Ontbijtkoek in toprestaurant Grote teleur stelling? PZC Hilton BRUSSEL Gemeente ziet weini| kans op openhouden leefkuil Nieuwland r\ </>-! ais IB Topkok Sergio Herman speelt rol in spotje Peijnenburg lezers schrijven Respect Projectontwikkelaars aan de slag in Middengebied Het vervolg van de familieberichten van pagina 10 Geven aan een goed doel? Let op dit keurmerk Maak er een Kleintje van. c woensdag 13 april 2005 door Raymond de Frel SLUIS - Wat hoort niet in het rijtje thuis? Huitres pochées, co quilles marinées, jus de truffes of pain d'épice? De Nederlandse vertaling van deze vier gerech ten maakt het wellicht iets mak kelijker: gepocheerde oesters, ge marineerde coquilles, truffeljus of peperkoek? Precies, laatstge noemde staat niet op de menu kaart van het Sluise tweesterren restaurant Oud Sluis. Of toch wel? O'ntbijtkoekenfabrikant Peijnen burg koos Oud Sluis, vorig jaar uitgeroepen tot beste restaurant van Nederland, uit voor een nieuwe commercial. Na het over lijden van voetbalicoon Rinus Michels, die verschillende Peij- nènburg-spotjes van commen taar voorzag, moet nu een ande re koers worden gevaren. Welke weg de reclamemakers nu zijn ingeslagen, blijft tot eind april 'top secret'. Zeker is wel dat kok Sergio Her man en gastheer Geoffrey Hen- derikse een rol in het spotje heb ben. Herman verklaarde eind vo rig jaar nog, ten tijde van de uit verkiezing tot beste restaurant, dat hij het niet zo nodig vindt om in de schijnwerpers te staan. Een rol in een kookprogramma of tv-commercial? Nee, liever niet. Misschien als hij met Oud Sluis zou afbouwen. En alleen als hij voor de volle honderd pro cent achter het product kon staan. Nu moet hij deels op die woorden terugkomen. Zestien crewleden, tien figuranten, een bus vol kleding, een vrachtwa gen vol snoeren, lampen en ca mera's: Herman schrok zich rot toen de reclamemakers zich gis terochtend met zoveel materiaal voor zijn deur op de Beesten markt posteerden. „Ach, ik vond dit wel een leuk idee. Het is niet zomaar even een blikje of pakje opentrekken, deze recla me bevat humor. Bovendien vind ik Peijnenburg een goed, ty pisch Nederlands product. Ik schaad hier mijn naam ook niet mee, het doet geen afbreuk aan het restaurant. Ik vond het ook C. Verbeek roept in de rubriek Lezers Schrijven in de PZC van 9-4 de Vlissingse raadsleden die hébben meegewerkt aan de be noeming van een middenstan der (met alle respect) tot wethou der op, zich te realiseren dat zij zelf hebben meegewerkt aan on der andere de verschillen tussen begroting en besteding betref fende het huishoudboekje van dé gemeente(elijke belastingbe taler). Door alleen oog te heb ben voor 's persoons politieke kleur in plaats van deskundige scholing wordt de man netjes wel speciaal dat ze mij vroegen, omdat ik helemaal geen beken de Nederlander ben. Althans, het grote publiek kent mij niet", vertelt Herman. Ook hij wil niets loslaten over het scenario van de 45 seconden durende spot. „Wat ik moet doen? Een paar zinnetjes zeggen, je zal het wel zien." Op televisie dan, want tijdens de opnames van het spotje blij ven de deuren hermetisch geslo ten. Herman: „Ik sta niet te veel stil bij deze hectiek. Ondertus sen moeten wij de boel hier in de keuken ook weer opstarten, want we zijn een weekje dicht geweest. Als die mensen me no dig hebben, roepen ze maar. Ik hoef nog steeds niet zo nodig met mijn hoofd op televisie, maar het is goed voor de zaak. En ik vind peperkoek een leuk product. Ik doe er ook leuke din gen mee in de keuken. Ik ge bruik het regelmatig voor des serts, ganzenlever en poeder." Poedersessie De eerdere commercials van Pe ijnenburg zijn Herman totaal ontgaan. „Ik kijk vrijwel nooit televisie, 's avonds ben ik altijd aan het werk. Dus zal ik mijzelf ook niet zo vaak op televisie voorbij zien komen", zegt hij. Even later wordt de topkok naar de schminkruimte in de bus geloodst. Zijn collega Geof frey Henderikse heeft de poeder sessie dan al achter de rug. Het acteerwereldje bevalt hem wel zo maakt hij met een geksche rende opmerking duidelijk. „Ik stop met deze tent, want binnen kort speel ik in Goede tijden, slechte tijden", grapt hij. Bij de buren van Oud Sluis, snoepzaak Olleke Bolleke Candy Shop, trekken ze zich niet veel aan van de drukte. Bernadette Wie me zeemt de ramen alsof het een dag als alle andere is. „Nee, dat is niet in de hoop dat wij in een flits ook in het spotje te zien zijn, hoor. Ik zeem elke dinsdag de ramen." Ook bij de andere buren, de kaaskraam, gaat het leven ge woon door. „Maar als wij in beeld komen, is dat voor ons een mooi stukje reclame, toch? De mensen uit deze streek kennen ons beter dan Oud Sluis. Want daar komen ze niet elke week", zegt Jan de Rijcke. Belachelijk Een Sluise passante kan het drukke heen en weer geloop van de crewleden wel waarderen. Totdat ze hoort dat het een com mercial voor ontbijtkoek be treft. „Dat serveren ze daar toch helemaal niet? Belachelijk, ze hadden beter een andere locatie kunnen zoeken. Enfin, laat ze maar doen. Ze zullen het toch wel beter weten! Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. met de hak de grond in geboord. Voelt zo lekker, vooral als je van uit je huiskamer, waar je na een eventueel gebeurde ramp gerust aan een afgebrand gemeente huis vervangende werkruimte zou kunnen bieden, uitkijkt over de duinen. Hoe bedoelt u 'alle respect'? Een klein beetje respect had al een andere brief opgeleverd. Voor de betreffende wethouder van welke kleur dan ook geldt: opkrabbelen en ver der. Er zijn mensen die u waar deren. E. den Heijer Ritthemsestraat 109 Oost-Souburg door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een gang naar de rechter tegen het besluit van de provincie om de leefkuil in Nieuw- en Sint Joosland af te sluiten heeft weinig kans. Dat concludeert de advocaat die de gemeente Middelburg heeft inge huurd. Een groep bewoners van het dorp stapt ook naar de rech ter. Omwonenden van de leefkuil hebben vorig jaar een verzoek ingediend om de leefkuil af te sluiten. Ongeveer tegelijkertijd besloot het college om het stuk grond tussen de Oude Rijksweg en de Van Akenstraat aan de om wonenden te verkopen. Het argument daarvoor was dat dit de enige oplossing was om een eind te maken aan de over last van hangende jongeren. Een grote groep dorpsbewoners kwam in opstand tegen de ver koop. Zij vinden dat de leefkuil van historisch en sociaal belang is. De gemeenteraad besloot vorige maand om in beroep te gaan te gen het besluit van de provincie. Die vernietigde een eerder be sluit van de raad om de K juist open te houden. Het 15 zoek om de kuil af te sluit» werd gedaan met een beroepj de Wegenwet. Door de leeft loopt een voetpad. Volgen;1 provincie moet het belang het verkeer het zwaarst»: bij een verzoek om een stukj aan de openbaarheid te onttré ken. Afsluiting van de kuil® voor het verkeer geen proble* zijn, omdat er even verd^ nog een pad ligt. De advotJ van de gemeente ondersctó dat de redenering van deprovi cie klopt. Bewoners van het dorp vini> het oneerlijk dat alleen naari verkeersbelang wordt gekeé en de meerderheid van de pil: tieke partijen lijkt het met> eens te zijn. Of dat be het beroep wordt doo na het advies van de advo® niet zeker. Een aantal fraeft wil dat de gemeente de verkeer van de grond terugdraait abt geen juridische mogelijkhedr zijn om sluiting van de kuil1, voorkomen. De bewoners ie ken wel een kans te hebben k de rechter. Zij kondigden gist-; avond aan in beroep te gaan. Gastheer Geoffrey Henderikse (links) en kok Sergio Herman (tweede van links) van het tweesterrenrestaurant Oud Sluis in Sluis spelen in de nieuwe televisiereclame van Peijnenburg. foto Camile Schelstraete VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft met drie pro jectontwikkelaars overeenstem ming bereikt over de stedelijke invulling van een deel van het Vlissingse Middengebied. Het zijn de Wessels groep, Heijmans en Marsaki. Dat maakte wethouder E. Walra- ve-Troost gisteren bekend in de commissievergadering Samenle ving. „Er zit beweging in het Middengebied", zei ze. In april vorig jaar werd een be gin gemaakt met de sloop van het gebied dat begrensd wordt door de Hogeweg, de Schuit- vaartgracht, Keldermansstraat en de Bonedijkestraat. Op het terrein komen circa 172 nieiif woningen terug en een nieiit Open Wijkschool voor de Raw steinschool, Het Vlot en de S: Jozef. De gemeente wil ir merking komen voor Europs subsidie voor de herstructe ring van het Middengebied. I. aanvraag is in voorbereiding. De ontwikkelaars moeten ré- ning houden met de stedenbo» kundige visie van- Wytze Pat; van KuiperCompagnons uitlij terdam. De verwachting is 4 rond augustus de eerste sÉ sen gepresenteerd kunnen ra den van het type woningen, 1 komt een mix tussen huur: koop in verschillende prijskla sen. Dankbetuiging Uw vele blijken van medeleven na het overlijden van mijn geliefde vrouw, onze moeder, schoonmoeder en oma Geertje Johanna Bouterse-Dalebout zijn voor ons een grote steun geweest. Heel hartelijk dank hiervoor. J. J. H. Bouterse H. J. Visser-Bouterse H. Visser J. J. Bouterse en kleinkinderen April 2005 Omdat er liefde is bestaat er geen voorbij in alle eeuwigheid ben jij Overweldigend was de belangstelling bij het overlijden van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Elizabeth Cornelia de Jonge-van Alten Hiervoor willen wij u hartelijk bedanken. U,w warme belangstelling, in welke vorm dan ook, is ons tot grote steun geweest. F. de Jonge Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Zaamslag, april 2005 Voor de vele blijken van belangstelling en het medeleven dat wij van u mochten ontvangen tijdens zijn verblijf in "Ter Weel", na het overlijden en bij de begrafenis van mijn geliefde man, onze lieve, zorgzame vader, groot- en overgrootvader Jan van Pagee betuigen wij u onze welgemeende dank. De wijze waarop u met ons hebt meegeleefd, zowel per soonlijk als schriftelijk, heeft ons erg goed gedaan. M. van Pagee-de Goffau Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Krabbendijke, april 2005 In plaats van kaarten Voor uw vriendschap en aandacht tijdens haar leven en voor uw medeleven na het overlijden van onze moeder en oma Cornelia Maatje Pop-Weststrate willen wij u hartelijk danken. Familie P. Pop Familie B. Pop April 2005 Het heeft ons goed gedaan zoveel belangstelling en mede leven te hebben ontvangen na het overlijden van Arie Jacobus van de Ree Wij betuigen U daarvoor langs deze weg onze welge meende dank. Familie van de Ree Middelburg, april 2005 Plaats uw familie berichten in de PZC VOOR GOEDE DOELEN Want alleen fondsenwervende organisaties die op verantwoorde wijze geld inzamelen en besteden krijgen het CBF-Keur. Voor vragen over het CBF-Keur: Centraal Bureau Fondsenwerving, tel: 0900 202 55 92 0,35 p.m.) of kijk op www.cbf.nl Voordelig naar de stad van Manneken Pis Even ontsnappen aan de drukte van alledag? Ga een weekendje naar Brussell Binnen een paar uurtjes rijden bent u in een totaal andere omgeving. En dat hoeft écht niet veel te kosten. Want KRAS Stervakanties heeft een superaan bieding naar het 4-sterren Hilton Hotel Brussels City. Een 2-daags verblijf boekt u namelijk al vanaf slechts 69 en dit is inclusief uitgebreid ontbijtbuffet! Vanuit het hotel loopt u zo het centrum in met prachtige gebouwen, vele winkelstraten, Bourgondische restaurants en talloze cafés waar u een lekker pinteke kunt nuttigen. Wat kan het leven toch heerlijk zijn... HILTON HOTEL BRUSSELS CITY**** Dit luxe 4-sterren Hilton Hotel Brussels City is gunstig gelegen in het centrum aan Place de Rogier, met ver van de Grote Markt en Manneken Pis. Dit hotel is van alle gemakken voorzien, zoals een restaurant, bar, lounge en een healthcen- ter met fitness, sauna, stoombad en solarium (faciliteiten tegen betaling). Uw kamer is voorzien van badkamer met bad of douche, toilet, föhn, minibar, telefoon, radio, televisie, airconditioning en kluisje. TIPS VOOR UITSTAPJES De Belgische hoofdstad Brussel is één van de leukste en gezelligste steden van 'de lage landen'. Brussel biedt enkele parels van bouwkunst, welke onvervalste overblijfselen zijn van het roemrijke Vlaamse verleden. Wat dacht u van bij voorbeeld de Grote Markt, één van de mooiste pleinen ter wereld. Museumliefhebbers komen dit jaar extra aan hun trekken, want hét is 175'jaar geleden dat de Belgische Staat is opgericht. Zo kunt u onder meer in het Museum voor Schone Kunsten de Romantiek van België proeven. Uiteraard staat Brussel ook bekend vanwege Manneken Pis en de gezellige straatjes met vele typisch Belgische cafés, uitstekende restaurants, en schitterende winkelstraten waar u naar hartelust kunt shoppen of overheerlijke Belgische bonbons kunt. kopen! Kórtom, u zult zich géén J vervélen in Brussel. Aaiikomstdata HZ 14.522 2 dgni vrijwel iedere vr. en za. van 8/7 t/m 20/8 3 dgn: vrijwel iedere za. van 16/4 t/m 29/10 4 dgn: vrijwel iedere vr. van 15/4 t/m 28/10 g 135 Toeslagen per persoon: 1-persoonskamer v.a. 32, reserverlngskosten 15 (verplicht, per boeking). Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Exclusief: vervoer, reserveringskosten, div. verzekerin- gen.Vraaguitgëbreide reisbeschrijving reisnr.HZ 14.522 Ook op zondag telefonisch bereikbaar! KRAS yitikc> r»j KRAS SterVakanties-relsbureaus vindt u in: Alphen a/d Rijn, Almere, Amersfoort, Jïjj Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Breda, Delft, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, L°J Hengelo, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Venlo, Zwolle S& www.kras.nB ma t/m vr: 08.30-20.J0 uur, la: 09.30-15.30 uur 073 - 5 999 999 LJt 1 W kJ I ir*71 Het Huis Hardy - Bettamypark 38 - Vlissingen www.hethuis.nl "Mixen en matchen van stijlen, dat is de trend die deze zomer stevig doorzet. Het Huis heeft veel grotere modellen van de bekendste topmerken in allerlei vormen. Ook zie je veel decoraties die dit jaar weer heLemaal kunnen. Kortom, de 'must haves' van 2005 vind je bij Het Huis Opticiens." fjüiélnliev Uw miskoop op internet én in de krant -Hl L- w 03| '■H 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 12