Veel nieuwbouw in Colijnsplaat PZC Wereldreis door de binnenstad Boodschappenbus in Sint-Maartensdijk Hebbes! ,13 Hunnen voor zowel dure koop- als goedkope huurappartementen Dossier moordzaak nog incompleet Laatste fase bedrijventerrein Onrust door mysterieuze tekens Oostburger is rijbewijs kwijt Arme Kant Goes over gevolgen nieuwe zorgwet Koffie bij Nivon Goes viert tien jaar hulp aan vluchtelingen Rommelmarkt lAZET agenda vrijdag 15 april 2005 COLIJNSPLAAT - Sociale wo- UoiW, dure appartementen, islaande woningen aan het ltr en solide tivee-on- jer-een-kappers: Colijnsplaat Hgt hel allemaal. Met een ujeuiv bestemmingsplan voor de Homvde koin willen burge rkleren wethouders twee wo- lingbouwplannen mogelijk ma lm. We eerste plaats een plan voor ien luxe appartementen aan de Unstraat op de plek waar nu een paar oude loodsen In opdracht van Wisse (Wikkeling en APD bv heeft ;,rn Vorm uit Goes een schets- Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den^aterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 <460 AA GOES Tel: 0113-315670 fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl f'ank Balkenende (chef) Itgrid Huibers Mieke van der Jagt f'eek Janssen RobPaardekam boende Vries (sport) Harmen van der Werf tentrale redactie «ionspark 28 WO AA goes !sl: 101131315500 «10113)315669 e-mail: rr INTERNET Wvw.pac.nl E-mail: web@pzc.nl eindelijk woningen te bouwen. In het nu opgestelde komplan zijn vooralsnog alleen de appar tementen en woningen uit de eerste bouwfase opgenomen. Op de planningslijst die ter goed keuring bij de provincie ligt is wel al rekening gehouden met de bouw van woningen op het terrein van Snoep. Bouwbedrijf Boender en Maas dam bekijkt op dit moment sa men met woningbouwverenigin gen RWS of het mogelijk is om wat goedkope huurappartemen ten in het plan op te nemen. Het komplan maakt ook de bouw van de nieuwe brandweer kazerne aan de Colijnsplaatse- weg mogelijk. Voor de bouw van de kazerne van waaruit de korpsen van Colijnsplaat, Kort- gene en Kats gaan opereren, is een kleine vier ton beschikbaar. Het is de bedoeling om in mei met de bouw te beginnen. Het gebouw is naar verwachting eind september klaar. Het komplan ligt ter inzage van maandag 18 april tot en met maandag 16 mei. Belangstellen den zijn dinsdag 26 april vanaf 19.30 uur welkom tijdens een in formatieronde in dorpshuis De Brug. [el gaat om een gebouw met ner verdiepingen dat ongeveer if meter hoog wordt. Aan de 2nt van de Oosterschelde nigt het gebouw een schuine ap. Aan de dorpszijde van het omplex steken de tweede en erde verdieping iets uit. De ier. appartementen krijgen een ippen'lakte van tussen de 150 n 175 vierkante meter, ouwbedrijf Boender en Maas- lam uit Numansdorp gaat wo- imgen en appartementen bou- lenlangs de Valkreek. In eerste nstantie gaat het om een com- ilex met 23 appartementen, vijf rijstaande woningen direct aan et water en daarachter zes tee-onder-één-kapwoningen. i tweede instantie worden er oogstwaarschijnlijk eengezins- oningen gebouwd op het be- jfsterrein aan de Ringweg ar onder meer aannemersbe- trder onderhandelen het bouw- drijf en de gemeente over de iplaatsing van garage Van meubelzaak De Volhar- de coöperatieve sproeivere- ïg en koelhuis De Regt. Het de bedoeling om ook daar uit- (Advertentie) Esther, Charlotte, Laurens, Timo én Dagmar in speelgoedwinkel Top 1 Toys. door Leoni van de Schraaf GOES - Heel de wereld komt naar Goes, kijk maar in de winkels. Leerlin gen van basisschool De Kattenschulp in Kattendijke maakten gisteren een soort wereldreis door de Goese binnenstad. Op zoek naar de herkomst van allerlei producten in winkels tijdens de mondia le milieuspeurtocht. De wereldreis begint met een videover toning op de zolder van Het Ravelijn. COS Zeeland, het Centrum voor Inter nationale Samenwerking, is daar geves tigd en organisator van de milieuspeur tocht. Rond één uur komen de veertien leerlingen van groepen zeven en acht van De Kattenschulp met een hoop ge stommel naar boven. Na de video worden de scholieren in drie groepen verdeeld. Iedereen begint tegelijkertijd met de speurtocht, maar niet elke groep begint op dezelfde plek. Timo en Laurens uit groep acht en Dag- mar, Charlotte en Esther uit groep ze ven worden begeleid door de moeder van Dagmar. De tocht begint op de Beestenmarkt, waar bomen en auto's geteld moeten worden. Bij de vraag of er rubber in een een autoruit zit, ontstaat een discussie. Volgens Laurens zit er rubber in een ruit, want anders zou het glas breken als je het portier hard dichtslaat. De meiden vinden dat er geen rubber in een ruit zit, en dus vult de hele groep 'nee' in. China Door naar speelgoedwinkel Top 1 Toys Visser aan de Lange Kerkstraat, waar een felgekleurde slinger met 'Timo is ja rig' achter de kassa hangt. „Nou, gefeli citeerd Timo, ga je nu trakteren?" grapt Laurens. In de winkel moet iedereen één artikel uitkiezen en kijken van welk materiaal het is gemaakt en waar het vandaan komt. Na lang nadenken kiest Dagmar een grote koe. Probleem is al leen dat nergens te vinden is waarvan het knuffelbeest gemaakt is en uit welk land het komt en dus besluit ze het de eigenaar te vragen. Dat ook hij het ei genlijk niet weet, blijkt uit zijn ant woord: „Vul maar China en kunststof in, dat is altijd goed." Haar moeder is blij dat de scholieren niet bij de Expo naar binnen hoeven. „Dan komen we nooit meer weg." De volgende winkel waar de groep naar binnen mag, is de Body Shop. Timo houdt het al snel voor gezien. „Ik vind de speurtocht wel leuk hoor, maar deze winkel stinkt echt!" Zo snel mogelijk vult hij de antwoorden in en rent naar buiten. Als Laurens naar buiten komt, geeft hij toe dat hij het ook niet zo lek ker vond ruiken in de winkel. „Maar ik dacht dat er snoepjes bij de kassa ston den, dus daarom ben ik toch maar bin nen gebleven." Wanneer de groep een paar minuten la ter langs reisbureau Rosa loopt, ziet hij dat daar wel snoepjes op de toonbank staan. Jammer voor Laurens, maar de leerlingen mogen hier niet naar binnen. De vraag die de groep bij het reisbu reau krijgt - kies een vakantiebestem ming en geef aan hoe je daar naar toe zou gaan - blijkt een lastige. Esther weet niet goed welk land ze moet kie zen. „Ik wil niet naar Turkije! Daar is het veel te warm en kun je geen water uit de kraan drinken." Ook Dagmar kan geen keuze maken. „Eigenlijk wil ik helemaal nergens heen." Uiteindelijk vullen beide dames Griekenland in, op aandringen van de jongens. Die willen snel verder, want de yolgende stop is bij Grieks restaurant Rhodos. Laurens: „Als ik m'n naam in het Grieks kan foto Willem Mieras schrijven, weet ik zeker dat we iets te eten krijgen." Hij stoot wederom zijn neus, want ze mogen alleen buiten de menukaart doornemen, zo luidt de op dracht. Als de groep bij de Wereldwinkel aan komt, lijkt Laurens eindelijk geluk te hebben. Nadat de vragen zijn gesteld en alle antwoorden zijn ingevuld, haalt de winkelbediende een mandje van onder de toonbank. Alleen zitten er geen snoepjes, maar gelukspoppetjes in. Toch kiest iedereen een poppetje - de meisjes één met een rok en de jongens één met een broek - en wordt de speur tocht voortgezet. Bij de laatste stop, de Albert Heijn aan het Kolveniershof, mogen slechts twee leerlingen naar binnen. Terwijl Dagmar en Esther op zoek gaan naar producten met het EKO-keurmerk, houden Timo, Laurens en Charlotte een 'zwaardge vecht' met hun leerlingenboekje. Timo: „Nu is het pas gezellig..." De mondiale milieuspeurtocht is opge zet door het COS in samenwerking met het Milieu Educatie Centrum (MEC) De Bevelanden. Naast de Kattenschulp doen ook de Bisschop Ernstschool, de Steenblokschool, de Ichtusschool, de Zuidwesthoek en het Noorderlicht mee. In totaal lopen 220 leerlingen de speur tocht. Woensdag 20 april is het Noorder licht als laatste aan de beurt. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren de moordzaak Reuzenhoek in verband met het onder zoek aangehouden. De verdachten, een 29-jarige en een 18-jarige Terneuzenaar, worden ervan beschuldigd dé 47-jarige Peter Blok op gewelddadige wijze om het leven te hebben gebracht. Dat gebeurde op 8 december vorig jaar in de woning van het slachtoffer in het buurtschap Reuzenhoek bij Zaam- slag. In het dossier ontbreken onder meer nog rappor tages van gedragsdeskundigen. De behandeling van de moordzaak is uitgesteld tot 30 juni. 's-GRAVENPOLDER - Het allerlaatste stukje bedrijven terrein in 's-Gravenpolder, de vierde fase van het gebied tussen de Baarlandsezandweg, de Schoorkenszandweg en de Lange Mairedijk, komt in de verkoop. De gemeente Borsele houdt maandag 2 mei een informatieavond over het voorontwerp van het bestemmingsplan. Van de 5,5 hectare die nog als bedrijventerrein moet worden ontwik keld, is in feite al anderhalve hectare bezet door bedrij ven die al in één van de vorige fasen waren onderge bracht. Voor de laatste fase hebben zich al veertien gegadigden gemeld, allemaal bedrijven uit 's-Gravenpolder of uit de directe omgeving. Het is niet zeker of er voor alle veertien plaats genoeg is op het terrein. Wat in ieder geval een plaats krijgt, is de schietkelder voor de schietvereniging Oranje Nassau. Die heeft al jaren geleden een aanvraag in gediend voor een geluiddichte schietkelder ergens in de gemeente Borsele. De informatie-avond wordt gehouden in Ons Dorpsleven in 's- Gx-avenpolder en begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - De politie Zeeland onderzoekt of krijtte- kens op de gevel van een woning in de Vlissingse Schelde- buurt iets te maken hebben met een inbraak die daar is ge pleegd. Op een aantal andere huizen in de omgeving zijn dezelfde tekens gevonden. Het lijkt of onder het huisnummer de letters C en D zijn geschreven. De politie is op zoek naar de betekenis ervan. Uit de woning werden deze week zes honderd cd's en computerapparatuur gestolen. Politiewoordvoerder A. Don wil nog niet spreken van een mogelijk verband met de inbraak. Vorige maand ontstond opschudding toen de politie in Eindhoven burgers waar schuwde voor inbrekerscodes. Op zestig adressen waren vreemde tekens op de gevel gezet, zoals rondjes en kruis jes. Die zouden kunnen duiden op inbrekersgeheimtaal. Zo wordt bijvoorbeeld aangegeven of er een alarmsys teem is of een hond, of er waardevolle spullen zijn en of de woning al is bestolen. Omdat de tekens op een hoogte van ongeveer 1.80 zijn gezet, is het niet aannemelijk dat het kinderspel is. OOSTBURG - Op de Taurus in Oostburg is in de nacht van woensdag op donderdag omstreeks half twee het rij bewijs ingevorderd van een 21-jarige automobilist uit die plaats. Uit de blaastest bleek dat hij driemaal de toegesta ne hoeveelheid alcohol had gedronken. GOES - De nieuwe Wet Maat schappelijke Ondersteuning is dinsdag 26 april het thema van een open tafel-bijeenkomst van de stichting Platform Arme Kant Goes. Het platform maakt zich zorgen over de gevolgen van de WMO. Gemeenten krijgen de verant woordelijkheid voor tal van zorgtaken, onder meer de huis houdelijke hulp via de thuis zorg. De WMO wordt waar schijnlijk vanaf 1 januari 2006 stapsgewijs ingevoerd. Er is van uit Den Haag een bezuiniging aan gekoppeld. Op de thema-avond van het Goe se Platform Arme Kant geven R. Boone en F. Witkam een inlei ding. Boone is bij de gemeente Goes belast met de invoering van de WMO. Witkam werkt bij het samenwerkingsverband wel zijnszorg Oosterschelderegio als secretaris. De bijeenkomst is in de achterzaal van de Oosterkerk aan de Bergweg in Goes, ingang J. D. van Mellestraat, en begint om 19.45 uur. GOES - Het Nederlands Insti tuut voor Volksontwikkeling en Natuurvrienden werk (Nivon) houdt zondag 17 april een koffie ochtend in de Legerdiek in Goes. Belangstellenden kunnen infor matie krijgen over activiteiten in Zeeland en goedkope vakan ties in binnen- en buitenland. Ie dereen die wil, kan zich aanslui ten bij een wandeltocht over de Goese wallen, of op de fiets stap pen voor een fietstocht. De kof fieochtend duimt van 10.30 tot 12.30 uur. GOES - Vluchtelingenwerk Goes viert morgen het tien jarig bestaan met een concert van de Senegalese band Paco Diatta Téeré in 't Beest in Goes. Vluchtelingenwerk begeleidt vluchtelingen en asielzoekers die lange juridische procedures doormaken, bij hun maatschap pelijk functioneren. Nu nieuw komers wettelijk verplicht zijn binnen korte tijd in te burgeren, begeleiden vrijwilligers van Vluchtelingenwerk iedereen die met zo'n verplichting in Goes of Noord-Beveland terechtkomt. Het feest begint om 21.00 uur. OVEZANDE - Dorpshuis het Trefpunt in Ovezande houdt morgen een rommelmarkt. Ver kopers kunnen tafels huren, waarop vanalles te koop kan worden aangeboden. De markt is open van 9.30 tot 12.00 uur. (Advertentie) (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.NJ/" Kapelle - Tel. 0H3-33ft333 door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Van af volgende week woensdag rijdt er een boodschappenbus voor slecht ter been zijnde oude ren door Sint-Maartensdijk. Die wordt bemand door vrijwilli gers van de Thoolse afdeling van het Rode Kruis. Het project bestaat al anderhalf jaar in Tholen-stad. Daar ma ken inmiddels zoveel mensen er gebruik van dat de bus twee ron des moet maken. De ouderen die nen zich uiterlijk een dag voor de rit op te geven, zodat de chauffeur zijn route kent. Hij haalt iedereen thuis en rijdt ver volgens naar de supermarkt. Daar worden de ouderen door vrijwilligers met van alles gehol pen. Alleen betalen moeten ze zelf doen. Compleet met de boodschappen worden de men sen na het winkelbezoek weer thuis afgezet. „Maar het is meer dan dat", zegt R. Goedegebuure, die het project coördineert. „Soms willen de mensen eens iets anders doen. Een etentje bij voorbeeld of met z'n allen naar de Intratuin." Met het project hoopt het Rode Kruis te voorkomen dat mensen die slecht uit de voeten kunnen, in een sociaal isolement terecht komen. Nu kunnen ze nog zelf boodschappen gaan; zonder bus zou het briefje waarschijnlijk meegaan met de werkster of een bekende. De boodschappenbus gaat in Sint-Maartensdijk elke woens dag rijden. Het Rode Kruis kan daar nog wat vrijwilligers voor gebruiken. Klanten zijn er nog niet, maar daar maakt Goedege buure zich geen zorgen over. „Het moet nog echt op gang ko men", zegt ze. „De vraag is in elk geval groot, dus naarmate we wat meer bekendheid krij gen, zullen de klanten vanzelf wel komen." STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 20.00 uur: Duvelke, praatcafé voor 45 plussers; 22.00 uur: The Place 2 be! Dance classics-avond; Wijkhuis het hoofdkwartier, 10.00-16.00 uur: Speld- jesbeurs; GOES - Leger des Heils, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meubelen; Gast huis, 13.30 uur: Voorjaars- en rommel markt; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Bil jart voor ouderen; Wijkgebouw de Spin- ne, 20.00 uur: Superbingo; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: So ciëteit; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 19.30 uur: Jaarconcert muziekvereniging Con cordia; KRUININGEN - Zwembad Den Inkel. 09.00-10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 55-plus; Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; SINT-ANNALAND De Wellevaete, 19.30 uur: Uitvoering fanfare Acceleran do; WEMELDINGE - 't Waskot, 10.00-17.00 uur: Open voor publiek; De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur: Weekmarkt; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. Advertentie www.autovermeulen.nl De onderscheiding is uitgereikt door de directeur van Transport en Logistiek Nederland (TLN) Mondial Vogel Verhuizingen tel. 0118-612669

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31