaatrege len die de laatste jaren zijn geno men om de veiligheid te verbete ren. Althans, op doorgaande we gen waar veel verkeer komt, zijn die borden en drempels nut tig, vindt hij. Maar niet op de (Advertentie) www.autovermeulen.nl achterafweggetjes. En daar heeft het waterschap er veel van: 1800 kilometer, op Walche ren, de Bevelanden, Schou wen-Duiveland, Tholen en Sint-Philipsland. Dat is tachtig procent van alle wegen die Zeeuwse Eilanden beheert. Van de Hoef heeft zijn ergernis op papier gezet en uitgewerkt tot een nieuwe werkwijze voor het wegbeheer. En hij heeft zijn collega's in het dagelijks be stuur van Zeeuwse Eilanden zo ver gekregen dat het water schap gaat onderzoeken of zijn idee kans van slagen heeft. In het najaar moet het onderzoek, dat zich concentreert op Walche ren en De Poel tussen Goes en Heinkenszand, klaar zijn. Veiligheid Wegen worden nu beheerd van uit het idee dat ze veilig moeten zijn. Daarom worden verkeers maatregelen genomen. Die staan soms op gespannen voet met de bereikbaarheid en met natuur en landschap. In het be lang van veiligheid wordt het comfort voor de automobilist ge weld aangedaan en moeten na tuur en landschap wat inschik ken. Langzamer „Ik vraag me af of dat een juiste keuze is", verklaart Van de Hoef, portefeuillehouder wegen bij Zeeuwse Eilanden. „Ik heb er jarenlang aan meegewerkt, maar ik merk nu aan mezelf dat maatregelen die mij dwingen om langzamer te gaan rijden, niet echt goed werken." Op we gen waar hij vanwege de omge ving niet sneller kan, rijdt hij wel rustiger. Van de Hoef wil het beheer van wegen daarom voortaan benade ren vanuit de omgeving. „Het uitgangspunt blijft de veilig heid, maar de omgeving moet de veiligheid creëren. Je moet als automobilist aan de weg zelf kunnen zien dat je er niet hard moet rijden. Dus niet omdat er een bord staat dat zegt dat je maar zestig mag, maar omdat je aanvoelt dat het niet harder kan. Natuurlijk veilig, noem ik dat." (Advertentie) Een waterbed koop je bij Rademakers SlaapkennEr Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen - Tel. 0115-613130 info@slaapkennerrademakers.nl Van de Hoef hoopt dat te berei ken door de beplanting langs plattelandswegen tot aan de rand van de weg te laten groeien. Daardoor wordt de ruimte smaller en gaan auto's minder hard rijden en passen ze beter op als er tegenliggers aan komen. Ze moeten dan ook wachten op elkaar. Hetzelfde ef fect verwacht hij door de berm langs de weg niet meer te verhar den. Want door die verharding gaan mensen juist harder rijden. De waterschapsbestuurder bena drukt dat deze maatregelen al leen genomen kunnen worden op kleine landwegen, en niet op wegen waar veel auto's rijden. Daar blijven borden, drempels en plateaus noodzakelijk om de weg veiliger te maken en het aantal verkeersslachtoffers te rug te dringen. Zijn aanpak heeft ook voorde len voor de natuur, zegt Van de Hoef. „We versterken het land schap ermee." Bovendien kan het waterschap geld besparen als er minder borden, drempels en plateaus nodig zijn. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 41-jarige Vlissinger voor agressie in het verkeer conform de eis veroordeeld tot honderd eu ro boete. De man zat op 4 september in Vlissingen als bij rijder in een bestelauto, die bij het passeren met de buiten spiegel een fietser raakte. Die reageerde zich op zijn beurt af door tegen de bus te slaan. Vervolgens stapte de bijrijder uit en sloeg hij de fietser een tand door zijn lip. „Ik heb er veel spijt van", zei de Vlissinger. MIDDELBURG - Voor het spuiten met ammonia in het gezicht van een vrouw is gisteren in Middelburg een 43-ja- rige Vlissingse veroordeeld tot 32 uur werkstraf. Aan het slachtoffer moet de Vlissingse 250 euro schadevergoeding betalen. Het slachtoffer zou zich hebben bemoeid met een ruzie tussen de verdachte en haar buurvrouw. „Zij heeft mij toen bedreigd", vertelde ze gisteren. Twee weken na de bedreiging liep het op 18 december in Vlissingen uit de hand toen de verdachte in het verkeer haar middelvinger naar haar opstak. Het slachtoffer pikte dit niet en reed achter haar aan. Nadat de auto's waren gestopt, kwam het slachtoffer op haar afgelopen. De Vlissingse pakte het spuitbusje en spoot de ammonia in haar gezicht. Het slachtoffer bleef na het voorval last hebben van tranende ogen. Officier van justitie N. de Coninck vond poging tot toebrengen van zwaar lichamelijk letsel bewezen en eiste veertig uur werkstraf. Raadsman H. Dunsbergen zag geen bewijs voor ernstig letsel. Daarnaast vond de strafpleiter dat het slachtoffer het incident had uitgelokt en ook schuld had. Politierechter I. Woltring achtte mishande ling bewezen en bepaalde de werkstraf op 32 uur. HEIKANT - De gemeente Hulst kijkt bij het opmeten van percelen binnen de bebouwde kom van Heikant niet of voor bouwsels wel of geen vergunning is afgegeven. Dat zegt woordvoerster Cindy van Driessche. Veel Heikante naren fronsten de wenkbrauwen toen ze een brief van de gemeente in de brievenbus vonden. De gemeente liet we ten dat de bewoners een dezer dagen een ambtenaar aan de deur konden verwachten voor het 'opmeten van ontbre kende bebouwing'. Die enigszins cryptische omschrijving werd door sommige Heikantenaren met enige argwaan ge lezen. Van Driessche legt echter uit, dat de metingen be doeld zijn voor het bijwerken van de zogenaamde groot schalige basiskaart van het Kadaster. Dat is een gedetail leerde topografische kaart van Nederland. Op de kaart staan onder meer gebouwen, wegen, bruggen, spoorlij nen, waterlopen, dijken en hoogspanningsmasten aange geven. Overheden en organisaties die veel vastgoed behe ren, gebruiken de kaart als basis bij onder andere planvor ming of om inzicht te krijgen in de ligging van bepaalde topografische elementen. ARNEMUIDEN - Op de kruising Molenweg/ Nieuwstraat in Arnemuiden zijn gisteren twee auto's tegen elkaar ge botst. Een 55-jarige Middelburger x-eed met zijn bestelau to over de Nieuwstraat. Op de kruising nam Ëiij de bocht te ruim en kwam in botsing met de auto van een 63-jarige Ai-nemuidenaar. Beide voertuigen raakten beschadigd. DEN HAAG - Een inwoner van Wemeldinge (58) krijgt geen straf voor mishandeling omdat hij uit zelfverdediging een klap uitdeelde. De man is gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof ontslagen van rechtsvervolging. De man had op 24 december vo rig jaar ruzie met twee broers op de Tholeindeweg in Yerseke waarbij rake klappen vielen. De broers zijn inmiddels door de politierechter in Middelburg voor hun aandeel in het geweld veroordeeld tot boetes van 750 en 400 euro en voorwaardelijke celstraffen van vier weken. De man uit Wemeldinge kreeg 150 euro boete opgelegd. De man tekende beroep aan om dat hij ontkende geweld te heb ben gebruikt. Een vierde betrok- MIDDELBURG - Kunsteduca tie Walcheren houdt twee open dagen. Op donderdag 21 april is. het centrum aan de Kuipers- poort in Middelburg open van 19. 30 tot 21.00 uur. Zaterdag 23 april is de locatie aan de Brouwenaarstraat in Vlis singen geopend van 10.00 tot 12.00 uur. VROUWENPOLDER - Peuter speelzaal Ons Polderhuisje uit Vrouwenpolder houdt op dins dag 26 april een beurs waar kin derkleding, speelgoed en kinder- meubilair wordt verkocht. Dat gebeurt van 14.00 tot 16.00 uur in het bijgebouw van de protes tantse kerk De Ontmoeting. MIDDELBURG - Het viertal Willem Hellbreker speelt woens dag jazzmuziek in café Desafina do in Middelburg. Het concert begint om 21.00 uur, entree kost elf euro. Donateurs en houders van een CJP-pas of studenten kaart betalen zeven euro. Zij ki-ijgen een kopje koffie of thee gratis. kene is reeds door de politierech ter ontslagen van rechtsvervol ging. De broers kregen ruzie met de Wemeldingenaar omdat deze hen met zijn auto de doorgang zou verhinderen. De ruzie esca leerde en de man probeerde de politie te bellen. Op dat moment kwam volgens de man een van de broers in razende vaart op hem afstormen. Toen de man uit Wemeldinge een stap achteruit deed, zou de aanvaller uit ba lans zijn geraakt en hard op de grond terecht zijn gekomen. „Jammer dat er geen dokter bij is gehaald, die de schaafwonden kan hebben geconstateerd", zei de inwoner van Wemeldinge. Het ontslag van rechtsvervol ging is overeenkomstig de eis van hofaanklager liir. G. Knob- bout. Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op de in de PZC verschenen redactionele be richten, artikelen of commenta ren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Plaatsing van bij dragen betekent niet dat de re dactie de meningen en stellin gen van de inzenders onder schrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Verbijsterd kijk ik in de krant van 15 april naar de foto van het nieuwe meubilair in het Veerse stadhuis en ben meteen klaarwakker. Ongelooflijk! Wie heeft deze onmogelijke combina tie bedacht. Kan en mag dit dan zomaar? Het doet mij vrijwel meteen denken aan de blauwe café-stoeltjes in de Nieuwe Kerk van Middelburg. Wanneer ik in het vervolg mijn gasten het Veei'se stadhuis wil laten zien, zullen we in ieder geval dit ver trek maar overslaan. Jammer, heel jammer. A.J.F. Haverman-van de Scheur Sprencklaan 5 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11