40 Krezip op volle toeren SINGLE IkLBUM Vooroordelen over luie ambtenaren gaan niet meer op W19 Harmonisch beschaafd Freebee in alle stijlen Rapper met inhoud Epica nog spiritueler Britney is zwanger zaterdag 16 april 2005 1 Guus Meeuwis- Geef Mij Je InqSt(1) 2. Mario - Let Me Love You (2) 3 Anouk-Lost (3) <50Cent-Candy Shop (4) 5 Dj Norman Vs Darkraver - Komt TieDanHe{5) 5 Ali 8 - Leipe Mocro Flavour (8) 3 Gwen Stefani Ft Eve - Rich Girl Ota-One, Two, Three (6) 3 Will Smith -Switch (10) m Eifee-Automatic (9) 11 Keane - This Is The Last Time (12) 12 Brace - Vraag Jezelf Eens Af (16) 131)2-Sometimes You Can't Make HOn Your Own (11) ll Jennifer Lopez - Get Right (13) 15 Anouk-Girl (14) liJan Smit -Vrienden Voor Het Leven (17) 17 The Game Ft 50 Cent - How We Do (15) li Dkect- Hungry For Love (18) ÜOr.Kucho! Gregor Salto - Can't Stop Playing (-) 2 Maroon 5 - Must Get Out (30) 8 Eminem - Like Toy Soldiers (21 2 Cabin Crew -Star To Fall (23) 23 Shapeshifters - Back To Basics (22) 8,Uniting Nations - Out Of Touch I25) 5,Schnappi - Das Kleine Krokodil (20) 35 Mariah Carey - It's Like That (36) 77 Good Charlotte -1 Just Wanna Live (27) ]j 3Doors Down - Let Me Go (28) 73 Kane-Something To Say (-) 3JGoedemorgen Gordon - Chagrijn 01) Beflekt Ft Delline Bass - Need To feel Loved (24) iSnappie- De Kleine Krokodil (19) S A'studio Ft Polina - S.o.s. (37) ji John Mayer- Daughters (-) 5 David Guetta - The World Is Mine 34! 3S Xylie Minoque - Giving You Up (-) J7 Yes-rFt Baas B - Stel Je Voor (40) 33.Tears For Fears - Closest Thing To Heaven (-) lammstein - Keine Lust (33) .Glennis Grace - My Impossible Dream (26) lAnouk - Hotel New York(1) IGuus Meeuwis -10 Jaar- Levensecht (3) IWpz-The World Of Chipz (4) IWichael Buble - It's Time (2) ?aul De Leeuw - Duizel Mij (5) (eane - Hopes And Fears (7) iOCent - The Massacre (6) IM-Het Eind Van Het Begin IBeste Van) (9) iMario - Turning Point (-) Moby-Hotel (8) Prince-The Hits/The B-sides (23) Jamie Cullum - Twenty Something (15) Queens Of The Stone Age - Lullabies To Paralyze (10) U2- How To Dismantle An Atomic Bomb (11) Mariah Carey - The Emanci- tationOf Mimi (-) -Confessions (36) iRobbie Williams - Greatest Hits 113) Bzn - Die Mooie Tijd (12) Maud-Wacht Op Mij (20) Green Day - American Idiot (17) 'Gwen Stefani - Love Angel Music Baby (21) Golden Earring - Naked III - Live At The Panama (14) B Bouke - Dit Gaat Nooit Meer Over(-) [.Jennifer Lopez - Rebirth (16) Within Temptation - The Silent force (32) AliB - Vertelt Het Leven Van De Straat (-) Mamma Mia! - De Musical (27) LHerman Van Veen - Vaders (19) 'RayCharles - Genius Loves Company (18) •ossStone - Mind, Body Soul 29) Snoop Dogg - Rhythm Gangsta: The Masterpiece (25) [Thomas Berge - Als Jij Lacht (28) ITheGame - The Documentary I22) I Youp Van 't Hek - Prachtige Paprika's (26) Jack Johnson - In Between Dreams (37) [Beef-Last Rudy Standing (24) AndreHazes - 25 Jaar - Het Allerbeste Van (-) LNorah Jones - Feels Like Home '3D Natasha Bedingfield - Unwritten on5 - Songs About Jane (33) lush' ipod country je Amerikaanse president ./George W. Bush luistert ^countrymuziek, maar ook ^Joni Mitchell en Van Mor- ®n. Dat blijkt uit een door het DUeHuis vrijgegeven lijst met die Bush op zijn "-speler heeft staan. Bush de digitale-muziekspeler vorig jaar van zijn doch- Siennaen Barbara. ^gebruikt het apparaat, de One genaamd, als hij op j?Mountainbike fietst over "'«trein van zijn ranch in De 58-jarige Bush laat downloaden van muziek van '«fiet overigens over aan een fetent, 'speler bevat muziek van rj ogerty, die bij de jongste ^dentsverkiezingen nog cam- pvoerde tegen Bush. Ver- ^atMySharona van The Mck op de lijst. GPD Jacqueline Govaert: „Foutjes mogen best hoorbaar zijn." foto Robin Utrecht/ANP Een openluchtoptreden aan de voet van de Erasmusbrug in Rotterdam, een weekje Ethiopië op uit nodiging van Novib en een serie op MTV. De derde cd What Are You Waiting For verschijnt pas 9 mei, maar de Tilburgse band Krezip draait alweer op volle toe- I wijfel? Daarvan heeft zange- res Jacqueline Govaert van Krezip (22) haar portie wel ge had. Sinds 1997 staat ze in de schijnwerpers, maar pas nu lijkt alles op z'n plek te vallen aan de vooravond van de release van de derde cd What Are You Waiting For. Natuurlijk, ze wordt nog geregeld overmand door twijfel, maar de jonge zangeres lijkt ze kerder van haar zaak-dan ooit. Ze hangt in een luie stoel op de eerste verdieping van Anvers, een café in het centrum van Til burg waar ze later die dag ook journalisten van Tina en Oor zal ontvangen. Ze moet lachen om het grote verschil tussen beide tijdschriften, maar ze begrijpt het waarom. Koestert de muziek liefhebber vooral de eigenzin nige songs van Krezip, jonge meiden laten zich juist inspire ren door het uiterlijk van de bandleden. Beide doelgroepen worden deze dagen getrakteerd op een over dosis Krezip. Winkelen op kos ten van meidenblad Girlz, een optreden bij de Erasmusbrug tij dens de uitreiking van de TMF Awards, een verrassingsoptre den op uitnodiging van Novib; overal duikt de Tilburgse band deze weken op. Tijdens het Be vrijdingsfestival op 5 mei staan zij ook 's avonds op het podium van het Bellamypark in Vlissin- gen. „We zijn lang weggeweest. Dan moet je je gezicht zoveel moge lijk laten zien." Vanaf maandag is Krezip ook nog eens zes we ken achtereen te zien op muziek zender MTV, die de band de af gelopen maanden volgde. Jacqueline heeft een eigen stijl, zonder dat ze daar al te veel moeite voor hoeft te doen. Nog geen tien minuten eerder zat ze met zus en gitarist Anne en vriendin, toetsenist en zangeres Annelies Kuijsters te lunchen. Een mooi plaatje: drie meiden die zo uit de collegebanken lij ken geplukt. Verhuizen Over niet al te lange tijd wil ze van Tilburg naar Amsterdam verhuizen. Niet omdat ze Til burg beu is, maar omdat ze zo vaak in Amsterdam en Hilver sum moet zijn. „Het reizen breekt me op." Ze had het er on langs nog over met Hennie Vrienten, die halverwege de ja ren tachtig ook van Tilburg naar Amsterdam verhuisde. „Hij woont daar prachtig", zegt Jacqueline die met hem samen werkte voor het jongerenpro gramma Klokhuis. „Als ik naar Amsterdam verhuis wil ik wel een prettige woning. Dat is een voorwaarde. De hardcore fans melden zich alweer aan de rand van het po dium. Jacqueline kent ze inmid dels. Aan die volhardende fans heeft Krezip goeddeels het suc ces te danken. Ze waren er bij de release van de mini-cd Run Around in 1999 en ook tijdens het optreden op Pinkpop in 2000 stonden ze vooraan. Met dat optreden sloegen de Tilbur- gers - vooral dankzij de wanke le, intieme uitvoering van 'I Would Stay' - een brug naar het grote publiek. De cd Nothing Less ging vervolgens maar liefst meer dan 300.000 keer over de toonbank. Oktober 2002 waren de fans er opnieuw bij in de Bossche pop zaal W2 tijdens de presentatie van opvolger Days Like This. Daarvan zijn uiteindelijk zo'n 70.000 exemplaren verkocht. Flink wat minder, maar nog al tijd een behoorlijk aantal voor een Nederlandse band. Aan die succesreeks kwam begin 2004 een eind toen platenmaatschap pij Warner het contract met de band verbrak. Vrijheid Heel even was Krezip uit het veld geslagen, maar al snel dien den verschillende platenmaat schappijen zich aan. Pas begin maart koos de band voor Sony BMG omdat die maatschappij Krezip de meeste vrijheid bood. De opnames voor de nieuwe cd waren toen al voltooid. Want daaraan heeft Krezip, en Jacqueline in het bijzonder, bijna een jaar lang gesleuteld. Juist in die periode manifesteer de zich toch nog het twijfelende meisje. „Ik vroeg me verschillen de keren af of er wel een goede single bij zat", zegt ze over de ruim dertig nummers die ze schreef. Twijfel ook, omdat ze dit keer een andere weg bewandelde. Schreef Jacqueline een deel van het repertoire voor Days Like This met producer Oscar Holle- man, dit keer ging ze rond de ta fel zitten met een aantal Engel se en Amerikaanse songschrij vers. „Dat maakt het minder eenzaam, maar het is steeds af wachten of het wel klikt." Ze be zocht Los Angeles en Londen, waar ze werkte met onder ande ren Gary Clark (Natalie Imbrug- lia, Nick Carter). Voor de single 'Out Of My Bed' werkte ze met Phil Thornally, voormalig bas sist van The Cure. Hij is ook pro ducer van Bryan Adams en au teur van 'Torn', de grootste hit voor Natalie Imburglia. De songs op What Are You Wai ting For zijn weer steviger dan op Days Like This. „Ik vind me zelf te jong voor een jazzy reper toire. We wilden op deze cd juist een vrolijke, heftige sound. Op Days Like This waren de num mers nogal gladgestreken. Nu hebben we gekozen voor een open geluid waarin foutjes best hoorbaar mochten zijn." Paul Geerts De nieuwe cd van Krezip ver schijnt 9 mei. De Band staat op 5 mei tijdens het Bevrijdingsfes tival vanaf 20.45 uur op het po dium van het Bellamypark in Vlissingen. Ambtenaren, die drinken toch de hele dag koffie? Het imago van deze gemeente werkers heeft zwaar te lijden ge had onder alle grappen die al van begin af aan over tafel vlie gen. De overheid is in veel ogen een grijze, grauwe, logge bedoe ning waar niets te beleven valt. Mis! Met een nieuwe campagne willen jonge ambtenaren leef tijdgenoten graag laten delen in hun enthousiasme voor hun werk. Een van de jongere ambte naren die aan de campagne mee werkt is Margot Aerts (27) van de gemeente Goes. Naam: Margot Aerts Leeftijd: 27 jaar Geboren in: Bergen op Zoom Werkzaam bij: Gemeente Goes „Ik werk al vier jaar bij de ge meente Goes", vertelt de on langs 27 jaar geworden Margot Aerts. Dit was dus al een tijdje voordat gemeenten zich als werkgever actief gingen promo ten onder jongeren. Margot had geen extra motivatie nodig om als ambtenaar aan de slag te gaan; ze wilde altijd al graag bij de overheid, een non-profit orga nisatie, werken. „Die maat schappelijke betrokkenheid en contacten met de burger, vind ik belangrijk. Toen ik voor een afstudeerproject bij de gemeen te Goes aan de slag kon, was de keuze snel gemaakt. En na mijn afstuderen kon ik blijven, als communicatieadviseur. Margot stelde graag haar ge zicht ter beschikking voor de nieuwe imagocampagne. „Voor al omdat ik het zelf leuk vind om bij de gemeente te werken. Wat het werk inhoudt, mag wel eens gepromoot worden. Van oudsher bestaat er toch een ne gatief beeld van de ambtenaar. Zoiets sluipt erin, en iets hards als een imago is moeilijk te ver anderen." Ze wordt regelmatig geconfron teerd met dit negatieve beeld. „Op verjaardagsfeestjes krijg ik soms negatieve uitspraken over me heen over de gemeente. De bekende grappen, maar ook ge klaag dat de binnenstad over hoop ligt met de bijbehorende verkeersopstoppingen. Ik pro beer het dan wel te verdedigen, want ik weet altijd wel waarom deze dingen moeten gebeuren." De hele dag koffie drinken is er voor Margot niet bij. Om haar alleen al te kunnen spreken, kost de nodige planning in haar drukke agenda. „Er is heel veel te doen in gemeentelijke organi saties. Mijn werkdag is ook erg divers. De ene dag houd ik me bezig met het schrijven van tek sten of een communicatieplan, de andere dag ga ik van de ene afspraak naar de volgende. Maar tijd voor een kopje koffie is er altijd wel." En dat vindt Margot minstens zo belangrijk. „Die sociale kant met collega's is ook waarom ik Margot Aerts graag werk bij een organisatie als deze. Dat verschilt toch van het bedrijfsleven, waar het meer draait om de commerciële kant. Alles moet daar sneller en draait om cijfers." Dus het beeld van de traagheid in de ambtenarij klopt wel een beetje? „Ik kan het niet hele maal ontkennen. Veel jongeren zien de gemeente als een bureau cratische organisatie. Ik vind dit zelf ook wel een minpunt. Soms ga je heel enthousiast aan het werk, en dan word je tegen gehouden door al die besluitvor mingsprocessen. Maar die trajec ten zijn meestal gewoon nodig." Het 9 tot 5 denken is niet weg gelegd voor deze jonge ambte naar. „Dat beeld klopt ook helemaal niet met de werkelijkheid. Bij mijn functie hoort net zo goed avondwerk, en als het druk is ga ik gewoon langer door. Dit be vestigt het nog een keer: die vooroordelen over de luie ambte naar gaan echt niet meer op te genwoordig!" En als ze die deur na een lange dag werken achter zich dicht trekt, gaat ze met alle plezier nog even door met haar colle ga's. Maar dan met een borrel op het terras. Kvra Goede Vic Chesnutt heeft de groten der aarde aan zijn zijde. Het was Michael Stipe die hem voor het eerst de studio in lokte. Onder anderen Madonna, Smas hing Pumpkins en R.E.M. na men liedjes van hem op. Op Ghetto Bells krijgt hij de steun van jazzgitarist Bill Frisell en Van Dyke Parks op piano. Ze brengen, zoals Chesnutt het zelf zegt, 'harmonische beschaving' in zijn simpel gestructureerde folknummers. Ghetto Bells is een weldadig en warm album waarop strijkers, accordeon, pia no en vrouwenkoortjes roman tiek toevoegen aan de zwaarmoe dige Chesnutt. Gelukkig blijft Chesnutts stem onverminderd kraken, daarmee de romantiek relativerend tot een onhaalbare droom. Die stem heerst in deze omgeving, maar de liedjes sneeu wen soms onder. Ze worden ge rekt om ruimte te geven aan de instrumenten, sfeer krijgt de overhand boven melodie. Daar door is Ghetto Bells soms iets te langdradig, maar het rijke ge luid en de weerbarstige Ches nutt zijn een beetje geduld ze ker waard. Maaike Borst Vic Chesnutt: Ghetto Bells - New West/ Sonic Rendezvous, 54.24 min. Even kijk je achterop het hoesje. Is dit daadwerkelijk de nieuwe cd van Admiral Freebee? Het had ook een ob scure metalplaat kunnen zijn. De openingstrack 'The Worst Is Yet To Come' dendert vijf minu ten lang als een trein door de ka mer en ook in 'Lucky One' geeft de 29-jarige Tom van Laere vol gas. Als vervolgens een sublieme countryballad, een vette stadion rocker en enkele subtiele Beach Boys-koortjes voorbijkomen, wordt duidelijk dat Songs nog veelzijdiger is dan het veelgepre zen debuut van Admiral Freebee uit 2003. De Vlaamse singer-songwriter Van Laere schudt de liedjes pro bleemloos uit zijn mouw, zo lijkt het. Hij beheerst alle stijlen en weet telkens te verrassen. Het met veel galm opgenomen 'Baby's Chest' is een vertederen de afsluiter. Natuurlijk is het nog veel te vroeg om de 'plaat van het jaar' te hebben ontdekt. Maar in de periodestand gaat Admiral Freebee fier aan de lei- ding. Martin Groenewold Admiral Freebee: Songs - Uni versal, 49.55 min. Nu rapper Ali B(ouali) afge lopen jaar is uitgegroeid tot nationale knuffelallochtoon, komt Raymzter na 'Rayalis- tisch' met zijn tweede cd op de proppen. Drie jaar na de single 'Kutma- rokkanen??!' laat Raymond Ren- sen (Nederlandse moeder, Ma rokkaanse vader) horen dat hij nog altijd een maatschappijkriti sche houding bezit. Rayacties staat boordevol verwijzingen naar actuele thema's. Raymzter verwerpt de hiphopclichés, pleit voor de dialoog en laat positivis me hoogtij vieren. Dit ondanks de rauwe en brutale manier waarop de middentwintiger de zaken in het Nederlands bij de naam noemt (Vrouw Of Bitch??) Volgens Raymzter zelf is de hip hop die hij maakt dan ook geen entertainment, hiervan kunnen de kids wat leren. Samen met DJ Mass (Massimo Baudo) is Raymzter er in ge slaagd een volwassen, ook muzi kaal sterke, hiphopplaat te ma ken. Daarmee vindt hij aanslui ting bij nationale toppers als Ex- tince, Def P, Duvelduvel en Op- gezwolle. Raymzter heeft niet. zoals Ali B, het imago van idea le schoonzoon, maar is wel een scherpe rapper met minstens evenveel inhoud. Peter van der Heide Raymzter: Rayacties - Mass Appeal/ Sony BMG, 69.49 min. Weinig bands zijn zo ambiti eus als Epica. Gitarist Mark Jansen stapte uit After Fo rever om in 2003 een nieuwe band te formeren, aan het einde van dat jaar verscheen 'The Phantom Agony', een uitgave die Epica meteen in de voorhoe de van de gothic metal plaatste. Anderhalf jaar later is de opvol ger er al. Nog hoogdravender, nog spiritueler (Jansen heeft zich op de Maya-cultuur ge stort) en nog bombastischer. Ge dragen sopraanzang, koren, strijkers, de ingrediënten zijn bekend. Het is allemaal gesti leerder en beter uitgewerkt. De botheid van 'The Phantom Ago ny' is gladgestreken. Epica klinkt zo toegankelijker en pro fessioneler, maar ook minder overdonderend. Er zitten instru mentale stukken tussen die moeiteloos als filmmuziek bij The Lord Of The Rings hadden gekund. De sentimentaliteit bereikt een hoogtepunt in het duet 'Trois Vierges' dat niets met metal te maken heeft. Maar goed, de kwa liteit is hoog en waarschijnlijk zal het toegankelijke Consign To Oblivion zijn voorganger commercieel gezien overtreffen. Epica staat al geprogrammeerd op Pinkpop en Waldrock. Maaike Borst Epica: Consign To Oblivion - Transmission. 52.42 min. De Amerikaanse zangeres Britney Spears is zwanger! Britney en haar echtgenoot Ke vin Federline hebben dat afgelo pen week via de officiële websi te van Spears bekendgemaakt. Met het nieuws komt een einde aan maanden van speculaties on der fans over de vraag of de 23-jarige popdiva een nieuwe carrière begint als moeder. 'Lieve fans, de tijd is eindelijk gekomen om het geweldige nieuws met jullie te delen dat we samen ons eerste kind ver wachten', zo schrijft het stel op de site. 'Kevin en ik willen ieder een laten weten dat alles goed gaat'. Spears werd eind jaren negentig wereldberoemd met haar debu- talbum 'Baby one more time'. Het tienderidool, dat onlangs met haar liedje 'Toxic' haar eer ste Grammy Award won, heeft sinsdien meer dan zestig mil joen cd's verkocht. Spears en de 27-jarige danser Kevin Federline trouwden vorig jaar september. Federline heeft al twee kinderen uit een x-elatie met Shar Jackson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47