PZC Siereveld wil de periodetitel Van Rij krijgt er geen genoeg van 21 Missie van SPS bijna volbracht Speler Vlissingen weet nog niet of hij bij derdeklasser blijft Return WK-duel landbalsters is n Ciudad Real Thijssen speelt remise op NK Eddy Marques opgenomen in ploeg EK karate Stephanie de Frel in de top-vijf Biljarters van OBK 2 kampioen Doesburg trainer Hoedekenskerke Zandbergen stopt bij Oemoemenoe Dekkers wint rit in Franse koers Jimmy Casper zegeviert in Denain uitslagen Zwaarbevochten zege van Federer Dick Advocaat wordt bedreigd via het internet Van der Vaart paar weken uit de roulatie vrijdag 15 april 2005 wb POORTVLIET - Na Iwec moei de seizoenen, lijkt trainer Ge ard ran Zalinge in zijn af- ïheidsjaar bij SPS eindelijk te twien oogsten. De vierdeklas- sergnat een spannend competi- lieilot tegemoet, met de derde periodetitel binnen handbereik, 'pan is de missie helemaal vol bracht." Ens de laatste periode sprake tan een ongekende weelde bij t SPS Van de laatste tien wed- strijden werd er alleen van kop- loper erase Boys verloren, ter- ml in de laatste zes wedstrij den slechts vijf tegengoals wer- jUs je het vergelijkt met de "iffee voorgaande seizoenen, dan zie je een wereld van verschil", rertelt de 32-jarige Gerard van Zahnge. „We begonnen drie jaar geleden eigenlijk nog dieper dan het nul lij pUnt, Er stond in feite geen 'i-ploeg meer. Nu staat er een jon- '-jeg die gaandeweg het sei- heeft aangetoond dat er ral degelijk veel potentie in fchuilt. Ik had al wel het ver moeden dat dit een mooi jaar au kunnen worden, dus wat dat betreft stellen ze mij abso luut niet teleur;" 'por Gerard van Zalinge, die volgend jaar de A-jeugd van Öosko onder zijn hoede heeft, ligt zelfs nog nacompe- itievoetbal met SPS in het ver schiet. ..Als we Brouwershaven en ZPR'84 verslaan, spelen we sowieso nacompetitie. Natuur- ijk hoor je geluiden dat even tuele promotie te vroeg zou zijn .voordeze groep. Ik vind het ech- I nooit te vroeg. Als we de kans hebben in die derde klasse ekomen, moeten we hem grij- len ook. Op termijn heeft SPS nmijn ogen mogelijkheden om ut te groeien naar de top van de derde klasse." Dat zal Gerard van Zalinge zelf Echter niet meer meemaken. ,Het is goed dat er weer een an der gezicht voor de groep komt. Het zou prachtig zijn om het in stijl af te sluiten, maar mocht at niet lukken, dan is er nog snman over boord. Dit sterke eizoen pakt niemand ons meer iTRECHT - De Nederlandse landbalsters spelen op zaterdag 18 juni de return van de dubbele ontmoeting met Spanje in Ciu dad Real. Plaats van handeling isde Quijote Arena in het stadje dat zo'n 200 kilometer ten zui den van Madrid ligt. Inzet van de strijd, die een week eerder (11 juni) in de Maaspoort aDen Bosch begint, is een tick et voor het WK in Rusland in de- ier 2005. Als laatste test voor de playoff speelt de ploeg van bondscoach Sjors Röttger P 1 (Doetinchem) en 5 juni Den Bosch) een dubbele inter- and tegen Portugal. GPD GRONINGEN - Kees Thijssen Mijft op kop bij de strijd om de .nationale damtitel. De titelver dediger kwam gisteren in de elf de ronde met de zwarte schijven met verder dan een remise tegen hekkensluiter Jasper Lemmen. Maar zijn naaste concurrenten naalden in Groningen ook niet kn een punt, waardoor de voorsprong van Thijssen op Aleksandr Baljakin en Bas Mes- amaker één punt bleef. ANP .UTRECHT - Nederland wordt 'jde Europese kampioenschap- Pen karate door negen atleten Wegenwoordigd. Bij de man- nai heeft Oranje in de klasse tot v ^gram twee deelnemers. Jast titelverdediger Daniël Sa- [anovic komt ook Bobby le Fè- win die klasse uit. banovic neemt ook deel aan open klasse. Voormalig Mid- urger Eddy Marques (-70 J ht ook in de selectie. Het wordt van 11 tot en met 13 ,Jeigehouden op Tenerife. e tnannenploeg bestaat uit ze en selectieleden. Naast Sabano- jC' J Eèbre en Marques zijn Vi .reoffrey Berens (-60 kg), Eisser (-65 kg), Timothy I* ersen (-75 kg) en stuart ■J (+30 kg). Bij de vrouwen en Mariska Steenbeek en ^esca Nortan in actie. ANP door Ron de Waal VLISSINGEN - Drie wedstrij den van het competitie-einde lijkt de conclusie gerechtvaar digd dat het seizoen voor VC Vlissingen niet meer stuk kan. In het debuut jaar in de derde klasse bezet de ploeg een keuri ge derde plaats. De twintigjari ge Giovanni Siereveld spreekt echter pas van een geslaagd sei zoen als de derde-periodetitel in het bezit van zijn ploeg komt. Dat zijn ploeg het binnenhalen van die prijs niet in eigen hand heeft, beseft Siereveld maar al te goed. Toch wil hij de resteren de drie duels koste wat het kost in winnen. „Wie weet, kunnen we die periode dan nog overne men en zodoende nacompetitie spelen", klinkt het hoopvol. Mochten de Vlissingers daar on verhoopt naast grijpen, dan is er nog steeds sprake van een goed seizoen. „Als je het reëel be kijkt, hebben we het voor een promovendus uitstekend ge daan", beseft Siereveld. „We gingen in eerste instantie voor handhaving, maar iedereen wil de er het maximale uithalen. We wisten dat we genoeg kwaliteit in de ploeg hadden en niet ano niem mee hoefden te draaien. Je ziet maar al te vaak dat een pas gepromoveerde ploeg het moei lijk heeft, maar wij hadden al vrij snel in de gaten dat er meer in zat. Daarom hebben we onze doelstelling bijgesteld naar een top-vijf positie." Lange tijd was er voor Vlissin gen zelfs uitzicht op meer dan dat. Tot de winterstop was de ploeg van Siereveld nog volop in strijd om de koppositie. „Voor de winterstop ging het in derdaad heel lekker, maar daar na lieten we wat steekjes vallen. We hebben een wedstrijd of vijf in de laatste minuten nog uit handen gegeven en dat leverde behoorlijk wat puntverlies op. Neem alleen al de uitwedstrijd tegen Zeelandia Middelburg, waarin we met 2-0 voorkwamen en zij in blessuretijd nog langs zij kwamen", herinnert Siere veld zich nog. Giovanni Siereveld trainde al twee keer met het tweede team van RBC. Daarnaast kan de speler, die dit seizoen al op meerdere plaatsen in het elftal speelde, nog wel en kele redenen aanvoeren voor het lichte verval van zijn ploeg. „Na tuurlijk speelt het gedwongen af scheid van Ngefu Sambi en Abu- bakar Kourouman een grote rol. Met Sambi op het middenveld, die de lijnen uitzette, en Kourou man die in de spits een bal uit stekend kon vasthouden, had den we een uitgemeten ploeg. Toen die twee wegvielen, moes ten we' met verschillende andere spelers, onder wie enkele A-ju- nioren, het ritme weer te pak ken zien te.krijgen. Dat was las tig, omdat we een zeer onregel matig programma hadden en met blessures en schorsingen te maken kregen. Toen kwam pijn lijk aan het licht dat de selectie niet zo breed was." Boodschap Voor Vlissingen is volgens Siere veld de boodschap voor volgend seizoen dan ook duidelijk. „Elke linie moet versterkt worden, want de selectie moet absoluut breder worden. Iedereen moet weer gaan vrezen voor zijn plek in het elftal. Nu is er duidelijk te weinig concurrentie." Of Siereveld zelf volgend sei zoen nog deel uit maakt van die groep is voorlopig nog maar de vraag. „Ik heb zeker wel ambi ties. Ik heb al gesprekken ge had, maar er is nog niets con creets. Zolang dat dus niet het geval is, blijf ik gewoon bij Vlis singen, want daar heb ik het ten slotte uitstekend naar mijn zin." In het kielzog van trainer Ruud Pennings, die voor zijn cursus TC1 stage liep bij RBC, heeft Giovanni Siereveld al wel ken nis mogen maken met een hoger niveau. „Ik heb twee keer mee mogen trainen met het tweede team van RBC", vertelt hij niet zonder trots. foto Ruben Oreel Toch zal Siereveld eerst trach ten met Vlissingen het seizoen tot een zo goed mogelijk einde zien te brengen. Zondagmiddag wacht het inhaalduel bij Goes, waarna Breskens-thuis en Pa trijzen-uit nog volgen. Mocht Vlissingen er evenals in de thuis wedstrijd opnieuw -in slagen Goes een nederlaag toe te brengen, dan wordt RCS, zon der zelf te spelen, kampioen in de derde klasse. „Dat moet dan maar", zegt Siereveld laconiek. „Wij willen natuurlijk zelf al tijd winnen en bovendien nog iets in de derde periode beteke- Reserves HWP kunnen morgen met winst op De Pion een opmerkelijk seizoen bekronen door Peter Snelders SAS VAN GENT - Het belooft een opmerkelijk seizoen te wor den voor HWP, de schaakvereni ging uit Sas van Gent. Het eer ste is zeker van behoud in de Meesterklasse, het tweede is een fractie verwijderd van promotie naar de landelijke eerste klasse. Als de ploeg morgen in De Ark in Sluiskil wint van De Pion uit Roosendaal, speelt het volgend seizoen in de op één na hoogste klasse van Nederland. Een nieu we mijlpaal derhalve. Sinds voorzitter en animator Walter Cardon besmet werd met het virus van schaken op lande lijk niveau, is er heel wat ge beurd bij dit Zeeuwse parade paardje. Tal van opmerkelijke prestaties konden gènoteerd worden. En waar andere clubs driftig met flappen wappern om spelers binnen te halen, verkon digt Cardon dat in Sas van Gent de vlag van het pure amateuris me nog steeds in top hangt. Eén van de schakers die al een kwarteeuw meedraait, is de 55-jarige Gert van Rij uit Over slag. Hij was op alle niveaus bin nen de club actief, Veelal met succes. Dit seizoen heeft hij meer dan zijn steentje bijgedra gen aan het succes van het twee de team. Van Rij knikt. „Voor mezelf sprekend... Inderdaad, ik speel een prima seizoen. Ik heb zes punten gescoord in acht wed strijden. Vraag me niet hoe het komt; ik zou het niet weten." Voortreffelijk Het hele team presteerde dit sei zoen voortreffelijk. Behalve op de openingsdag. „Toen verloren we met 5-3 van Overschie, een team dat momenteel tegen de gradatie vecht. Onbegrijpelijk. Daarna is het steeds beter ge gaan. Met alleen nog een neder laag in de vierde ronde tegen Middelburg. De laatste vier wed strijden hebben we gewonnen. Na de winst in de zevende ron de, zagen we plots dat we kans rijk werden voor de titel. Toen we vervolgens het eveneens hooggeklasseerde Oegstgeest'80 klopten en De Pion gelijk speel de tegen Krimpen, stegen onze kansen met stip. We staan nu wel niet op kop, maar hebben toch alles in eigen hand. De Pion heeft een wedstrijdpunt meer, we spelen zaterdag dus Gert van Rij: „De besten moeten op het hoogste niveau spelen." thuis tegen dat team. Minimale winst volstaat om kampioen te worden." Het zou overigens niet de eerste keer zijn dat HWP 2 kampioen wordt in de tweede klasse. Acht jaar geleden pakte het ook de ti tel en promoveerde het naar de eerste klasse waarin toen ook het eerste team uitkwam. HWP 2 bleef drie seizoenen uit de hoek van de rode lantaarn, maar werd daarna gegrepen door het degradatiespook. Gert van Rij, afkomstig uit Delft en daar spelend voor DSC en Charlois uit Rotterdam, maakte het allemaal mee. „De bewering dat handhaven moeilij ker is dan promoveren, was des tijds niet van toepassing op ons. We bleven drie seizoenen eerste klasser. Maar sinds we in de tweede klasse spelen, deden we eigenlijk nooit mee voor een hoofdprijs. Een onopvallende rol in de middenmoot, meer zat er niet in." Promotie naar de eerste klasse zou een nieuwe hoogtepunt zijn in de loopbaan van Gert van Rij die door zijn werk bij DOW bij HWP in aanraking kwam. Eerst speelde hij in het tweede, later in het eerst om vervolgens weer terug te keren naar het tweede om daarna zelfs nog wat seizoe nen voor het derde uit te komen. Gert van Rij doet daar niet al te moeilijk over. „Toen ik van het eerste naar het tweede ging, had ik daar geen moeite mee. Waar om ook? Ook de seizoenen dat ik in het derde speelde, was ik be slist niet minder gemotiveerd. Ik kan het goed accepteren dat een betere speler mijn plaats in neemt. Zo hoort het toch in een competitiesport. De besten moe ten op het hoogste niveau spe len." Van Rij zegt dat het spelletje hem na veertig jaar nog steeds begeestert. „Mensen vragen zich soms af wat me bezielt? Maar wat drijft een voetballer om tot op latere leeftijd onder een bal te schoppen. Heeft die daar dan wel een afdoende verklaring voor? Misschien is het wel het ri- foto Camile Schelstraete tueel voorafgaande aan de wed strijd, de spanning die lang zaam wordt opgebouwd. De ge zamenlijke analyses na afloop. Wellicht is het een complex van factoren dat het schaken leuk houdt." Morgen komt daar nog wat extra bij; de stress van absoluut te moeten winnen om de titel te pakken. Gert van Rij wordt er niet nerveus van. „Nee, zenuw achtig ben ik nooit. Een gezon de wedstrijdspanning heb ik wel. We hebben alles in eigen hand en we komen in onze sterkst denkbare opstelling aan de borden. Hopelijk wordt het een enerverende wedstrijd met na afloop een feestje." ROOSENDAAL - Tijdens de kwalificatiewedstrijd voor de Rabo Talenten Trophy junioren in Roosendaal nestel de Stephanie Stephanie de Frel zich in de voorlopige top vijf van het klassement. In de landenproef stuurde de jeugdinternational uit Koewacht de ruin Narwick met een score van 64.70 procent naar een vijfde plaats. Bij de individuele proef liet de Zeeuwse combinatie de teller op lopen tot 66.28 procent. Dat leverde een tweede plaats, achter Lotje Schoots (67.87 procent). 's-HEERENHOEK - OBK 2 uit 's Heerenhoek is kam pioen geworden van de teamcompetitie driebanden twee de klasse. Het team, bestaande uit Dies Vette, Lou Traas, Marien Priem en Bart Bos, won de beslissingswedstrijden tegen de andere poulewinnaars Avontuur 1 uit Goes en Windenburg 6 uit Noordgouwe. Het werd twee keer 7-0. Avontuul won met dezelfde cijfers van Windenburg 6 en werd tweede. De nummers 1 en 2 mogen naar het regio naal kampioenschap voor teams dat in mei wordt gehou den. GOES - Pearl Doesburg is met ingang van volgend voet balseizoen de nieuwe trainer van Hoedekenskerke. De 36-jarige oefenmeester is een contract van een jaar over eengekomen met de zaterdag-vierdeklasser. Doesburg, die in het verleden twee seizoenen de B-jeugcl van Goes trainde, volgt Leo Uitterhoeve op. Nu hij hoofdtrainer van Hoedekenskerke wordt, stopt Doesburg als speler bij de futsalploeg van FM Sranang. MIDDELBURG - Henny Zandbergen is gestopt als trai ner van de Middelburgse rugbytweedeklasser Oemoeme noe, waar hij de afgelopen twee seizoenen de senioren onr der zijn hoede had. Daarvoor had hij de leiding over het coltsteam van de Middelburgse vereniging, waarvan een aantal spelers het afgelopen seizoen succesvol door stroomde naar de senioren. Oemoemenoe sloot zondag de competitie af met de zesde plaats op de ranglijst. LAMOTTE-BEUVRON - Hans Dekkers heeft de Rabop- loeg gisteren weer aan. een zege geholpen. De renner uit het Continental Team was aan het einde van de tweede etappe van de Ronde van Loir-et-Cher de sterkste in de sprint. De 23-jarige Dekkers versloeg na 168,5 kilometer de Fransen Denis Flahaut en Mathieu Ladagnous. De Slo- veen Matej Stare leidt in het klassement. ANP/AFP DENAIN - De Fransman Jimmy Casper heeft de Grand Prix de Denain gewonnen. De wielrenner van Cofidis was na een rit van 199 kilometer de snelste in de spurt. De Au straliër Mark Renshaw eindigde als tweede en de Frans man Lloyd Mondory werd derde. De Nederlander Remco van der Ven kwam als tiende over de streep. ANP New York. NBA. Denver Nuggets- New Orleans Hornets 116-102, Milwau kee Bucks-Boston Celtics 108-111, Min nesota Timberwolves-Golden State Warriors 116-100, Seattle SuperSonics- Dallas Mavericks 90-95, Washington Wi zards-Chicago Bulls 93-82, Charlotte Bobcats-Atlanta Hawks 105-84, Detroit Pistons-Orlando Magic 103-94, Houston Rockets-Memphis Grizzlies 100-92, In diana Pacers-New Jersey Nets 90-86, Utah Jazz-San Antonio Spurs 93-91 Groningen. NK, mannen. Elfde ron de: Dolfing - Messemaker 1-1, Clerc - Winkel 0-2, Heusdens - Gérard Jansen 1-1, Lemmen - Thijssen 1-1, Barkel - Scholma 1-1, Baljakin - De Voogd 1-1, Stokkel - Hans Jansen 1-1. Stand: 1. Thijssen 14, 2. Baljakin, Messemaker 13, 4. Gérard Jansen, Hans Jansen 12, 6. Scholma, Dolfing 11, 8. Stokkel, Bar kel, Heusdens, De Voogd, Winkel 10, 13. Clerc, Lemmen 9. San Roque. Spaanse Open, Europe se Tour. Stand na eerste ronde: 1. Borrego (Spa), Canonica (Ita), Gustafs- son (Zwe), Hansson (Zwe), Luna (Spa), O'Hara (Sch), Rivero (Spa) 70 slagen (-2), 35. Lafeber (Ned), Derksen (Ned) 73,108. Muntz (Ned) 76 (+4). Monte Carlo. Mannen, Masters Se ries. Derde ronde: Coria (Arg/6)-Mar- tin (Spa) 7-6 (0) 6-1, Volandri (Ita)-Puer- ta (Arg) 6-7 (6) 7-6 (3) 6-4, Gaudio (Arg/4)-Hanescu (Roe) 6-2 6-0. Federer (Zwi/1 )-Gonzalez (Chl) 6-2 6-7 (3) 6-4, Gasquet (Fra)-Davidenko (Rus/10) 4-6 7-5 6-2, Zabaleta (Arg)-Ferrer (Spa) 6-3 0-1 opgave Ferrer, Ferrero (Spa)-Safin (Rus/2) 6-2 6-4, Nadal (Spa/11 )-Olivier Rochus (Bel) 6-1 6-2, Charleston. Vrouwen. Tweede ron de: Vaidisova (Tsj)-Miskina (Rus/3) 6-3 5-7 6-4, Venus Williams (VSt/4)-Chladko- va (Tsj) 7-6 (1) 6-2, Agasoe (Jap/14)- Shaughnessy (VSt) walk over. Derde ronde: Golovin (Fra/13)-Venus Willi ams (VSt/4) 7-5 6-4, Petrova (Rus/7)- Kostanic (Kro) 6-3 6-3, Schnyder (Zwi/8) MONTE CARLO - De beste tennisser van de wereld heeft alles uit de kast moeten halen om de kwartfinales van de Masters in Monte Carlo te berei ken. De Zwitser Roger Federer had twee uur en twintig minu ten nodig om zich te ontdoen van de Chileen Fernando Gonza lez. Federer jaagt op een derde Mas- terstitel na zijn zeges in Indian Wells en Miami. De eerste set te gen Gonzalez won de nummer een van de wereld soepel met 6-2. De tweede ging goed tot 5-3. Toen leefde de Chileen op. Hij brak meteen terug en won de tiebreak met 7-3. De derde set bleef Gonzalez druk zetten met snoeihai'de sla gen, maar Federer keerde op tijd terug bij de les. Hij brak bij 4-3 en gaf de pot niet meer uit handen. ANP -Koukalova (Tsj) 6-4 6-0, Srebotnik (Slv) -Sugiyama (Jap/116-1 4-6 6-1 Sabinanigo. Ronde van Aragon. Tweede etappe, Alcaniz-Sabinani- go: 1. Efimkin (Rus) 206,5 kilometer in 5.12.06, 2. Perez (Spa), 3. Fernandez (Spa) 0.14, 4. Davis (Aus), 5. Serrano (Spa), 6. Del Rio (Spa), 52. De Kort 2.09, 89. Schmitz 12.43. Algemeen klassement: 1. Efimkin 9.10.47, 2. Perez 0.04, 3. Davis 0.15, 49. De Kort 2.19, 96. Schmitz 13.30. Denain. Grand Prix de Denain: 1. Casper (Fra) 199 km in 4.29.27, 2. Rens haw (Aus), 3. Mondory (Fra), 4. Loeho- vyy (Oek), 5. Adamson (Zwe), 6. Krivts- ov (Oek), 10. Van der Ven. MÖNCHENGLADBACH - De politie van Mönchengladbach heeft gisteren een 46-jarige man gearresteerd die ervan wordt verdacht voetbalcoach Dick Ad vocaat via internet te hebben be dreigd. De man had aangekondigd dat hij de Nederlandse coach van Borussia Mönchengladbach tij dens het eerstkomende thuis duel zou beschieten met vuurpij len. De politie vond bij een huis zoeking attributen om vuur werk te vervaardigen. De ver dachte, die regelmatig duels van Borussia bezoekt, ontkent ech ter Advocaat te hebben be dreigd. De Bundesligaclub heeft hem een stadionverbod opge legd. ANP/DPA AMSTERDAM - Ajax kan voorlopig geen beroep doen op Rafael van dei- Vaart. De international verrekte woensdag tijdens de trai ning zijn rechter enkel band. Onderzoek wees uit dat er geen verdere schade is aan het gewricht. Het herstel van Van der Vaart zal twee tot vier weken in beslag nemen. De midden velder mist dus in elk geval de topper tegen Feyenoord (zondag) en de halve finale van de beker tegen Willem II op donderdag 21 april. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21