Die camera in je nek is een hel I Casper Hobbes Kind puzzel Piet en Sieta van programma Boer zoekt vrouw in trek bij dagjesmensen weer recept Salade met gesmoord varkenshaasje 15PIT JE "6R0TE, ORANJE VSRRA95IM"? Heer Bommel en de Hopsa's ©Toonderstudio-s WhUJOim. MIJN M0Q?£K HEEFT KOM 0INNEN. J ZEKEKN06NIBT &E0BJ7 PAT IK N NAAK HUI9 MAG? Het kind is de teerste schakel tussen ouders en wereld. Zonder onze steun, goedkeuring en aan moediging kan het kind niet leven. Het is een on verzadigbare verbruiker van genegenheid, een hongerige verslinder van aanhankelijkheid. Het verteert een kapitaal aan liefde, het eist een on uitputtelijke aandacht en hartelijkheid. Het is dag en nacht bezig zijn ouders op te voeden, te veranderen en te vormen, ook al menen dezen dat de opvoeding alleen van hen uitgaat.' (Adriaan Morriën, Alissa en Adrienne) Zij is teer in mij en buiten mij. Er zijn momen ten dat ik moeilijk over haar kan praten. Mijn stem onderwerpt zich niet aan het pantser van mijn lichaam. Ze vlindert langs het berg landschap van mijn beheersing, ritst de wimpers van de stenen plateaus open. De echo van vleu gelslagen valt niet te ontkennen. Het is eenvoudig deze staat van ontroering te ba- Meindert Inderwisch gatelliseren tot sentiment. Voor mij gaat deze be schimpte vlieger niet op. Er is veel meer in mij dat verdriet heeft om Zoë dan ik kan bevroeden. Vandaag schrijf ik er over, omdat haar de eer toekomt en het mijn recht als hondstrouwe vader is. Mijn liefde voor mijn kind is sterker dan de pijn die ik vanwege haar bestaan heb moeten voelen. Mijn liefde heeft mijn kwetsuur in een houdgreep die ik spo radisch los. Beheersing is mijn overlevingsstrate gie. En daarin schuilt mijn verlies. Wie in ge vecht is kan slechts worsteling ervaren. Laat ik voorzichtig stellen dat zij na de scheiding van mij is losgescheurd en dat wij er jaren over heb ben moeten doen om weer aan elkaar te groeien. Wij hielden elkaar vast aan vezels, haar en huid. Vorige week was ik voor de tweede maal in Fuer- te Ventura. Toe aan zon, golven en zeewind. Zoë ging braaf naar school, maakte haar huiswerk en vertrok de meeste avonden, met haar skate board onder de arm, naar haar vrienden. Ik was er niet bij. Na de eerste dagen van uitput ting, bijslapen en gedragen worden door de zee, begon ik haar te zien in ieder blond kindje dat voorbij kwam. Vanuit mijn ontspanning en rust kon ik naar mijn lieveling kijken met het oog van mijn fantasie. Zoete pijn, want het is een grote rijkdom iemand te missen die bij thuis komst onveranderd van je houdt. Mijn moeder, die me liever veilig in de buurt heeft, maar me ook mijn momenten in de zon van harte toewenst, belde me op mijn vakantie adres en vertelde dat Zoë het plan had opgevat mij af te halen op het vliegveld. Ik zou in het holst van de nacht op Schiphol arriveren, dus dit feestje kon niet doorgaan. Maar ik was rijk op mijn kleine Spaanse balkon. Machteloze woede, gekanaliseerd tot toewij ding. Daar moest mijn liefde lange tijd uit be staan. En nu wij elkaar eindelijk kunnen vinden zijn de resterende kinderjaren van onvoorspelba re levensduur. Het verlies begint aan de poorten van mijn hart te kloppen. Ik heb het te openen om ons leven ten volle te proeven. Zoet is ons bloed, nobel blauw en vurig rood. Bitterheid is mij vreemd. Zoet ben ik, zoals mijn kind dat is. Zij draagt mijn naam, mijn gezicht, mijn laatste hoop. Zij is de ultieme voorwaarde. donderdag 14 april 2005 door Marilou Nillesen Boer Piet en Sieta wonen niet samen, zijn niet van plan te trouwen, en Sieta wil geen boe rin worden. Maar ze zijn samen wel heel gelukkig. Door hun deelname aan het KRO-pro- gramma Boer zoekt vrouw zijn Piet Rijkers uit het Noord-Bra bantse Borkel en Sieta de Graaf uit Weert opeens Bekende Ne derlanders. Wekelijks kijken gemiddeld ruim 2,5 miljoen mensen naar de televisieserie. En dat heeft zo z'n gevolgen. „Met de paasda gen was het hier een gekken huis: de hele tijd stopten auto's voor de boerderij en zwaaiden mensen naar ons", vertelt Piet. Sieta en Piet kijken altijd sa men. In het begin vonden ze het moeilijk om zichzelf terug te zien. Piet: „Ik dacht de hele tijd: Man, je ziet er niet uit." Maar het went. „Raar hè? Je went er ook aan om bekeken te worden. Toen ik de eerste keer Yvon Jas- (Advertentie) ■plet is leitteen dat is te z\e.v\ aan de nieuwe kleumen van onze mei*ken. blanca Betty Barclay Blacky Dress Bandolera Didier Parakian Bianca Oui Tru Rabe Fuchs Schmitt Gardeur pantalons Sieraden van Otazu Klanten-Kortingcheque van 5% - Gratis parkeren Steeds nieuwe collecties Zondag open van 14 00-18.00 uur - Maandag gesloten. MES- EN HERENMODE ONDER Tel. 0115-453895 pers zag, was ik ook helemaal onder de indruk. Nu zeg ik ge woon: ja, ik ben het, als mensen lang kijken", zegt Sieta. De op names zijn in december vorig jaar begonnen. Sieta viel bij de aankondiging van het.program- ma onmiddellijk voor die man met zijn zoon. En hij werd ge troffen door haar handgeschre ven brief en indrukwekkende le vensloop. Twee jonge kinderen en weduwe worden terwijl de jongste zeven maanden is. „Zo iets raakt je, dat maakt indruk." De opzet van het programma slaagde, want de vonk sloeg over. „Een vreemde situatie. Het is allemaal zo geforceerd, ei genlijk tegen de natuur", vindt Sieta. „Maar als het gebeurt, ge beurt het: dan moet je daar aan toegeven. Ik denk dat het alle maal zo heeft moeten zijn. Niets gebeurt zomaar. Ik heb geen se conde het spelletje willen win nen. Ik ging alleen voor die man. Prachtig toch?" Maar net verliefd zijn en dan de hele tijd een camera in je nek, dat is de hel, vindt Piet. Het is echter de consequentie als je meedoet met een dergelijk programma, vin den ze allebei. Nog twee weken is het programma te zien. Daar na zal alle aandacht wel afne men, hopen ze. „Want we willen gewoon samen een leuk leven. Net als ieder ander." GPD Piet en Sieta verhazen zich over de wildvreemde mensen die naar hen komen kijken omdat ze meedoen aan het KRO-programma Boer zoekt vrouw. foto GPD JE NEET JE OP6EP0FT VOOREEN ME&JÉ.7?.' Hans Belterman De salade kan met koud of warm gebra den of gesmoord varkensvlees wor den samengesteld. Het gerecht komt uit Polen waar men een deel van het vlees vervangt door warme of koude gekookte (ca. 6 minuten) paddestoelen. De dres sing wordt met zure room gemaakt. Maaltijdsalade voor2-3personen: 1 varkenshaasje, ca. 220 gram; zout; witte peper uit de molen; 30 gram bo ter; 4 eetl. droge witte wijn, zoals Sauvignon-blanc/Bodegas Norton/ 2002/ Mendoza/Chili; 1 stukje (ca. 3 cm2) limoen- of citroenschil; 3 eetl. olijfolie, extra vergine; 1 eetl. balsa- mico; 1 mespunt suiker of enkele druppels honing; ca. 125 gram ge mengde groene slasoorten, in stuk jes gescheurd; 3 tomaten, ontveld, in plakken gesneden; 2 grote gekookte koude aardappelen, in plakken gesne den; 1 eetl. fijngesneden bieslook; 6 zwarte olijven, gehalveerd en ontpit. Maak het vlees droog met keukenpapier. Wrijf het in met peper. Verhit een (braad)pan met dikke bodem en laat de boter smelten. Schroei het vlees rondom dicht en laat het daarna nog enkele minu ten zachtjes braden. Voeg vervolgens de wijn en het stukje limoen- of citroenschil toe en temper de warmtebron. Leg het deksel op de pan en laat het vlees in 18 - 20 minuten zachtjes smoren. Keer het vlees tijdens het smoren, na ca. 8 minu ten, nog eenmaal om. Neem na het smo ren het varkenshaasje uit de pan, strooi er zout over, en laat het, eventueel ver pakt in aluminiumfolie, koud worden. Zeef het smoorvocht en laat het koud wor den. Neem de vetlaag er af en schep 2 eet lepels smoorvocht in een kom. Voeg bal- samico en wat zout, peper en suiker of ho ning toe. Roer alles zolang tot zout en sui ker of honing zijn opgelost. Klop er daar na de olie door. Maak de sla aan met iets minder dan de helft van de dressing. Haal de tomaten- en aardappelplakken een voor een door de rest van de dressing. Snijd het varkens haasje in niet al te dunne plakken en ver volgens in smalle reepjes (julienne). Haal de reepjes door het laatste restje van de dressing en schep het bieslook er door. fiwom, h oms! m \jEvm Kspm&t?! HIEKI5JÊ JE Tl JÓÊK. HIJ HE0T EEN LAÓ0IJPÉ mz. Op elke regel twee woorden invullen. Twee of meer eindlet ters van het eerste woord zijn meteen de beginletters van het tweede woord. Horizontaal: 5. Voorspoedige vis (7); Product bij de vis (5); 6. De energie van een bridge- wedstrijd (5); Achteruitgang leidt op afstand tot de onder gang (6); 7. Bijzonder gevoelig (4); Het streven naar het verleden? (8); 8. Aan het gas voor de buis (4); Nog niet gereed? Dan is het defect! (7). Verticaal: 1. Toespraak voor motorrijders? (8); Hij zorgt van weerszijden voor de vaart (5); 2. Aan die wieltjesplakker raakt men gehecht (6); Wordt bezorgd bij een orgaan bank (8); 3. Zelfs bij kiespijn kan hij nog lachen! (4); Grondig kunstwerk? (8); 4. Is groot en klinkt alsof ik in gezelschap vertrek (4); Student aan het hof? (7). Heer Bommel had de bron nogal verontwaardigd verlaten, en voor het eerst sinds lange tijd was hij uit zijn humeur. „Drink een beetje water", raadde Tom Poes aan. „Dat helpt altijd om vrolijk te worden." „In die bron heb ik genoeg ge dronken", mompelde heer Ollie, terwijl hij zuchtend in het gras ging zitten en een pijp opstak. „Maar de smaak is eraf, als je het mij vraagt. Er is niets aan, bedoel ik." „Gewoon water", gaf Tom Poes toe, nadat hij een beetje ge dronken had. „Goed tegen de dorst, maar voedzaam is het vandaag niet. Zou dat iets met die slang te maken hebben?" „Het wekt ook helemaal niet op", vulde heer Bommel zorge lijk aan. „Ik bedenk daar opeens, dat de Oude Schicht al een paar dagen geleden zou worden afgeleverd. En nu staat hij daar in de regen. Vervelend, hoor." Hij zweeg wrevelig, en in de invallende stilte werden nu de stemmen van een paar passerende Hopsa's hoorbaar. „Waarom moet ik eigenlijk naar de bron?", vroeg de oudste boos. „Op mijn leeftijd hoef ik niet meer te baden, hoor!" „De bron is bedorven", legde de jongste uit. „Daarom moet iedereen vandaag het water in." Hun stemmen verstierven tussen het groen, maar heer Ollie had genoeg gehoord. „Het toppunt!", riep hij uit. „Toen ik een bad nam om de slang uit het water te trekken, waren ze boos! Alsof ik min der ben dan zij. Eigenlijk vind ik het hier lang zo prettig niet als gisteren. Ik ga maar eens naar de Oude Schicht kij ken." „Tja", zei Tom Poes. „Maar waarom moeten ze baden als het water bedorven is?" door Bill Watterson Oplossingen van gisteren: Citaat: Knaap, stier, pater, ibis, kroeg, klepel, kaart, geel, bleek, fakir, steek, laken, stoot, pers. Het citaat luidt: "Wie teveel van zichzelf houdt, houdt van een ziek mens". (Engels spreekwoord) Cryptogram: Horizontaal: 1. Basalt; 4. omroepen; 6. bik; 7. sla; 9. rolmops; 11. stank. Verticaal: 1. Brok; 2. sprei; 3. lier; 5. ellips; 6. bar; 8. amen; 10. oot. Toevoegen: valkenier Kraak de Code: 4-5-2-3-0-1 Puzze„and Verticaal: 1. Bezinksel; 2. uitroep van pijn; 3. Frans lidwoord; 5. ach ter; 6. dierengeluid; 7. zode; 9. idee; 11. gemaaktheid; 12. eer steling; 14. soort kramp; 16. interest; 18. rivier in Frankrijk; 19. muurholte; 23. getroffen; 24. wier; 27. Arabische titel; 30. keurmerk; 31. deel van een Franse ontkenning; 32. klaar; 33. Chinese afstandsmaat. woord. De laatste letter van een woord is telkens de eerste letter van het volgende woord. Bij goede invulling, is in de licht gekleurde vakjes een woord te 1. Vrucht; 2. rekje waarop men eieren bewaart; 3. slaghout; lezen. 4. rots aan de Rijn; 5. reukstof uit viooltjes. Begin bij vakje 1. Bij elk volgend cijfer Horizontaal: 1. Gecondenseerde water damp; 4. beurs; 8. grote toe loop; 10. vis; 11. berg; 13. bur gerlijke stand; 15. bloeiwijze; 16. rijksgrens; 17. looistof; 20. insect; 21. hermelijnachtig dier; 22. rente; 24. persbureau; 25. water (Fr.); 26. errore excepto; 28. withandgibbon; 29. scheepstakel; 32. sprook jesfiguur; 34. een eik van schors ontdoen; 35. Goudland. L Lagedrukgebied H Hogedrukgebied Koulronl Warmlelron! Samengesteld front lichte sneeuw matige sneeuw zware sneeuw lichte regen matige regen zware regen Jül Als er nu een beetje vaart in de Door: Grieta Spam- m atmosfeer had gezeten, dan waren we in rap tempo van het grijze en regenachtige weerbeelcj geweest. Maar ja, dat is niet het geval. Het is uiterrhate rust- voor wat betrëft de wind en daardoor blijft de gisteren bic:? getrokken neerslagzone langdurig slepen. Vandaag ishetd? ook bewolkt met nu en dan wat regen. De intensiteit vand?i slag is sterk wisselend. Nu eens komt het een kwartier mets ken uit de lucht, dan weer is het een tijd lang miezerig ofic: als droog. De middagtemperatuur komt tussen 11 en 14gr:; uit. Het voelt een fractie milder, omdat de luchtvochtigheid behoorlijk hoog is. Vanavond verandert er weinig in hetvs beeld, vannacht lijkt de regen wat te intensiveren. Ook me-? ochtend verloopt behoorlijk regenachtig. Geleidelijk gaates* zwakke tot matige wind uit het noordwesten waaien enda-- kan de neerslagzone langzaam maar zeker worden wegga;., Met een beetje geluk wordt het morgenmiddag dan ook langzaam droog. Wel blijft het bewolkt en zorgt de instroom van koudere lucht voor lagere B za [j maxima dan vandaag. Bij een dergelijk langzaam bewegend front is het lastig te voorzien hoe voorspoedig het front weer oostwaarts trekt. Wellicht zitten we in Zeeland wel op een gunstige plek, omdat de wind aanlandig blijft en de storing niet makke lijk terug kan keren. De neerslagkansen ten oosten van ons zijn dan ook groter. Als het meezit breekt in het weekeinde vaker de zon door en loopt de middagtempera tuur op naar 13 graden. Nautisch bericht Een matige zuidelijke wind, 4 Beaufort en een onweer. Het zicht is matig. Kustwatertemperatuur: 10 Vooruitzichten zondag maandag Maan min. wind 6° NW 3 4° ZW 3 7° ZW 4 Waterstanden donderdag 14 april Vlissingen Terneuzen Cadzand Roompot Buiten Roompot Binnen Zierikzee Krammersl. West Hansweert Staven isse/Yers. vrijdag 15 april Vlissingen Terneuzen Cadzand Roompot Buiten Roompot Binnen Zierikzee Krammersl. West Hansweert Stavenisse/Yers. Hoog water uur cm uur cm uur cm 6.16 212 18.31 178 0.16 185 6.36 237 1 8.55 2 0 2 0.40 194 12.5: 5.45 198 18.08 164 12.10 170 - 6.18 157 18.35 126 0.05 137 7.36 129 19.35 105 1.14 125 13.4" 7.45 154 19.55 127 1.25 143 7.33 163 20.00 139 1.25 147 135 7.02 251 19.23 216 1.02 208 137 7.46 157 20.00 132 1.25 144 13.41 Hoogwater Laagvt uur cm uur cm uur cm 6.55 1 84 1 9.16 1 50 0.51 172 13.K 7.15 209 19.36 174 1.12 180 132= 6.25 170 18.45 136 0.31 165 12.?: 7.05 1 37 1 9.19 1 07 1.00 132 137 7.55 117 20.16 95 1.55 124 14.Cc 8.18 141 20.25 112 2.00 141 8.15 150 20.35 125 2.05 144 147. 7.41 224 20.06 189 1.35 194 8.26 143 20.36 118 2.06 141 Europa: Wisselvallig In grote delen van Europa is het wisselvallig met buien.lt*' vandaag de meeste buien kwijt, de zon breekt er goeddofl- meteen stijgt de temperatuur op veel plaatsen naar 19 g'^ De meeste regen valt vandaag in Frankrijk. Alleen in heid en zuidoosten schijnt nog wel even de zon en het wordtin maal 20 graden aan de Middellandse Zee. Tegelijkertijd^"- in Normandië en Bretagne hooguit 11 graden. Het noords- midden van Spanje en Portugal hebben met enkele buien-: maken en het is er koel. In het zuiden schijnt de zon wel dl 20 tot 24 graden. Op de Balkan wisselen zonnige momenk1 buien met onweer elkaar af. Het wordt hier over het alge"1' 15 tot 20 graden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 2