Lijdensweg Rillandia ten einde PZC Wim Wegman zet er een punt achter Leiders vierde klas! ten onder aan Favorieten sneuvelen in Colijnsplaat 407 De Stene Brug wint van titelkandidaat J Ploeg na nederlaag tegen Groote Lindt terug naar tweede klasse Damtitel Gapinge Vrouwen zijn mannen de baas in driebanden uitslagen limrBiflaaa agenda maandag 18 april 2005 door Wim de Vos RILLAND - Voor aanvang van de competitie tipte Rillan- dia-doelman Kees Lozekoot nog op een plaatsje in het linker rijtje. Dat zal de ploeg uit Ril land uit moeten stellen naar vol gende competitie, maar dan wel een klasse lager. Zaterdag ver loor Rillandia op eigen veld met duidelijke cijfers van Groote Lindt (1-4) waardoor de degra datie uit de eerste klasse een feit Aan de nieuwe trainer Peter Sweres de taak om de brokstuk ken te lijmen om met hernieuwd zelfvertrouwen aan het nieuwe seizoen te kunnen beginnen. Het zat er natuurlijk al lang aan te komen. Trainer Wim van Nijnatten had het al eerder uitgeroepen, maar zaterdag herhaalde hij het nog eens: „Ril landia is nog niet rijp voor de eerste klasse. Kijk naar de trainingsaccommodatie, die on voldoende is. Daarnaast had den we een te smalle basis en konden verschillende spelers het niveau niet aan. Op die ma nier is het niet mogelijk om een stabiele eersteklasser te wor den." De afscheid nemende Brabantse oefenmeester gaf als voorbeeld het spitsenprobleem. „We heb ben inclusief deze wedstrijd achttien doelpunten gemaakt en daarvan staan er elf op naam van Michel Smits. Een tweede spits hebben we niet. Vandaag heb ik noodgedwongen laatste man Peter Kepers als spits op moeten stellen en ook nog een speler uit het tweede. Die deed het nog niet slecht ook", vertel de Van Nijnatten. Allerlaatste kans Rillandia vocht dus voor de al lerlaatste kans om nog te hopen op behoud. Daarvoor mocht in ieder geval niet Verloren worden van de tegenstander uit Zwijnd- recht, die op papier ook nog niet geheel veilig was. De Zeeuwen kwamen wel behoorlijk uit de startblokken, creëerden ook en kele mogelijkheden (Padden van de Water vrij voor doel maar in de handen van doelman Roland Stout en Ralph Kuijpers op de vuisten van die doelman) maar het bleef bij die ene treffer kort voor rust van Padden van de Water. „We hebben de tegenstander een uur onder druk kunnen hou den en toen was het over. En dat is nou precies hoe het hele sei zoen verlopen is. Degraderen doe je niet in één wedstrijd, dat is een proces", oordeelde Van Nijnatten. In de tweede helft nam Groote Lindt het initiatief over, waarbij de wedstrijd steeds grimmiger werd. Dat leid de tot twee gele kaarten binnen een paar minuten voor routinier Corné Nuyes, die dus mocht ver trekken. „En dat voor èen erva ren speler als Corné. Die eerste kaart kon ik nog begrijpen maar die tweede... Op de helft van de tegenstander nota bene; daar neem je dat risico toch niet", mopperde Van Nijnatten. Het was daarna snel gedaan met Rillandia. Groote Lindt-invaller Curtis Martels kende de dag van zijn leven. Binnen een kwartier realiseerde hij een loepzuivere hattrick, na vooral persoonlijke fouten achterin bij de Zeeuwen. In de slotfase maakte Amoud Mol er nog 1-4 van. Riilandia-Groote Lindt 1-4 (1-0). 40. Padden van de Water 1-0, 67. Curtis Martels 1-1, 77. Curtis Mart els 1-2, 81. Curtis Martels 1-3, 88. Arnoud Mol 1-4. Scheidsrechter B. Wattel (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 97. Rode kaart: 54 Corné Nuijes Rillandia, 2xgeel). Gele kaart Michiel van Truijen, Ralph Kuijpers (Rillandia), Ro nald Opmeer, Jelle Baan (Groote Lindt). Rillandia: Kees Lozekoot: Marco Minnaard (74. Sander van Ham), Michiel van Trijen, Jacco Baas, Corné Nuijes; Mehmet Dolma, Ralph Kuijpers, Arjan Koopmans, Martijn van Elzakker; Peter Ke pers, Padden van de Water. van onze sportredactie GOES - De spanning stijgt naar het kookpunt in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. In 4A verloor leider Heinkenszand met 3-1 van Bevelanders, maar VCK verloor zelf met 3-2 van Krui- ningen. Apollo profiteerde van de Heinkenszandse misstap door via een 3-1-zege op Cad- zand de leiding te nemen in de derde periode. In 4B is SPS na de zege bij Brouwershaven één zege verwijderd van de nacompe- titie. Heinkenszand-Bevelanders 1-3: De bezoekers kwamen na tien minuten op voorsprong door John Riemens. Halverwege de eerste helft werd het zelfs 0-2 door Sander van de Kreeke. De nerveuze thuisploeg slaagde er pas na rust in druk te zetten, maar de eerste kans op een aan sluitingstreffer werd door doel man Blommaart gemist. Hij zag zijn strafschop door collega Erik Versluys gestopt. Twintig minu ten voor tijd werd het uit een scrimmage via Guido Wiskerke toch 1-2. Het slotoffensief mis lukte vervolgens volledig omdat de bezoekers via Rudi Clement tien minuten voor tijd naar 1-3 counterden. VCK-Kruiningen 2-3: In de eer ste helft viel de gehavende thuis ploeg aan, maar scoorden de be zoekers. Gert Jan Poley tekende na 25 minuten'voor 0-1 en Ste fan Oppenneer in de 40e minuut voor 0-2. Direct na rust kwam VCK terug tot 1-2 via een van richting veranderde inzet van Le- von Scheibeler. De counterende bezoekers kwamen halverwege de tweede helft op 1-3 door Jor dan van Langevelde. Een kwar tier voor tijd werd het door Erik Goudt 2-3, waarna beide ploe gen in de veel te hectische slotfa se geen kans zagen de mooiste kansen te benutten. Apollo-Cadzand 3-1: Na een klein halfuur zorgde Frank de Kok met een vrije trap van der tig meter voor 1-0. Lennard Ver wei maakte er vijf minuten later 2-0 van. De thuisclub bleef ook na rust oppermachtig. Halverwe ge de tweede helft tekende San- der Nagelkerke voor 3-0 en pas i£ii vlak voor tijd kon PhiW mei voor 3-1 zorgen. Colijnsplaatse Boys-M^. 3-0: De betere thuisploeg - via Robbert-Jan van defe! ten halverwege de eerste^®0 op 1-0. Via Abdoe Begdet het nog voor rust 2-0, VljL tijd werd het door opnie®: de Genugten 3-0. Hoedekenskerke-Wolfaató ir 0-5: Wolfaartsdijkwasveas 0 ker. Erik Rijke, Harm Fuji Erik de Kok zorgep voor^j ruststand. Daarna legdel Kok en Erik Rijke de 0-j^a stand vast. SVD-Krabbendijke l-i; gelijkopgaande wedstrijd si Martijn van de Berge na minuten bij een scrimmage, de goede plaats: 0-1. Na eend te aanval werd het vii Goeman tien minuten verdiend gelijk. Borssele-Wemeldinge 0-1: zwakke wedstrijd werd bJ door Chris Kole, in de vijfder nuut na rust. Hij strafte eau dedigingsfout bekwaam at thuisploeg slaagde er dg- niet in het de bezoeken moeilijk te maken. Vierde klasse B DFS-Stavenisse 6-1: Een mG voudige middag voor DFS.Ï tijn Boot en René Bru den voor een 2-0-rusta Daarna liep DFS doorgoab Remco Rotte, Huib Notts Anco van der Linde uit naai; Jeremy Gierman redde m voor Stavenisse de eer maar co van der Linde gaf m»; tweede treffer het slotakkw Smerdiek-WIK'57 4-4: Een strijd met twee gezichten Smerdiek leidde bij rust treffers van Mohammed Ah Bart Stoutjesdijk, ErikvanHs ten en Alalli met 3-0 en 4-1, rie Berrevoets, Erik de Ylg en Elmar de Kok brachten! alsnog langszij. Brouwershaven-SPS 0-3: Jé Uijl was de grote man bij zoekers. In de eerste helft op: de hij de score en na rust zoii hij ook voor de andere tweei fers. Door de vijfde overran in de derde periode aan de leiding in de derdepe de. MIDDELBURG - Het damvier- tal van Gapinge heeft de titel veroverd in de tweede klasse van de Zeeuwse clubcompetitie. Dankzij overwinningen van Paul Willemse en Johan Kesse- laar won het team de eerste fina lewedstrijd tegen GZC 2 met 6-2. Vrijdagavond won Gapinge in Zierikzee ook de tweede wed strijd. Via drie gelijke spelen en opnieuw een overwinning van Johan Kesselaar werd het 5-3. In de hoofdklasse werden de laatste wedstrijden afgewerkt. Achter kampioen Middelburg en nummer twee BDV pakte Aagtekerke de derde plaats, na een afgetekende 11-5-overwin- ning op Lammerenburg. Bennie Provoost, Paul Sterrenburg en Irene Sterrenburg zorgden voor de beslissende zeges. PWG 's-Gravenpolder werd door een iets lager bordpunten- saldo vierde. In de laatste wed strijd haalde de Zuid-Beveland- se ploeg flink uit tegen Tholen/DSVF. Door winstpar- tijén van Martijn Rentmeester, Jeanine van der Horst, Sicco Talsma en Rinus van der Plasse werd het 12-4. LEWEDORP - In het drieban- dentoernooi in de Goede Ver wachting in Lewedorp zijn de eerste schermutselingen achter de rug. Opvallendst was de overwin ning van Petra van der Draaij op een van de kanshebbers voor de eindzege, Eddy Hoondert uit Wolphaartsdijk. Ook Wendy de Kok deed van zich spreken door Bram van de Does uit Heinkens zand te kloppen. Petra van der Draaij maakte een overweldigende indruk met haar overwinning in drie sets op Eddy Hoondert. Het moyenne van de dame uit 's-Heer Arends- kerke loog er niet om: 0.629. Wendy de Kok had aan twee sets genoeg om Van der Does te verslaan. Zij liet 0.437 noteren. Thuisspeler Hans de Kok had aan een moyenne van bijna 1.00 niet genoeg om Sjaak de Rijke uit Wolphaartsdijk te verslaan. Hij mag het in de herkansing nog eens proberen. De gevestigde namen in dit toer nooi bleven, behoudens Hoon dert, fier overeind. De herkan sing volgt vandaag en woens dag. door Ron de Waal MIDDELBURG - Met een 5-5-gelijkspel tegen het tweede team van Scylla hebben de tafel tennissers van TTC Middelburg zaterdagavond de competitie af gesloten. Bij de Middelburgse ploeg, die zich door dit resultaat handhaafde in de tweede divi sie, speelde Wim Wegman zijn laatste partijen. Met opnieuw een honderd procent score nam de routinier afscheid van het wedstrijdtafeltennis. Op papier was alles nog moge lijk in de laatste speelronde. In de praktijk voltrok zich zater dag echter het meest denkbare scenario. Kluis 2 eiste het kam pioenschap voor zich op, TTC Middelburg bleef tweededivisio nist, terwijl ook Scylla 2 door de 5-5 in Middelburg het vege lijf wist te redden. Voor TTC Middelburg breekt er nog een spannende periode aan, omdat de ploeg op zoek moet naar een opvolger voor Wim Wegman. „Het is nu mooi ge weest", zei de 43-jarige Weg man zaterdagavond. „De echte drive is verdwenen. In tegenstel ling tot de trainingen, vind ik in het spelen van wedstrijden geen plezier meer. Het ligt niet aan het. team. Bij mij heeft de verza diging toegeslagen. Daarbij komt dat het niveau niet echt uitdagend is." Dat Wegman, die enkele jaren geleden eigenlijk al gestopt was, toch nog in wedstrijdverband uitkwam, heeft alles te maken met de aanwezigheid van zijn zoon Wesley in het team. „Het jeugdteam waar Wesley toen deel van uitmaakte viel uit el kaar. Hij kreeg toen nog geen dispensatie om in.de derde divi sie te spelen en heeft daardoor enige tijd bij de jeugd van Westa in Wessem gespeeld, Wim Wegman speelde zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd uit zijn carrière. foto Ruben Oreel waarmee hij jeugdkampioen van Nederland werd. Als ik zelf niet opnieuw begonnen was, dan had Wesley waarschijnlijk weer bij een ander team zijn heil moeten zoeken. Wij stoom den echter in een rap tempo via de hoofdklasse en de derde divi sie door naar de tweede divisie. Om hem rustig te laten wennen, en omdat Jan-Henk Bomhof en Marijn Veijgen niet alles speel den, heb ik dit seizoen nog mee gespeeld", vertelt Wim Weg man. Helemaal van een leien dakje ging dat niet altijd. Zes weken geleden ging Wegman senior door Joop van den Oudenhoven COLIJNSPLAAT - Het ging er in de tweede ronde van het drie- bandentoernooi Colijnsplaat 407 hard aan toe. Een van de slachtoffers was oud-winnaar Jos Capello uit 's-Heerenhoek. Hij werd uit het toernooi gezet door Sylvia Eckel uit Hansweert. Zij en Ellen Rie mens uit Goes zijn de enig over gebleven vrouwen bij de laatste zestien. Een verrassing mag de uitschake- ling van Pieter de Jong uit Mid delburg worden genoemd. Hij vond zijn Waterloo tegen Jan Beije uit Wissenkerke. Plaatsge noot Piet van der Maas moest het onderspit delven tegen Jo han van Eerten uit Kortgene. De overwinning van Maarten Bruijnes op Gerrit van Garsel was eveneens een verrassing van formaat. De man uit Bruinisse zegevierde in straight sets. Een andere Schouwenaar, Philip van der Male uit Nieuwerkerk, werd een halt toegeroepen door Brian Orij, die daarmee de eerste kan didaat voor de eindzege was. In vergelijking met Van der Ma le verging het Lucas Anton uit Renesse heel wat beter. Hij bleef in de strijd ten koste van Dick Janse uit Colijnsplaat. Opval lend was de moeite die Bas de Zeeuw uit Goes en Ries Rijn uit Wilhelminadorp hadden om zich te handhaven. Tegen respectieve lijk Jan Goudzwaard en Ton de Vos uit Kortgene waren drie sets nodig om de tegenstanders van het lijf te houden. Maandag volgt de vierde ronde. Dan is het veld teruggebracht tot acht en kunnen de finales een aanvang nemen. door zijn rug, maar moest hij noodgedwongen toch aan de bak. „Het lag in deze poule zo dicht bij elkaar, dat er steeds sprake was van degradatiege vaar. De punten moesten binnen gehaald worden, maar ik weet nu al dat ik morgen bijna niet uit mijn bed kan komen." Nu hij dan eindelijk toch zijn laatste wedstrijden gespeeld heeft, moet Wim Wegman zelf, als verantwoordelijke voor de technische zaken bij TTC Mid delburg, op zoek naar zijn eigen opvolger. Vier spelers Na overleg met Marijn Veijgen en Jan Henk Bomhof, die beiden beschikbaar blijven, wordt er hard gewerkt om een ploeg van vier spelers te formeren. De in Middelburg wonende, maar in Wateringen spelende Lennart Rodenburg, zou een optie kun nen zijn. Veel waarschijnlijker lijkt het dat uit het team van Ar- nemuiden de vierde man naast Wesley Wegman tevoorschijn komt. Hoe belangrijk Wim Wegman nog kan zijn, bleek zaterdag te gen Scylla 2 uit Leiden. In zijn allerlaatste competitieoptreden waren drie overwinningen no dig om een gelijkspel uit het vuur te slepen. Vooral in zijn laatste partij tegen Pim Mostert moest Wegman bij een 4-3-ach- terstand van zijn ploeg tot het uiterste gaan. Na vijf games was het vierde punt een feit, waarna TTC Middelburg door het ver lies van Wesley Wegman tegen Gerard Kray, opnieuw tegen een achterstand aankeek (4-5). Marijn Veijgen stelde met zijn enige overwinning van de dag te gen Martijn van Leeuwen het ge lijkspel voor de Middelburgers veilig. Tevreden blikte Wim Wegman terug op een geslaagd competi- tieslot. „Het is leuk als je ook je laatste drie partijen wint, maar het belangrijkste is dat we in de ze tweede divisie zijn gebleven. Ik had het niet zo zwaar ver wacht." TTC Middelburg - Scylla 2 5-5. Marijn Veijgen - Gerard Kray 0-1, Wim Wegman - Martijn van Leeu wen 1-0, Wesley Wegman - Pim Mostert 0-1, Marijn Veijgen/Wesley Wegman - Gerard Kray /Marlijn van Leeuwen 1-0, Wim Wegman - Gerard Kray 1-0, Marijn Veijgen - Pim Mostert 0-1, Wesley Wegman - Martijn van Leeuwen 0-1, Wim Wegman - Pim Mostert 1-0, Wesley Wegman - Ger ard Kray 0-1, Marijn Veijgen - Martijn van Leeuwen 1-0. ES35ES9HBMBHH1 PZDB-competitie: hoofdklasse, ze vende ronde: Souburg-GZC 5-11, Lammerenburg- Aagtekerke 5-11, PWG 's-Gravenpolder 3-Tholen/DSVF 12-4. Eindstand: 1. Mid delburg 14; 2. BDV 10; 3. Aagtekerke 8 (61 b.p.); 4. PWG 's-Gravenpolder 3 8 (60 b.p.); 5. Tholen/DSVF 6 (56 b.p.) 6. Lammerenburg 6 (52 b.p.); 7. GZC 3; 8. Souburg 1. Tweede klasse. Eerste finalewed strijd: Gapinge-GZC 2 6-2: Tweede wedstrijd: GZC 2-Gapinge 3-5. Westkapelle. Finale Vroon Dressuur Trofy LR PC De Vroonruiters. Paarden klasse Z2:1Tamara den Ou ter, Liberty (Vroonr.) 193; 2. Carin van de Velde, Manto (Gouwe Reyers) 170. 2e proef: 1. Tamara den Outer, Liberty, 187; 2. Carin van de Velde, Manto, 181. M2: 1. Valeska Nastaly, Saliena P (Scheldestad) en Mieke Evertse, Cap tain Jack S (Weelr.) 156; 3. Marijke Bras ser, Maarten (Vroonr.) 145. 2e proef: 1. Valeska Nastaly, Saliena P, 159; 2. Mie ke Evertse, Captain Jack S, 157; 3. Romy Boeye, Narco (Zwinr.) en Marijke Brasser, Maarten, 147. M11Julia Pop- pe, Romeo (Oranjezon) 161; 2. Nina Reij- nierse, Riada (Gouwe Reyers) 161; 3. Nadine Timmerman, Philippousis (Oran jezon) 157. 2e proef: 1. Margreet Walra ven, Rinola (Weelr.) en Nina Reijnierse, Riada, 161; 3. Joke Wisse, Satrichta (Scheldestad) 159. L2:1. Eline Francke, Pompidou (Gouwe Reyers) 165; 2. Tam ara de Voogd, Nabor (Gouwe Reyers) 164; 3. Iris Schunselaar, Ruby's Tuquila (Sé-Ros) 162. 2e proef: 1. Evelien Ce- vaal, Summer (Gouwe Reyers)la; Annemijn Harten, Sukabuni 10 zon) 165; 3. Tamara de Voogd,n-s: 162. L1: 1. Denise Klap, F' (Vroonr.) 168; 2. Marijke Brasser,» 160; 3. Anouck Erwich, Unique(Paa bloem) 159. 2e proef: 1. Elisabeths se, Tammy (Vroonr.) 162; 2.Truus: gebeke, Nalbandian (Gouwe Rs 161; 3. Marijke Brasser, Rien, 160. Pony's klasse M2/Z1 cat. DE:F dra Beekman, BB Look at MeZlZi 166. 2e proef: 1. Sandra Beekman ad Me, 170. L2/M1 cat. DE: 1 Ma Visser, Rtosanne (Gouwe Reyerfl 2e proef: 1. Julia Poppe, Tressoirva jezon) 157. L1 cat. DE: 1. Willed-1 se, Boy (Gouwe Reyers) 160. 1. Willeke Janse, Boy, 161. B/lla BC: 1. Emma Pirson, MennolVrs 180. 2e proef: 1. Emma Pirson, Ui 177. Eindstand Vroon Dressuur Tw paarden: 1. Trudy Francke, 19 Surprise (Gouwe Reyers) 1015;2.5 se Klap, Flinstone, 984; 3. ElineF®J Pompidou, 977; 4. Evelien Cevea s mer, 955; 5. Elisabeth Roelse.Ts 650. Pony's: 1. Emma Pirson, Menn:: 2. Willeke Janse, Boy, 965:3.4 ne-Fleur Vader, Gentle (Gouwefef 950. Goes. Recreatieve competitie fs Ie A (mannen). HHK2-WEA 0-3,1» derboys-VVR 2-1, Mengelmis-Ï 0-3, De Bongerd-HHK1 0-3,Wolpte' dijk-ROC Goes 1-2, RecretantesSs 0-3. Poule B (vrouwen): BOK-DaÈ gerd 0-3, Cafe Baarends-Goedei»? 3-0, VV Kattendijke-De VierlindenM door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebanders van De Stene Brug behaalden een 6-2-overwinning op het hoog ge klasseerde Van de Wouw Elek- tro. Hoondert de Waard speelde 4-4 tegen Jobredo. De bezoekers van De Stene Brug hadden nog kampioenskan sen in de derde divisie. Dat in spireerde De Stene Brug. Als voorbeeld diende al direct Mar co van der Hout. Ondanks zijn winstpartij op Loek van Donk was van tevredenheid geen spra ke. Arjo Hollestelle speelde te gen Jan Goedschalckx niet goed genoeg om aanspraak op de winst te mogen maken. Piet Koek daarentegen versloeg Fons Baeyens op imponerende wijze. Ook Wim de Kok herstel de zich van zijn slechte optre den vorige week. De Stene Brug - Van de Wouw Elektro 6-2: Piet Koek - Alfons Baeyens 35-2745; Wim de Kok - André Clarijs 35-22, 51; Arjo Holle- stelle - Jan Goedschalckx 22-30, 49; Marco van der Hout - Loek van Donk 30-20, 62. Het duel tussen Hoondert/de Waarden Jobredo ging eigenlijk nergens meer om. Vic Herre® he en Frans de Koek onttrok zich nog aan de malaise en tó nen beiden in 48 beurten. J# Gerrit Blom en Johan Ts was de lijdensweg haast mö? overzien. Tweeënhalf uur sis den de heren aan tafel <®J dertig punten bij elkaar te? len. Visser noch Blom luktefc Hoondert/de Waard - JobreèM Vic Herreweghe - M. K" 35-27, 48; Frans de Koek-1* Tilburg 35-29, 48: Johan Vür E. van Woerkom 29-30, 90; V Blom - J. Broeders 22-30, S: maandag Biljarten Landelijke competitie drieb*^ groot. Derde divisie, Pour_r Korenbeurs/'t Kaaitje - Cat. van ■- Pleintje. Locatie: Biljartpaleis J--- Rilland. Aanvang: 19.30 uur Driebanden toernooi ColipjP* 407. Vierde ronde. Locatie:cate na, Colijnsplaat, Aanvang: 19.Wj*tl Driebanden toernooi de Goed wachting. Verliezersronde. café, pension de Goede Vew3-- Lewedorp. Aanvang: 19-00 uur. -O ■TEEMS foto Willem Mieras Rillandiaan Ralph Kuipers schiet op het doel van Groote Lindt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20