Aalbers jaagt op rehabilitatie I www.vanwesten.com/kennismaken casual II II II Petacchi wint openingsetappe De Goede aan kop UCI-ranglijst Hendrix directeur sportief CHIO Gerco Schroder mist WB-finale Thijssen weer alleen leider Oud-voorzitter Vitesse na vier jaar eindelijk voor de rechtbank speel het kennismakingsspel op internet en verdien een waardebon van €25 jVAN WESTEN Van Westen Mannenmode Plein 10-11, 4543 BH Zaamslag (Z. Vlaanderen) 0115-436100 met de grootste mannenmode winkel van Zeeland Westen Mannenmode, Zaamslag (Zeeuws Vlaanderen) Van Westen Mannenmode Zaamslag (Zeeuws Vlaanderen) kijk voor een rondleiding www.vanwesten.com rondleiding Van 700 m2 eigentijdse mannenmode (business-casual-party-trend) aparte trouwafdeling gratis atelierservice donderdag 14 april 2005 wb23 advertentie KENNISMAKEN VALDERROBRES - De Italiaanse profwielrenner Ales- sandro Petacchi heeft gisteren de eerste etappe gewonnen van de Spaanse Ronde van Aragon. Na een rit over 167,7 kilometer van Alcala naar Valderro- bres was hij de snelste in de sprint. Voor de 31-jarige Pe tacchi, vorige maand triomfator in de klassieker Milaan-SanRemo, was het de dertiende zege van het sei zoen. ANP AIGLE - Suzanne de Goede is de nieuwe aanvoerster van de wereldranglijst van de wielrenunie UCI. De renster van de ploeg Van Bemmelen-AA Drink loste met een to taal van 243 punten de Australische Oenone Wood (217) af. Mirjam Melchers staat derde op de lijst met 189 pun ten. De Goede won begin vorige maand de wereldbekerwed strijd in Nieuw-Zeeland en schreef afgelopen weekeinde de Ronde van Drenthe op haar naam. ANP ROTTERDAM - Emile Hendrix wordt met ingang van 2006 directeur sportief van het CHIO van Rotterdam. De oud-springruiter is voor de huidige editie van het paar densportevenement, van 16 tot en met 19 juni in het Kra- lingse Bos, al aangesteld als adviseur. Zijn voornaamste taak wordt het waarborgen van een sterk deelnemers veld. ANP ROTTERDAM - Springruiter Gerco Schroder neemt niet deel aan de wereldbekerfinale, die volgende week in Las Vegas wordt verreden. Zijn paard Monaco heeft een lich te peesblessure opgelopen. Eerder al trok Gerco's broer Wim zich terug voor het evenement. Hij brak zijn been bij een val van een paard tijdens een wedstrijd in Zwolle. Het gevolg van de tegenslag is dat de nieuwe bondscoach Rob Ehrens nog met één combinatie vertrekt naar het gok paradijs in de Verenigde Staten: Eric van der Vleuten met Jikke. „Een forse tegenslag", sprak hij. „Het doel was ons met drie ruiters te kwalificeren. Dat is gelukt. Nu blijft er weinig van over. Voor de familie Schroder zit het de laatste tijd niet mee. Voor de valpartij van Wim in Zwolle brak zijn tweeling broer Ben, wat minder bekend in de topsport, zijn nek in het Zeeuws-Vlaamse Heikant. Het herstel van de twee ver loopt voorspoedig. ANP GRONINGEN - Kees Thijssen is in de tiende ronde van het Nederlands kampioenschap dammen in Groningen weer alleen aan de leiding gekomen, met dank aan Hans Jansen. Deze versloeg medekoploper Alexander Baljakin gisteren. Titelverdediger Thijssen deelde zelf de punten met Ron Heusdens. Bas Messemaker achterhaalde de al jaren in Nederland wonende Wit-Rus Baljakin door een zege op Jos Stokkel. Beiden hebben nu twaalf punten, Thijssen één meer. Hans en Gérard Jansen doen ook nog volop mee om de ti tel. ANP door Paul Bolwerk enEelkoWester ARNHEM - Ruim vier jaar heb ben justitie en Karei Aalbers voornamelijk achter de scher men een harde strijd gevoerd over de handelwijze van de ge wezen Vitesse-voorzitter. Later deze week volgt voor de Arn hemse rechtbank de finale. Vol ledige rehabilitatie is de hoofd prijsvoor Karei Aalbers. Aalbers. die zestien jaar voorzit- ler was van de club. denkt de laatste tijd vaak terug aan de pe- node dat hij nog op de troon in stadion Gelredome zat. Volgens justitie heeft hij in die tijd enke le dubieuze transacties gedaan in zijn drang met Vitesse de top te bereiken. Ruim vier jaar gele den is de FIOD begonnen met een onderzoek, deze week moet mde rechtbank in Arnhem blij ken of Aalbers daadwerkelijk in se fout is gegaan. De Eerbekenaar kijkt uit naar het proces, laat zijn raadsman Ludo Hameleers weten. „Vier jaar lang heeft iedereen van al les over Karei geroepen. Nu kan hij zich eindelijk verdedigen." Aalbers heeft - geheel tegen zijn natuur in - zichzelf een media stilte opgelegd „om de rechters niet voor de voeten te lopen." Hij verwacht in de rechtszaal zijn finest hour te kunnen bele ven door zijn tegenstanders voor eens en voor altijd de mond te snoeren. Aalbers rekent op vrijspraak. De beschuldigingen van justitie heeft hij de afgelopen jaren als een loden last meegedragen, zegt Hein Rood. De woordvoer der en vertrouwensman steunde Aalbers na diens vertrek bij Vit esse jarenlang bij zijn pogingen terug te keren bij de club. „Ka- rel is strijdbaar. Hij is blij vol gende week aan alle speculaties een einde te kunnen maken. Te gelijk is hij ook zenuwachtig. Het is wat om voor een rechter te moeten verschijnen, ook voor een man als Aalbers die al heel wat heeft meegemaakt. De ellende begint, voor Aalbers in de nacht van 14 op 15 februa Karel Aalbers (links) wordt er onder meer van verdacht fraude te hebben gepleegd bij de transfer van Pierre van Hooijdonk in de tijd dat hij voorzitter was van Vitesse. foto Cees Mooij/GPD ri 2000. De dag ervoor heeft Vit esse in een spectaculair duel met 3-3 gelijkgespeeld tegen Feyenoord. Stadion Gelredome kookt. Aalbers inhaleert alle lof tuitingen met volle teugen. Ach ter zijn rug is door grote sponsor/geldschieter Nuon ech ter het plan gesmeed een einde te maken aan de hegemonie van Aalbers. Nuon slaagt in die op zet. Aalbers tekent na een lange nacht onderhandelen zijn ont slagbrief. De energieleverancier vermoedt dat er allerlei lijken in de kast liggen en wil accountantsbu reau KPMG laten bewijzen dat het allemaal de schuld van Aal bers is. Hiermee hoopt Nuon Aalbers en diens aanhangers de mond te snoeren. De accoun tants halen op 15 februari in al le vroegte de gehele administra tie op in Gelredome. Daarmee wordt het startsein gegeven voor een langdurig onderzoek naar de handel en wandel van Aalbers. Maandenlang nemen de forensic accountants elke transactie bij Vitesse die in de ja ren ervoor is gedaan, onder de loep. De bedrijven van Aalbers worden in kaart gebracht en zijn (zaken)relaties gehoord. Ook Aalbers wordt diverse ke ren ondervraagd. Het levert een dik rapport op, waarin een groot aantal beschuldigingen richting Aalbers wordt geuit. De zwaarste: zelfverrijking, vals heid in geschrifte en gesjoemel met transfers. Belasten Aalbers' advocaat Hameleers heeft geen goed woord over voor het KPMG-rapport. „De accoun tants hebben géén onafhanke lijk rapport geschreven, maar zo veel mogelijk materiaal gezocht om Aalbers te belasten. Het rap port is een gerenommeerd be drijf onwaardig." De toenmalige bestuurders van Vitesse denken daar anders over. Zij vinden de constaterin gen zo schokkend dat ze het rap port doorspelen aan de FIOD. Het is eind november 2000 als een gerechtelijk vooronderzoek wordt gestart naar belasting fraude bij Vitesse. Het onder zoek resulteert op 15 februari 2001, op de kop af een jaar na zijn gedwongen vertrek bij Vites se, in de arrestatie van Aalbers. Tegelijk met Aalbers' arrestatie wordt in zijn villa in Eerbeek zijn gehele administratie in be slag genomen. Aalbers zit uitein delijk dertien dagen vast, waar in hij veelvuldig en langdurig wordt verhoord. De lijst met aanklachten tegen Aalbers liegt er niet om. Op ze ventien punten denken de re chercheurs onvolkomenheden te hebben aangetroffen. Ook zij verdenken hem ervan op een on rechtmatige manier geld te heb ben verdiend aan Vitesse én de belastingdienst te hebben bela zerd. Op het moment dat Aalbers de gevangenis verlaat, begint voor hem de jacht op rehabilitatie. Een team van juristen, onder lei ding van Hameleers en Geert Jan Knoops, spelt het FIOD-on- derzoek. Honderden uren decla reren de prijzige advocaten. El ke zin wordt tegen het licht ge houden, nieuwe getuigen op ver zoek van het Aalbers-team ge hoord door de rechter-commis- saris. „Over het FIOD-dossier zoals we dat in handen kregen, hadden we veel vragen. Het on derzoek was incompleet", zegt Hameleers. De kritiek richt zich op het openbaar ministerie. „Ik vind dat wij veel te veel werk van het OM hebben moeten doen. Het OM moet een beeld ge ven waarmee we wat kunnen. Dat was zeker niet het geval." Van Hooijdonk Van de zeventien aanklachten te gen Aalbers zijn er na jaren on derzoek nog maar vier over. De rest is door justitie geseponeerd. Drie aanklachten hebben betrek king op de voormalige spitsen Pierre van Hooijdonk, Nikos Machlas en Dejan Curovic. De vierde betreft de geldigheid van een contract tussen Aalbers en Harold Klap, een van de vele tus senpersonen die bij transfers van voetballers een rol hebben gespeeld. Hameleers betitelt de zaak- Klap als het minst interessant en noemt de andere beschuldi gingen fiscale discussies. Vol gens hem heeft Aalbers goede papieren voor vrijspraak. Dinsdag keert Aalbers terug van een zakenreis naar Zuid- Spanje. In zijn villa in Eerbeek zal hij zich vervolgens samen met zijn vertrouwelingen men taal voorbereiden op de strijd met justitie. Het woord rehabili tatie zal die dagen met hoofdlet ters worden geschreven. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23