Turbines zijn nog niet uit beeld Ook een leerkracht moet in de spiegel kijken Stadhuis Terneuzen niet verbouwd T Heikant zit in zijn maag met growshop Uns op kleine windmolens in Hoofdplaatpolder Jan de Nooijer,,, Geen animo voor jongerenraad Commotie om Spuikompark Jaar niet aangesloten op riool Ouderlijk gezag zeeuwse almanak Gezellig editie Zeeuws-Vlaanderen De nieuwe Skoda Octavia Combi al vanaf €20.530,- Nu bij ons in de showroom! u BENT vak harte WEIKOM bij. mr, r j Haarmaniveg 6 AUTOHUIS TERNEUZEN B.V. 4538 AR Terneuzen (0115) 62 26 00 ^*0113-315649 gSrf.epzc.nl ^jus 314460 AA Goes Stetwdden'Ieeiand:0113-315520; K,Vlaanderen: 0114-372770; Ïal: 020-4562500. rijdag 15 april 2005 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een meerder heid van de Terneuzense ge meenteraad wijst op dit moment een ingrijpende verbouwing van het stadhuis in Terneuzen af. Dat bleek gisteren in de commis sie bestuur en middelen, waar het college van burgemeester en wethouders de politiek polste over zo'n verbouwing. B en W willen met zo'n verbou wing, die 2,7 miljoen gulden kost, de publieksbalies moderni seren en een SUWl-bedrijfsver- zamelgebouw realiseren. SUWI staat voor Structuur Uitvoe ringsorganisatie Werk en Inko men. Door de dienstverlening te ver beteren. kunnen volgens B en W meer mensen uit een uitkering gehouden worden, wat de ge meente geld oplevert. De investe ring zou kunnen worden be taald uit de besparingen. „De plannen zijn gebaseerd op aannames", betoogde T. van den Berg-van Dijk (ChristenUnie). „Wij zijn niet in voor een aan bouw aan het stadhuis en we wijzen het plan dan ook af." G. man of in het CWI-kantoor on der te brengen. A. Dijkhuis-Dieleman (CDA) noemde de financiële onderbou wing van het plan 'zwak'. Enkel de PvdA en GroenLinks stemden in met het voorstel. Wethouder C. van Schaik gaf toe dat niet keihard te bewijzen is dat de constructie geld be spaart. „Maar we gaan er ge voelsmatig van uit dat als je de dingen goed organiseert, dat voordeel oplevert." De leegstand van kantoren in Terneuzen vond Van Schaik geen argument om van een ver bouwing van het stadhuis af te zien. „Projectontwikkelaars heb ben op de bonnefooi kantoren gebouwd. Maar als het even niet goed gaat met de kantoren- markt moeten wij daar als ge meente niet onze bedrijfsvoe ring aan ondergeschikt maken." F. van Hulle (Gemeentebelan gen Kanaalzone), vroeg zich nog wel af waarom de verschillende fracties wel een boel geld willen uitgeven aan een verbouwing van de raadzaal en niet aan een serviceverbetering voor het pu bliek. Daar kwam echter geen antwoord op. (Advertentie) Klaassen (SGP) viel haar bij. „Bovendien hoeft voor ons alles niet onder één dak", zei hij. Dat vindt ook de WD-fractie. De WD opperde om het SU- WI-gebouw in de naburige Tij— ^lean-LoudeGucht LUIS - Het afblazen van het jndmolenpark in Hoofdplaat iltkent niet dat er geen tur- Des worden geplaatst. Er is j„er nog altijd de mogelijk- tid dat kleine windmolens, a een maximale hoogte van jftien meter, in de polder ko- L- (0. M fel bleek gisteravond tijdens de mmissie ruimte van de ge- ente Sluis. De commissiele- n waren het er snel over eens neen park van grote windmo l-a is met thuishoort in de Hoofd- ot- atpolder. „De bewoners heb- s* en zich uitgesproken tegen de s(p ndraolens", zei W. Gijsel at fD/Gemeentebelangen). „Dat ij;] ndpunt dienen wij te respec- he en." r«j Baarends (Dorpsbelangen ida trisme) zei dat zijn fractie al- bi d tegen de huidige vijf wind- ens in de gemeente Sluis „Dus zijn wij ook tegen uit- eti iding." van't Land (PvdA) vond dat sca gemeente Sluis genoeg ge- ,v an heeft aan windenergie. aal nu de buurgemeenten se ir eens hun aandeel leve- Ook L. van den Broeke cq tuw West) was er snel uit. tide hele bevolking tegen is, zijn wij dan om te zeggen :«e voor zijn." it CDA is intern verdeeld, «leden zijn voorstander van windmolenpark in de Hoofd- itpolder. De andere drie wij- windmolens af. 1 ntig burgers maakten van an ispreekrecht gebruik tijdens commissie. Daaronder een it aantal inwoners van fdplaat, die duidelijk maak- Bar celstraf reigt voor ;ressieve baas IDELBURG - Officier van ötie J. Zondervan heeft giste- tegen een 41-jarige Vlissin- voor afpersing, bedreiging gweld vijftien maanden ge- genisstraf, waarvan drie inden voorwaardelijk geëist. het aan de officier ligt, Rit de man ook verplicht re- seringscontact en een trai- agressiebeheersing opge- 1 De Vlissinger raakte in Biet met twee werknemers, hi] hardhandig aanpakte, tt de verdachte er achter m dat een van de werkne- sop adressen zelf het geld in teerde en niet met hem afre nde, pakte hij op 11 februari dg jaar met geweld de porte- inee van zijn werknemer af. 7 mei maakte nog een man nis met de gewel ddadige aan ban zijn baas. rechter doet uitspraak op 27 ten dat zij niet zitten te wachten op een windmolenpark voor hun deur. „We hebben van de bestaande windmolens al genoeg over last", stelde W. van Damme. „Op meer zitten we niet te wach ten." M. Thomas, een van de landbou wers die windmolens wil exploi teren, deed een laatste poging om de tegenstanders over de streep te trekken. „Als er wind molens komen, willen wij jaar lijks 30.000 euro aan Hoofd plaat schenken. Daar kunnen de inwoners mooie dingen van rea liseren." Zijn voorstel leverde slechts gelach van de inwoners van Hoofdplaat op. Wethouder R. Leentfaar kon dan ook snel een conclusie trek ken. „Voor het college staat vast dat de tegenstanders van grote windmolens in de gemeente Sluis in de meerderheid zijn. Wij schieten dan ook de uitbrei ding af." De gemeenteraad zal op 12 mei het definitieve besluit nemen dat er geen grote .wind molens met een ashoogte tot 100 meter komen. Dan is er altijd nog een kans dat er kleine wind molens komen. De provincie heeft in overleg met de gemeen ten vorig jaar een beleidsvisie kleine windmolens vastgesteld. Het is een experiment voor drie jaar waarbij de bevoegdheid voor het plaatsen van de turbi nes bij de gemeente ligt. Het ge meentebestuur van Sluis zal ui terlijk in juni een beslissing ne men of zij zal meewerken aan het plaatsen van kleine windmo lens. Dit weekeinde laat de gemeente Sluis nieuwe metingen in de Hoofdplaatpolder plaatsvinden naar de geluidsoverlast van de vijf bestaande windmolens. De gemeente had dit al eerder be loofd, maar er was nog steeds geen actie ondernomen. De nieu we metingen vinden plaats om dat onduidelijk is wat de eerste metingen hebben opgeleverd. Gijsel vond de geluidsmetingen een overbodige zaak. S. Quaak (CDA) wil het resul taat van de metingen op tafel hebben voor 12 mei, als de raad beslist over het afschieten van de windmolens. Leentfaar kon dat niet toezeggen. Meester Antoine Sinack wordt aan de rand van IJzendijke door de kinderen met lawaai verwelkomd. door Wilma Valk IJZENDIJKE - „Hier had ik op gehoopt, dat ze dit zouden doen!" Meester Antoine Si nack was dolgelukkig, gister morgen, met de koetstocht door zijn dorp IJzendijke ter ere van zijn 40-jarig dienstjubileum aan de basisschool Het Molenbol- werk. Op het schoolplein volgde de tweede verrassing. Aan een muur van de school was een schilderij gemaakt met onder werpen, die ook de kleintjes goed herkenden, zoals een aap, een olifant, een clown, een kas teel. Samen vormden ze de be ginletters van de naam 'Antoine Sinack'. De naam van de mees ter is bewaard voor het nage slacht op zijn school. „Ik was hier al even voor mijn diensttijd, later kreeg ik mijn vaste benoeming. Niet iets voor iedereen, werken in het eigen dorp, maar ik vind het prachtig. Nu heb ik kinderen op school waarvan ik ook al aan de ouders les heb gegeven. Schitterend, om de trekken van de ouders in de kinderen te herkennen." Of de kinderen in de afgelopen veertig jaar veranderd zijn vindt Antoine niet zo belang rijk: „Ze zijn iets vrijer gewor den. Maar er moet iets in zitten, ze mogen best een keer een beet je ondeugend zijn. Ieder kind heeft iets goeds, en alle ouders willen alleen het beste voor hun kind. We hebben allen onze goe de en kwade dagen. Ook een leerkracht moet wel een keer in de spiegel kijken." Voor Antoine Sinack en zijn fa milie was er na de tocht door het dorp en de onthulling van de muurschildering koffie met taart. Er waren veel felicitaties van collega's en oud collega's, vooral dames: „Ze mogen me al lemaal kussen, dan hoeft mijn pacemaker even niet te werken, spaar ik de batterij Puzzeltocht De kinderen voerden voor de middag nog een musical op over het leven van hun meester. foto Camile Schelstraete Allen mochten overblijven en kregen eten op school. De mid dag was voor een puzzeltocht door het dorp. „Ik mocht al stoppen met wer ken op mijn 61e," vertelde An toine nog. „Ik ben doorgegaan. Ik houd van mijn werk en voor al van de kinderen. We geven el kaar hier de ruimte, alle is be spreekbaar. In augustus wordt ik 65, nu houd ik ermee op. Jam mer, want ik heb hier gewerkt met een dream-team! (Advertentie) Niets meer aan toe te voegen... (Advertentie) Woning- en meubelstoffeerder langstraat 79 Amemuiden Tel. 0118-6029 37 wwifV.iandenooijervof.nl Tapijt Laminaat Vinyl Overgordijnen Binnenzonwering Boxsprings Vitrages Buitenzonwering Textiel Rolluiken Meubelstoffen Kussens HULST - De politieke partijen in de gemeente Hulst zien geen brood in de suggesties van de fractie van Progressief Hulst om meer aandacht te besteden aan de jeugd. Dat bleek gisteravond tijdens het debat over jongerenpartici- patie in de adviescommissie samenleving. R. Bertram hield daar namens Progressief Hulst een pleidooi voor de instelling van een jeugdraad in navolging van de senioren raad die de gemeente eerder in het leven heeft geroepen. Bertram wees erop dat een kwart van de Hulster bevol king uit jeugdigen bestaat, maar dat die geen georgani seerde vertegenwoordiging in het gemeentebestuur heb ben. Progressief Hulst wil daarnaast een extra jongeren werker aanstellen, omdat de huidige het te druk heeft om jongeren op straat op te zoeken. De derde wens van de partij is de jeugd een eigen open podium te geven. Ber tram kreeg geen van de andere politieke partijen warm voor zijn voorstellen. PHILIPPINE - Projectmanager R. de Ridder van Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen liegt over de bouw van een woonzorgcomplex voor ouderen in het Spuikompark in Philippine. Dat zegt bewoner W. Zwartelé. De bewoners van het Spuikompark willen niet dat de gemeente Terneu zen het enige openbare park in Philippine opoffert aan het zorgcomplex. Zij weten zeker dat dit wel gebeurt. Wel iswaar is het hele park op een kaart ingetekend als bouwlocatie, maar het gaat volgens De Ridder om niet meer dan een ontwerpplan. Het zou de bedoeling zijn slechts de helft te bebouwen. Wat De Ridder ook zegt, de kaart is duidelijk. Alle grond is ingekleurd, niet een ge deelte", aldus Zwartelé. Door alle tegenstrijdige berich ten weet volgens hem niemand meer hoe de vork nu echt in de steel zit. s-HEERENHOEK - „Wat stinkt het hier toch", dachten bewoners van een nieuw huis in 's-Heerenhoek. Al sinds ze in nieuwbouwwijk De Blikken kwamen wonen, in fe bruari 2004, hadden ze last van rioollucht. Vorige week kwamen de gemeente en de aannemer, Imotec uit Terneu zen, samen kijken naar het probleem. P. Maas, projectlei der bij de gemeente Borsele: „Het bleek dat het laatste stukje van de leiding niet op het hoofdriool was aangeslo ten. Ter hoogte van de perceelgrens liep het vuile water dus rechtstreeks de grond in." Borsele wijst de aannemer aan als schuldige. „Die had ons moeten waarschuwen dat we de leiding nog moesten aansluiten." Directeur H. Du- rink van Imotec ontkent dat het de schuld was van zijn be drijf. „Ik wil niet de zwarte piet gaan toespelen, maar de plaats waar de leiding niet was aangesloten zat onder het wegdek. Dan is het dus de zaak van de gemeente." door Harold de Puysseleijr HULST - De bevolking van Hei kant en burgemeester J.F. Mul der zitten in hun maag met de vestiging van een growshop aan de Julianastraat in het centrum van Heikant. De shop is vorige week geopend in de voormalige winkel Roeckie's Reptielenpaleis. Die sloot een aantal maanden gele den al de deuren. De dorpsraad van Heikant is niet blij met de vestiging van de growshop. „Deze ontwikkeling past niet in onze visie op de toe komst van ons dorp", zegt woordvoerder H. Haulez. Volgens hem is er nog geen spra ke van overlast, hoewel er al wel blowende jongeren aan de zij kant van het pand te zien zou den zijn geweest. Officieel gaat het om een winkel in landbouwproducten, maar volgens Haulez gaat het wel de gelijk om een zaak die alle mate rialen voor de thuisteelt van hen nep verkoopt. „Ik heb er voor de deur ook al een busje zien staan waarop een internetadres ver meld stond dat naar een website voerde waar je alles met betrek king tot de wietteelt kon verkrij gen." Bij het bestuurslid van de dorps raad hebben zich al enkele onge ruste dorpelingen gemeld. „Hei kant is een heel kinderrijk dorp en van zo'n growshop gaan toch minder goede invloeden uit", al dus Haulez, die er verder op wijst dat de growshop pal tegen over de kerk ook niet op de meest wenselijke locatie zit. Burgemeester Mulder vindt het 'vervelend' dat de shop zich in Heikant heeft gevestigd. De ont wikkeling staat op gespannen voet met de aankondiging eergis teren om hennepkwekerijen in dë~ gemeente hard aan te gaan pakken. „Dit is erg jammer, want het is voor Heikant niet direct een waardevolle bestemming voor dit pand. Qua bestemmingsplan kunnen we er echter weinig te gen uitrichten. Officieel gaat het om een winkel in landbouw producten." De gemeente wil de situatie in de omgeving wel nauwlettend volgen, want zodra er overlast uitgaat van de winkel, of wan neer er sprake is van activitei ten die in strijd zijn met de wet, kan de gemeente wel iets uitrich ten. Volgens Mulder was het aanvankelijk de bedoeling dat zich een slagerij zou vestigen in het pand. Hij weet niet waarom die ontwikkeling niet is doorge gaan. MIDDELBURG - Een 28-jarige man uit Waldniel (D) heeft vol gens het Openbaar Ministerie in Middelburg twee jonge kinde ren onttrokken aan het ouder lijk gezag. De man had vorig jaar juli in Scharendijke de kin deren bij hun moeder wegge haald en meegenomen naar Duitsland. Hij vond dat de kin deren er niet goed werden ver zorgd. Officier van justitie J. Zondervan eiste gisteren twee honderd uur werkstraf en vijf maanden voorwaardelijke cel straf. Uitspraak is op 27 april. Opa heeft zo'n gezellige, ron de buik. Niet dat hij zich dage lijks een slag in de rondte eet, maar opa heeft suikerziekte. Elke dag moet hij insuline spuiten. Opa doet zijn ritueel meestal in de beslotenheid van zijn slaapkamer of - als niemand aanwezig is - ge woon in de woonkamer. Laatst was een kleindochter op bezoek bij opa. Gewend aan zijn dagelijkse ritueel, trok hij zijn overhemd uit en zette de insulinespuit op zijn buik. Kleindochter Fleur keek vol verbazing toe. Nu weet ik, ver telde ze 's avonds aan papa en mama, waarom opa zo'n dik ke buik heeft. „Hij spuit er el ke dag een beetje bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39