BESTE Vlissingen tegen evenementenhal Ik wist niet dat het een echte sport was PZC L VERHUISBEDRIJF Straf voor bejaarde chauffeur trekker Woede over slibdepot verbaast Middelburg m iAAIET Met dank aan onze klanten en medewerkers is Mondial |^>gel Verhuizingen uitgeroepen tot: Kampioenschap sjoelen lerkstraf geëist oor weghalen z inderen bij ex luziekschool Sloeproeiseizoen van start in Vlissingen binnenstad mag niet lijden onder vestiging winkels in Mortiere Inbraak in schoolgebouw Recron positief over toeristenpas Boodschappenbus St-Maartensdijk Huurprijs voor CWI agenda (Advertentie) Wi (Advertentie) «.autovermeulen.nl KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.NL faptlle -Tel. 0113-33fl»« De onderscheiding is uitgereikt door de directeur van Transport en Logistiek Nederland (TLN) Mondial Vogel Verhuizingen tel. 0118-612669 IDDELBl'RG - Een 28-jarige (toner van het Duitse Wald- d heeft volgens het Openbaar nisterie in Middelburg twee !;e kinderen onttrokken aan ouderlijk gezag. taan had vorig jaar juli in arendijke de kinderen bij moeder, met wie hij een re- ïhad, weggehaald en meege- len naar Duitsland. Hij vond de kinderen dior zijn ex en r vriend niet goed werden prgd. De Duitser dacht als ;dook het gezag over de kin- ren te hebben, maar dat bleek 1 ethet geval. Officier van justi- J. Zondervan eiste gisteren de rechtbank tweehonderd irwerkstraf en vijf maanden mvaardelijke celstraf, spraak is op 27 april. a ISSINGEN - De Zeeuwse Mu- I kschool houdt zaterdag 23 a ril een informatieochtend in ITheo van Doesburgcentrum Vlissingen. Geïnteresseerden I ipleidingen, cursussen en mo- 9 ijkheden voor samenspel kun- j| a van 10.00 tot 12.00 uur in- 1 natie en advies krijgen. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 Fail: redactie@ pzc.nl •nternet "Ww.pzc.nl door Frank de Klerk DEN HAAG - Omdat hij zonder rijbewijs op zijn trekker reed is een landbouwer (78) uit Koude- kerke gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof ver oordeeld tot een voorwaardelij ke boete van 250 euro. Zijn zoon (36), die hem "bij de aanhouding te hulp kwam, is vrijgesproken van het inrijden op een politieman. Vader en zoon komen in hoger beroep goed weg. Door de politierechter in Middelburg wa ren beiden tot aanzienlijk hogere straffen veroordeeld. De vader was door de politierechter tot een werkstraf van tachtig uur en negen maanden rijont zegging veroordeeld. De zoon kreeg veertig uur werkstraf op gelegd. In hoger beroep eiste de hofaanklager dezelfde straffen als vastgesteld door de politie rechter. De twee inwoners van Koude- kerke gingen in hoger beroep omdat zij het niet eens waren met de veroordeling. De vader wilde geen straf omdat voor het besturen van een trekker geen rijbewijs nodig zou zijn. De zoon ontkende op 25 februari vo rig jaar met de trekker op een agent te zijn ingereden. De man gaf wel toe met de trek ker te zijn weggereden toen de politiemannen zijn vader staan de hielden. Vervolgens zouden de agenten hem echter een 'politietrucje' hebben geleverd. VLISSINGEN - Het sloeproei seizoen wordt morgen geopend met de jaarlijkse Gevangento- renrace in Vlissingen. Alle vijftien sloeproeiteams van Zeeland vertrekken om 13.15 uur bij de Koopmanshaven om een traject van ongeveer vijf zee mijlen - bijna zeven kilometer - af te leggen. Hierbij passeren ze twee keer de boulevard. De orga nisatie van de wedstrijd is in handen van de Zeeuwse Federa tie Sloeproeien. De uitslag van de race wordt bekendgemaakt in café De Concurrent. Bij ex treem slecht weer zal een verkor te route worden gevaren. (Advertentie) Frans Leltz (66) oefent zijn sjoeltechniek. door Jannes Goedbloed MIDDELBURG - Frans Leltz wist twee jaar geleden nog niet dat sjoelen een of ficiële sport was. Morgen gaat hij naar het nationaal kampioenschap sjoelen in Bameveld. In totaal doen er twaalf Wal- chenaren mee van twee verschillende sjoelclubs. De 66-jarige Leltz had vroeger wel een beetje gesjoeld met familie. „Toch was ik verbaasd toen ik de eerste keer naar een sjoeltoernooi ging en zag hoe het daar aan toeging, hoe fanatiek ze aan het sjoelen waren. Nu ben ik zelf ook be hoorlijk fanatiek geworden. Ik had ei genlijk niet verwacht dat ik zo leuk zou vinden, ik zag het gewoon als een spelle tje. Maar nu ga ik ermee door tot ik het niet meer kan spelen." Bij de sjoelsport worden vijf klassen aangehouden: A tot en met E, waarbij de A-klasse de hoogste is. In het begin speelde Leltz in klasse D. „Dat duurde een jaar, maar toen kreeg ik ineens de smaak goed te pakken en afgelopen jaar heb ik volgens mij alles gewonnen wat ik kon winnen." Het gevolg is dat Leltz volgend jaar mag beginnen in de B-klas se. Bij het kampioenschap speelt hij ech ter in de tussenliggende C-klasse. „Tja, dat zijn de regels. Ik weet ook niet pre cies waarom dat zo is. Ik ben eigenlijk wel blij dat ik niet gelijk in de B-klasse hoef te spelen op het NK. Want ik weet niet of ik dat al aankan." Dit overslaan van een klasse is behoorlijk bijzonder. „Dat kom je bijna nooit tegen. Ik weet ook niet hoe het komt dat ik plotseling zoveel beter ben gaan spelen." De sjoelclub van Leltz, de Eerste Mid delburgse Sjoelvereniging, stuurt in to taal drie mensen naar het NK. Er is nog een Walcherse club die op het NK staat: Schijf '83. Tussen de twee sjoelvereni gingen heerst rivaliteit. Leltz: „Dat komt door de afsplitsing van EMSV van twee jaar geleden. Die was namelijk van tevoren niet aangekondigd. Maar er werden wel leden van de Schijf '83 mee genomen naar de nieuwe club. Dat zette kwaad bloed. Ik kan best begrijpen dat de mensen van Schijf '83 daar niet blij mee zijn, maar die rivaliteit is een beet je kinderachtig. En zoals ze zeggen: 'Waar er twee kijven hebben er twee schuld.' Gelukkig heb ik er niet direct mee te maken, want ik ben pas na de splitsing begonnen met sjoelen." Volgens Leltz is de rivaliteit al wel wat minder geworden. „Het is weg aan het foto Lex de Meester ebben en dat is maar goed ook. Je moet toch samen kunnen spelen op een toer nooi. En er zitten heel aardige mensen tussen met wie ik het goed kan vinden." Schijf '83 stuurt maar liefst negen kan didaten naar het toernooi. Twee daar van spelen nu in de B-klasse, deze gaan beide volgend seizoen naar de A-klasse. Leltz: „Eén van die twee, Dennis Eijke, zie ik nog wel ver komen. Hij is heel fa natiek en heeft talent. Bovendien heeft hij iets wat ik niet heb: jeugd. Hij kan nog doorgroeien. Hij zegt altijd tegen me: 'Jij gaat ook naar de A-klasse.' Maar dat zit er niet meer in. Ik ben al blij als ik goed mee kan draaien in de B-klasse." Morgen gaan ze naar Barneveld voor het NK. „We vertrekken hier om kwart voor zeven, veel te vroeg natuurlijk. Maar dat moet je er dan maar voor over hebben." Om 10.00 uur opent Erica Terpstra het kampioenschap en daarna gaan de schijven schuiven. ^rEdithRamakers ÜSSINGEN - De gemeente i| gingen vindt dat er in bedrij- uterrein de Mortiere in Mid- elburg geen winkels mogen ko- ien, die concurrerend zijn voor r« binnensteden van het Stads vest Vlissingen/Middelburg. m denken dat het voor beide (jen beter is wanneer dit tot winkels, die producten ver gen die ook in de stad ver at kunnen worden, zich in etcentrum vestigen"zegt wet- rader L. Poppe-de Looff van lissingen. |iSsingen en Middelburg ver- Üllen van mening over de in- dling van de bedrijventerrei- n. Middelburg denkt dat de ositie van de totale stad ver- >rkt wordt door de vestiging s' winkels (bijvoorbeeld me- f'; ia-zaken of sportwinkels) aan stadsrand toe te staan. Mid- Iburg gaat ervan uit dat door beleid de concurrentiepostie m Middelburg ten opzichte in Goes en Breda versterkt orct ui Vlissingen zou het betreuren wanneer in De Mortiere, een be drijventerrein tussen de A58 en de Torenweg, winkels zouden komen die qua grootte niet af hankelijk zijn van een ruime plaats. „We hebben geen moeite met grootschalige tuin- of bouw- winkels. Evenmin met bouw markten. Die hebben vanwege hun assortiment veel plaats no dig", zegt Poppe-de Looff. De botsing van opvattingen is tot ui ting gekomen tijdens regelmatig ambtelijk overleg van de drie Walcherse gemeenten. Vlissin gen, Middelburg en Veere ont wikkelen in opdracht van de provincie een regiovisie. De pro vincie wil de resultaten verwer ken in het Integrale Omgevings Plan (IOP) van Zeeland. Daar van volgt in mei een presentatie. In de Walcherse regiovisie staat dat het hoofdstuk over 'leisure' en perifere detailhandel ge schrapt is, 'vanwege de niet overbrugbare verschillen van in zicht tussen de twee steden'. „We komen er in het Stedennet- werk (daarin nemen Terneuzen, Goes, Middelburg en Vlissingen zitting) op terug", merkt Pop pe-de Looff op. „Er moet betere afstemming plaatsvinden van projecten die aan de rand van de steden gebeuren", zegt ze. „Hopelijk komen we er dan wel uit." Vlissingen plaatst vraagtekens bij enkele onderdelen van het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP). ZEP is gepland in de Mid delburgse Mortiere. „Met een voetbalmuseum heb ik geen moeite. Het gaat om de detail handel en de komst van een groot podium, de zogenoemde music-hall. Zo'n podium, een soort evenementenhal, zou ook in strijd zijn met afspraken die we met Middelburg hebben ge maakt over de bouw in Vlissin gen van een vlakkevloerthea- ter." vrijdag 15 april 2005 w 13 MIDDELBURG - In een schoolgebouw in de Middelburg se Magistraat wijk is in de nacht van woensdag op donder dag ingebroken. Er zijn enkele tientallen euro's meegeno men. De deur van het gebouw was opengebroken. Het schadebedrag is onbekend. De behandeling van de moord zaak is uitgesteld tot 30 juni. RENESSE - De belangenorganisatie Recron is positief over de invoering van de toeristenpas op Schouwen-Dui- veland. Wel moet er voor de recreatie-ondernemers nog een aantal praktische zaken worden verduidelijkt, maar afdelingsvoorzitter E. Troost proeft onder een meerder heid van zijn achterban de bereidheid mee te doen aan het baanbrekende initiatief. De toeristenpas moet alle campingpasjes (onder meer gebruikt voor de toegang en de douches) gaan vervangen. De kaart moet niet alleen toepasbaar zijn op campings en in de horeca, de bezitter moet ook gaan profiteren van kortingen bij tal van voor zieningen en bezienswaardigheden op Schouwen-Duive- land. Het project wordt voor een groot deel opgezet met inzet van Europese subsidies en moet zichzelf gaan be druipen met het aandeel van vijftien cent per nacht uit de toeristenbelasting. Omdat het een landelijk unieke aan pak is, krijgt Schouwen-Duiveland binnen Nederland de eerste twee jaar het alleenrecht op dit systeem, aldus Cas- pers. Zowel nationaal als over de grenzen bestaat volgens hem grote belangstelling voor het concept. Ook de provin cie Zeeland wil het bij gebleken succes na twee jaar op Zeeuwse schaal toepassen. SENT-MAARTENSDIJK - Vanaf volgende week woens dag rijdt er een boodschappenbus voor slecht ter been zijnde ouderen door Sint-Maartensdijk. Die wordt be mand door vrijwilligers van de Thoolse afdeling van het Rode Kruis. Het project bestaat al anderhalf jaar in Tho- len-stad. Daar maken inmiddels zoveel mensen er ge bruik van dat de bus twee rondes moet maken. De oude ren dienen zich uiterlijk een dag voor de rit op te geven, zodat de chauffeur zijn route kent. Hij haalt iedereen thuis en rijdt vervolgens naar de supermarkt. Daar wor den de ouderen door vrijwilligers met van alles geholpen. Alleen betalen moeten ze zelf doen. Compleet met de boodschappen worden de mensen na het winkelbezoek weer thuis afgezet. Met het project hoopt het Rode Kruis te voorkomen dat mensen die slecht uit de voeten kunnen, in een sociaal isolement terechtkomen. ZIERIKZEE - Het college van B en W van Schouwen-Dui veland heeft besloten het Centrum voor Werk en Inkom,en (CWI) huisvesting in het gemeentehuis in Zierikzee aan te bieden tegen een marktgerelateerde huurprijs van 100 eu ro per vierkante meter. Voor het onderbrengen van een volledig Bedrijfsverzamelgebouw (BVG) in het gemeente huis is ongeveer 350 vierkante meter nodig. Het dagelijks gemeentebestuur wil binnen drie jaar komen tot de vor ming van één loket voor werk, inkomen en zorg voor CWI en Uitvoeringsorganisaties Werknemers Verzekeringen (UWV) binnen de structuur van een Bedrijfsverzamelge bouw. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Middel burgse wethouder A. van 't Westeinde is niet gelukkig met de ophef die in Vlissingen is ont staan over een Middelburgs slib depot. Vlissingse politici rea geerden woensdagavond verbol gen op het feit dat Middelburg vlakbij een toekomstige woon wijk een slibdepot heeft aange- legd. De stortplaats voor bagger ligt aan de Torenweg, achter de nieu we bouwmarkten op de Mortie re en pal tegen de grens met Vlis singen aan. Het depot is nu een week in gebruik. Er wordt slib gestort dat uit Middelburgse slo ten en watergangen wordt ge haald. Het depot mag tot 2010 worden gebruikt. Eerder is het terrein al gebruikt om grond te deponeren die afkomstig was uit de put voor de garage onder het stadskantoor. Vlissingse raadsleden zeiden woensdagavond bang te zijn dat het depot voor overlast zal zor gen. Het depot zou stinken en in secten aantrekken. Vlakbij het depot, tussen de Reijersweg, de A58 en de Middelburgsestraat, komt een nieuwe woonwijk, Sou burg-Noord. Wethouder L. Pop- pe de Looff (CDA) zei dat ze haar Middelburgse collega zal aanspreken op het feit dat de buurgemeente het depot vlak naast de nieuwe wijk heeft aan- gelegd. Dat gesprek heeft inmiddels plaatsgevonden, bevestigt de Middelburgse wethouder A. van 't Westeinde (GroenLinks). „Ik heb gezegd dat ik met dit soort verhalen niet zo gelukkig was. Er blijft straks een heel grote ruimte over tussen het depot en het bebouwd gebied, ongeveer j STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Wijkgebouw Griffi oen, Olmenlaan, 19.00: Workshop Djem- be; Wijkcentrum Palet, 19.00 uur: Kin derbingo voor kinderen in de basis schoolleeftijd; VLISSINGEN - Coosje Buskenstraal/ Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Week markt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; OOST-SOUBURG Basisschool De Burcht/Rietheim, 15.15 - 17.30 uur: fan cy fair. een kilometer. Tenzij Vlissingen op Middelburgs grondgebied gaat bouwen, natuurlijk. Boven dien is het depot voor maximaal vijf jaar. Tegen de tijd dat de woonwijk is, is het slibdepot al weerweg." Poppe-de Looff verbaasde zich op haar beurt weer over het feit dat de Middelburgse wethouder niet wist dat op die plaats een woonwijk komt. Van 't Westein de: „Dat was gekscherend. Ik heb gezegd dat ze ons wel kan verwijten dat we dat niet ge zegd hebben, maar dat we ook nooit over die woonwijk hebben gesproken." Volgens Van 't Westeinde is de overlast van het baggerdepot be perkt. „Nu ruik je wel iets, om dat de bagger er heen wordt ge reden. Straks is het depot vol. Dan moet het eerst drogen en over vijf jaar is het helemaal weg. Het gaat om slib dat niet of licht verontreinigd is." Volgens een ambtenaar van de gemeente heeft een vergelijk baar slibdepot aan de Abeelse- weg in Middelburg niet tot pro blemen geleid. (Advertentie) REPUBLIC OF Fritz Hansen*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13