VVV weer in zee met Konmar Ontbijtkoek in Sluis' toprestaurant Kaarten en Hilton BRUSSEL Ontdek de Vogeltrek unicef# PZC lezers schrijven Dorpshuizen Dorpshuizen II Winkelinbraal Vakantie met korting voor klantenkaarthouders geprolongeerd Het vervolg van de familieberichten van pagina 10 Geven aan een goed doel? Let op dit keurmerk Hl 073 - 5 999 999 ,j m IN ZIERIKZEE EN BURGH HAAMSTEDE ZOEKT DE PZC BEZORGERS! Bestel via www.unicefshop.nl of bel 070 333 93 00 woensdag 13 april 2005 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de indePi' schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. [W tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderst Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen^ niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woord» redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten.Q weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. In de PZC van 5 april konden we lezen dat het college van B en W alle dorpshuizen op Schou- wen-Duiveland in een klap in de verkoop wil gooien om zo te bezuinigen. VVD en PvdA vin den dat de gemeente slechts acht sterke dorpshuizen in eigen dom en exploitatie moet hou den. De dorpshuizen van Zonne- maire, Ellemeet, Nieuwerkerk, Noordwelle, Oosterland, Ouwer- kerk, Serooskerke en Sirjans- land kunnen het schudden, als het aan de WD ligt. Het zijn kennelijk acht 'zwakke' broe ders, dus die moeten worden af gestoten en worden verkocht. De 'sterke' dorpshuizen moeten daar niet voor opdraaien, zegt de WD. Ook de PvdA, die in het strakke keurslijf loopt van haar liberale coalitiepartner, vindt dat er maar acht door mo gen naar de volgende ronde. Waar is dat sociale gezicht van de PvdA gebleven? Dat de VVD kille berekeningen maakt en het bestaansrecht van acht kernen afschrijft, dat konden we ver wachten, maar dat socialisten dat doen?! Zwakken schrijf je af, sterken gaan door. Da's pas moderne sociale politiek. Goed dat er alerte partijen zijn, die snappen dat er beter op andere zaken bezuinigd kan worden. En als we dan toch aan het reke nen zijn: met zeven man minder personeel op het gemeentehuis kunnen alle dorpshuizen open blijven. J.P.M. v.d. Mark Oude Haven 7 Zierikzee Het accommodatiebeleid van het college van B en W van Schouwen-Duiveland betreffen de dorpshuizen is om de dorps huizen af te stoten dan wel op termijn te sluiten. Zes maanden is gewerkt aan een rapport hier over, en onderhandelingen tot overname door Zeeuwland zijn (natuurlijk) mislukt. Er zal geen weldoener te vinden z| 420.000 euro per jaar wi]j ven aan het openhoudt; achttien dorpshuizen en !jj met herbouwverplichtingj, eind van de levensduur,^ wil het college openbaars aanbesteden. Overleggen' dorpsraden en gebruiken-; ze niet terwijl de burger^ roept dat communicatie s langrijk is. In het rappor, den dingen beweerd dien® worden gemotiveerd: zo er acht sterke dorpshuizen zo zijn er dorpshuizen dj? 10 jaar worden teruggehu'; anderen voor 25. Als dorp zou ik tegen deze rechts^ heid fel protesteren. De; moeten ongemotiveerd ij cent omhoog naar 25 eus vierkante meter. De d dorpshuizen kunnen opJ ven als ze kostendekkend den, terwijl de sterke do™ zen zwaar worden gesi eerd. Zo staat dit rapper, met onrealistische onzin college zou eens moeten td fen dat het beheer van donj zen een kerntaak is. Vans!j mag geen sprake-zijn; dei om leefbaarheid in de keng behouden moet het uitga punt zijn. Laat alles bij oude. Het geld kan gehaaldi den waar het verspild woiè een veel te groot ambtelijks raat. Daar past een gericbi slanking met als doel geldti sparen. De burgers moeten niet steeds weer opdraaieni verspilling en tekorten bijd meente. Jos Hoeijmi! Bern Zonm MIDDELBURG - Uit winkel aan de Geerepassaf Middelburg zijn in de a van maandag op dinsdag kele honderden euro's g len. Dieven kwamen het binnen door de ingang te fi ren. door Ali Pankow RENESSE - De VVV Schou wen-Duiveland gaat dit seizoen weer in zee met supermarktke ten Konmar met een groot scheepse kortingsactie voor toe risten die deze regio bezoeken. Volgens VW-directeurJ. Klap wijk geeft het resultaat van de ze actie van vorig jaar voldoen de aanleiding voor een reprise. Klanten van de supermarkt kun nen met een klantenkaart vijftig procent korting krijgen op een korte vakantie op Schou wen-Duiveland in de maand juni. Via de eigen VW-boekings- centrale leverde dat vorig jaar direct al 75 extra boekingen op. Daarnaast benaderde een aan zienlijk aantal mensen recht streeks de deelnemende bedrij ven voor een reservering. Naast de korting op boekingen kunnen de supermarktklanten vijftig procent korting krijgen op veel verschillende producten, zoals een museumkaartje, fiets verhuur, een sorbet bij de lunchroom of bolussen bij de bakker. Naamsbekendheid Klapwijk zegt vooral veel waar de te hechten aan de naamsbe kendheid die deze actie ople vert. „Er zijn 800.000 mensen met een Konmar-pas en verder staat Schouwen-Duiveland afge drukt op folders met een oplage van anderhalf miljoen exempla ren", aldus de VW-directeur. Het succes van deze actie is in zijn optiek voor een groot deel afhankelijk van de invulling die de ondernemers eraan geven. Volgens Klapwijk geldt dat eveneens voor de in te voeren toeristenpas op Schouwen-Dui veland. Tijdens de vergadering van participanten deze week in Renesse stimuleerde hij zijn ge hoor dan ook met zoveel moge lijk creatieve ideeën te komen ten behoeve van die toeristen pas. Het betreft een bijzondere chipknip waar zowel toerist als bewoner allerlei dingen op sim pele wijze mee kan betalen. Te vens zou de pas bijvoorbeeld als sleutel dienst kunnen doen voor een vakantiewoning. „Hoe bre der de toeristenpas kan worden gebruikt, hoe groter zal het suc ces ervan worden", verwacht Klapwijk. Afscheid Tijdens de bijeenkomst met de participanten is afscheid geno men van VW-voorzitter A. Ruij- tenberg. „Hij heeft de afgelopen twee jaar met heel veel inzet de VW uit een dal weten de trek ken en veel participanten van het belang van deze organisatie kunnen overtuigen. Daar zijn we hem veel dank voor verschul digd", zegt de directeur. Nieuwe voorzitter is P. Grinwis uit Ouddorp. Hij bekleedt deze functie ook bij de VW-Oud- dorp. Daarmee zal de samenwer king tussen beide afdelingen nog hechter worden dan die al was door de dubbelfunctie van directeur Klapwijk bij deze twee VW's. P. Grinwis (links) heeft als voor zitter van de VVV Schou wen-Duiveland het stokje over genomen van A. Ruijtenberg. foto Marijke Folkertsma Topkok Sergio Herman speelt rol in spotje Peijnenburg door Raymond de Frel SLUIS - Wat hoort niet in het rijtje thuis? Huitres pochées, coquilles ma- rinées, jus de truffes of pain d'épice? De Nederlandse vertaling van deze vier ge rechten maakt het wellicht iets makkelij ker: gepocheerde oesters, gemarineerde coquilles, truffeljus of peperkoek? Pre cies, laatstgenoemde staat niet op de me nukaart van het Sluise tweesterrenres taurant Oud Sluis. Of toch wel? Ontbijtkoekenfabrikant Peijnenburg koos Oud Sluis, vorig jaar uitgeroepen tot beste restaurant van Nederland, uit voor een nieuwe commercial. Na het over lijden van voetbalicoon Rinus Michels, die verschillende Peijnenburg-spotjes van commentaar voorzag, moet nu een andere koers worden gevaren. Welke weg de reclamemakers nu zijn ingesla gen, blijft tot eind april 'top secret'. Zeker is wel dat kok Sergio Herman en gastheer Geoffrey Henderikse een rol in het spotje hebben. Herman verklaarde eind vorig jaar nog, ten tijde van de uit verkiezing tot beste restaurant, dat hij het niet zo nodig vindt om in de schijn werpers te staan. Een rol in een kookpro- gramma of tv-commercial? Nee, liever niet. Misschien als hij met Oud Sluis zou afbouwen. En alleen als hij voor de volle honderd procent achter het product kon staan. Nu moet hij deels op die woorden terugkomen. Zestien crewleden, tien figu ranten, een bus vol kleding, een vracht wagen vol snoeren, lampen en camera's: Herman schrok zich rot toen de reclame makers zich gisterochtend met zo veel materiaal voor zijn deur op de Beesten markt posteerden. „Ach, ik vond dit wel een leuk idee. Het is niet zomaar even een blikje of pakje opentrekken, deze reclame bevat humor. Bovendien vind ik Peijnenburg een goed, typisch Nederlands product. Ik schaad hier mijn naam ook niet mee, het doet geen afbreuk aan het restaurant. Ik vond het ook wel speciaal dat ze mij vroegen, omdat ik helemaal geen bekende Neder lander ben. Althans, het grote publiek kent mij niet", vertelt Herman. Ook hij wil niets loslaten over het scenario van de 45 seconden durende spot. „Wat ik moet doen? Een paar zinnetjes zeggen, je zal het wel zien." Op televisie dan, want tijdens de opna mes van het spotje blijven de deuren her metisch gesloten. Herman: „Ik sta niet te veel stil bij deze hectiek. Ondertussen moeten wij de boel hier in de keuken ook weer opstarten, want we zijn een weekje dicht geweest. Als die mensen me nodig hebben, roepen ze maar. Ik hoef nog steeds niet zo nodig met mijn hoofd op televisie, maar het is goed voor de zaak. En ik vind peperkoek een leuk product. Ik doe er ook leuke din gen mee in de keuken. Ik gebruik het re gelmatig voor desserts, ganzenlever en poeder." Dankbetuiging Uw vele blijken van medeleven na het overlijden van mijn geliefde vrouw, onze moeder, schoonmoeder en oma Geertje Johanna Bouterse-Dalebout zijn voor ons een grote steun geweest. Heel hartelijk dank hiervoor. J. J. H. Bouterse H. J. Visser-Bouterse H. Visser J. J. Bouterse en kleinkinderen April 2005 Omdat er liefde is bestaat er geen voorbij in alle eeuwigheid ben jij Overweldigend was de belangstelling bij het overlijden van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Elizabeth Cornelia de Jonge-van Alten Hiervoor willen wij u hartelijk bedanken. Uw warme belangstelling, in welke vorm dan ook, is ons tot grote steun geweest. F. de Jonge Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Zaamslag, april 2005 Voor de vele blijken van belangstelling en het medeleven dat wij van u mochten ontvangen tijdens zijn verblijf in "Ter Weel", na het overlijden en bij de begrafenis van mijn geliefde man, onze lieve, zorgzame vader, groot- en overgrootvader Jan van Pagee betuigen wij u onze welgemeende dank. De wijze waarop u met ons hebt meegeleefd, zowel per soonlijk als schriftelijk, heeft ons erg goed gedaan. M. van Pagee-de Goffau Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Krabbendijke, april 2005 In plaats van kaarten Voor uw vriendschap en aandacht tijdens haar leven en voor uw medeleven na het overlijden van onze moeder en oma Cornelia Maatje Pop-Weststrate willen wij u hartelijk danken. Familie P. Pop Familie B. Pop April 2005 Het heeft ons goed gedaan zoveel belangstelling en mede leven te hebben ontvangen na het overlijden van Arie Jacobus van de Ree Wij betuigen U daarvoor langs deze weg onze welge meende dank. Familie van de Ree Middelburg, april 2005 Plaats uw familie berichten in de PZC Want alleen fondsenwervende organisaties die op verantwoorde wijze geld inzamelen en besteden krijgen het CBF-Keur. Voor vragen over het CBF-Keur: Centraal Bureau Fondsenwerving, tel: 0900 202 55 92 0,35 p.m.) of kijk op www.cbf.nl KRAS pol KRAS SterVakanilewelsbureaus vindt u in: Alphen a/d Rijn, Almere, Amersfoort jgj Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Breda, Delft Den Bosch. Den Haag, Eindhoven, LkJ Hengelo, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg, Utrecht Venlo, Zwolle sèt INFORMATIE. REISBESCHRIJVINGEN EN BOEKINGEN: 24 UUR PER DAG. 7 DAGEN PER WEEK VIA: www.kras.nl ma t/m vr: 0I.J0-20J0 uur, za: 09.J0-IS.J0 uur Wat een aanbieding- ./3-/4-daagse autoreis met verblijf in mPhotel in centrum. GRATIS! .krasgeldpas.nl Even ontsnappen aan de drukte van alledag? Ga een weekendje naar Brussel! Binnen een paar uurtjes rijden bent u in een totaal andere omgeving. En dat hoeft écht niet veel te kosten.Want KRAS Stervakanties heeft een superaan bieding naar het 4-sterren Hilton Hotel Brussels City. Een 2-daags verblijf boekt u namelijk al vanaf slechts 69 en dit is inclusief uitgebreid ontbijtbuffet! Vanuit het hotel loopt u zo het centrum in met prachtige gebouwen, vele winkelstraten, Bourgondische restaurants en talloze cafés waar u een lekker pinteke kunt nuttigen. Wat kan het leven toch heerlijk zijn.. HILTON HOTEL BRUSSELS CITY*»** Oit luxe 4-sterren Hilton Hotel Brussels City is gunstig gelegen in het centrum aan Place de Rogier, niet ver van de Grote Markt en Manneken Pis Dit hotel is van alle gemakken voorzien, zoals een restaurant, bar, lounge en een healthcen- ter met fitness, sauna, stoombad en solarium (faciliteiten tegen betaling). Uw kamer is voorzien van badkamer met bad of douche, toilet, föhn, minibar, telefoon, radio, televisie, airconditioning en kluisje. TIPS VOOR UITSTAPJES De Belgische hoofdstad Brussel is één van de leukste en gezelligste steden van 'de lage landen'. Brussel biedt enkele parels van bouwkunst, welke onvervalste overblijfselen zijn van het roemrijke Vlaamse verleden. Wat dacht u van bij voorbeeld de Grote Markt, één van de mooiste pleinen ter wereld. Museumliefhebbers komen dit jaar extra aan hun trekken, want het is 175 jaar geleden dat de Belgische Staat is opgericht Zo kunt u onder meer in het Museum voor Schone Kunsten de Romantiek van België proeven Uiteraard staat Brussel ook bekend vanwege Manneken Pis en de gezellige straatjes met vele typisch Belgische cafés, uitstekende restaurants, en schitterende winkelstraten waar u naar hartelust kunt shoppen of overheerlijke Belgische bonbons kunt kopen! Kortom, u zult zich geen moment vervelen in Brussel. Aankomstdata HZ 14.522 2 dgn: vrijwel iedere vr. en za. van 8/7 t/m 20/8 3 dgn: vrijwel iedere za. van 16/4 t/m 29/10 v.a.€ 99 4 dgn: vrijwel iedere vr. van 15/4 t/m 28/10 v a 135 Toeslagen per persoon: 1-persoonskamer v.a. 32, reservefingskosten 15 (verplicht, per boeking). Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Exclusief: vervoer, reserveringskosten, div. verzekerin gen. Vraag uitgebreide reisbeschrijving reisnr.HZ 14.522 Ook op zondag telefonisch bereikbaar! i INCLUSIEF: Ï-™ verblijf in 4-sterren Hilton F Brussels City j!..verblijf in 2-persoonskamer dagelijks ontbijtbuffet 1 de KRAS Geldpas! info: v Hilton Voordelig naar de stad van Manneken Pis De boerenzwaluw is weer terug... KINDEREN EERST Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van-de PZC Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij. het alfabet van Zeeland Vogelbescherming Nederland laat het je zien Vogelbescherming (tijdens kantooruren) Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste, vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl Hij is terug uit Afrika. Duikend, zwenkend, jagend, zingend. Probeer 'm maar eens te volgen! Ook in uw omgeving zijn ze te bewonderen. Kijk op www.vogelbescherming.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36