>zc luister ambtenaar verdient fors DE VIN Verbouwing stadhuis niet in de ijskast Vredesvlam zet schooljeugd aan het denken Vrouwenadviescommissie nu ook open voor mannen gelijkbare Nederlandse gemeenten minder gul met salaris /.VERHUIS.INFO ww.familievermaak.nl Schapen op A58 Van Gelder blijft als commissaris Vijftien verdachten in drugszaak Aantal WOZ-bezwaren valt mee De romp ontbreekt, maar wie mist hem? autoschade...? zeeuwse almanak Verhuizing ^e;0113-315649 pzc.nl 0s 31.'4460 AA Goes SSiddSeland: 0113-315520; Klaanderen: 0114-372770; *81:020-4562500. jag 16 april 2005 Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 editie Zeeuws-Vlaanderen [NEUZEN - De regionale fltten Advies Commissie IC) Zeeuws-Vlaanderen slaat we wegen in. Niet alleen idi samenwerking gezocht I de organisaties voor oude ren gehandicaptenbeleid, de C lonkt ook naar mannelijke witter van der Laan-Bouff: „Sinds jaar en dag vormden de VAC's pure vrou wenbolwerken, die de bouwwe reld - toch vooral een mannen zaak - adviseerden. Maar de maatschappij is veranderd en daar spelen wij op in. Het huis houden is niét alleen meer een zaak van vrouwen; het aantal huismannen neemt snel toe. En die hebben toch weer een ande re kijk op de indeling van een woning. De VAC Zeeuws-Vlaanderen verruimt ook op ander vlak haar horizon. Sinds september loopt, gesubsidieerd door de provincie, een samenwerkings project met het Provinciaal Overleg en Samenwerkingsver band Ouderenorganisaties Zee land (Poso). Van der Laan is daar erg tevreden over. Er wordt inmiddels voorzichtig ge dacht aan een samensmelting. „De Poso telt veel mannen met kennis van zaken: oud-architec ten, bouwondernemers. Die kij ken weer met een heel ander oog naar bouwprojecten. Het blijkt dat we elkaar perfect aanvul len", meent Van der Laan. Het zelfde geldt voor de samenwer king met de werkgroepen voor Gehandicaptenbeleid in Oost en West- Zeeuws-Vlaanderen en (nog wat aarzelend) in de Ka naalzone, al zullen die in de toe komst zelfstandig blijven opere ren. De regio-VAC wordt door bou wers, architecten en aannemers serieus genomen. Daarom noemt Van der Laan het wrang dat Hulst onlangs heeft besloten de jaarlijkse subsidie van zeven cent per inwoner terug te bren gen naar vijf cent. rzSheila van Doorsselaer 1,1 bedraagt. De politieke par tijen van Hulst zetten grote vraagtekens bij dit verschil. Vol gens het CDA wreekt zich nu de salarisverhoging die enkele ja ren geleden over de hele linie van het ambtenarenkorps is doorgevoerd. Wethouder P. Weemaes zegt de verschillen in salarisschalen wel te kunnen verklaren. „Onze ge meente hanteert zogenaamde uitloopschalen waarin ambtena ren kunnen doorstromen na een aantal wachtjaren. Niet alle ge meenten hebben deze regeling en daarom komen onze loonkos ten hoger uit. Zouden we deze uitloopschalen niet hebben, dan zouden we in lijn lopen met de andere gemeenten." Weemaes zegt dat het college niet van plan is de regeling af te schaffen en dat bewust voor de uitloop schalen is gekozen: „We vinden het belangrijk dat kennis en er varing beloond wordt. Op deze manier beperken we ook de uit stroom." Hulster ambtenaren zijn inder daad ook honkvast. Er is het af gelopen jaar niemand uitge stroomd, terwijl dat er bij de ver gelijkingsgemeenten elf waren. Niettemin zouden de meeste par tijen in Hulst juist graag uit stroom zien. Ze vinden dat Hulst veel meer ambtenaren in dienst heeft dan noodzakelijk. De roep in het personeelsbe stand te snijden wordt steeds lui der, maar uit de bezuinigings voorstellen van het college blijkt dat het dagelijks bestuur dit niet van plan is. De Hulster partijen willen een specifiek inzicht in het waarom van de verschillen tussen Hulst en de overige onderzochte ge meenten. Progressief Hulst vraagt nog steeds om een groot vergelijkend onderzoek, maar heeft nog steeds geen toezegging gekregen. Volgens Weemaes heeft de gemeente nu niet vol doende capaciteit om een zoge naamde benchmai'k uit te laten voeren omdat het opstellen van de jaarrekening de prioriteit heeft. Devika Blauw uit Cadzand overhandigt de vredesvlam aan Edgar Buyten (rechts) van de Europaschool in Zuidzande. (Advertentie) door Frank Gijsel ZUIDZANDE - „Ik wil dat er nooit meer oorlog komt en dat iedereen lief is voor elkaar. Zo kunnen we lekker samen spe len." Boven een altaartje in de hal van de Europaschool in Zuidzande hangen aan een mobile verschillende wensen voor vrede. Kinderen van de openbare basisschool in Cadzand brachten gistermiddag vanuit hun dorp de Wereldvredesvlam in een mijnwerkerslamp naar de school in Zuid zande. Devika Blauw mocht de vlam overhandigen aan Edgar Buyten. Heel veel vrolijke gezichten tijdens de over dracht en uit de stilte na de overhandi ging bleek de grote betrokkenheid. Na de overdracht werden door de kinderen uit Cadzand wensen voorgelezen. De vredesvlam brandt sinds mei 2004 bij de Nederlands Hervormde Kerk in Cad zand. De openbare school in Cadzand kreeg half maart als eerste school de lamp, in het kader van een project van de werkgroep Wereldvredesvlam. Paul van Kessel van de werkgroep: „De vlam wordt in de komende periode in estafette vorm naar alle basisscholen in de ge meente Sluis gebracht. Doordat de kinde ren dan bewust enkele weken bezig zijn met het brandend houden van de vlam, kan worden stilgestaan bij die gewenste vrede." De jeugd van de openbare school in Cad zand heeft in de afgelopen weken met veel liefde in de klassen voor het vuur ge zorgd. (Advertentie) door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Wethouder C. van Schaik ruikt mogelijkhe- (Advertentie) Reserveer snel,want VOL VOL Tel. 0118-588276/299 tieten? Vraag de speciale kuurfolder aan, r wol heerlijke beautydagen of -behandelingen. DE. PAREL. 01 Bauiyccntnini Dl- Parel Tel ül 18 - 588299/276 ook eens opwww.nxjmppt.nl/kuren LENTEKRIEBELS Nu de dagen gaan lengen, alles weer gaat bloeien en we behoefte hebben aan wat zonneschijn komen de lentekriebels weer boven. Tijd voor een heerlijke oppepper! Geef uzelf een heerlijke beautydag cadeau voor een speciale lenteprijs! Beautydag Lentekriebels is inclusief: welkomstdrankje rondleiding door uw gastvrouw lichaamspeeling gezonde lunch hand verzorging paraffinebadje voor de handen 1x gebruik zonnebank of snelbruiner personal gezichtsbehandeling (40 min.) onbeperkt gebruik van het saunalandschap en kuurbaden gratis parkeerkaart gratis gebruik badjas en handdoekenset Deze dag wordt u aangeboden voor 85,- p.p. den om de Terneuzense gemeen teraad alsnog over de streep te trekken voor een ingrijpende verbouwing van het stadhuis. Hij put hoop uit gesprekken met raadsleden, na afloop van de commissievergadering van don derdag. In de vergadering bleek een raadsmeerderheid tegen het moderniseren van de publieks- balies en de realisering van een SUWI-bedrijfsverzamelgebouw in het stadhuis. De meeste frac ties wilden daaraan geen 2,7 mil joen euro uitgeven. Bovendien zijn ze hoe dan ook geen voor stander van plannen om iets aan het stadhuis te bouwen. Na de vergadering stelden som mige raadsleden zich achter pot en pint toch wat milder op. „Ik denkt dat de verhouding zowat fifty-fifty ligt", zegt "Van Schaik. Reden voor de wethou der om het plan nog zeker niet af te blazen. „Op basis van wat B en W willen, gaan we nu door een architect een globaal schets- plan laten maken. Dat kan, want de raad heeft 75.000 euro beschikbaar gesteld om onder zoek te doen. We willen de raadsleden laten zien dat het ge bouw qua architectuur gewoon in stand blijft en dat de ont vangst van de burgers een heel stuk klantvriendelijker wordt." Als de raadsleden eenmaal zien hoe het wordt, stemt de gemeen teraad wellicht toch met de plan nen in, redeneert Van Schaik. De wethouder wijst erop dat er vanuit de politiek wel veel kri tiek is gekomen, maar weinig an dere realistische ideeën. „Als er nou één partij zou zijn die een HEINKENSZAND - Op de A58 liepen ter hoogte van de afslag Heinkenszand gistermiddag twee schapen en twee lammetjes op de rijbaan. De beesten bleken uit een wei te zijn ontsnapt. Net voordat de po litie ter plaatse was om het ver keer op de A58 stil te zetten, lie-, pen de schapen, met hun eige naar, terug hun wei in. Volgens een medewerker van Rijkswaterstaat was het de der de keer dat de schapen op de A58 liepen. Daarom krijgt de ei genaar een schikkingsvoorstel van 120 euro. MIDDELBURG - Commissaris van de koningin W. van Gelder is niet van plan op te stappen. Hij wil aanblijven tot zijn 65ste, begin 2007. Van Gelder deelde dit gisteren mee bij aanvang van de Statenvergadering. Hij voelde zich genoodzaakt tot deze ontboezeming naar aanleiding van geruchten over een spoedig vertrek. Die zijn in de we reld gekomen door zijn recente verhuizing van een monu mentaal huis aan de Middelburgse Dam naar een apparte ment aan diezelfde Dam. Volgens Van Gelder hadden zich in Den Haag al potentiële opvolgers voor zijn functie gemeld. Prompt werden hem daarover vragen gesteld. Van Gelder: „De verhuizing is geen aanleiding om te stop pen, maar kennelijk werkt de campagne Welkom in Zee land prima." BRESKENS - De Zeeuwse politie en het regionaal recher cheteam hebben in samenwerking met de FIOD en doua ne in de voorbije maanden vijftien mensen aangehouden in verband met drugssmokkel en fraude. In januari werd in een loods in Breskens 2880 kilo hasj in beslaggenomen. Ter plaatse werden toen vier mensen aangehouden, een dag later volgden nog twee arrestaties. De zes arrestanten hebben de Britse nationaliteit. Tijdens het onderzoek zijn nog negen mensen opgepakt met de Nederlandse nationaliteit, die zich vermoedelijk bezighielden met fraude en het smokkelen van verdoven de middelen. Er zijn doorzoekingen gedaan op verschillen de plaatsen in Nederland en België. Ook heeft de politie een groot aantal voertuigen in beslaggenomen, die ver moedelijk zijn gebruikt voor het transport van de verdo vende middelen naar Groot-Brittannië. Tijdens het onder zoek rees het vermoeden dat de verdachten deel uitmaken van een criminele organisatie, die zich naast drugssmok kel bezighoudt met het witwassen van geld. Van de vijf tien verdachten zitten er nog twaalf in de gevangenis. TERNEUZEN - Tot nu toe hebben zo'n 1300 inwoners van de gemeente Terneuzen bezwaar ingediend tegen de nieuwe taxatiewaarde van hun woning. Wethouder C. van Schaik deelde dat gisteren mee in de commissie be stuur en middelen. Het aantal bezwaarschriften ligt een flink stuk onder de verwachtingen. De gemeente had reke ning gehouden met minstens 1800 bezwaren tegen de WOZ-taxaties. „Gezien de toch dramatische waardestij ging van de woningen denk ik dat dit meevalt", vond Van Schaik. Voor de afhandeling van al die bezwaarschriften staat in principe een jaar. „Maar dat is niet goed", zei de Terneuzense wethouder. „Mensen willen snel weten waar ze aan toe zijn. Dus proberen we die termijn in te kor ten." TERNEUZEN - De stijgende prijzen heeft ook zijn weerslag op kunst. Het bronzen beeld 'handbenen' in Terneuzen is door de gestegen kosten van het gieten kleiner geworden dan was bedoeld. Kunstenares I. Le Rutte moest binnen het budget blijven. Handbenen is gisteren onthuld door burgemeester J. Loniuk en B. de Leijser, voor zitster van de buurtvereniging wijk Zuidpolder/Zuiderpark. Het beeld staat midden op een gemeentelijk plantsoen schuin tegenover restaurant 't Vijver hof. Geplaatst op een hoge sok kel valt het kunstwerk, ondanks de wat geringere afmetingen, toch op. Twee handen zijn omhoog ge richt naar de lucht. Ze zijn ver bonden met de benen. 'De romp ontbreekt, maar wie mist hem?', is de achterliggende gedachte van de kunstenares. Zuiderpark, het groene hart van Terneuzen, is vernieuwd. Ais 'fi nishing touch' van de verbete ring van het park is besloten een kunstwerk te plaatsen. foto Camile Schelstraete foto Camile Schelstraete Diverse activiteiten werden opgezet en volgens juf Jacqueline waren de kinde ren erg enthousiast. „Het onderwerp leeft toch wel bij hen en ze zijn vol over gave bezig geweest met die gewenste vre de. Zo zijn wanddoeken geschilderd, die gebruikt werden tijdens het vredescon- cert in de kerk." De mijnwerkerslamp is in 2003 tijdens een veiling in de Nederlands Hervormde Kerk in Cadzand aangekocht door de ge meente en zij stelt de lamp beschikbaar voor het project. duidelijk onderbouwd alterna tief heeft, maar dat heb ik niet gehoord. Als dit plan niet door gaat, doen we niets. Dan wach ten we de ontwikkelingen in den lande af en dan lopen we in Terneuzen maar een paar jaar achter." Door alle instanties die met werk en inkomen te maken heb ben onder één dak te huisves ten, denken B en W financieel voordeel te kunnen behalen. „We krijgen jaarlijks 11,5 mil joen euro om de uitkeringen te betalen. Daar moeten we het mee doen. Als we overhouden mogen we dat geld houden en aan iets anders besteden. Dus moeten we ervoor zorgen dat niemand onnodig een uitkering heeft, door een zo goed mogelij ke organisatie neer te zetten. Maar voor goede bedrijfsvoe ring moet je ook een goede omge ving scheppen." WD-fractievoorzitter P. Broek- huysen was zich gisteren ver baasd dat Van Schaik het plan toch wil doorzetten. Broekhuy- sen blijft er al tellend van over tuigd dat de wethouder geen raadsmeerderheid achter zich krijgt. (Advertentie) ffj EUROGARANTBEDRIJF HAARMANWEG 45 TERNEUZEN 0115 61 21 56 Altijd leuk natuurlijk, een neef die een kaartje stuurt om dat hij is verhuisd. Die Ter neuzense oojn en tante klom men daarom in de pen, om hem veel succes te wensen in zijn nieuwe woning. Maar die verhuisdatum, die zat hen niet helemaal lekker. „Het is toch geen 1 april-grap, hè?", schreven ze daarom op het kaartje. Helemaal gerust waren ze er dtis niet op, ivat eens te meer bleek uit de adressering van de kaart. Hun gelukwensen waren voor alle zekerheid ver stuurd naar zijn oude adres. (Advertentie) 'SI- Ambtenaren van de ge- ®teHulst krijgen in vergelij kt andere Nederlandse ge nten een hoog salaris. Hier- li zijn de apparaatskosten i de noodlijdende gemeente hoger. Hel dagelijks be- m is echter niet van plan in rijpen. juntantbureau Deloitte t voor Hulst een IPG-rap- (Inzicht Prestaties Gemeen- steld. Hierin wordt Ét óp diverse beleidsgebie- 'eken met andere Ne- Sandse gemeenten met onge- rhetzelfde inwonertal. zEend is dat Hulst niet al- veel meer ambtenaren in a heeft, maar dat ze ook 'verdienen dan in bijvoor- i Best, Geldrop en Alichielsgestel geteld vallen in Hulst aan- iijk meer ambtenaren in de ae salarisschalen en juist lagere loonschalen, maast worden ook partti- Hulst goed betaald. Het ambtenaren in elf en hoger be- Hulst tien, terwijl dat rgelijkbare gemeenten wat t) belangrijk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 69