onflict coalitie dreigt over WW 1 V1 IK? m PZC Monaco neemt in stilte afscheid van Rainier Cornelia haalt taboe van intimiteit SBnft kwsrs. PASSIE r DA en D66 willen SER-advies overnemen, WD niet echter oordeelt er losgeld jan Erkel TMC WOONWINKELS l Dochter en schoonzoon bestelen 85-jarige moeder Liever kustvaart dan containers Axa-renner verbaast zichzelf Van Jole Partners BV lezen we zeeuws 1 1(T 4 1 6° N 3 Vochtig test bewolkt en later opnieuw enkele L,. Maxim» rond 10 graden. Matige tpordenwind. nummer 1/75 CHRYSLER AMERIKAANSE 47.995,- Jan Hop Chrysler Jeep Goes OI I 3-2S0858 ny redactie binnenland ^'HAAG - Tussen de re- „^spartijen CDA, WD 066 dreigt een conflict j de hervorming van de l CDA en D66 vinden (het kabinet het gisteren iebrachte advies van de [Saai-Economische Raad J) hierover moet overne- f De VVD vindt het ad- i niet ver genoeg gaan. __s vice-fractievoorzit- Ibe Vries moet het kabi net ahyijzen. binnen het kabinet lijkt er eeldheid. CDA-minister De •van Sociale Zaken reageer- n positief op het Hij sprak van 'een lig advies' en noemde het belangrijk winstpunt dat gevers en vakbeweging in SER er unaniem achter Maar zijn VVD-collega 1 (Financiën) lijkt veel min- nthousiast. het SER-advies heeft ontslagen werknemer recht iaximaal drie jaar en tv.ee iden WW-uitkering. Nu is aximale duur van zo'n uit- ignog vijf jaar. Ook de toe tot de WW wordt in het advies beperkt. Nu komt ie- dnog in aanmerking voor Btkering als hij 26 van de ie 39 weken heeft gewerkt, et SER-voorstel wordt dat inde laatste 36 weken, staat tegenover dat vol de SER de uitkering in de EVE - Een Zwitserse rech- zal zich komende week bui- over een klacht van de Ne- andse regering tegen Artsen der Grenzen (AzG) inzake de ling van een miljoen euro 'de bevrijding van Arjan Er- noor het eerst in de geschie- sdat een regering een derge- stap zet tegen een hulporga- tie. Haag eist terugbetaling van '1, omdat het om een rschot' zou zijn gegaan. Artsen zonder Grenzen d'bij hoog en laag vol nooit mandaat aan Den Haag te a verstrekt om in zijn de bevrijding van Erkel te erkstelligen. GPD eerste twee maanden 75 procent van het laatstverdiende loon moet bedragen, om daarna te rug te zakken naar 70 procent. In de huidige situatie bedraagt de uitkering van meet af aan 70 procent. Het SER-voorstel is be doeld als alternatief voor een plan van het kabinet om de WW te hervormen. Het kabinetsplan zou goed zijn voor een daling van het aantal WW-uitkeringen van 43.000. Dat komt neer op een bezuiniging van 480 miljoen euro per jaar. Zalm heeft laten doorschemeren problemen te hebben met het SER-advies, omdat dat enkele tientallen miljoenen minder aan bezuinigingen oplevert. Volgens vice-fractievoorzitter De Vries van de WD kan het kabinet het advies niet in de huidige vorm overnemen. Ze vindt dat het moet worden aangescherpt. De maximale WW-duur zou terug moeten naar anderhalf jaar. Ook de verhoging van de WW-uitkering naar 75 procent in de eerste twee maanden ziet zij niet zitten. Leiband De Vries is niet bang voor ruzie met de sociale parters als het ka binet het advies niet overneemt. „Besluiten worden in de Tweede Kamer genomen en die loopt niet aan de leiband van de SER." De fracties van CDA en D66 vinden dat het kabinet het SER-advies wel moet overne men. Vice-fractievoorzitter Ver burg van het CDA sprak giste ren van een goed advies, dat het kabinet niet naast zich kan neer leggen. Het kabinet neemt volgende Tien gardisten in vol ornaat dragen de kist van prins Rainier van het paleis naar de kathedraal, waar de uitvaartmis werd gehouden. van onze redactie buitenland MONTE CARLO - Monaco heeft gisteren in stilte afscheid geno men van prins Rainier III. Bij de rouwplechtigheid in de kathe draal waren vooral buitenland se staatshoofden en regeringslei ders en leden van Europese vor stenhuizen aanwezig. De meeste Monegasken volgden de uitvaart thuis op de televisie of in een van de zes kerken waai de dienst op videoschermen te zien was. Het vorstendommetje was veranderd in een vesting. In en rond het paleis waren 1800 veiligheidsbeambten op de been. In de straten van Monaco was het gisterochtend stil. Op enkele apotheken en kranten kiosken na waren alle winkels en horecagelegenheden geslo ten. In verband met de strenge beveiliging reden er geen auto's. Tien gardisten in vol ornaat droegen de kist met het stoffe lijk overschot van de prins on der klokgelui van het paleis naar de kathedraal, waar rond het middaguur de uitvaartmis begon. De kist was bedekt met de rood-witte nationale vlag. Tij dens de strak geregelde dienst werden onder meer delen ge speeld uit Beethovens derde symfonie, de Eroica. Rainiers zoon en opvolger Albert en doch ters Caroline en Stephanie woonden de uitvaart diepbe droefd bij. Onder de hoogge plaatste genodigden waren de Franse president Jacques Chi rac, de Spaanse koning Juan Carlos, de Britse prins Andrew, de Zweedse koning Carl Gustav en de Noorse koningin Sonja. (Advertentie) Advertentie a de jarige trakteert dus kom volgende week even meegenieten! let op uw brievenbus voor riwwkan, de speciale |p jubileum- s krant! >/arig goes Marconistraat 13 Tel. (0113) 22 41 02 kruiningen Zandweg 1 b Tel. (0113) 38 26 26 bergen op zoom Van Konijnenburgweg 13 Jel. (0164) 27 44 77 koudekerke Dorpsplein 35 Tel. (0118) 55 55 33 door Melita Lantinq ZDERIKZEE - Verpleeghuis Cor nelia in Zierikzee krijgt een ka mer voor intimiteit en seksuali teit. In de speciaal ingerichte ka mer kunnen cliënten zich terug trekken voor een nachtje of een weekend. Een sfeerhaard, bank stel en schilderijtjes aan de muur geven de ruimte een huise lijk karakter. „Cliënten hebben behoefte aan privacy. Gewoon samen op de bank en eikaars hand vasthou den of samen televisie kijken en een glaasje wijn drinken. Soms zal dat uitmonden in samen sla pen of seks, maar dat zal lang niet altijd gebeuren", legt maat schappelijk werker C. van der Vlugt uit. Privacy is ver te zoe ken in het verpleeghuis. De meeste cliënten van Cornelia de len een kamer met iemand. Cornelia biedt binnenkort de mogelijkheid met 'De Duinpan' (de speciale huis- slaapkamer). De kamer is door middel van (Advertentie) PARTNERS 0118 - 616617 een gordijn gedeeld in een zitge deelte en een slaapgedeelte. In het slaapgedeelte staat een twee persoonsbed. In het zitgedeelte een bank, een televisie en een dvd-speler. De kamer biedt alle privacy voor de gebruikers, het personeel zal er niet zomaar naar binnen lopen. „Het gaat er om dat je even weer mens bent", legt C. Luijendijk van de Cliën tenraad uit. „Even samen zijn, net als thuis." Intimiteit en seksualiteit zijn lange tijd nauwelijks bespreek baar geweest in verpleeghuizen. „Het lijkt wel of je a-seksueel wordt zodra je over de drempel stapt", zegt Van der Vlugt. Nog steeds horen ouderen geen behoefte aan seksualiteit te heb ben. Als een oudere aangeeft dat hij wel seksueel vitaal is, wordt hij al snel een viezerik ge noemd. Voor vrouwen ligt die (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 20 katern 2 lat zelfs nog hoger." Ook voor het personeel was seks geen on derwerp waar gemakkelijk over gesproken werd. In Cornelia is het niet langer een taboe. Ieder een is er van doordrongen dat ouderen en zieken gevoelens en verlangens hebben. De cliënt be paalt in hoge mate zelf met wie hij of zij naar De Duinpan wil. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 85-jarige vrouw uit Middelburg is de afge lopen twee jaar door haar doch ter en schoonzoon voor ruim 24.000 euro bestolen. Het slacht offer woonde sinds 2003 bij het Middelburgse echtpaar in. Voor de 55-jarige man en de 54-jarige vrouw dé kans om haar Fortis spaarrekening voor ruim 20.000 euro te plunderen. Ook bij de Postbank werd met haar pasje voor circa vierduizend euro van haar rekening opgenomen. Gisteren moest het paar zich voor de Middelburgse politie rechter verantwoorden. Officier van justitie M. Overmeer eiste te gen de verdachten de maximale werkstraf van 240 uur. De man hoorde ook nog twee maanden Verpleeghuiszorg in huisje nummer 15 week vrijdag een besluit, aldus premier Balkenende. Ook hij noemde het 'waardevol' dat het advies unaniem is, maar hij zei erbij dat het kabinet bij zijn be sluit zal kijken naar andere as pecten, zoals de daling van het aantal WW-uitkeringen. ANP pagina 4 vernieuwing is bij kabinet afbraak Gevarieerd wonen in De Mossele Op culinaire bedevaart in Napels foto Lionel Cironeau/RTR Kroonprins Willem-Alexander vertegenwoordigde Nederland. Prins Ernst August van Han nover, de derde echtgenoot van prinses Caroline, kon niet aan wezig zijn bij de uitvaart. Hij herstelt in een ziekenhuis van een ontsteking aan de alvlees klier. Rainier overleed op 6 april op 81-jarige leeftijd. De prins is gisteravond bijgezet in het familiegraf. ANP Pas op, die blonde fietst mee De toekomst van de Zeeuwse havens ligt in de kleine kust vaart, niet in de grootscheepse containervaart. Dit stelde de Zeeuwse Milieu Federatie gisteren bij de pre sentatie van het rapport De haven verdient E meer. Paul van Schalen staat niet direct bekend als een topper in het wielerpeloton. De 33-ja- rige Axa-renner is snel in de sprint, maar komt tegen gelou terde profs meestal tekort. Toch won hij gisteren met een machtig eindschot de se- mi-klassieker Veenendaal-Vee- nendaal. Gerben Löwik waan de zich al winnaar. In de sprint werd de Ra- borenner door 4| pech geveld. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13,15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Reportage: 21, 22, 23, 25 en 27; Wonen: W1, W2, W3 en W5; Reizen: W7, W8, W9 en W13; Trends: W15 en W17; Jong: W18 en W19 (Advertentie) Getrouwd, ongetrouwd, hetero of homo, Cornelia wil daar geen waardeoordeel over uitspreken. Desgevraagd bemiddelt Corne lia bij een (gespecialiseerde) es cortservice. Aan de inrichting van de kamer wordt de laatste hand gelegd. Wanneer de eerste cliënt er terecht kan, staat nog niet helemaal vast. Organisatieadvies, Project- en Interimmanagement Breda - Hulst telefoon 076 5302344 - www.vanjole.com (Advertentie) voorwaardelijke gevangenis straf eisen, omdat hij eerder was veroordeeld voor fraude. Po litierechter B. Duinhof nam de eis over. Aan het slachtoffer moet het schadebedrag van 24.150 euro wordt terugbetaald. Een forse schuldenlast was vol gens de verdachten de aanlei ding om moeders bankrekening te plunderen. „Hoe kan ik dit rij men met de vliegvakantie en de auto die jullie hebben aange schaft?", vroeg de politierech ter. Het was allemaal begonnen toen de moeder haar dochter en schoonzoon machtigde voor geldopnames voor het geval haar iets zou overkomen. De schoonzoon had gesjoemeld met de bankafschriften, zodat er an dere bedragen stonden vermeld. De moeder heeft inmiddels alle contact verbroken. plaats telefoon Ipostlbank rekeningnummer Kijk op wwiv.pK.nl/abonneren. bel gratis 0300 0731231 of stuur deie bon naar. PZC. aldeling lererssetvice Antwoordnummer 713,4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daaibii éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag i Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement \J Noteert u mi| voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O pet maand met automatische incasso 19.951 O per kwanaal met automatische incasso 58.00) O per iaar met automatische incasso 222.50) "711688"555547 het alfabet van Zeeland ■HBS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1