>zc osten herstel bouwput nog vaag Eerst SP, dan Attent en nu Transparant Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Vertraging kan leiden tot sluiting schouwburg Van Gelder blijft als commissaris Dorpsraad Domburg aan de slag Werkstraf voor duwen vrouw Plan voor restaurant in oud raadhuis Domburg fïïïïi www.familievermaak.nl zeeuwse almanak Verhuizing tóng Scheldeterrein open op 5 mei-festival LENTEKRIEBELS 0113-315649 JJlSaclie9pzc.nl £us31.4460 AA Goes oniie-exploitatie. en Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; &l: 020-4562500. Lterdag 16 april 2005 Thuis in. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 editie Walcheren MIDDELBURG - Commissaris van de koningin W. van Gelder is niet van plan op te stappen. Hij wil aanblijven tot zijn 65ste, begin 2007. Van Gelder deelde dit gisteren mee bij aanvang van de Statenvergadering. Hij voelde zich genoodzaakt tot deze ontboezeming naar aanleiding van geruchten over een spoedig vertrek. Die zijn in de we reld gekomen door zijn recente verhuizing van een monu mentaal huis aan de Middelburgse Dam naar een apparte ment aan diezelfde Dam. Volgens Van Gelder hadden zich in Den Haag al potentiële opvolgers voor de functie van commissaris van de koningin in Zeeland gemeld. Prompt werden hem daarover vragen gesteld. Van Gel der: ,,De verhuizing is geen aanleiding om te stoppen, maar kennelijk werkt de campagne Welkom in Zeeland prima." t, DOMBURG - Domburg heeft weer een dorpsraad. A. Roose (voorzitter), M. Bernhard (secretaris) en J. Flipse en N. Bergsma (penningmeesters) vormen het bestuur. De leden zijn: W. van Dort, J.W. Hoogedeure, J. van Noort en K. van de Velde. Daarnaast is het de bedoeling dat de On dernemersvereniging Domburg iemand afvaardigt die op persoonlijke titel plaatsneemt in de dorpsraad. Eind deze maand komt de groep voor het eerst bijeen om te praten over de taakverdeling. PvdA-GroenLinks-raadslid D'. Maas-Stevens heeft in fe bruari het initiatief genomen om weer een dorpsraad in haar woonplaats Domburg te krijgen. De kern moest het na het opstappen van de vorige raad in 2002 drie jaar zon der vertegenwoordiging stellen. ,,Er moest iets gebeuren. Dat er nu een volwaardige raad is gevormd, vind ik fan tastisch. Domburg is toch een belangrijke kern", zegt ze. Het raadslid is niet verbaasd dat haar missie binnen twee maanden is geslaagd. ,,Ik wist dat er mensen waren die zich in willen zetten voor de kern Domburg. Ze moesten alleen nog bij elkaar worden gebracht." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een negentienjarige Vlissinger wegens mishandeling veroordeeld tot twintig uur werkstraf. De man gaf toe dat hij 22 december in Middelburg een vrouw heeft geduwd, maar zei haar geen klappen te hebben gege ven. Volgens het slachtoffer had hij haar geslagen. Een agent constateerde een dikke bovenlip bij de vrouw. De verdachte zei dat hij zich had ingehouden. „Ik heb haar drie keer geduwd. Ik was boos, omdat ze mij via de telefoon bedreigde." Het incident had volgens de Vlissin ger te maken met een steekpartij, die vorig jaar tussen hem en een kennis van het slachtoffer heeft plaatsgevon den. door Selma Osman DOMBURG - Het college van B en W van Veere wil meewerken aan de vestiging van een restau rant in het oude gemeentehuis van Domburg, maar moet daar voor onder een oude afspraak uit komen. Bij de verkoop van het pand is destijds bepaald dat er geen horeca in mocht komen. Eigenaren R. Bouwman en M. van Dis hebben een vergunning aangevraagd om een deel van het pand aan de Markt te ver bouwen tot restaurant. Ze wil len het gebouw in drie delen op splitsen, links een restaurant en rechts twee winkels. „Het linker deel is monumentaal en is daar door minder geschikt als winkel ruimte", verklaart Bouwman- Hij wil dat er in het monumenta le gedeelte een restaurant van hoog niveau komt. „Dit pand heeft net als de Campveerse To ren een prachtige uitstraling." Om het plan mogelijk te maken, moet het college de bestemming van het pand wijzigen van de tailhandel in horeca. G. Prenger van hotel De Burg is het daar niet mee eens. Hij heeft samen met een aantal familieleden be zwaar aangetekend. De Dombur ger wil voorkomen dat er een 'frietje van Pieter' in het monu ment komt. „Als ze kunnen ga randeren dat er een klasse-res taurant in komt, hoor je mij niet klagen. Maar als dat niet lukt, komt er straks een keten in. Of in het ergste geval een döner ke bab met afhaalluik aan de zij kant." In Domburg zijn restaurants ge noeg, vindt hij. „Ik zie hier in de zomer geen rijen wachtende mensen staan." Prenger heeft de gemeente er op gewezen dat af gifte van een horecavergunning in strijd is met de gemaakte af spraken bij de verkoop van het gemeentehuis in 2000. Wethouder J. Bostelaar (ruimte lijke ordening) wilde gisteren niet ingaan op de kwestie. Bouw man zegt dat de verkoopbepa ling is ingehaald door een wijzi ging van het bestemmingsplan voor het centrum ruim een jaar later. Daardoor is er weer ruim te gekomen voor horeca. Ambte naar J. Kaland bevestigt dat. Aan het wijzigen van de bestem ming zijn voorwaarden gekop peld. „Er zit een zekere ruimte in om die te interpreteren", zegt hij doelend op de ingekomen be zwaarschriften. Het college neemt binnenkort een beslissing over de bezwaren. Het is overigens nog maar de vraag of er snel een restaurant komt. Het oude raadhuis wordt nu verhuurd aan de Rabobank. Bouwman en Van Dis hebben het plan ingediend met het oog op een mogelijk vertrek van de bank. Directeur P. de Kam van de Ra bobank Noordwest-Walcheren zegt dat daarover nog geen be sluit is genomen. Wel speelt er een aantal zaken waardoor de huisvesting in Domburg ter dis cussie staat. (Advertentie) STAP IN DE WERELD VAN VOOR JONG EN OUD Altijd leuk natuurlijk, een neef die een kaartje stuurt om dat hij is verhuisd. Die Ter- neuzense oom en tante klom men daarom in de pen, om hem veel succes te wensen in zijn nieuwe woning. Maar die verhuisdatum, daar zaten ze niet helemaal lekker mee. „Het is toch geen 1 april-grap, hè?", schreven ze daarom op het kaartje. Helemaal gerust waren ze er dus niet op, wat eens te meer bleek uit de adressering van de kaart. Hun gelukwensen waren voor alle zekerheid ver stuurd naar zijn oude adres. Beautydag Lentekriebels is inclusief: Reserveer snel.want VOL VOL Tel. 0118-588276/299 Wim Steketee richt nieuwe Middelburgse partij op Berkelder DDELBIRG - Voor 2008 pl er geen nieuw theater in jdelburg. Het is wel mogelijk l(le bouwput aan de Zuidsin- >l te repareren of aan te pas- ,F maar dat kost tijd. Hoe icgde kosten zijn om de bouw- alsnog af te maken, is nog Iduidelijk. rapport met daarin de moge heden van de bouwput is gis- en verschenen. Een overzicht de kosten ontbreekt, net als rapportage over de oorza- van de lekkages in de bouw- Ook de rapportage over wie intwoordelijk is voor de toe- ai van de bouwput is niet op- Enen. Daarover wordt later, rouwelijk. gerapporteerd, gens wethouder A. van 't stemde (GroenLinks) was de [tekort om alle kosten volle- in beeld te brengen. Daar- jst wil de gemeente niet dat ledragen op straat komen te ia terwijl nog met de aanne- wordt onderhandeld over prakelijkheid. stechnisch mogelijk om als- [èen theater aan de Zuidsin- te bouwen, concludeert de teller van het rapport, advies- tau Toornend en Partners, irvoorzijn grofweg twee mo- jkheden de huidige wand de put herstellen of een corn et nieuwe bak in de bestaan- pat aanbrengen. Reparatie is dkoper, maar het is ook een hode die meer risico's in rit. Bovendien is het resul- kwalitatief minder. De bestaat dat ook wanneer heater klaar is nog répara- san lekkages moeten plaats- fe. Hoeveel duurder het DELBURG - Op de Kruit- enlaan in Middelburg zijn eren een bromfietser (17) en automobiliste (48) tegen el- rgebotst. De brommerrijder leende geen voorrang aan de imobiliste die van rechts uit Dolfijnstraat kwam. De amer bleek opgevoerd. Advertentie bouwen van een nieuwe bak in de bouwput zal zijn, is niet dui delijk. Uitgesloten is dat op de oude manier wordt geprobeerd om de put te repareren, om schommelingen in de grondwa terstand en verzakkingen in de omgeving te voorkomen. Als voor reparatie wordt geko zen, is de aannemer die het thea ter zou gaan bouwen niet bereid om de garantie voor de bouwput over te nemen. Dat betekent dat extra kosten voor reparaties, ook na oplevering van het thea ter, voor rekening van de ge meente komen. Arbeidsinspectie Met de nieuwe vertraging komt het voortbestaan van de huidige schouwburg in gevaar. Vast staat dat er voor de lente van 2008 geen nieuw theater kan staan aan de Zuidsingel. De ar beidsinspectie heeft de schouw burg afgekeurd. Er is uitstel van sluiting verleend tot januari 2007, op voorwaarde dat er een bouwplan was. Van 't Westein de wil nog een keer praten met de arbeidsinspectie, maar hij ziet het somber in. „Sluiting is onvermijdelijk, denk ik." De wethouder heeft de laatste tijd geen contact gehad met de in spectie. „Ik ben er steeds vanuit gegaan dat we 2007 zouden red den op de huidige locatie." Het adviesbureau heeft ook een alternatief plan gemaakt voor de locatie aan de Zuidsingel. Er is plaats voor een appartemen tengebouw van vier lagen, met zestig tot tachtig woningen. In de bouwput kan een parkeerga rage worden gebouwd, die veel minder diep hoeft te zijn dan de garage die nu gepland is. Toorn end en Partners adviseert om de put tijdelijk dicht te maken als voor dit alternatief wordt geko zen. In afwachting van vergun ningen kan het terrein tijdelijk voor iets anders worden ge bruikt. Het verlies dat de ge meente lijdt door het stoppen met bouwen van een theater kan voor een deel worden ge compenseerd door de verkoop van woningen. Op 26 april is er een bijeenkomst voor omwonen den over het rapport. Begin mei wordt een extra commissieverga dering gehouden. Op 23 mei be slist de raad over de toekomst van de bouwput. Daarna moet de gekozen methode worden uit gewerkt. In september moet de raad definitief beslissen. De bouwput aan de Zuidsingel, met linksonder de Herengracht. foto Sky Pictures door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het gebied rond de helikopterlandplaats van voorheen de Koninklijke Schelde Groep (KSG) wordt tij dens het Bevrijdingsfestival in gericht als parkeerterrein. Bewo ners die in de Oude Stad en op 't Eiland in Vlissingen wonen, kun nen op 5 mei via het voormalige KSG-terrein Vlissingen verla ten en binnenkomen. Dat beves tigt B. van Hoepen van de KSG. In Vlissingen is het elk jaar druk tijdens het 5 mei-festival. Vanuit de Oude Stad is het niet gemakkelijk om het Bel- lamypark te bereiken. Door de ze extra ontsluitingsroute kun nen binnenstadbewoners de stad snel verlaten. Ook kunnen hulpdiensten gebruikmaken van de route. Een belangrijk deel van het voormalige KSG-terrein is ei gendom van de gemeente. De KSG heeft al veel onderdelen van de werf verplaatst naar Vlis- singen-Oost, maar in enkele loodsen zijn nog activiteiten. Vanwege die bedrijfsvoering is het teyrein op normale dagen ge sloten voor publiek. „Voor de Schelde is 5 mei normaliter ook een gewone werkdag. Dit jaar valt Hemelvaart op 5 mei en He melvaart is altijd wel een ver lofdag voor de werknemers. Om dat er niet gewerkt wordt, kun nen we dit keer het terrein open stellen", legt Van Hoepen uit. Inwoners van de Oude Stad krij gen toestemming om over het terrein te rijden op vertoon van hun kaart voor vergunningpar- keren. Op 't Eiland geldt geen vergun- ningparkeren. Die bewoners krijgen een aparte kaart, door Maurits Sep MIDDELBURG - Wim Steketee heeft weer een nieuwe partij. Precies drie maanden na de op richting van Middelburg Attent sluit de ex-SP'er zich aan bij Ne derland Transparant. Zijn een mansfractie in de gemeenteraad gaat verder als Middelburg Transparant. Nederland Transparant komt voor uit Europa Transparant, van Europees klokkenluider Paul van Buitenen. De dag na dat de Europese fractie uiteen viel, presenteerde de nationale partij zich gisteren in Rotter dam - en zag Middelburg Trans parant het levenslicht. Steketee: „Dat was natuurlijk wel even schrikken, dat met Eu ropa Transparant. We hebben nog even overwogen de presenta tie van vandaag af te blazen, maar het zaaltje was al bespro ken. Daarom hebben we het toch maar gedaan. Ach, zo het komt, komt het." Waarom sluit u zich nu aan bij Nederland Transparant? U hebt pas Middelburg Attent opge richt. „Ik had liever meteen voor Transparant gekozen. Ik ben na melijk al sinds december in on derhandeling met Nederland Transparant. Maar alles moet goed op papier staan en zover was het nog niet. Nu wel." „Middelburg is één van de pilot- gemeenten voor de partij. Met Rotterdam en Zaanstad. Wij moeten volgend jaar meedoen aan de gemeenteraadsverkiezin gen. Dan zien we hoe groot het Dat moet u in uw eentje gaan doen? „Het probleem bij de SP was het gebrek aan ondersteuning, aan medewerkers. Die heb ik nu wel. Er is een aantal mensen dat niet bij de SP wil, maar wel bij Middelburg Transparant. Zij hebben het Paul-van-Buit- enen-gevoel. Wij zijn geen link se of rechtse partij, maar een groep verontruste mensen die misstanden in Middelburg aan de kaak wil stellen. Corruptie, fraude." In Middelburg? „Dat hoef ik toch zeker niet uit te leggen. De bouwput voor het theater. Het rapport van de Re kenkamer over het Stationsge bied. Het verkwanselen van de locatie voor het stadskantoor aan het waterschap." U zegt dat de partij niet links is en niet rechts. Welke koers gaat Middelburg Transparant dan va ren? „Dezelfde als Nederland Trans parant, Het gaat ons om trans parantie, integriteit, openheid en verantwoording. En ik zal me sterk maken voor een stedelijk sociaal beleid, verla ging van de lokale belastingen en gratis parkeren voor bewo ners van de binnenstad. Ik ben een oud-SP'er en het zijn pun ten waar ik al langer mee bezig ben." Denkt u dat de kiezer dan het verschil nog ziet tussen SP. Mid delburg Attent en Middelburg Transparant? „Dat kan ik alleen maar hopen. Zoals gezegd, ik had al in janua ri onder deze naam willen begin nen, maar dat lukte niet." U hebt nog een jaar tot de verkie zingen. Dat is niet veel tijd om u te profileren. Waarmee gaat u be ginnen? „Het wordt inderdaad moeilijk om iets neer te zetten, maar ik ga het proberen. Het eerste punt wordt de bouwput. Ik heb vier jaar geleden als gezegd dat we niet op die plek moesten bou wen. Dus dat speerpunt is voor mij niet zo moeilijk."r mij niet zo moeilijk." (Advertentie) Nu de dagen gaan lengen, alles weer gaat bloeien en we behoefte hebben aan wat zonneschijn komen de lentekriebels weer boven. Tijd voor een heerlijke oppepper! Geef uzelf een heerlijke beautydag cadeau voor een speciale lenteprijs! welkomstdrankje rondleiding door uw gastvrouw lichaamspeeling gezonde lunch handverzorging paraffinebadje voor de handen lx gebruik zonnebank of snelbruiner personal gezichtsbehandeling (40 min.) onbeperkt gebruik van het saunalandschap en kuurbaden gratis parkeerkaart gratis gebruik badjas en handdoekenset Deze dag wordt u aangeboden voor 85,-p-p. L' wordi om 09 15 uur verwacht Dc Ixiliandclmgcn eindigen om 17.00 uur. De sauna lilijft open lot 22.30 uur, Bockingspcrirxle L m 30 juni 2005 Ai Wim Steketee draagvlak is en of we ook lande lijk meedoen, of dat we beter kunnen stoppen." De partij meteen weer opheffen? „Zover wil ik nu niet gaan, maar die kans bestaat. Als er te weinig draagvlak is om door te gaan. Daarom rust er een zware last op onze schouders. Wij zijn de voelhoorns, moeten ontdek ken hoe de kiezer denkt over Ne derland Transparant." Vraag de speciale kuurfolder aan, heerlijke beautydagen of -behandelingen. «^"de parel. Beauixcntnim Dc Purd Tel0118 SH8299 276 «tk upwww roompot nl kuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11