Dolf Roks volgt zijn hart PZC Korfbalman Brandt is terug van missie in China en Taiwan )oelsaldo is niet loorslaggevend bij itelrace Kloetinge Wielrennertjes naar Sluiskil voor 7e editie Bert van Gils-toernooi Zuid-Afrikanen in juniorendriedaagse 19 h Trainer uit Dreischor met onmiddellijke ingang hoofdtrainer RBC Heinkenszand morst punten Mike Tyson weer in de ring Klöden moet training aanpassen Elson met Nuggets naar playoffs Henman verliest in Monte Carlo uitslagen agenda woensdag 13 april 2005 wb lestuur wil met Joost Folmer seizoen afmaken [LOETINGE - Als het aan het etnur van Kloetinge ligt, „oit Joost Folmer tot het eind dit voetbalseizoen de taken Dolf Roks over. Folmer is m assistent-trainer bij de Bc- Lndse dub. De leiding van Kloetinge zal zo snel mogelijk St Folmer om de tafel gaan zit- Folmer verkeerde bij Kloetinge jleens eerder in een soortgelij ke situatie. Dat was aan het god van het seizoen in 2003. Joofdtrainer Diederik Hiensch (ertrok in die periode naar Sun- lerland. waar hij aan de slag mg bij de voetbalaeademie van jt Engelse club. Folmer nam fema de honneurs waar. Voorzitter Paul Dekker van Doetinge werd gisteren aan het Bid van de middag persoonlijk door Dolf Roks op de hoogte ge acht over het vertrek van de tamer naar RBC. Overvallen We zijn er een beetje door over- ailen", zegt Dekker. „We ne- ïen met pijn in ons hart af- cheid van hem. Hij heeft goed rerk geleverd." Roks had enige ijd geleden zijn contract bij [loetinge met een jaar ver- Wel had hij daarin een le laten opnemen, dat hij iij interesse vanuit het betaalde oetbal onder zijn verbintenis uit zou kunnen. Roks was sinds anuari 2004 werkzaam bij Kloe- )e trainer uit Dreischor is oven- niet van plan Kloetinge zo- aan zijn lot over te laten. Paar het kan, wil hij tot het jnd van dit seizoen hand- en Spandiensten verrichten. „Als fedub het op prijs stelt, wil ik Bterdag best nog op de bank zit- en bij de wedstrijd tegen GJS. lisschien dat ik dan niet tot het and kan blijven, maar een groot Edeelte moet ik toch nog mee linnen maken. Ik wil ze graag Ipen." Sjn activiteiten bij de voetbal- ipleiding van Dennis en Gérard e Nooijer komen op een laag itje te staan. Toch wil Roks jok daar nog zijdelings betrok- en bij blijven. door Jan Dagevos DREISCHOR - Dolf Roks is gis teravond met onmiddellijke in gang benoemd tot hoofdtrainer van RBC. De 42-jarige trainer uit Dreischor is de opvolger van Jan van Dijk, die in de ochtend uren zijn congé kreeg bij de Roosendaalse eredivisieclub. Roks is een verbintenis voor veertien maanden aangegaan. Roks staat vanmorgen al voor de groep en moet het elftal klaar stomen voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen ADO Den Haag. RBC staat op de zestiende plaats in de eredivisie en lijkt veroordeeld tot het spelen van nacompetitie. Het gat met de vei lige vijftiende plaats bedraagt tien punten. Er zijn nog zes wed strijden te spelen. „Ik heb geen specifieke op dracht meegekregen", stelt Roks. „We gaan alles uit de kast halen en dan zien we wel wat de mogelijkheden zijn." De trainer, die in het betaalde voetbal eerder werkzaam was bij Sparta, werd maandagavond gepolst voor de functie van hoofdtrainer bij RBC. Hij was blij verrast, maar had wel even bedenktijd nodig. Roks is mo menteel hoofdtrainer van zater dag-eersteklasser Kloetinge en met die ploeg zit hij in de eindfa se van de competitie. Twee speel dagen voor het einde is Kloetin ge samen met Rijsoord koplo per. Vervelend „Voor Kloetinge is dit een verve lend moment", beseft Roks, „maar ik vond dat ik deze kans niet mocht laten lopen. Ik heb met verschrikkelijk veel plezier in het amateurvoetbal gewerkt, maar mijn hart ligt toch in het betaalde voetbal. Ik kan nu weer dagelijks bezig zijn met voetballen." Vorig jaar sloeg Roks nog een aanbieding van RBC af. Net op het moment dat hij zijn jawoord aan Kloetinge had gegeven, werd hij gevraagd om assis tent-trainer te worden. Roks wees het aanbod van de hand, Dolf Roks gaf gisteravond zijn laatste training aan de hoofdmacht van Kloetinge. omdat hij al allerlei verplichtin gen was aangegaan met Kloetin ge- Daarnaast had hij zich verbon den aan de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ) van Den nis en Gérard de Nooijer. Afspraken „Ik had tal van afspraken ge maakt en vond niet dat ik het kon maken om alsnog af te ha ken. Bovendien ging het toen om een andere functie. Als je dan vervolgens bijna een jaar la ter als hoofdtrainer wordt ge vraagd, is de situatie anders. Waarom ze bij mij terecht zijn gekomen weet ik niet. Ik ken Rob Meppelink (manager voet balzaken bij RBC) al lange tijd. Verder had ik dankzij mijn werk bij de jeugdopleiding van Dennis en Gérard nogal eens contact met RBC." Roks keert dus na ruim twee jaar terug in het profwereldje en gaat proberen RBC in de eredivisie te houden. „Of dat een zwaar karwei wordt, zullen we moeten afwachten. Als ik zo van buitenaf kijk, zeg ik dat alles wel in het elftal zit. RBC heeft ervaring, aanvallende en verdedigende kwaliteiten. Waar om het de laatste tijd niet heeft gedraaid, weet ik niet. Ik ga er gewoon met veel enthousiasme aan beginnen, precies zoals ik al tijd gewend ben." Zijn entree bij RBC zal niet met toeters en bellen gepaard gaan. foto Dirk-Jan Gjeltema Een officiële perspresentatie blijft achterwege Club en trai ner laten het bij een persbe richt. Grote naam „Zo'n grote naam ben ik nu ook weer niet hè", stelt Roks. „De mensen zullen er niet voor uitlo pen. Ik houd ook niet zo van die perspresentaties. Laat mij maar lekker op het veld aan het werk gaan. Daar voel ik me in mijn element." COLIJNSPLAAT- Heinkenszand is er gisteravond niet in geslaagd Colijnsplaatse Boys op de knieën te krijgen. De koploper van de vierde klasse van het zaterdagvoetbal on dernam in de resterende dertien minuten van de vorig jaar bij een 2-2-tussenstand gestaakte wedstrijd nog wel pogingen de 2-3 te scoren, maar slaagde daar niet in. Het duel werd destijds gestaakt omdat een supporter van Co lijnsplaatse Boys het veld niet wilde verlaten ondanks aanmaningen van de arbiter. Heinkenszand blijft koplo per en heeft een voorsprong van twee punten op VCK, met nog twee wedstrijden te gaan. WASHINGTON - Bokser Mike Tyson verschijnt 11 juni weer in de ring. In Washington neemt de beruchte Ameri kaanse zwaargewicht het op tegen de Ier Kevin McBride. De 38-jarige Tyson bokste zijn laatste partij in juli 2004, toen hij verloor van de Brit Danny Williams. Tyson, die behalve om zijn stoten in de boksring ook berucht werd vanwege zijn strafrechtelijke dossier, beloofde gisteren een spektakel. „Ik zal de mensen een show bieden die ze nooit zullen vergeten", zo sprak hij klare taal. ANP/SID BERLIJN - De Duitse wielrenner Andreas Klöden moet zijn trainingsarbeid aanpassen. Dat is de conclusie na een uithoudingsproef in Freiburg. De verrassende nummer twee in de Tour van vorig jaar stapte vorige week met ver moeidheidsklachten voortijdig af in Ronde van Basken land en liet zich in eigen land onderzoeken. „Ik ben opge lucht", zei teamleider Mario Kummer van zijn ploeg T-Mobile. „Het ziet er minder slecht uit dan we dachten. Zijn voorbereiding op de Tour komt niet in gevaar. Hij zal op 20 april in de Waalse Pijl weer aan de start verschij nen en doet ook mee aan Luik-Bastenaken-Luik." ANP/DPA NBA NEW YORK - Basketballer Francisco Elson heeft zich met zijn Amerikaanse club Denver Nuggets ge plaatst voor de play-offs van de NBA. De ploeg van de Rotterdammer versloeg Golden State Warriors met 122-106 en verzekerde zich hiermee van een plaats in de beslissende fase van de competitie. Elson kwam in het duel een aantal minuten in actie. Dan Gadzuric, de ande re Nederlander in de NBA, is met de Milwaukee Bucks kansloos voor een plek in de play-offs door de nederlaag tegen de Washington Wizards (112-119). Hij kwam 23 mi nuten in actie en maakte vier punten. ANP MONTE CARLO - Tim Henman is al in de eerste ronde van het tennistoernooi in Monte Carlo uitgeschakeld. De als derde geplaatste Brit ging gisteren op gravel met 4-6 6-4 2-6 onderuit tegen de Argentijn Mariano Zabaleta. Roger Federer kende weinig moeite in zijn openingspar tij. De Zwitserse nummer één van de wereld gunde Hen mans landgenoot Greg Rusedski slechts vier games: 6-3 6-1. De Rus Marat Safin won met 6-0 7-5 van de Zuid-Ko- reaan Lee Hyung-taik. ANP/SID oor Jan Dagevos GOES - Het doelsaldo is niet be kend in de strijd om het kam- ioenschap in de eerste klasse C an het zaterdagvoetbal. lis de koplopers Kloetinge en Sjsoord ook over twee weken og evenveel punten hebben, olgt een beslissingsduel. De fedstrijd moet op neutraal ter- ïïn worden gespeeld. [loetinge en Rijsoord voeren na Mntig wedstrijden de ranglijst an in de eerste klasse C. Beide i hebben 41 punten be- aald. Kloetinge heeft wel een heter doelsaldo dan Rijsoord 'gen +26), maar dat zal aan het eind van de rit dus niet de doorslag geven. Bij de strijd tegen rechtstreekse degradatie worden dezelfde re gels gehanteerd. Mochten bij voorbeeld de nummers tien en elf in punten gelijk eindigen, volgt er ook een beslissingsduel. Maar als twee of meerdere teams in punten gelijk op de tiende plaats eindigen - een plek die leidt tot het spelen van promotie/ degradatiewedstrij den - is het doelsaldo wel beslis send. De voetbalbond heeft voor die regeling gekozen, zodat er niet al te veel tijd verloren gaat en de betrokken ploeg meteen aan de nacompetitie kan begin nen. foor Wim de Vns SLUISKIL - Bert van Gils is er jiog steeds trots op. Het is al ja- geleden dat de organisato- «n van de jeugdwielerkoers in Sluiskil de naam van de Vlissin- 5<r verbonden aan hun jaarlijks tenement. De grote inzet en ^eun die Van Gils het wielerco- Pw de Sluiskilse Wielervrien den gaf, was de belangrijkste re uen om het Bert van Gils Jeugd tornooi definitief op de kalen- |yr ie plaatsen. Zondag wordt zevende editie gehouden. Piet alleen omdat Bert van s ons enorm veel steun geeft, •naar vooral omdat hij heel veel wk voor de Zeeuwse jeugdwie- ersport heeft verricht en nog „»eeds doet. Dat heeft voor ons J doorslag gegeven", vertelt nanette van Tatenhove, de voor- van het Sluiskilse wieler- »mité. jaar is hebben de jeugdwed- Jden de status van een dis- netstoernooi, maar er zijn ook verschillende landelijke i toernooien in het kanaal- PJ gehouden. „En dat zijn «h mooie evenementen. Dan rf verzekerd van enkele hon- en deelnemertjes. Maar ja, er worden jaarlijks slechts een paar landelijke toernooien aan het district toegewezen en er is nu eenmaal behoorlijk wat be langstelling", weet organisator Eddy Vanhijfte. Dit jaar viel de keus dus niet op Sluiskil. Vanhijfte laat echter weten ook tevreden te zijn met een districtstoemooi. Vooral om dat de zevende uitgave van het Bert van Gils Jeugdtoemooi toch een redelijke bezetting krijgt. Zo om en nabij 150 aan meldingen zijn er gekomen, waaronder uiteraard die van de beide Zeeuwse wielerclubs wv Zeeuws-Vlaanderen (met onder meer de plaatselijke Brian van Goethem die debuteert in cate gorie zeven) en zrtc Theo Mid delkamp. Dankzij bemiddeling van onder meer ex-coureur en ex-Sluiskil- lenaar Jan Mobach komen er ook behoorlijk wat Belgische rennertjes aan het vertrek. Bij een landelijk toernooi is dat niet toegestaan, maar bij een dis trictstoemooi is dat wel moge lijk. En daarvan wordt in Sluis kil dankbaar gebruik gemaakt. Zondag gaat om 12.00 uur de eerste categorie van start aan het Minister Lelyplein in Sluis kil. door Roeland van Vliet BURGH-HAAMSTEDE - Harm Brandt was de afgelopen drie weken als teamma nager mee op de promotietour van het Ne derlands korfbalteam door China en Tai wan. Zaterdag stond de inwoner van Burgh-Haamstede, voormalig trainer van het Zierikzeese All Ready, nog bovenop de Chinese Muur, maandag was hij weer thuis. Wat was jouw taak tijdens de reis? Harm Brandt: „Als teammanager moest ik vanalles regelen. Tijdens de clinics en de wedstrijden had ik doorgaans weinig te doen. Ik hoefde alleen voor wat drinken en snoep voor de spelers te zorgen. Voor mij begon het werk pas als de anderen rust hadden. Ik had bijvoorbeeld stapels was van al die mensen. En nu was het in Taiwan nog niet zo moeilijk een wasse rette te vinden, maar in China lag dat heel anders. Daar verwacht je, met al die miljoenen mensen op een kluitje, er wel snel eentje te vinden, maar dat viel vies te gen." Op een aantal universiteiten hebben jullie gasttrainingen gegeven en er zijn enkele interlands gespeeld. Hoe was het niveau van het korfbal daar? „In Taiwan wordt al vrij lang gekorfbald, al zo'n twintig jaar. Daar kunnen ze dus al een aardig potje korfballen. We speelden een keer met een B-team tegen een Tai wanese ploeg en toen dreigde het zelfs even niet goed af te lopen met ons. Na wat wissels begon het pas weer te lopen. In Hongkong, dat een eigen bond heeft, en China, dat juist nog geen bond heeft, staat de korfbalsport daarentegen nog in de kin derschoenen. Vorig jaar, toen het Neder lands team daar voor het eerst langsging, kwam dat land voor het eerst in aanraking met korfbal. En nu dus voor de tweede keer." Komt de sport er al een beetje van de grond? „In China wordt alles bepaald door de overheid. Er zijn daar vele gesprekken ge voerd met overheidsfunctionarissen. Die waren wel enthousiast, maar het is nog even afwachten of er nu ook wat gaat ge beuren. Bij de introductie van de hockey- sport hebben ze daar 25.000 man bij el kaar gehaald, iedereen een stick gegeven en nu behoort China tot de top van de we reld. Als ze het met het korfbal ook zo aan pakken, is China ook op dat gebied een land voor de toekomst. Nu wonnen we in de eerste officiële interland nog wel met 41-11." Moet de concurrentie voor Nederland Harm Brandt met reclame voor een korfbalclinic in Kaohsiung, de op een na grootste stad van Taiwan. foto Marijke Folkerstma sowieso niet uit het Verre Oosten komen? „Dat denk ik wel. België heeft natuurlijk een goed team, maar de rest van Europa staat een beetje stil. Taiwan is nu een geduchte concurrent en China komt er aan. Hoe ze daar met alles een inhaalslag proberen te maken, is haast bij het absur de af." En kwam er veel publiek op de wedstrij den af? „Dat ging wel. Wat opviel, was dat er steeds belangstelling was van de media. Bij elke clinic of wedstrijden waren er twee of meer cameraploegen aanwezig. En wat we deden, kwam ook echt op televisie. We hebben het zelf gezien." Marathon van Rotterdam. Zeeuwse deelnemers: Huber Vermeulen 3.03.21, Jaap Jasperse 3.06.18, Wim van Dijke 3.12.22, Ton Poortvliet, 3.15.35, Mare Rommers 3.24.34, Ger Er- nest 3.32.40, Wim Huibregtse (Westka- pelle) 3.25.24, Rob Konings, (Ovezande) 3.50.24, Eric Grim (Westkapelle) 3.54.45, Robin Vogel, 3.59.20, Wim Schot 3.59.56, Ben Guequièrre 4.02.11, Jack Kloosterboer 4.03.27, Toon van der Linden 4.08.49, Simon van der Lin den 4.08.52, Jean Paul Mulder 4.12.39, Louis van de Guchte 4.36.06, John Da ne 4.36.07, Claudia Braet 4.36.07. Dammen Groningen. NK mannen. Negende ronde: Winkel - Messemaker 1-1, Dol fing - Gerard Jansen 1-1, Clerc - Thijs- sen 1-1, Heusdens - Scholma 1-1. Lerti- men - de Voogd 1-1, Barkel - Hans Jan sen 2-0, Baljakin - Stokkel 2-0. Stand: 1. Thijssen, Baljakin 12, 3. Messemaker, Gérard Jansen 10, 5. Stokkel, Hans Jan sen, Dolfing 9, 8. Heusdens, Scholma, De Voogd, Lemmen, Clerc, Barkel 8. 14. Winkel 7. Oefenwedstrijd: Fortis-Swift 12-8. Lucky Day 3677, d.d. 12.04.2005 4-9-12-13-15-16-17-20-21 -24-38-39-41-4 9-50-60-63-65-75-77. Onder voorbehoud van typefouten Monte Carlo. Mannen, Masters Se ries, eerste ronde: Federer (Zwi/1) - Rusedski (GBr) 6-3 6-1, Zabaleta (Arg) - Heman (GBr/3) 6-4 4-6 6-2, Ferrer (Spa) - Hrbaty (Slw/14) 6-4 6-3, Safin (Rus/2) - Lee (ZKo) 6-0 7-5, Berdych (Tsj) - Horna (Per) 4-6 7-6 (3) 7-6 (1), Olivier Rochus (Bel) - Ljubicic (Kro/8) 6-2 6-2, Martin (Spa) - Starace (Ita) 6-3 7-5, Volandri (Ita) - Arthurs (Aus) 7-5 6-2, Mayer (Dui) - Benneteau (Fra) 6-3 6-3, Ancic (Kro/13) - Kuerten (Bra) 7-5 6-2, Gaudio (Arg/4) - Rochus (Bel) 7-6 (3) 6-2, Kiefer (Dui) - Schüttler (Dui) 6-2 2-6 6-1, Nadal (Spa/11) - Monfils (Fra) 6-3 6-2, Stepa- nek (Tsj) - Spadea (VSt) 6-0 7-5. Zaba leta (Arg) - Henman (Eng/3) 6-4 2-1 afge broken wegens regen, Lisnard (Fra) - Jo hansson (Zwe/12) 4-6 6-4 6-2, Canas (Arg/9) - Andrejev (Rus) 7-6 (10) 6-1, Puerta (Spa) - Moya (Spa/5) 7-6 (10) 1-6 6-3, Costa (Spa) - Llodra (Fra) 7-6 (5) 6-2, Montanes (Spa) - El Aynaoui (Mar) 6-1 6-3, Seppi (Ita) - Lopez (Spa) 6-3 6-4, Gonzalez (Chl) - Verdasco (Spa) 6-4 7-5, Santoro (Fra) - Soderling (Zwe) 7-6 (3) 7-5. Charleston. Vrouwen, WTA, eer ste ronde: Henin-Hardenne (Bel) - Jan- kovic (SMo/10) 5-7 6-4 6-3, Sugiyama (Jap/11) - Fedak (Oek) 6-3 4-6 6-4, Lla- gostera (Spa) - Sucha (Slw) 6-4 1-66-2, Koetoesova (Oek) - Brandi (PRi)1-6 6-0 6-1, Shuai (Chi) - Irvin (VSt) 6-2 6-4, Morigami (Jap) - Garbin (Ita) 6-1 6-2, Jidkova (Rus) - Randriantefy (Mad) 6-4 4-6 6-2, Chladkova (Tsj) - Camerin (Ita) 6-2 3-6 7-5, Vaidisova (Tsj) - Peer (Isr) 4-6 7-6 (8) 6-2, Koukalova (Tsj) - Li- govtseva (Rus/9) 6-3 6-4, Zuluaga (Col/16) - Beltrame (Fra) 6-3 6-4, Pelletier (Can) - Craybas (VSt) 5-7 6-4 6-2, Golovin (Fra/13) - Frazier (VSt) 6-3 6-3, Raymond (VSt) - Razzano (Fra) 6-3 6-0. woensdag Biljarten Driebanden toernooi Colijnsplaat 407. Derde ronde. Locatie: café Julia na, Colijnsplaat. Aanvang: 19.00 uur. Driebanden toernooi de Goede Ver wachting. Eerste ronde. Locatie café, pension de Goede Verwachting, Lewe- dorp. Aanvang: 19.00 uur. Beslissingswedstrijd teams drieban den B2. Locatie: Sporthal van Duyven- voorde. Oost Souburg. Aanvang: 19.00 door Frits Bakker AXEL - De Juniorendriedaagse van Groot Axel krijgt dit jaar een uitzonderlijke bezetting. Tien buitenlandse selecties heb ben zich al ingeschreven voor de wedstrijd, die op vrijdag 20, za terdag 21 en zondag 22 mei wordt gereden. De Zuid-Afrikaanse selectie is een van de publiekstrekkers in het deelnemersveld. Verder heeft de Italiaanse juniorense lectie zich aangemeld en gaan de landenploegen van Wit-Rus- land, Denemarken, België, Zwitserland en Duitsland van start. De driedaagse heeft een wijzi ging van het parkoers onder gaan. Op vrijdag wordt de etap pe Philippine-Philippine gere den. Op zaterdag rijden de ren ners eerst de tijdrit bij Zuiddor- pe. Daarna staat de etappe Hulst-Axel op het programma, met start op de markt in Hulst en een ploegenvoorstelling op het bordes van het gemeente huis. De zondagetappe, in de buurt van Zottegem, is iets gewijzigd, maar niet minder zwaar dan an ders. In het parkoers zijn twee keer de beklimmingen van de Berendries, de Leberg en de Vlamme opgenomen. Het pelo ton krijgt vijf keer de kasseien van de Paddestraat voorgescho teld. Het bestuur van de Axelse junio rendriedaagse, onder leiding van voorzitter Joop de Jonge, is uitgebreid met drie nieuwe le den: Remy Bun en Johnny Harms (sponsorzaken) en Gino Schuerman (beveiliging en mo torbegeleiding).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19