Geen subsidie Sirjansland 700 IBI 2005 PZC Jeugd zit barstensvol spel en fantasie 'ZC Taazet VERHUISBEDRIJF fegenvaller slaat gat in begroting van organiserend comité 13 Voorstelling [omedianten iotarv vijftig lezers schrijven Fiasco Boodschappenbus St-Maartensdijk Uitbreiding Biologisch Museum Nrd-Beveland wil extra ligplaatsen Inbraak in schoolgebouw Werkstraf geëist tegen man die kinderen meenam Met dank aan onze klanten en medewerkers is Mondial |^>gel Verhuizingen uitgeroepen tot: Trapveldje weekenddiensten vrijdag 15 april 2005 doo[AtiPankow ZIERIKZEE - Het Comité 700 Jaar Sirjansland krijgt geen sub sidie van de provincie voor de nering van het eeuwfeest. Het comité had goede hoop in aan merking te komen voor een bij drage uit de incidentele subsidie- w c-Culture. Volgens de pro vincie voldoet de aanvraag ech- ter niet aan de algemene bepa lingenvan C-Culture. In het subsidieverzoek verwijst het comité naar het thema 'So ciale leefbaarheid kleine ker nen', Derhalve heeft de provin ce ook bekeken of de aanvraag lonoreerd zou kunnen wor- en binnen het 'Beleidskader So ciale Zorg'. Ook dat blijkt niet het geval. „Uw verzoek voldoet ook niet aan de speerpunten van dit programma. Uw activiteit is okaal van aard en daarnaast ubsidiëren wij geen jubilea s/of herdenkingen tenzij het een bijzondere activiteit betreft die past bij één van de speerpun ten", schrijft de provincie aan et Comité 700 Jaar Sirjans- ind oor de volledigheid worden die leerpunten nog even toege licht. Ze betreffen het ondersteu nen en opzetten van duurzaam lokaal sociaal beleid in het lan delijk gebied en het betrekken van burgers, met name jonge ren, bij de ontwikkeling daar van. Ook is de provincie bereid tot het ondersteunen van nieu we vormen van samenwerking tussen overheden, maatschappe lijke organisaties, ondernemers en bewoners. Een ander speer punt betreft het experimenteren met diverse vormen van service punten, waarbij commerciële en niet-commerciële dienstverle ning en een ontmoetingsplaats gecombineerd worden. In de brief aan het comité bena drukt de provincie dat de afwij zing niet betekent dat er geen waardering zou bestaan voor de inzet bij de viering van het ze venhonderdjarig bestaan van Sirjansland. De provincie wenst het comité veel succes met de or ganisatie van de festiviteiten. „Ik ben blij met die wensen, maar ik had toch graag gezien dat de provincie daar een gel delijke bijdrage aan had toege voegd", zegt voorzitter G. Oele van het organiserend comité. Volgens hem wordt er nu een gat in de begroting geslagen dat op een andere manier opgevuld zal moeten worden. Oele vindt dat de provincie zou moeten inzien dat de organisa tie van activiteiten zoals een eeuwfeest vooral in een kleine kern als Sirjansland veel inspan ning vergt. De viering van het zevenhon derdjarig bestaan van het dorp staat gepland op vrijdag 9 en za terdag 10 september met onder meer een open podium, een Mid deleeuwse maaltijd, een fototen toonstelling en een reünie. K.INISSE - De Bruse Kome- iinten spelen op zaterdag 23 de voorstelling 'Kunst- Ie klucht gaat over een vrouw iet een topfunctie in het be- njfsleven, terwijl haar man het nshouden bestiert en toneel Tal van verwikkelingen het liefdesvlak en een verwar moeder zorgen voor de nodi- komische noten, eregie is in handen van Dinge- lanPriemis. e avond wordt georganiseerd wrhet Bru's Oranje Comité en gintom 19.30 uur in het N.H. raigingsgebouw in Bruinis- Je» IDDELHARNIS - Rotaryclub len jeree-Overflakkee bestaat vijf haar. Dit wordt onder meer werd met een symposium met s thema 'Goeree-Overflakkee, tgland temidden van water?'. Iyl tt symposium wordt op 22 tril gehouden in De Staver in iddelhamis. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.R l Me -Tel. 0113-31 wtmiNij ET. Hl/' 1-330333 J Bezorgklachten: 0-0231231 ■op maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden; I zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 «00 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) P'ot Kleemans MPankow Esme Soesman Melita Lanting «-^CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 ^aagoes Tel: <0113)315500 Po*: (0113)315669 E-mail: ri "TERNET "^•pzc.nl web@pzc.nl Bij jongeren en volwassenen begint de fantasie te stromen zodra de verkleeddozen open gaan. door Ali Pankow RENESSE - „Ga eens wat meer rechtop zitten. Het moet er wel een beetje dyna misch uitzien natuurlijk." Dansdocente Nicole Meijsen pept haar groepje pu bers op tijdens de repetitie voor een cho reografie op een muzikale mix van on der meer Riverdance, Enya, de Dubli- ners en Slagerij van Kampen. De presen tatie ademt een Keltisch sfeertje, laat een confrontatie tussen goed en kwaad zien en heeft als thema de voortdurende terugkeer van gebeurtenissen. Toneelvereniging Op Drift in Renesse beoogt een kweekvijver voor jeugd te zijn. Die weg werd circa zes jaar gele den ingeslagen en heeft inmiddels ge leid tot een gemêleerde groep van onge veer veertig jongeren variërend in leef tijd van acht tot en met zeventien jaar. Ze komen verdeeld over de woensdag en donderdagavond bijeen in het dorps huis Renesse voor improvisaties, tekstto- neel en dans. Daarnaast heeft Jeugdtheater Op Drift het project 'Jeugdtheaterhuis op Wiel tjes' geadopteerd. Dat houdt in dat de Renesser toneelvereniging onderdak biedt aan een locatieproject vanuit het Jeugdtheaterhuis Goes. Tot voor kort verzorgde dat uitsluitend lessen op de eigen plek in Podium 't Beest, maar in opdracht van de provincie wordt dit project nu op meer plaatsen in Zeeland verzorgd. Er ligt een convenant aan ten grond slag, waarbij Op Drift heeft toegezegd dit locatieproject nog twee jaar voort te zetten, dus zelf ook docenten ervoor aan te trekken. De gemeente heeft er subsidie voor toegezegd. Kweekvijver Voorzitter Hans de Hamer van Op Drift erkent dat het jeugdtheater een grotere vlucht heeft genomen dan hij bij de start had voorzien. De belangstelling voor toneel en dans blijkt bijzonder groot onder jongeren op Schouwen-Dui- veland. „De beginners zitten inmiddels op de middelbare school en maken daar weer anderen enthousiast", zegt De Ha mer. Hij zou die functie als kweekvijver hier best wat meer verdeeld willen zien. Zo hoopt hij dat ook de tweejarige oplei ding van Jeugdtheaterschool De Ambi tie weer eens op locatie in deze regio zal wdrden gegeven. Voorlopig richt hij alle aandacht op een kleinschalig, maar zeer gevarieerd festi val dat zaterdag 21 mei in het dorps huis Renesse en zaterdag 28 mei in het MFC in Zierikzee wordt gepresenteerd. Alle groepen die onder de paraplu van Jeugdtheater Op Drift actief zijn, zul len zich daar presenteren. Verder ver zorgen ook de jongerentoneelgroep Op Rolletjes uit Bruinisse en Jeugdtheater huis Goes hier ieder een opvoering. Het dansproject van Nicole Meijsen vormt een onderdeel van het program ma, de groep van Op Wieltjes geeft een presentatie, De Hamer studeert met de iets oudere jongeren een selectie korte stukjes in uit de bundel Hou me vast van Jules Feiffer en gastregisseuse Nel- leke Tamerus uit Zierikzee komt met weer een ander groepje jonge 'Op Drif- foto Marijke Folkertsma ters' met de eenakter Stiefmoeders van Paul Pouveur. Het jeugdtoneelfestival biedt een goed gevulde toneelavond van 19.00 tot circa 23.00 uur. Subsidie De gemeente ondersteunt het jeugdthea ter in Renesse met een structurele subsi die. Aanvankelijk bedroeg die 3000 eu ro. Nu ook jeugdtoneelgroep Op Rolle tjes een beroep doet op de gemeente, is die pot voor Op Drift met 750 euro afge roomd. „Ik gun de groep in Bruinisse na tuurlijk ook subsidie, maar ik ben met die vermindering voor ons niet echt blij. Als er weer een groep bij komt, wordt de spoeling steeds dunner", zegt De Ha mer. Hij trekt een vergelijking met het budget dat voor muziekonderwijs wordt uitgetrokken en vindt de bijdra ge voor het jeugdtoneel daarmee niet in verhouding staan. Hij laat zijn irritatie daarover maar weer snel los als zeven jeugdige actrices in de startblokken staan om de repetitie voort te zetten. „We moeten nog een ti tel verzinnen meiden voor ons stukje straks op het festival", roept hij hen toe. Ze ginnegappen. „Doe maar 'Boe renkool met worst' ofzo." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Het voorontwerpbestemmings plan Poortambacht 11 ligt vanaf 18 maart tot 15 april 2005 ter in zage. Het gemeentebestuur kon digt een inspraakavond aan met de volgende letterlijke tekst: maandagavond 11 april is er een 'inspraakavond' waar het voor ontwerp kort wordt toegelicht en iedereen kan reageren. Deze avond wordt vanaf 19.30 uur ge houden in het gemeentehuis. Einde citaat. Een aantal van vijf tig a zestig personen en een twin tigtal jeugdige sporters hebben de moeite genomen om naar de ze inspraakavond te komen. Dat inspreken is er mooi niet. Na uit leg door twee ambtenaren over de tekst van het plan deelt de wethouder mee, dat er koffie en cola is voor de aanwezigen. En wanneer er wat te vragen of te zeggen valt, zijn de ambtenaren en de wethouder aanwezig om deze te beantwoorden. Inspre ken, zoals aangekondigd, is er niet bij. Als deze manier van in spreken de bedoeling is, kondig dan een informatieavond aan, want dan kunnen de burgers thuisblijven. Wanneer dit een methode is om bij de burgers draagvlak te krijgen voor het ontwikkelen van nieuwe plan nen, zal dat tot frustraties bij de burgers, bezwaren en vele ver tragingen leiden. Politiek be stuurlijk gezien een geweldig ge miste kans. tingsplek voor de jeugd in het hart van twee grote nieuwbouw wijken te handhaven. Ina Braber Kluutstraat 11 Zierikzee (Advertentie) SINT-MAARTENSDIJK - Vanaf volgende week woens dag rijdt er een boodschappenbus voor slecht ter been zijnde ouderen door Sint-Maartensdijk. Die wordt be mand door vrijwilligers van de Thoolse afdeling van het Rode Kruis. Het project bestaat al anderhalf jaar in Tholen-stad. Daar maken inmiddels zoveel mensen er gebruik van dat de bus twee rondes moet maken. De ouderen dienen zich uiterlijk een dag voor de rit op te geven, zodat de chauf feur zijn route kent. Hij haalt iedereen thuis en rijdt ver volgens naar de supermarkt. Daar worden de ouderen door vrijwilligers met van alles geholpen. Alleen betalen moeten ze zelf doen. Compleet met de boodschappen wor den de mensen na het winkelbezoek weer thuis afgezet. Met het project hoopt het Rode Kruis te voorkomen dat mensen die slecht uit de voeten kunnen, in een sociaal iso lement terechtkomen. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle mag een nieuwe ontvangstruimte bouwen. Het college van burgemeester en wethouders van Veere heeft met het plan ingestemd en verleent naar verwach ting volgende week de vergunning. De ontvangstruimte komt op het plein waar nu de hoofd ingang is. Het wordt een glazen aanbouw dat het binnen plein van het U-vormige gebouw als het ware opvult. In het nieuwe gedeelte komen de entreebalie, de museum winkel en het museumcafé. De locatie van de nieuwe ontvangstruimte wordt momen teel onderzocht op mogelijke archeologische resten. Het museum gaat op 1 november dicht voor publiek. Dan be ginnen de bouwwerkzaamheden en de herinrichting van het museum. In de zomer van 2006 gaat het nieuwe mu seum open. De nieuwbouw is een belangrijk onderdeel van de omvor ming van het Zeeuws Biologisch Museum naar Terrama- ris, het museum voor natuur en landschap. KATS - De gemeente Noord-Beveland wil dat het Over legorgaan Nationaal Park Oosterschelde de laatste 124 nog te vergeven ligplaatsen toewijst aan de jachthavens van Van der Rest Nautic in Kats en van Roompot Recrea tie nabij Kamperland. Om voor die plaatsen in aanmerking te komen, dienen ge meenten rond de Oosterschelde concrete plannen in te die nen. Zowel eigenaar Roompot Recreatie van de Sophiaha- ven als eigenaar Van der Rest Nautic van de jachthaven in Kats had een uitgewerkt plan voor de uitbreiding van zijn haven op de plank liggen. Overigens hebben ook de gemeenten Tholen en Veere een aanvraag voor extra ligplaatsen ingediend. Het Overlegor gaan Nationaal Park Oosterschelde neemt binnenkort een beslissing. MIDDELBURG - In een schoolgebouw in de Middelburg se Magistraat wijk is in de nacht van woensdag op donder dag ingebroken. Er zijn enkele tientallen euro's meegeno men. De deur van het gebouw was opengebroken. Het schadebedrag is onbekend. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 28-jarige inwoner van het Duitse Wald- niel heeft volgens het Openbaar Ministerie in Middelburg twee jonge kinderen onttrokken aan het ouderlijk gezag. De man had vorig jaar juli in Scharendijke de kinderen bij hun moeder, met wie hij een relatie had. weg gehaald en meegenomen naar Duitsland. Het motief was dat de kinderen door zijn ex en haar vriend niet goed zouden worden verzorgd. De Duitser verkeerde in de ver onderstelling als voogd ook het gezag over de kinderen te heb ben, maar dat bleek niet het ge val. Officier van justitie J. Zonder van eiste gisteren bij de recht bank tweehonderd uur werk straf en vijf maanden voorwaar delijke gevangenisstraf. In Duitsland liet de man zijn zoon tjes inschrijven in zijn woon plaats. Ze zouden een half jaar bij hem blijven. Bij rechterlijk vonnis werd hij verplicht de kin deren terug te brengen naar de moeder. Dat gebeurde twee da gen te laat. Dat had gevolgen voor de omgangsregeling, want hij mocht de kinderen met meer zien. „Dat is kinderachtig", merkte de officier op. Raads man E. Smit gmg ver mee met de stelling van de officier. „Mijn cliënt heeft puur gehandeld in het belang van de kinderen. De Duitse advocaat heeft hem ver teld dat hij wel het gezag heeft. Dat heeft hem op het verkeerde been gezet." De strafpleiter vond een straf gelijk aan het voorarrest of een voorwaardelij ke straf op zijn plaats. De rechtbank doet 27 april uit spraak. (Advertentie) L.J. van Gastel Kievitstraat 1 Zierikzee zaterdag 16 en zondag 17 april 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. in weekeinde of tijdens feestda gen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. Apotheken Apotheek 'Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Voor de zoveelste keer staat het trapveldje in Poortambacht Zie rikzee ter discussie. Kinderen gaan voor handtekeningen voor deze enige grote speelplek in Poortambacht 10 en 11. Ouders trappen er een balletje met hun kleine kinderen, schooljeugd komt er bij elkaar, oudere jeugd. Alles wisselt moeiteloos met elkaar en zijn er een enkele keer problemen, dan wordt er, door het open karakter van het veld, snel bemiddeld door voor bijlopende wandelaars. De ge meente Schouwen-Duiveland zou wijs moeten zijn en moeten luisteren naar de wens van kin deren, oudere jeugd en ouders om deze open speel- en ontmoe- VA ,Vp. REPUBLIC OF Fritz Hansen5 De onderscheiding is uitgereikt door de directeur van Transport en Logistiek Nederland (TLN) Mondial Vogel Verhuizingen tel. 0118-612669

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35