Afwijzen studie irriteert fractie Persilradiootje doet het nog steeds Hebbes! Peperkoek? Dat serveren ze toch niet? Ontbijtkoek in een topkeuken agenda Dienstverlening voor agressieve weggebruiker WILLEMSEN B. TUIN- EN PARKMACHINES www.vanweele.nl GroenLinks Terneuzen verwerpt argumenten tegen onderzoek openbaar vervoer Rommelmarkt nLamswaarde Deur soos blijft voor Belg gesloten Moordzaak nekt Sassenaar Boete voor geweld achter voordeur Dure ontsnappingspoging AZET fancy fair Jim-kerk Gastheer Geoffrey Henderikse (links) en Sergio Herman (tweede van links) van het tweesterrenrestaurant Oud Sluis in Sluis spelen in de nieuwe televisiereclame van Peijnenburg. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel SLUIS - Wat hoort niet in het rijtje thuis? Huïtres pochées, coquilles ma- rinées, jus de truffes of pain d'épice? De Nederlandse vertaling van deze vier ge rechten maakt het wellicht iets makke lijker: gepocheerde oesters, gemarineer de coquilles, truffeljus of peperkoek? Precies, laatstgenoemde staat niet op de menukaart van het Sluise tweesterren restaurant Oud Sluis. Of toch wel? Ontbijtkoekenfabrikant Peijnenburg koos Oud Sluis, vorig jaar uitgeroepen tot beste restaurant van Nederland, uit voor een nieuwe commercial. Na het overlijden van voetbalicoon Rinus Mi- chels, die verschillende Peijnen- burg-spotjes van commentaar voorzag, moet nu een andere koers worden geva ren. Welke weg de reclamemakers nu zijn ingeslagen, blijft tot eind april 'top secret'. Zeker is wel dat kok Sergio Herman en gastheer Geoffrey Henderikse een rol in het spotje hebben. Herman verklaarde eind vorig jaar nog, ten tijde van de uit verkiezing tot beste restaurant, dat hij het niet zo nodig vindt om in de schijn werpers te staan. Een rol in een kook- programma of tv-commercial? Nee, lie ver niet. Misschien als hij met Oud Sluis zou afbouwen. En alleen als hij voor de volle honderd procent achter het product kon staan. Nu moet hij deels op die woorden terugkomen. Zes tien crewleden, tien figuranten, een bus vol kleding, een vrachtwagen vol snoe ren, lampen en camera's: Herman schrok zich rot toen de reclamemakers zich gisterochtend met zoveel materiaal voor zijn deur op de Beestenmarkt pos teerden. „Ach, ik vond dit wel een leuk idee. Het is niet zomaar even een blikje of pakje opentrekken, deze reclame be vat humor. Bovendien vind ik Peijnen burg een goed, typisch Nederlands pro duct. Ik schaad hier mijn naam ook niet mee, het doet geen afbreuk aan het res taurant. Ik vond het ook wel speciaal dat ze mij vroegen, omdat ik helemaal geen bekende Nederlander ben. Al thans, het grote publiek kent mij niet", vertelt Herman. Ook hij wil niets losla ten over het scenario van de 45 secon den durende spot. „Wat ik moet doen? Een paar zinnetjes zeggen, je zal het wel zien." Op televisie dan, want tijdens de opna mes van het spotje blijven de deuren hermetisch gesloten. Herman: „Ik sta niet te veel stil bij deze hectiek. Onder tussen moeten wij de boel hier in de keu ken ook weer opstarten, want we zijn een weekje dicht geweest. Als die men sen me nodig hebben, roepen ze maar. Ik hoef nog steeds niet zo nodig met mijn hoofd op televisie, maar het is goed voor de zaak. En ik vind peper koek een leuk product. Ik doe er ook leu ke dingen mee in de keuken. Ik gebruik het regelmatig voor desserts, ganzenle ver en poeder." Poedersessie De eerdere commercials van Peijnen burg zijn Herman totaal ontgaan. „Ik kijk vrijwel nooit televisie, 's avonds ben ik altijd aan het werk. Dus zal ik mijzelf ook niet zo vaak op televisie voorbij zien komen", zegt hij. Even la ter wordt de topkok naar de schmink- ruimte in de bus geloodst. Zijn collega Geoffrey Henderikse heeft de poederses sie dan al achter de rug. Het acteerwe- reldje bevalt hem welzo maakt hij met een gekscherende opmerking duidelijk. „Ik stop met deze tent, want binnenkort speel ik in Goede tijden, slechte tijden", grapt hij. Bij de buren van Oud Sluis, snoepzaak Olleke Bolleke Candy Shop, trekken ze zich niet veel aan van de drukte. Bernadette Wieme zeemt de ra men alsof het een dag als alle andere is. „Nee, dat is niet in de hoop dat wij in een flits ook in het spotje te zien zijn, hoor. Ik zeem elke dinsdag de ramen." Ook bij de andere buren, de kaaskraam, gaat het leven gewoon door. „Maar als wij in beeld komen, is dat voor ons een mooi stukje reclame, toch? De mensen uit deze streek kennen ons beter dan Oud Sluis. Want daar komen ze niet el ke week", zegt Jan de Rijcke. Een Sluise passante kan het drukke heen en weer geloop van de crewleden wel waarderen. Totdat ze hoort dat het een commercial voor ontbijtkoek be treft. „Dat serveren ze daar toch hele maal niet? Belachelijk, ze hadden beter een andere locatie kunnen zoeken. En fin, laat ze maar doen. Ze zullen het toch wel beter weten! door Ronald Verstraten ZAAMSLAG - Het 'radiootje van de Persil'. Voor veel oudere jongeren een herinnering, maar Paul Blommaart uit Zaamslag heeft er nog steeds eentje. Of be ter gezegd: hij heeft er wéér een tje. En een hoop andere transis- toradio's uit de jaren zestig. Als een bezoek aan Blommaart (50) één ding leert, is het wel dat je op rommelmarkten goed uit je doppen moet kijken. Want het is lang niet altijd rommel wat er ligt. Vijf, zes jaar geleden kwam hij het radiootje van de Persil tegen. Niet alleen in per fecte staat, maar ook nog eens met alles erop en eraan. Van oor telefoontje, antennedraadje, schouder- en handriempje, tot en met 'gebruikswenken' en ga rantiebewijs. Het radiootje, de Sharp Transis- tor-Six TR-173 kwam halverwe ge de jaren zestig op de markt. En in Nederland dan nog voor namelijk door de 'punten' van wasmiddel Persil. „We hadden er zelf vroeger thuis ook een. Ik Paul Blommaart heeft jaren geleden op de rommelmarkt een oude persilradio op de kop getikt. Dat was het begin van een nieuwe hob by. foto Camile Schelstraete heb later gedacht: ik zou nog wel eens zo'n radiootje willen heben. En dan loop je er bij toe val tegenaan," vertelt Blom maart. En alhoewel hij zich niet tot de fanatieke verzamelaars re kent, was het toch het begin van een hobby. En van een aparte collectie, met enkele fraaie hoog tepuntjes. Daar is het Persilradiootje er één van. „Ik heb er op internet wel eens naar gezocht. Maar je ziet meestal dat ze gevraagd worden en zelden aangeboden. Het probleem is, dat ze op een gegeven moment minder wer den gebruikt. Ze belandden daarna in een kast, maar men sen vergaten om de batterijtjes eruit te halen. Die gingen lek ken en meestal waren dan al die onderdelen van het binnenwerk aangetast door het batterij- zuur." Het radiootje van Blommaart doet het nog. Van het plastic draaischijfje heeft hij er enkele in reserve. Wat was nu zo bijzonders aan die radiootjes. „Gewone buisra dio's werden vlug warm. En ze moesten natuurlijk altijd in de buurt van een stopcontact staan. Maar een transistor kon je overal mee naar toe nemen. Dat was toen heel nieuw." Naast een aantal verschillende transistorradio's heeft Blom maart een paar bijzondere boek werken waarin een overzicht van allerlei modellen staat. Het ene Amerikaans, het andere Ja pans. „De transistor was eigen lijk een Amerikaanse uitvin ding, maar de Japanners hebben STREEKACTIVITEITEN AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, biljarten, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelle tjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en bil jarten; 14.00 uur: Handwerken; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO sjoelen, biljar ten, vrij kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten; 10.00 uur: Bridge dri ve; 13.30 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljar ten; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Vrij biljar ten, bridge, Zeeuws-Vlaamse geschiede nis; 10.30 uur: Bibliotheek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: Biljarten, com puteren; 13.30 uur: Bingo; 19.00 uur: Bridge, bijeenkomst Onder Ons; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE - Sportveld, 13.30 uur: Finale schoolvoetbal rayon Hulst jongens en meisjes 7- tallen; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: SWO line dansen; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 13.30 uun Koersbal en kaarten; OSSENISSE Herberg de Snis, 19.30 uur: Country line dance The Free Coun try Dancers; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: KBO quilt patchwork, haken, borduren, frivolitè voor dames, spelmiddag en bil jarten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO kaarten; De Roselaer, 13.30 uur Hutsel frutsel bijeenkomst; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek senioren; 10.30 uur Volksdansen senioren; 13.00 uun Biljar ten; 13.30 uur: Schieting; 13.30 en 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.30 uun Country dance; 20.00 uur: Bijeenkomst dorpsraad; TERNEUZEN - De Veste, 9-15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 - 21.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint voor jeugd ouder dan 16 jaar; stuiterende staaf tegen haar been. De aanleiding tot het incident had volgens de man te maken met een gebeurtenis van een dag eerder. „Ik werd toen aangespro ken door een groep jongens, die racistische taal uitsloegen. Ze er meer de mogelijkheden van ingezien en ze verder ontwik keld." Blommaart laat enkele fraaie Ja panse en zelfs een Russische transistorradio zien. „Er zijn er miljoenen gemaakt in die tijd. Vrijwel allemaal in massapro ductie. Toch zijn ze uniek. Zo wel qua afwerking als ontwerp zijn het echte kunstwerkjes." Een tweede Sharp-radio uit zijn bezit mag ook uniek worden ge noemd. Het is de eerste transis torradio met ingebouwde (me chanische) wekker. Inmiddels verzamelt Blommaart met het oog op de toekomst. „Scanradiootjes. Die zie je overal en ze kosten maar een paar euro. Ik denk dat het later collector's items zullen worden. Iedere periode heeft immers zijn eigen, kenmerkende ontwer pen." door Aector Dooms MIDDELBURG - Een negentien jarige inwoner van Clinge is gis teren in Middelburg wegens ver keersgeweld veroordeeld tot vijf tig uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. De Clingenaar moet aan het slachtoffer 1500 euro schadever goeding betalen. De verdachte gig vorig jaar 4 september vorig jaar in Hulst door het lint toen hij zich belaagd voelde door een medeweggebruiker. Nadat de auto's waren gestopt pakte de man een ijzeren staaf uit de kof ferbak en sloeg daarmee op de voorruit van de andere auto. De vriendin van het slachtoffer, die naast de auto stond, kreeg de zeiden ook dat ze stonden te po pelen om mij in elkaar te trap pen." Tot de groep behoorde ook het slachtoffer. (Advertentie) (Advertentie) Installatiebedrijf -Dakbedekking -Lood- en zinkwerken -Verwarming -Gas- en waterfitter -Sanitair en tegels Industrieweg 9, Terneuzen Tel: 0115-694173* www. wi I lemsenbv.com info@willemsenbv.com BRENG VRIJBLIJVEND EEN BEZOEK (Advertentie) (KNEUZEN - De weigering an de gemeenten Hulst en Ter- ,uzen om mee te werken aan „onderzoek naar gratis open aar vervoer in Zeeuws-Vlaan- wn is 'buitengewoon kortzich- jg\ GroenLinks Terneuzen zegt at in een reactie op het afwij- ;,n van een verzoek door de ge- trente Sluis. Ie gemeenteraad van Sluis nam ong jaar een motie aan van de VdA waarin werd gevraagd samen met Terneuzen en Inkt onderzoek te doen naar de aalbaarheid van gratis open- ,aar vervoer. Tijdens de verga- AMSWAARDE - De muziek- ereniging Vrijheid Eendracht oudt zaterdag de jaarlijkse ommelmarkt. )e in het dorp opgehaalde spul- etjes worden vanaf 13.00 uur itgestald in de schuur van de amilie Hoefeijzers aan de Jack e Waalstraat. Het rad van avon- uur draait, er wordt koffie ver acht en wafels. De opbrengst is estemd voor het instrumenten- D-tmiformenfonds van de mu- iekvereniging. foordracht van Moerdijk afgelast dering deze week van het Sa menwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen schoten de vertegenwoordigers van Terneuzen en Hulst zo'n on derzoek echter af. Ze vrezen dat gehandicapten, die nu met ene busje voor de deur worden opge haald, in de knel komen. Boven dien voorspellen ze nu al dat gra tis openbaar vervoer niet zal werken. Het is het Terneuzense Groen Links raadslid P. Clijsen in het verkeerde keelgat geschoten dat automatisch wordt veronder steld dat de belangen van scho lieren, ouderen en gehandicap ten niet worden meegewogen in een onderzoek. „Men gaat er zomaar van uit dat invoeren van gratis openbaar vervoer het einde van de WVG- en leerlingenvervoerregelingen betekent, terwijl financieel die WVG-fondsen niets te maken hebben met hoe we het open baar vervoer regelen", zegt Clij sen. Hij wijst erop dat ook het leerlingenvervoer hier finan cieel los van staat en gratis open baar vervoer ook niets te maken heeft met de gemeentelijke zorg plicht in dezen. „Gratis openbaar vervoer gaat gewoon over het anders bekosti gen van openbaar vervoer, niets meer en niets minder." Motivatie Clijsen vindt het ook vreemd dat er al bij voorbaat van uit wordt gegaan dat het niets kan worden, omdat er nu ook weinig gebruik wordt gemaakt van het openbaar vervoer. „Dank je de koekoek, met zulke dienstrege lingen en tarieven heb ik zelfs niet zoveel motivatie om in deze streek op de bus te stappen." Clijsen wijst er verder op dat openbaar vervoer in dunbe volkte streken zakelijk ge sproken niet interessant is. „Er valt geen winst te verwachten, dat is waarom het voor ons pri mair een publieke nutsfunctie is." Het is Clijsen tegengevallen dat juist de Terneuzense PvdA-wet houder C. van Schaik en zijn partijgenoot J. Dubbeldam geen onderzoek willen. De PvdA was namelijk mede-organisator van de in Terneuzen gehouden dis cussie-avond over gratis open baar vervoer. Onderzoek kan volgens Clijsen juist blootleggen wat de haken en ogen, maar ook de moge lijkheden kunnen zijn. „We vragen ze dan ook hun stand punt op dit punt te herzien en een onderzoek mogelijk te ma ken." woensdag 13 april 2005 Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaaimdereim Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail; redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Te": (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl KOEWACHT - Het bestuur van Jeugd en Ontspanning Koewacht (JOK) ontzegt een achttienjarige inwoner van Moerbeke voorgoed de toegang tot de jeugdsoos. Aanlei ding is de vechtpartij die de Belg er zaterdagavond be gon. Volgens voorzitter P. Baert van het JOK had de jon gen eerder al eens problemen in de soos veroorzaakt. Toen besloot het bestuur hem een toegangsverbod van en kele maanden op te leggen. Baert vertelt, dat de jongen za terdagavond al onder invloed in de soos arriveerde. Hij viel er mensen lastig en gedroeg zich opstandig. Toen hem vervolgens alcohol werd geweigerd, kreeg de jongen een waas voor zijn ogen en begon hij er in het wilde weg op los te slaan. De leiding van de jeugdsoos greep toen in en verwijderde de Belg uit de soos. Even later werd hij door de politie buiten gearresteerd en meegenomen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Sas van Gent voor het rijden tijdens een ontzegging van de rijbe voegdheid bij verstek veroordeeld tot zeven weken hechte nis en vijf jaar rijontzegging. De man is in Breda en Den Haag eerder veroordeeld tot langdurige rijontzeggingen. De politie betrapte de Sassenaar, omdat hij in verband met een moordzaak al enige maanden in de gaten werd ge houden. Tijdens een van de observaties zagen agenten vo rig jaar de verdachte in Terneuzen in een auto over de Bui tenhaven rijden. Raadsman W. Suikerbuijk vroeg zich af waarom zijn cliënt niet was aangehouden. „De politie liet hem rijden, terwijl ze hem vier maanden hebben geobser veerd." De advocaat meende ook dat het feit meegenomen had kunnen worden in eerdere strafzaken (doodslag, ver mogensdelicten, vernieling). Van de doodslag werd de Sas senaar begin dit jaar vrijgesproken, voor de andere feiten is hij veroordeeld. „Hij heeft nu alle straffen uitgezeten", merkte de raadsman op. Volgens officier van justitie M. Overmeer liet de politie andere belangen prevaleren. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 49-jarige inwoner van Nieuw-Namen voor huiselijk geweld bij verstek veroordeeld tot 1500 euro boe te en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De man had op 3 oktober zijn vrouw en dochter mishandeld door ze vast te pakken en met haar hoofden tegen elkaar te slaan. Daarnaast had hij zijn echtgenote geschopt en ge slagen. Een week eerder had hij zijn vrouw bedreigd. ERNEUZEN - De lezing van larie-Cecile Moerdijk in de Ter- leuzense bibliotheek gaat don- jerdagniet door. Uoerdijk moet onverwacht in iet ziekenhuis worden opgeno men. De organisatie gaat er van- it dat de lezing van de wd-Zuiddorpse later dit jaar ilsnog wordt gehouden. Maar iiensen die al kaarten voor de le- ingvan donderdagmorgen had- len, krijgen bij inlevering van et toegangsbewijs hun geld te ug MIDDELBURG - Een 34-jarige man uit Kortrijk (B) is gisteren in Middelburg voor zijn verkeersgedrag bij ver stek veroordeeld tot een boete van 1250 euro een een jaar rijontzegging. De Belg had op 11 maart vorig jaar in Ter- neuzen twee agenten de stuipen op het lijf gejaagd. De verbalisanten hadden in eerste instantie de verdachte aan gehouden voor een snelheidsovertreding en hem gevor derd met zijn auto naar het politiebureau te rijden. De verdachte keerde daarop plotseling zijn auto en ging er met ongeveer 150 kilometer per uur vandoor. Door die ma noeuvre, waarbij de auto van links naar rechts ging, moest de politieauto krachtig remmen. Daarna ontstond een achtervolging, die in Gent werd beëindigd. (Advertentie) z KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.I Kapalle -Tel. 0113-3 WEKlPIli ET.NL i-33QJ°S3 ERNEUZEN - De Elimkerk ian de Serlippensstraat in Ter- leuzen houdt zaterdag (16 pril) van 9.30 tot 13.30 uur een fair. opbrengst is bestemd voor neerdere doelen van de kerk. Er njn een rommelmarkt met boe- en, een kledingbeurs, bloemen planten en diverse spelletjes, anaf 13.00 uur is er een totale eegverkoop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41