Iedere training is een feest PZC ion Quik denkt niet aan stoppen Van Rij krijgt er nooit genoeg van s21 Mariko Rouw geniet bij Zierikzee met volle teugen Eddy Marques opgenomen in ploeg EK karate Thijssen speelt remise op NK Stephanie de Frel in de top-vijf Biljarters van OBK 2 kampioen Doesburg trainer Hoedekenskerke Zandbergen stopt bij Oemoemenoe Dekkers wint rit in Franse koers Jimmy Casper zegeviert in Denain uitslagen Van der Vaart een paar weken uit de roulatie Dick Advocaat wordt bedreigd via het internet Zwaarbevochten zege van Federer Brouwershaven alleen gebaat bij een overwinning ffiBIRZEE - Vorige week «erd Brouwershaven in de vier de klasse B op de ranglijst gepas- seerd door ZPR'84. Na de terug val naar de «ierde plek is de na- ;c0„petitie in gevaar gekomen, „aar niet alles is verloren voor -i-nrryan trainer Arie Janse. Morgen speelt zijn ploeg thuis tegon SPS. De club uit Poort- iet leidt in de derde periode, waarvoor ook FSV en ZPR'84 jansrijk zijn, In de competitie is jet gat tussen Brouwershaven en ZPR'84, dat morgen Mevo iDtvangt, slechts één punt. De irouwse kansen blijven bij ónst tot op de slotdag, met het duel ZPR'84-SPS, overeind. Ook speelt nog mee wie kam- lioen wordt in de vierde klasse 1 BruseBoys en DFS hebben al en periode* maar FSV nog niet. lok bestaat de kans dat de kam- ioen morgen al bekend wordt. SV speelt thuis tegen Chrislan- liaen koploper Bruse Boys, dat iree punten meer heeft dan SV, gaat naar Vrederust. Bij en Bruse overwinning en pun- enverlies van FSV (de eerste redstrijd tussen Chrislandia en SV eindigde in 2-2) is het kam- ïoenschap binnen. Verder reist flK'57 af naar Smerdiek voor laatste uitwedstrijd van het „zoen. DFS speelt thuis tegen lavenisse en kan zich warm- raaien voor de nacompetitie. nde derde klasse A kan ZSC'62 ichzelf tegen WHS in veilig- ieid brengen. De belangen voor ploeg uit Sint Annaland zijn 5 net zo groot want at aan de leiding in de erde periode. GPC, dat al we- en kampioen is, komt naar Oos- ïland om daar te spelen tegen hiiveland. Zondag komt van de louwse ploegen in de vijfde !a>se B alleen Dreischor in wnpetitieverband in actie. In toneer mag Dreischor met het icg om de strijd om de tweede kaats geen punten laten liggen, reischor heeft nog twee ijzers b het vuur. Blijft de ploeg twee- dan neemt het de periode rervan kampioen Hans weert - Boys en in de tweede periode jat Dreischor er ook goed lor. In de reserve vijfde klasse eelt Zonnemaire uit tegen het rde elftal van Renesse. vrijdag 15 april 2005 door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Als vaste waarde van DFS ging Mariko Rouw eind vorig seizoen naar Zierik zee. Met zijn nieuwe ploeg kan hij zich zondag in Oosterhout verzekeren van nóg een seizoen tweede klasse. Rouw heeft er al le vertrouwen in. Zijn geduld werd lang op de proef gesteld, maar eindelijk ver overde Rouw (26) enkele maan den na zijn overstap een basis- plek. Drie duels voor het compe titie-einde kijkt hij terug op zijn eerste maanden bij Zierikzee. „De trainer begon met het team van vorig seizoen. Voor mij lo gisch, maar daardoor speelde ik de eerste zes duels met het twee de of zat op de bank bij het eer ste. Ik heb gesukkeld met een spierblessure in mijn boven been. Daarna ben ik fit gewor den en na een blessure van een andere speler ben ik er dan toch ingekomen." Rouws speelde de laatste elf duels bijna onafgebroken in de basis. „Als je naar een andere club gaat, is het best moeilijk als je niet aan de bak komt. Maar je moet geduld hebben, al heb ik wel eens aan mezelf ge twijfeld. Als ik mocht invallen, bleek het niveau toch bedui dend hoger. Dat was voor de an dere jongens al zo, maar voor mij was het nog een extra stapje hoger. Ik ben ook iets te ingeto gen. Ik zou een grotere mond moeten hebben op de trainingen en misschien heeft het daardoor ook wel iets langer geduurd." Aanpassingsproblemen waren er dus wel, maar Rouw kreeg van alle kanten hulp. Hij werd omarmd door de spelers bij Zie rikzee. „Dat klopt helemaal! Ik ben iemand die zich makkelijk aanpast, maar de jongens trok ken me gewoon mee. Het is wel zo dat ik al zes of zeven jongens kende van het Schouws elftal. En Elmar Verhage komt van Kerkwerve en Rutger Kooman heeft ook bij een andere club ge speeld. Het is niet een dorpsclub je met alleen eigen spelers." Tot op heden heeft Rouw, die >orKlaas Verspoor EUWERKERK - Bij SKNWK het de komende weken alle uien op. De ploeg kan op 23 uil het laatste duel van het sei- wn spelen, maar het seizoen ook doorlopen tot 28 mei. s hangt af, zo weet ook doel- an Léon Quik, van de resulta- ninde resterende twee duels. KNWK kan de nacompetitie 'meer op eigen kracht berei- De ploeg moet zes punten ken en hopen dat de concur- nten punten morsen. Voor de «ik (36) zou het mooi zijn als in team nog twee keer kan Mimen, Met de komst van Lea der Rouw krijgt Quik concur- inlie, waardoor hij zal moeten nan strijden voor één plekje on er de SKNWK-lat. tordt de wedstrijd tegen Spui hatste thuiswedstrijd in de Mfdmacht van SKNWK? Quik: „Nee! We hebben de «competitie nog. Tenminste, at kan nog. Als dat niet lukt, °rdt Spui ook niet mijn laat- f-Ik stop niet! Iedereen denkt almaar ik ga door. Hij (Lean- ïRouw) gaat de concurrentie ftmij aan, ik niet met hem." oterdag spelen jullie thuis te- [RjECHT - Nederland wordt 'I de Europese kampioenschap- 1(11 karate door negen atleten «kgenwoordigd. Bij de man- heeft Oranje in de klasse tot kilogram twee deelnemers. titelverdediger Daniël Sa- lan?Vlc komt ook Bobby le Fè- «11 die klasse uit. de neemt ook deel aan 'open klasse. Voormalig Mid- urger Eddy Marques (-70 - ht ook in de selectie. Het ^'ordt van 11 tot en met 13 ''gehouden op Tenerife. fflannenploeg bestaat uit ze- selectieleden. Naast Sabano- De Fèbre en Marques zijn Berens (-60 kg), 'SSer (-65 kg), Timothy •Q (-75 kg) en Stuart kg). Bij de vrouwen en Mariska Steenbeek en "«a Nortan in actie. ANP Mariko Rouw: „Ik heb wel eens aan mezelf getwijfeld." werkt bij een projectontwikke laar in Barendrecht, geen mo ment spijt gehad van zijn over gang. „Zelfs niet toen ik wissel stond. Het is alleen al een feest om te mogen trainen. Iedere trai ning is een feest." Verschillen De verschillen met zijn oude club zijn legio. Rouw noemt de concurrentiestrijd als grootste verschil. „Dat is niet te omschrij ven. Bij DFS stond ik altijd in de basis, ook als ik niet fit was. En we stonden soms met maar vijf spelers van het eerste op het trainingsveld. Als ik dat hier zie: het eerste traint met zestien man, het tweede ook." Zijn oude club heeft hij niet he lemaal uit het oog verloren. Re gelmatig is hij toeschouwer in Burgh-Haamstede. „Ik vind het prachtig dat, hoewel het voetbal niet altijd even leuk is, ze toch weer een periode hebben. Voor af werd gezegd dat het niks zou worden omdat er enkele spelers weggingen, maar ze staan er toch weer met een periodetitel. Ik vind het ook mooi voor jon gens als Jeroen Grefkens en Huib Nortier." Ook Mariko's broertje Leander Rouw vertrekt bij DFS. Hij speelt volgend seizoen voor SKNWK. Volgens de oudere Rouw heeft de doelman een juis te keus gemaakt. „SKNWK past meer bij hem. Hij is nog jong en kan nog veel leren. Hij gaat er bij SKNWK voor werken om eer ste doelman te worden. Bij ons is de concurrentie met keepers als Jacco van der Schee en Peter Brussé groter." Bij Zierikzee staat Rouw zelf tussen spelers met veel ervaring en spelers die voor elkaar door het vuur willen gaan. „Iedereen ondersteunt elkaar. Individueel zijn we minder dan de meeste te genstanders, maar als team kun nen we knokken." Creatief Rouw nam de plaats als laatste man over van Erwin Nelissen. Rouw en Nelissen zijn twee an dere types binnen de lijnen. „Er- win is heel creatief en zoekt op lossingen met risico. Ik hanteer iets vaker de lange bal, maar ver dedigend gaat het beter. Het staat achterin goed." foto Marijke Folkertsma Na zijn overstap kan Rouw nog geen oordeel vellen over het ver schil in beleving. Bij DFS speel de hij immers vierde klasse en met Zierikzee tweede klasse. „Ie dereen is veel slimmer, maar dat is ook het niveauverschil. Je ziet in deze klasse iemand minder snel een domme overtreding ma ken. Wat me ook opvalt, is dat de meeste ploegen met een grote centrale spits spelen en veel over de flanken." Tegen SCO, Zierikzees tegen stander van zondag, was Rouw in het eerste duel invaller en won Zierikzee met 2-1. Rouw gaat ervan uit dat Zierikzee te gen SCO doet wat het al had moeten doen: zichzelf veilig spe len. „Tegen Vlijmense Boys had den we het al kunnen afmaken. gen Spui. Jullie zouden ZSC'62, dat tegen degradatie vecht, een dienst kunnen bewijzen. „Persoonlijk ben ik daar niet mee bezig. Het kan voor ZSC goed uitkomen, maar in eerste instantie denk ik aan onszelf." Nog twee wedstrijden en een handvol kanshebbers op deelna me aan de nacompetitie in de derde klasse A. Haalt SKNWK de nacompetitie? „Als je het programma van onze tegenstanders bekijkt, dan ver liezen er in ieder geval elftallen punten. Als wij zelf weten te winnen van Spui en MZVC, denk ik dat we er zijn." Als je terugkijkt op je keepers- carrière, heb je er dan alles uit gehaald wat er in zat? „Ik ben Gerard Olijhoek te laat tegengekomen. Toen hij hier kwam heb ik andere dingen ge leerd. Met alle respect voor an deren, maar zoals hij met je be zig was, was enorm. Ik had die dingen die hij me vertelde graag gehoord toen ik achttien of ne gentien was." Vorig seizoen was SKNWK dicht bij promotie naar de twee de klasse, maar toen ging het op de slotdag in het beslissingsduel met Zwaluwe mis. Wat heb je lie ver: nog zo'n scenario of dan maar helemaal niet deelnemen aan de nacompetitie? „Dan maar liever niet, want dat verpest je hele seizoen. Vorig jaar was je de beste ploeg uit de nacompetitie. Nu is het seizoen wat minder, zo eerlijk moet je zijn. Maar om nu weer vijf wed strijden te spelen en het dan weer niet te redden... Nee, dan maar geen nacompetitie en op 23 april klaar zijn." GRONINGEN - Kees Thijssen blijft op kop bij de strijd om de nationale damtitel. De titelver dediger kwam gisteren in de elf de ronde met de zwarte schijven niet verder dan een remise tegen hekkensluiter Jasper Lemmen. Maar zijn naaste concurrenten haalden in Groningen ook niet meer dan een punt, waardoor de voorsprong van Thijssen op Aleksandr Baljakin en Bas Mes- semaker één punt bleef. ANP door Peter Snelders SAS VAN GENT - Het belooft een opmerkelijk seizoen te wor den voor HWP, de schaakvere niging uit Sas van Gent. Het eerste is zeker van behoud in de Meesterklasse, het tweede is een fractie verwijderd van pro motie naar de landelijke eerste klasse. Als de ploeg morgen in De Ark in Sluiskil wint van De Pion uit Roosendaal, speelt het vol gend seizoen in de op één na hoogste klasse van Nederland. Een nieuwe mijlpaal derhalve. Sinds voorzitter en animator Walter Cardon besmet werd met het virus van schaken op landelijk niveau, is er heel wat gebeurd bij dit Zeeuwse para depaardje. Tal van opmerkelij ke prestaties konden genoteerd worden. En waar andere clubs driftig met flappen wappern om spelers binnen te halen, ver kondigt Cardon dat in Sas van Gent de vlag van het pure ama teurisme nog steeds in top hangt. Eén van de schakers die al een kwarteeuw meedraait, is de 55-jarige Gert van Rij uit Over slag. Hij was op alle niveaus binnen de club actief, Veelal met succes. Dit seizoen heeft hij meer dan zijn steentje bijge dragen aan het succes van het tweede team. Van Rij knikt. „Voor mezelf sprekend... Inderdaad, ik speel een prima seizoen. Ik heb zes punten gescoord in acht wed strijden. Vraag me niet hoe het komt; ik zou het niet weten." Voortreffelijk Het hele team presteerde dit seizoen voortreffelijk. Behalve op de openingsdag. „Toen ver loren we met 5-3 van Over- schie, een team dat momenteel tegen degradatie vecht. Onbe grijpelijk. Daarna is het steeds beter gegaan. Met alleen nog een nederlaag in de vierde ron de tegen Middelburg. De laat ste vier wedstrijden hebben we gewonnen. Na de winst in de zevende ronde, zagen we plots dat we kansrijk werden voor de titel. Toen we vervolgens het eveneens hooggeklasseerde Oegstgeest'80 klopten en De Pion gelijk speelde tegen Krim pen, stegen onze kansen met stip. We staan nu wel niet op kop, maar hebben toch alles in eigen hand. De Pion heeft een Gert van Rij: „De besten moeten op het hoogste niveau spelen." wedstrijdpunt meer, we spelen zaterdag dus thuis tegen dat team. Minimale winst volstaat om kampioen te worden." Het zou overigens niet de eer ste keer zijn dat HWP 2 kam pioen wordt in de tweede klas se. Acht jaar geleden pakte het ook de titel en promoveerde het naar de eerste klasse waar in toen ook het eerste team uit kwam. HWP 2 bleef drie seizoe nen uit de hoek van de rode lan taarn, maar werd daarna gegre pen door het degradatiespook. Gert van Rij, afkomstig uit Delft ën daar spelend voor DSC en Charlois uit Rotter dam, maakte het allemaal mee. „De bewering dat handhaven moeilijker is dan promoveren, was destijds niet van toepas sing op ons. We bleven drie sei zoenen eersteklasser. Maar sinds we in de tweede klasse spelen, deden we eigenlijk nooit mee voor een hoofdprijs. Een onopvallende rol in de mid denmoot, meer zat er niet in." Promotie naar de eerste klasse zou een nieuwe hoogtepunt zijn in de loopbaan van Gert van Rij die door zijn werk bij DOW bij HWP in aanraking kwam. Eerst speelde hij in het tweede, later in het eerst om vervolgens weer terug te keren naar het tweede om daarna zelfs nog wat seizoenen voor het derde uit te komen. Gert van Rij doet daar niet al te moeilijk over. „Toen ik van het eerste naar het tweede ging, had ik daar geen moeite mee. Waarom ook? Ook de sei zoenen dat ik in het derde speelde, was ik beslist niet min der gemotiveerd. Ik kan het goed accepteren dat een betere speler mijn plaats inneemt. Zo hoort het toch in een competi- tiesport. De besten moeten op het hoogste niveau spelen." Ritueel Van Rij zegt dat het spelletje hem na veertig jaar nog steeds begeestert. „Mensen vragen foto Camile Schelstraete zich soms af wat me bezielt? Maar wat drijft een voetballer om tot op latere leeftijd onder een bal te schoppen. Heeft die daar dan wel een afdoende ver klaring voor? Misschien is het wel het ritueel voorafgaande aan de wedstrijd, de spanning die langzaam wordt opge bouwd. De gezamenlijke analy ses na afloop. Wellicht is het een complex van factoren dat het schaken leuk houdt." Stress Morgen komt daar nog wat extra bij; de stress van abso luut te moeten winnen om de ti tel te pakken. Gert van Rij wordt er niet nerveus van. „Nee, zenuwachtig ben ik nooit. Een gezonde wedstrijd spanning heb ik wel. We heb ben alles in eigen hand en we komen in onze sterkst denkba re opstelling aan de borden. Hopelijk wordt het een enerve rende wedstrijd met na afloop een feestje." ROOSENDAAL - Tijdens de kwalificatiewedstrijd voor de Rabo Talenten Trophy junioren in Roosendaal nestelT de Stephanie Stephanie de Frel zich in de voorlopige top vijf van het klassement. In de landenproef stuurde dq jeugdintemational uit Koewacht de ruin Narwick met een score van 64.70 procent naar een vijfde plaats. Bij de individuele proef liet de Zeeuwse combinatie de teller op lopen tot 66.28 procent. Dat leverde een tweede plaats, achter Lotje Schoots (67.87 procent). 's-HEERENHOEK - OBK 2 uit 's Heerenhoek is kam pioen geworden van de teamcompetitie driebanden twee de klasse. Het team, bestaande uit Dies Vette, Lou Traas, Marien Priem en Bart Bos, won de beslissingswedstrijden tegen de andere poulewinnaars Avontuur 1 uit Goes en Windenburg 6 uit Noordgouwe. Het werd twee keer 7-0. Avontuul won met dezelfde cijfers van Windenburg 6 en werd tweede. De nummers 1 en 2 mogen naar het regioT naai kampioenschap voor teams dat in mei wordt gehou den. GOES - Pearl Doesburg is met ingang van volgend voet balseizoen de nieuwe trainer van Hoedekenskerke. De 36-jarige oefenmeester is een contract van een jaar over eengekomen met de zaterdag-vierdeklasser. Doesburg, die in het verleden twee seizoenen de B-jeugd van Goes trainde, volgt Leo Uitterhoeve op. Nu hij hoofdtrainer van Hoedekenskerke wordt, stopt Doesburg als speler bij de futsalploeg van FM Sranang. MIDDELBURG - Henny Zandbergen is gestopt als trai ner van de Middelburgse rugbytweedeklasser Oemoeme noe, waar hij de afgelopen twee seizoenen de senioren on der zijn hoede had. Daarvoor had hij de leiding over het coltsteam van de Middelburgse vereniging, waarvan een aantal spelers het afgelopen seizoen succesvol door stroomde naar de senioren. Oemoemenoe sloot zondag de competitie af met de zesde plaats op de ranglijst. LAMOTTE-BEUVRON - Hans Dekkers heeft de Rabop- loeg gisteren weer aan een zege geholpen. De renner uit het Continental Team was aan het einde van de tweede etappe van de Ronde van Loir-et-Cher de sterkste in de sprint. De 23-jarige Dekkers versloeg na 168,5 kilometer de Fransen Denis Flahaut en Mathieu Ladagnous. De Slo- veen Matej Stare leidt in het klassement. ANP/AFP DENAIN - De Fransman Jimmy Casper heeft de Grand Prix de Denain gewonnen. De wielrenner van Cofidis was na een rit van 199 kilometer de snelste in de spurt. De Au straliër Mark Renshaw eindigde als tweede en de Frans man Lloyd Mondory werd derde. De Nederlander Remco van der Ven kwam als tiende over cle streep. ANP New York. NBA. Denver Nuggets- New Orleans Hornets 116-102, Milwau kee Bucks-Boston Celtics 108-111, Min nesota Timberwolves-Golden State Warriors 116-100, Seattle SuperSonics- Dallas Mavericks 90-95, Washington Wi zards-Chicago Bulls 93-82, Charlotte Bobcats-Atlanta Hawks 105-84, Detroit Pistons-Orlando Magic 103-94, Houston Rockets-Memphis Grizzlies 100-92, In diana Pacers-New Jersey Nets 90-86, Utah Jazz-San Antonio Spurs 93-91 BV Renesse. Woensdag: Schildersbe drijf de Meij-Schildersbedrijf v/d Ham 2-2, Juwelier JP Staal-Mercedes Lou- werse Haamstede 1-3, Bungalowver- huur de Kam-Mary's Bowlingteam 3-1, Boomkwekerij Haamstede-Biljart Café op de Meir 4-0. Donderdag: Rest.Casa Salsa Renesse-Café Bar de Stulp 3-1, Braber Groenvoorziening Renesse- Rest de Zeelandbrug 3-1, ABN AMRO- Pizzeria La Piazza 3-1, Camping de Ro zenhof-Bowling Renesse 3-1 Groningen. NK, mannen. Elfde ron de: Dolfing - Messemaker 1-1, Clerc - Winkel 0-2, Heusdens - Gérard Jansen 1-1, Lemmen - Thijssen 1-1, Barkel - Scholma 1-1, Baljakin - De Voogd 1-1, Stokkel - Hans Jansen 1-1. Stand: 1. Thijssen 14, 2. Baljakin, Messemaker 13, 4. Gérard Jansen, Hans Jansen 12, 6. Scholma, Dolfing 11, 8. Stokkel, Bar kel, Heusdens, De Voogd, Winkel 10, 13. Clerc, Lemmen 9. E33 San Roque. Spaanse Open, Europe se Tour. Stand na eerste ronde: 1. Borrego (Spa), Canonica (Ita), Gustafs- son (Zwe), Hansson (Zwe), Luna (Spa), O'Hara (Sch), Rivero (Spa) 70 slagen (-2), 35. Lafeber (Ned), Derksen (Ned) 73,108. Muntz (Ned) 76 (+4). Monte Carlo. Mannen, Masters Se ries. Derde ronde: Coria (Arg/6)-Mar- tin (Spa) 7-6 (0) 6-1, Volandri (Ita)-Puer- ta (Arg) 6-7 (6) 7-6 (3) 6-4, Gaudio (Arg/4)-Hanescu (Roe) 6-2 6-0. Federer (Zwi/1 )-Gonzalez (Chl) 6-2 6-7 (3) 6-4, Gasquet (Fra)-Davidenko (Rus/10) 4-6 7-5 6-2, Zabaleta (Arg)-Ferrer (Spa) 6-3 0-1 opgave Ferrer, Ferrero (Spa)-Safin (Rus/2) 6-2 6-4, Nadal (Spa/11)-Olivier Rochus (Bel) 6-1 6-2, Charleston. Vrouwen. Tweede ron de: Vaidisova (Tsj)-Mïskina (Rus/3) 6-3 5-7 6-4, Venus Williams (VSt/4)-Chladko- va (Tsj) 7-6 (1) 6-2, Agasoe (Jap/14)- Shaughnessy (VSt) walk over. Derde ronde: Golovin (Fra/13)-Venus Willi- AMSTERDAM - Ajax kan voor lopig geen beroep doen op Rafael van der Vaart. De international verrekte woens dag tijdens de training zijn rech ter enkelband. Onderzoek wees uit dat er geen verdere schade is aan het gewricht. Het herstel van Van der Vaart zal twee tot vier weken in beslag nemen. De middenvelder mist dus in elk ge val de topper tegen Feyenoord (zondag) en de halve finale van de beker tegen Willem II op don derdag 21 april. ANP ams (VSt/4) 7-5 6-4, Petrova (Rus/7)- Kostanic (Kro) 6-3 6-3, Schnyder (Zwi/8) -Koukalova (Tsj) 6-4 6-0, Srebotnik (Slv) -Sugiyama (Jap/116-1 4-6 6-1 Sabinanigo. Ronde van Aragon. Tweede etappe, Alcaniz-Sabinani- go: 1. Efimkin (Rus) 206,5 kilometer in 5.12.06, 2. Perez (Spa), 3. Fernandez (Spa) 0.14, 4. Davis (Aus), 5. Serrano (Spa), 6. Del Rio (Spa), 52. De Kort 2.09, 89. Schmitz 12.43. Algemeen klassement: 1. Efimkin 9.10.47, 2. Perez 0.04, 3. Davis 0.15, 49. De Kort 2.19, 96. Schmitz 13.30. Denain. Grand Prix de Denain: 1. Casper (Fra) 199 km in 4.29.27, 2. Rens haw (Aus), 3 Mondory (Fra), 4. Loeho- vyy (Oek), 5. Adamson (Zwe), 6. Krivts- ov (Oek), 10. Van der Ven. MÖNCHENGLADBACH - De politie van Mönchengladbach heeft gisteren een 46-jarige man gearresteerd die ervan wordt verdacht voetbalcoach Dick Ad vocaat via internet te hebben be dreigd. De man had aangekondigd dat hij de Nederlandse coach van Borussia Mönchengladbach tij dens het eerstkomende thuis duel zou beschieten met vuurpij len. De politie vond bij een huis zoeking attributen om vuur werk te vervaardigen. De ver dachte, die regelmatig duels van Borussia bezoekt, ontkent ech ter Advocaat te hebben be dreigd. De Bundesligaclub heeft hem een stadionverbod opge legd. ANP/DPA MONTE CARLO - De beste ten nisser van de wereld heeft alles uit de kast moeten halen om de kwartfinales van de Masters in Monte Carlo te bereiken. De Zwitser Roger Federer had twee uur en twintig minuten nodig om zich te ontdoen van de Chi leen Fernando Gonzalez. Federer jaagt op een derde Mas- terstitel na zijn zeges in Indian Wells en Miami. De eerste set ter gen Gonzalez won de nummer een van de wereld soepel met 6-2. De tweede ging goed tot 5-3. Toen leefde de Chileen op. Hij brak meteen terug en won de tiebreak niet 7-3. De derde set bleef Gonzalez druk zetten met snoeiharde slagen, maar Fe derer keerde op tijd terug bij de les. Hij brak bij 4-3 en gaf de pot niet meer uit handen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37