Betaald parkeren aan kust in fases X /I X/ PZC auping set aanbieding AANBIEDING DEKBEDOVERTREKKEN 998,00 Lang en gezond leven dat wil iedereen" AUPING AURONDE Joyce rijdt foutloos verkeersexamen HELP KINDEREN IN SLOPPENWIJKEN. GIRO 3292 DEN HAAG. Sluis kan betaalautomaten voor alle parkeerplekken niet ineens betalen weekenddiensten Rommelmarkt Palazzolihuis houdt avond over therapie Concert in Hoi Slaapkenner Rademakers Slaapkenner Rademakers Diabetes hè op vrijdag 15 en zaterdag 16 april vrijdag 15 april 2005 door Jean-Lou de Gucht SLUIS - De gemeente Sluis voert dit jaar nog niet overal be taald parkeren in langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust. De reden is dat de terreinen dit jaar niet winstgevend te exploiteren zijn. De gemeente moet immers kos ten maken. Er moet extra appa ratuur aangeschaft worden en ook het inhuren van extra perso neel is noodzakelijk. „En dit kunnen we alleen kostendek kend maken door het aantal boe tes te verhogen", zegt wethou der L. Kamphuis. „Als toeris tische gemeente is dat natuur lijk niet klantvriendelijk." Het streven van de gemeente Sluis is het parkeren aan de kust in ei gen hand te houden. Vorig jaar gaf de gemeente vier parkeerterreinen aan de kust voor het symbolische bedrag van één euro in beheer bij Beach Deputy Services uit Cadzand. De veiligheid van de medewer kers kon niet langer worden ge waarborgd. Investeren in veilig heidsmaatregelen was volgens Beach Deputy Services geen op tie als de overeenkomst maar voor één jaar werd aangegaan. Nu het bedrijf voor één euro de terreinen kon beheren, konden wel de vereiste veiligheidsmaat regelen genomen worden. Naast de eigen parkeerterreinen wil de gemeente in de toekomst terreinen van het waterschap hu ren en nieuwe parkeerterreinen aanleggen. Sluis voert het be taald parkeren nu stapsgewijs uit. Te beginnen per 1 juni met TERNEUZEN - Het Rode Kruis houdt op zaterdag 23 april een rommelmarkt in het afdelingsge bouw aan de Mr. F.J. Haarman- weg in Terneuzen. Op deze ma nier willen de vrijwilligers hun bijdrage leveren aan meer reser ves voor de afdeling Midden- en West- Zeeuws- Vlaanderen van het Rode Kruis. De markt duurt van 10.00 tot 15.00 uur. de Kanaalweg in Cadzand, in Nieuwvliet-Bad Oost bij het Best Western hotel en de Zwin hoeve in Retranchement. Voor deze terreinen worden betaalau tomaten gehuurd. Het is nog niet duidelijk wat het tarief wordt om op de terreinen te parkeren. Kamphuis: „We gaan werken met een tariefsdif ferentiatie voor 1 uur, 2 uur en een hele dag. We komen met een voorstel naar de raad van 12 mei." De parkeerterreinen bij Groede Tankval en Cadzand-Van Grol (camping Hoogduin) zijn gratis. Kamphuis: „Na een jaar bekij ken we of de proef geslaagd is en of we daarmee verder gaan." L. Baarends (Dorpsbelangen en Toerisme) ziet niets in de proef. „Dit hebben we niet afgespro ken. We zouden betaald parke ren langs de hele kust invoeren en niet in gedeelten. Met het grootste knelpunt, het gebied langs het naaktstrand, gebeurt nu helemaal niets." Volgens Kamphuis is de ge meente van plan daar een zoge naamde onthaalparking te reali seren, een mega-parkeerterrein. „Maar tot op heden hebben we de grond nog niet kunnen ver werven." Vraagtekens Baarends zet vraagtekens bij de opmerkingen van Kamphuis dat de parkeerterreinen niet winst gevend zijn te maken. „Toen de gemeente de parkeerterreinen ✓niet exploiteerde leverde het geld op. En nu de gemeente zich ermee bemoeit, gaat het juist geld kosten." Ook S. Quaak (CDA) heeft moei te met het gefaseerd invoeren van betaald parkeren langs de kust. „Deze zomer stellen we twee terreinen gratis open. Waarom plaats je daar geen slag boom en voer je daar geen be taald parkeren in?" Volgens Kamphuis gaat het om meer dan alleen slagbomen. De plaatsing van betaalautomaten is alleen kostendekkend als er meer boetes uitgeschreven wor den, zegt Kamphuis en dat wil de gemeente niet. Joyce van Zuuren is in haar rolstoel net zo goed deelnemer aan het verkeer als ieder ander. En dus deed ook zij gisteren verkeersexamcn. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten AXEL - In Axel werden giste ren de jaarlijkse verkeersexa- mens voor de leerlingen van de basisscholen afgenomen. Nor maal gesproken wordt de prak tijkproef afgelegd per fiets, maar de tienjarige Joyce van Zuuren van de Antoniusschool reed de uitgestippelde route met haar elektrische rolstoel. Dat hadden ze in Axel nog niet meegemaakt. „Het is bijzonder zeldzaam dat iemand met een rolstoel examen doet", weet Han van Opdorp van verkeersor- ganisatie 3VO, die de verkeers- examens in Axel organiseert. „Joyce is weliswaar gehandi capt, maar het is voor haar heel belangrijk dat ze er ook bij hoort. Daarom proberen we haar gewoon bij alle activiteiten te betrekken", zegt Cindy Staal van de Antoniusschool. „Dus ook bij het verkeersexamen. Lo gisch, want in haar rolstoel is zij ook een verkeersdeelnemer." En dus reed Joyce gisteren de zelfde route als al haar ongeveer 200 medeleerlingen uit de groe pen 7 van de Axelse basisscho len. Ze legde een foutloos par koers af. De extra moeilijkheid voor haar is dat ze zich, afhankelijk van waar ze rijdt, dan weer als voet ganger en dan weer als fietser moet gedragen. „Als je met een rolstoel op een fietspad rijdt ben je fietser, maar als je op een voetpad rijdt moet je je aanpas sen aan de voetgangers", zegt Van Opdorp. Dat een en ander zelfs voor 'ge wone' verkeersdeelnemers soms moeilijk is, bleek tijdens het exa menritje. In de Axelse Passage werd Joyce tegemoet gereden door twee oudere fietsers, ter wijl je daar alleen maar te voet mag. „Dit zijn nou twee men sen". zei het begeleidende lid van de examencommissie, „die vijftig jaar geleden gezakt zijn voor hun verkeersexamen." Volgende week donderdag wor den landelijk de theoretische verkeersexamens afgenomen. Dan pas weten alle kinderen of ze hun verkeersdiploma op zak hebben. zaterdag 16 en zondag 17 april 2005 ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West en Oost Zeeuws-Vlaanderen: Otheense Kreek, J. van Galenstraat 1, Terneuzen, (0115) 612685. Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10,00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst Oostburg: Apotheek Oostburg. Burchstraat 16, tel. 0117 452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuipleïn 13a, tel 0117 380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkli niek. Terneuzen: J P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1 0g~ tel.(0117)452103. Sas van Gent: E O. M. David, Westdam54,'ê; 453800, spreekuur zat. 11 -OO-ÏIv St. Jansteen e.o. A E. de Bruyn, Brouwerijstraat?! pellebrug, tel. (0114) 312701 Sr 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaj alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg ZeeuwA, deren, voor spoedgevallendao, nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen:T;| nummer (0117) 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen": nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraarnj^ Zeeland, kraamcentrum Zeeu?, deren, dag en nacht bereikbar™ (0113) 224022 Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen:;o: ma. 24 uur. Bereikbaar via mob-, mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. baar via mobielnummer06 20403;4; IVlidden-Zeeuws-Vlaanderen:ï: baar via mobiel nummerC""""" TERNEUZEN - Het Pak huis in Terneuzen, stcoq voor mensen met kanker «i naasten, houdt dinsdag 19.30 tot 21.30 uur een ai over behandelmethoden it Zeeuws Radio Therapeutist! stituut in het Antonius Zielt huis in Oostburg. M. Dielwart, radiotherapeui-: coloog, vertelt over de a lijkheden van de divers handelingen en gaat in op er op dit gebied in de nabij» komst te verwachten is. Bó stellenden dienen voorat serveren via 0118-4139:'. palazzoli@zeelandnet.nl HOEK - Accordeonverenig La Musica geeft op zaterdag april een concert in c tantse kerk aan de Ls in Hoekter gelegenheid van! honderdjarig bestaan van kerkgebouw. Aanvang 1 Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen - Tel. 0115-613130 Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen - Tel. 0115-613130 v ZEGT WAAR 'T OP STAAT. jubilerend Diabetes Fonds plaatst uw gezondheid centraal 99 Het Diabetesfonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes bestaat nog steeds. Helaas neemt het probleem jaarlijks toe, onze jubileumwens luidt daarom: de groei van het aantal diabe tespatiënten moet vanaf nu afnemen. Helpt u ons daarbij? Lees a.u.b. hieronder onze informatie en tips. Dan hebt u een goede kans om diabetes te voorkomen als u nog geen dia betes hebt; extra jaren langer te leven, als u (onwetend) al diabetespatiënt bent. Tip: check uw kans op diabe tes. Dat kan via www.langzal jeleven.nl. Deelnemers maken kans op een jubileumverras sing! U vindt daar info over dia betes en praktische Leef-Lan- ger-Adviezen. Al 850.000 mensen met diabetes in Nederland Het Diabetes Fonds benadrukt in haar jubileumjaar dat diabe tes ongemerkt is uitgegroeid tot een ware volksziekte. De levensverwachting van velen wordt door diabetes ernstig bedreigd. Wereldwijd zijn er al 177 miljoen patiënten. Neder land telt minstens 850.000 mensen met diabetes; daarvan weten ruim 400.000 zelfs niet dat zij diabetes hebben. In ons jubileumjaar willen wij graag ook die onbekende diabeten opsporen, ledereen kan daar om gratis zijn gezondheid tes ten via www.langzaljeleven.nl. Help ons de onderschatting van diabetes in Nederland te bestrijden. Een stille epidemie "Nederland wordt steeds dik ker", door ongezonde eetge woonten en onvoldoende li chaamsbeweging. Diabetes is - met overgewicht als een be langrijke oorzaak - een stille epi demie geworden. Diabetes treft 1 op de 20 Nederlanders en de verwachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. De oor zaak voor de snelle stijging is een combinatie van vergrijzing, overgewicht, ongezonde voe ding en te weinig beweging. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. Trof je vroeger meestal type 2 diabe tes aan bij mensen ouder dan 50 jaar, tegenwoordig zien we dat het al gewoon is geworden onder veertig- en dertig jari gen. Er zijn zelfs tieners met type 2 diabetes. Diabetes: sluipmoordenaar Gemiddeld wordt diabetes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als hart- en vaatziekten, nieraan doeningen, aantasting van het gezichtsvermogen, erectie stoornissen en been- en voe tamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uitein delijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Tip: Laat u bij twijfel testen door uw huisarts. Met één druppeltje bloed stelt de huis arts vast of u diabetes heeft. Een Nationaal Diabetes Preventie Onderzoek Waarom krijgt de ene persoon met overgewicht wel diabetes en de ander niet? Wanneer we dit weten kan wellicht de grote toename van mensen met type 2 diabetes stoppen. Daara starten we een groot Nation] Diabetes Preventie Onderza waarin 4000 Nederlanders^ nimaal 5 jaar worden gevo; door wetenschappers. Hit voor, net als voor ande onderzoeken, is veel geld dig. Wij hopen dat u daarzt een jubileumbijdrage ku: leveren. Help diabetes de wereld uit Het Diabetes Fonds heeft- hulp nodig. Alleen dan kunff we: onderzoek blijven uitvoer: om meer te leren overct betes werken aan preventie en nezing van deze zeer en stige ziekte het steeds groter worder aantal mensen met diabett stoppen het aantal onbekende diatr ten drastisch verminderen ledereen kan diabetes krijge' daarom gaat diabetes ons alt maal aan. Een gift aan het Diabete Fonds is écht een invested in de gezondheid van uze' Helpt u? Diabetes moet de* reld uit! Tel. 033-46 2205) Stationsplein 139. 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Geef aan diabetes en geef om jezelf Gil*0 5 760 bij Slaapkenner Rademakers op de 4e etage In 13 eigentijdse kleuren Inclusief originele Auping spiraalbodem matras Bij ons al vanaf: 140 x 200 vlak Vanwege wisseling van onze collectie dekbedovertrekken bij Slaapkenner Rademakers: diverse dekbedovertrekken met 25 korting <op op) Nieuw: Exclusief bij Slaapkenner Rademakers: Santa Luca. Een collectie met frisse vormen en kleuren, geïnspireerd op de Argentijnse Santa Luca Polo Club. Behalve dekbedovertrekken zijn hiervan ook badlakens en badjassen verkrijgbaar. Verder vindt u bij Slaapkenner Rademakers bedlinnen van o.a. Auping, Beddinghouse, Cinderella, Hekkert Vanderleen en Vandyck.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42