>zc elegenheidscoalitie voert druk op SieMatic Helikopter meet sterkte van binnendijken KvK ziet grotere rol Stationsweg Individueel Design Geen extra geld voor bestrijding leegloop kantoren Terneuzen KW"1 Jethouder verwijt drie Sluise partijen nattevingerwerk in kwestie gemeentehuis Inrit parking Graauw ongewijzigd Roep om licht in donker Hulst Bezwaar Vrouwenadviescommissie De Stelle en de Schakel in finale Spelling flactie: 0113-315649 ;s31,4460MGoas ^anM^dden'-Zeeland: 0113-315520; K-nderen: 0114-372770; Kraal; 020-4562500. inderdag 14 april 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen [jor Jean-Lou de Gucht aymond de Frel IBURG - De Sluise coalitie- n.jen CDA en VVD/Ge- Jenlebclangen en oppositiepar- Nieuw West verhogen de uk op het college van burge- 'jester en wethouders om snel knoop over een nieuw ge- (entehuis door te hakken. i stellen de fractievoorzitters de drie Sluise partijen, die gemeentehuiskwestie een heidscoalitie vormen. De pujc. zien in het aankopen an het leegstaande ABN Am- •gebouw aan de Oostburgse arkt niet alleen een oplossing lorde huisvesting van de amb- naren, maar menen zo ook een ipuls aan de bedrijvigheid in centrum van de Eenhoorn- id te geven. DA en WD/Gemeentebelan- 1 zochten aanvankelijk steun hun coalitiepartner PvdA, fer overeenstemming over het jxjmaal te besteden bedrag jef uit. Daarom klopte iA-fractievoorzitter L. Flik- srt aan bij Nieuw West. Die rtij gaf juli vorig jaar, toen n prestigieus plan voor een 1 iw raadhuis werd afgescho- al aan veel te voelen voor akoop van het bankgebouw de Markt. Dat idee opende de jnvan het CDA en VVD/Ge- entebelangen. euw West wilde aanvankelijk chts 2 tot 2,5 miljoen euro uit ren aan vernieuwbouw, maar ed water bij de wijn om de be ltvorming te kunnen versnel- l Na overleg met CDA en D/Gemeentebelangen kwa- n de drie partijen uit op een nmumbedrag van 4,5 mil- Ifspraken over ''iderhoud velden 10LE - Uit een uit de Huls archieven opgediept huur- ïtract uit 1974 is uiteindelijk komen te staan wie verant- irdelijk is voor het onder- id van de sportvelden van etbalvereniging Terhole. het bestuur van de club was Erover onduidelijkheid ont- an. Het onderhoud van de asmat en de beplanting komt lor rekening van de gemeente, aar de club moet opdraaien speltechnische uitgaven. Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Italiaans menu minestronesoep en Italiaans bereid vlees of gegratineerde groenten en liramisu €12,50 of €10.00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 zaterdag 16 april 12.30-16.30 uur Jong Zeeuws talent joen euro. „Wij hebben de bur gers de afgelopen jaren via be lastingen en heffingen om veel geld gevraagd. Dat geld staat nu nutteloos op de begroting van de gemeente Sluis, omdat de ge meenteraad maar geen besluit kan nemen. Dat vinden wij een slechte zaak, dus moet er op kor te termijn een oplossing worden gevonden. Het ABN Amro-ge- bouw is een prima ruimte voor de huisvesting van ambtena ren", zegt Nieuw West-voorman A. Rosendaal. Flikweert is het daar roerend mee eens. „Het zou ook een enor me impuls aan het centrum kun nen geven. Oostburg heeft nu een arm centrum, verkeerstech nisch is het er een ramp. En dat terwijl dit ooit hét centrum van West-Zeeuws-Vlaanderen was." Het college van B en W nam de voorkeur van de drie partijen voor kennisgeving aan, maar wil toch meerdere varianten doorrekenen. „Laat ze dat maar doen, zolang ze maar in de rich ting lopen die wij voor ogen heb ben", zegt Flikweert. Rosendaal: „Prima, zolang de opties maar niet duurder zijn dan 4,5 miljoen euro. Komt het college niet met een acceptabele variant, dan gaan wij onze par tijen zich weer gezamenlijk bera den." Fractievoorzitter C. van de Vij ver van WD/Gemeentebelan gen vindt dat logisch. „Het colle ge moet namelijk rekening hou den met een meerderheid van de gemeenteraad." Wethouder R. Leentfaar be nadrukt dat het college bewust ook andere opties onderzoekt, waarover hij nog niets kwijt wil. „Wij blijven het onbegrijpe lijk vinden dat deze drie partijen een natte vinger in de lucht steken, terwijl er niets is uitgezocht. Dat steekt ons. Het blijft allemaal wat wazig, wij denken dat zij onvoldoende heb ben gerekend. De onderzoeken zijn twee weken geleden gestart. Zodra de resultaten bekend zijn, brengen wij ze meteen naar buiten." Flirt De flirt van de twee coalitiepar tijen met Nieuw West werd de fractie door de andere Sluise partijen niet in dank afgeno men. Van de Vijver en Flikweert beamen dat de samenwerking met de PvdA een flinke deuk heeft opgelopen, maar hebben vertrouwen in een goede afloop. „Wij willen de rit tot de nieuwe door Jan van Zuilen TERNEUZEN - In opdracht van het wa terschap vliegt een helikopter van de fir ma Fugro-Inpark uit Leidschendam bo ven Zeeuws-Vlaanderen. Het bedrijf is bezig de sterkte van de binnendijken in Zeeuws-Vlaanderen in kaart te brengen. In totaal gaat het om zo'n tweehonderd kilometer dijk, waarvan met behulp van laserapparatuur uit de lucht de sterkte wordt bepaald. De helikopter is maandag begonnen met de metingen. Als het weer niet al te slecht wordt, zijn morgen alle daarvoor in aanmerkingen komende binnendijken door Fugro-Inpark in beeld gebracht. Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen had tot en met gistermiddag nog geen berich ten gehad over klachten van mensen die schrokken van de laagvliegende helikop ter of die klaagden over geluidsoverlast. „Misschien komt dat ook wel omdat we het vantevoren goed aangekondigd heb ben. We hebben de gemeenten en de poli tie geïnformeerd en ook de grote bedrij ven hebben van ons maandagmorgen nog een seintje gehad dat ze zich niet onge rust hoefden te maken als ze een helikop ter in de buurt van hun bedrijf zien", al dus woordvoerster M. van der Pas van het waterschap. De tachtig kilometer lange Zeedijk aan Zeeuws-Vlaamse kant is al eerder opgemeten. Met behulp van de meet resultaten wordt een driedimensionaal computermodel van de dijken gemaakt. Dat model moet in september beschik baar zijn. Aan de hand van dat computer model kan dan berekend worden of de sterkte van de dijken nog voldoet aan de eisen. foto Camile Schelstraete (Advertentie) door Harold de Puysseleijr HULST - De plannenmakers voor een sterker winkelcentrum in Hulst moeten de Stationsweg een prominentere plaats geven in die plannen. Dat zegt de Ka mer van Koophandel (KvK) in een reactie op deze zogenoemde retailvisie. De visie geeft ruw gezegd de richting aan om de woon winkel van Morres te koppelen aan de winkels in de binnenstad door versterking van het win kelgebied in de omgeving van de Absdaalseweg en de Sta tie. Het heeft de Kamer van Koophandel verbaasd, dat in het plan daarom zo weinig aandacht wordt geschonken aan de invulling van de Stations weg. Koppeling „De retailvisie maakt onvol doende duidelijk welke functie dit gebied heeft", aldus de Ka mer van Koophandel. In het rapport van adviesbureau BRO uit Vught staan een hoop mo gelijkheden genoemd, 'maar de vraag is of de Stationsweg daarmee binnenstad en bui- tenstad voldoende koppelt', al dus de kamer. „Deze weg speelt een cruciale rol in de functio nele en ruimtelijke koppeling tussen binnenstad en buiten- stad." De handelskamer zet verder vraagtekens bij de ontwikkeling van een nieuw winkelgebied in de buurt van het 's Gravenhof- (Advertentie) plein en de Bierkaaistraat (Nieu we Bierkaai) en het plan voor winkels en appartementen naast de basiliek (Onder de To ren). „Vraag is of de realisering van beide projecten in de binnen stad voldoende is voor de noodzakelijke economische im puls aan de binnenstad om zo haar aantrekkingskracht voor de Vlaamse bezoeker te behou den. Wij zijn van mening dat hiermee niet volstaan kan wor den." De kamer merkt in dat verband op, dat in haar ogen 'ook maatre gelen in de sfeer van promotie, bereikbaarheid en parkeergele genheid nodig zijn'. De Kamer van Koophandel drukt de gemeente bovendien op het hart de uitvoering van projecten nadrukkelijk aan el kaar te koppelen. „Wanneer de projecten in de bui- tenstad (veel) eerder gereali seerd worden dan die in de bin nenstad, houdt dit het risico in dat de kansen voor de binnen stad onvoldoende worden be nut." De kamer laat de gemeente ver der weten de uitbreiding van Morres tot woonthemacentrum te steunen, omdat die ontwikke ling 'bijdraagt tot een verdere verankering van Morres als be langrijke werkgever voor de re gio Hulst'. Aalbers vecht voor rehabilitatie verkiezingen in maart 2006 uit zitten met dit college van B en W. Echt, wij willen een crisis coüte que coüte voorkomen. Want stuur je dit college naar huis, dan hebben wij allemaal een heel groot probleem. Het zou ontzettend laf zijn om te zeg gen: wij kunnen het niet eens worden, dan maar nieuwe ver kiezingen." Ook oppositielid Rosendaal zit niet op een crisis te wachten. „Uiteindelijk spint niemand daar garen bij. Want als het col lege zou vallen, gebeurt er weer een tijd helemaal niets. En leg dat de burger maar eens uit." GRAAUW - De gemeente Hulst vindt het niet verkeersvei lig om de inrit van de parkeerplaats in Graauw te ver plaatsen van de Jacintastraat naar de Dorpsstraat. De dorpsraad van Graauw had om een herinrichting van de inrit gevraagd omdat het terrein zo optimaal gebruikt zou kunnen worden. HULST - De gemeenteraad van Hulst blijft druk uitoefe nen op het college van burgemeester en wethouders om de bezuinigingsmaatregel op de straatverlichting terug te draaien. Dat bleek tijdens de vergadering van de gemeen telijke adviescommissie ruimte. A. Totté (CDA) en A. Dob- belaer (Algemeen Belang) legden wethouder E. de Deck- ere (openbare werken) het vuur aan de schenen over het besluit om een kwart van alle straatlantaarns na elf uur 's avonds uit te schakelen. Totté wees op de bijna vijftig klachten die hierover al bij de gemeente zijn binnengeko men, nog afgezien van de vijftig protesthand tekeningen waarmee krantenbezorgers de wethouder eerder deze week confronteerden. De besparing van 25.000 euro door de maatregel draagt volgens het CDA niet bij aan het vei ligheidsgevoel van de inwoners, en Totté stelde dan ook voor de bezuiniging in zijn geheel terug te draaien. De wethouder deelde mee dat voor een aantal van de inge diende klachten inmiddels een oplossing is gevonden. HULST - De Vrouwenadviescommissie (VAC) vangt bot bij de gemeente Hulst. De VAC, die onder ander andere adviezen geeft bij woningbouw, is het niet eens met haar subsidie voor 2005. De subsidie is gesteld op 1500 euro en dat is volgens Hulst het maximale bedrag wat de VAC kan ontvangen. De VAC heeft een bezwaarschrift inge diend, maar dit is door het college van burgemeester en wethouders van Hulst ongegrond verklaard. WESTDORPE - Het jongensteam van basisschool de Stel le uit Philippine en de meisjes van de Schakel uit Vogel waarde hebben zich gisteren geplaatst voor het Zeeuws kampioenschap schoolvoetbal bij de zeventallen. Beide teams wonnen op het sportveld van V.V. Hontenisse in Kloosterzande de finalestrijd van de regio Hulst. De Zeeuwse titelstrijd bij de jongens wordt woensdag 18 mei in Heinkenszand gespeeld. De meisjes voetballen die zelfde dag in Kloetinge. Vorige week had de Gasper van de Heydenschool zich bij de jongens elftallen al verzekerd van deelname aan het provinciale kampioenschap. Het team uit Axel reist daarvoor op 18 mei naar Nieuwdorp. door René van Stee TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen trekt geen extra geld uit voor een marketingplan ter bestrijding van de leegloop en leegstand van kantoren. In de raadscommissie economie en beheer bleek de meerderheid niet voor dit idee van de WD te porren. Met het marketingplan wilden de liberalen vooral het wegtrekken van overheden en bedrijven in de dienstensector in Terneuzen een halt toeroe pen. Wethouder A. van Waes vond dat er in het Actieplan Econo mie Terneuzen voldoende aan dacht is voor het binnenhalen van bedrijven. Van Waes: „We moeten ons concentreren op de sterke punten van de regio. Die liggen vooral op het terrein van industriële dienstverlening. Ver der kunnen wij weinig doen aan het wegtrekken van instanties of bedrijven in de dienstensec tor. Die beslissingen worden meestal buiten de provincie ge nomen." Van Waes brak nogmaals een lans voor een Zeeuws-Vlaams promotie- en acquisitiebeleid om meer bedrijven naar de regio te halen. Gedeputeerde G. de Kok schoot het idee voor een proefproject in de regio af, om dat de provincie een Zeeuws pro motie- en acquisitiebeleid wil. „Daar kunnen wij niet op wach ten. De belangen van Zeeuws- Vlaanderen liggen anders dan in de rest van de provincie", aldus Van Waes. Hij hoopt dat Provin ciale Staten vrijdag de deur op een kier houden. (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 zeeuwse almanak Hij mag dan pas drie zijn, die Kloetingse kleuter, cijfers en letters boeien hem mateloos. Het complete alfabet zegt hij bijvoorbeeld inmiddels zon der haperen op, desgewenst van achteren naar voren. Het zijn prestaties die zeker de grootouders met trots ver vullen. Onlangs poogde zijn oma hem te verleiden zijn taalkunsten te etaleren. „Hoe schrijf je je naam?" Kleinzoon weigerde resoluut - hij blijft tenslotte drie - en leek even in alle talen te zwij gen. „Ik wil geen J, ik wil geen u, ik wil geen l, ik wil geen i, ik wil geen u en ik wil geens."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43