PZC Terneuzen blijft optimistisch Van Rij krijgt er geen genoeg van z21 Eersteklasser denkt aan degradatie te kunnen ontsnappen Thijssen speelt •emise pNK Stephanie de Frel in de top-vijf Biljarters van OBK 2 kampioen Doesburg trainer Hoedekenskerke Zandbergen stopt bij Oemoemenoe Dekkers wint rit in Franse koers Jimmy Casper zegeviert in Denain ick Advocaat ordt bedreigd i het internet Coopertest wordt een familiefeestje Cteidemeisiesmel uitslagen Eddy Marques opgenomen in ploeg EK karate Zwaarbevochten zege van Federer vrijdag 15 april 2005 TERNEUZEN - Met het slot m de voetbalcompetitie in acht heeft de KNVB voor het ko kende weekeinde opnieuw een inhaalprogramma vastgesteld. Anders dan vorige week het ge- nl was. blijft het aantal wed strijden dit keer niet beperkt tot een enkel duel. In nagenoeg alle tossen wordt een vrijwel com pleet programma afgewerkt, i [fr5teklasser Terneuzen wacht hel eerste duel van het beslissen de tweeluik met mededegrada- tiekandidaat Nuenen. het teleurstellende 1-1-ge lijkspel tegen hekkensluiter Bst Vooruit van twee weken te- J is Terneuzen zondag op ei- p veld alles gelegen aan een overwinning op Nuenen. Met Kg drie wedstrijden te gaan de len de Zeeuws-Vlamingen met je tegenstander van dit weekein- dede voorlaatste plaats met een otaal van 19 punten, kort ach- erDFC en Unitas (elk met 20 rjnten) en DBS (met 21 pun- 3). orden Takiddine, die twee we- terug in de slotminuut Ter gen naast Best Vooruit is optimistisch gestemd. ,1k heb er wel een goed gevoel egt hij. „Als je alleen al iel hoe we naar de wedstrijd au zondag toeleven." lovendien is Terneuzen in het IR0N1NGEN - Kees Thijssen lijft op kop bij de strijd om de ationalc damtitel. De titelver- diger kwam gisteren in de elf- ronde met de zwarte schijven ld verder dan een remise tegen 1 ikkensluiter Jasper Lemmen. aar zijn naaste concurrenten alden in Groningen ook niet irdan een punt, waardoor de g van Thijssen op sandr Baljakin en Bas Mes ier één punt bleef. ANP voordeel, denkt Takiddine, om dat trainer Ardian Lekaj de op ponent kortgeleden voor de be ker in actie zag en weet wat hij kan verwachten. „We hebben ook begrepen dat hun trainer de ze week is opgestapt. Dat is een teken dat het bij Nuenen mo menteel niet florissant gaat." De cijfers spreken in het voor deel van de thuisclub: waar Ter neuzen na de winterstop regel matig puntenwinst boekte, bleef Nuenen negen wedstrijden ach tereen zonder zege. Had AZW tot vorige week nog redelijke vooruitzichten op deel name aan de nacompetitie, na het 1-1-gelijkspel tegen het laag geklasseerde Nieuwdorp zijn de kansen op een succesvol vervolg van de competitie aardig geslon ken. Een strafschop in de slotmi nuut deed AZW de das om. Zelfs als AZW zijn laatste twee wedstrijden in een zege weet om te zetten, is het nog afhankelijk van de concurrentie. „In theorie kan het nog", zegt Gerben Steij- aert. „Maar we rekenen nergens meer op." In Dinteloord (thuis) treft AZW morgen een tegen stander die zich na een stroef be gin aardig opgewerkt heeft en nog volop kansen heeft om aan de nacompetitie deel te nemen. Bij AZW keert Niels Meesen na een schorsing van twee wedstrij den terug onder de lat. Waardig afscheid Zaamslag wacht na de 3-1-zege van twee weken terug op Zwalu- we nog twee wedstrijden. Mor gen speelt de ploeg van trainer Mare de Kunder uit tegen Kapel- Ie en volgende week is Arnemui- den in Zaamslag te gast. Veel te winnen valt er niet meer, maar dat wil niet zeggen dat de Zeeuws-Vlamingen geen uitda ging meer zien. „We willen Mare de Kunder een waardig af scheid geven", zegt verdediger Tommie Tissink. „Dat leeft wel binnen de groep. Mare heeft ten slotte heel veel betekend voor Zaamslag. Toen hij kwam speel den we nog in de vierde klasse, nu alweer een paar jaar in de tweede. Dat is toch vooral zijn vei'dienste geweest." In dat op Jorden Takiddine: „Ik heb er wel een goed gevoel over." zicht betreurt Tissink het dat Zaamslag dit seizoen niet ge bracht heeft wat er van ver wacht werd. „We hebben op de verkeerde momenten verloren", zegt hij. „Telkens als we konden aanklampen bleven we in gebre ke." Geen moeite Van Kapelle moet de ploeg mor gen kunnen winnen, denkt Tis sink. „Thuis hebben we er ook geen moeite mee gehad." Wat voor Zaamslag geldt, geldt ook voor Temeuzense Boys: de ploeg van trainer Henk Ottens heeft bij de resterende twee wed- sti-jden geen enkel belang meer. „We hebben na de winterstop een ontzettend slechte reeks ge had", zegt linksachter Jordi Goossen. „Dat heeft ons opge broken." De oorzaak lag in alle linies. „We hebben stomme fouten ge maakt. Dat heeft zijn weerslag op het hele elftal gehad. Wat op de trainingen wel lukte, lukte in de wedstrijden niet." Morgen speelt Temeuzense Boys voor de laatste keer dit sei zoen thuis, met De Meeuwen als tegenstander. In de derde klasse speelt Spui morgen uit tegen SKNWK. Met nog twee wedstrijden te gaan is de ploeg van trainer Rob Liplijn nog altijd niet veilig. Een over winning zou welkom zijn, hoe wel SKNWK niet te onderschat ten valt. Thuis verloor Spui met 2-0 en met drie zeges op rij is de huidige nummer vijf nog kans rijk voor deelname aan de na competitie. Uitzicht Dat laatste geldt ook voor zon dagderdeklasser Steen, dat over morgen op bezoek gaat bij MOC'17, de nummer voorlaatst van de ranglijst. Om uitzicht op een vervolg van de competitie te foto Camile Schelstraete houden moet Steen winnen. Breskens gaat zondag op bezoek bij middenmoter SC Gastel in de hoop zich daar veilig te spe len. In de vierde klasse van het zon dagvoetbal staan twee inhaal wedstrijden op het programma: Axel-Aardenburg en Honte- nisse-De Noormannen. Met na me het eerste duel is inte ressant, omdat de belangen groot zijn. Bij winst neemt Aar denburg de koppositie over van Hulsterloo, in geval van een ze ge van Axel komt de thuisclub aan de leiding in de derdë perio de. ROOSENDAAL - Tijdens de kwalificatiewedstrijd voor de Rabo Talenten Trophy junioren in Roosendaal nestel de Stephanie Stephanie de Frel zich in de vooiiopige top vijf van het klassement. In de landenproef stuurde de jeugdinternational uit Koewacht de ruin Narwick met een score van 64.70 procent naar een vijfde plaats. Bij de individuele px'oef liet de Zeeuwse combinatie de teller op lopen tot 66.28 procent. Dat leverde een tweede plaats, achter Lotje Schoots (67.87 px'ocent). 's-HEERENHOEK - OBK 2 uit 's Heex*enhoek is kam pioen gewoi'den van de teamcompetitie driebanden twee de klasse. Het team, bestaande uit Dies Vette, Lou TVaas, Marien Priem en Bart Bos, won de beslissingswedstrijden tegen de andere poulewinnaars Avontuur 1 uit Goes en Windenbux'g 6 uit Noordgouwe. Het werd twee keer 7-0. Avontuul won met dezelfde cijfers van Windenburg 6 en werd tweede. De nummers 1 en 2 mogen naar het regio naal kampioenschap voor teams dat in mei wordt gehou den. GOES - Pearl Doesbxxrg is met ingang van volgend voet balseizoen de nieuwe trainer van Hoedekenskerke. De 36-jarige oefenmeester is een contract van een jaar over eengekomen met de zaterdag-viex-deklasser. Doesburg, die in het verleden twee seizoenen de B-jeugd van Goes trainde, volgt Leo Uitterhoeve op. Nu hij hoofdtrainer- van Hoedekenskerke wordt, stopt Doesburg als speler bij de futsalploeg van FM Sranang. MIDDELBURG - Henny Zandbergen is gestopt als tx-ai ner van de Middelburgse x-ugbytweedeklasser Oemoeme noe, waar hij de afgelopen twee seizoenen de senioren on-: der zijn hoede had. Daarvoor had hij de leiding over het coltsteam van de Middelburgse vereniging, waarvan een aantal spelers het afgelopen seizoen succesvol door stroomde naar de senioren. Oemoemenoe sloot zondag de competitie af met de zesde plaats op de x-anglijst. LAMOTTE-BEUVRON - Hans Dekkers heeft de Rabop- loeg gisteren weer aan een zege geholpen. De renner uit het Continental Team was aan het einde van de tweede etappe van de Ronde van Loir-et-Cher de sterkste in de sprint. De 23-jarige Dekkers versloeg na 168,5 kilometer de Fransen Denis Flahaut en Mathieu Ladagnous. De Slo- veen Matej Stax-e leidt in het klassement. ANP/AFP DENAIN - De Fransman Jimmy Casper heeft de Gx-and Prix de Denain gewonnen. De wielrenner van Cofidis was na een x*it van 199 kilometer de snelste in de spurt. De Au straliër Mark Renshaw eindigde als tweede en de Frans man Lloyd Mondoiy werd dex-de. De Nederlander Remco van der Ven kwam als tiende over de streep. ANP SCHENGLADBACH - De Ülie van Mönchengladbach [(gisteren een 46-jarige man inesteerd die ervan wordt dacht voetbalcoach Dick Ad- Kaal via internet te hebben be- igd. man had aangekondigd dat i de Nederlandse coach van ®sia Mönchengladbach tij- s het eerstkomende thuis- dzou beschieten met vuurpij- politie vond bij een huis- «lóng attributen om vuur- Bk te vervaardigen. De ver ste, die regelmatig duels van inissia bezoekt, ontkent ech- r Advocaat te hebben be- (1 De Bundesligaclub heeft a een stadionverbod opge- ^.ANP/DPA TERNEUZEN-Erik Goos sen had meer dan een baan- 'onde voorsprong tijdens de Coopertest in Terneu ien, Op de atletiekbaan Ja" het Zuidersportpark nep Goossen negenenhalve tonde in de twaalf minuten durende fitheidstest. De afstand van 3800 meter Week uiteindelijk goed voor de eerste plaats en daarmee had Goossen 500 weter voorsprong op de als toeede finishende Marnix k, eveneens uit Temeu- van j laar werd een familie- We want bij de vx-ou- Xen ging de overwinning aaar Marion Goossen, de Plgenote van de winnaar |W] de mannen. Bij de vrou- penwas de spanning overi- '?c|is aanmerkelijk groter. >n Goossen kwam uit ®P2720 meter; de als twee- e eindigende Max-ianne "Ni" uit Philippine had -«hls tweeëntwintig me- f minder. Marianne Ver overd derde. Sjjten Volleman won met meter bij de jongens Esther Platteeuw was Reserves HWP kunnen morgen met winst op De Pion een opmerkelijk seizoen bekronen door Peter Snelders SAS VAN GENT - Het belooft een opmerkelijk seizoen te wor den voor HWP, de schaakvereni ging uit Sas van Gent. Het eer ste is zeker van behoud in de Meesterklasse, het tweede is een fractie verwijderd van promotie naar de landelijke eerste klasse. Als de ploeg morgen in De Ark in Sluiskil wint van De Pion uit Roosendaal, speelt het volgend seizoen in de op één na hoogste klasse van Nederland. Een nieu we mijlpaal derhalve. Sinds voorzitter en animator Walter Cax-don besmet werd met het virus van schaken op lande lijk niveau, is er heel wat ge- beux-d bij dit Zeeuwse parade paardje. Tal van opmerkelijke px-estaties konden genoteerd worden. En waar andere clubs driftig met flappen wappexm om spelers binnen te halen, verkon digt Cardon dat in Sas van Gent de vlag van het pure amateuris me nog steeds in top hangt. Eén van de schakers die al een kwarteeuw meedx'aait, is de 55-jarige Gert van Rij uit Over slag. Hij was op alle niveaus bin nen de club actief, Veelal met succes. Dit seizoen heeft hij meer dan zijn steentje bijgedra gen aan het succes van het twee de team. Van Rij knikt. „Voor mezelf sprekend... Inderdaad, ik speel een prima seizoen. Ik heb zes punten gescoord in acht wed strijden. Vraag me niet hoe het komt; ik zou het rxiet weten." Voortreffelijk Het hele team presteerde dit sei zoen voortreffelijk. Behalve op de openingsdag. „Toen verloren we met 5-3 van Overschie, een team dat momenteel tegen de gradatie vecht. Onbegrijpelijk. Daaxrxa is het steeds beter ge gaan. Met alleen nog een neder laag in de vierde ronde tegen Middelburg. De laatste vier wed strijden hebben we gewonnen. Na de winst in de zevende ron de, zagen we plots dat we kans rijk werden voor de titel. Toen we vervolgens het eveneens hooggeklasseerde Oegstgeest'80 klopten en De Pion gelijk speel de tegen Krimpen, stegen onze kansen met stip. We staan nu wel niet op kop, maar hebben toch alles in eigen hand. De Pion heeft een weclstrijdpunt meer, we spelen zaterdag dus Gert van Rij: „De besten moeten op het hoogste niveau spelen." thuis tegen dat team. Minimale winst volstaat om kampioen te worden." Het zou overigens niet de eerste keer zijn dat HWP 2 kampioen wordt in de tweede klasse. Acht jaar geleden pakte het ook de ti tel en promoveerde het naar de eerste klasse waax'in toen ook het eerste team uitkwam. HWP 2 bleef drie seizoenen xdt de hoek van de x'ode lantaarn, maar werd daarna gegrepen door het degradatiespook. Gert van Rij, afkomstig uit Delft en daar spelend voor DSC en Chax'lois uit Rotterdam, maakte het allemaal mee. „De bewering dat handhaven moeilij ker is dan promoveren, was des tijds niet van toepassing op ons. We bleven drie seizoenen eerste klasser. Maar sinds we in de tweede klasse spelen, deden we eigenlijk nooit mee voor een hoofdprijs. Een onopvallende rol in de middenmoot, meer zat er niet in." Px-omotie naar de eerste klasse zou een nieuwe hoogtepunt zijn in de loopbaan van Gexd van Rij die door zijn werk bij DOW bij HWP in aanraking kwam. Eex'st speelde hij in het tweede, latex- in het eerst om vervolgens weer terug te kex-en naar het tweede om daarna zelfs nog wat seizoe nen voor het derde uit te komen. Gert van Rij doet daar niet al te moeilijk over. „Toen ik van het eerste naar het tweede ging, had ik daar geen moeite mee. Waar om ook? Ook de seizoenen dat ik in het derde speelde, was ik be slist niet minder gemotiveerd. Ik kan het goed accepteren dat een betex-e speler mijn plaats in neemt. Zo hoort het toch in een competitiesport. De besten moe ten op het hoogste niveau spe len." Van Rij zegt dat het spelletje hem na veertig jaar nog steeds begeestert. „Mensen wagen zich soms af wat me bezielt? Maar wat drijft een voetballer om tot op latere leeftijd onder een bal te schoppen. Heeft die daar dan wel een afdoende verklaring voor? Misschien is het wel het ri- Terneuzen. Coopertest atletiekvere niging Scheldesport. Mannen: 1. Erik Goossen (Terneuzen) 3800 meter, 2. Marnix Haak (Terneuzen) 3300, 3. Paul Kingma (Hoek) 3266,4. Roland Vol leman (Terneuzen) 3245, 5. Akbert Plat teeuw (Terneuzen) 3208 meter. Vrou wen: 1. Marion Goossen (Terneuzen) 2720, 2. Marianne Knijff (Philippine) 2698, 3. Marianne Verdonk (Terneuzen) 2670. Jeugd, jongens: 1. Quinten Vol leman (Terneuzen) 3184, 2. Simon Dhondt (Terneuzen) 2645, 3. Joris Suy (Terneuzen) 2525. Meisjes: 1. Esther Platteeuw (Terneuzen) 3030, 2. Claire Volleman (Terneuzen) 2962, 3. Dascha van de Hout (Biervliet) 2825. - Koukalova (Tsj) 6-4 6-0, Srebotnik (Slv) - Sugiyama (Jap/116-1 4-6 6-1 foto Camile Schelstraete tueel voorafgaande aan de wed strijd, de spanning die lang zaam wordt opgebouwd. De ge zamenlijke analyses na afloop. Wellicht is het een complex van factoren dat het schaken leuk houdt." Morgen komt daar nog wat extra bij; de stress van absoluut te moeten winnen om de titel te pakken. Gert van Rij wordt ex- niet nerveus van. „Nee, zenuw achtig ben ik nooit. Een gezon de wedstrijdspanning heb ik wel. We hebben alles in eigen hand en we komen in onze stex-kst denkbare opstelling aan de borden. Hopelijk wordt het een enervex-ende wedstrijd met na afloop een feestje." '<-U New York. NBA. Denver Nuggets- New Orleans Hornets 116-102, Milwau kee Bucks-Boston Celtics 108-111, Min nesota Timberwolves-Golden State Warriors 116-100, Seattle SuperSonics- Dallas Mavericks 90-95, Washington Wi zards-Chicago Bulls 93-82, Charlotte Bobcats-Atlanta Hawks 105-84, Detroit Pistons-Orlando Magic 103-94, Houston Rockets-Memphis Grizzlies 100-92, In diana Pacers-New Jersey Nets 90-86, Utah Jazz-San Antonio Spurs 93-91. ESSBEMHMMHHB Groningen. NK, mannen. Elfde ron de: Dolfing - Messemaker 1-1, Clerc - Winkel 0-2, Heusdens - Gérard Jansen 1-1, Lemmen - Thijssen 1-1, Barkel - Scholma 1-1, Baljakin - De Voogd 1-1, Stokkel - Hans Jansen 1-1. Stand: 1. Thijssen 14, 2. Baljakin, Messemaker 13, 4. Gérard Jansen, Hans Jansen 12, 6. Scholma, Dolfing 11,8. Stokkel, Bar kel, Heusdens, De Voogd, Winkel 10, 13. Clerc, Lemmen 9. Oostburg. Orevo-competitie: Olym- piakos-Korenschoof 5-0, Sporttenue.nl- Oud Sluis 3-0, Riemens-Expert Bakker/ Diancy 3-4, RVS/Engelaar-L'Equipe 5-2, Marco Polo Interact Network-Avance 3-5, Telepost-La Port d'Or2 1-6, GAOS- Drie Koningen 3-4, Antieke Duintjes-Se- curity Nederland 4-2, Meeuwsen-de Eenhoorn 0-5. Stand A-poule: 1. Sport tenue.nl 18-36, 2. Polderman 18-26, 3. La Porte d'Or2 18-24, 4. Oud Sluis 18-19, 5. La Porte d'Orl 17-17, 6. de Een hoorn 18-17, 7. Meeuwsen 19-17, 8. Blauwe Tulp 17-15, 9. RVS/Engelaar 19-14, 10. Telepost 18-7, 11. L'Equipe 18-6. Stand B-poule: 1. Antieke Duin- tjes 19-29, 2. Drie Koningen 20-29, 3. Se curity Nederland 20-27, 4. Spitsbroek 18-26, 5. Olympiakos 19-22, 6. Riemens 19-21, 7. GAOS 17-17, 8. Avance 20-17, 9. Potterie Sluis 18-11, 10. Expert Bak ker/Diancy 19-11, 11. Marco Polo Inter act Network 18-8,12. Korenschoof 19-8. San Roque. Spaanse Open, Europe se Tour. Stand na eerste ronde: 1. Borrego (Spa), Canonica (Ita), Gustafs- son (Zwe), Hansson (Zwe), Luna (Spa), O'Hara (Sch), Rivero (Spa) 70 slagen (-2), 35. Lafeber (Ned), Derksen (Ned) 73,108. Muntz (Ned) 76 (+4). Monte Carlo. Mannen, Masters Se ries. Derde ronde: Coria (Arg/6) - Mar tin (Spa) 7-6 (0) 6-1, Volandri (Ita) - Puer- ta (Arg) 6-7 (6) 7-6 (3) 6-4, Gaudio (Arg/4) - Hanescu (Roe) 6-2 6-0. Federer (Zwi/D-Gonzalez (Chl) 6-2 6-7 (3) 6-4, Gasquet (Fra)-Davidenko (Rus/10) 4-6 7-5 6-2, Zabaleta (Arg)-Ferrer (Spa) 6-3 0-1 opgave Ferrer, Derde ronde: Ferrero (Spa) - Safin (Rus/2) 6-2 6-4, Nadal (Spa/11- Olivier Rochus (Bel) 6-1 6-2, Charleston. Vrouwen. Tweede ron de: Vaidisova (Tsj) - Miskina (Rus/3) 6-3 5-7 6-4, Venus Williams (VSt/4) - Chlad- kova (Tsj) 7-6 (1) 6-2, Agasoe (Jap/14) - Shaughnessy (VSt) walk over. Derde ronde: Golovin (Fra/13) - Venus Willi ams (VSt/4) 7-5 6-4, Petrova (Rus/7) - Kostanic (Kro) 6-3 6-3, Schnyder (Zwi/8) Sabinanigo. Ronde van Aragon. Tweede etappe, Alcanïz-Sabinani- go: 1. Efïmkin (Rus) 206,5 kilometer in 5.12.06, 2. Perez (Spa), 3. Fernandez (Spa) 0.14, 4. Davis (Aus), 5. Serrano (Spa), 6. Del Rio (Spa), 52. De Kort 2.09, 89. Schmitz 12.43. Algemeen klassement: 1. Efïmkin 9.10.47, 2. Perez 0.04, 3. Davis 0.15, 49. De Kort 2.19, 96. Schmitz 13.30. Denain. Grand Prix de Denain: 1. Casper (Fra) 199 km in 4.29.27, 2. Rens haw (Aus), 3. Mondory (Fra), 4. Loeho- vyy (Oek), 5. Adamson (Zwe), 6. Krivts- ov (Oek), 10. Van der Ven. UTRECHT - Nederland wordt bij de Europese kampioenschap pen karate door negen atleten vertegenwoordigd. Bij de man nen heeft Oranje in de klasse tot 80 kilogram twee deelnemers. Naast titelverdediger Daniël Sa- banovic komt ook Bobby Ie Fè- bre in die klasse uit. Sabanovic neemt ook deel aan de open klasse. Voormalig Mid delburger Eddy Marques (-7.0 kg) zit ook in de selectie. Het EK wordt van 11 tot en met 13 mei gehouden op Tenerife. De mannenploeg bestaat uit ze ven selectieleden. Naast Sabano vic, Le Fèbre en Marques zijn dat Geoffrey Berens (-60 kg), Virgil Fisser (-65 kg), Timothy •Petersen (-75 kg) en Stuart Kemp (+80 kg). Bij de vrouwen komen Mariska Steenbeek en Vanesca Nortan in actie. ANP MONTE CARLO - De beste ten nisser van de wereld heeft alles uit de kast moeten halen om de kwartfinales van de Masters in Monte Carlo te bereiken. De Zwitser Roger Federer had twee uur en twintig minuten nodig om zich te ontdoen van de Chi leen Fernando Gonzalez. Federer jaagt op een derde Mas- terstitel na zijn zeges in Indian Wells en Miami. De eerste set te gen Gonzalez won de nummer een van de wereld soepel met 6-2. De tweede ging goed tot 5-3. Toen leefde de Chileen op. Hij brak meteen terug en won de tiebreak met 7-3. De derde set bleef Gonzalez druk zetten met snoeiharde slagen, maar Fe derer keerde op tijd terug bij dë les. Hij brak bij 4-3 en gaf d!e pot niet meer uit handen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45